Dolfirodam krijgt geen subsidie van het rijk Raad Middenschouwen akkoord met planning woningbouw Theo Thijssenschool nodigt Zierikzee uit op groot Maltafeest BROUWERSHAVEN TREEDT TOE TOT REGELING REGIONALE BRANDWEER Raadsvergadering Middenschouwen Voor vestiging op de wal te Scharendijke STREEKNIEUWS Sociale woningbouw kreeg voorkeur Raadsvergadering ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 augustus 1980 Nr. 22765 3 SCHARENDIJKE, 25-8. Dolfirodam krijgt geen subsi die om zich, in plaats van op de verouderde schepen, op de wal in Scharendijk te vestigen. Gedeputeerde staten deelden de direktie van Dolfirodam mee, dat de staatsse- kretaris van ekonomische zaken niet bereid is subsidie te verstrekken. Afschrift van de brief waarin geen redenen voor de afwijzing worden vermeld, is aan B en W gezonden. Burgemeester W. den Boer beloof de tijdens de raadsvergadering maandagavond, waarop hij deze me dedelingen deed, dat naar die rede nen zal worden geïnformeerd. Bin nenkort zal bovendein een bespre king plaatsvinden met de direktie van Dolfirodam. De mededelingen werden verstrekt naar aanleiding van een vraag van mevrou Kloet. Wethouder I. C. Pad mos was op deze vergadering met kennisgeving afwezig. Hulpcentrum Aan de orde kwam een wijziging van de begroting 1980 van de A-kring Zeeland a bescherming bevolking waarin een bijdrag van 27 ct. per in woners wordt geraamd voor het Hulpcentrum Midden- en Noord- Zeeland. De voorzitter gaf een toelichting op deze raming en deelde mede, dat het hier geen verplichte uitgaaf voor de BB betreft. De heer L. den Boer bracht in herinnering de mededeling van de minister van binnenlandse za ken over opheffing van de BB. Hij heeft bezwaren tegen een hoge re bijdrag tengevolge van de kosten van het hulpcentrum. Hij dacht, dat onderbrenging van het hulpcentrum te Vlissingen voordeliger zou zijn voor de gemeenten. Mevr. Kloet deelde mede het met het standpunt van de heer Den Boer eens te zijn. De voorzitter antwoordde, dat de verhoging bedoeld is voor onder brengen van het hulpcentrum bij de BB te Goes. Onderbrenging van het hulpcentrum te Vlissingen zal ook kosten meebrengen. Hij stelde, dat de vestigingsplaats van het hulpcen trum een prestigekwestie is gewor den. De heer Den Boer stelde voor het bedrag van 27 Qt. per inwoners niet beschikbaar te stellem Geen subsidie Voor dit voorstel stemden de heer De gemeenteraad, van Midden- schouwen zal het na 1 december zon der wethouder C. J. van Burg moeten doen. Hij zag zich genoodzaakt voor het lidmaatschap van de raad, en daarmee ook voor het wethouder schap, te bedanken, omdat hij met in gang van die datum is overgeplaatst van Shell-Pemis naar het hoofdkan toor te 's Gravenhage. Van den Bosse, mevr. Kloet en de he ren Den Boer en Koster. Tegen het voorstel van de heer Den Boer: wet houders Van Burg en de heer Hart, zodat met 4 tegen 2 stemmen besloten werd het gevraagde bedrag van 27 ct. per inwoners niet beschikbaar te stellen. De voorzitter deelde nog mede, dat per 1 september a.s eervol ontslag is verleend aan de wmr. Ie kl. W. H. Ooms te Kerkwerve. Per gelijke da tum zal te Kerkwerve worden gesta tioneerd wmr. J. de Visser. De raad besloot een krediet van 3.000,- te voteren voor het aanbren gen van een automatische badinstal latie met volautomatische schakel- klok in de toren op de N.H. kerk te Kerkwerve, welke toren eigendom van de gemeente is. Besloten werd aan de gemeente werkman M. van der Schelde per 1 september a.s. ongevraagd eervol ontslag te verlenen wegens blijvende lichamelijke ongeschiktheid blijkens een geneeskundig onderzoek van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfond. Benzine station Door het advokatenkantoor Stib- be, Balisse de Jong te Amsterdam is namens de Benzine en Petroleum Handelmaatschappij b.v. een be zwaarschrift op grond van de wet A.R.O.B. ingediend tegen een afwij zende beschikking van de raad om medewerking te verlenen aan wijzi ging van het bestemmingsplan „Bui tengebied" voor vestiging van een verkooppunt voor motorbrandstof fen aan de Provincialeweg tussen de Prunjeweg en de Taaijersweg. Een vertegenwoordiger van het ad vokatenkantoor en een vertegen woordiger van de B.P. zijn gehoord door een kommissie uit de raad. De kommissie heeft geadviseerd betrokkenen niet-ontvankelijk te verklaren'*in hun 'bezwaren,daar geen gebruik is gemadkt om bezwaar te maken tegen een herziening van het bestemmingsplan. De raad besloot zonder hoofdelijk stemming dienovereenkomstig De tarieven voor gebruik van de gymnastiekzalen en van de vereni gingsgebouwen in de gemeente wer den per 1 september a.s. opnieuw vastgesteld. De raad stelde hierna vast de 25e wijziging van gemeente begroting voor 1980 onder schrap ping van de raming voor onderbren ging van het hulpverleningscentrum bij de B.B. te Goes. De heer W. C. van den Bósse werd opnieuw aangewezen als vertegen woordiger in het algemeen bestuur Z1ERIKZEE G.V. Deltasport houdt rommelmarkt en bazar Zaterdag 27 september houdt de Gymnastiekvereniging „Delta Sport" een rommelmarkt en bazar onder de beurs aan het Havenplein. Zaterdag 30 augustus zullen spullen voor de rommelmarkt worden opge haald in Poortambacht en Malta en op zaterdag 6 september in de bin nenstad. Auto opengebroken Zaterdagochtend meldde A. C. zich bij het politiebureau met de medede- Dat de Theo Thijssenschool zijn zaakjes voor elkaar heeft staat als een paal boven water. Vrijdagmid dag 29 augustus breekt het spektakel los. Het begint om vijf uur 's mid dags. Er zijn voor de kinderen een tiental kinderspelen, waaraan prijs jes zijn verbonden. Voor de ouderen is er van alles te beleven. Er is een rommelmarkt en een loterij, een ge zellig terras waar koffie, bier en li monade genuttigd kan worden en een barbecue waar men koteletten en hamburgers kan roosteren. Boven dien is er een plantenstand. Verder zal men er overheerlijke slaatjes kunnen kopen. „De vorige bazar die we hielden van de Stichting Rusthuizen Weste lijk Schouwen. Op voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad aan de gezamenlijke kerkeraden te Scharen dijke een subsidie van 400,- te ver strekken, zijnde de kosten van de zaalhuur in het dorpshuis te Elle- meet voor rekreatie-evangelisatie- werk. Aan de afdeling Zeeland van het Ned. Texelse Schapenstamboek zal een subsidie van 25,- worden toegekend voor een te houden ten toonstelling te Goes. Ellemeet Tijdens de rondvraag informeerde mevr. Kloet hoet het stond met de re novaties van de woningen 11 en 13 te Ellemeet. De voorzitter deelde mede, dat volgens de direkteur van de wo ningbouwvereniging Beter Wonen thans een prijs van een aannemer binnen is. De stukken voor doorzen ding aan de direktie volkshuis vesting Zeeland zullen binnen 2 3 weken aan het gemeentebestuur wor den toegezonden. SCHARENDIJKE, 25-8. De gemeenteraad van Midden schouwen is maandagavond zonder hoofdelijke stem ming akkoord gegaan met de planning van nieuwbouw voor de jaren 1980-1984. De heer Koster merkte daarbij op, dat hij gaarne een grotere uitbreiding van het inwo nertal zou hebben gezien. ZIERIKZEE, 25-8. De Theo Thijssenschool organiseert voor het eerst een groot Maltafeest, waar ook de overige inwoners uit Zierikzee en omstreken van harte welkom zijn. „Vorige keer hebben we al eens een bazar gehad op school. Het was erg gezellig en bracht ook het nodige geld op" vertelt het hoofd Joop Goedhart. „Dit jaar wilden we er echter een groot en gezellig feest van maken voor de hele buurt. Het financiële aspekt is nu dan ook veel min der belangrijk dan de gezelligheid". was erg leuk, maar een klacht die we dikwijls te horen kregen was dat de mensen zelf zo weinig aktief konden zijn" vertelt Joop Goedhart. „Dit jaar wilden we daaraan tegemoet ko men door een bandje te laten komen, zodat de mensen kunnen dansen". Het hoogtepunt is echter om acht uur 's avonds. Dan wordt voor het eerst in de geschiedenis van Malta een touwtrekkampioenschap georgani seerd. teams van zes personen kun nen zich nog aanmelden, terwijl ook enkelingen zich op kunnen geven bij de Theo Thijssenschool. Telefoon 01110-3482 of 3346. Alle genoemde festiviteiten zullen plaatsvinden om en nabij de Theo Thijssenschool. Bij het uitzetten van een be leidslijn is het kollege er van uitge gaan, dat de bevolking per 1 januari 1985 2548 zal bedragen. Op basis van een aantal gegevens is berekend dat tot 1 januari 1985 85 woningen zullen moeten worden gebouwd om te voor zien in de behoefte. ling dat zijn Mercedes, die hij had ge parkeerd bij de Havendijk, verdwe nen was. De auto werd een paar hon derd meter verderop, opengebroken, teruggevonden. De cassetterecorder, waarde 800,- was verdwenen en uit een geldbeursje was 200,- gestolen. Paardenhoofd verdwenen Tijdens het afgelopen weekend werd van de gevel van Zadelmakerij Goudzwaard aan de St. Anthonies een fraai paardenhoofd ontvreemd. Het attribuut hing er als blikvanger vor deze zaak. De heer Goudzwaard heeft inmiddels laten weten 100,- beloning over te hebben voor vinder of goede tipgever. BURGHSLUIS Geen nood Zaterdagavond omstreeks 22.00 uur werd de reddingboot President Jan Leis, die nu vanuit de werkha- ven Noordland opereert, gewaar schuwd door een aantal vuurpijlen djp door de dienstdoende loodsboot waren gezien in de richting Midden Banjaard. Aldaar aangekomen bleek er geen schip of jacht in nood te be kennen. Via de Rijkspolitie en Vlis singen Radio die een nader onder zoek instelden bleek dat in de buurt van Renesse vuurpijlen waren afge schoten. De daders zijn nog onbe kend. Omstreeks 00.15 uur was de reddingboot weer in de thuishaven. RENESSE Toeristenseizoen afgesloten Afgelopen weekend werd het toe ristenseizoen te Renesse afgesloten met een feestelijke lampionoptocht. De stoet vertrok 's avonds vanaf het VW-kantoor. Ondanks het gure weer was er vrij veel belangstelling voor dit evenement. Niet betaald Te Renesse heeft de heer Z., eige naar van het restaurant „Rietnisse" aangifte gedaan van het feit dat ze ven personen bij hem hadden gegeten voor een bedrag van 120,-en zonder te betalen zijn weggegaan. Wél is het kenteken van de auto waarmee zij vertrokken genoteerd. SEROOSKERKE Gewonde bij auto-ongeluk Zaterdagochtend 05.uur reed au tomobilist A. v. d. M. uit Dordrecht op de Stoofweg in de bocht kort voor de stoplichten recht door de sloot in. De naast hem zittende eigenaar van de auto, C. V. uit Dordrecht, werd met gebroken ribben en kneuzingen naar het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis te Zierikzee vervoerd. De bestuurder, die onder invloed zou zijn geweest, liep geen letsel op. De zwaar beschadigde auto werd door takelbedrijf J. de Jonge afgevoerd. KERKWERVE Afscheid W. H. Ooms Wachtmeester le klasse W. H. Ooms heeft om gezondheidsredenen afscheid moeten nemen van de Rijkspolitie. Ten huize van de heer Oomst is dit maandag in besloten kring geschied. Onder de aanwezigen Met in het achterhoofd dit getal kan een prognose worden gemaakt voor het aantal te bouwen woningen in 1981,4982 en 1983, aldus het raads voorstel. De prognose ziet er als volgt uit: Groene Wijk: won.wet kl.won. premie B VS totaal 1981 8 4 0 2 14 1982 0 0 2 1 3 1983 0 0 1 1 totaal 8 4 2 4 18 Put- meet II: won.wet kl.won. premie B VS totaal 1981 0 0 2 0 2 1982 0 0 2 1 3 1983 6 2 4 0 12 totaal 6 2 8 1 17 Elkerzeeaeweff/Carlstraat won.wet kl.won. premie B VS totaal 1981 0 0 3 0 3 Ellemeet-Zuid won.wet kl.won. premie B VS totaal 1982 4 2 0 0 6 1983 0 0 2 0 2 totaal 4 2 2.0 8 In totaal dus 46 woningen voor 3 jaar. Momenteel zijn in uitvoering 10 wo ningen, terwijl de verwachting is dat voor 18 woningen in 1980 een be schikking zal worden afgegeven. Tot 1 januari 1984 zullen dus 74 woningen worden gebouwd. Geconfronteerd met het cijfer van de woningbouw tot 1 januari 1985 van 85 kan worden ge zien dat de opstelling van de woning bouwplannen reëel is. Zoals blijkt heeft de sociale wo ningbouw opnieuw de voorkeur ge kregen. Dit is vooral een gevolg van de stagnatie van de bouw van een was ook burgemeester W. den Boer van Middenschouwen, die de heer Ooms een tinnen wandbord aanbood. Voorts waren er nog bloemen voor mevrouw Ooms. Kommandant J. aantal woningen van „Beter Wonen" in het bestemmingsplan „Groene Wijk", die al geruime tijd op stapel staan. Tevens zijn voor de komende jaren woningwetwoningen gepland te Scharendijke en Ellemeet. De bouw van goedkope premie-wo ningen kan ook tot de sociale wo ningbouw worden gerekend. Hier voor is een aantal van 15 bepaald. Gelet op de huidige situatie van de woningmarkt en de kapitaalmarkt met daarbij de vraag naar huurwo ningen achten b. en w. de voorkeur voor sociale woningbouw gerecht vaardigd, waarmee de raad akkoord ging. Hoekman sprak een kort woord en bood namens het personeel een be drag aan te besteden voor hobby doeleinden. De heer Ooms is sinds 1956 in Kerk werve gestationeerd en zal per 1 sep tember worden opgevplgd door J. de Visser, riu hóg wachtmeester te zie rikzee. BROUWERSHAVEN Ruit ingeslagen Te Brouwershaven is in de molen aan de Molenstraat van H. een ruit ingeslagen waardoor onbevoegden zich toegang verschaften, en een kijkje in de molen hebben genomen. Er wordt niets vermist. Aanrijding Zaterdagavond omstreeks kwart over acht gebeurde een aanrijding tussen twee auto's. G. U. uit Meche- len (België) reed over de Markt en J. B. uit Krimpen richting Baanstraat, toen de botsing plaatsvond. Beide voertuigen werden beschadigd. ZONNEMAIRE Auto's botsten Zaterdagavond zijn op de Zuidweg twee auto's tegen elkaar gebotst. Bestuurder W. R. uit Rotterdam wil de daar een inrit inslaan op het mo ment dat J. v. d. G. uit Nieuw- Vossemeer hem inhaalde. Bij de bot sing raakten beide wagens total-loss. WESTERSCHOUWEN: In tegen woordigheid van een aantal gehandi- kapten werd de afgelopen week door een aantal raadsleden van de ge meente Westerschouwen de moge lijkheid bezien voor het eventueel toegankelijk maken van één of meer dere duinovergangen voor de gehan- dikapten. Een bezoek werd gebracht aan De Punt, de duinovergang aan het Watergat, de Rampweg en de Brouwersdam. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Oud papier Woensdagavond 27 augustus komt de harmonievereniging „Nut en Uit spanning" weer langs om oud papier te verzamelen. Men wordt verzocht het papier zo veel mogelijk gebun deld gereed te zetten, liefst voor 18.00 uur. DUIVELAND Graanoogst vrijwel voltooid De bijzonder gunstige weer somstandigheden van de laatste da gen zijn oorzaak dat de graanoogst zo goed als voltooid is. De omstandighe den enige tijd geleden deden vrezen dat door de dagenlange aanhoudende regen er niet veel terecht zou komen van de tarwe- en gerstoogst, of mislukken zou. Desondanks is het nu toch nog niet. tegengevallen al is-de oogst op. sommige percelen wel aan de lichte kant. NIEUWERKERK Ophalen oud papier Vrijdagavond 29 augustus wordt er in Nieuwerkerk weer oud papier op gehaald voor de Zending van de Ge reformeerde Gemeente. Postkantoor Sinds december van het vorig jaar is het postkantoor te Nieuwerkerk tijdelijk gevestigd in een sta-caravan op Dorpshuisplein. Daar komst spoe dig verandering in. Op het ogenblik is aan de Burgemeestervan Ee- tenstraat, naast het zwembad,- het nieuwe postkantoor in aanbouw. Het gebouw wordt opgetrokken uit hout. Zeer binnenkort als alles klaar is, zal het nieuwe (tijdelijke) postkan toor in gebruik worden genomen, in afwachting van een definitief kan toor aan de Badhuisstraat. Ongetwij feld zal de ingebruikname van de nieuwe aanwinst een verbetering be tekenen, vooral wat de ruimte be treft, voor zowel het publiek als de postkantoorhouder, de heer Schiette- katte. BROUWERSHAVEN, 25-8. Zoals te verwachten was voorzien van enige kanttekeningen, werd maandaga vond tijdens de raadsvergadering van Brouwershaven besloten toe te treden tot de „Gemeenschappelijke rege ling regionale brandweerkring Noord- en Midden- Zeeland," gevestigd te Vlissingen. In de eerste plaats werd de wijze waarop de korpsen thans funktioneren al le lof toegezwaaid en ten tweede zullen de gemeenten „die niet toetreden later vanzelf worden gedwongen dat toch te doen", aldus de woorden van de heer J. K. Goe- mans (VVD). Hij was met enige andere raadsle den in Vlissingen wezen kijken en had met verbazing gekonstateerd hoe geperfektioneerd de brandweer- bestrijding daar is. Bij zijn on dersteuning van het raadsvoorstel telde bovendien mee, dat de aanschaf van bijzondere voertuigen voortaan voor honderd procent voor rekening van het rijk komt. De heer J. A. v. d. Bijl (CDA) herin nerde eraan dat de kwestie bij het werkbezoek van de kommissaris der koningin was aangekaart. Hij vond de nieuwe regeling een behoorlijke financiële aderlating van de gemeen te vergen en de afstand tot de regio Midden-Zeeland te ver en te groot. De heer C. J. de Munnik (PvdA) was het met beide vorige sprekers eens. Hem had het bevreemd dat de centrale meldpost toch in Vlissingen was gekomen in plaats van centraal in Goes, zoals eerder eveneens was gesuggereerd. Het deed hem genoegen dat de brandweerkommandanten zich ach ter de regeling hadden geschaard, waardoor er geen verandering in de vrijwilligheid zou komen. Het overschakelen op „stil alarm", de zogenaamde „piepers" vond hij maar een dure aangelegenheid: „Die piepen nogal door!" Er zijn 30 van die piepers nodig 1750,-, totaal 52.500,-. Burgemeester C. Slabbekoorn was het daarmee eens, maar hij vond de voordelen van het „stil alarm" opwe gen tegen het gebruik van sirenes. Wanneer de gemeenschappelijke regeling tot stand zal komen, zullen er op Schouwen-Duiveland extra steunzenders nodig zijn. Een daar van, de operationele, komt dan in Kerkwerve. Zierikzee en Haamstede krijgen dan ieder een alarmerings zender. De heer v. d. Bijl uitte de vrees dat deze niet bereikbaar zouden zijn voor geheel Schouwen-Duiveland, maar burgemeester Slabbekoorn verzeker de dat die verdeling door specialisten was uitgedokterd. De raadsvoorzitter somde trou wens nog enige voordelen op van de gemeenschappelijke regeling. Zeer belangrijk achtte hij de rug dekking van de centrale post bij b.v. calamiteiten bij het steeds uitgebrei der wordend vervoer van (gevaarlij ke) stoffen langs de wegen. Daarbij moeten vaak aparte en speciale soor ten bluswater worden toegepast, het geen zo langzamerhand een ingewik kelde kwestie gaat worden. Ook zal het door de samenwerking mogelijk worden eikaars materieel te bemannen. Over het niet toetrden van Goes en Reimerswaal tot de rege ling, liet de burgemeester weten dat Goes volgend jaar wel zal toetreden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3