Gerrie Kneteman neemt Oranjeleiders-trui over bezorg(st)ers RUITERS UIT SCHOUWEN OP BRIELS CONCOURS WEER VERLIES VOOR BRUSE BOVS TEGEN NTVV (3-4) Nieuwerkerk komt sterk terug tegen Apollo (6-4) ERIC DE NOORMAN Ronde van Nederland KERKWERVE RENESSE Unilever in 2e kwartaal 5 Gerrie Knetemann Gerrie Knetemann heeft in de le etappe van de Ronde van Nederland de oranjeleiders trui van Bert Oosterbosch overgenomen. In de 195 km lange rit van Breda naar Zandvoort bleef het tot het passeren van de Lekbrug in het pe loton rustig. Na het passeren hiervan zagen de vele duizenden toeschouwers langs de wegen meer strijd en vielen er herhaaldelijk uitlooppogingen te note ren. Opvallend hierbij was, dat de ^aleigh-ploeg de wedstrijd volko men onder kontröle hield, bij iedere uitlooppoging waren steeds weer renners van de Post-formatie betrok ken om zodoende iedere verrassing in de kiem te kunnen smoren. De winnaar van de proloog Bert Oosterbosch scheen in eerste instan tie zijn oranje leiderstrui met sukses te gaan verdedigen. Bij de aankomst van het circuit té Z'aiidvoort, na 160 km, waar op het circuit nog 8 ronden van 4252 m moesten worden afgelegd, was hij er in gezelschap van de Belg Gerry Verlinden in geslaagd uit de 17 man tellende kopgroep te ontsnappen. Vier ronden hield dit tweetal het vol voor zij weer door de achtervolgers werden opgeslokt. Demarage Op het moment dat de aansluiting plaats vond demarreerde Gerrie Knetemann met in zijn wiel de Belg Ludo Delcroix. In tegenstelling met Verlinden die toen hij met Ooster bosch weg was kopwerk verrichte, werkte "dit tweetal eendrachtig sa men waardoor zij erin slaagden uit de greep van de achtervolgers te blij ven. In de eindsprint toonde Delcroix zich de sterkste, maar de geklopte Knetemann kwam in het bezit van de leiderstrui, omdat het tweetal in de laatste 17 km nog een voorsprong van 1.42 min. op de achtervolgers hadden weten te nemen. De 2e etappe van Zandvoort naar 's-Heerenberg over een afstand van 220 km, die weer een massale be langstelling langs de wegen, trok, werd weef volledig door de Raleighs gekontroleerd. 's-Heerenberg Pas op het door vele tienduizenden 14,7 km lange heuvelachtige par cours te 's-Heerenberg slaagde de Belg Guido van Calster erin uit de greep van het peloton te komen. De Nederlandse kampioen Johan van de Velde reageerde echter attent en sprong direkt in het wiel van de vluchtende Belg. Hoewel Van Calster een sterke finisher is bedacht de momenteel weer in voortreffelij ke vorm stekende Van de Velde zich geen moment en ging toen hij hem eenmaal te pakken had krachtig door. Gezamenlijk ging het tweetal op de finish af waarbij Van de Velde het voordeel als klimmer had dat dit op vals plat was. Van Calster die stellig van gedach- Oefenwedstrijd Bruse Boys heeft woensdagavond in de oefenwedstrijd tegen NTVV uit Nieuwe Tonge geen kans gezien revanche te nemen voor de 5-2 nederlaag die het vorig jaar in de uitwedstrijd kreegt te slikken. De 3e klassers uit Nieuwe Tonge bleken over een goed spelend team te beschikken, waarmee zij volko men gelijkwaardig waren aan de Boys, ditmaal uitkomend zonder Jan v. d. Berge, Steef v. d. Velde en Vane. Bij de thuisklub maakte Rinus La beur in de le helft zijn heroptreden en hij deed dit lang niet onver dienstelijk. Na de rust werd hij ver vangen door Piet v. d. Berge, terwijl Jaap v. d. Berge toen plaats moest maken voor Frans de Oude. Tot een minuut voor de rust bleef de stand blank. Adrie de Jonge slaagde er toen uit een pass van Wim Geluk in de Boys voorsprong te geven (1-0). Aanvallend opereerden de Flak- keeënaars zelfs met snelle uitvallen gevaarlijker dan de thuisklub, waar door de uiteindelijke 4-3 overwin ning niet eens onverdiend mag wor den genoemd. Minder zoet AMSTERDAM, 13-8. De akti- viteiten van de Stichting goed Gebit, die zich inspant om het Nederlandse volk een betere mondhygiëne bij te brengen hebben effekt gesorteerd. Sinds 1972, toen de stichting met haar jaarlijkse kampag- nes begon, zijn steeds meer Ne derlandse huisgezinnen scher per op hun suiker verbruik gaan letten. Het percentage liep op van 52 naar 55 procent, zo is uit een NIPO-onderzoek gebleken. Het aantal huismoeders dat er scherp op toeziet dat niet te veel zoetigheid op tafel komt, is tussen 1974 en 1978 zelfs gestegen van 52 procent tot 65 procent. De stichting schrijft dit resultaat toe aan het krant je ,,Walrusgeluiden" dat vier maal per jaar wordt toe gestuurd aan 15.000 Amster damse moeders. te was Van de Velde te kunnen klop pen schoot toch aanmerkelijk tekort tegen de Nederlandse belofte die op overtuigende wijze zijn achtste sei zoen zege behaalde. Uitslagen De uitslagen van de 2e etappe; 1. Johan v. d. Velde de 220 km in 5.39.20; 2. Guido van Calster op 4 sec.; 3. op 10 sec. Mare de Meyer (Bel.); 4. Walter Planckaert (Bel.); 5. Willem Peeters (Bel.); 6. Guido van Sweevelt (Bel.); 7. Miel Gijsemans (Bel.); 8. Wim de Ruyter; 9. William Tackaert (Bel.); 10. Frank van Impe (Bel.). Algemeenklassement: 1. Gerrie Knetemann 10.52; 2. op 14 sec. Ludo Delcroix (Bel.); 3. Bert Oosterbosch op 1.44; 4. Gerry Verlinden (Bel.) op 1.57; 5. Henk Lubberding op 2.00; 6. Miel Gijsemans (Bel.) 2.03; 7. Etienne de Wilde (Bel.) op 2.06; 8. Leo van Vliet op 2.08; 9. Patrick Pevenage (Bel.) op 2.09; 10. Philip Anderson (Aus.) op 2.11; 11. Jan Aling op 2.12; 12. Roelof Groen op 2.13; 13. Hennie Stamsnijder op 2.16; 14. Roman On- genae (Bel.) op 2.16; 15. Hans Lange- rijs en Walter Planckaert (Bel.) op 2.17. Vandaag Vandaag (donderdag) wordt de 3e etappe van 's-Heerenberg naar Sit- tard gereden over een afstand van 243 km. Voor een belangrijk deel voert deze etappe door het Limburgse heuvel land waarbij o.m. de Adsteeg, de Cauberg, de Keuterberg en de Vijle- nerberg zullen moeten worden be klommen. Programma Dreischor Morgen (vrijdag)avond spéélt Drei schor Nypor eigen publiek een oefen wedstrijd tegen Animo. Gelijktijdig (19.00 uur) spelen ook beide reserve elftallen tegen elkaar. Zondag a.s. komt Dreischor in ei gen omgeving binnen de lijnen om het te gaan opnemen tegen de reser ves van Jong Ambon uit Middelburg (14.00 uur). Woensdag 20 augustus gaat Drei schor op bezoek bij SSV op het sport park De Slenge te Goes. Kapelle-Zierikzee 3-0 Het met een groot aantal invallers uitkomende Zierikzee heeft het in de uitwedstrijd tegen 3e klasser Kapel- Ie geen vuist kunnen maken. Zierik zee legde soms wel aardige kombina- ties op de grasmat maar aanvallend kon het geen vuist maken. Door een doelpunt van Hans Ossel kon de thuisklub de le helft mét een 1-0 voorsprong afsluiten. Na de rust ble ven de Zuid-Bevelanders gevaarlij ker opereren, hetgeen nog door tref fers van Ossel en Ronnie Kramer (3- 0) tot uitdrukking werd gebracht. Duiveland-Dreischor 7-0 Voor eigen publiek heeft Duive- land woensdagavond een ruime 7-0 overwinning op zondag 2e klasser Dreischor behaald. Mede door het opzetten van de bui- tenspelval, waar de thuisspelers«og- al eens inliepen, wist Dreischor in de le helft de schade tot één treffer van Iko v. d. Berge te beperken. Na de thee bleken de Oosterlanders over een duidelijk betere konditie te beschikken en dit in een half dozijn doelpunten tot uitdrukking te bren gen. Door Marco van de Have (3x), Adrie Bal, Iko v. d. Berge en Hans v. d. Werf werd de ontmoeting met een 7-0 overwinning voor Duiveland af gesloten. MEVO organiseert pupillentoernooi Voetbalvereniging MEVO organi seert zaterdag 16 augustus een voet baltoernooi voor D en E-pupillen. De deelnemende verenigingen zijn; ME VO, Brouwershaven, DFS, Co- li jnsplaatse Boys, SVOWK. Het toer nooi op sportpark Bannink begint om 10.00 uur. Omstreeks 14.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Op zaterdag 23 augustus organiseert ME VO een voetbaltoernooi voor A-, B-, en C-junioren. De deelnemende vere nigingen aan dit toernooi zijn: ME VO, Zierikzee, Moerkapelle, N.T.V.V. en Colijnsplaatse Boys. Het toernooi begint om 10.00 uur. De prij suitreiking vindt omstreeks 16.30 uur plaats in de kantine op het sport park Bannink. Schaalvereniging T.O.G. De schaakvereniging Tot Ons Ge noegen (T.O.G.) te Bruinisse mag best tot de meest aktieve verenigin gen in de gemeente gerekend wor den. Het bestuur slaagt er altijd weer in om een aantrekkelijke seizoenpro gramma samen te stellen. Op 15 au gustus wordt het schaakseizoen geo pend met een snelschaak-seance. Op 22 augustus is er een vierkamp-toer nooi. Op 5 september begint de on derling kompetitie en het bestuur is er in geslaagd van het gemeente bestuur gedaan te krijgen, dat het ou de gemeentehuis beschikbaar wordt gesteld. Het oude gemeentehuis zal dienen als onderkomen voor de we kelijkse kompetities. Het eerste acht-tal van T.O.G. is ge promoveerd en speelt nu in de eerste klas van de Zeeuwse Schaakbond. Ook zal in het seizoen 1980/1981 weer schaakles op de scholen worden gege ven. P.V. „De Bruse Trekker" Bruinisse Concours Melun 9 augustus 1980. Afstand 363 km. Deelename 124 dui ven. Gelost om 8.40 uur. Aankomst le duif 14.19 uur. Aankomst laatste duif 16.06 uur. L. v. Duivendijk 1, 6, 8, 9,13,19, 27; A. Schults 2, 4, 16, 20, 21, 22, 25; J. J. M. Steketee 3, 10, 12, 14, 17,18, 23, 26, 28, 29, 31; G. H. v. Weelden 5, 7, 30; Ph. Steketee 11; Gebr. De Jonge 15; J. v. Popering Lzn. 24. P.V. „De Reisduif" St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland op 9 augustus 1980 vanaf Melun. In concours waren 292 duiven. Ze werden met noordoosten wind gelost om 8.40 uur. De snelheid van de eerste duif was 1132.10 m/m. Aankomst 13.58.05. De snelheid van de laatste duif was 875.53 m/m. Aan komst 15.31.58. S. M. Quist 1, 20, 24, 42, 46; J. C. Verwijs 2, 6; A. P. v. d. Reest 3, 5, 33, 60, 72; J. D. Quist 4, 27, 56; J. Verwijs Zn. 7, 13, 17, 18, 22, 37, 41; W. v. Dommelen 8, 66; G. Walpot 9, 47, 51; Iz. Vermeij 10,11, 19, 31, 32, 35, 44, 58, 68; Jan Quist 12; L. Reijngoudt 14; M. Meijer Zn. 15, 26, 71; P. v. d. Made 16, 29, 48, 49; K. de Frel 21, 53, 57, 64; W. Verwijs 23, 30, 62, 65; K. A. Reijn goudt 25, 36, 39; J. Smits 28, 69; M. Fonteijne 34, 38, 54, 63^20; J. v. Oeve- ren Zn. 40, 45, 59, 61; A. Faasse 43, 67; M. Mol 50, 55, 73; Jan Walpot 52. SCHIPHOL. Nederland en China zullen óp het gebied van onderwijs en wetenschappen nauwer gaan sa menwerken. Hiertoe heeft minister Pais van onderwijs en wetenschap pen drie overeenkomsten getekend. Minister Pais is na een bezoek van ruim twee weken aan China op Schiphol teruggekeerd. Wij vragen op Korte termijn voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. In het kader van haar vijftig jarig bestaan organiseerde de Landelijke Rij- vereniging de „Overmaasse Ruiters" te Brielle een groot concours hippique, waaraan werd deelgenomen door 45 Landelijke Rijverenigingen uit Noord- Brabant, Zeeland en Zuid-Holland. Op de eerste dag van dit tweedaagse con cours hippique kwam rond de 300 ponyruiters aan de start, terwijl op de 2e dag door een even groot aantal ruiters te paard werd deelgenomen. Aan shownummers was er wel bet 'een en ander te zien. Zo was er een nummer van aangespannen Welsh pony's, een hondenshow, parachute springen en een optreden van de be-, kende menner Chardon met zijn achtspan paarden. Van de Schouwse Ruiters en Weste lijk Schouwen namen 4 ponyruiters aan het concours deel en hoewel in het geheel de Zeeuwse ponyruiters bij deze vreemde juryleden niet zo best uit de bus kwamen, gingen 3 en 4 ruitertjes toch niet zonder sukses naar huis. René Rentmeester met Pluto (Schouwse Ruiters) behaalde een winstpunt in de LI dressuur. Johan Kristelijn met Florien (W.Sch.) be haalde een winstpunt in het L sprin gen en Erica Butler (W.Sch.) behaal de in een veld van 40 deelnemers met de Dartmoor pony Gipsy Queen de eerste prijs in de rubriek bestgaan rijpony. Schouwse ruiters Uitslagen paarden, Schouwse Rui ters; 1 L Dressuur: 4e prijs voor me vrouw S. Hanse met Riesja, 1 winst puntje; 5e prijs voor Kees Stouten met Rocco en 1 winstpunt. L 2 dressuur: 2e prijs voor L. Klom- pe met Olaf en en één winstpunt voor Anita Timmermans met West minster. Kees Struijck behaalde één winstpunt in het L springen en het viertal o.l.v. J. W. Bevelander be haalde een 2e prijs en één winstpunt. Westelijk Schouwen Westelijk Schouwen, L 2 dressuur: le prijs voor Jori Berburg met Rapid 126 punten; 2e prijs voor Margo Goudzwaard met Rasputin 138 pun ten. Het viertal o.l.v. Lutina Wattel behaalde een 3e prijs met 123 punten en ging daarmee over naar de klasse M. In de woensdagavond te Nieuwerkerk gespeelde oefenwedstrijd tegen Apollo zag het er beslist niet naar uit, dat SKNWK in dit treffen uiteindelijk als over winnaar het veld zou gaan verlaten. Gedurende de eerste helft kwamen de Nieuw erkerkers, nog zonder Adrie Kristelijn, Huib de Valk en Leo Wandel, praktisch niet aan de bak. Apollo, in het a.s. seizoen ook te genstander van SKNWK, doceerde het spel volledig en volkomen in overeenstemming met het spelbeeld kon het de eerste helft, door doelpun ten van Niek Iverse en Dekker, met een 2-0 voorsprong afsluiten. Bepaald dónker begon het er voor de thuisklub uit te zien, toen na de hervatting Bosselaar de voorsprong van de bezoekers tot 3-0 kon opvoe ren. Terwijl een ieder geen duit meer voor de kansen van de Nieuwerker- kers gaf, slaagden de thuisspelers er in als bij toverslag terug te komen. Apollo dat kennelijk te veel van haar krachten had gegeven, werd in de verdediging terug gedrongen en moest het initiatief volledig uit han den geven. Met een onvervalste hat trick zorgde Rein van Klinken voor een gelijke stand (3-3). SKNWK bleef hiema doorgaan en nu was het de beurt aan Jan Tierie om met een hattrick SKNWK een 6-3 voorsprong te geven. In de allerlaat- se minuut kreeg Apollo via Dekker nog de kans om tegen te scoren (6-4) maar toen stond de overwinning van SKNWK al lang vast. SCHEEPVAART Abida, 11-8 Augusta naar Melille. Acmaea, 11-8 van 180 oost Fort Aleza naar Durnam. Acteon, 11-8 van Singapore naar Chittagong. Amersfoort, 11-8 van Kingston naar Tomas de Castilla. Maasbree, 12-8 van 420 oost Recife naar Perzische Golf. Moordrecht, 11-8 van 960 ozo Bermu da naar Port Arthur. Nedlloyd Dejima, 11-8 van 500 ozo Socotra naar Suezkanaal. Nedlloyd Schelde, 11-8 van Saigon naar Hongkong. FINANCIËN EN EKONOMIE ROTTERDAM, 13-8. De verkopen van Unilever in totaal over de hele wereld zijn in het tweede kwartaal van 1980, vergeleken met dezelfde periode van 1979, met 11 pet. geste gen van f 10.863 tot f 12.095 min. De omzet naar hoeveelheden nam echter slechts weinig toe. Uit de met 3 pet. gestegen bedrijfs winst van f 767 min (v.j. f 745 min.) resulteerde uiteindelijk een 5 pet. ho gere winst van f 6,64 per aandeel Unilever NV van f 20 tegen f 6,30 in het tweedè kwartaal van 1979. De nettowinst steeg met hetzelde per centage tot f 370 min (v.j. f 352 min.). Voor 45 jaar HAAMSTEDE. Aanstaande maan dag zal des middags en des avonds in de consistorie der Ned. Herv. kerk al hier een tentoonstelling, verkoop en verloting plaatsvinden door diverse jeugdvereenigingen, ter plaatse ver vaardigd. De opbrengst is gedeelte lijk voor het tekort der zending en gedeeltelijk ten bate van de kerk. ELLEMEET. Ter waarschuwing vermelden wij dat door de crisis-zui- velinspectie, bijgestaan door de ge meenteveldwachter bij een landbou wer alhier 2 kg boter in beslag is ge nomen. ZIERIKZEE. Heden voormiddag kwamen met „De Schelde" en Stad Zierikzee" eenige honderden zangers en zangeressen hier aan op doorreis naar Burgh, waar een zangconcours wordt gehouden. Per extra tram ver voerde de RTM de deelnemende ver- eenigingen naar de kampplaats aan de duinvoet. HAAMSTEDE. Maandag is men begonnen aan de restauratie van de Plompetoren van Koudekerke staan de aan de voet van de Ooster- Scheldedijk. De toren stond al gerui me tijd in de stellingen maar door} verschillende omstandigheden kon het werk niet uitgevoerd worden. ADVERTENTIE. Groene zachte zeep 7 cent per pond, transparant zeep 8 cent per pond, ultra transpa rant zeep 9 cent per pond Stormvogel Korte vreugde De vreugde in het kamp van de thuisklub was echter van korte duur daar Jaap noteboom, toen Eddy Schild bij een inzet de bal verkeerd op zijn hoofd kreeg, het leder achter doelman De Frel wist te frommelen (1-1). Na de hervatting kon NTVV door Jaap Noteboom weer voorsprong ne men, toen hij het veel te korte spel in de Bruse verdediging met een fraai schot wist af te straffen (1-2). Met een fraaie treffer zorgde Wim Geluk hierna weer voor een gelijke stand (2-2), waarna toen de doelman van NTVV een hard schot niet klem- vast wist te stoppen Adrie de Jonge voor een 3-2 voorsprong zorgde. Verdedigend bleef het echter bij de Boys niet al te best kloppen, waar door Jaap Noteboom gelegenheid kreeg de stand weer in evenwicht te brengen (3-3) en Ab Noordijk na een fraaie solo door de gehele verdedi ging de eindstand op 3-4 te bepalen. y. Achter elkaar stormen de mannen naar de noordzijde van het kampement en onder het lopen realiseert de Noorman zich ineens dat Tanóch de Piet niet bij hen is. Vreemd. Inder daad een aantal flauwe voetafdrukken is zichtbaar in het weke zand. „Blijft allen bij de boten", beveelt Eric zijn krijgers. „We moeten er ons op voorbereiden dat de Ieren straks terugkomen voor een aan val Hij wenkt Bolan en gevieren volgden ze zo goed en zo kwaad als het gaat in het don ker het spoor. Het leidt recht in noordelijke richting, en merkwaardig genoeg hebben de overvallers niet de geringste moeite genomen sporen te verbergen. Integendeel. Na eerst een kort stuk landwaarts gegaan te zijn, buigt het weer naar zee en op het zachte strand zijn hun voetstappen duidelijk zichtbaar. Maar de be doeling daarvan wordt hem al gauw duidelijk. Opeens staan ze voor een rotswand en daar zijn de sporen totaal verdwenen. „Handige jongens", bromt Svein teleur gesteld. „We kunnen wel ophouden Ze zoeken nog een tijdje, maar sporen vinden ze niet meer en teleurgesteld keren ze naar de hoogvlakte terug, in de hoop daar nog iets ge waar te worden. „Veel zijn het er niet geweest", bromt Svein en zijn blik glijdt bedachtzaam naar de Picten- burcht, die donker en plomp tegen de avondhe mel afsteekt. De Noorman antwoordt niet. Hebben zij op dit moment wellicht dezelfde onuitgesproken gedachte Scherp nemen zij de omgeving in zich op en dan mompelt Svein: „Verbeeld ik me nou, of hangt daar een licht boven de horizon? Daar De mannen spannen hun ogen in en hun blikken zoeken langs de vale schemering die de nachtelijke he mel flauw van de horizon doet afsteken. „Je hebt gelijk, Svein," fluistert Eric. „Dat is het schijnsel van een vuur! Dat zullen de Ie ren zijn, en dóórheen is Fergus nu onderweg. Als we snel zijn kunnen we de ontvoerders misschien inhalen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5