9 Het Vrij dit winter programma ligt nü voor u klaar! Rabobank Vijf maal afscheid bij de werkvoorziening „Zuidhoek" DE K L U I ZEN A A R Men zal ze missen LEI heeft regeling voor afzet garnalen Schouwen-Duiveland krijgt in september (30) glasbakken Stichting Poortambacht organiseert gevarieerde vakantie-aktiviteiten STREEKNIEUWS Wat biedt de BEELDBUIS 1 boek snel voor het beste eruit is geld en goede raad 4 ZIERIKZEE, 8-8. Vrijdagmiddag namen vijf werkne mers tegelijk afscheid van de Werkvoorzieningsschap „De Zuidhoek'. Zij allen hebben zonder uitzondering bij gedragen tot de hoge kwaliteit van de produkten die daar worden gemaakt. Direkteur J. Pomper prees ze ho gelijk voor hun prestaties. Samen maakten zij 75 jaar vol bij de bijna 25-jarige „Zuidhoek", waarvan de heren F. A. A. Noordermeer (elektronika-monteur) en S. Westdorp (plaat werker) er ieder 20 voor hun rekening namen. De andere afscheidnemenden waren de heren A. D. Verbeek (magazijnbediende), J. van Leeuwen (montage werker) en C. Plandsoen (montage-werker). lovende woorden tot de heren West dorp ven Verbeek uit zijn afdeling en gaf ze passende geschenken. De heer Westdorp kreeg zijn laatste pak(je) geknipte platen in mini-formaat, de he§r Verbeek een miniatuur van de door hem bediende heftruck. Een symbolisch wapenbordje, waarin alle gebruikte materialen van de afdeling elektronika waren verwerkt, was het geschenk van zijn afdeling voor de hèer Noordermeer, Zij verlieten „De'Zuidhoek" of we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd of wegens het ge bruik maken van de VUT-regeling. Uit alle speeches bleek, dat „De Zuidhoek" deze mannen zal missen, hoewel men ze hun pensionering van harte gunt. Het was voor het eerst, dat er vijf werknemers tegelijk weg gingen, vandaar dat er ruime tijd voor dit bijzondere afscheid werd uitgetrokken. Lovende woorden Direkteur Pomper, die de leiding had van de samenkomst in de kanti ne, waarbij ook familie aanwezig was, prees de betrokken perso neelsleden ieder afzonderlijk in een toespraakje vol „Tnside-informa- tion". Hij noemde daarbij de precisie van de heren Westdorp en Noorder meer, die elk hun eigen vak tot in de finesses beheersten, de onopvallende wijze waarop de heer Verbeek opval lend werk verrichtte, de zorgvuldig heid van de heer Westdorp en de vro lijke, energieke wijze waarop de heer Plandsoen zijn werk deed. Namens bestuur, personeel en collegae over handigde de spreker tastbare ge schenken en kadobonnen. Passende geschenken Hoofdwerkmeester J. Groen uitte De vijf afscheidnemende werkne mers bij tuerkuoorzieningsschap De Zuidhoek: F. A. A. Noordermeer, S. Westdorp, A. D. Verbeek, J. van Leeuwen en C. Plandsoen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) hem overhandigd door werkmeester W. C. Evertse. Tot de heren Plandsoen en Van Leeuwen sprak werkmeester P. M. Flikweert, die pasjes had gemaakt waarmee ze het bedrijf altijd zouden kunnen betreden. Namens de personeelsvereniging werd tot allen het woord gevoerd door de heer J. J. Vermeulen, die de h$er Noordermeer extra roemde we géns zijn aktiviteiten gedurende elf jaar in het OVO (het orgaan voor Overleg) van „De Zuidhoek". Bijzonder sympathieke woorden kwamen tot slot van de heren Tonny Verdongen, Jaap van Oost en Han Boogert, kollega's van de afscheidne menden, die daarbij ook herinne ringsgeschenken hadden gevoegd. BRESKENS, 9-8. Het Landbouw Ekonomisch Instituut (LEI) heeft een regeling ter verbetering van de afzet voor garnalen opgesteld. Dit zei drs. W. Smit van de afdeling visserij van het LEI zaterdagmorgen in Breskens tijdens de reünie van Zevibel, de Zeeuwse Vereniging voor Visserijbe- langen. Voor een dergelijke regeling heeft de EEG-boterverofdening als voor beeld gestaan. Zoals bekend is het bedrag dat de garnalen visserij oplevert in ons land de afgelopen tien jaar met zeker de helft teruggelopen. Deze terugloop ZIERIKZEE, 9-8. Nu het experi ment met glasbakken in Westbra bant een sukses is geworden (gemid deld 30% van al het afvalglas wordt in de glasbak gedeponeerd) begint ook Zeeland meer belangstelling voor het inzamelen van glas te tonen. Op Schouwen-Duiveland zullen in september circa 30 glasbakken in de diverse woonkernen en -wijken wor den geplaatst, zodat ledereen daar voortaan zijn oude flessen op een ver antwoorde manier kwijt kan. Op Walcheren en Noord-Beveland bestaan (zoals bekend uit de Gouden Delta-enquete) al glasinzamelingsi- nitiatieven, waarbij alleen Vlissin- gen met 8 glasbakken op 45.000 inwo ners vér onder de Brabantse norm van één bak op elke 2.000 inwoners blijft. Andere regio's Intussen hebben nu ook de vier Zuidbevelandse gemeenten en Tho- len de koppen bij elkaar gestoken. Zij overwegen om samen ongeveer 60 glasbakken te plaatsen. Als dat plan gerealiseerd is blijft alleen Zeeuws- Vlaanderen nog over. te Antwerpen, en aan muziekscholen te Bergen op Zoom en Roosendaal. Als organist is hij verbonden aan de St. Gummaruskerk te Steenber gen en de R. K. Kerk te Oude Tonge. Henny de Klerk leerde aanvanke lijk fluit spelen van zijn vader, die als een goede amateur-fluittist be kend stond. Hij zette zijn fluitstudie voort bij Koos Verheul, solofluitist van het Residentieorkest, die hem met goed sukses opleidde tot de Staatseksamens A en B voor dwars fluit. Tevens volgde hij tweemaal een meesterkursus bij de wereldberoem de fluitist James Galwaym, t.w. in 1978 te Londen en in 1979 aan het Konservatorium te Bern. Hij is mo menteel als fluitleraar verbonden aan de Gemeentelijke Muziekschool te Bergen op Zoom. Samen met Flip Veldmans vormen zij een duo en hebben reeds meerder recitals gegeven. BRUINISSE Botsing Zondagavond omstreeks 21.25 uur vond op de Rijksweg 18 een zoge naamde kop-staart-botsing plaats. Tijdens de file-vorming op de rijks weg, stopt C. H. uit Den Haag tijdig. De achter hem rijdende F. v. B. uit ^Beverwijk zag dit te laat en reed op 'zijn voorganger in. Materiële schade was het gevolg. Inbraak In restaurant B. aan de Nieuwstraat is waarschijnlijk in de nacht van donderdag op vrijdag inge broken. Uit de kassa wordt 4.500,- vermist. De recherche-groepen van de Rijkspolitie stellen een onderzoek in. SCHEEPVAART Abida, 7-8. Van Port de Fos sur Mer naar Sicilië. Amersfoort, 7-8. Van Aruba naar Port au Prince. Atlantic Star, 8-8. Van Baltimore naar New York. Diloma, 7-8. Van Portland haar Port Acardon. Maasbree, 7-8. NW Natal naar Perzi sche Golf. Moordrecht. 7-8. Van'Madeira naar Port Arthur. Nedlloyd Adelaide, 8-8. Z Port Mo resby naar New Pymouth. Nedlloyd Rockanje, 7-7. 120 N Azo- ren. Nedlloyd Tasman, 8-8. T. A. Suez. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen door de Classis Harder wijk als predikant voor buitengewo ne werkzaamheden (pastoraal mede werker bij de Philadelphia-tehuizen te Nunspeet): L. van Nieuwpoort te Huizen. Aangenomen de benoeming tot pastoraal medewerker bij de Her- vormd-Gereformeerde Evangelisatie wordt ondermeer veroorzaakt door de konkurrentie met andere visserij en, de grote aanvoer in het hoogsei zoen van garnalen en de overvoering van de markt door ondermeer Duitse en Deense garnalen. In de nieuwe regeling van het LEI krijgt de handelaar een premie via de EEG om bij grote aanvoer de garna len aan te kopen en in te vriezen, zo dat ze in tijden van weinig aanvoer op de markt kunnen worden ge bracht. BROUWERSHAVEN Orgel- en fluitconcert in Grote Kerk In de Grote Kerk van Brouwersha ven bespeelt de organist Flip Veld mans dinsdag 12 augustus, het orgel. Fluittist op deze avond is Henny de Klerk. Flip Veldmans studeerde te Utrecht aan het Ned. Instituut voor Kerkmuziek koordirektie, piano en orgel. Behaalde in 1973 aan het Rot terdams Conservatorium het einddi ploma solospel orgel bij Arie J. Keij- zer. Vervolgde zijn studie aan het Ko ninklijk Vlaams Muziekconservato rium te Antwerpen bij Stanislas De- riemaeker en behaalde aldaar ver schillende prijzen. Hij is als docent werkzaam aan het Rijksinstituut voor Kunstsecundair Onderwijs aan het Conservatorium ZIERIKZEE, 9-8. De Stichting Poortambacht organiseert deze week weer een aantal vrolijke vakantie- aktiviteiten voor de jeugd. Heden (maandag)middag wordt de vakan- tiespeelweek geopend met een vlie gerwedstrijd aan het Wysantpad. Kinderen in alle leeftijdsgroepen kunnen aan deze wedstrijd deelne men. Er worden twee prijzen uitge loofd: Eén voor de mooiste zelfge maakte vlieger en één voor de vlie ger, die het verst komt. De vliegerwedstrijd hedenmiddag wordt gevolgd door een straatteken wedstrijd, eveneens in het Wysant pad. Ook aan deze aktiviteiten kun nen kinderen van alle leeftijden deel nemen. Dinsdagmiddag wordt met een groep kinderen van vier tot twaalf jaar een bezoek gebracht aan de ge meentelijke Plantsoenendienst. De deelnemers zullen daar een eigen bloemstukje mogen maken. De groep vertrekt omstreeks half twee vanaf het winkelcentrum in de Schelp- hoekstraat. Dagje strand Als het weer meewerkt organiseert de Stichting Poortambacht op woensdag 13 augustus voor kinderen van zes tot ongeveer twaalf jaar een tocht naar het strand bij Scharendij- ke. Men hoopt 's ochtends omstreeks tien uur vanaf de Schelphoekstraat te vertrekken. De organisatoren ver zoeken de kinderen een lunchpakket, en wat speelattributen voor het strand mee te nemen. Donderdag 14 augustus wordt een spannende speurtocht door de wijk op touw gezet. Kinderen vanaf 8 jaar kunnen aan deze tocht deelnemen. De start vindt plaats achter het Win kelcentrum in de Schelphoekstraat tussen half twee en half drie. te Oude Pekela: J. Geene, kand., Brussel. Gereformeerde Gemeente in Nederland NIEUWERKERK. Donderdag 14 augustus: 19.30 uur ds. A. v. d. Berg, Gouda. GENÈVE. De Vereniging tegen sla vernij heeft de Verenigde Naties ge vraagd op te treden tegen de kinder handel in Thailand. In een rapport aan de V.N.-kommissie voor de rech ten van de mens zegt de in Londen ge vestigde vereniging dat op het spoor wegstation van Bangkok kinderen vanaf tien jaar voor een periode van twee maanden worden „verhuurd" tegen een prijs van ongeveer vijftig gulden. Deze vakantiespeelweek wordt vrijdag 15 augustus afgesloten met een fijne fietstocht naar Ouwerkerk. Deze tocht is niet alleen voor kinde ren, maar ook voor belangstellende volwassenen toegankelijk. Na aan komst in Ouwerkerk wordt op het strandje aldaar de lunch gebruikt. Men dient zelf het lunchpakket mee te nemen, 's Middags zal een rondlei ding door het krekengebied plaats vinden onder leiding van een deskun dige van Staatsbosbeheer. Men hoopt vrijdagochtend omstreeks half twaalf vanaf de Schelphoekstraat te vertrekken voor deze tocht naar Ou werkerk. DINSDAG 12 AUGUSTUS NED. 1: De dieren staan vanmid dag centraal bij de Avro. Allereerst de dokumentaire Een eekhoorn op mijn schouder. Daarna de Engelse film Uit de praktijk van een veearts, naar de boeken van James Herriot. De EO vangt het programma aan met de wraak van de Rijn, een Duitse do kumentaire over de loop van de Rijn. In de daarop volgende dokumentaire Het blauwe kruis wordt getoond hoe deze organisatie tot steun is voor het nog steeds stijgend aantal alkoho- listen. Voorts een impressie van het bezoek van Billy Graham aan Singa pore en een impressie van de grootste nautische manifestatie Sail '80 te Amsterdam. NED. 2: Allereerst het spelletje Cij fers en Letters en een aflevering van De verloren eilanden. Na het jour naal een aflevering uit de Australi sche serie De Sullivans. Na de aktua- liteitenrubriek Brandpunt een afle vering van Leven op aarde, waarin de aandacht vooral is gericht op de verschillen tussen de zoogdieren. Tot slot wat ontspanning in Drie hoog achter. DINSDAG 12 AUGUSTUS NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 14.00 Een eekhoorn (fp mijn schou der; 14.25 Uit de praktijk van een veearts; 18.00 Nieuws voor doven; 18.30 Demokratische konventie USA; 18.49 Musti; 18.55 Nieuws; 18.59 De wraak van de Rijn; 19.43 Het blauwe kruis; 20.21 Billy Graham in Singapore; 20.45 EO-aktief; 20.50 Ars musica; 21.20 Tenslotte; 21.37 Jour naal; 21.55 Sail'80; 22.30 Nieuws. NED. 2: 18.55 Nieuws; 18.59 Cijfers en letters; 19.25 De verloren eilan den; 20.00 Journaal; 20.27 De Sulli vans; 21.15 Brandpunt; 21.40 Leven op aarde; 22.35 Drie hoog achter; 23.05 Nieuws. „Als beiden hun hoofd verliezen op zo'n dag, dan denk je toch niet meer nuchter na?" „Nu ja, da volgende morgen dan." „Het is gebeurd, Els. Gedane zaken nemen geen keer. Aan jou de eindcon clusie. Als jij desondanks van mening bent, dat je met die Lefering gelukkig kunt worden, is dat jouw zaak, niet de onze. Babs en ik zullen hem als zodanig accepteren. Wat Peter en zijn vrouw zullen doendat moeten we afwach ten. Hij denkt nu eenmaal verschrik kelijk rechtlijnig. Last but not least vaderNou, die heeft zelf boter op zijn overigens eerbiedwaardige hoofd. Die mag de hand in eigen boezem steken voor wat zijn tweede huwelijk betreft." Maar op het gezicht van Els tekent zich grote verbazing af. „Waar zie je me voor aan? Denk je, dat ik ooit nog naar hem terug ga? Naar Dirk? Zie ik er echt zo gek uit? Danny is helemaal niet onder de In druk van haar verontwaardiging. „Jij ziet er nooit gek uit, integendeel. Maar ware liefde is blind. Lees 1 Corinthe 13 maar eens over na. Zelfs na deze ont boezeming zal ik helemaal niet gek opkijken, als je alsnog terug zou keren naar het fornuis en de olielamp boven de ongeverfde tafel". Er komt een stroeve glimlach over haar gezicht. „Kan zijn, Danny, maar toch was het 's avond gezellig onder petroleumlamp". „Mogelijk. Persoonlijk vind ik het opwippen van een schakelaar prakti scher. Gedurende enkele dagen wacht Dan ny af, wat zijn zuster zal doen, maar als deze verder niets laat merken en ge woon elke dag het werk in huis doet en zodoende Babs op een geweldige wijze helpt, gaat hij overhellen naar de ge- dachte, dat hij zich heeft vergist. Ze wil' Rem inderdaad niet meer. Trots Tïêt feit, dat ze nu in werkelijkheid weèt, waarom die man is gaan kwakzalven. Dan heeft ze zich toch wel zwaar bele digd gevoeld. Jammer voor die man.... ik vond hem au fond niet eens onge schikt; integendeel. Het loopt naar Kerstmis. Vader Van der Veer Balkman heeft gebeld. Naar Haarlem en naar Rotterdam, waar Pe ter en zijn vrouw nu wonen. Want Peter is intussen candidaat-notaris gewor den. Een prachtige promotie. Vader heeft zijn drie kinderen en beide schoondochters uitgenodigd het Kerst feest in Capelle te vieren. Alle rancu nes te vergeten, overal een punt achter zetten. Het klimaat is niet bepaald gunstig voor vader, nu de kinderen pas op de hoogte zijn van Diens verleden. Aan vankelijk voelt Peter er helemaal niets voor. Vraagt zijn broer, hoe die er over denkt. En zijn vrouw. En natuurli jk Els. Els denkt mild. Eigenlijk heeft vader gelijk. Je kunt toch niet altijd kwaad op elkaar blijven. Het leven is zo kort Als Dien zich tegenover iedereen behoor lijk kan en wil gedragenwel, dan wil Els ook wel vergeten en vergeven. Zij Door GERRIT FRANSSEN heeft uiteindelijk de meeste narigheid van vaders tweede vrouw ondervonden. Tenslotte wordt men het eens. Alle bestaande weerstanden en bezwaren zijn op de achtergrond geschoven. Vader heeft alsnog verzekerd, dat Dien van haar kant al het mogelijke zal trachten om een waardig Kerstfeest te doen slagen. Men besluit op de van de vierentwintigste, na werktijd, naar Ca pelle te rijden. Het huis is groot genoeg om iedereen gedurende twee dagen en nachten te huisvesten. En Danny is vooral blij voor zijn zus; mooie gele genheid om proberen te vergeten. Op de dag vóór Kerstmis is Els bezig de salon te zuigen. Babs ligt nog in bed. Els wil, vóór ze naar Capelle gaat, het huis schoon hebben. Op Barbara be hoeft ze vanmorgen niet te rekenen, die is weer zo beroerd. Zelfs het glas si naasappelsap, dat ze om negen uur in bed heeft gedronken, is er weer uit gekomen. Het is wel ellendig, maar wat doe je eraan? Er komt waarschijnlijk ook veel nervositeit bij. Het is tegen tienen als ze besluit koffie te zetten. En dan even het och tendblad in neuzen. Doorgaans doet ze dit tijdens het ontbijt, maar Danny nam de krant die morgen in beslag en daarna had Els geen gelegenheid. Eerst de ontbijtboel opruimen en afwassen, daarna stofzuigen. Maar zo meteen, bij de koffie, zal ze het er een half uurtje van nemen. Terwijl ze in de^keuken bezig is, gaat de telefoon. (Wordt vervolgd) S Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4