Taptoe Renesse belooft grootse show te worden VOSSENJACHT VROLIJK ONDERDEEL Suriname dreigt VAKANTIESPEELWEEK SEROOSKERKE CD A-Zeeland boos over verkiezingsprogramma DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zaterdag op de Laone: Carter opnieuw presidents kandidaat De ambassades in Jeruzalem President Doden bij staking in San Salvador Hoop op subsidie met aftreden WA* Wjh gitr ^IBLIOtogs, MiT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 augustus 1980 136ste jaargang Nr. 22758 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50. per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Muziek in Brouw en Dreischor RENESSE, 14-8. Voor de achtste keer zal zaterdag 16 au gustus de Taptoe Renesse plaatsvinden. Voor de derde keer zal dit evenement in zijn huidige vorm een plaats vinden op het gemeentelijk sportpark aan de Laone. Een viertal muziekkorpsen zullen aan de show deelnemen, die, evenals voorgaande jaren een sukses belooft te wor den. De vier korpsen die aan de taptoe zullen meedoen zijn: „Rust Roest" en „Kunst en Eer", beide uit Zierikzee en „Concordia" uit Waddinxveen, en „Uitspanning door Inspanning" uit Rozenburg. Niet zo verwonderlijk dat het Ro- zenburgse korps aanwezig is: er zal best wel een „hotline" met die plaats zijn, omdat de huidige burgemeester van Westerschouwen daar vandaan komt! „Concordia" uit Waddinxveen maakt er een „dagje" van en na af loop van het dagje uit volgt dus het optreden. „Luctor et Emergo", dat ook uitgenodigd was, moest helaas verstek laten gaan, omdat de vereni ging een „zomerstop" heeft inge voerd; derhalve kon de uitnodiging niet aanvaard worden. Op campings Het sportterrein van de Sportvere niging Renesse, die het veld en de lichtinstallatie beschikbaar hebben gesteld, heeft slechts verkleed-ak- kommodatie voor één korps. Daarom zullen de drie andere korspen elders worden ondergebracht. De campings „Internationaal", „Bona Fide" en „Schouwen" hebben ruimte voor de korpsen beschikbaar gesteld. Na de verkleedpartij volgt dan een rond gang door het dorp, waarna alle mu zikanten tezamen zullen komen op het sportterrein. „Rust Roest" zal de spits afbijten, gevolgd door „Concordia". Het Ro- zenburgs muziekkorps staat als der de op het programma, met daarbij nog een aparte show van majorettes. „Kunst en Eer" sluit de rij, waarna de vier korpsen gezamenlijk de fina le zullen verzorgen. Entree Doordat de muziekgezelschappen NEW YORK, 14-8. De Amerikaanse demokratische partij heeft president Carter in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw tot presidents kandidaat gekozen. Carter kreeg op de conventie van de partij in Madison Square Garden in New York al in de eerste ronde de vereiste meerderheid van stemmen. Hij had nadat Kennedy maandag aan het begin van de conventie had opge geven geen tegenkandidaat meer. Of schoon Kennedy zijn kandidatuur had ingetrokken en kort voor de stemming zijn afgevaardigden in een verklaring de vrije keuze had gege ven stemde toch een groot deel van de afgevaardigden voor de senator. NEW YORK, 13-8. In New york schijnt een Veilïgheidsraadsresolutie in de maak te zijn, waarin in het alge meen wordt gevraagd geen kontak ten te hebben of zaken te doen met de Israëlische regering in wat deze haar hoofdstad noemt. De paar landen met ambassades in Jeruzalem, waaronder als enige Europese land Nederland, zou daarin in het bijzon der worden gevraagd deze terug te trekken. Dit werd woensdag verno men uit diplomatieke kringen in New York. tegenwoordig soms behoorlijke be dragen voor hun medewerking vra gen, moet - om de kosten enigszins te. dekken - helaas een entreeprijs ge vraagd worden. Drie gulden moet neergeteld worden om het kleur- en notenspel te aanschouwen. De taptoe zal om 21.00 uur beginnen en wordt door de evenementenkommissie van ,de plaatselijke V.V.V. georgani seerd, die overigens ook het risiko van een eventueel nadelig saldo draagt. CAMBERRA. De Australische vice-premier, Doug Anthony, heeft Nieuw-Zeeland opgeroepen tot een gemeenschappelijke strijd tegen het landbouwbeleid van de Europese Ge meenschap, dat zeer nadelig is voor de export van landbouwprodukten uit de twee landen. SAN SALVADOR, 13-8. In de eerste 24 uur van de driedaagse sta king waartoe in El Salvador was op geroepen door het „Revolutionaire Demokratische Front", vielen zeker 35 doden, zo werd donderdagochtend gemeld, doch woensdag had een in Costa Rica in ballingschap verblij vende woordvoerder van het Marxistische „Revolutionaire Volks- blok" van El Salvador in San José gemeld, dat bij botsingen met het le ger in een voorstad van San Salvador zeker tachtig militante linksen wa ren gedood. Deze geestelijke, Benito Tobar, zei ook - in tegenstelling tot andere berichten tot dusverre - dat de. staking een groot succes was en zeker op het platteland voor honderd pro cent werd opgevold. Industrie en be drijfsleven in de erst van het land zou volgens hem grotendeels stillig gen. Volgens alle andere berichten (Uit het land zelf ging tachtig procent van de mensen evenwel gewoon naar hun werk. Oeververbinding Westerschelde Het muziek- en majorettenkorps Rust Roest" - op deze foto nog in de oude kostuums - heeft de komende dagen een druk programma af te werken. Het korps neemt zaterdag avond deel aan de Achtste Taptoe in Renesse en is vrijdagavond ook van de partij bij het slotfestijn van de Zierikzeese Toeristendag en. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) VLISSINGEN, 14-8. Het C.D.A.- tweede-kamerlid H. Eversdijk is woedend over de passage in het con cept-verkiezingsprogramma van zijn partij waarin wordt gesteld dat de vaste oeververbinding over de Westerschelde vooralsnog niet ge bouwd moet worden. Hij zal hierover namens de Zeeuwse C.D.A.-staten- fraktie een verklaring sturen aan de regering en de tweede-kamerfraktie van zijn partij. De C.D.A.-fraktie zal een amendement indienen op het con cept-programma. Eversdijk zei heden (donderdag)ochtend dat de aanleg van een vaste oeververbinding over de Westerschelde helemaal niet thuis hoort in het conceptprogramma. Hij herinnerde eraan dat de regering drie jaar geleden heeft besloten dat de aanleg van een vast oeververbinding zeker in 1981 zou moeten beginnen of zoveel eerder als de kapitaalmarkt en de arbeidsmarkt zouden toelaten. Belofte „Wij vinden dat de regering zich aan die belofte moet houden en dat er nog deze regeerperiode met de aanleg moet worden begonnen", aidus Eversdijk. Hij zegt de argumenten die de programmakommissie geeft voor uitstel, onbegrijpelijk te vin den. De programmakommissie had aan gevoerd dat de boüw beslag zou leg gen op de kapitaalmarkt. Dat geld zou beter kunnen worden besteed aan het bedrijfsleven, zo vond de kommissie. Eversdijk wijst erop dat de brug zichzelf aan tolheffing zal te rugverdienen en dat de beton- en staalbouwindustrie door de ibouw een stevige injektie krijgen. Na afloop van de bouw zal een be ter pendel tussen de arbeidsmarkten van Zeeuws-Vlaanderen en Midden- Zeeland tot stand komen, aldus het kamerlid. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. De kip van onze buurman, schijnt ons vaak een gans toe. Mme Deluzy PARAMARIBO, 13-8. President Ferrier van Suriname heeft gedreigd zijn funktie neer te leggen, als de re gering hem niet toestaat de begro tingsstukken op 1 september aan het parlement aan te bieden. Het kabinet is echter van mening, dat de president hiermee het rege ringsbeleid doorkruist, dat erop ge richt is het parlement pas zijn norma le funktie toe te meten, als de bestuurlij k-politieke hervormingen achter de rug zijn. Het vraagstuk hoe het parlement moet funktioneren onder de aktuele omstandigheden is reeds geruime tijd konfliktstof tussen de president en de raad van ministers. SEROOSKERKE, 13-8. In het kader van de Vakantie- Speelweek 1980 in Serooskerke vond dinsdag op het sportveld een spelfestijn plaats. Terwijl tien peuters en kleuters druk in de weer waren met onder meer ringwer- pen, balgooien en koekhappen, maten de grotere kinde ren hun krachten bij het steltlopen, een skippybalrace, balgooien, een eierloop en koekhappen. Sportwedstrijden Heden (donderdag) worden op het sportveld diverse sportwedstrijden gehouden, zoals hockey, voetbal, touwtrekken en estafetteloop. Vrij dag wordt de vakantiespeelweek af gesloten met een fietspuzzeltocht voor de grotere kinderen, een pop penkastvoorstelling voor de kleint jes en met een gezamenlijke barbe cue. Verwachting tot vrijdagavond: Kans op onweer Zonnige perioden en later op de dag mogelijk een regen- of onweersbui; vannacht mistbanken en minimum temperatuur omstreeks 16 graden; middagtemperatuur ongeveer 24 gra den; matige zuidenwind. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 14 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 15 aug. Zon op 6.21, onder 21.03 Maan op 11.09, onder 23.03 Eerste Kwartier: 19 augustus (00.28) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 15 aug. 7.15 18.50 0.33 12.34 Doodtij: 21 augustus Dit laatste onderdeel werd onder aanmoedigingen van het publiek met veel plezier afgewerkt. Tijdens deze spelen deden de groten en kleintjes overigens niet voor elkaar onder. woensdagmiddag waren de weer goden de organisatoren en kinderen ook weer gunstig gestemd. De kern van Serooskerke veranderde in een groot jachtterrein. De kinderen ren den van de ene kant van het dorp Even ervaringen uitwisselen op de Ring, even horen hoeveel vossen de an dere kinderen al hebben opgespoord. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) naar de andere op zoek naar tien „vossen". Fraaie vossen De vossen, inwoners van het dorp, die met plezier hun medewerking verleenden, hielden zich al of niet verborgen voor hun jagers. De kinde ren moesten een boer, een soldaat, een monteur, een clown, een „vrou welijke" opa, een boswachter, een kok, een boerin, getooid in fraaie Schouwse klederdracht, een sprook jesprins en een bruid opzoeken. De bruid; die tevens de rc\ van Sneeuwwitje speelde en de prins wa ren ook opgenomen in een sprook jesspeurtocht voor de peuters en kleuters. Moe van het rennen, lieten de kin deren zich de traktatie in het Dorps huis goed smaken. Tenslotte werd de uitslag van de vossenjacht bekend gemaakt. De ploeg van Annemarie van de Wielen kwam als eerste uit de bus. De organisatoren van deze vakan tiespeelweek 1980, een kommissie van het Jeugdwerk Serooskerke, liet weten niet verwacht te hebben, dat de aktiviteiten zo zouden aanslaan bij de jeugd. Zij hopen dan ook dat de gemeente Westerschouwen hen niet in de steek zal laten en de aange vraagde subsidie zal toekennen. Te meer, daar nu gebleken is, dat een vijftigtal kinderen aan de vakan tiespeelweek deelneemt, terwijl de kosten op een aantal van vijfentwin tig waren begroot. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1