SOMS IS DE WERELD ERG KLEIN Z.V.U. biedt zeer gevarieerd theaterprogramma voor komend winterseizoen 1980/1981 Toneel, muziek, kabaret, operette ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 september 1980 Nr. 22769 10 Ik kijk met dankbaarheid terug naar de voorbijgegane jaren, en daaron^ben ik blij, dat hier mensen zijn van het eerste uur, of week, figuurlijk gespro ken dan. Mensen, die minstens dertien jaar aan onze onderneming verbonden zijn, in verschillende taken. Mede dank zij uw medewerking, dames en heren, was het mogelijk, dat onze onderne ming in de achter ons liggende vijftien jaren zo groeide. Daarom breng ik een toast uit op alle mensen, die een min of meer leidende funktie hebben in een der filialen of op het hoofdkantoor of dagelijks op de weg zijn om de zaken te bevoorraden. Een toast ook op de res- pektievelijke echtgenoten, die naar ik mag aannemen gedurende hun huwelijk altijd een steun geweest zijn voor hun man of vrouw. Want we hebben hier ook twee vrouwelijke chefs zitten. In onze onderneming bestaat gelukkig geen discriminatie ten opzichte van de vrouw. Bij ons wordt enkel gelet op vakkennis, liefde voor het werk, goede omgangs manieren, goede contactuele eigen schappen met het andere personeel. Wie deze combinatie van eigenschap pen bezit, is bij ons welkom, vrouw of man. Dames, mijne heren, ik toast op uw aller gezondheid en spreek daarbij de wens uit, dat u alleen nog tot in lengte van dagen in staat zult kunnen zijn aan onze onderneming verbonden te blijven. Ik heb gezegd." Er klinkt een daverend applaus. Men komt overeind en klinkt en drinkt daar na..Iemand zegt „Ad fundum" en er klinkt dan een luid gelach. Het diner verloopt zodoende gezellig. Nog vóór het dessert geserveerd wordt, staat er iemand anders op en houdt een korte redevoering, sprekende namens het aanwezige personeel. Dank uitbren gende aan de direkteur en zijn vrouw. Er is opnieuw applaus, de glazen zijn gevuld en nu wordt er gedronken op de direkteur, zijn vrouw en dochter. De stemming is er in. Er ontstaat zodoende een wat meer ongedwongen sfeer. Van Flessingen ziet drt met genoegen, want zo wilde hij het graag hebben: volkomen sans gêne zich onder elkaar bewegen. Alle voorwaarden zijn aanwezig om een fantastisch weekeind tegemoet te zien, stelt hij tevreden vast. Het wordt niet enkel een feest, omdat vijftien jaar gele den de eerste supermarkt van Van Flessingen werd geopend, maar ook voor Grada en haar aanstaande, om nooit te vergeten. Tenslotte heb ik maar één kind, denkt de gastheer, dus waarom zal ik niet alles doen om haar zoveel mogelijk te plezieren? De persoon in kwestie zit naast haar toekomstige echtgenoot, want in deze kringen is een verloving in feite een half huwelijk. Hoewel het al eind mei is, staat het waarschijnlijk wel vast, dat het jonge paar nog dit jaar zal trouwen. Van verre ziet André toe. Grada is ongetwijfeld een knappe vrouw, maar ze lijkt helemaal niet blij. Als ze lacht, is het ietwat geforceerd, krampachtig. De verloofde-in-spé zit gedeeltelijk achter Door H. J. KOORNSTRA een grote palm verborgen, zodat André hem nauwelijks kan zien. Denkelijk is Lammert Grootholst een aantal jaren ouder dan Grada. Wat zij in hem ziet, is André een raadsel. De man is beslist niet knap, dat was zijn eerste indruk, toen hij in de vooravond aan hem werd voorgesteld. Hij heeft onregelmatige trekken, begint op zijn hoofd zelfs al enigszins te kalen. En zijn kostuum getuigt niet bepaald van veel smaak. Nee, vrouwen kun je geen hoogte van krijgen. Ze zeggen wel eens, dat liefde soms blind is, en als je dat span daar ziet zitten, ben je geneigd het ditmaal te geloven. Na het diner is er nog koffie. Er wordt gerookt en nog één keer vraagt de direkteur stilte. Hij zegt: „Zodra we van tafel gaan, is er in de aangrenzende zaal gelegenheid om nader met elkaar ken nis te maken. Er komt straks een band je, zodat er naar hartelust gedanst kan worden. Er zal gezorgd worden voor voldoende verfrissingen, terwijl er ook hartige hapjes geserveerd zullen wor den. Ik meen een beroep te mogen doen op de zelfbeheersing van u allen, zodat u weet hoever u kunt gaan met het gebruik van alcoholica. Laten we het samen dit weekeind gezellig houden. En wat morgenochtend betreft, bent u vrij om vroeg of laat op te staan. Hier, in de eetzaal staat het ontbijt klaar, waar u, bij wijze van spreken al om half acht terecht kunt. Maar ook om tien uur. (wordt vervolgd) gramma voor het hele gezin!".... „in telligent en geniaal". 05. Vrijdag 14 november - 20.00 uur De Hoofdstad Operette brengt „Das Land des Lachelns" van Franz Le- har. Elk seizoen weer zorgt de Hoofd stad Operette met ballet, koor en groot orkest voor een bont en vooral muzikaal spektakel. Een „must" voor de operette-liefhebbers! 06. 25 november - 20.00 uur „Scha kels" van Herman Heijermans, door toneelgroep „Theater", met o.a. Bernard Droog en Margreet Blanken. „Schakels" (een vrolijk spel van huiselijke aard in vier be drijven) is na „Op hoop van zegen" het meest gespeelde stuk van Heijer mans. Geen wonder, want „Scha kels" heeft sinds 1903 niets aan aktu- aliteit ingeboet! De op geld gebouw de maatschappij wordt zelfs heel wat krachtiger en „onderhuidser" ver oordeeld dan in menig modern geën gageerd „Leerstuk". 07. Vrijdag 28 november Tonnen- magazijn Brouwershaven. Zjef Vanuytsel-Vlaamse liedjeszanger. Voor de liefhebbers van het „Vlaamse luisterlied" is Zjef Va nuytsel al lang geen onbekende meer. Geïnspireerd door mensen als Jacques Brei en Jaap Fischer, begon hij in de zestiger jaren zijn eigen lied jes te komponeren. Sindsdien heeft hij een geheel eigenstijl ontwikkeld, vier platen gemaakt en wordt zijn naam in één adem genoemd met die van bekende landgenoten als Miel Cools, Wannes van de Velde en Wil lem Vermandere. 08. Woensdag 10 december, 20.00 uur. Paul van Vliet met zijn one man show „Vandaag of Morgen". ZIERIKZEE, 2-9. Het theaterprogramma van de Z.V.U. voor het komende winterseizoen biedt zeer veel variatie. Ongetwijfeld zullen velen een keus kunnen ma ken uit de zeventien evenementen, die de komende maanden in de Zierikzee magazijn te Brouwersha dacht aan de liefhebbers stick-programma of een ker iets van hun gading den theaterprogramma. se Concertzaal en in het Tonne ren, worden gehouden. Er is ge- van toneel, kabaret en muziek. Men kan zelf het abonnemen menstellen en is daarbij vrij ii keuze. Voorwaarde is dat men maal drie verschillende voorstel gen per persoon afneemt. Meni die een abonnement willen menstellen, kunnen gebruikmal van de aanvraagbon op pagina 11 dit nummer. Deze bon dient uitei dinsdagochtend 9 september om gen uur in bezit te zijn van Buro Uit in Zeeland, Postbut 124, 4330 AC Middelburg. De intekenbon moet in een gefrar- keerde enveloppe gezonden worde aan het buro Uit in Zeeland. Men ver zoekt ook duidelijk aan te geven df men lid is van de Z.V.U. De leden ontvangen de gebruikelijke kort ng per toegangskaart. De kaarten v or den dit jaar per voorstelling toege wezen, zodat de kans op teleurs el- lingen minder wordt. Gezien het pri ma programma verwachten de orga nisatoren toch opnieuw enkele uit verkochte voorstellingen. Derhalve wordt aangeraden op de bon enkele reservenummer op te geven. Persoonlijk kontakt opnemen De Stichting Uit in Zeeland deelte mede, dat persoonlijk kontakt opge nomen zal worden, als het abonne ment onvolledig zou worden, door dat een of meer van de gekozen voor stellingen inklusief de opgegeven reserve-voorstellingen niet zijn toe gewezen. Ronny Bierman, Luc Lutz, Gerard Cox en Simone Rooskens vormen de tableau de la troupe van het nieuwste blijspel van Neil Simon: Hoofdstuk 2". Het is op vrijdag 20 februari te zien in de Zierikzeese Concertzaal. Van de toewijzing ontvangt men een schriftelijke bevestiging met op gave van het verschuldigde bedrag. Thans bestaat de mogelijkheidt in twee termijnen te betalen. Men dient dan twee betaalkaarten in te zenden, waarvan er één direkt verzilverd wordt en de andere in de tweede helf van januari. Wat betreft de toezending van de toegangskaarten kan men de keus maken deze (voor eigen rekening) aangetekend te ontvangen. De kaar ten kunnen uiteraard ook worden op gehaald. Dit laatste kan op de aan vraagbon reeds worden aangegeven. Buiten de reeds nu vaststaande voorstellingen vinden in Zeeland het komend seizoen nog honderden an dere theater- muziek- en film-aktivi- teiten plaats. Maandelijks verschijnt de Uit-kalender, die een zo volledig mogelijk beeld geeft van alle evene menten. Ook op genoemde aanvraag bon kan worden aangegeven of men deze Uit-kalender wil ontvangen. Plaatsreservering- Ter voldoening aan de vele verzoe ken zal de werkgroep Z.V.U.-regio Schouwen-Duiveland in het nieuwe seizoen voor de Concertzaal in Zie- rikzee - voorlopig bij wijze van proef - plaatsreservering weer invoeren. Men kan voorkeur voor een plaats (zaal of balkon) aangeven door in het laatste vakje van de reservenum mers een Z of een B in te vullen. De reservering zal plaatsvinden in vol gorde van binnenkomst van de beta lingen en zal worden vermeld op de achterzijde van het toegangsbiljet. Veranderingen maken de reservering ongeldig. Voor audiovisueel gehandikapten kunnen plaatsen vooraan in de zaal gereserveerd worden. Men dient dan in plaats van een Z of een B een A in het betreffende vakje in te vullen. Scène uit de tragi-komedie ,,Er valt een traan op de tompoesvan Annie M. G. Schmit. Dit stuk wordt op woensdag 8 oktober in de Concert zaal opgevoerd. Programma-overzicht Onderstaand volgt het volledige overzicht van hetgeen het Z.V.U.-the aterprogramma dit seizoen te bieden heeft. Voor de juiste invulling van de aanvraagbon op pag. 11 in dit num mer dient men de exakte nummering bij de theaterevenementen over te nemen. 01. Woensdag 8 oktober - 20.00 uur „Er valt een traan op de tompoes", van Annie M. G. Schmit, met onder andere: Nell Koppen, Trudy Labij en Wim Kouwenhoven. Regie: Lode- wijk de Boer. Dit stuk behandelt de situatie van •een ongeneeslijk zieke man, die uit het leven weg wil. Hoe reageert zijn omgeving hierop: z'n vrouw, z'n vriendin, z'n dochter? Men kan „Er valt een traan op de tompoes" een tragi-komedie noemen, waarin An nie M. G. Schmit dit ernstige gegeven met wrange humor behandelt. 02. Donderdag 16 oktober - 20.00 uur - „Uitkomst" van Herman Heijermans, door het Amsterdams Volkstoneel met Henk Molenberg, Sylvia de Leur, Lou Steenbergen, e.v.a. Muziek en teksten: Martin Kessler; regie: Jules Croiset. „Uitkomst" vertelt de ontroerende geschiedenis van het straatarme ge zin van Thijs Banes en hun zieke zoontje Jantje in het Amsterdam aan het begin van deze eeuw. Heijermans „Spel van droom en leven" is een uit gesproken volkstoneelstuk, waarin de lach en de traan onverbeterlijk met elkaar verbonden zijn. 03. Woensdag 29 oktober „Het Ar- kios Ensemble". Solist: Frans Brüg- gen. 04. Donderdag 6 november - 20.00 uur. GAG- een avondvullend slapstick programma met de Tsjechi sche clown Boris Hybner en zijn theatergroep. 09. Donderdag 11 december, 20.00 uur. Paul van Vliet met zijn one man show „Vandaag of Morgen". 010. Zaterdag 3 januari, 20.00 uur. „Het Atelier" van Jean Claude Grumberg, door het Zuidelijk Toneel Globe. Brumberg's meesterwerk is de schets van een tijdperk: de naweeën 'van de oorlog en het begin van de vijftiger jaren. Van 1946 tot 1952 vol gen we de gang van zaken in een Joods konfektie-atelier in Parijs, waar een jonge vrpuw vecht tegen de burokratie, om haar vermiste man officieel dood verklaard te krijgen en waar de eigenaar kennismaakt met de nieuwe effeciency van een nieuwe tijd. 011. Dinsdag 27 januari, 20.00 uur. „Volpone" naar Ben Jonson van Ste fan Zweig en Jules Romains, door het Reizend Volkstheater uit Antwer pen. In Jonson's bittere komedie over de menselijke hebzucht maken we kennis met Volpone, een rijke en gie rige Venetiaan, die zijn omgeving een poets bakt door rond te laten strooien dat hij stervende is en zijn bezittingen zal verdelen onder zijn trouwstë vriënden. Gevolg: r zijii „vrienden" overladen hem met .ge schenken in de hoop een graantje mee te pikken. Een grap, die een staartje krijgt 012. Vrijdag 20 februari, 20.00. uur. „Hoofdstuk 2" het nieuwe blijspel van Neil Simon, met: Luc Lutz, Si mone Rooskens, Gerard Cox en Ron ny Bierman. Dit blijspel over de nieuwe levens fase van een schrijver die door de dood van zijn vrouw alleen komt te staan, is twee jaar onafgebroken het sukses van Broadway geweest. Het gezaghebbend theaterweekblad Va riety bestempelde het tot het beste stuk dat Neil Simon ooit schreef. 013. Zaterdag 28 februari, 20.00 uur. Het Nederlands Kamerorkest. 014. Woensdag 11 maart, 20.00 uur. „Au Bouillon Beige", blijspel van Walter v. d. Broeck door de Belgische toneelgroep Bent met o.a. Jo de Mey- Centraal in dit stuk staat een Vlaams café-restaurant, waarin zich allerlei erfenis-perikelen afspelen. Een gratis patatkraam, een praline stand en een vrolijk stromende bier- pomp, opgesteld in de foyer, maken dit tot een dubbel avondje uit Willy van Heesuelde, Annelies Vaes en Jo de Meyere zijn op woensdag 11 maart in de Concertzaal te Zierikzee te zien in het blijspel ,,Au Bouillon Bei gevan Walter v. d. Broeck. 015. Vrijdag 27 maart, 20.00 uur. Tonnenmagazijn Brouwershaven. Kabaret „Nar" met „Zonder Twijfel". Is scherp en gedegen kabaret heden ten dage nog mogelijk? Zonder twij fel, om met de titel van dit program ma te spreken! Gaat u zelf maar eens kijken naar Youp van 't Hek, Alette de Nes en Hans van Gelder, die onder regie van Pieter van Empelen (ex Don Quishoking) alle aspekten van ons dagelijks leven in een avondvul lend programma op een rijtje zetten; en dat daar om te lachen valt, da's ook zonder twijfel 016. Vrijdag 10 april, 20.00 uur. „Wat doen we met Jenny?" komedie van D. R. Wilde met o.a. Josephine van Gasteren en Enny Meunier. Wat doe je als je moeder al op leef tijd is en zij lijkt plotseling op hol te slaan Een weduwe, twee doch ters, niet onbemiddeld achtergela ten, eigen huis bindt de strijd aan tegen het ouder worden en gaat plotseling dingen doe'n. die j ze al'S vrouw en m.oeder nooit heeft gekund: naaktdoëken schilderen, charhpagne" drinken, een minnaar in huis. Met haar nieuwe hobby's, tapdansen en slagwerk bespelen, veroorzaakt ze burengerucht en al gauw is ze de schande van haar omgeving. Haar dochters vragen zich vertwijfeld af: „Wat moeten we aan met Jenny?" 017. Vrijdag 24 april, 20.00 uur. „Heel gewoon Wim Hogenkamp". Programma van Nederlandse chan sons door Wim Hogenkamp en het trio Rob Roeleveld. Wim Hogenkamp is inderdaad heel gewoon, maar toch hebben we met een buitengewoon talent te maken. Zijn le LP (ook al „Heel gewoon" ge titeld) was eén groot sukses en kreeg terecht veel aandacht op radio en tv, en een Edison bovendien. In zijn avondvullend programma veel re- pertoir van deze plaat, maar ook nieuwe luisterliedjes, afgewisseld door konférences. Avondkoncerten Dit seizoen zal worden afgeweken van de traditionele koffie- en sherry- koncerten op de zondagmorgen of zondagmiddag, ifèze keer is gekozen voor drie avondkoncerten op de vrij dag. Deze zullen plaatsvinden in de fraaie trouwzaal van het stadhuis te Zierikzee. Op vrijdag 5 september treedt Gustav Leonard (clavecimbel) op, met werken van Couperin en Forque- ray. Het jaarlijks kerstkoncert wordt gehouden op maandagavond 29 de cember. Tijdens dit koncert zal optre den: Het Argentum Ensemble, bestaande uit Machteld Miechiels (fluit), Jorge Caryevschi (fluit), René van Ast (cello) en Everdien Daaje (clavecimbel). Óp vrijdag 30 januari: Abbie de Quant (fluit) en Rudolf Jan sen (piano). Op een nog nader te be palen datum: Jaap van Zweden (viool) en Ronald Brautigam (piano). Filmkring- „Ziejook" Tenslotte dient nog vermeld te worden, dat ook de Filmkring „Zie jook" voor het seizoen 1980/1981 weer een gevarieerd programma wist samen te stellen. Op maandag' 29 en dinsdag 301 eTe^ cember zal een filmfestival rond eén nog nader te bepalen thema worden gepresenteerd. De Filmkring Ziejook heeft de vol gende films op haar programma staan: 12 september: Don 't look now (Ni colas Roeg); 3-oktober: Cria Cuervos (Carlos Saura); 24 oktober: China town (Roman Polanski); 21 novem ber: Canterbury Tales (Pier Paolo Pasolini); 19 december: Herfstsonate (Ingmar Bergman); 29/30 december: Filmfestival rond een nog nader te bepalen thema; 23 januari: Prova d'Órchestra (Frederico Fellini); 6 fe bruari: Une belle fille comme moi (Francois Truffaut); 6 maart: Three women (Robert Altman); 20 maart, 3 april, 17 april en 15 mei: De laatste vier data zullen in de loop van het seizoen worden „inge vuld". Wij verwijzen u hiervoor naar de te zijner tijd verschijnende artike len en de wekelijkse Uit-adverten- ties. Vertoning van de films vindt plaats in de foyer van Mondragon te Zierikzee. Uitzondering hierop vor men de filmavonden op 12-9, 3-10, 17- 4 en 15-5 en het filmfestival op 29/30- 12. Deze zullen plaatsvinden in de Concertzaal. Voor alle films geldt: aanvang 20.00 uur. Boris Hybner heeft zich bij de pro gramma laten inspireren door de stomme-filmgrappen uit het Mare Sennet-tijdperk en brengt u twee uur lang ongekompliceerde vrolijkheid. De pers jubelde o.a.: „een show met schitterende vondsten",een pro-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5