„Kollege toont botte onwil ten aanzien van emancipatie" RAAD BESLUIT TOT AANSCHAF VITRINES MARITIEM MUSEUM Woordvoerdster PvdA-fraktie Zierikzee: Verzoek van het RIVO STREEKNIEUWS Schetsplan Sportveldakkommodatie in Zierikzeese gemeenteraad COUPONNEN en KAMERBREED TAPIJT Bescherming scheepsmodellen i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 augustus 1980 Nr. 22762 3 ZIERIKZEE, 19-8. „Het wordt een soort droevig ver volgverhaal", was de mening van mevrouw H. G. Gil den-Van Geesbergen (PvdA) dinsdagavond tijdens de Zierikzeese gemeenteraadsvergadering betreffende het kollegevoorstel ook voor 1981 geen subsidie te verlenen aan de Werkgroep Vrouwencafé Zierikzee. De PvdA- woordvoerster zei geen behoefte te hebben wederom de bekende diskussie aan te gaan, omdat zij inmiddels be sefte, dat er bij het kollege een „botte onwil" heerst op het gebied van emancipatie. Mevrouw Gilden sprak over ,,in- en in-treurige diskriminatie voor de vrouw, die men elders in den lande maar zelden tegenkomt. Verder noemde zij de stellingname van het kollege een demonstratie van grote onkunde op het gebied van emancipatie-aktiviteiten. CDA-fraktievoorzitter L. S. P. van Velthoven verwees naar het reeds eerder ingenomen standpunt van zijn fraktie betreffende de subsidie aan de Werkgroep Vrouwencafé Zierik zee. Hij was van mening, dat een aan tal dames zelf initiatieven moet dur ven nemen. De heer W. F. Sprengelmeijer liet weten met het voorstel van B. en W. te kunnen meegaan, daar hij het op grond van zijn principes niet met de emancipatie-gedachte eens kan zijn. Geen doorgeefluik Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester was van mening, dat de gemeentelijke overheid niet altijd als „doorgeefluik" moet fungeren van door het rijk vastgestelde rege lingen, maar zelf ook over een aantal dingen dient te beslissen. Mevrouw Gilden liet in tweede in stantie weten zich zeer gestoord te hebben aan een zinsnede in het raads voorstel, dat de bezoeksters van het Vrouwencafé in staat zouden zijn de kosten zelf te betalen. „Niemand van uw kollege is in staat dat te beoordelen", aldus de PvdA-woordvoerster. Zij stelde voor de Werkgroep Vrou wencafé een garantiesubsidie te ver strekken afhankelijk van het subsi diebedrag, dat de Werkgroep van de overige gemeenten op Schouwen- Duiveland in de toekomst (mis schien) ontvangt. Haar voorstel werd met 7 tegen 4 stemmen verworpen. (De heren L. Jonker (PvdA) en J. J. Geleijnse (WD) waren niet aanwezig op deze raadsvergadering, Red.). De raad boog zich verder over een voorstel de subsidie aan het Zeeuws Orkest te verhogen van 2.000,-naar 2.50Ö,-. Deze verhoging was echter nog 500,- lager, dan door het subsi- diëntenoverleg Zeeuws Orkest was voorgesteld. Tijdens dat overleg werd voorgesteld de subsidie per koncert te verhogen tot 3.000,-(plus bijkomende kosten). B. en W. van Zierikzee lieten echter weten geen vrijheid te kunnen vinden voor een verhoging van de subsidie met 1.000,-. Niet aanwezig PvdA-fraktievoorzitter J. Groen zei alle waardering te hebben voor het Zeeuws Orkest en maakte aan merkingen op het feit, dat geen ver tegenwoordiger van het kollege bij het subsidiëntenoverleg aanwezig was geweest. De heer Groen stelde voor alsnog de gevraagde subsidie van 3.000,- te verlenen. Zowel de voorzitter als wethouder C. Bij de Vaate wezen het verwijt van de PvdA-woordvoerder van de hand, daarbij beiden verwijzend naar hun volgeboekte agenda's op die dag. „Bovendien hebben we onze bezwa ren tegen de verhoging zowel schrif telijk als telefonisch kenbaar ge maakt", aldus de voorzitter, die overigens te kennen gaf zelf weinig moeite te hebben met het voorstel van de heer Groen alsnog de volledi ge subsidie toe te kennen. De overige leden van het kollege bleken echter niet genegen het voorstel over te ne men. Wethouder Bij de Vaate vestigde bovendien de aandacht op het feit, dat Zierikzee met een veel kleiner in wonertal dan eenzelfde subsidie als Goes en Middelburg zou gaan beta len. Alvorens het voorstel van de heer Groen in stemming werd ge bracht, liet de heer H. Asma (PvdA) in een stemverklaring weten het met dit argument van de wethouder eens te zijn. Het voorstel van de heer Groen werd derhalve met 8 tegen 3 stemmen verworpen. Een voorstel tot afwijzing van een subsidieverzoek voor 1981 van de Ned. Vereniging Bescherming Voet gangers werd op verzoek van de heer Groen aangehouden tot de begro tingsbehandeling voor dat jaar. In de raadsvergadering van 2 mei j.l. besloot de raad de heer C. J. van Burg (wethouder Middenschouwen) en burgemeester Th. H. de Meester te benoemen in het algemeen bestuur van de Stichting Samenlevingsop bouw. Bij de behandeling van dit voorstel maakte de heer Groen destijds de kanttekening liever een langs demokratische weg gekozen wethouder voor deze taak te benoe men. Hij verzocht het kollege zich over de aanwijzing van burge meester De Meester nog eens intern en intergemeentelijk te beraden en de kwestie wederom in de raad ter tafel te brengen. Dat gebeurde dins dagavond. De grootst mogelijke meerderheid van het kollege gaf te kennen geen aanleiding te zien de raad voor te stellen de burgemeester in bovengenoemd bestuur te vervan gen door een wethouder. Wethouder Bij de Vaate wees in dit verband ook op de portefeuille-verdeling binnen het kollege en achtte het voor de hand liggend, dat de burgemeester de bestuursfunktie op zich zal nemen Begroting Bibliotheekcentrale De raad besloot verder tot goed keuring van de begroting 1980 Stich ting Gemeenschappelijke Biblio theekvoorziening Schouwen-Duive- land. In september vorig jaar besloot de raad niet akkoord te gaan met de ontwerpbegroting 1980, daar een bij drage vap 6,62 per inwoner verant woord wérd geacht in plaats van de in de ontwerp-begroting geraamde bijdrage ad 6,77 per inwoner. Blij kens de herziene begroting van de Provinciale Bibliotheekcentrale Zee- BRUINISSE, 21-8. Het R.I.V.O. (Rijks Instituut Visserij Onderzoek) heeft aan de Nederlandse kottervis- serij een waarschuwing, annex ver zoek gericht. Nu de moeilijkheden, waarin de visserij als gevolg van de strenge winter verkeert - de jaarklas 1978 van de tong is voor een groot deel om gekómen en de bedrijfskosten als ge volg van de olieprijzen zijn uiterma te hoog - zijn onderkend, wordt ver zocht zuinig te zijn op de gul. Deze gul (jonge kabeljauw) van de sterke jaarklas 1979 groeit hard naar een aantrekkelijk konsumptievisje in 1981. Nu zijn deze visjes nog maar 30 cm lang en 2 ons zwaar. Geadviseerd wordt derhalve bij het vissen op ka beljauw gebruik te maken van net ten met een maaswijdte niet nauwer dan 9 cm. Men spaart daardoor de on dermaatse gul en eveneens de wijting om die in 1981 aan de markt te kun nen brengen, als andere vis schaars zal zijn. Zo weinig mogelijk onder maatse kabeljauw mag verloren gaan, aldus de waarschuwing van het R.I.V.O. ZIERIKZEE, De Concertzaal kreeg een nieuwe, zogenaamde open garderobe, die plaats biedt aan ruim 300 mantels. Met deze open konstruktie hoopt men de lange wachttijden, zoals bekend uit het verléden, te voorkomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) land was thans geen rekening meer gehouden met een uitgaaf van 10.000,- als reservevorming ten be hoeve van de definitieve behuizing an de bibliotheek in Zierikzee. Als gevolg daarvan was de bijdrage per inwoner verlaagd tot 6,32. Drs. R. Sayers (PvdA) pleitte ech ter voor een bijdrage van 6,62, daar het naar zijn mening verstandig zou zijn als er inderdaad voor de behui zing in de toekomst gespaard zou worden. De voorzitter wees hem er echter op, dat de raad alleen de be groting kan goed of afkeuren, maar niet bepaalde punten kan wijzigen. Naar aanleiding van de vaststel ling van de vragenlijst nieuwbouw en vernieuwbouw voor de jaren 1981- 1983 liet de heer Sayers weten wat skeptisch aan te zien tegen het grote aantal koopwoningen in verhouding met het aantal op het programma staande huurwoningen. Hij zei zich de verhouding 60:40 alleen voor te kunnen stellen als de trend uit het verleden zou worden doorgetrokken, maar wees in dit verband op de ver slechterde ekonomische situatie. Hij pleitte dan ook voor een groter aan tal huurwoningen. Wethouder L. J. van Gastel ver wees in dit verband naar de wissel werking tussen de bouw in de vrije sektor en huurprijs van de woning wetwoningen. De voorzitter vulde aan dat het mogelijk is tussentijdse verschuivingen aan te brengen, maar dat toch ook het financieel rondkrij- gen van de bestemmingsplannen in de gaten moeten worden gehouden. ABO-kursus te Zierikzee ZIERIKZEE, 21-8. In Zierikzee start eind september begin oktober in het Huis van Nassau de kursus Al gemene Basis Opleiding (ABO). Deze kursus is een verplichte vooroplei ding voor vrijwel alle overige sport- opleidingen. Tevens zal bij voldoende be langstelling een aanvang worden ge maakt met de kursus bestuurskader en rekreatiesportleider A. Informa tie en aanmelding kan plaatsvinden bij de afdeling sportzaken van de ge meente of bij het bondsbureau van de KNVB afdeling Zeeland en bij de Zeeuwse Sportraad te Middelburg. Het Provinciaal Centrum voor Sportopleidingen organiseert in sa menwerking met de NSK, NKS en KNVB afdeling Zeeland ook kursus- sen in Goes, Middelburg, Vlissingen, Terneuzen en Oostburg. De kursus duurt twaalf avonden, elk van tweeëneenhalf uur. De mini» mumleeftijd voor deelname bedraagt' zestien jaar. VEERE Koncert Kamerorkest van de stad Sint-Niklaas Zaterdag 30 augustus geeft het Waeslandia Kamerorkest van de Stad Sint-Niklaas een koncert in de Grote Kerk te Veere. Op het pro gramma staan werken van Corelli, Bach, Kersters, Celis en Mozart. De violisten Wim de Moor en Eric Rob- bendrecht zullen hun medewerking verlenen. Het koncert vindt plaats onder auspiciën van het Cultureel Centrum van het Gemeentekrediet van België. Het Kamerorkest van de Stad Sint-Niklaas is geroeid uit de orkesttraditie, die reeds vele jaren aan de Stedelijke Muziekacademie van Sint-Niklaas bestond, onder de naam Waeslandia Kamerorkest. Voor verder details van de uit te voe ren werken en inlichtingen kan men terecht bij mevrouw M. van Heel- Loeff, Fazantenlaan 11 te Veere, tele foon 01181-684. Of bij de Stedelijke Muziekacademie Sint-Niklaas, de heer F. Truyts, Nijverheidsstraat 29, 2700 Sint Niklaas. SCHÓUWEN-DUIVELAND Gedeputeerde staten hebben de Zeeuwse gemeentebesturen uitgeno digd voor overleg over het toe komstige welzijnsbeleid. Het gaat in dit geval over de toekomstige struc tuur van het „instrumentarium de mocratische planning". Het te voeren overleg is openbaar. Op vrijdag 17 oktober is er een bij eenkomst in de Prins van Oranje te Goes voor de gemeenten in Noord- en Zuid-Beveland Tholen en Schouwen- Duiveland. Voor tijd: zie agenda. ZIERIKZEE Niet „overgenomen" In het artikel over de nieuwe juwe lierswinkel „Briljant" van dinsdag jongstleden, is een woord verkeerd gebruikt. Het gaat hier om het woord „overgenomen". Juwelier Tromp heeft de redaktie hiervoor op de vin gers getikt. Het echtpaar Leemans heeft namelijk niets overgenomen van hem: noch inventaris noch „goodwill". Het pand aan het Ha venplein is eigendom van Jac. Mou- rer, die de winkel hu verhuurd heeft aan juwelier „Briljant". Hoogswaar- schijnlijk weet elke Zierikzeeënaar inmiddels dat de winkel van de heer Tromp thans gevestigd is op de Dam. Kleuterkursus Het Groene Kruis start 8 septem ber een kleurterkursus. Deze kursus vindt plaats in het wijkgebouw, Jan- newekken 10 in Zierikzee. Op zes achtereenvolgende middagen, n.l. 's maandags van 14.30 tot 16.00 uur. Belangstellenden kunnen informa tie vragen bij G. H. du Croo, L. Navis en T. de Ronde, Jannewekken 10. Te lefoon: 01110-2930 tussen 12.30 en 13.30 uur. Aanrijding Maandagmiddag zijn op de Oude Haven twee auto's tegen elkaar ge botst. Th. D. uit Ouwerkerk stond ge parkeerd en wilde achteruit de weg op rijden. Hij zou daarbij de wagen, bestuurd door M. P. W. uit Delsen- Kirchen niet hebben zien aankomen. Beide voertuigen liepen materiële schade op. BURGH-HAAMSTEDE Brandje Woensdagavond is de stacaravan van de familie M. uit Rotterdam, staand in de boomgaard van J. D., ge deeltelijk uitgebrand. Alleen de dochter en een vriendin waren tij dens het gebeuren in de caravan aan wezigen: Zij hadden frites gebakken en daarna de frituurpan tegen een houten wand gezet, waardoor deze vlam vatte. De brandweer van Haamstede was snel ter plaatse en kon de brand tijdig blussen. De sta caravan was verzekerd. RENESSE Aanrijding Woensdagavond werd de wagen bestuurd door M. G. uit Berlijn door een nog onbekende Belg op de Laone aangereden. De Belg zou op deze smalle weg voor voetgangers zijn uit geweken, maar raakte daarbij de flank van de tegenligger M. G. Beide wagens raakten beschadigd, de Belg is echter doorgereden. Het kenteken is bij de politie bekend. BROUWERSHAVEN Speeldagen De jeugd van Brouwershaven en omgeving hoefde zich de laatste we ken van de vakantie niet te vervelen. Een aantal moeders had net als vorig jaar speeldagen georganiseerd. De jeugdwerker Gabri de Groot werd om advies gevraagd en het resultaat was: twee ochtenden voor de jeugd van zeven tot twaalf jaar. De kleintjes konden op vier au gustus genieten van poppenkast. Op zeven augustus was het een spannend gebeuren met het Roodkapje spel. In de week van 11 tot en met 15 au gustus gingen de grotere kinderen aan de slag. „Pirateneiland" was het onderwerp. Er werd getimmerd, ge zaagd, geverfd, pannekoeken gebak ken en spelletjes gedaan. Ruim 75 kinderen waren dagelijks op het voormalige voetbalveld aanwezig. De organisatoren willen alle mede- werk(st)ers en help(st)ers hartelijk danken en in het bijzonder de ge meente, de VW, de middenstand en dé brandweer. Dektent gestolen Maandag werd de dektent van de boottrailer van' P. uit-- Tilburg ont vreemd. De boottrailer stond langs de jachthaven geparkeerd. NIEUWERKERK Uitbreiding parkeerterrein Sinds enige tijd is het parkeerter rein naast het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, 'wat het aantal parkeerplaatsen betreft, ver dubbeld. Het straatwerk werd door vrijwillige gemeenteleden uitge voerd. De uitbreiding voorziet in een behoefte zodat het parkeren voor de kerk overbodig is geworden. Uit vei ligheidsoverwegingen is het noodza kelijk geworden om éénrichtingsver keer in te stellen op het terrein. De bezoekers worden verzocht de auto's te parkeren in de aangebrachte vak ken. Scholen begonnen Ook op Nieuwerkerk zijn de scho len deze week weer begonnen. Na een fijne vakantie zijn de schooldeuren weer geopend en kunnen de kinderen weer aan de slag. De Openbare Lage re School begon die nieuwe kursus- (Vervolg van pag. 1) Geen luxe Wethouder Van Gastel wilde de aanleg van de nieuwe sportakkom- modatie geen luxe noemen. Hij om schreef de sportbeoefening als een groot goed. Eenzelfde mening bleek ook de CDA-fraktie te hebben. De heer L. v. d. Ouden wees erop dat het huidige sportveld Bannink duidelijk uit z'n jasje is gegroeid. Hij zei ver der te hopen op een inspraakavond voor de omwonenden betreffende de aanleg rondom het nieuwe sportveld. Op zijn vraag of er ervaringscijfers met het ingenieursbureau Oranje woud bekend zijn, deelde wethouder Van Gastel mede, dat de definitieve kosten alleen maar lager kunnen uit vallen, daar het bureau van maxi mum bedragen was uitgegaan. Verplaatsing Betonmortelcentrale De raad ging verder m.a.s. akkoord met het voorstel tot verkoop van een perceel grond op het „Industrieter rein Zuidhoek" voor 200.000,- exkl. b.t.w. aan de Betonmortel Grevelin- gen B.V. te Middelharnis voor ver plaatsing van de vestiging aan de Scheepstimmerdijk. Alle frakties toonden zich verheugd, dat de ver plaatsing van de Betonmortelcentra le nu binnen afzienbare tijd een feit zal worden. De heer Sprengelmeijer informeer de, vooral met het oog op het belang van de omwonenden, of niet de kans bestaat dat het bedrijfspand aan de Scheepstimmerdijk in de toekomst aan een bedrijf zal worden verkocht dat ook veel overlast zou kunnen ver oorzaken. De voorzitter deelde mede met ze kerheid te kunnen zeggen, dat er in elk geval geen betonmortelcentrale meer in gevestigd zal worden.. Wel noemde hij de mogelijkheid van vestiging van kleine ambachtelijke bedrijven, maar was van mening dat de nieuwe wet op de geluidshinder in dezen voldoende bescherming voor de omwonenden biedt. De heer R. Sayers (PvdA) vulde de voorzitter aan met de opmerkirig dat ook het bestemmingsplan „Scheepstimmer dijk" in dit verband belangrijke za ken regelt. Presentiegelden Een voorstel tot het verstrekken van presentiegelden aan leden van een advieskommissie, niet zijn lid van de gemeenteraad werd na enige diskussie door het kollege teruggeno men. B. en w. stelden de raad voor de kommissies verkeer, musea, interna tionale uitwisseling, kollekteplan en de welzijnskommissié vodr presen- tiègelden in aanmerking te laten ko men. De PvdA-fraktie liet bij monde Van de heer Groen \Veten wat moeite te hebben met de afweging welke kommissies nu wel en welke niet in aanmerking moesten komen. jaar met 126 leerlingen. Eenzelfde aantal als vorig jaar. Voor de vakantie gingen 21 school verlaters van school, terwijl er ook 21 nieuwe leerlingen bijkwamen. Een stabilisatie dus. De school heeft 5 leerkrachten, en daar is geen veran dering in gekomen. De School met de Bijbel, hoofd de heer G. R. J. van Heukelom, startte de kursus met 89 leerlingen. Voor de vakantie verlieten zes kinderen de school, elf nieuwe leerlingen in klas één zorgden voor een kleine toename. De school heeft vier leerkrachten en dat is zo gebleven. Kleuterschool Op de kleuterschool gaat het heel anders toe. Daar komen iedere maand, na hun 4e verjaardag nieuwe kleuters op school. De kleuterschool De PvdA-woordvoerder kreeg des gevraagd de mededeling dat thans al leen de leden „niet zijnde raadsle den, van de verkeerskommissie pre sentiegelden krijgen. „Laten we de kommissies zelf laten oordelen of ze wel of niet voor presentiegelden in aanmerking moeten komen", luidde tenslotte het voorstel van de heer Groen. De voorzitter was echter van mening dat de raad hier zelf een beslissing over moest kunnen nemen. De heer Van Velthoven liet weten met het kollege-voorstel te kunnen meegaan. RU-woordvoerder de heer Sprengelmeijer vroeg zich af of de le den van de welzijnskommissie ook in aanmerking moesten komen voor presentiegelden. Daar de leden van deze kommissie, naar zijn mening, toch een beetje in „hun eigen straatje praten" binnen die welzijnskommis sié. Na enige diskussie besloot het kollege het voorstel terug te nemen om zich er nogmaals over te beraden. Advertentie MAGAZIJNVERKOOP elke zaterdag van 9.30-16.00 uur in ons magazijn achter. „Huis van Nassau" DEURLOO ZIERIKZEE 01110-5951 met als hoofdleidster mevrouw M. P. van Gaanderen, heeft drie leerkrach ten. Op het ogenblik telt de school 72 kleuters. 29 kleuters verlieten voor de vakantie de school terwijl er 14 nieuwe voor terug kwamen. Een blik in de toekomst leert, dat de kleuter school niet, zoals veel kleuterscho len, te kampen krijgt met een tekort aan leerlingen. Ophalen oud papier In tegenstelling tot een eerder be richt wordt thans meegedeeld, dat niet aanstaande vrijdag, maar op vrijdag 29 augustus oud papier zal worden opgehaald. Gebundeld ge reed zetten bevordert een vlotte af- OOSTERLAND Geslaagd Mejuffrouw Ria Stouten (Jd.) slaagde dezer dagen met lof voor het diploma Verpleegkundige A in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam. Eni ge jaren geleden behaalde zij het di ploma Ziekenverzorgster. Zij is thans werkzaam in het Zuiderzieken huis te Rotterdam. BRUINISSE Winkelcentrum Aquadelta In het overdekte winkelcentrum aan de Aquadelta jachthaven te Brui- nisse is de kapsalon - annex drogiste rij opgeheven. Aquadelta Beheer b.v. heeft in het leeg gekomen winkel pand een slijterij gevestigd. De heer J. Pleune te Bruinisse, die in dat overdekte winkelcentrum een kleding boutique heeft, heeft de ex ploitatie daarvan eveneens in han den gegeven van Aquadelta Beheer b.v. De heer Pleune blijft evenwel nog nauw bij deze boutique betrok ken. ZIERIKZEE, 19-8. In de openbare raadsvergadering van dinsdagavond kreeg de gemeenteraad van Zierikzee als agendapunt dertien te behandelen: het voorstel van B en W om ten behoeve van het Maritiem Museum een bedrag van 25.000,- beschikbaar te stellen voor aan schaf van een aantal vitrines ter bescherming van scheepsmodellen. Raadslid L. van de Ouden (CDA) kwam na een berekening op een geheel ander bedrag: 42.000,- en vroeg het kollege wie het verschil van 17.000,- zou bijpassen. Het voorstel de heer M. de Rijke - taakverlichter in tijdelijke dienst aan de o.l.s. „Binnen de Veste" - een vaste aanstelling te verlenen, werd met algemene stemmen aanvaard. De heer W. F. Sprengelmeijer (RU) was het wel eens met het voorstel, maar koppelde er toch nog een vraag aan: „Zijn wij er nu mee rond?" Hij doelde daarbij op publikaties waarin onder andere werd gesteld, dat „het water van de schilderijen zou lopen". Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester gaf als antwoord, dat de vraagsteller niet deskundig was voorgelicht, maar gaf wel toe, dat het museum niet optimaal gehuisvest is, hoewel het gebouw een zekere char me bezit. Daarom, zo zei hij, moet er begin worden gemaakt om een aanthl scheepsmodellen tegen vocht te beschermen. VoortsVond de voorzitter het niet nodig in de^raadsvergadering vast te stellen, wélkesmodellen het eerst in aanmerking komen om beschermd te worden. Dat wilde hij liever aan de' beheerder van het museum overla ten. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aangenomen. Leger des Heils Een aantal voorstellen werden als hamerstuk snel behandeld. Een voor stel, betreffende het verlenen van een subsidie ten behoeve van het Le ger des Heils, was zo'n hamerstuk. Er rest nog een tekort op de reke ning van het Leger over 1979 van 2.024,-. Aan de raad werd voor gesteld dit bedrag bij wijze van sub sidie uit te keren, welk voorstel werd aangenomen. Ook een hamerstuk was het voor stel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de injek- tering van het iepenbestand. Rondvraag Tijdens de rondvraag informeerde de heer C. Legemaate (CDA) of het kollege al kontakt had opgenomen met de ZWN, in verband met een ex tra instapplaats aan de Weststraat. Het kollege zal hier nog nader op te rug komen. De heer R. Sayers (PvdA) vroeg het kollege hoe het stond met de verbete ring van de banken in de raadszaal. Hij zei zelf twee jaar op de banken gezeten te hebben en dat nu niet be paald als zitgenot te hebben be schouwd. De belangstelling voor de raads vergaderingen neemt toe en mede daarom vroeg de heer Sayers de ban ken wat aan te passen. Wethouder P. de Rijke zegde toe dat binnen afzien bare tijd verbeteringen zullen wor den doorgevoerd. De heer J. Groen (PvdA) kreeg des gevraagd de mededeling, dat het re gionaal overleg betreffende een Dis tributie Planologische Onderzoek in middels is afgebroken en dat elke ge meente voor zich nu gaat bekijken of in eigen beheer een D.P.O. moet worden uitgevoerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3