Suksesvol Maltafeest op de Theo Thijssenschool Ledenvergadering Vleeskeuringsdienst Ondanks regenbuien STREEKNIEUWS Anti-abortus demonstratie Surinamers met visum Werkloosheidcijfer Het stemrecht van de vrouw bij waterschappen Demonstratie tegen kernbewapening Kollege Bruinisse stelt voor tot toe treding Regionale Brandweerkring Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 1 september 1980 Nr. 22768 3 ZIERIKZEE, 1-9. De openbare lagere school, de Theo Thijssenschool heeft vrijdagavond een suksesvol feest gehouden, of beter gezegd: een Maltafeest, want de opzet van dit feest was de buurt meer bij de school te betrek ken. Dat is de Theo Thijssenschool dan ook gelukt. Vrij veel leerlingen en oud-leerlingen liepen op deze „markt" rond. maar ook ouders en buurtbewoners kwamen even op het feest kijken. Op het schoolplein ston den verscheidene kraampjes op gesteld, zoals een rommelkraampje en „standjes" waar kinderen spellet jes als „hoedhappen" en „vissen" konden doen. GOES Meditatie centrum Sinds kort is in Goes een perma nent Transcedente meditatie cen trum gevestigd in de Lange Kerkstraat 26. Een full-time TM- leraard, A. van Dongen, zal hier tij dens werkdagen bereikbaar zijn voor informatie, begeleiding en ook voor TM-lessen, telefoon 01110-23617. ZIERIKZEE Vergadering Beatrixschool Het bestuur van de Beatrixschool te Zierikzee houdt op donderdag 11 september een openbare vergadering in het schoolgebouw aan de Gracht- weg. Enkele agendapunten zijn: de vast aanstelling van een vakleer kracht in de lichamelijke oefening en de mededelingen van het hoord der school. Voor tijd: zie agenda. Oosterschelde-symposium Het Koninklijke Nederlandse Wa tersport Verbond, organiseert op vrijdag 26 september te Zierikzee een Oosterschelde-symposium. Ledenvergadering Ver. Chr. Schoolonderwijs De schoolvereniging tot bevorde- ring van het Christelijk onderwijs in Zierikzee houdt vrijdag 12 september haar algemene ledenvergadering. Naast de gebruikelijke agendapun ten, zal de heer C. Joziasse, hoofd van de chr. lagere school, een lezing hou den oVer „Denriokratisering van het ondet^ijs": J. W. F. Loubert plv. Prov. Commandant Rode Kruis Zeeland Het Nederlandse Rode Kruis Kring Zeeland deelt mede, dat met ingang van 13 juni 1980 de heer J. W. F. Lou bert, chirurg te Zierikzee werd be noemd als plv. provinciaal Comman dant Rode Kruis Korps in Zeeland. Voorheen was hij verbonden aan de staf in de funktie van toegevoegd arts. De heer Loubert is op grond van bovenstaande benoeming belast met de leiding van het Provinciaal Com mando in Zeeland. Concert Kunst en Eer In het kader van het 150-jarig jubi leum heeft de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer zaterdagavond een con cert aangeboden aan patiënten en verplegend personeel van het Zweed se Rode Kruis Ziekenhuis. Dit muzi kaal gebeuren, dat gepland was in de tuin van het ziekenhuis, werd we gens de slechte weersgesteldheid in de grote wachtkamer gegeven. Voor een aandachtig luisterend pu bliek werd onder leiding van diri gent Van Soest een populair pro gramma verzorgd. Zowel het korps als de drumband, onder leiding van de heer A. Struik, oogstten veel suk- ses. Bijzonder fraai uitgevoerd werd vooral de „Retraite Francaise" waarin Jan Schop op uitnemende wijze soleerde. De muzikanten wer den dank gezegd met een warm ap plaus van het dankbare publiek. Inbraak in S.R.V.-wagen In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben dieven ingebroken in de Voor de ouderen was er een bier- en barbecue-tent waar zeer goed ver kocht, werd. Daarnaast was er nog een grabbelton en liepen er kinderen rond voor de verkoop van lootjes. „Deze verloting heeft ons bijna niets gekost", zegt hoofd van de school de heer Joop Goedhart. „De mid denstand van Zierikzee heeft al deze prijzen beschikbaar gesteld". Goed buurtfeest De Theo Thijssenschool heeft door de jaren heen meerdere feesten geor ganiseerd, maar destijds echter altijd met het doel van de opbrengst bij voorbeeld een videorecorder of ande re apparatuur te kopen. „Dat is nu echt niet onze bedoeling", zegt het hoofd, „want we hebben eenvoudig weg alles al. We wilden er een goed buurtfeest van maken, vooral ook omdat Malta een echte Zierikzeese buurt moet blijven, ook al komen er steeds minder kinderen". Een negatief puntje deze avond wa ren de voortdurende regenbuien. Het ensemble „Al te klein" dat al rond vijf uur zou gaan spelen, stelde het optreden dan ook uit tot half acht, maar regenen bleef het. S.R.V.-wagen van v. d. S. uit Zierik zee. Deze wagen stond gestald in een golfplaten schuur van v. d. V. aan de Oudeweg. Door een plaat weg te ne men kon de wagen bereikt worden waarna men de deur forceerde. Er wordt voor 3000,— vermist aan di verse huishoudelijke en luxe artike len, zoals kazen, veel sigaretten, 80 pakken koffie enz. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Vergadering Geref. Vrouwenkontaktgroep De Gereformeerde Vrouwenkon taktgroep vergadert woensdag 3 sep tember in een van de kerkzalen van de St. Domusstraat. Voor tijd: zie agenda. BURGHSLUIS Reddingboot bergt jacht Zaterdagochtend vroeg werd via de Roeierswacht Vlissingen dringend om hulp gevraagd door het jacht „Ursula" uit Nieuwenhoorn, eige naar F. K. die met nog een heer en twee dames aan boord was. Het jacht was omstreeks 01.30 uur ter hoogte van het Hondegat (3 mijl bewesten de vuurtoren van Haamste de) aan de grond geraakt en maakte water. De reddingboot President Jan Leis voer vanaf het Noordland uit en trok het jacht vlot. Het bleek dat het bijna 10 meter lange zeil/motorjacht ongeveer een meter water binnen had gekregen. Deze watermassa werd in de luwte achter het Noord- land weggehoosd. Tevens werden de doornatte bemanningsleden van dro ge kleren voorzien en daarna sleepte de Leis het jacht naar Zierikzee. Om streeks 09.30 uur arriveerde de red dingboot weer in de thuishaven na een barre tocht door de stormachtige wind en de hoge golven. Volgens de bemanning van de Leis was dit één van de meest spektaku- laire reddingen van de afgelopen 15 jaar. BURGH Boom omgewaaid Op de Kraaijsteinweg woei zater dagavond een zware boom om. Perso neel van Prov. Waterstaat ruimde de boom, die het verkeer totaal versper de, op. SCHARENDIJKE Vergadering Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland Donderdagochtend 18 september wordt in „De Putmeet" te Scharen- dijke een openbare vergadering van de raad van bestuur van de Reini- SCHOUWEN-DUIVELAND. 29-8. De ledenraad van de Vleeskeurings dienst Zeeland benoorden de Wester- schelde heeft in restaurant „De Cais son" in Kapelle de algemene verga dering gehouden. Uit de regio Schou wen-Duiveland waren de gemeenten Brouwershaven en Zierikzee zonder kennisgeving afwezig. De konseptbe- groting 1981 sluit met een exploitai- tietekort van 168.105,—. welk te kort voor rekening van het rijk kan worden gebracht. Eén van de oorzaken van het tekort is de vermindering van het aantal slachtingen in Middelburg, nu door Cock-Zuneha daar niet meer wordt geslacht. In de kapitaal-ontvangsten is een post opgenomen van 33.047,— aan rentebaten. Wethou der C. M. Cagevos Kapelle - sekreta- ris van de vleeskeuringsdienst - zette desgevraagd uiteen, dat deze post ten laste van de exploitatie wordt ge bracht. Begroting Om tijdelijk te voorzien in de va- kature die is ontstaan door het ver vroegd uittreden van adjunkt-direk- teur de heer J. A. Hoek, werd de be noeming gevraagd van de adjunkt- direkteur uit de kring Zeeuws-Vlaan- deeren. Ook hier waren enige finan ciële geschilpunten, maar die konden onderling worden geregeld. De begroting van 1980 werd daarna met algemene stemmen goedgekeurd met een ontvangst van 1.001.671,— en uitgaven van 1.169.776,—. De kapitaal uitgaven en inkomsten lo pen gelijk: 53.002,— Bij de rondvraag werd gesteld, dat de vleesgrossiers indertijd onrecht matig hun betalingen van de heffing volgens art. 8 hebben gestaakt. Ver der werd besloten niets meer te on dernemen om deze vordering alsnog binnen te halen. Hun gezellige muziek - uiteenlo pend van walsjes tot wat Schots aan doende ballades - viel zodoende ook een beetje in het water. Rond negen uur werd het feest afgesloten. gingsdienst Schouwen-Duiveland ge houden. Op de agenda staan ondermeer: een voorstel tot aanschaf van een kan toormachine, een voorstel tot vaststelling van de begroting voor het dienstjaar 1981, een voorstel tot vaststelling van de verordening rei nigingsrechten 1981 en een voorstel tot vaststelling van de funktie-bezol- digingsverordening 1981. Aardappels gedolven Zaterdagmiddag werden te Scha- rendijke twee vrouwen op heterdaad betrapt bij het onbevoegd rooien van aardappels. Zij deden dit op het perceel land van A. H. H. te Scharendijke. Het waren: A. F. uit Tilburg en C. v. S. uit Schiedam. Tot op het moment dat de politie verscheen (gewaarschuwd door een buurman) was reeds 40 kg verzameld. De daders zijn op het po- litieburo te Renesse verhoord. ZONNEMA1RE Bijeenkomst Rooie Vrouwen De Rooie Vrouwen in de Partij van de Arbeid afdeling Brouwershaven, organiseert een eilandelijke bijeen komst op donderdag 11 september in het Verenigingsgebouw van Zonne- maire. Voor deze avond is tweede kamer lid van de P.v.d.A., Wijnie Jabaaij uitgenodigd. Voor tijd: zie agenda. DUIVELAND Fietstocht Ned. Plattelandsvrouwenbond Het nieuwe seizoen werd door de afdeling Duiveland van de Neder landse bond van Plattelandsvrou wen geopend met een fietstocht naar Bruinisse. Allereerst werd de Oudheidkamer aldaar bezocht. Vol interesse werd de gehele inrichting door de dames be keken. Hierna werd een bezoek ge bracht aan Aquadelta, waar o.a. de koffie werd gebruikt en een rond wandeling over het terrein werd ge maakt. De middag werd besloten met een bezoek aan de championnenkwekerij van dé'familie Zwijnstra'te Ooster- larid. Met grote belangstelling volg den de dames de uiteenzetting over de kweekwijze door mevrouw Zwijnstra, die aan de hand van de ontwikkelingen in de bedden van schimmel tot champion een duidelijk inzicht gaf in de groei van deze pad destoelen. BRUINISSE Dure maaltijd Terwijl R. T. uit Rotterdam een maaltijd nuttigde in het A.C. restau rant op de Grevelingendam, werd van zijn aldaar geparkeerde auto zijn surfplank ontvreemd. Van de dader ontbreekt elk spoor. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BORNE. Op een met knipperlich ten bewaakte overweg is in Borne vrijdagochtend een vrachtauto met giftige stoffen tegen een lokomotief gebolsi. De 44-jarige H. G. J. D. uit Bornerbroek, die de vrachtwagen bestuurde, raak zeer ernstig gewond. De machinist bleek na onderzoek in een ziekenhuis niets te mankeren. De ravage was bijzonder groot: de vrachtwagen werd tientallen meters meegesleurd en de lokomotief kwam gedeeltelijk naast de rails te staan. Rails en bovenleiding raakten ern stig beschadigd. Beide sporen wer den versperd. DEN HAAG. De Kamerleden Van der Stoel (PvdA) en Brinkhorst (D'66) hebben minister Van der Klaauw (van Buitenlandse Zaken) gevraagd te bewerkstelligen dat de Rus Alexander Landsman alsnog een uitreisvisum krijgt. In schriftelijke vragen wijzen zij erop, dat het uit blijven van een dergelijk visum, ge zien zijn ziekte, fatale gevolgen voor Landsman zal hebben. UTRECHT. Het is met de remmen van vrachtauto's niet best gesteld. Onderhoud aan deze wagens blijkt te wensen over te laten. De vraag rijst of vrachtauto-konstrukteurs op de goede weg zijn met het ontwerpen van remsystemen, die zeer kwets baar zijn en bovendien veel deskun dig onderhoud nodig hebben. Dit schrijft de kommandant van de groep technische kontroles van de rijkspolitie, P. Visscher, in het alge meen politieblad naar aanleiding van de landelijke technische kontro- le, die is gehouden door de Algemene Verkeersdienst van de rijkspolitie.' AMSTERDAM. De Nederlandse Toonkunstenaarsbond (NTB) heeft met verontwaardiging gereageerd op de bezuinigingsplannen van de rege ring m.b.t. de sociale uitkeringen. Volgens de bond zullen bepaalde on derdelen van dat plan rampzalige ge volgen hebben voor musici en ar tiesten. DEN HAAG. Dc staatssekretaris- sen De Jong en Hermes van onder wijs en wetenschappen, beiden CDA, zitten volstrekt op één lijn met mi nister Pais (VVD) in hun mening over de begroting van het departement voor volgend jaar. DEN HAAG. Ir. P. B. de Bruijn uit Amsterdam 'is door minister Bee- laerts van Blokland van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening aan gewezen voor het maken van een nieuw ontwerp voor uitbreiding van de tweede kamer-gebouwen V. Mi nister-president Van Agt heeft dit de Tweede Kamer in een brief laten we ten. DEN HAAG. Van de invoering van wachtdagen bij de Ziektewet hoeft nauwelijks te worden verwacht dat dit leidt tot minder ziekteverzuim. Die konklusie wordt getrokken in een onderzoek naar de effekten van maatregelen om het ziekteverzuim te beperken. ASSEN. De Stichting samenwer kend verzet 1940-1945 zal de West- Duitse bondsregering verzoeken op te houden met aan de Nederlandse re- gering te vragen „De twee van Bre- <?a" vrij te laten. Deze twee Duitsers zitten een levenslange gevange nisstraf uit wegens tijdens de bezet ting gepleegde oorlogsmisdaden. Zij dienen volgens de Stiching hun ge rechte straf te ondergaan, temeer om dat nog talrijke oorlogsmisdadigers in Duitsland vrij rond lopen. ROTTERDAM. VVD- fraktievoorzitter Koos Rietkerk blijft „zijn krachten aan het Haagse gebeuren geven". De liberale partij voorzitter Korthals Altes deelde dit mee op een WD-vergadering in Rot terdam. Hij weerlegde hiermee ge ruchten als zou Rietkerk benoemd worden tot kommissaris der konin gin in Groningen als opvolger van mr. E. H. Toxopeus. Deze verlaat zijn post in Groningen nu hij is benoemd tot lid van de Raad van State. UTRECHT. Ziekenfondsverzeker den met een kunstgebit mogen hun prothese voortaan niet één, maar drie keer op kosten van het zieken fonds laten vervangen. Het te ver vangen gebit moet dan wel minstens acht jaar in gebruik zijn. Staatsse- kretaris Veder-Smit van volksge zondheid heeft dit besloten op advies van de Ziekenfondsraad. ZWOLLE. In Overijssel is de bo dem volgens gedeputeerde P. Berk hout van milieuzaken mogelijk op 27 plaatsen ernstig verontreinigd. De provincie wist reeds van veertien vervuilingen, waaronder die in Wier den en Oldenzaal. OIRSCHOT. Ruim 15.000 Britse soldaten zullen in de maand septem ber via Nederland naar Noordwest- Duitsland worden vervoerd in het kader van de NAVO-oefening Crusa der 80. ROTTERDAM. De WD voelt er - op dit moment - niets voor het basi sonderwijs met twee jaar te verlen gen. Een voorstel tot uitbreiding van het lager onderwijs tot veertien jaar wordt niet opgenomen in het liberaal manifest. DEN HAAG. Een deel van de Ne derlandse fruittelers is het oneens met een onlangs van kracht gewor den verordening, die beoogt de beste kwaliteit Nederlands fruit beter her kenbaar te maken. Die verordening, van het próduktschap voor groenten en fruit, verplicht de telers appelen en peren van eerste kwaliteit in slechts eenmaal te gebruiken kratten ter veiling aan te bieden. DEN HAAG. De besprekingen van de Koninkrijkswerkgroep in Den Haag over de mogelijke toekomst van de Nederlandse Antillen zijn za terdag geëindigd zonder dat over eenstemming is bereikt op een aantal knelpunten. ROTTERDAM. Aan boord van het vrachtschip „Nedlloyd Linge" heeft zaterdag in de Rotterdamse haven een „filmbrand" gewoed. Het ging om een oefening van de Rotterdamse brandweer, politie, havendienst en Rijnmond, waarbij een geënsceneer de brand gefilmd en gefotografeerd werd op het vrachtschip. ZANDVOORT. De Zandvoortse po litie heeft zondagmorgen de 35-jarige vrouw A. L. P. dood aangetroffen in haar woning. De politie vermoedt dat er een misdrijf in het spel is. Een rechercheteam uit Kennemerland stelt samen met de Zandvoortse re cherche een onderzoek in. TEXEL. Op Texel zijn zondaga vond met de kotter TX 21 vijftien zeehonden aangekomen in de haven van Oudeschild. De dieren zijn in het weekeinde voor de kust van Great Yarmouth gevangen en zijn bedoeld als proefkonijn voor het Nederlands Instituut voor Onderzoek van de Zee (NIOZ). ROTTERDAM. De 33-jarige Ma rokkaan Mohammed Adachour uit Rotterdam is zaterdagnacht neer gestoken, toen hij twee dronken be zoekers van een theehuis in de Rot terdamse Schietbaanlaan de deur wees. Adahchour moest een spoedo peratie ondergaan in het Dijkzicht- ziekenhuis. DEN HAAG. Zondagavond om kwart voqr tien is in de Groe- nesteinstraat in Den Haag de 35-jari- ge uit Tunesië afkomstige Hagenaar Moh. Ben Ali Hammad, die woonde aan de Zoutkeetsingel in de residen tie, het slachtoffer geworden van een steekpartij. Op weg naar het Westeindeziekenhuis is hij overle den. DEN HAAG. De 43-jarige A. C. uit Den Haag is zaterdagochtend ernstig gewond geraakt door een steekpartij in een café in de Haagse Wa genstraat. Op een gegeven moment ontstond er ruzie tussen twee cafébe zoekers, waar C. tussenbeide wilde komen. DEN HAAG. De 35-jarige H. R. uit Den Haag heeft tegenover de politie bekend zaterdagochtend in drie bor delen in de Haagse binnenstad brand te hebben gestoken. De reden was volgens de politie, omdat hij een he kel had aan prostituees. UTRECHT. De Nederlandse Poli tiebond (NPB) en de Algemeen Christelijke Politiefederatie (ACP) zijn redelijk tevreden, nu minister De Ruiter van justitie bereid blijkt enkele voorgenomen bezuini gingsmaatregelen bij het korps rijkspolitie terug te draaien. Zoals bekend wil de minister in 1980 nog 16 miljoen gulden bezuinigen, onder an dere op benzine- en materiaalkosten. Voorgenomen bezuinigingen op kosten voor onderwijs en onkosten vergoeding worden dit jaar echter niet uitgevoerd. DEN HAAG, 30-8. Naar schatting drieduizend tegenstanders van abor tus provocatus hebben zaterdag in Den Haag gedemonstreerd. Het Ne derlands Comité „Redt het ongebo ren kind", dat de manifestatie had georganiseerd, had die dag uitgeroe pen tot „Nationale dag voor het on geboren kind". Op het Voorhout werden de beto gers door enkele woordvoerders toe gesproken. In de toespraken stond het wetsvoorstel dat dit kabinet aan de Tweede Kamer heeft voorgelegd centraal. „Dit voorstel legt mis schien de abortus aan banden, «laar legaliseert het kwaad. De voorstan ders van abortus krijgen op alle hoofdpunten hun zin. Het hek gaat van de dam", aldus één van de spre kers. SCHIPHOL, 1-9. Op Schiphol zijn maandagmorgen de eerste Surina mers uit Paramaribo aangekomen met in hun paspoort het met ingang van 1 september verplichte visum voor ons land. Alle 177 passagiers, die met vlucht KL 762 op de nationa: Ie luchthaven arriveerden, waren er in geslaagd in Paramaribo een visum te verkrijgen. In tegenstelling tot de verwachting bleek de DC-8-63 van de KLM niet tot op de laatste plaats toe bezet. Alle 198 stoelen en de economy-klas wa ren volgeboekt. Waarom de 21 wel geboekte reizigers niet zijn vertrok ken, was de KLM in Amstelveen maandagmorgen nog niet bekend. Het is overigens gebruikelijk dat op lijndiensten een aantal passagiers zonder opgaaf van redenen niet ver schijnt. De KLM-woordvoerder kon nog niet zeggen of zijn maatschappij in Paramaribo al gekonfonteerd was met passagiers, die gezien hun reis- voorwaarden wel zondag hadden moeten vertrekken, maar hiervan in verband met het niet tijdig verkrij gen van een visum, hebben moeten afzien. DEN HAAG, 30-8. Zoals algemeen werd voorzien is de werkloosheid in augustus weer opgelopen. Na de kwart miljoen werklozen die eind ju li werden geregistreerd staan er nu 254.100 mensen als werkloos inge schreven bij de arbeidsbureaus. In dit cijfer, dat het ministerie van soci ale zaken bekend heeft gemaakt, is een korrektie aangebracht voor het seizoen. Opmerkelijk is dat voor het eerst sinds lange tijd de werkloosheid on der vrouwen is gedaald en wel met 1800. Het ministerie van sociale za ken kon hiervoor nog geen verkla ring geven. Bij de mannen is de werkloosheid echter opgelopen met vijfduizend. Hoewel een toelichting bij deze cijfers pas later volgt is het niet ondenkbaar dat deze stijging met name wordt veroorzaakt door een steeds groter wordende wer kloosheid in de bouw. De „stappen" van de minister DEN HAAG, 30-8. Minister Tuijnman (verkeer en waterstaat) heeft stappen genomen om het aktieve kiesrecht van de gehuwde vrouw bij de waterschap pen in wettelijke regels vast te leggen. ïn antwoord op schriftelijke vra gen van de tweede kamerleden Van Heel-Kasteel (CDA) en Schakel (CDA) zegt de minister dat hij ervan overtuigd is dat de in voorbereiding zijnde waterschapswet deze regels moet bevatten. Er zijn in een aantal waterscha preglementen regels die niet, in over eenstemming zijn met het heersende huwelijksvermogensrecht. Deze re gels worden voor zover bekend niet meer toegepast. De praktijk In de praktijk worden bij het opstellen van het kiezersregister de eigendomsgegevens van het rijkska daster geraadpleegd. Wanneer het onroerend goed op naam van de man staat, valt hem het kiesrecht toe, staat het op naam van de vrouw, dan is zij stemgerechtigde, wanneer er twee of meer eigenaren zijn, wordt de eerstgenoemde als stemgerechtig de aangewezen. Hierbij kan niet gesproken worden van een voorkeursbehandeling van de man, aldus de minister, omdat de zelfde handelswijze wordt gevolgd wanneer de eigenaren niet gehuwd zijn. De nieuwe waterschapswet zal, uniforme wettelijke regels bevatten ten aanzien van het kiesrecht ven ge huwde vrouwen. MAASTRICHT. De Israëlische am bassadeur in Nederland, Eytan Ronn, heeft zondagavond geweigerd een expositie in Maastricht te ope nen. Dit naar aanleiding van het besluit van de Nederlandse regering deze week de ambassade in Jeruza lem te verplaatsen naar Tel Aviv. AMMERSTOL, 30-8. Legerkapitein Meinder Stelling heeft zaterdagmid dag tijdens een demonstratie tegen kernbewapening in Alphen zijn af schuw uitgesproken over het gebruik van kernwapens. Hij riep de circa 350 demonstranten, die deelnamen aan een protest fietstocht van Gouda naar Alphen op soldaat Gerard van Wingerden die vorige week door de krijgsraad werd veroordeeld omdat hij geweigerd had kernwapens in 't Harde te bewaken, middels een handtekeningenaktie te steunen. (Vervolg van pag. 1) ze oprit door de verkeersdeelnemers veelvuldig gebruik wordt gemaakt. Met de uitbreiding van het plan „West" en met de komst van het „Re- kreatieplan" is het gebruik toegeno men. De oprit wordt gebruikt als sluip route voor het „Rekreatieplan" en ook voor plan „West". B. en W. zijn van mening, dat regelend opgetreden dient te worden tegen de verkeersge vaarlij ke situatie die tegenwoordig op deze oprit ontstaan. Het kollege stelt ook voor de krui sing Oudestraat/Havendijk aan te wijzen als voorrangssplitsing, met dien verstande dat het verkeer op de Havendijk voorrang heeft op het ver keer komende uit de Oudesiraat. Dit voorstel wordt gedaan, mede op advies van de postkommandant van de rijkspolitie te Bruinisse. Het kollege laat aanvullend weten deson danks te betwijfelen of aanwijzing van de onderhavig kruising als voor rangssplitsing de vérkeersveiligheid ten goede zal komen. Verder wordt voorgesteld één van de tijdelijke parkeervoorziening in de Nieuwstraat aan te wijzen als in validenparkeerplaats. Dit voorstel wordt gedaan op verzoek van me vrouw N. Stevense-Leirman, die aan de Nieuwstraat haar fysiotherapeut tisch^pentrum hèéft-gevestigd. Ontheffing Voorgesteld wordt ook op verzoek van de heer P. Neele ontheffing te verlenen op een parkeerverbod aan de Nieuwstraat. De heer Neele wend de zich met dit verzoek tot de ge meente, omdat het laden en lossen bij hem nogal wat tijd (1 a IV2 uur) in beslag neemt. Het kollege deelde me de, dat volgens het advies van de postkommandant der Rijkspolitie in Bruinisse geen bezwaren bestaan de gevraagde ontheffing te verlenen. Wel wordt geadviseerd de ontheffing niet van toepassing te verklaren voor de koopavond, de zaterdagen tussen 09.00-18.00 uur en de tijden waarop de weekmarkt wórdt gehouden. Verdeling subsidies Op de agenda van deze raadsverga dering staat ook de verdeling van subsidies aan elf plaatselijke vereni gingen. Naar aanleiding van de aan vragen stelt het kollege voor de sub sidies als volgt tc verdelen: 1. Mu ziekvereniging „Nu met Hope" 4.482,96; 2. Schaakvereniging „T.O.G." 1.162,72; 3. Postduiven vereniging „De Bruse Trekker" 173,45; 4. Philatelistenvereniging „G. J. Peelen" 160,38; 5. Chr. Gem. Zangvereniging „Laus Deo" 798,64; 6. Ned. Herv. Kerkkoor 465,86; 7. C.J.V. Meisjesvereniging „Rhodé" 198,25; 8. C.J.V. Meisjes- klub „De Kwakers" 89,10; 9. Be jaardensociëteiten 1.089,25; 10. S.V. „Kwiek" 745,49; 11. St. Jeugd- sociëteit „De Pul" 453,82; Totaal 9.818,92. Om te komen tot een betere bestrij ding van de „beunhazerij" of „sluik- bouw" stelt het kollege voor tot vaststelling van de bouwregistratie- verordening. In dit verband wijzen B. cn W. er op, dat in de bouwnijverheid zich het verschijnsel voordoet van overtre ding, misbruik en oneigenlijk ge bruik van sociale, ekonomische en fiskale wetten, alsmede van andere regelingen. Een van de mogelijke maatregelen tegen deze „Sluikbouw" is volgens B. cn W. het registreren van de verleende bouw vergunningen in een openbaar re gister bij een door de gemeente. Vaststelling verordeningen Op de agenda voor deze Bruse raadsvergadering op vrijdag 12 sep tember staan verder onder meer: Vaststelling verordening geldelijke steun bejaarden bij verhuizing en verordening geldelijke steun bewo ners bij woningverbetering en krot ontruiming; Vertegenwoordiging in gemeenschappelijke regeling Greve- lingenbekken; Voorbereidings- besluit Rekreatieplan Bruinisse, t.b.v. een klubhuis watersportvere niging Bru; Herziening Belonings verordening personeel vrijwillige brandweer; Opheffing advieskom missies e.a. in verband met de oprichting van de Culturele Stich ting Bruinisse en Aanpassingswer- kén oude gemeentehaven en vissers haven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3