Met zes klasse-korpsen moet Taptoe Bru slagen Bi 9MË WH if! Weefkring in Gravensteen Zaterdag op sportterrein te Bruinisse: Samenstelling Grondwetkommissie Suriname Nieuw slachtoffer van „Yorkshire Ripper" Rooie Vrouwen over Ouderschapsverlof Suiker in plaats van olie Journalist koopt stuurmansdiploma Bezwaren tegen sex-boten H/r^rr SS, Konsumenten- kontakt over Kampeerwet Voorlopig nog geen heffing op LPG Uur per dag gymles voor scholieren Meisje onder trein Fiets van vermoord meisje gevonden Heroïne-dode j' Vrouwenraad organiseert kursus Gespreks- en Vergadertechniek Spaanse mossels BRUINISSE, 22-8. Morgen (zaterdag) wordt Bruinisse, het vissersdorp aan de oostkust van Schouwen-Duive- land weer overspoeld met muziek. Voor de tiende maal wordt Taptoe Bru gehouden op het plaatselijk sportter rein. Om aan deze jubileum Taptoe een extra tintje te ge ven, hebben de organisatoren zich ingespannen een zeer fraai programma samen te stellen. De eigenlijke taptoe in de avonduren, wordt voorafgegaan door een turnde- monstratie van de sportvereniging „Kwiek" uit Bruinis se. Als extraatje is inmiddels aan dit voorprogramma een showoptreden van het korps „Johan Friso", de jeugdband van Juliana-Middelburg toegevoegd. De organisatoren hebben meege deeld erin geslaagd te zijn, nog een maal de fameuze „Beatrix Band" uit Hilversum te „strikken". Na 1976 (de laatste maal dat de band bij Taptoe Bru was) heeft de Beatrix Band haar zegetocht langs de vele concoursen voortgezet en is inmiddels een graag geziene gast in vele Europese landen. Ook in Canada heeft de band enke le malen een zeer goede indruk ach- PARAMARIBO/DEN HAAG, 21-8. In Suriname zijn de namen van de le den van de zogenoemde „Kommissie van vijf" bekendgemaakt. Deze kommissie heeft als taak een nieuwe grondwet voor de „Tweede Repu bliek Suriname" samen te stellen. Men gaat tevens onderzoeken wel ke artikelen uit het eerste hoofdstuk van de huidige Surinaamse grondwet (handelend over de mensenrechten) weer in werking kunnen treden. In de grondwetskommissie hebben zitting de juristen prof. dr. Coen Ooft, mr, Hans Lim A Lo, drs. Evert Azimullah, mr. F. Currie en mogelijk vakbondsleider Cyrill Daal. De laatste heeft nog niet bevestigd of hij deel van de kommissie wil uitmaken. Sinds het terugtreden van presi dent Johan Ferrier op 13 augustus en de politieke zuiveringen die daarmee gepaard zijn gegaan is de grondwet in Suriname buiten werking gesteld. LEEDS, ENGELAND, 22-8. Don derdag is in het dorp Farseley in Yorkshire tussen Leeds en Bradford het ongeklede lijk van een vrouw ge vonden. De politie onderzoekt of zij het dertiende slachtoffer is geworden van een moordenaar die de „Ripper of Yorkshire" wordt genoemd, naar de Londense vrouwenmoordenaar Jack the Ripper uit de tijd van konin gin Victoria. Zoals de oorspronkelijke „Ripper" nooit is gepakt, zo weet zijn erfge naam sinds zijn eerste slachtoffer in 1975 aan de politie te ontkomen. Ook de meeste slachtoffers van de moderne Jack the Ripper waren prostituees: negen. Behalve de twaalf die hij heeft gedood, heeft hij vier vrouwen aangevallen die in le ven bleven. Nog in ander opzicht imiteert de Yorkshire Ripper de Ripper van bij na een eeuw gelden: hij haal de poli tie het bloed onder de nagels van daan met o.a. een bandje van drie mi nuten dat hij naar de politie stuurde voor zijn twaalfde moord ZIERIKZEE. Supermarkt Quist ge zien aan de achterzijde in de St. Do- musstraat. Ook deze supermarkt zal in de nabije toekomst de winkel gaan uitbreiden. Zie ook voorpagina. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) tergelaten. De band, die uit 125 leden bestaat, is op het ogenblik nummer één in Nederland, en staat derde ge noteerd op de wereldranglijst. Drumguards-Delft Vergeleken met de voorgaande band, zijn de „Drumguards" uit Delft maar klein in aantal, maar groot in prestatie. Met hun „Engels- achtig" aandoende uniformen, zijn zij graaggeziene gasten bij tal van evenementen, zowel in binnen- als in het buitenland, met name in België en Frankrijk. De DIO-Band uit Dordrecht bestaat geheel uit dames, en weet zich na de oprichting in 1958 goed staande te houden in de Nederlandse showband-wereld. Zo goed zelfs, dat de band op diverse concoursen met eervolle prijzen ging slepen. Ook de ze band trad reeds vele malen op bij onze zuiderburen. In het jaar, waarin wij zowel een Koningin Juliana als een Koningin Beatrix kennen, is het een leuke toe valligheid dat beide naar deze vorstinnen genoemde bands, samen aan Taptoe Bru meewerken. Show band „Juliana" uit Middelburg heeft, net als „Beatrix" de show geënt op het Amerikaanse showge- beuren. Beide bands presenteren een „Colour Guard" (vlaggengroep). Ook een overeenkomst is, dat beide bands het ene concours na het andere win nen. Hoge verwachtingen worden gesteld aan het optreden van „Rust Roest" uit Zierikzee, die vorige week tijdens de Taptoe Renesse wel een heel bijzondere indruk achterliet. „RusJ; Roest" kon men reeds op de T.V. aan het werk zien, tijdens het bekende T.V.-spel „Een tegen allen". Naast vele optredens in eigen land, boekte men veel sukses bij optredens in Frankrijk. Alle tien Het enige korps dat aan alle tien afleveringen van Taptoe Bru heeft meegewerkt is het eigen fanfare korps „Nu met Hope" uit Bruinisse. Door de nood geboren heeft men een sukses-formule gevonden, namelijk samenwerking met „Oefening en Uitspanning" uit Nieuwerkerk. Ge- ARNHEM, 21-8. Voorzitter Pijkei Schroeder van de Rooie vrouwen heeft donderdagavond op het PvdA- manifestatie kritiek uitgeoefend op het verkiezingsprogramma van de PvdA wegens het ontbreken van voorstellen voor invoering van ou derschapsverlof of verbetering van het zwangerschapsverlof. Het zwangerschapsverlof en de zorg voor kinderen van werkende ou ders zijn in geen enkel Europees land zo erbarmelijk geregeld als in Neder land, zo meent Pijkei Schroeder. De Rooie vrouwen zullen daarin, zo ver wacht zij, stellig nog verandering brengen. zamenlijk treden zij suksesvol op tij dens Taptoe Bru, en vertegenwoordi gen samen op uitstekende wijze de regio. Voor deze tiende Taptoe Bru zal een tribune met 1500 zitplaatsen wor den opgesteld. Het geluid en de be lichting wordt uitgevoerd door eigen technische medewerkers. Ondanks het hoge nivo van de Taptoe zijn de, organisatoren erin geslaagd de toe gangsprijzen op een zeer laag peil te houden. Voor tijden: zie agenda. UTRECHT, 22-8. Te verwachten overproduktie aan suiker kan idot- den gebruikt voor de vervaardiging van wasmiddelen, plastics, chemica liën, medicijnen en brandstof voor auto's, zo beweert bedrijfsingenieur E. Mouris, hoofd van het laboratori um voor chemische technologie van de Technische Hogeschool in Delft. Het is mogelijk tien tot vijftien procent van het huidige olieverbruik door suiker te vervangen. Mouris vindt het dan ook van belang dat de Nederlandse suikerbietindustrie in de komende jaren wordt gerationali seerd. Zijn laboratorium onderzoekt mogelijkheden tot verbetering van de teelt van suikerbieten en de opti malisering van het verwerkingspro ces. ROTTERDAM, 21-8. De Rotter damse journalist Willem Meyboom (31) mag gaan varen als eerste stuur man. Bij de Panamese consul in Rot terdam heeft hij voor vijfhonderd gulden zijn stuurmansdiploma ge kocht. Hij kreeg zijn „License", hoe wel hij geen enkel diploma kon to nen. Meyboom wilde de waarde van scheepsdiploma's onderzoeken naar aanleiding van de bijna-ramp met de „Energy Concentration", de Liberi aanse supertanker die in de Euro poort „knakte". De stuurman en de kapitein beschikten beide over diplo ma's uit Liberia, maar voor de recht bank in Rotterdam kwam niet erg uit de verf hoeveel waarde deze papie- ren hebben. ROTTERDAM, 21-8. Op een hoor zitting in de raadszaal van het stad huis heeft het Rotterdamse gemeen tebestuur donderdagmorgen een stortvloed van bezwaren over zich heen gekregen naar aanleiding van de plannen om in de Parkhaven sex- boten te laten afmeren. Wethouder Mentink van ruimte lijke ordening kreeg, geassisteerd door een aantal topambtenaren, bij na 100 bezwaren tegen het sexboten- plan te verwerken. Het merendeel daarvan was afkomstig van bewo ners van het scheepvaartkwartier. Voorts waren er bezwaarschriften in gediend door het wijkorgaan Delfs- haven en de aktiegroepen Middel lang en het nieuwe westen. Unaniem De bezwaren tegen de plannen zijn unaniem, zo bleek donderdagmorgen uit de toelichtingen die werden gege ven. Niemand gelooft erin dat het sexbotenplan van de gemeente inder daad zal leiden tot het verdwijnen van de overlastgevende prostitutie uit de stad, waar het Rotterdam uit eindelijk om te doen is. Voorts vre zen de individuele buurtbewoners en de wijkorganisaties uitwaaiering van de prostitutie tot in de woonwij ken, ondanks de strenge controle die de politie van plan is te gaan uitoefe nen. DEN HAAG, 21-8. Zolang kam peerders geen huurbescherming ge nieten schiet de nieuwe kampeerwet haar doel grotendeels voorbij. Een kampeerder kan nog steeds zonder meer van de camping worden gezet, als hij bijvoorbeeld klaagt over het wangedrag van de campinghouder. Dit heeft een woordvoerder van Kon- sumenten Kontakt (KK) donderdag gezegd in een reaktie op de wet, die deze week bij de Tweede Kamer is in gediend. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BEEK. Tijdens het gesprek met vertegenwoordigers van de gemeen ten gelegen rondom het vliegveld Zuid-Limburg heeft staatssecretaris Smit-Kroes van verkeer en wa terstaat herhaald dat dit vliegveld van regionale betekenis is. ZOETERMEER. De federatie ABVA-KABO wil dat het aantal ambtenaren bij de Gemeentelijke So ciale Diensten van acht- naar negen duizend wordt uitgebreid en dat de kwaliteit van de geboden hulpverle ning wordt verhoogd. Dit is door ABVA-KABO-bestuurder Frans Pig- mans bekendgemaakt. ROTTERDAM-LEKKERKERK. De grond die tijdens de tweede week van de ontgraving van Lekkerkerk- West is verwijderd blijkt, voor zover nu valt vast te stellen, niet gëvaar- lijk verontreinigd te zijn. Dit in te genstelling tot de resultaten van de eerste week ontgraven toen kleine concentraties benzeen werden gevon den. HILVERSUM, 21-8. Een eventuele heffing op LPG is dit jaar nog niet te verwachten. Dit heeft staatssekreta- ris Koning van binnenlandse zaken v donderdag gezegd in een radiopro gramma van de AVRO. Het kabinet is bezig een grote nota over LPG waarin alle facetten van aanvoer, opslag en gebruik van deze brandstof worden behandeld. Deze nota komt waarschijnlijk volgend jaar gereed, aldus Koning, en mede aan de hand van die nota zal bekeken worden of accijns wordt geheven op LPG. De staatssekretaris meent overi gens dat niet belasten van LPG deze brandstof teveel zou bevoordelen ten opzichte van de welbelaste auto brandstoffen'benzine en dieselolie. Hij meent voorts dat een heffing op LPG niet speciaal de veelrijder be last. De automobilist die veel kilo meters rijdt, heeft ook de beschik king over dieselolie, zo stelt Koning. DEN HAAG, 21-8. Jeugdartsen en gymnastiekleraren hebben alle be kende feiten en onderzoekingen nog eens bij elkaar gezet, waaruit onom stotelijk blijkt dat ons onderwijs be- wegingsarmoedig is. Ze hebben er woensdag in Den Haag op gewezen met een nota. Hun slotsom is, dat gestreefd moet worden naar één uur gymnastiekles per dag voor elke scholier. Deze minimumnorm is ook al jaren internationaal erkend, onder meer door de betreffende organisatie van de Verenigde Naties, UNESCO. HAZERSWOUDE, 21-8. De 20- jarige J. C. M. van Leeuwen uit Kou dekerk aan de Rijn is donderdaga vond door een aanrijding met een trein bij Hazerswoude (N-H) om het leven gekomen. Het meisje reed met haar bromfiets een in werking zijnde beveiligde overweg op en negeerde daarbij vol gens getuigen de signalen en neerge laten bomen. Zij werd aangereden door een trein uit Leiden richting Alphen. Het treinverkeer was op het betreffende baanvak één uur gestremd. ARNHEM, 22-8. De Arnhemse poli tie heeft na weken speurwerk de fieté gevonden van de 12-jarige Karin Nathans, die begin deze maand in Arnhem-zuid werd aangerand en ver moord. Het rijwiel lag in de Rijn. Een boot, die bezig was af te meren, trok de fiets met één van zijn meer- kabels omhoog. Van de dader ontbreekt echter nog elk spoor. Het aantal tips uit het pu bliek is inmiddels opgelopen tot 470. Een woordvoerder van de Arnhemse politie ontkende dat het onderzoek in deze zaak is doodgelopen. „Er zit nog wel degelijk lijn in," zo zei hij. AMSTERDAM, 22-8. In de Sint Olofsteeg in Amsterdam is donder dagavond het stoffelijk overschot aangetroffen van de 23-jarige Amsterdammer J. B. Volgens de poli tie is de man overleden na het ge bruik van een te grote hoeveelheid verdovende middelen. Het is de 26ste keer dit jaar dat in Amsterdam ie mand het slachtoffer wordt van een te groot gebruik van verdovende middelen. ZIERIKZEE. Twee leden van de Weef kring Schouwen geven een demonstra tie spinnen, tijdens de expositie van eigen-weef-werkstukken in het Gra vensteen. Aan de muur hangt prachtig geweven kleding, ook gemaakt door le den van de Weefkring. De tentoonstelling is tot en met 31 augustus geopend. Tijdens de expositie biedt de weefkring het publiek de mogelijkheid een stuk je te weven op een groot weef-getouw. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Te Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 21-8. De Vrouwenraad Brouwershaven orga niseert dit najaar een kursus voor vrouwen, die bereid zijn zitting te ne men in een bestuur van een vereni ging of kommissie, maar daarvoor een zekere drempelvrees hebben. Ook degenen, die al bestuurslid zijn, kunnen door het volgen van de ze kursus meer inzicht krijgen in het goed besturen van een vereniging. Tijdens deze kursus zal aandacht worden geschonken aan: Gesprekstechniek, het leiden van een vergadering, het maken van een agenda, notulen, verslagen en beslui tenlijsten., het inrichten van een kas boek en het maken van een begro ting. Bestuursvergaderingen Om de kursus zo veel mogelijk af te stemmen op de praktijk, zullen de avonden worden georganiseerd in de vorm van bestuursvergaderingen. Het aantal deelnemers zal derhalve beperkt worden tot maximaal twin tig. Deze tien avonden durende kur sus, begint op 22 september en zal op maandagavonden gegeven worden. BRUNSSUM. Het 150-leden tellen de Universiteitskoor uit de Poolse havenstad Gdansk komt zondag toch naar Brunssum. Dinsdag was in de Limburgse stad twijfel gerezen of het bezoek wel doorgang kon vinden in verband met de recente stakingen in P^>len. Afhankelijk van de herkomst vali de deelnemers zal men beurtelings in Brouwershaven, Zonnemaire, Noordgouwe en Dreischor samen ko men. Docent is de heer A. Manni uit Zierikzee. Voor aanmelding of nade re informatie kan men kontakt opne men met mevrouw M. E. Jansen- Glas, Haven Zuidzijde 8, Brouwers haven, tel. (011197 226. Als er één land is, dat alert heeft gereageerd op de mogelijkheden die het had, met een belangrijke kuststrook, dan is het zéker Spanje. De mosselhandel heeft dat inmiddels ervaren als een boze droom. Men heeft bemerkt, dat Spanje een ge duchte konkurrent is geworden op de Franse markt. De mossel-produktie overtreft ver re de Nederlandse, en dat, na dat men in Nederland altijd heeft gedacht dat alleen maar hier goede mosselen ge kweekt konden worden. Inmiddels hebben de Spanjaarden niet minder dan 2100 schepen die geschikt zijn voor de zogenaamde „verre visserij", meer dan alle EEG-lidstaten samen. Niet alleen voor de wijnboeren en de tuinbouw vormt straks het lid maatschap van de EEG van Spanje een bedreiging, maar ook voor de vis serij. Men is in deze kringen bang, dat straks de Noordelijke visgronden overstroomd zullen worden door de Spanjaarden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4