Sprekers roemden Bruse Boys tijdens receptie Derde baan „Westerschouwen" heeft zijn nut al bewezen Officiële opening geschied Jong en oud enthousiast over de tennissport Meer scheepvaartverkeer op Zeeuwschvlaamse kanaalhavens Tweede zomeravondbridgedrive in Zierikzee werd een sukses Vijfentwintigjarig bestaan 4 BURGH, 25-8. Zaterdagmiddag heeft burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer het tennispark aan het Duinwegje en de erbij behorende gebouwen overge dragen aan het bestuur van de tennisklub Westerschou wen. Zij deed dat in aanwezigheid van de wethouders V. d. Aarsen en De Feiter met hun dames, de gemeentese- kretaris De Jonge en dhr. Post namens Gemeentewer ken. Verder een groot aantal leden, genodigden en afge vaardigden van zusterverenigingen. Voorzitter S. Sillvis zei in zijn wel komst woord dat niet alleen de offi ciële overdracht aanleiding is tot dit feestelijke gebeuren, maar ook het vijfjarige bestaan van de klub. In den beginne liep het volgens de voor zitter niet zo vlot met de besprekin gen in de raad over de aan te leggen tennisbanen, doch nu de derde baan een feit is geworden blijkt toch weL dat de besteding van gemeenschaps gelden in de tennissport hier uitste kend tot zijn recht is gekomen. Jong en oud uit de Westhoek zijn aan het tennissen geslagen en het oudste lid; is de 70 al gepasseerd. Inzet Met welk een inzet en enthousi asme hier gespeeld wordt blijkt uit de klubkampioenschappen waarin bijv. in de herendubbel de toch al wat oudere spelers Coehoorn-Reij- don tegen Kruithof en Kienen een ware titanenstrijd op de baan uit vochten. Burgemeester H. P. Everwijn opende destijds de eerste twee ba nen, nu was het de beurt aan zijn op volgster mevrouw Niemantsverdriet om de derde te openen. Zij sprak haar gelukwensen uit na mens de gemeente en gezien het aan- ,tal leden voorziet de aanleg van 3 ba nen, waarop winter en zomer gespeeld kan worden, in een behoeft. Het klubhuis, de voormalige o.l. school, is zo goed als gereed en de le den zullen er ongetwijfeld een druk gebruik van maken. Toch adviseerde ze de leden die veel spelen om ook anderen een kans te geven. De tennissport is een enorm goede sport en de burgemeester hoopte dat het de klub in de nu al ei gen omgeving goed mag gaan. Zij overhandigde aan de voorzitter de doos ballen die gebruik moesten Voor 40 jaar ZIERIKZEE. Ook hier zijn heden morgen een 15-tal kinderen uit ver schillende gezinnen naar Ostmark vertrokken. BRUINISSE. De mosselzaadvis- scherij op de Waddenzee neemt toch nog steeds grooter vlucht dan eerst werd gedacht. In den afgeloopen week werden nog ruim 2000 ton aan gevoerd, tegen de voor vorige week ruim 3000. HAAMSTEDE. Alhier had onder groote belangstelling de teraarde bestelling plaats van de op Donder dag en Vrijdag bij luchtgevechten te Haamstede en Burgh gevallen Engel- sche vliegers. De begrafenis vond met militaire eer plaats vanuit de Hervormde kerk, waar de zes overle denen reeds des middag vroeg opge baard stonden in het voorportaal. BROUWERSHAVEN. Alhier kun nen aanvragen voor nieuwe bouw werken door particulieren weer bij het gemeentebestuur worden inge diend. Hiertoe dient gebruik te wor den gemaakt.van een formulier dat door den regeeringscommissaris is vastgesteld. Alle overige aanvragen worden onherroepelijk ter zijde ge legd. BRUINISSE. Op 31 Juli stonden bij het Agentschap der Arbeidsbe middeling alhier ingeschreven 25 werkloozen, tegen 49 op denzelfde datum van verleden jaar. worden in de demonstratie wedstrijd, tussen Jim Salawane, Zeeuws kam pioen t/m 18 jaar en Joost Thorenaar, Zeeuws kampioen t/m 16 jaar. Deze spannende wedstrijd werd ö.l.v. um pire Roel Verdam in drie sets gewon nen door Jim Salawane, 6-3, 4-6 en 6- 3. Andere sprekers waren o.a. mevr. H. Streng-Hagen. Zij bood namens de kantinekommissie een klok aan voor het klubgebouw. Verder sprak dhr. C. v. d. Linde namens de tennisbouw Leersum die ook de gedachte had om een klok aan te bieden, doch hier nu maar van af zag. Namens de pas opgerichte tennis klub Scelveringhe uit Renesse sprak dhr. Th. v. d. Schaaf gelukwensen. De voorzitter deelde nog mede dat een groot aantal bloemstukken wa- Burgemeester J. L. Niemantsver driet-Leenheer spreekt organisato ren en gasten van de tennisvereni ging Westerschouwen toe tijdens de officiële opening van de derde tennis baan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ren ontvangen van o.a. zustervereni gingen, de gemeente, enz. Koud buffet Na de demonstratiewedstrijd was er een grandioos koud buffet, ver vaardigd door de dames van de kan tinekommissie. Burgemeester mevr. Niemantsverdriet-Leenheer was in middels al vertrokken met als dank een bos bloemen, zodat dit buffet werd geopend door de andere verte genwoordigers van de gemeente. Voor de kinderen was er een apart buffetje zodat iedereen aan zijn of haar trekken kwam. Tot laat in de avond bleef het gezellig. Klubkampioenschappen Inmiddels zijn de klubkampioen schappen tot op de helft gevorderd en ongetwijfeld zullen nieuwe, vooral jeugdige spelers met de titels gaan strijken. Dit zijn dan de leden die na het gereedkomen van de derde baan - aangelegd door Tennis bouw, Leer sum - zijn toegelaten als lid, na een poos op de wachtlijst te hebben ver toefd. Maar toch is zondag tijdens de wedstrijden gebleken dat de oudere spelers en speelsters zich niet onbe tuigd laten. Overzicht Havenschap VLISSINGEN, 24-8. De havenakti- viteiten in de Zeeuwschvlaamse ka naalzone zijn de eerste zes maanden van dit jaar sterk toegenomen. Met name geldt dit voor de aanvoer van bosprodukten. Er werd bijvoorbeeld driemaal zoveel cellulose aange voerd dan in dezelfde periode van vo rig jaar. In totaal werd in de Terneuzense havens de eerste zes maanden van dit jaar 41.740 ton van duizend kilo gram, meer bosprodukten aange voerd, waardoor de totale aanvoer op 216.918 ton kwam. Het aantal zeeschepen dat de ha vens van Terneuzen aandeed, was minder, maar de totale aanvoer nam toe met 697.434 ton tot 5.440.168 ton van duizend kilo. Binnenschepen Er kwamen 702 meer binnensche pen naar de Zeeuwschvlaamse ha vens, die 1.234.430 ton meer goederen aanvoerden tot een totaal van 4.112.685 ton. Ook het scheepvaart verkeer op het kanaal Gent- Terneuzen nam het eerste halfjaar KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHOONEBEEK. In Schoonebeek is vrijdag rond het middaguur een gastransportleiding van de Neder landse Aardoliemaatschappij in Schoonebeek gesprongen. Ongeveer een uur lang spoot het gas dat onder een druk stond van 65 atmosfeer over de omgeving. Het gas was gemengd met stikstof, een zogenaamde con densaatsamenstelling. Daardoor raakte een groot deel van de omlig gende landbouwgewassen bedekt met een ,,gasfilm". AMSTERDAM. Het oorspronkelij ke plan om aan de boulevard tussen Almere-Stad en Almere-Haven 281 luxe appartementen in de vrije sector met bijbehorende bedrijfsruimte en parkeervoorzieningen te bouwen gaat definitief niet door. Het ligt nu in de bedoeling dat daar woningen in de sector sociale woningbouw zullen komen. AMSTERDAM. De Multatuli-prijs 1980 is toegekend aan de Gelderse schrijver Jeroen Brouwers voor zijn prozawerk ,,Het verzonkene". Deze prijs, een bedrag van 7.000 gulden, wordt jaarlijks door de Stichting Amsterdamse Fonds voor de kunst uitgereikt. De advieskommissie die Jeroen Brouwers bij de stichting voordroeg bestond uit Hella S. Haas- se, Maarten 't Hart en Ger Verrips. DEN HAAG. Mr. J. G. van der Tas wordt benoemd tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur voor Nederland in Syrië. Dit heeft het mi nisterie van buitenlandse zaken mee gedeeld. Mr. Van der Tas is momen teel ambassadeur voor Nederland in Groot-Brittannië. Zijn standplaats in Syrië wordt Damascus. DEN HAAG. Het publiek heeft in de eerste helft van dit jaar meer gespaard dan in dzelfde periode van het vorige jaar. Volgens de CBS cij fers is er dit jaar 3.711 miljoen gulden gespaard, d.w.z. er werd 3.711 mil joen meer gestort dan opgenomen. Dit is 156 miljoen gulden meer dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Eind juni bedroeg het totale spaarte goed iets meer dan 11 miljard gulden. ROTTERDAM. Op het strand van Hoek van Holland is een fosforgra- naat gevonden, waarvan de her komst onbekend is. De granaat was op de vondst voorbereid want vol gens de Rotterdamse politie stond met duidelijke letters op het explo sief geschreven: „Bij aantreffen poli tie waarschuwen". Deze mededeling is ter harte genomen en de explosievenopruimingsdienst (DOD) heeft het apparaat op non-aktief gesteld. DEN HAAG. Het aantal Neder landse varkens heeft de tien miljoen overschreden. Tussen mei vorig jaar en mei dit jaar groeide het aantal met ruim vierhonderdduizend of 4,3 pro cent tot 10.137.000. Het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) heeft dit bij zijn jaarlijkse landbouwtel ling, de zogenaamde meitelling ge constateerd. Vrijdagavond organiseerde de Zie- rikzeese Bridge Club (Z.B.C.) voor de tweede maal deze zomer een zoge naamde Zomeravondbridgedrive in het „Huis van Nassau". Evenals de eerste keer kon ook vrijdagavond van een goede belangstelling worden gesproken. De 56 deelnemers (28 pa ren) waren afkomstig van Flakkee (8 paren), Zuid-Beveland (5 paren) en van Schouwen-Duiveland (15 paren). Het aantal deelnemende dames (27) hield de heren (29) ook goed in even wicht. Een goede organisatie droeg be langrijk bij aan het vlekkeloze ver loop van deze zomeravondbridgedri ve, ondanks het feit dat nog enige tijd gewacht werd op enkele paren, die in het verkeer wat vertraging hadden opgelopen. De wedstrijd werd gekenmerkt door een goede sfeer, waar sportief om de punten werd gestreden. De wedstrijd bestond uit 28 spellen pér groep. Nog voor het middernachtelijk uur kon de uitslag beken worden gemaakt. De prijzen waren voor de paren 1 en 2 voor zowel de Noord/Zuid als Oost/West lijnen en de aanmoedi gingsprijzen, né loting, waar voor EINDHOVEN. Het ministerie van verkeer en waterstaat wil de autori teiten in de Nederlandse Antillen vragen niet mee te werken aan de plannen van de Veldhovense rij schoolhouder Korenman om leerlig- en rijexamen te laten doen op de An tillen. Beleidsmedewerker mr. J. Schaap van de afdeling rijvaardig heid spreekt over „niets en niemand ontziende kommerciële praktijken". „Het is levensgevaarlijk om mensen tussen 400 auto's op de Antillen rij examen te laten doen en ze daarna los te laten in het drukke verkeer in Ne derland". paar 6 NZ groep 1 en de paren 7 van de andere groepen. Uitslag De volledige uitslag van de zome ravondbridgedrive is als volgt: Groep 1 Noord-Zuid: 1. echtpaar Nolet, Nieuwerkerk 217; 2. echtpaar Kloet, Zierikzee 216; 3. mevr. Mat- tijsse/hr. v. d. Berg, Zierikzee 171; 4. echtpaar v. Berkum, Middelhamis 157; 5. dames Kort/Bronsveld, Mid delhamis 143; 6. dames Kem pen/Hoogervorst, Middelhamis 136; 7. heren Begu/v. d. Post, Zierikzee 136. Groep II, Noord Zuid: 1. echtpaar Jacobs, Den Bommel 212; 2. dames v. d. Valk/v. d. Zande, Zierikzee 189; 3. dames Be<;u/v. d. Post, Zierikzee 184; 4. echtpaar Hoogerheijde, Zierikzee 163; 5. echtpaar Lindenberg, Goes 151; 6. dames Jessurun/v. d. Valk, Middelhamis 149; 7. dames v. d. Graag/Schiettekatte, Zierikzee 128. Groep I, Oost West: 1. echtpaar Wisse, Wissekerke 216; 2. Heren v. de Made/v. Nimwegen, Middelhamis 206; 3. echtpaar Hoogzand, Middel hamis 176; 4. echtpaar Eekman, Zie rikzee 167; 5. heren Nuyten/ Zomer, Goes 164; 6. echtpaar Dagevos, Wisse kerke 126; 7. Dames Bom/Hendrik- sen, Zierikzee 121. Groep II, Oost West: 1. heren v. Voorst Vader/Pomper, Middel- burg/Zierikzee 204; 2. heren Briers/v. Hensbergen, Goes 179; 3. heren v. d. Brink/v. d. Weel, Middel hamis 175; 4. heren Paulissen/de Wit, Zierikzee 173; 5. heren Hendrik- ze/Sweere, Zierikzee 155; 6. heren Hommersen/Viergever, Zierikzee 150; 7. dames Heuser/v. Oeveren, Zierikzee 140. Het punten gemiddelde bedroeg: 168. De eerste speelavond van de ZBC voor het seizoen 1980/81 wordt ge houden op dinsdag 2 september in het „Huis van Nassau", aanvang: 19.30 uur. BRUINISSE, 22-8. „Mensen van het eerste uur kunnen alleen maar over Bruse Boys gedroomd hebben zoals het nu is," zei voorzitter M. Verspoor vrijdagavond in het dorpshuis te Bruinisse bij de viering van het vijfentwin tigjarige bestaan van de voetbalvereniging Bruse Boys. toe met 80 zeeschepen tot een totaal van 2.269 en 2.856 meer binnenvaart schepen tot een totaal van 34.401, zo blijkt uit het overzicht van het Ha venschap Terneuzen. BERDA. Vergezeld van hun kinde ren Maurits en Bemhard, hebben prinses Margriet en mr. van Vollen hoven vrijdagavond de première van de vijfde nationale taptoe in Breda bijgewwond. Andere gasten waren ondermeer, commissaris der konin gin in Noord-Brabant, J. van der Harten, burgemeester W. Merkx van Breda en delegaties van de stads besturen van Maastricht en Diest in België. UTRECHT. De Nederlandse dag bladen zagen in een jaar tijd hun to tale oplage met bijna twee (1,9) pro cent stijgen tot dik 4,6 miljoen stuks, aldus „De Journalist", het blad van de Nederlandse Vereniging van Jour nalisten. Vergeleken werden de eerste kwartalen van 1979 en '80. EINDHOVEN. De Industriebond FNV gaat de leden in de onderne mingsraden bij de hoofdindustrie- groep video van Philips aanraden om niet mee te werken aan deeloplossin gen voor de problemen bij video zo lang Philips niet meer informatie geeft over de internationale aktivi- teiten. DEN HAAG. Juist om de P.T.T. te laten konkurreren met partikuliere vervoerders hoeft de P.T.T. geen b.t.w. in rekening te brengen voor haar snelpost, expressepost en inter nationale expressepost. Dit ant woordt staatssecretaris Smit-Kroes van verkeer en waterstaat op schrif telijke vragen van het Tweede Ka merlid Engwirda (D'66). DEN HAAG. Bij de Russische am bassade in Den Haag is tevergeefs ge probeerd een petitie aan te bieden, waarin er bij de Sowjet-autoriteiten op wordt aangedrongen de 16-jarige Russische jongen Sacha- Landman, die aan leukemie lijdt, naar het westen te laten gaan om hier een me dische behandeling te ondergaan. Op het aanbellen van enkele sympathi santen werd niet gereageerd. De klub beschikt nu over een zeer fraaie akkommodatie met twee vel den, maar dat was in de beginjaren wél anders. De heer T. C. Hekman, burge meester van Bruinisse vertelde dat de verschillende besturen er in de loop der jaren in geslaagd zijn de ver eniging op te bouwen tot iets waar we trots op kunnen zijn. Zo bestond voor de tijd van Bruse Boys de voet balvereniging Volharding in Bruinis se, die niet in kompetitieverband speelde, maar die de voetbal als een pure ontspanning zag. „In die tijd was het grazen van de koeien op de velden belangrijker dan het voetbal. In 1955 werd Bruse Boys opgericht, maar een veld was niet be schikbaar. De wedstrijden werden op een noodveld gespeeld en in het tweede jaar op het weiland van Leen Jonker. In 1958 beleefde de vereniging de opening van het huidige veld en een barak diende als kleedkamer," aldus de burgemeester. Burgemeesters De voorzitter roemde de vier bur gemeesters, die Bruse Boys in de vij fentwintig jaar gekend heeft om hun vele werkzaamheden die zij ten gunste van de Bruinisser vereniging hebben verricht. Bruse Boys heeft in al die jaren ve le hoogtepunten gekend. Zo beleefde zij maar liefst 24 kampioenschappen. Het belangrijkste vond de heer Ver spoor een goede samenwerking. „Dat is het hoogste punt waarnaar we moeten streven." In zijn fantasie zag'hij Bruse Boys over vijfentwin tig jaar in het betaalde voetbal, met een groot stadion voorzien van ver warmde tribunes, maar dat zou al leen kunnen als de sfeer er blijft die er nu is. Spelverruwing Burgemeester Hekman stond even stil bij de spelverruwing die hand over hand toeneemt. Hij was van me ning dat voetbal daardoor niet meer die ontspanning voor de spelers geeft, die zij vroeger wel gaf.- „Ook voor het publiek dreigt de sport om die reden achteruit te gaan. Laten we tj-a'chten de voetbalsport weer in ere te herstellen," zo besloot de heer Hekman. Opvang jeugd De heer J. Cevaal, voorzitter van de KNVB, afdeling Zeeland vertelde dat Bruinisse bekend staat om zijn mosselkultuur, maar ook om zijn bij na topvoetbal spelende Bruse Boys. Hij sprak bewondering uit voor de manier waarop Bruse Boys zijn leden en met name de jeugd opvangt. „Bruse Boys heeft het gepresteerd in de tweede klas te komen, dus laat het zijn velden voor honderd procent gebruiken. Er zit kapitaal in en laat het zijn rente opbrengen," aldus de heer Cevaal. Waarschuwing De heer C. Haverman, kompetitie leider van zuid-west-Nederland ver telde dat Bruse Boys twee jaar gele den als een nieuwkomer in de KNVB kwam. Hij waarschuwde Bruse Boys voor het spelpeil dat zij de eerste tijd in de tweede klas zal zien. „Daar zult u de eerste tijd wat angstig tegenaan kijken, maar Bruse Boys kan drijven op een paar technisch capabele voet ballers." Banden De heer H. v. d. Werf van de zuster vereniging Duiveland hoopte dat de vriendschapsbanden tussen beide verenigingen zouden blijven bestaam_ Hij had gehoord dat de vuile shirt jes altijd in een vuilniszak werden vervoerd en om die reden bood hij de klub een tas aan. Want een vuilniszak vond hij wat minderwaardig voor Bruse Boys. Zomeravondvoetbal De heer C. I. Jumelet van de Com missie Zomeravondvoetbal probeer de een elftal van Bruse Boys te krij gen voor het zomeravondvoetbal. Dit jaar waren er niet genoeg mensen om mee te doen, maar hij hoopte dat de vereniging het volgend jaar wel ge noeg mensen bij elkaar zou krijgen. „Uw vereniging bestaat uit vier se niorelftallen en honderdentien jeugdleden en daar mis ik het vetera- nenelftal bij." aldus de heer Jumelet. De voorzitter bedacht verder speci aal de heren Leen Jonker en Maarten Duinhouwer. Eerstgenoemde is con sul van de KNVB en heeft gedurende jaren in weer en wind de velden van Bruse Boys gekeurd. Maarten Duin houwer voetbalt al 22 jaar onafge broken bij de vereniging. Na de receptie had de avond nog een vervolg met een feest voor alle le den, oud-leden en belangstellenden. Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse aan het woord tijdens de receptie in het dorpshuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4