eme 4s4c PvdA-FRAKTIE VERWIJT KOLLEGE ONZORGVULDIG FINANCIEEL RELEID f RIJKSWATERSTAAT WIL KRUISPUNT „DE TOL" DIT JAAR VERBETEREN Appelsap of Sinaasappelsap DE ZIERIKZEESCHE CO iL Schetsplan uitbreiding sportveldakkommodatie Rekonstruktie rijksweg 18 laat op zich wachten Toenemende bevolkingsgroei Italië vraagt uitlevering Affatigato literpak nu WAt Wh pe Hh ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 augustus 1980 137ste jaargang Nr. 22762 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. 'ï*9 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Boekje over vogelfotograaf V; - 1 ZIERIKZEE, 19-8. „De PvdA-fraktie is van mening dat door het kollege in dezen een onzorgvuldig financieel be leid is gevoerd. We hebben er echter geen behoefte aan de zaak langer te vertragen en steunen derhalve het kollege-voorstel met aantekening van onze bezwaren", aldus luidde de verklaring van PvdA-fraktievoorzitter J. Groen dinsdagavond tijdens de Zierikzeese gemeente raadsvergadering. Zijn verklaring betrof het voorstel 82.000,- beschikbaar te stellen voor het maken van een schetsplan met kostenraming voor de uitbreiding van de sportveldakkomodatie tussen de Lange Blokweg en de Oude Weg en voor herindeling van het bestaande sport park Bannink. Raadslid de heer W. F. Sprengelmeijer (R.Uliet weten uit principiële over wegingen tegen het voorstel te stemmen. De bezwaren van de PvdA-fraktie hadden betrekking op het feit, dat het kollege niet zou zijn ingegaan op een aanbod van de Heidemij. het bovengenoemde schetsplan voor een aanzienlijk lager bedrag - 25.000,- a 30.000,- - op tafel te leggen. „Het is tenslotte ge meenschapsgeld waar we mee omspringen", aldus de heer Groen. Raadsvoor zitter burgemeester Th. H. de Meester toonde zich zeer verontwaardigd over deze opmerking en zei de aantijging, dat het kollege 25.000,- over de balk zou hebben gesmeten, resoluut van de hand te wijzen. De cijfers, die het kollege voor de plankosten presenteerde, waren ge baseerd op een offerte van het inge nieursbureau Oranjewoud b.v. De PvdA-fraktievoorzitter bleef bij zijn bewering, dat de Heidemij. een goed koper plan zou kunnen maken en drong erop aan ook bij deze maat schappij offerte te vragen. De voorzitter .deelde op grond van vroegere ervaringen mede, dat geen van de weinige kultuurtechnische be drijven in Nederland zich een sterk afwijkend tarief kan permitteren. Voorwaarde Hij waarschuwde voor de methode een goedkoop plan te laten maken met daaraan de voorwaarde dat de zelfde maatschappij ook de opdracht tot uitvoering zou krijgen. „Op de uitvoeringskosten wordt dan doorbe rekend hetgeen op de plankosten werd uitgespaard", was de mening van de voorzitter, die steun kreeg van wethouder C. Bij de Vaate met het aanhalen van een praktijkvoor beeld uit het verleden toen „het laatste regeltje" ook hetzelfde bleek te zijn. De heer Groen liet daarop weten de verzekering te hebben, dat aan het Het verkeer van en naar de Zee- landbrug ondervirldt al jaren hinder op het kruispunt ,,De Tol", de aan sluiting van rijksweg 18 met de se cundaire weg naar de brug. De verbe tering van dit kruispunt (o.a. met verkeerslichten) kan nog dit jaar ge schieden, wanneer de benodigde kre dieten (door rijk en provincie) be schikbaar worden gesteld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) goedkope tarief van de Heidemij. geen verdere voorwaarden zaten ver bonden. De voorzitter sprak daarop over een „wonderlijke voorstelling van zaken" en noemde het „onzin" van de heer Groen ervan uit te gaan, dat de uren van de mensen van de Heidemij. niet betaald zouden moe ten worden. Wethouder van financiën en sport zaken de heer L. J. van Gastel (VVD) sprak over een hoogst ongebruikelij ke manier van zaken doen van de zij de van de Heidemij. en wees erop dat het voor iedereen mogelijk is onder de prijs te duiken als een bepaald ta rief - in dit geval van Oranjewoud - eenmaal bekend is. CDA- fraktievoorzitter L. S. P. van Veltho- ven liet weten in een besloten zitting wel opening van zaken te willen ge ven. De raad ging echter - op verzoek van de PvdA-fraktie - over tot een. korte schorsing, waarna de socialisti sche fraktie tot bovengenoemde ver klaring kwam. Niet verstandig De heer Sprengelmeijer bleek naast zijn principiële bezwaren nog meer bedenkingen tegen de aanleg van het nieuwe sportveld te hebben. Hij achtte het niet verstandig, dat zo veel geld in één projekt gestopt zal worden en hij verwees naar realise ring van sporthal Onderdak destijds. „Toen hebben we ook jaren geen .straatsteen goed kunnen leggen, om dat we geen geld meer hadden", al dus de RU-woordvoerder. Hij was van mening dat zeker op het gebied van luxe voorzieningen een pas op de plaats gemaakt dient te worden. De heer Groen liet zijdelings nog weten het in dit opzicht enigszins eens te zijn met de heer Sprengelmeijer en ook hij verwees naar de minder roos kleurige financiële situatie van de gemeente Zierikzee nu de pot onvoor zien thans reeds bijna leeg is. Vervolg pag. 3 ZIERIKZEE, 21-8. Rijkswaterstaat is van plan nog dit jaar de aansluiting van de sekundaire weg Zeelandbrug- Zierikzee (S7) op Rijksweg 18 (Zierikzee-Bruinisse), ofte wel kruispunt „De Tol", te rekonstrueren en van ver keerslichten te voorzien. Het betreft hier een incidentele veiligheidsverhogende maatregel, want alleen de situa tie ter plaats wordt verbeterd, de uit te voeren werken hebben geen kapaciteitsverhogende werking. Van een strukturele verbetering van de Rijksweg 18, waarop de pro vinciale komissie van advies en bijstand voor de rijkswaterstaat (polders en wegen) reeds bij herha ling heeft aangedrongen, is nog geen sprake. Ondanks dat acht zij de voor genomen rekonstruktie als veilig heidsverhogende maatregel zeker toe te juichten, zo schrijft deze kommis sie in het ontwerp-voorstel, dat zij maandae 1 september behandelt. Rijkswaterstaat heeft het plan voor de aan de aansluiting uit te voe ren werken gereed. Bij het opmaken daarvan heeft men zich uitdrukke lijk beperking opgelegd, dat alle werkzaamheden binnen de eigen- domsgrenzen van rijk c.q. provincie moeten worden uitgevoerd en dat geen wijziging mag worden aange bracht in de struktuur van de aan sluiting. Hierdoor wordt voorko men, dat als gevolg van mogelijke procedure- en grondverwervings- kwesties aanzienlijke vertragingen zouden kunnen ontstaan. Het is zodoende wellicht mogelijk de werkzaamheden nog dit jaar uit te voeren. De aan de aansluiting uit te voeren werken zullen voornamelijk plaats vinden aan de rijksweg 18. De aan de sekundaire weg uit te voeren werken beperken zich tot het maken van een extra rijstrook voor afslaand ver keer en aanpassing van de situatie met betrekking tot de fietspaden. De kosten van deze werken komen geheel voor het rijk. Bij de toekomstig verbetering van de sekundaire weg tussen de Zee- landbrug en rijksweg 18 zal nog enige aanpassing van deze aansluiting die nen plaats te vinden. Deze aanpas sing zal echter voornamelijk betrek king hebben op de fietspaden/paral lelwegen. V erkeerslichten De te plaatsen verkeerslichtenin stallatie zal, na een weinig ingrijpen de wijziging. passen in de situatie die ontstaat na de verbetering van de sekundaire weg naar de Zeeland- brug. Mede in verband met het te ver wachten veiligheidsverhogende ef- fekt van de rekonstruktie van de aansluiting, is het gewenst deze zo spoedig mogelijk uit te voeren en niet te wachten tot de plannen voor de verbetering van de sekundaire weg naar de Zeelandbrug gereed zijn, aldus dringt de kommissie in het ontwerp-voorstel aan. De kosten van het plaatsen van de installatie, vermeerderd met een be drag voor de toekomstige exploita tiekosten, wordt geraamd op 180.000,- exkl. btw., dat wordt ver deeld over de beheerders van de op de aansluiting samenkomende we gen. Dit betekent, dat van de provin cie een bijdrage wordt gevraagd van 65.000,-. MADRID. In het Zuidspaanse ge west Andalusië waar ongeveer 100.000 landarbeiders geen werk heb ben, zijn hongerstakingen aan de gang om de regering in Madrid te be wegen meer geld beschikbaar te stel len voor werkverschaffingsprojek- ten. ROTTERDAM. Een zakkenrollers bende, die er geraffineerde praktij ken op nahoudt is sinds enkele dagen aktief in het centrum van Rotter dam. DEN HAAG, 20-8. In de eerste helft van 1980 is de groei van de Neder landse bevolking groter geweest dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Het aantal inwoners is volgens het C.B.S. in de eerste helft van 1980 met 53.000 toegenomen tot 14.144.006, in de eerste helft van het vorige jaar groeide de bevolking met 44.476 zie len. Deze snellere groei is bijna geheel toe te schrijven aan een toegenomen immigratie. NICE, 20-8. Italië heeft Frankrijk om de uitlevering gevraagd van Mar co Affatigato. Deze is in Nice gear resteerd in verband met de bo maanslag op het station van Bologna waarbij 83 mensen om het leven kwa men. Dit heeft zijn advocaat Dufaure de Citres bekendgemaakt. Een rechtbank in Aix-en-Provence heeft acht dagen om een uitspraak over het verzoek te doen, aldus Ci tres. Het uitleveringsverzoek is ge baseerd op beschuldigingen van diefstal en vervalsing van een rijbe wijs. „Theoretisch kunnen zij hem niet vervolgen voor de aanslag in Bo logna, als hij wordt uitgeleverd" al dus de advocaat. Hij voegde eraan toe dat zijn cliënt niet in beroep zal gaan tegen een uitleveringsbevel van de Franse rechtbank. Advettentie BRUINISSE. Op de toegangsweg naar Bruinisse heerste een serene rust toen de fotograaf dit plaatje schoot. Eigenlijk ademt de foto al wat herfstsfeer uit. Overigens zal de rust het komend weekend wel enigs zins verstoord worden. Zaterdaga vond wordt nl. de tiende Taptoe Bru gehouden en dat evenement zal on getwijfeld zeer vele bezoekers naar het vissersdorp trekken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Weet gij het geld te gebruiken, zo is het uw knecht, anders is het uw meester. Horatius BILT .W, M, I Verwachting tot vrijdagavond: Buien en wind Enkele buien, afgewisseld door op klaringen; minimumtemperaturen omstreeks 12 graden, middagtempe- raturen rond 18 graden; krachtige, aan de kust en op het IJsseimeer nu en dan stormachtige noordwesten wind. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 aug. Zon op 6.33, onder 20.47 Maan op 18.24, onder 02.09 Volle Maan: 26 augustus (5,42) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 22 aug. 0.01 12.47 6.16 18.56 Doodtij: 21 augustus ROTTERDAM. De Amsterdamse rederij K.N.S.M. heeft zijn laatste aanwinst, het splinternieuwe kontai- nerschip „Zeelandia", vercharterd aan de Schotse rederij Ben Line. De naam van het schip zal worden ver anderd in „Ben Attow". Het schip (23.200 ton) zal waarschijnlijk wel onder de Nederlandse vlag gaan va ren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1