bezorg(st)er Mosselinleggerijen gaan vlot van start KEEPER RONALD LIEVENSE BEHOEDT ZIERIKZEE VOOR NEDERLAAG TEGEN ODS ERIC DE NOORMAN „Mildred overleden Nederland wint Nordring-F estival INGEZONDEN STEKKEN N.V.V. jongeren weekend RENESSE Nu nog stikstof op grasland b Trainer Aad Verschoof van voetbalclub Zierikzee heeft nog heel wat uren werk voor de boeg wil hij zijn selektie op tijd klaar stomen voor de nieuwe kompetitie. Wat het eerste elftal van Zierikzee zondagmiddag op sportpark Bannink in de wedstrijd tegen ODS uit Dordrecht liet zien laat veel te wensen over. Ondanks dat heeft Zierikzee het kat-en-muis spelletje goed overleefd en beëindigde de wedstrijd met een 1-1 stand. Keeper Ronald Lievense blonk uit door zijn vele reddingen en heeft zijn team voor een grote nederlaag be hoed. Zo keerde hij in de twee helft een strafschop van ODS met een ka tachtige sprong. Aanvallend De ploeg uit Dordrecht heeft gedu rende de hele wedstrijd de toon van het spel aangegeven. Al vanaf het be- ginsignaal toonde het team een aan vallend karakter en werd de verdedi ging van Zierikzee behoorlijk onder druk gezet. Af en toe was Zierikzee bij machte om uit te breken en een aanval op te. zetten, die strandde bij het doelge bied van ODS. Er was weinig samenhang in de aanval, die overigens overwegend via de linkervleugel werd opgezet. Zierikzee speelde met veel te korte passes en het was voor ODS dan ook niet moeilijk om de bal te onder scheppen. Strafschop Na tien minuten spelen in de twee de helft werd Wim Overweel in het strafschopgebied onderuitgehaald en de scheidsrechter wees naar de stip. Kees Verkaart schoot beheerst raak, 1-0. Daar mocht Zierikzee heel blij mee zijn, want de veldverhoudingen lagen heel anders. ODS had goed opgezette aanvallen, zowel over links als over rechts en schoot eenmaal in de buurt van het doelgebied van Zierikzee gekomen naar hartelust op het doel van keeper Ronald Lievense. De verdediging hield knap stand 99 LONDEN, 24-8. Yootha Joyce, de Britse actrice die de rol van Mildred speelde in de ook in Nederland uitge zonden tv-serie George and Mil dred", is zondag op 53-jarige leeftijd in het ziekenhuis overleden. Zij was daar twee weken geleden met een ontsteking aan de lever opgenomen. HILVERSUM, 23-8. De inzending van de NOS-radio heeft vrijdag het Nordring-festival voor lichte muziek gewonnen, dat deze week met inzen dingen uit acht landen in de Finse hofdstad Helsinki is gehouden. Het betrof de produktie „The wise man" van Jerry van Rooyen, geba seerd op Zen-verhalen. De muziek hiervoor was geschreven onder meer door Jerry van Rooyen, die van de ju ry ook de prijs kreeg voor het beste arrangement. „The wise man" werd in Helsinki samen met het amuse mentsorkest van de Finse omroep ten gehore gebracht door de zangso listen Greet je Kauffeld en Ge Titu- laer en de instrumentale solisten Ro nald Snijders, Jasper van 't Hof, Ack van Rooyen en Charlie Mariano. Het geheel stond onder leiding van Dolf van dr Linden. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 26 AUGUSTUS NED. 1: De EO biedt drie program ma's. Allereerst een filmverslag van het zendingswerk onder de Quechua Indianen. Henry Klassen werkt meer dan 25 jaar tussen deze afstammelin gen van de Inca's en boekte daar op merkelijke resultaten. In de natuur film Jagers van de vlakte worden en kele zaken in de natuur van een ande re kant bekeken. In de aflevering Wat ging er misicoTdt wederom een kijkje in de toekomst genomen. De NOS vervolgt het programma met het journaal en Den Haag vandaag en tot slot een Horizon special over het hoe en wat van de foto-synthese. NED. 2: Allererst het spelletje Cij fers en Letters en het laatste deel van de verlaten eilanden. De /amilie peri kelen zijn weer te aanschouwen in een aflevering van de Australische serie de Sullivans. Na Brandpunt Le ven op aarde, hierin wordt getoond in hoeverre apen en mensen op el kaar lijken en verschillen. De opna men van deze film werden gemaakt in Madagaskar, Japan en bij het Tan- ganjika-meer. In de serie Drie hoog achter zijn alle zorgen van Rigsby voorbij omdat hij een grote erfenis kreeg. Het laatste journaal besluit de uitzending. Dinsdag 26 augustus NED. 1: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 28.49 Poli en Pili; 18.55 Nieuws; 18.59 Onder Quechua India nen; 19.30 De jagers van de vlakte; 20.25 Wat ging er mis?; 21.20 Tenslot te; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Het groene vuur; 22.45 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.55 Nieuws18.59 Cijfers en letters; 19.25 De verlaten eilanden; 20.00 Journaal; 20.27 De Sullivans; 21.15 Brandpunt; 21.40 Leven op aar de; 22.25 Drie hoog achter; 23.05. onder dit vuurwerk van schoten, maar mag zich gelukkig prijzen dat ODS niet in staat bleek gebruik te maken van zijn kansen. Redding De goed leidende scheidsrechter van de overigens sportieve wedstrijd kende in de zestiende minuut ook aan ODS een strafschop toe. Ronald Lievense keerde de bal echter door een katachtige sprong. De bal kwam terug in het veld en werd opnieuw in geschoten, maar wederom door Lie vense gestopt. Het derde schot ver werkte hij tot corner. Zierikzee was door het oog van de naald gekropen, maar stond nog steed met 1-0 voor. Halverwege de tweede helft wisselde Verschoof Ar nold Vercauteren voor de vrijdag in het huwelijk getreden Marcel van Grunsven. Na zijn komst viel er een kleine opleving bij Zierikzee te bespeuren, maar de druk van ODS bleef. Het kon bijna niet worden voorkomen: ODS maakte 1-1 gelijk. Toch had ODS niet de kracht om op voor sprong te komen en vertrok met een gelijk spel naar huis. P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht vanuit Orleans op 23 au gustus 1980. Afstand 439 km. In con cours 166 duiven. Gelost 8.00 uur. Aankomst le duif 15.00 uur, 1044,56 m/min. Laatste prijsduif 16.26 uur, 867,63 m/min. B. P. Wesdorp 1, 2, 10, 13, 16, 36 en 40; M. K. Krijger 3, 6, 8, 24, 27, 33, 37 en 39; J. Snijders 4,11,14,17,19 en 38; M. M. v. d. Wielen 5 en 34; Mevr. Wes dorp 7, 21 en 25; F. Maijs 9 en 22; J. Verwijs 12 en 29; J. C. Wesdorp 15 en 42; M. C. Bolle 18, 28 en 32; J. den Hengst 20; J. Krijger 23, 26, 35 en 41; P. v. d. Welle 30 en 31. Wedvlucht vanuit 's- Hertogenbosch op 23 augustus 1980. Afstand 95 km. In concours 369 dui ven. Gelost 8.00 uur. Aankomst le duif 9.35 uur, 984,77 m/min. Laatste prijsduif 10.13 uur, 713 m/min. G. J. Bakker 1,2, 5,21,22, 44,48, 52, 67, 77, 78, 84, 86, 89 en 90; J. Bolle 3, 53, 79, 83 en 93; W. Heijboer 4, 8, 30, 50, 60 en 65; J. den Hengst 6,32, 33, 36, 37, 38, 58, 70, 81 en 87; C. M. Kloet 7, 16, 55 en 56; F. Maijs 9, 66 en 91; P. v. d. Welle 10, 74 en 75; M. C. Bolle 11, 12, 23, 49, 62, 68 en 82; J. C. Wesdorp '13 en 72; J. v. d. Sande 14, 20 en 73; M. M. v. d. Wielen 15, 61, 76, 85 en 92; B. P. Wesdorp 17, 47 en 71; B. A. de Bruijn 18; J. Verwijs 19, 24, 26,34,41, 43 en 88; J. J. Vermeule 25, 40 en 59; H. v. d. Maas 27, 29 en 63; J. Krijger 28, 35, 57 en 80; H. W. Merle 31 en 51; C. v. d. Hoek 39, 46, 64 en 69; J. Snij ders 42; M. K. Krijger 45 en 54. P.V. Zonnemaire Concours 9.8.1980 Melun, afstand 360 km, 60 duiven. Cees Wesdorp 1, 2, 5, 6, 8 en 10; L. van der Wielen 3 en 7; A. de Wilde 4, 9 en 11. 16-8 concours Compiegne, afstand 266 km, 70 duiven. L. van der Wielen 1, 4, 6 en 9; A. Teunis 2 en 7; G. Flikweert 3, 5 en 10; C. Wesdorp 8,15 en 16; A. de Wilde 11, 12, 13 en 14; A. J. Flikweert 17; E. Boerman 18. Bedrijfsvolleybal in sporthal Onderdak Onderdak-Opel Team 2-1; Zeelandia-Reisbureau v. Oeveren 2 3- 0; Cluzona I-Kwiek 3 3-0; C.J.V.-Chr. Sch. Gem. 0-3; Reisb. v. Oeveren 1- Mevo 1 2-1; »Big S-LuctorO-3; D.F.S. 2-Renesse 1-2; P.J.Z. 2-Brogum 3-0; Rabobank-Mazda 2 0-3; Havenpark- Mevo 4 2-1; P.J.Z. 3-Zw.R.Kr.Zh. 4 0- 3; Z.W.N.-C.P.J. 2-1; Zw.R.Kr.Zh. 1- de Putters 3-0; Kwiek 1-P.J.Z. 2-1; D.F.S. I-Brouw 2 3-0; Brouw 1-Mevo 2 1-2. Kerkwerve Zuidhoek-Aquadelta •Borrendamme-Renesse l 0-3. - niet opgekomen m.k.g. 1-2; DORDRECHT. De Dordtse huizen handelaar M. Koning die binnenkort op grond van een gerechtelijk vonnis zeventien gekraakte flatwoningen zou hebben mogen laten ontruimen kan van dat recht geen gebruik ma ken, omdat B en W van Dordrecht de woningen hebben gevorderd. UTRECHT. Er zijn tot 1985 in Ne derland 700.000 nieuwe banen nodig om de werkloosheid in ons land terug te brengen tot het „aanvaardbare" niveau van twee procent van de be roepsbevolking, zo'n 115.000 mensen. Deze schatting is afkomstig van het Europese Vakbondsinstituut in Brussel, een wetenschappelijke in stelling die vooral onderzoek ver richt voor de Europese vakbeweging. DEN HAAG. Het Centrum voor In formatie en Dokumentatie Israël wil dat de Nederlandse regering een on derzoek instelt naar de kwetsbaar heid van de Nederlandse handelsbe trekkingen met het Midden-Oosten. Het CIDI heeft dit per brief aan de vast Kamerkommissie voor buiten landse zaken van de Tweede Kamer laten weten. DEN HAAG. De Sociale Verzeke ringsraad heeft de nieuwe ramingen voor de stijging van de sociale pre mie volgend jaar vastgesteld. De to tale premiedruk hoeft volgens de SVR minder te stijgen dan tot voor kort werd geraamd. Dat komt door een meevaller van enkel miljarden. ROTTERDAM. De ultra-rechtse politieke beweging „Grijze wolven" lijkt betrokken te zijn bij de organi satie en financiering van heroïne- transporten vanuit Tukije naar Ne derland. Dit bleek bij de behandeling van de zaak tegen de veertigjarige Serif Y. en de 29-jarige Sadi P. de voorzitter van de „Grijze wolven" in Maasluis. AMSTERDAM. In de eerste zes maanden van dit jaar is de winst van, de Nederlandse Middenstandsbank NV met 20 procent gestegen van 75,5 miljoen in de eerste helft van vorig jaar tot 90,6 miljoen nu. In het tweede halfjaar van 1979 bedroeg de winststijging 11 procent, aldus de NBM. TILBURG. Vertegenwoordigers van El Salvadorcomites uit veertien Europese landen hebben zondag in Tilburg september uitgeroepen tot „El Salvador-maand". De comités zullen in die maand in de diverse lan den de situatie in El Salvador en de positie van de opppositie daarna ex tra onder de aandacht van de bevol king brengen, aldus een woordvoer der. AMSTERDAM. De reisleiders die bij de vorige week failliet gegane reisorganisaties Christoffel hebben gewerkt, hebben over de laatste vijf jaar nog tien miljoen achterstallig minimumloon tegoed. Dit zegt de Al gemene Nederlandse Organisatie voor Reisbegeleiding (ANOR), een belangengroepering van reisleiders, in een verklaring. DRIEBERGEN. In Barendrecht (Z- H) is zaterdag de 19-jarige J. Gra,T vestijn uit Rotterdam om het levefj gekomen, nadat de auto waarin hij meereed, was verongelukt. Dit heeft de verkeerscentrale van de rijkspoli tie in Driebergen zondag meege deeld. GELDROP. Een 37-jarige West- duitse dompteur van circus Toni Bol- tini is zaterdag lichtgewond geraakt toen hij tijdens de voorstelling in Geldrop van achteren werd aange vallen door een tijger. De man kon zich op het nippertje redden door de kooi uit te vluchten. Hij is met ver wondingen aan borst, armen en be nen in het ziekenhuis opgenomen. APELDOORN. De adviesraad van D'66 wil verruiming van de civiele ontruimingsmogelijkheden tegen krakers, voorzover van een effectie ve bestrijding van de leegstand spra ke kan zijn. De adviesraad is tegen verzwaring en uitbreiding van straf bepalingen in verband met illegale bewoning, zo bleek zaterdag op een vergadering in Apeldoorn. AMSTERDAM. Op initiatief van enkele werkgroepen van Amnesty International is zaterdagmiddag in Amsterdam gedemomstreerd tegen het opleggen en uitvoeren van de doodstraf. Ongeveer 200 mensen na men deel aan een stille mars, die van het Jonas Daniël Meyerplein naar de Westmarkt voerde. DEN HAAG. De periodieke keu ring van zware bedrijfsvoertuigen begint in februari volgend jaar. De rijksdienst voor het wegverkeer doet nog deze maand de aanvraagformu lieren de deur uit voor bedrijven die in aanmerking willen komen als keu ringsinstantie. Een keuring gaat tus sen 115 en 200 gulden kosten, plus btw en leges. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. Super- geheimhouding rond de Amerikaan se reddingaktie in Iran, in april van dit jaar, was zo stringent dat daar door vitale communicaties tussen de aande aktie deelnemende eenheden werd geblokkeerd. Hierin ligt wel licht de oorzaak van het mislukken van „de beste kans" om de Ameri kaanse gijzelaars te bevrijden. Dit blijkt uit een rapport dat door voor aanstaande militairen in Washington is opgesteld. GENEVE. De Verenigde Naties hebben meegedeeld dat zij sinds 1975 nieuwe bestemmingen hebben ge vonden voor ruim een half miljoen vluchtelingen uit IndoChina. Ruim een kwart miljoen vluchtelingen gin gen naar de Verenigde Staten, bijna 66.500 Naar Frankrijk, 60.936 naar Canada en 39.250 naar Australië, al dus het Hoge Commissariaat voor Vluchtelingen van de V.N. in Gene ve. DUESSELDORF. De Nederlandse advocaat mr. W. van Bennekom heeft de rechtbank in Duesseldorf opgeroe pen niet zonder meer geloof te hech ten aan de verklaringen die agenten van de Amsterdamse politie afgelegd hebben tegen de van terrorisme ver dachte Christof Wackernagel en Gert Schneider. Van Bennekom is de ver dediger van de twee Westduitsers die terechtstaan op beschuldiging van (poging tot) moord op politiemensen. PARIJS. Heden (maandag) zal de Algemene vergadering van de Vere nigde Naties (VN) in een bijzondere zitting bijeenkomen om te praten over de ekonomische problemen die de wereld tot het jaar 2000 staan te wachten. Gedurende twee weken zal worden gepoogd het gesprek tussen de industrielanden en de ontwikke lingslanden, de zogenaamde Noord- Zuiddialoog, uit de nu al drie jaar du rende impasse te brengen. TEHERAN. In de Iraanse hoofd stad Teheran zijn zaterdagochtend vroeg drie „drugshandelaren" ge- executeerd. Zij waren volgens radio Teheran door een speciale anti-drugs rechtbank veroordeeld. ISLAMABAD. De Sowjet-Unie en Afghanistan hebben zaterdag in Ka boel een akkoord getekend over de bouw van een „zeer groot vliegveld" nabij de Afghaanse hoofdstad. Dit heeft radio Kaboel zaterdag bekend gemaakt. SCHEEPVAART Nedlloyd Adelaide, 22-8 te Welling ton. NV.V.-Jongerenkontakt, jongere norganisatie van de F.N.V. voor le den tot 26 jaar, organiseert voor de jonge leden van alle FNV-kantoren in Zeeland een introduktie/start- weekend. Dit weekend wordt gehou den op vrijdagavond 19 en zaterdag 20 september in „Het Zilveren Schor" in Arnemuiden. Reis- en ver blijfkosten verbonden aan het wee kend zijn gratis. NW-jV Zeeland heeft een tweele dig doel met dit weekend: Jonge leden informeren over de vakbeweging en de positie van jonge ren daarbinnen; de bestaande groep van NW-jc in Zeeland uit te breiden, daarvoor is het nodige jonge leden te interesse ren voor de aktiviteiten van NVV-jc in Zeeland, deze zijn ondermeer: jeugdwerkloosheid, arbeidsvoor waarden voor joingeren en zaken die speciaal op Zeeland betrekking heb ben zoals de kerncentrale- problematiek. Programma Het programma van het weekend is afgestemd op bovenstaande twee punten. Daarnaast is er de (ruime) mogelijkheid om informeel wat met elkaar te praten of te biljarten, tafel tennissen, aan de bar zitten enz. Jonge vakbondsleden die be langstelling hebben om dit weekend bij te wonen, moeten zich in verbin ding stellen met het sekretariaat van NW-jc Zeeland, Mathenesserlaan 324 in Rotterdam, tel. 010-762166 (het liefst voor half september). Men ont vangt dan verdere informatie over dé post. NW-JC ZEELAND Frank Kohier, Herman van Gelderen Wij vragen op Korte termijn voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. YERSEKE, 22-8. De mosselkonser- venfabrieken in Yerseke gaan per 1 september draaien. Dat is mogelijk omdat nu reeds beperkt de jonge mosselen, waarvan men dacht dat die in oktober pas beschikbaar zou den zijn, op de markt beginnen te ko men. ROTTERDAM/DEN HAAG. Het ministerie van buitenlandse zaken gaat een onderzoek instellen naar het uitreiken van scheepvaartdiploma's door de Panamese consul in Rotter dam. Dit naar aanleiding van het stuurmansdiploma, dat de A.N.P.- journalist Willem Meyboom voor 500 gulden heeft gekocht op het consu laat. Landbouw en Veeteelt Weidegras is nog steeds leverancier van een hoogwaardig en naar ver houding goedkoop ruwvoer. De be hoefte aan meer voer is door de grote re veebezetting nog steeds aktueel. Produktief grasland is daarom een noodzaak geworden. Ook nu is het van groot belang er voor te zorgen dat het vee zolang mogelijk van dit ruwvoer kan genieten. Moet er nu nog stikstof gestrooid worden op grasland en hoe lang moet hiermee worden doorgegaan? Met stikstof wil er in de nazomer ook nog veel gras groeien. Met stikstof strooien kan men gerust doorgaan tot half september, dan is er in het najaar langdurig weidegras voor «je koeien. Een gift van 100-200 kg per ha. Magnesamon is voldoende voor wei den, 350-400 kg per ha. voor maaien. Vooral op wat hoger en droger gele gen grasland kan het de nodige voor delen geven. Benut de kostbare groeidagen door direkt na elke keer weiden of maaien weer stikstof te strooien. KERKNIEUWS Nederlands Hervormde Kerk Bedankt voor Reeuwijk (toez.): H. F. Klok te Melissant; Benoemd tot bijst, in het pastoraat te Lekkerker (part-time): mevr. K. van Bergen, hulpprediker te Krim pen a/d IJssel, die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepen te Giessendam- Nederhardinxveld (Nw. pred. plaats): P. Molenaar, Groot Ammers. Aangenomen naar Hei- en Boeicop T. C. Guyt, kand. te Katwijk aan Zee, die bedankte voor Bruchem- Kerkwijk. Aangenomen het beroep van de classis Harderwijk als pred. voor buitengew.werkz. (pastoraal mede- werrker bij de Philadelphia-tehuizen te Nunspeet) L. van Nieuwpoort, Huizen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Zwolle: P. G. den Henst te Hoofddorp. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Ridderkerk: J. W. Ver- weij te H. I. Ambacht; Tweetal te Rotterdam-Zuid: A. Hoogerland, Krabbendijke en J. Koster, Barne- veld. Deze jonge mosselen, ofschoon niet groot van stuk, zitten vol jonge vis (visgewicht 24-27 kg) en zijn uitste kend geschikt om in de inleggerijen verwerkt te worden. Dat betekent te vens, dat ongeveer 200 werklozen aan het werk kunnen. Prijsdaling Voor het eerst deze week stabilise ren de mosselprijzen en was er eni germate een prijsdaling te konstate ren. Een prijsdaling, die met het oog op de mossel als export-produkt, ze ker gewenst is. Nog steeds echter worden voor de mosselen met 19 kg visgewicht, prijzen betaald van meer dan 100,- per 100 kg. Dat is ook voor de binnenlandse markt, die zich de laatste tijd ont wikkelde als een afzetgebied van be tekenis, nog veel te hoog. Natuurlijk zijn de jonge mosselen, die nu uit Zeeland beginnen aan te komen, voor de inleggerijen nog veel te duur, maar ook hier geldt de tijd- faktor. Een mosselseizoen duurt voor de inleggerijen maar iets langer dan een half jaar. Grevelingenmeer Over de openstelling van het Gre velingenmeer, kon tussen de partijen met uitlopende belangen, over eenstemming worden bereikt, in een vergadering gehouden op dinsdag 19 augustus te Goes. Vrijdag 22 au gustus komt men opnieuw bijeen. Dan zullen waarschijnlijk door de af- delking Visserij van het ministerie voorstellen worden gedaan. U kunt niet alles weten DE KOELKAST zal minder ijs vor men van de daarin aanwezige water damp, als u de regelaar beter afstelt en de temperatuur zodanig kiest, dat het in de grote bergruimte tussen 0 en 3° Celsius (dus juist boven het vriespunt) blijft. LEG GEEN SNOEREN van sche merlampen, afstandsbediening van uw televisietoestel enz. achter langs verwarmingsradiatoren, want daar verdroogt te snel de isolatatie en kan er later kortsluiting ontstaan. KAARSVLEKKEN op metalen kandelaars kunt u verwijderen door over de bemorste plek kokend water te gieten. Goed nawrijven. VINDT U DE GEUR van bloem kool bij het koken hinderlijk? Als u tijdens het koken op de deksel wat kaneel strooit, zal de nare geur veel minder worden. SINAASAPPELEN, citroenen en alles wat u uitgeperst gebruikt, moet u gereedmaken zeer kort voor het ge bruik, anders verliest het fruit zijn waarde als vitaminebron. SLA IS ZEER VITAMINERIJK, maar maak het klaar kort voor het gebruik. Bereiden met citroensap is beter dan met azijn. DE AARDAPPELEN LATEN AANBRANDEN? Pak de pan ogen blikkelijk van het vuur en zet hem op een natte doek in de gootsteen. Even laten staan en dan de aardappelen in een schaal doen. Van een bijsmaakje valt nauwelijks iets te proeven. FRITUURVET OF -OLIE kan ge rust vaker dan een keer worden ge bruikt als u de inhoud van uw fri- tuurpand na elk gebruik maar zeeft. Vervanging van een dergelijk pro- dukt is pas nodig als het in geur ach teruitgaat, te donker of stroperig wordt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De PPR verwacht hoogstens één procent ekonomische groei per jaar voor ons land, ook als het regeringsbeleid een andere koers zou krijgen. De PvdA gaat uit van 2 procent en het CDA van 2,5. DEN HAAG. Staatssekretaris C. L. J. van Lent van defensie heeft in een vergadering van het Centraal Geor ganiseerd Overleg Militairen (CGOM) gezegd het zeer te betreuren dat bij de invoering van het geauto matiseerd bezoldigingssysteem fou ten zijn geslopen. DEN HAAG. Werklozen die zich willen laten scholen, moeten hun WW-uitkering kunnen behouden. De Sociale Verzekeringsraad (SVR) heeft ingestemd met die gedachte, die was verwoord in een rapport van de SVR-werkgroep. DEN HAAG. Veel tijdschriften in ons land worden met verlies geëx ploiteerd. Van de zijde van het bestuur van Nederlandse Organisa tie van Tijdschriftuitgevers (NOTU) is dat bij de presentatie van een nota over „de elektronische media en de toekomst van de tijdschriften" me degedeeld. Stormvogel 15. Eric heeft moeite een juichkreet te onder drukken als hij de reusachtige gestalte van de Sakser door het donker op zich toe ziet komen. Breed grinnekend snijdt Svein Langtand met enkele halen de boeien van zijn makkers door. ,,'t Was zo gezegd een koud kunstje om die twee kereltjes, die op mij moesten passen hehe, onschadelijk te maken. Ieren zijn geloof ik domme wezens, want de schildwacht hier leverde ook al geen moeilijkheden op," fluisterde Svein verheugd, terwijl hij zijn makkers voorzichtig voorgaat naar de uitgang van de grot. „Ik deed gewoon pssst en de sufferd kwam hard aanlopen Kijk daar ligt ie nou hehe," wijst de reus wanneer ze buiten geruisloos langs de rotswand voortsluipen. „Hij zal wel een boel pijn in zijn hoofd heb ben, als hij bijkomt. Tja Nog nagnuivend leidt Svein Langtand Eric en de twee anderen langs een glibberig pad verder en verder uit de buurt van het rossig schijnsel der Ierse kamp vuren. Niet minder dan Bolan en de krijger vindt Eric het een onbedaarlijke grap als hij er aan denkt, hoe de Ieren op hun neus zullen kij ken, wanneer ze de vogels gevlogen vinden. ,,'t Is toch wel een aardig leventje zo," knort Svein tevreden, „denk je ook niet dat er nog wel een hoop narigheid komen zal. Noorman? 'n Leuke vechtpartij of zo, misschien." „Ik weet het wel zeker," sist Eric terwijl hij de Sakser met kracht in de schaduw trekt. Te laat! Want de gewapende krijger, die behoed zaam achter de rotsen opduikt heeft hen al ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 6