NA DRAMATISCHE STAKINGSWEKEN POLEN WEER AAN HET WERK DRIE VRAGEN AGENDA Ambassade in Israël verplaatst Bezuiniging in welzijnssektor Benzine iets goedkoper Man schiet vrouw neer GAAN LAATSTE NIEUWS Zeventiende eeuws gebouw verbrand ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ANDERS Uitspraak minister Wiegel ALLE INKOMENSTREKKERS ER IN 1981 OP ACHTERUIT N.F.A.: „bezuinigingsplannen regen zijn volksverlakkerij" De gijzeling van de Amerikanen in Iran 2 WARSCHAU, 1-9. Zowel in het Poolse kustgebied als in verscheidene grote steden is maandagochtend het werk hervat, zo heeft het Poolse persbureau Pap bekendge maakt. In Gdansk en Szczecin, de voornaamste twee bolwerken van het arbeiders- verzet, gingen de stakers op de scheepswerven en in de haven weer aan de slag. Er werd een begin gemaakt met het lossen van de tientallen schepen die op de rede lagen. In Gdansk was het werk op 14 augustus neergelegd. In Szcze cin gebeurde dat vier dagen later. Feitelijk drie vragen resteren na de Poolse arbeidsakkoorden: zullen de akkoorden in de praktijk effekt heb ben c.q. onder alle omstandigheden worden ge-eerbiedigd; zullen de ak koorden een „uitzaai-effekt" hebben op andere Oost-Europese landen en - derde vraag - hoe zal uiteindelijk Moskou die hele opmerkelijke en on verwachte ontwikkeling opvatten. De eerste reakties uit de Russische hoofdstad zijn niet al te bemoedi gend. Met de bekende geslepenheid wordt de waarheid helaas weer 100 procent geweld aangedaan en is slechts sprake van „anti-socialisti sche elementen, die de politieke sfeer vergiftigen". De dramatische strijd om het meest elementaire recht van de socialisti sche Poolse arbeiders, wordt als een - het land bedreigende - anti-socialisti sche stunt gekwalificeerd. Het is de wereld op zijn kop zetten, zoals in de geschiedenis al zo vaak is gebeurd. Altijd dezelfde volstrekt met de waarheid in strijd zijnde leuterpraat, om de eigen doktrine te dekken en de gerechtvaardigde verlangens van in dit geval - de werkers - door het slijk te sleuren. Een citaat uit de Prawda: „zij (de arbeiders) berokkenen rechtstreekse schade aan het werkelijke socialisme op Poolse bodem. Zij proberen af breuk te doen aan de banden van de partij met de werkende klassse. Juist daarom vinden anti-socialistische elementen steun onder de vijanden van Polen, die van buitenaf werken. Precies daarom bouwen de massame dia in het Westen de lasterlijke en op hitsende campagne tegen de Poolse volksrepubliek op". Dit uitvoerig citaat om aan te to nen, dat Moskou totaal niets goeds en noodzakelijks onderkend in de strijd van de Poolse arbeiders, maar slechts beducht is dat een plakje van de eenheidsworst wordt afgesneden en de volstrekt geforceerde eenheid van denken een deuk oploopt, het geen onbestaanbaar wordt geacht in de rechtlijnigheid van het marxis- tich-leninistisch denken. Op dit principiële punt komen dik- tatuur en demokratie - weer eens lijnrecht tegenover elkaar te staan. Het demokratisch blazoen is zeker niet onbedoezeld, maar de evidentie van een vrije vakbeweging is niet in het geding in de demokratie „als slechtste staatsvorm, maar er is geen betere", naar de wijze woorden van Churchill. Flitsen uit het buitenland ROME. Honderden vakantiegan gers moesten maandag hun verblijf op Sardinië noodgedwongen verlen gen omdat de zeelui van de rederij „Trans Tirreno", die de verbinding onderhoudt tussen de Sardinische haven Olbia en Livorno, in staking zijn gegaan. TOKIO. Ongeveer 4,3 miljoen in woners van Tokio hebben maandag deelgenomen aan de grootste „aard bevingsoefening" die ooit in Japan is gehouden. LONDEN, In een ziekenhuis in Cambridge is zondagnacht de 16- jarige Richard Brittain overleden aan infektie. Brittain was de jongste Brit met een transplantatiehart. De jongeman had de transplantatie in juni van dit jaar ondergaan. PORT OCONNOR (TEXAS). Een explosie op een booreiland in de Golf van Mexico heeft een enorme brand veroorzaakt. Vijf platformwerkers zijn om het leven gekomen, zes ande re arbeiders raakten gewond. Het vuur, gevoed met aardgas, kan vol gens woordvoerders van de eigenaar van het eiland wel twee maanden blijven branden. j Belastingdienst i in problemen GRONINGEN, 1-9. „De be- lastingdienst kan de huidige 1 problemen niet meer aan. De i belastingheffing in Nederland J i is op een kritiek punt aange- i land". Dit heeft oud-minister i 1 van financiën prof. mr. H. J. Hofstra maandag gezegd in I Groningen. I „De belastingfraude heeft i kennelijk een ontoelaatbare i i omvang aangenomen. Zolang i 1 de bestaande regelingen niet J i bevredigend worden uitge- i voerd, kunnen verdere be- i 1 lastingverhogingen geen uit- komst bieden", aldus prof. i Höfstra. i Hij nam in de aula van de rijksuniversiteit te Groningen J i de Ubbo Emmiuspenning in ontvangst, hem toegekend i voor ..uitnemende weten- 1 i schappelijke verdientsen in dit 1 geval voor de belastingweten- i schap". De penning wordt eens i per drie jaar uitgereikt. Hofstra is ook inspekteur i van belastingen geweest. Hij i verwierf recentelijk ver- maardheid met de zogenaamde Hofstra-voorstellendie bestemd waren om de be- i i lastingheffing rechtvaardiger 1 en doelmatiger te doen verlo- pen, voornamelijk door de i doorwerking van de inflatie J sterk te beperken. Hoofdpunt u>as beperking oan de rente- i aftrek. De voorstellen zijn 1 overigens afgewezen. DEN HAAG, 1-9. De Nederlands ambassade in Israël is maandag 1 september verplaatst van Jeruzalem naar Tel Aviv, aldus heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse zaken in Den Haag meegedeeld. Zij die kóntakt met de ambassade willen opnemen moeten zich wenden tot een ambassadefunktionaris die voorlopig zijn intrek heeft genomen in het Nederlands consulaat in Tel Aviv. De feitelijke overplaatsing van de ambassade, volgend op een aanbeve ling van de Veiligheidsraad en druk van Arabische en Islamitische lan den, volgt nog geen week na het kabi netsbesluit. PORT MORESBY. Troepen van Poea Nieuw-Guinea hebben zondag de opstandelingenleider Jimmy Ste vens gevangengenomen tijdens de bestorming van Stevens' laatste bol werk op het eiland Espirito Santo in de Stille Oceaan. PEKING. Het aftreden van partij leider Hua Guo Feng en een aanzien lijke beperking van de militaire uit gaven vormden dit weekeinde in de Chinese hoofdstad Peking de belan grijkste zaken waarmee het veertien daags congres van het Chinese parle ment van start ging. PARIJS. De havenblokkade van Franse vissers is dit weekeinde na vier weken grotendeels ten einde ge komen, zonder dat de stakende vis sers enig resultaat hebben bereikt met hun akties. „Straf' voor Van Agt DEN HAAG, 1-9. Het bestuur van de Katholieke Onderwijs Vakorgani satie (KOV), de grootste onderwijs vakorganisatie van ons land, heeft besloten de uitnodiging aan minister-president Van Agt om als gast op de algemene vergadering van de KOV in december van dit jaar aanwezig te zijn, weer in te trekken. Dit naar aanleiding van uitspraken van Van Agt op zijn wekelijkse pers- konferentie vorige week, waarmee hij instemming betuigde met bezui nigingen op de salarissen uan onder wijsgevenden. Minister Pais heeft tot deze bezui niging besloten in het kader van een bezuinigingslan voor zijn departe ment. Van Agt heeft kortingen op slarissen in het onderwijs on dersteund met de opmerking dat on derwijs betaalbaar moet blijven, en dat onderwijsgevenden iets over moeten hebben voor de werkgele- gendheid in het onderwijs. CULEMBORG, 1-9. Mensen die in het welzijnswerk werken zullen er de komende jaren niet aan kunnen ont komen dat zij in inkomen achteruit gaan, welke regeringskombinatie er ook komt na het kabinet-Van Agt. Wil er namelijk werk worden gescha pen in de maatschappelijke dienst verlening, dan zal dit betaald moeten worden door nivellering van hogere inkomens en arbeidstijdverkorting met minder loon in deze sektor. Dit stelde oud-PvdA-staatssekretaris van c.r.m. Wim Meijer maandag in Culemborg tijdens een toespraak op de sociale academie „De Nijenburgh". Volgens Pap werd ook in steden als Bydgoszcz (Bromberg), Poznan, Wro- clav en Elblag de normale aktiviteit hervat. Van gezeghebbende zijde in War schau kon men echter nog niet zeggen of de stakers in alle bedrijven het werk hebben hervat. ,,Kor"-leden vrij In de hoofdstad zijn intussen de eerste leden en medewerkers van het dissidente, „comité voor sociale ver dediging" (Kor) vrijgelaten. Naar in dissidentenkringen werd vernomen, bevinden zich onder de vrijgelatenen ook personen die al officieel in staat van beschuldiging waren gesteld we gens „lidmaatschap van een vereni ging met misdadige doeleinden". TEHERAN, 1-9. De V.S. zouden een bijdrage kunnen leveren aan het oplossen van de gijzelingsaffaire door de bezittingen van wijlen de sjah en zijn familie aan Iran terug te geven. Dit staat in een ontwerpant- woord van de Iraanse parlements- kommissie van buitenlandse zaken op een brief van Amerikaanse kon- gresleden waarin werd opgeroepen tot vrijlating van de 52 Amerikanen die sinds 4 november in Iran gegij zeld worden. In het ontwerpantwoord, dat nog in het voltallige Iraanse parlement besproken moet worden, wordt te vens de eis herhaald dat de V.S. er kennen het bewind van de ex-sjah te hebben gesteund. De kommissie spreekt in het ant woord van een proces tegen alle of enkele gijzelaars. Zij verdedigt de bezetting van de Amerikaanse am bassade in Teheran, die zij een „na tuurlijke reaktie" van het volk noemt. Washington wordt er van be schuldigd samen te zweren om de Islamitische Republiek ten val te brengen. „Wé hebben gehoord dat de V.S. weer een militaire aktie voorbe reiden in Iran" aldus de-parlements- kommissie. President Carter heeft met kracht tegengesproken dat de V.S. plannen hebben de gijzelaars door middel van een militaire aktie te redden. Het officiële Iraanse persbureau Pars meldden maandag dat premier Radjai van Iran zondag een brief heeft ontvangen van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Ed- Dit schrijft de Nederlandse Federa tie van Arbeidsongeschiktenorgani saties (NFA) in een reaktie op de be zuinigingsplannen van het kabinet met betrekking tot de WAO-uitkerin- gen. Zoals bekend wil de regering de normen voor deze uitkering stringen ter maken, omdat veel AOW-ers in feite in de WW thuis zouden horen. Het gaat daarbij vooral om mensen die wel kunnen werken, maar die door een handicap minder kans op een baan maken. „Onredelijke eis" Zij zullen in de toekomst moeten aantonen dat zij op grond van hun handicap zijn afgewezen bij sollicita- De Poolse pers publiceerde maan dag niet de volledige tekst van de in Gdansk en Szczecin gesloten akkoor den tussen de regering en de stakers. Het partijblad „Trybuna Ludu" ken schetste deze overeenkomsten overi gens in een hoofdartikel als „ver standig en gezond". WARSCHAU. Na het onderteke nen van de overeenkomsten tussen de regering en de stakingsleiding in Gdansk en Szczecin zijn de meeste ar beiders weer aan het werk gegaan, maar in Opper-Silezië werd in acht mijnen en verscheidene andere be drijven nog gestaakt. DEN HAAG, 1-9. Met ingang van woensdag zullen de maximumprijzen van normale en superbenzine met drie cent (inklusief BTW) dalen. Per liter worden maximumprijzen dan 140,8 cent, respektievelijk 144,2 cent. Aldus heeft het ministerie van Eko- nomische Zaken maandag laten we ten. mund Muskie. Deze brief werd hem overhandigd door de Zwitserse zaak gelastigde in Teheran. De inhoud van de brief zal later bekend worden ge maakt, zo werd gezegd. ROTTERDAM, 1-9. Met schotwon den in nek en rug is maandagmiddag de 30-jarige Johanna B. Delgado op genomen in een ziekenhuis in Rotter dam. De politie heeft haar ex- echtgenoot, de 44-jarige C. D. C. P. aangehouden, die volgens een woord voerder zijn vrouw probeerde dood te schieten toen zij niet met hem wil de pratep. De twéé ontmoetten elkaar volgens de politie óp 'de Béükelsdijk ïh Rot terdam- Toen de.vromy de man uit de weg probeerde te gaan en zich losruk te uit zijn greep, trok de 44-jarige Rotterdammer een revolver en loste enkele schoten. De vrouw werd geraakt, maar wist een winkel binnen te vluchten. De man achtervolgde haar ook daar en loste nog enkele schoten. Tenslotte wist een politieagent, die in de buurt woont, de man onder schot te nemen en te ontwapenen. ties. Zo niet, dan worden zij overge heveld naar de WW. De NFA vindt dit een volstrekt onredelijke eis. „Zelfs in tijden van hoogkonjunk- tuur zijn werkgevers vrijwel nooit bereid een handicap op te geven als officiële afwijzingsreden", schrijft de federatie. „Ook nu weer worden de minst weerbaren in de samenle ving aangepakt, geheel overeen komstig de aloude overlevingswet, die het recht aan de sterksten toe kent". De NFA wil voorts dat de regering en parlement de uitkeringstrekkers zelfs als gesprekspartners akseffte- ren, nu de FNV het door haar passie ve houding heeft laten afweten. Groei nihil Nu de raming van de ekonomische groei in het komende jaar vrijwel ni hil is en een verhoging van de loon-en inkomstenbelasting en de accijnzen achterwege blijft, zal het mes moeten worden gezet in de uitgaven krach tens de sociale-zekerheidswetten, die voornamelijk ten grondslag hebben gelegen aan de explosieve toeneming van de kollektieve uitgaven als ge heel. Bezuinigingen op de uitgaven voor defensie en de politie zijn eveneens onvermijdelijk, maar zorg is gedra gen voor het ontzien van taken die de veiligheid van de burger moeten waarborgen, zo deelde Wiegel mee. Ijsberg op sleep DJEDDA, 1-9. De Saoedische prins Mohammed Al-Faisal overweegt ernstig een ijsberg met een gewicht van honderd miljoen ton uit de Zuidelijke IJszee naar zijn land te slepen om het probleem van de schaarste van drinkwater op te lossen. De zoon van wijlen ko ning Faisal verklaarde maan dag tegenover de pers dat ijs uit het Zuidpoolgebied een be langrijke bron van zoet water kan worden tegen het midden van de jaren tachtig. Het is niet voor het eerst dat het aanslepen van een enorm stuk gletsjer, die uit zoet water bestaat, wordt voorgesteld als een methode om het drinkwa terprobleem van woestijnach tige landen op te lossen. Het werd ook al in 1976 bepleit. De wetenschap stond er toen scep tisch tegenover. In 1977 ging een. Franse onderneming fail liet een maand nadat zij het sleepwerk had aangenomen. Volgens prins Mohammed is uit onderzoek inmiddels geble ken dat het plan wel degelijk uitvoerbaar is. Hij heeft een maatschappij opgericht onder de naam Iceberg Transport In ternational die volgend jaar ene proef wil gaan nemen. ULVENHOUT, 2-9. Het uit de 17e eeuw daterende hoofdgebouw van de „Pekhoeve" in het centrum van Ul- venhoutgemeente Nieuw-Ginneken is in de nacht van maandag op dins dag door brand volledig verwoest. Het in 1972 geheel gerestaureerde gebouw was eigendom van de ge meente en werd gebruikt als gemeen schapsruimte en voor de huisvesting van de muziekschool van Ulvenhout. De Bredase brandweer wist te voor komen, dat andere schuren in dit fraaie Pekhoeve-komplex eveneens in vlammen opgingen. Over de oorzaak tast men nog vol ledig in het duister. Getuigen zeggen gezien te hebben, dat het vuur aan de buitenkant is ontstaan, wat zou wij zen op brandstichting. Een schadebe drag is nog niet bekend. B. en w. van Nieuw-Ginneken zeggen in eerste reaktie, dat de schuur herbouwd zal worden. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur en van 18.30 - 21.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064,(01115) 1761. Iedere dinsdag en donderdagmiddag Renesse Hervormde kerk. Bezichtiging. 14.00 - 16.00 uur. Iedere woensdagavond Renesse Start en inschrijven V.V.V. Fietspuz- zeltocht. 19.00 - 19.30 uur. Dinsdag 2 september Zierikzee 's Landskamer, algemene bestuurs vergadering Waterschap Schouwen- Duiveland, 14.00 uur. Hoeveweg 5, excursie vereniging van oudleerlingen tuinbouwwinterkur- sussen, 18.30 uur. Serooskerke Dorpshuis; Gymnastiek voor dames van 16 tot 60 jaar, 19.30 uur. Westerschouwen Plompetoren. Verzamelen Vogel werkgroep. 19.00 uur. Middelburg Provinciehuis, statenkommissie on derwijs, 19.30 uur. Provinciehuis, vergadering kommis sie ruimtelijke ordening en streek plannen, 17.00 uur. Woensdag 3 september Zierikzee Grachtweg 4, UW fietstocht, 13.30 uur. Gereformeerde Kerk, St. Do- musstraat. Vergadering Gerefor meerde Vrouwenkontaktgroep. 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Bejaardensoos, 14.30 uur. Donderdag 4 september Haamstede Gemeentehuis, Kommissievergade ring sport- jeugd- en culturele zaken, 19.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede; Klaverjas wed strijden, 20.00 uur. Vrijdag 5 september Goes Prins van Oranje, speelfilm „Joni". 20.00 uur. Zierikzee Z.W.N. station, excursie vereniging van oudleerlingen tuinbouwwinter- cursussen, 6.30 uur. Stadhuis, ZVU avondkonsert m.m.v. Gustav Leonhardt, 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn, receptie 25 jaar Ge meenschappelijke Regeling Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland. 16.00 uur. Grote Kerk. Slotkoncert. 20.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede. 20.00 uur: Dans- en Bingo-avond Bond van Opzichzelf- staanden. Zaterdag 6 september Zierikzee „De Lichtboei". Open Huis. 14.00-16.30 uur. Noordgouwe Sportveld. Sportinstuif. 14.00-17.00 uur. Goes Wilhelminapolder. Zeeuws Ploeg- kampioenschap 1980. 12.30 uur. Prins van Oranje, speelfilm „Joni". 20.00 uur. Zondag 7 september Zierikzee Bar Mirabelle, The Sammy Riming- ton Band, 21.00 uur. Maandag 8 september Zierikzee Groerte Kruisgebouw Janpewekken 10, Kleutercursus, 14.30 uur. (01110)2255 Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Bij de vele misverstanden die er bestaan tussen Oost en West is er (blijkbaar) nog een kleintje, maar niemand hoeft er wakker van te lig gen: wat wij goulash noemen en als zodanig eten, is geen goulash in Hon gaarse zin. Originele, Hongaarse goulash is een soep en daar zit alles in: champignons, paprika, uien en nog een heleboel, allemaal door el kaar gehutseld en je eet er brood bij. In de eetzaaltjes wordt op een drie poot een enorme ketel goulash-soep gereed gezet en de obers tappen daar uit om de eters te voorzien. Om trouwens te beginnen met het kleine werk": Boedapest is - gelijk bekend een „dubbele stad"; mis schien de mooiste van Europa en in ieder geval nog (heel wat) indru kwekkender dan Wenen. Boedapest bestaat - bekend feitje - uit twee de len: Boeda en Pest. Boeda herinnert waarschijnlijk aan de naam van de broer van Atilla en Pest is een oud woord voor: kalkoven. Een dun lijnt je van Boedapest naarHolland"; de Hongaarse hoofdstad heeft een Hol landse straat" en een „Rem- brandtstraat". In het kunsthisto risch museum hangen drie werken van de grote Nederlandse meester. De Nederlandse banken zijn vrien delijk: ze verschaffen de Hongarije- reiziger net zoveel forinten (Hon gaarse munteenheid) als ze hebben willen, tegen inwissleing van gul dens natuurlijk, maar feit is dat in Hongarije geen forinb mag worden ingevoerd en trouwens ook niet uit gevoerd. Als ze aan de grens forinten vinden zijn ze door het dolle heen; de forinten worden verbeurd verklaard en een stevige boete (in forinten) wordt er boven opgelegd. De forint ..doet" zeven cent, maar in de prak tijk is het handig de munt als een dubbeltje te beschouwen. Dat rekent ook gemakkelijker. Het voedselpakket is goedkoop in Hongarije: een kilo biefstuk van de beste kwaliteit f 7,- een groot brood (vierponder) 30 cent. Dat betaal je ook voor een kop koffie; oerstraf, zonder melk, maar wel met suiker; een beetje op z'n Turks, maar dan zonder de Turkse droes. Het gemiddelde loon bedraagt 400,- per.maand; de prijzen moeten dus wel laag zijn. Hongarije is (nog) een typisch land- bouwland; het meet driemaal Neder land en telt 10 miljoen inwoners. Het is er dus duidelijk ruimer dan Neder land (hoe het vergelijkenderwijs zit met ekonomische systemen, veTgt weken nadenken), maar werkloos heid is er niet. Integendeel, men komt handen tekort. De overheid sti muleert dan ook met toelagen en an dere maatregelen, de bevolkings groei (extra toeslag b.v. voor het der de kind). Een kompleet andere situa tie dan ten onzent derhalve. Voedselproblemen zoals in Polen (de stakingen begonnen in dat land „om het vlees") bestaan niet in Hon garije. Het voedsel heeft zelfs een wereldberoemde karakteristiek en wie houdt van gepeperde kostjes, kan daar terecht. Opvallend is het veel geringere au toverkeer, in vergelijking met het Westen waardoor een merkwaardige stilte soms (niet altijd) herinnert aan vroeger tijden hier. De „Trabant" en de Ladazijn de favoriete auto's; westelijke auto's ziet men er weinig. SCHIEREILANDMAN ROERMOND, 1-9. Minister Wiegel van binnenlandse zaken heeft maandagavond in Roermond alle inko menstrekkers voor 1981 een vermindering van hun koop kracht aangezegd. Inkomenstrekkers zullen een iets kleinere stap terug moeten zetten dan de hogere, nadat het kabinet Van Agt in de afgelopen jaren de koopkracht van bijna elke burger heeft kunnen handhaven, zo zei de vice-premier. Wiegel sprak aantijgingen van de genorganisaties zal worden verzocht oppositie over een aantasting van de daaraan gehoor te geven, terwijl van lagere inkomens en de sociale uitke- de specialisten voor de diverse begro- ringen door het kabinet in de afgelo- tingshoofdstukken in de Tweede ka pen jaren tegen. mer begrip zal worden gevraagd voor Het kabinet gaat er van uit dat het de ingrijpende bezuinigingen die het Nederlandse volk beseft dat er offers kabinet in de begroting voor 1981 gebracht dienen te worden. De belan- heeft verwerkt. AMSTERDAM, 1-9. De overheid pleegt volksverlakkerij door de arbeidson geschiktheidswetgeving af te schilderen als een toevluchtsoord voor verkapte werkloosheid. Nu het kabinet er niet in geslaagd is de hoge inkomens aan te pakken en de werknemers te bewegen tot loonmatiging, moeten de uitke ringstrekkers weer de sluitpost op de begroting worden. De vakbeweging heeft hiertegen haar stem niet verheven en daarmee het recht verspeeld voor arbeidsongeschikten op te komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2