bezorg(st)er Spannende strijd tijdens Zeeuws pony kampioenschap D- en E-pupillentoernooi sportvereniging Duiveland C-MEISJESPLOEG DELTA SPORT BREEKT 10.000 PUNTENGRENS ERIC DE NOORMAN Tweede lustrum „Westelijk Schouwen" RENESSE In het kader van haar 10-jarige bestaan werden zater dag te Renesse op de aan de Hoogenboomlaan gelegen polder terreinen door de Landelijke Rijvereniging en Po- nyklub „Westelijk Schouwen" de Zeeuwse pony kampi oenschappen georganiseerd. Het festijn was begunstigd door uitstekende weersomstandigheden voor het beoefe nen van de ruitersport. Er werd door leden van 23 vere nigingen aan deelgenomen. De liefhebbers van de mooie rui tersport konden bij een aantal onder delen genieten van een spannende strijd. De strijd om het kampioen schap springen in de klasse Z(waar) gaf een nek aan nek race te zien tus sen Conno Quist met Anuska van de Haringvlietruiters, Marina de Visser met Nomade S van Oranjezon en Inge Quist met Ajax van Walcheren. Na twee manches en een barrage waarbij de stijl beslissend was slaag de Conno Quist erin beslag op het provinciale kampioenschap te leggen voor Marina de Visser op de tweede plaats en Inge Quist als derde. Op het door de parcoursbouwer de heer A. Schilleman uit Biervliet uit gezette parcours werd er door de nog jeugdige ruiters en amazones uitste kend gesprongen. Duidelijk werd dit 's ochtends al gedemonstreerd daar bijna vijftig procent van de kombinaties erin slaagden tot de barrage 's middags door te dringen. Middenklasse In de middenklasse, waar ook voortreffelijk werd gesprongen ging in de barrage de overwinning naar de 14-jarige Ludo Kielman met Patron van de Haringvlietruiters voor de Kees de Visser met Astra van de Gou we Reijers. In de klasse L(icht) ging de over winning naar Marie Louise Picavet met Lieselot van Luctor die het par cours foutloos aflegde in een tijd van 38.4 sekonde. Een eervolle tweede plaats was er in deze klasse voor Jolanda Bakker met Flipper van de vereniging Bru die eveneens het parcours foutloos aflegde in 40.5 sekonde. Eigenlijk zonder enige konkurrentie kwam Marina de Fouw met Rexan van Wal cheren in het bezit van de kampi oenstitel in de zware dressuur indivi dueel. Van haar enige konkurrentie op dit nummer Carla Haak met Vera van de Haringvlietruiters, die een grote puntenachterstand opliep, had zij weinig te duchten. Het kampioenschap in de midden- zware klasse viel ten deel aan Renate Mahu met Sandra van de Honterui- ters met 119 pnt. voor Arjan Meer- tens met Leonneke van de Haring vlietruiters. De best gewaardeerde rijproef werd afgelegd door Jenny Quaak met Goldstar van Walcheren waar voor zij met 133 punten werd be loond. Verenigings kampioenschap De vereniging Walcheren uit Arne- muiden legde beslag op het vereni gingskampioenschap van de pony- klubs. In het totaal klassement bleef het de Haringvlietruiters dertien punten voor. De 's ochtends verreden afdelings- dressuur en door drie individuele kombinaties verreden dressuur vormden voor Walcheren een hechte basis om 's middags bij het springen de winst binnen te halen. Bij het springen leverden Conno Quist, Ludo Kielman en Jenny Dek ker van de Haringvlietruister een op merkelijke prestatie door het te rij den parcours af te leggen. Bij Walche ren lukte die niet geheel, Inge Quist reed het parcours foutloos, Marina de Fouw kreeg vier strafpunten voor het afwerpen van een oxer en Anne- lies van Dis reed het parcours wel foutloos maar overschreed de tijds- grens waarvoor zij drievierde straf- punt kreeg te noteren. De overwinning van Walcheren kwam hierdoor echter niet meer in gevaar daar de achterstand van de Haringruiters te groot was. Onder leiding van mevrouw Butler en de heer Pieterman werd door Westelijk Schouwen tijdens het mid dagprogramma nog een show van Dartmoorpony's gegeven. Voor de aanvang van het middagprogramma werden de kampioenschappen offi cieel geopend door de voorzitter van de L.R. en P. klub Westelijk Schou wen de heer H. Bremer. Woorden van dank richtte hij hier bij tot allen die hun medewerking hadden verleend om dit kampioens concours te doen slagen. Inzonder heid richtte hij zich hierbij tot de ju ry en de parcoursbouwer de heer A. Schilleman. Resultaten De resultaten, dressuur klasse Z: 1. Marina de Fouw, Rexan, Walcheren 127,5 pnt.; 2. Carla Haak, Vera, Ha ringruiters. Klasse M: 1. Renate Mahu, Honte- ruiters 119 pt.; 2. Arjan Meertens, Haringruiters 104.5 pt. M-dressuur ring 1: Arjan Meertens; 2. Ineke Cijsouw, Kleppertjes; 4. Eri ca Butler, Westelijk Schouwen. Ring 5: 1. Renate Mahu; 2. Peter Klaasse, Walcheren. Ring 6: dressuur klasse L 2: 1. I. v. d. Meyden, Luctor et Emergo; 2. Con no Quist, Haringruiters. Ring 7, klasse L 2:1. Anja van Hee- ze, Luctor et Emergo; 2. Adrienne Lu- teyn, Haringruiters. Ring 8, dressuur, klasse L 1: 1. Jeannet Reinhout, Dijkruiters; 2. Jo- anka Abrahamse, Gouwe Reyers; 4. Arine Verburg, Westelijk Schouwen. Ring 9, dressuur klasse L 1: 1. Jaco Nieboer, Oranjezon; 2. Arjan Over- beeke, Oranjezon; 3. Stef Nelissen, Schouwse Ruiters; 4. Erica Butler, Westelijk Schouwen. Ring 10, dressuur klasse L 1: 1. Ma- riska de Bats, Luctor et Emergo; 2. Lianne Schipper, Jacoba van Beye- ren. Ring 11, klasse L 1: 1. Jenny Kwaak, Walcheren; 2. Wilma Beun, Oranjezon. Ring 12, dressuur klasse B: 1. Mo- niek Cambeen, Honteruiters; 2. Ellen van Dijke, Schouwse Ruiters; 4. An- net van Baarle, Westelijk Schouwen. Ring 14, dressuur klasse B: Barba ra Esselbrugge, Graeve Jan; 2. Ma- riek Haak, Kleppertjes. Bestgaande rijpony: 1. Renate Ma- Wij vragen op korte termijn voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. Enkele deelnemers tijdens de dres- suurproe/. hu, Honteruiters; 2. Marina de Fouw, Walcheren; 3. Lian Schipper, Jacoba van Beieren; 4. Erica Butler, Weste lijk Schouwen. Verenigingskampioenschap: 1. Walcheren 842, 5 pt.; 2. Haringruiters 829 pt.; 3. Kleppertjes 761,5 pt. Acht- en viertallen in handicap: 1. viertal Honteruiters 113 pnt.; 2. Vier tal Noord-Beveland 103 pnt.; 3. Acht tal Westelijk Schouwen 100 pnt.; 4. Viertal Schouwse Ruiters 96 punten; 5. Viertal Westelijk Schouwen 95 pnt. G.V. Deltasport organiseert jazzballet Maandagavond 1 september start Gymnastiekvereniging Delta Sport met Jazzgymnastiek. De lessen wor den gegeven in de gymzaal aan de Raamstraat van 20.00 uur tot 21.30 uur. Voor nadere inlichtingen of op gave kan men terecht bij tel. (01110) 5343. Raleigh-ploeg nog steeds superieur ln de Prof Ronde van Hoogerheide toonden de coureurs van de Raleigh- ploeg nog eens hun suprematie. Deze wedstrijd over 125 km, tien ronden van 12,5 km, werd gewonnen door Henk Lubberding die zich in de eindsprint de sterkste toonde over zijn medevluchter Jacques Verbrug- £e\ johan van de Velde werd met een achterstand van 56 seconden derde gevolgd door: 4e Ludo Delcroix (Bel.); 5. Theo Gevers; 6. Vester Aarts; 7. Martin Havik; 8. Ludo Loos (Bel.); 9. Bert Pronk; 10. Ad Tak op 1.58. In het maandagavond in het Belgi sche Mol gereden avondcriterium eindigde Gerrie Knetemaan op de 2e plaats achter Patrick Sercu die de 100 km aflegde in 2 uur en 14 min. Johan van de Velde en Leo van Vliet eindig den resp. als zesde en dertiende. Goed weekend voor Toon van der Steen De amateur wielrenner Toon van der Steen heeft een uitstekend wee kend gehad. Naast de overwinning in de Ronde van de Heen wist hij in de Ronde van Sprundel nog beslag te leggen op de tweede plaats, waarmee hij zijn leiderspositie in het klasse ment van Zeeland en west-Brabant nog verbeterde. De Ronde van Sprundel, die eindig de in een massasprint werd gewon nen door Peter Hofland uit Roosen daal die Van der Steen op de finish nipt klopte. Theo Peters uit Grave eindigde op de derde plaats en Riny van der Steen, een neef van Toon, werd vierde. Wim van Kooten reed ook in de prijzen en eindigde als elf de. Feyenoord supérieur De verdediging van de D-pupillen van SKNWK in aktie bij een aanval van de pupillen van Feyenoord. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Te Oosterland werd zaterdag door de jeugdvoetbalkommissie van de sportvereniging Duiveland een toer nooi georganiseerd voor D- en E-pu- pillen waaraan door een vijftal vere nigingen werd deelgenomen. Evenals in de voorgaande twee jaar toonden de pupillen van het Rotterdamse Feyenoord zich zowel bij de D- als bij de E-pupillen de sterkste. Daar zij het toernooi nu voor de derde achtereenvolgende maal wisten te winnen kwamen zij defini tief in het bezit van de wisselbeker. Dat de Rotterdammertjes over de sterkst spelende teams beschikten werd wel bewezen door het feit, dat zij alle wedstrijden in winst wisten om te zetten en zelfs geen enkel doel punt tegen zich zagen gescoord, ter wijl zij zelf maar liefst 35 keer het Chris Hoek verbetert tien jaar oud rekord TERNEUZEN, 23-8. De C-meisjesploeg van atletiekve reniging Delta Sport heeft zaterdag in Terneuzen tijdens een wedstrijd in de distrikt West 2 kompetitie de magi sche grens van 10:000 punten gepasseerd. De ploeg ein digde met 10.197 p. op de eerste plaats. Daardoor mag de ploeg op 6 september naar Den Haag voor de distriktsfi- nale. Daarin wordt gestreden om het dis- triktskampioenschap en twee plaat sen in de landelijke finale. Na Sparta-Den Haag staat Delta Sport momenteel op de tweede plaats. Ondanks de nauwelijks achter de rug zijnde vakantie waren de atleten van de ploeg erg goed gemotiveerd en in vorm. De 4x80 m. estafette werd in een tijd "van 43.4 sec. winnend af gesloten. Jos van Langeraad wierp de speer 24.69 m. Daarmee was zij een klasse apart, want de nummer twee reikte niet verder dan 17.50 m. Jacolies van Gastel stond borg voor twee overwinningen: zij sprong 1.65 m.Jioog en zette een tijd neer van 10.4 sec. op de 80 m. Annemieke Goedhart verbaasde zichzelf en iedereen: zij stootte de kogel meer dan een meter verdeT dan zij ooit had gedaan. Haar 9.62 m. was goed voor een prachtige overwinning. C-jongens De C-jongensploeg bereikte in Ter- neuzen een derde plaats met 7988 p. De beste prestatie van de Schouw se jongens kwam op naam van Chris Hoek uit Haamstede, die het brjna tienjarige speerwerprekord van Leo de Pee (42.22 m.) met een worp van 43.16 m. naar de geschiedenis ver wees. De talentvolle Haamstedenaar Bart van Haeringen boekte ook een overwinning: hij sprong 5.35. m. ver. Op de 4x100 m. estafette was Delta Sport ook te sterk voor de andere ploegen. De tijd was 49.5 sec. D-meisjes De D-meisjes eindigden in Terneu zen op de vijfde plaats met 5055 p. Deze meisjes behaalden geen over winningen, maar wel goede resulta ten. De 4 x 60 m. estafette werd in 40.4 sec. gelopen. Hoogspringen: Nini Schot en Jeska Doeswijk 1.10 m.; 60 m.: Nini Schot 10.2 sec.; Martine Vis 11.5 sec. Kogelstoten: Martine Vis 6.32 m.; Helen Zwart 5.24 m; 600 m.: Anita Quist 2.10.5 min; Jes ka Doeswijk 2.13.5 min. Verspringen: Anita Quist 3.23 m.; Helen Zwart 2.88 m. Uitslagen C-meisjes Verspringen: Frederike van Vee- ren 3.99 m.; Sarina van Beveren 3.95 m.; Merel Kloet 3.64 m.; Charlotte Groeneveld 3.47 m. Speerwerpen: Jacqueline de Vos 16.54 m. 80 m.: Sarina van Beveren 11.4 sec.; Merel Kloet 12.4 sec.; Paula Schiette- katte 12.5 sec.; Annemieke Goedhart 12.0 sec. Chris Hoek, die het bijna tien jaar oude rekord van Leo de Pee verbeter de. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Hoogspringen: Janneke v. d. Linde 1.45 m. Jeantine Geleijnse 1.25 m. 600 m. Jos van Langeraad 1.53.3 min; Frederike van Veeren 1.57.4 min; Margreet den Boer 2.06.4 min. Kogelstoten. Janneke v. d. Linde 9.40 m.; Paula Schiettekatte 8.04 m. Discuswerpen: Jan Konijnenburg 26.50 m.; Paul de Bruijne 15.34 m. 100 m.: Bart van Haeringen 12.0 sec.; Sander van Haeringen 15.1 sec. Kogelstoten: Paul de Bruijn 6.60 m.; Marcel de Jonge 6.56 m. Speerwerpen: Jaap Idserda 18.86 m. Verspringen: Jaap Idserda 3.89 m. 800 m.: Dixon v. d. Sande 2.20.7 min. Jan Konijnenburg 2.33.2 min (met blessure). Hoogspringen: Chris Hoek 1.55 m.; Dixon v. d. Sande 1.45 m. doel van de tegenpartij wisten te doorboren. Doelsaldo Bij de D-pupillen eindigde Vosmeer met 4 punten achterstand op de 3e plaats dankzij een beter doelsaldo dan Duiveland dat een ge lijk aantal punten vergaarde. SKWNK kwam keurig voor de dag bij de E-pupillen daar het alleen van Feyenoord verloor en alle overige wedstrijden in winst omzette. Evenals vorige week zorgde de jeugdkommissie weer voor een uit stekende organisatie waardoor op een vlotte wijze, het programma kon worden afgewerkt. Aan het slot richtte de voorzitter van de jeugdkommissie Piet Plaisier woorden van dank tot allen die een bijdrage hadden geleverd om het toernooi weer zo voortreffelijk te doen slagen. Uitslagen De resultaten: D.-pupillen: Renesse-Vosmeer 0-1; SKNWK- Feyenoord 0-2; Duiveland-Renesse 2- 0; Vosmeer-SKNWK 1-1; Feyenoord- Duiveland 6-0; Renesse-SKNWK 0-0; Vosmeer-Feyenoord 0-4; Duiveland- SKNWK 2-2; Renesse-Feyenoord 0-3; Vosmeer-Duiveland 0-0. 4 4 O1 0 15-0 8 4 12 1 2-5 4 4 12 1 4-8 4 4 0 3 1 3-5 3 4 0 1 3 0-6 1 E-pupillen: Vosmeer-Duiveland 1-0 Renesse-Feyenoord 0-6; Duiveland SKWNK 0-3; Vosmeer-SKNWK 0-1; Duiveland-Renesse 0-2; SKNWK- Feyenöord 0-4; Renesse-Vosmeer 1-0. Vosmeer-Feyenoord 0-6; Renesse- SKNWK 0-2; Feyenoord-Duiveland 4-0. 4 4 0 0 20- 0 8 4 3 0 1 6- 4 6 4 2 0 2 3- 8 4 4 10 3 1-8 2 4 0 0 4 0-10 0 Totaalstand: Feyenoord SKNWK Vosmeer Renesse Duiveland 8 8 0 0 35- 0 16 8 3 3 2 9- 9 9 8 2 2 4 3-13 6 8 2 1 5 3-14 5 8 1 2 5 4-18 4 Zaalvoetbal kompetitie 1980-1981 Na enkele oefen- en bekerwedstrij den is de zaalvoetbalkompetitie in sporthal Onderdak begonnen. Maandagavond speelden in de tweede klasse Mevo 2 en FC Kerk- werve 0-0 gelijk en Renesse won met 5-0 van ZZ'72 2. In de eerste klasse speelden RAP '73 en Sporthuis ZZ 2-2 gelijk en Mevo won met maar liefst 9- 1 van De Steeg. Country Club boekte een 7-1 overwinnin g op Stella Boys en Toren Boys won met 6-2 van SKNWK. Stormvogel 16. De alarmschreeuw die Eric verwacht blijft uit. Inplaats daarvan duikt de krijger snel en lenig als een slang in elkaar en is in minder dan geen tijd tussen de rotsen verdwe nen. „Grijpt die kerel", sist Eric, die ogenblikke lijk begrepen heeft wat dit vreemde gedrag be tekent. „Het is een Pictenspieder van Tanach". Grommend stort Svein zich in het donker waar de spion tussen de rotsen verdwe nen is, gevolgd door de anderen. „Daar", wijst Bolan, en inderdaad zien ze de vluchteling langs 'n smal nauwelijks zichtbaar pad naar boven klimmen. Ogenblikkelijk zet ten ze de achtervolging in. Het is een geluk dat de piek waar zij zich bevinden niet zichtbaar is vanuit het Ierenkamp, maar toch blijft oppas sen de boodschap want de zeeschuimers zullen ongetwijfeld wachtposten om de legerplaats gelegd hebben. En bovendien kan ieder mo ment hun verdwijning ontdekt worden. Hij gend bereiken zij de top van de hoogvlakte en nog juist zien zij de vluchtende Piet een kleine vlakte oversteken en achter een donkere klip verdwijnen. Snuivend en vol strijdlust wil Svein er achteraan maar de Noorman trekt hem terug. „Hij vlucht naar het noorden, terwijl Ta- nach's kamp zuidelijk van hier ligt", fluistert hij. „Dat kan betekenen, dat daar waar hij heenging, meer van Tanach's krijgers zijn Op passen dus!" Ze loeren voorzichtig over de donkere vlakte maar niets vertoont zich. ,,'t Ziet er niet fraai uit", fluistert Bolan na denkend. „Tanach heeft zijn mannetjes achter ons aangezonden om te kijken wat we zouden gaan doen. Dan weet hij, dat we gevangen ge nomen zijn maar ook, dat we nu weer in vrijheid zijn, want de verspieder moet ons her kend hebben „Juist", knikt Eric grimmig, „en dan zal Ta nach begrijpen, dat we ontdekt hebben, dat de Ieren Fergus niet ontvoerd hebben. Verdere gevolgtrekkingen zijn gemakkelijk genoeg „Jazeker hèhè", gromt Svein smekend, „strijdstrijd. Strijd met Tanach, strijd met de Ieren, sjonge dat wordt zogezegd weer ouder wets

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4