Weefkring stelt werk tentoon in Gravensteen DORPENFIETSTOCHT BROUWERSHAVEN Pastorie Gereformeerde Gemeente gerenoveerd Aardbeving in Ecuador S.V. Duiveland organiseerde toernooi voor B- en C-junioren NIET ALLES GOUD WAT ER BLINKT, OOK ZILVER EN ANTIEK BLOEDKORAAL Prachtige gobelins en kleding Afschaffing 3-jarige MAVO Nieuwe juwelierswinkel aan het Havenplein 4 ZIER1KZEE, 18-8. „Prachtige gobelin wandkleden of weef-werken zoals kussens, kleding of lopers liggen bij sommige enthousiaste weefsters weggestopt in een kast, terwijl ze vaak zo vakkundig gemaakt zijn dat een ten toonstelling van al deze werken zeker het bekijken waard is", vertelt de sekretaresse van de Weefkring Schouwen-Duiveland, Janneke van Genderen uit Zierik- zee. Vandaar dat zij alle leden van de kring gevraagd heeft weefstukken beschikbaar te stellen die van don derdag 21 augustus af in het Gravensteen tentoongesteld zullen worden. De expositie is tot en met zaterdag 31 augustus geopend. De entree is gratis, want ,,het is niet onze doelstelling winst te maken", zegt Janneke. .Naast het bekijken van prachtige werkstukken van onze le den is het ook de bedoeling via deze expositie wat meer bekendheid te ge ven aan onze weefkring. Want daar bestaat nogal wat verwarring over". Weefkursus Er bestaat namelijk naast de weefkring ook nog een weefkursus, die eveneens wordt georganiseerd door Janneke van Genderen. De les sen daarvan worden verzorgd door Roelie Schouten uit Eethen, een gedi plomeerd weef-docente die in dienst is van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming in Middel burg. Tevens bestaat er een goede sa menwerking met het Landelijk Weef- kontakt, dat voor deze kursus de weeftoestellen beschikbaar stelt. Na afloop van zo'n kursus wilden velen toch nog kontakt met elkaar onder houden om bijvoorbeeld weeferva- ringen uit te wisselen. Er bleek be hoefte te zijn aan een weefkring op Schouwen-Duiveland. Weefkring „Wij waren twee jaar geleden nog aangesloten bij de weefkring Goes. Deze kring werd echter steeds groter en-veranderde van huiskamerbijeen komsten in zaalbijeenkomsten. We besloten een eigen kring op te zetten. Velen sloten zich meteen bij ons aan en inmiddels tellen we 26 leden". Deze leden zijn overigens niet alle maal ex-weef kursisten". Mannen of vrouwen die al jaren weven maar toch op de hoogte willen blijven van bijvoorbeeld nieuwe technieken, kunnen zich bij de weefkring Schou wen-Duiveland aanmelden. Het doel van de weefkring is dan ook: ervarin gen en ideeën uitwisselen. Daarnaast worden gasten uitgeno digd om een lezing te houden over bijvoorbeeld „meekrap" of over „spinnen met allerlei materiaal". Ook worden exkursies gemaakt en komend jaar staat een bezoekje aan een wolfabriek op het programma. „Tijdens de weef bijeenkomsten worden de meest mooie lappen of kledingstukken gemaakt. Het zou jammer zijn als alleen diegene die het gemaakt heeft er van kan genie- BREDA. Sfeer meubelen B.V. met het hoofdkantoor in Breda en in to taal acht meubeltoonzalen in Noord- Brabant is failliet, de twintig perso neelsleden staan op straat. DEN HAAG, 15-8. De ministerraad is akkoord gegaan met een wijziging van het besluit dagscholen VWO, HAVO en MAVO en van het voor de ze onderwijs-instellingen geldende avondscholen-besluit, waardoor de afschaffing van de drie-jarige afde lingen voor Dag-MAVO en de twee jarige afdelingen voor Avond-MAVO wordt geregeld. De wijzigingen worden geleidelijk ingevoerd, zodat eerst in het school jaar 1982-1983 het MAVO- dagonderwijs integraal vier-jarig zal zijn en het MAVO-avondonderwijs integraal drie-jarig. In Nieuwer kerk NIEUWERKERK, 19-8. Na een renovatie van vele maanden is de pastorie van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwerkerk op enkele kleinigheden na gereed gekomen. Ds. M. J. van Gelder, die tijdelijk zijn intrek had genomen in een wonig van één van de gemeenteleden hoopt morgen (woensdag 20 au gustus) de pastorie te betrekken. De ruime woning, jaren geleden ge bouwd in opdracht van de familie Van Poortvliet is reeds een jaar of veertig in gebruik als pastorie. Na vele bewoners krijgt het pand uitein delijk zijn oorspronkelijke bestem ming terug: de woning van een predi kant van de Gereformeerde Gemeen te. Uitvoering Het werk werd uitgevoerd door hoofdaannemer fa. Mol en Naaktge boren; fa. Lievense zorgde voor de elektriciteit; fa. Hanse voor het sani tair; fh. Korporaal voor de verwar ming; fa. Van Brussel voor het schil derwerk en de fa. Flikweer-Meubel- rama voor stoffering. ten. Vandaar deze expositie," zegt Janneke nog eens nadrukkelijk en inviterend. (Voor openingstijden: zie agenda) OTTAWA. Canada zal het recht van veto opeisen over de verwerking van uit Canadees uranium gemaakte - gebruikte - splijtstof bij de onder handelingen dit najaar met Euratom, het bureau van kernenergie van de Europese Gemeenschap, over een nieuwe leveringsovereenkomst per 1 januari 1981. QUITO, 18-8. een krachtige aardbe ving heeft maandag in equador zeker aan zeven mensen het leven gekost. Het epicentrum lag in de stad Ba- bahoyo, bij de kust van de Stille Oceaan. In Guayaquil, een stad van een miljoen Inwoners, vielen de ze ven doden. Er stortten verscheidene gebouwen in. Ook grote schade wordt gemeld uit Quito en andere steden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Streefkerk: A. J. Tim mer, Lunteren; te Kootwijk: J. J. W. Mouthaan, Nunspeet. Bedankt voor Oud-Loosdrecht: A. Makkenze, Joure. Geref. Kerken Bedankt voor Idskenhuizen: A. Velthoen, Augustinusga en Surhui- zum. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zuidland: P. Beek huis, Noordeloos. Oud. Geref. Gem. in Ned. Beroepen te Oosterland: dhr. A. P. van der Meer, Kinderdijk. Hervormde Gemeente Oosterland Weekend Jeugdkapel De Ned. Herv. Jeugdkapel heeft een prima geslaagd weekend doorge bracht in de Westhoek. Er waren 25 deelnemers en 13 leidsters en leiders. Zaterdagochtend vertrokken zij om streeks tien uur vanaf het markt plein richting Brouwersdam. Hierna ging de groep naar het CJV-kamp in Renesse waar men zich voorberreid- de op de zondag té houden Huis- dienst. Na deze huisdienst werd ónder an dere een zeskamp georganiseerd en verder verschillende spelen aan het strand. Ds. Plante gaf in de loop van de zondag nog blijk van zijn be langstelling door een bezoek aan de weekenders te brengen. Oud Geref. Gemeente Oosterland Beroepen De Oude Ger. Gemeente heeft een beroep uitgebracht op de heer A. P. van der Meer als voorganger van de gemeente. De heer Van der Meer, nu nog werkzaam in Kinderdijk, is de zoon van de vorige predikant van de ze gemeente, ds. A. van der Meer, die in Oosterland eerst als lerend ouder ling kwam en later tot predikant werd benoemd. In augustus 1977 vertrok ds. A. van der Meer naar de Oud Ger. Gemeente van Rijssen waar hij momenteel nog staat. Overigens kreeg zijn zoon al eerder een beroep naar Oosterland; n.l. in maar 1978, waarvoor hij echter meende te moeten bedanken. Gereformeerde Gemeenten Het aantal leden van de Gerefor meerde Gemeenten (synodaal) be droeg per 31 december 1979: 82.529, tegen 81.869 per 31 december 1978. In deze kringen wordt de verontrusting uitgesproken over het feit dat vele jongeren de kerk verlaten en velen zich waarschijnlijk bij geen ander kerkverband aansluiten. In vijf jaar tijd bedroeg dat aantal 3459. De Gereformeerde Gemeenten in Nederland (dr C. Steenblok-ds. F. Mallan) telde per 31 december 1979: 19.124 leden (vorig jaar 18.371). Se dert de uittreding uit de Gerefor meerde Gemeenten zijn de Gerefor meerden Gemeenten in Nederland (1953) verdubbeld. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 18-8. Aanvoer totaal 1766, waarvan: slachtrunderen 1081, schapen en lammeren 685. Prijzen per kg: Stieren le 7,25 -7,80, 2e 6,75 - 7,20; vaarzen le 7,00-8,00, 2e 6,10 - 6,80; koeien le 6,80-7,90, 2e 6,10-6,60, 3e 5,70- 6,00; worstkoeien 4,90 - 5,90; dik- billen extra kwaliteit 8,50 - 13,50. Prijzen per stuk: Schapen 140 - 170; lammeren 150 - 175; le kwali teit 180 - 200. Overzicht: slachtrunderen: handel matig, en prijzen lager; schapen en lammeren: handel lager en prijzen iets lager. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 18-8. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 279 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paar den 2700 - 3750; werkpaarden 1400 - 2475; oude paarden 1300 - 2350; 3-jarige paarden 1350 - 2400; 2- jarige paarden 1250 - 2275; hitten 675 - 1175; veulens 475 - 1100; po ny's 200 - 550. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 5,75 - 6,45; jon ge slachtpaarden 5,50 - 6,60. De handel in slachtpaarden was rustig, en in pony's was traag. rLiw*, Voor de nieuwe kantine van camping ,,De Stern" in Noordgouwe, die deze zomer zijn diensten goed heeft bewezen, kwamen zaterdag de 180 deelnemers aan de finish van de jaarlijkse dorpen-fietstocht, georganiseerd door de VVV Brouwershaven. Er waren enkele tientallen deelnemers meer dan verleden jaar en de stemming was opperbest, zodat er volgend jaar vast weer een tocht op het programma zal staan. Evenals verleden jaar voerde de route langs de leukste plekjes van de dorpen Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe en Schuddebeurs en het stadje Brouw. In Dreischor was het Landbouwmuseum in de route opgenomen, waar de gidsen een topdrukte te verwerken had den. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Alexandria en Flakkee winnaars De resultaten: B-junioren: Alexandrie- Duiveland 3-0; Flakkee-Wissenkerke 0-1; Wissenkerke-Duiveland 1-0; Alexandria-Flakkee 1-0; Flakkee- Duiveland 2-1; Wissenkerke-Alexan- dria 1-1. Op het zaterdag te Oosterland door de jeugdkommissie van de sportvere niging Duiveland georganiseerde toernooi voor B- en C-junioren heeft het Rotterdamse Alexandria beslag weten te leggen op de wisselbeker. De Rotterdammers kwamen tot dit resultaat door bij de B-junioren op de le plaats te eindigen, terwijl het bij de C-junioren als 2e achter het team van Flakkee uit Middelharnis ein digde. De eerste plaats bij de B-junioren had Alexandria te danken aan een beter doelsaldo dan Wissenkerke dat evenveel matchpunten (5) verzamel de. Bij de C-junioren eindigde Flak kee, dank zij een beter doelsaldo dan Alexandria, op de le plaats. Het bij een zomerse temperatuur gespeelde toernooi had mede dankzij de uitstekende organisatie een vlot en sportief verloop. Geslaagde sportdag Aan het slot kon de voorzitter van de jeugdkommissie Piet Plezier dan ook spreken van een geslaagde sport - dat. Dank bracht de heer Plezier aan allen die hieraan een bijdrage had den geleverd. In het bijzonder noemde hij de le den van de EHBO, die echter een rustige dag hadden gehad, de Scheidsrechters, de dames die voor de nodige verfrissingen hadden zorg gedragen en de mede-kommissiele den. De aanvoerders van de deelnemen de teams kregen hierna de door hun team gewonnen prijzen aangeboden. Alexandria Wissenkerke Flakkee Duiveland 3 2 1 0 5-1 5 3 2 1 0 3-1 5 3 1 0 2 2-3 2 3 0 0 3 1-6 0 C-junioren: Flakee-Wissenkerke 2- 0; Alexandria-Duiveland 2-1; Wissen kerke-Duiveland 2-0; Alexandria- Flakkee 0-0; Wissenkerke-Alexan- dria 0-2; Flakkee-Duiveland 3-0. Flakkee Alexandria Wissenkerke Duiveland Totale stand: Alexandria Flakee Wissenkerke Duiveland 3 2 1 0 5-0 5 3 2 1 0 4-1 5 3 1 0 2 2-4 2 3 0 0 3 1-7 0 6 4 2 0 9- 2 10 6 3 1 2 7- 3 7 6 3 1 2 5- 5 7 6 0 0 6 2-13 0 ZIERIKZEE, 18-8. Juwelier „Briljant" houdt donderdag, vrijdag en zater dag „open dagen" waarop iedereen van harte welkom is. De eigenaren van de nieuwe juweliers-zaak, Henny en Ben Leemans, hebben de juwelierszaak overgenomen van Fa. Tromp. In het pand aan het Havenplein 1, direkt naast het Gravesteen, was vroeger Jac. Mourer gevestigd, die een goede naam op het juwelengebied heeft opgebouwd. Het echtpaar Leemans hoopt op deze naam voort te borduren. Een gedeelte van de nieuwe juwelierszaak van Henny en Ben Leemans aan het Havenplein 1. Donderdag, vrijdag en zaterdag aanstaande houdeji zij „open dagen". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Deze vestiging aan het Havenplein is de derde winkel van Henny en Ben Leemans. Al eerder werden in Mid delharnis en te Stellendam juwe lierswinkels geopend. De vestiging in Middelharnis is eind vorig jaar nog geheel verbouwd. Het echtpaar heeft ook een eigen groothandel, daardoor kunnen zij konkurrerende prijzen voor hun waren vragen. Ook een eigen reparatieafdeling (te Stel lendam) behoort tot het service pakket. Reparaties aan sieraden en horloges kunnen binnen één of twee dagen worden uitgevoerd. Losse briljanten Naast het „gewone" goud en zilver werk, is juwelier Briljant als een van de weinige in Nederland gespeciali seerd in de verkoop van losse briljan ten. Vanaf een eenvoudig ringetje van ongeveer 130,- (met briljant) kunnen stenen worden geleverd van een paar ton tot een miljoen toe! Voor degenen die op boze plannen komen, moet worden gezegd, dat der gelijke stenen niet op voorraad zyn! De stenen kunnen eveneens in de ei gen slijperij te Amsterdam geslepen worden. Onneembaar Overigens worden de bezoëkers argwanend in de gaten gehouden door een flink uit de kluiten genas sen Sint Bemhard hond. Jammer noemt Ben Leemans het, dat de jüwe- lierszaken tegenwoordig omge bouwd dienen te worden tot een on neembaar fort. Ramen met 29 mm glas, stalen deuren en een dubbele beveiliging moet niet alleen ongeno de gasten buiten houden, maar ma ken op den duur het gezellig winke len bijna onmogelijk. In Den Haag zijn er zelfs al win kels, waar je eerst aan moet bellen, alvorens je naar binnen mag. Ben Leemans hoopt, dat dit in Zierikzee voorlopig niet nodig zal zijn. WASHINGTON. De vooruitzichten voor ekonomische groei in de wereld zijn het afgelopen jaar verslechterd. Voor de industrielanden en voor de meeste landen in de Derde Wereld zij de perspektieven somber, alleen de ontwikkelingslanden die over oliere serves beschikken kunnen een toene ming van de ekonomische groei ver wachten. Dit zegt de wereldbank in haat jaarverslag „World Develop ment Report 1980".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4