Brassband en gospelkoor geven zomerkoncerten PROVINCIALE WATERSTAAT WIL ZOUTSILO BOUWEN IN ZIERIKZEE In 1979 werden 193 mensen veilig aan wal gebracht Zaterdag- 23 augustus Op de Markt in Brouw en in de N.HKerk Dreischor Voorstel tot wijziging bestemmingsplan Jaarverslag Z.H.R.M.: COUPONNEN en KAMERBREED TAPIJT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 augustus 1980 Nr. 22758 Het koor de .Cellar Gospel Seven ty" uit Amersfoort, onder leiding van Bert Ge b ben uit Brouwersha ven, viert dit jaar zijn tienjarig bestaan. Het treedt verscheidene ma len op in Schouwen-Duiveland. BROUWERSHAVEN/DREISCHOR, 14-8. Brouwers- haven en Dreischor gaan nog even door met het organise ren van zomer-evenementen, zowel voor de toerist als de STREEKNIEUWS eigen bevolking. Zaterdag 23 augustus staan deze kernen een aantal concerten te wachten. VEERF Tijdens de rommelmarkt op het Marktplein in Brouwershaven zal de Engel se Brassband „The Hall Royd Young People's Band" tweemaal optreden, en wel om half elf en om half twee. Om half twaalf is er een optreden van de Dansmariekes. De Engelse band is hier op uitnodi ging van de „Cellar Gospel Seventy" uit Amersfoort. Dit koor viert zijn tienjarige bestaan onder leiding van Bert Gebben uit Brouwershaven. In de kerk Het geeft dezelfde zaterdag 23 au gustus 's avonds een uitvoering in de Nederlandse Hervormde Kerk te Dreischor, samen met de Young Peo ple's Band. .-ui -... „Cellar Gospel Seventy" kan, door een goede sfeer en hard werken, te rugzien op diverse toernees door Eu ropa en Amerika en heeft twee elpees op zijn naam staan. Onder de vakkundige leiding van Bert Gebben heeft dit koor een reper toire opgebouwd van religieuze mu ziek tot moderne werken van The Beatles en Burt Bacharach, waar naast ook nog in een nieuw jasje gestoken zondagsschool-liedjes. Behalve kooraktiviteiten mag deze groep graag eens een weekend gaan kamperen, waaronder de jaarlijkse uitstap naar Brouwershaven. Optredens behoren daarbij, want behalve in Dreischor zal het koor me dewerking verlenen aan de kulturele avond op het werkeiland „Neeltje Jans", die wordt georganiseerd door de heren Jan v. d. Wielen en Piet De- genaar. Groot orkest Het gastorkest bezoekt Nederland, op uitnodiging van het Amersfoortse koor, tussen 22 en 30 augustus. Deze muzikanten komen uit Shipey, dis- trikt Yorkshire. Daar worden zo'n 60 tot 70 leden opgeleid tot volwaardige muzikanten in de brass-band sektor door Norman Cree met assistenten Andrew Anstice en Graham Wilkin- De homogeniteit van de leden, van alle leeftijden, heeft ervoor gezorgd dat deze band één grote familie is, hetgeen overduidelijk tot uiting komt in de kwaliteit. De band geeft gemiddeld 30 tot 40 uitvoeringen per jaar. Bij muziek festivals werden verscheidene prij zen gewonnen. Het bezoek is het tweede in het ka der van jaarlijkse uitwisselingen tus sen C.G.S. en de Engelse band, waar door een grote vriendschap is ont staan tussen de leden van de beide formaties. Voor tijden: zie agenda. Koncert kamerorkest „Musica Aeterna" Zaterdag 23 augustus a.s. zal in de Grote Kerk te Veerë een koncert wor den gegeven door het Kamerorkest „Musica Aeterna". *Op het program ma staan werken van Corelli, Mo zart, Grieg en Van der Eyken. Het orkest werd in 1975 opgericht door Ernest Maes, die tot op heden de dirigeerstok ha'nteert, in samenwer king met enkele vrienden-musici. Het doel was het rijke kameror kestrepertoire vreugdevol te beoefe nen. Vrij snel mochten zij tot hun grote voldpening naast radipprodukties, ook' hun medewerking'vérlepen aan talrijke publieke koncerten te Êeklo, Mechelen, Luxemburg en Waalwijk. Het programma van het kameror kest bevat vooral muziek voor strij kers van de 18e eeuw tot heden. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot mevrouw M. van Heel- Loeff, Fazantenlaan 11 te Veere, tele foon: 01181-684. ZIERIKZEE Aanrijding In tegenstelling tot een bericht in de krant van maandag 11 augustus betreffende een aanrijding tussen een brommer en een auto op de Nieu we Kooiweg, wordt thans medege deeld, dat de automobilist B. P. O. uit Uden zich op het verkeersplein in de richting had vergist. De man kreeg dit op de Nieuwe Kooiweg in de gaten en reed de Oude Weg in om te keren. Toen de automo bilist echter het fietspad overstak merkte hij de naderende bromfietser H. K. uit Renesse te laat op en schep te deze. K. raakte gewond aan zijn knie en moest naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis vervoerd worden. Na verzorging kon hij weer huis waarts keren. DREISCHOR Ophalen oud papier Muziekvereniging „Crescendo" zal zaterdagmorgen 16 augustus weer een oud papier aktie houden, ditmaal in Dreischor zelf. De inwoners wor den vriendelijk verzocht het oude pa pier tijdig en goed gebonden gerred te zetten, hetgeen een vlottere afvoer bevordert. NIEUWERKERK Herbestrating Een dezer dagen is een begin ge maakt met de herbestrating van de Badhuisstraat. Tevens zullen de trot toirs vernieuwd worden, onder ande re rondom het kerkgebouw. Hoewel de Badhuisstraat een prak tisch niet bewoonde straat is, is het een straat waar het verkeer druk ge bruik van maakt. Het werk wordt uitgevoerd door de firma Wandel. OOSTERLAND Verbouwings werkzaamheden De uitbreiding en verbouwings werkzaamheden aan de voormalige pastorie, en aan het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Sint Joostdijk, beginnen al aardig op te schieten. Dit werk wordt uitge voerd door het Bouw- en Aanne mingsbedrijf fa. M. P. Capelle J.Jz. alhier, in samenwerking met het tim merbedrijf fa. M. Jumelet te Bruinis- se en andere onderaannemers. In het nieuwe gedeelte van het kerkgebouw is het stucadoorswerk gebeurd en zijn de timmerlieden bezig het uit kleine schrootjes bestaande plafond aan te brengen. In de bestaande con sistorie komt een z.g. „pantry", waarin een gootsteen met.aanrecht en een bergkast met toilet. Woonhuis verkocht Het woonhuis Sint Joastdijk 55, ge bouwd in het jaar 1929 en jarenlang bewoond door de familie J. Lems- Stoutjesdijk, is wegens vertrek van het echtpaar naar het bejaardenverzorgingshuis „In' -t Op per" te.-Bruinisse, verkocht aan de heer Anton van der Wekken Sz. uit Nieuwerkerk. Oudste inwoner Zondag 17 augustus hoopt de heer Johannes Goudzwaard, de oudste in woner van Oosterland, zijn vijfenne gentigste verjaardag te vieren. SEROOSKERKE. In het kader van de Vakantiespeelweek 1980 in Seroos- kerke werd woensdagmiddag een zogenaamde Vossenjacht gehouden. Deze boerin in fraaie Schouwse klederdracht vormde een Pan de op te speuren vos sen. Zie ook voorpagina. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer Goudzwaard, die zijn hele leven lang in de landbouw werkte ge niet nog van een vrij goede gezond heid. BRUINISSE Taptoe Bru Op zaterdag 23 augustus wordt - als gemeld - de (tiende) Taptoe Bru ge houden. Er is een voorprogramma, gevuld met sportwedstrijden. De deelenemende bands/korpsen stammen uit Hilversum Beatrix- band"; Delft („Drumgards"); Dor drecht („D.I.O.-band"; Middelburg (showband „Juliana"); Bruinisse („Nu met Hope") en Nieuwerkerk („Oefening en Uitspanning". Er zijn op het (sport) tèrrein 1500 zitplaat- Insluiping Te Bruinisse zijn in de nacht van woensdag op donderdag enige onge node gasten bezig geweest enkele percelen aan de Boeyestraat te door zoeken. Allereerst was het huis op nummer 18 van de fam. L. T. B. aan de beurt. Het hele huis werd door zocht en kasten opengemaakt. Een klein geldbedrag wordt vermist evenals een paar girokaarten. Voorts zijn alle papieren doorsnuffeld, die tot overmaat van ramp buiten op het gazon werden gedeponeerd. Hetzelfde lot onderging het huis van de fa. C. J. B., op nummer 12. Ook daar werd het huis doorzocht. De hond van de familie heeft kenne lijk de bezoekers angst ingeboezemd: ze zijn gevlucht zónder dat er wat meegenomen werd. In beide gevallen is gebruik ge maakt van een valse sleutel. (De poli tie spreekt in dergelijke gevallen dan ook niet over een inbraak, maar van insluiping.) De dader(s) zijn tot op he den nog niet bekend. Geslaagd Mej. M. P. van der Werke uit Eind hoven, geboren te Bruinisse, behaal de haar diploma verloskundige. Zij volgde de opleiding in Rotterdam en het is de bedoeling dat zij zich in Vlis- singen zal vestigen en praktijk gaat uitoefenen. Advertentie ZIERIKZEE, 12-8. „De provinciale waterstaat in Zee land, dienstkring Schouwen-Duiveland te Zierikzee, heeft het voornemen een zoutsilo met keerwanden te bouwen op zijn opslagterrein aan de Nieuwe Kooiweg". Dit delen b. en w. van Zierikzee mede aan de gemeente raadsleden naar aanleiding van een raadsvoorstel, dat in de vergadering van dinsdag 19 augustus aan de orde zal komen. De suksesvolle ,,Hall Royd Young People's Band" bezoekt Nederland (én Schouwen-Duiveland) op uitnodiging van de Amersfoortse Cellar Gospel Seventy". ROTTERD AM ZIERIKZEE13-8. Verschenen is het jaarverslag over 1979 van de Koninklijke Zuid- Hollandsche Maatschappij tot Red ding van Schipbreukelingen. In het verslag wordt melding gemaakt dat in 1979 125 keer een beroep werd ge daan op de hulp van de boten van de reddings-maatschappij. Zestig maai ble"êk deze hulp uitein delijk niet nodig, terwijl er 65 keer wel hulp kon worden verleend. In to taal brachten de reddingboten 193 personen veilig aan wal. De 193 ge redden kunnen als volgt worden on derverdeeld: zeeschepen: 3, visserij: 10, patiënten: 29, rekreatie: 149, di verse: 2 personen. Een verslag van de Life-boat Con ference is ook opgenomen in het jaar verslag. Evenals een overzicht van de reddingvloot en de Stations. Onder het kopje Bijzondere Akti- viteiten staat onder andere te lezen, dat een nieuw geopende jachtwerf te Scharendijke bij de opening veel aandacht besteedde aan de veiligheid op het water en aan de reddingmaat schappij een bedrag schonk van f 2.500,—. Ook Zierikzee bedacht de reddingmaatschappij: leden van de Zierikzeese watersporters hielden tijdens een ledenvergadering een ak tie, waarbij f 426,— werd opgehaald. Tijdens de Deltaflora van vorig jaar werd bijna f 2000,— vergaard voor het goede doel. Matroos-opstapper P. J. Landegent uit Burghsluis zag zich genoodzaakt wegens drukke werkzaamheden af te haken. Tijdens acht geslaagde toch ten met de „President Jan Leis" hielp hij mee om 31 mensen behou den aan wal te brengen. In het voorstel wordt erop gewezen dat noch het vigerende „uitbrei dingsplan in hoofdzaak" noch het vastgestelde plan „Buitengebied" de bouw van de zoutsilo (oppervlakte 100 m2) toestaat. Ten einde de provin ciale waterstaat gelegenheid te ge ven aldaar een zoutsilo te laten bou wen, stelt het kollege de raad voor - vooruitlopend op een wijziging van het bestemmingsplan „Buitenge bied" - een voorbereidingsbesluit te nemen. Quist Supermarkt te Zierikzee en Detailhandelsgroep Ahold te Zaan dam hebben het voornemen hun win kelpanden, gevestigd op de adressen Havenplein 2 en Havenplein 19-21 uit te breiden. Zowel Quist Supermarkt als Detailhandelsgroep Ahold zijn voornemens de erven volledig te be bouwen, hetgeen in strijd is met de voorschriften in het bestem mingsplan „Dam-Oude Haven". Aangezien het kollege aan de onder havige aanvragen medewerking wenst te verlenen, stellen b. en w. de raad voor, vooruitlopend op een wij ziging van het bestemmingsplan „Dam-Oude Haven", een voorberei dingsbesluit te nemen. Onderhoud toren Op de agenda van deze raadsverga dering staat verder een voorstel tot het verstrekken van een krediet van f 7900,— betreffende kosten van on derhoud torens op de kleine kerk. De laatste tijd is in de direkte om geving van Zierikzee een groot aan tal iepen het slachtoffer geworden van de snel om zich heen grijpende iepziekte. Deze iepziekte wordt ver oorzaakt door een schimmel, die de houtvaten van de boom verstopt, waardoor deze afsterft. De versprei ding van de ziekte geschiedt door ke vers, te weten de grote en kleine ie- pespintkever. De kevers planten zich voort onder de schors van kwijnend en dood iepenhout. Alle in Zierikzee staande iepen in jekteren, is naar de mening van b. en w. financieel niet verantwoord. Het kollege wijst er echter op, dat Zierik zee op een drietal plaatsen over 26 oude tot zeer oude iepen, beschikt, gesitueerd aan de Nieuwe Haven, na bij de algemene begraafplaats en bij de Grote Zelkeweg-Zaagmolen. Het injekteren van deze iepen wordt door het kollege beslist zinvol geacht en men verzoekt de raad der halve een krediet van f 4.838,— te voteren. Dit mede in verband met het feit, dat het verkrijgen van een subsi die op korte termijn niet verwezen lijkt kan worden en het injekteren in augustus dient plaats te vinden. MAGAZIJNVERKOOP elke zaterdag van 9.30-16.00 uur in ons magazijn achter „Huis van Nassau" Zaterdag, 16 augustus gesloten DEURLOO ZIERIKZEE 01110-5951 ZIERIKZEE. Wie goed kijkt zal in deze poorters en poorteressen enkele stadsgenoten herkennen. Zij nemen vrijdagavond deel aan het Zestiende Eeuwse spel ter afsluiting van de Zie rikzeese Toeristendagen. Woensdag avond vond de generale repetitie voor het poortenkomplex plaats. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3