Tam publiek bij Zesde Bru-Pop-Rock-F estival Echte liefhebbers genoten van Zierikzees jazzfestival 3 New-Rock.~Hard-Rock, Reggea Speciaal avondje in Concertzaal Jeugd had fijne uurtjes Vakantiespeelweek Kerkwerve afgesloten met muziek STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 11 augustus 1980 Nr. 22756 BRUINISSE, 9-8. De rust is weergekeerd in Bruinisse. Zaterdag werd het vissersdorp overspoeld met popmu ziek tijdens het zesde Bru-Pop-Rock-Festival op het trai ningsveld van Bruse Boys. Een puntgaaf programma, een tam publiek (ongeveer 3.500 bezoekers) en een pro fessionele organisatie kenmerkten dit jaarlijkse pop festival, dat weliswaar de kinderschoenen nog niet ge heel ontgroeid, maar inhoudelijk gezien zeker landelijke bekendheid verdient. Dat kreeg het zesde Bru-Pop-Rock- Festival dan ook, wan NOS, KRO en NCRV togen zaterdag naar Bruinisse en maakten radio-opnamen. Pluim op de hoed verdienen bestuur en tal rijke medewerkers van de Stichting Bru-Pop, die, zoals gezegd, borgston- den voor een professionele gang van zaken op en rond het festivalterrein, zodat dit traditionele popgebeuren geheel zonder incidenten kon verlo pen. De taak van het spits afbijten was weggelegd voor de regionale bekend heid genietende groep „The Guts". Uit een oogpunt van programmering wel begrijpelijk, dat een beginnende band bovenaan het lijstje was ge plaatst, maar voor de exekutanten zelf wel een extra belasting. Het is nou eenmaal wel wat anders om op te treden op een echt popfestival dan ih een gezellige jeugdsoos. „The Guts" kweten zich echter goed van hun taak en trakteerden het publiek op zeer eigentijdse New-Rock. Hoewel de zanger het nog wat moeilijk had met de perfekte uitspraak, verdiende de mise-en-scène zeker een kompli- ment. De festivalbezoekers wisten waardering op te brengen voor de in zet van deze regionale groep. Veteraan Coyne Veteraan in de popmuziek Kevin Coyne werd vervolgens onthaald, als ware hij de klapper van het program ma. Met zijn meeswingenden door Rock beïnvloede bluessongs bracht hij het publiek in een soort „Wood stock-stemming", hetgeen - achteraf bezien - wel wat inzet vereiste, want de bezoekers reageerden over het al gemeen vrij tam. In songs als „Misses Mully goes ho me" gaf Coyne een indruk van de toestanden in de lagere klassen van de samenleving. Van zijn nieuwe elpee „Bursting Bubbles" bracht hij enkele nummer geënt op de Punkra- Geestverruimende koekjes BRUINISSE, 9-8. Tijdens het Bru-Pop-F estival zouden er .zeer geestverruimende koekjes zijn verkocht. Mej. W. V. uit Reimerswaal (26) zou koekjes verkocht hebben waar hasj is verwerkt was. De poHfie had het vermoe den daPer verdovende midde len in verwerkt waren en nam de partij in beslag, evenals het geld dat voor de reeds verkoch te koekjes gebeurd was. De koekjes zijn opgestuurd naar een laboratorium in Rijs wijk waar ze onderzocht zullen worden. Naar verhoor is mej. V. weer losgelaten. ge ten gehore. Het publiek wist Ke vin Coyne één toegift af te dwingen. Hierna was het podium voor Tom Robinson's Sector 27. Misschien wa ren de verwachtingen voor deze Da vid Bowie-achtige figuren wat te hoog gespannen geweest, want af en toe moest gekonstateerd worden, dat de plank werd misgeslagen. Ze pro beerde in een snel tempo het publiek warm te krijgen voor hun vanuit punk ontstane rock. Het werd een act, die zeer agressief overkwam. Slechts enkelen liepen echt warm voor deze Tom Robinson, die vroeger toch een beter indruk wist te maken. The Shirts Omstreeks kwart voor vijf - het programma was inmiddels al een uur uitgelopen - verscheen de pittige An nie Golden met haar Shirts op het Bru-Pop-podium. Het toen nog rustig rondwandelende publiek groepte sa men om te genieten van nummers als „Teil me your plans" en „Laugh and walk away". Ook de songs van de laatste elpee: „Inner Sleeve" bleken zeer goed in de smaak te vallen. Waarschijnlijk zal het nummer „Tam not one of those" een dezer dagen op single te beluisteren zijn. Het vrolijk over het podium dansende vrouwtje kreeg het publiek geweldig in haar greep. De stemming zat er eindelijk in en daarvan profiteerde ook „Steel Pul- se" met hun meedeinerige reggae- nummers. Deze uit een schoolbandje ontstane formatie bracht een prima swingend repertoire, dat een prach tig intermezzo vormde tussen de rockbands. Steel Pulse bracht met hoogtepun ten als „Klu Klux Klan" zeker niét alleen voor de echte reggea- liefhebbers een formidabele show, die deed herinneren aan acts van Bob Marley en Peter Tosh. Tenslotte was het tijdstip gekomen, waarop Pat Travers zo laten zien en horen wat men in Amerika onder hardrock ver staat. Spanning Achter het podium had Travers al voor de nodige spanning gezorgd door zijn belangrijkheid te on derstrepen met buitensporige eisen. Zo had hij zelfs laten weten een speci ale Champagne als verfrissing te wil len nuttigen. •f Spanning achter het toneel dus, maar kon hij ook op het podium voor die spanning zorgen? Met zijn vier man sterke formatie bracht Travers in razendsnel tempo zijn „betonnum- mers", die we in Nederland kennen van Ted Nugent en Van Halen. Wat moeizaam wist hij het publiek warm te krijgen, hetgeen onder meer tot uiting kwam door het feit, dat hij slechts één toegift behoefde te geven. Bikkelhard en recht voor z'n raap was de muziek van Pat Travers, maar het Bru-Pop-publiek raakte er niet geheel van ondersteboven. Tom Robinson verdiende reeds zijn sporen in de Popmuziek. De ver wachtingen van net optreden van zijn nieuwste formatie S27 waren dan ook hoog gespannen. Met het geen Robinson zaterdag te bieden hadwist hij het Bru-Pop-publiek echter niet volledig plat te krijgen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) geluid en wist bovendien The Horse Shoe Six Jazzband tot een aanzien lijk hoger muzikaal niveau te dwin gen door haar medewerking. Tijdens de ingekorte tweede set - vanwege het uitgelopen programma - kwamen evergreens als „Doctor Jazz" en „When the saints go marching in" aan de beurt. Pas toen bleek ook tot welke prestaties drummer Jantje Wirken in staat moest worden geacht, als hij goed op toeren begon te komen. Een en ander leidde tot een fraai evenwicht tussen slagwerk en banjo. KERKWERVE, 8-8. Vrijdagmorgen om half tien werd de deur van het ge meentelijk verenigingsgebouw weer open gezet om veertig kinderen binnen te laten voor de laatste vakantie-aktiviteit. Ditmaal stond de muziek op de voorgrond. muziekver. Nut en Ontspanning uit Zonnemaire en de fanfare en drum band uit Breda. Tot slot een lampio noptocht voor groot en klein naar de Beatrixweide, gevolgd door een grootse taptoe als feestelijke afslui- ting^van Ring Promotion 1980. NIEUWERKERK Zilveren draagmedaille voor mevr. Reinhoud Op de kerkeraadsvergadering van vrijdag 8 augustus werd in aanwezig heid van kerkeraad en kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk van Nieu- werkerk aan de onlangs gehuldigde aftredende kosteres mevrouw J. Reinhoud een draaginsigne op gespeld. Deze bijeenkomst, onder voorzit terschap van de konsulent ds. J. Plante uit Oosterland droeg een besloten karakter. Door omstandigheden was deze uitreiking wat verlaat. Desondanks verheugde de president-kerkvoogd, de heer A. R. I. v. d. Hoek zich erover mevrouw Reinhoud, deze draaginsig ne van de Ned. Hervormde kerk voogdij in zilver te mogen opspelden. Verder werd ook een fraaie oorkon de, vermeldende haar langdurige staat van dienst als kosteres van de Hervormde Gemeente van Nieuwer- kerk overhandigd. Mevrouw Reinhoud was zeer ver rast en dankbaar voor deze zo bijzon dere uitreiking. Nog geruime tijd bleef het gezelschap daarna in de konsistorie bijeen. De kinderen werden per klas ver deeld en konden aan tafel plaats ne men. Er was een muziekrebus ge maakt, zoals iedere week op de radio te beluisteren is. Telkens moest een letter worden opgeschreven waarna tenslotte het woord „vakantiespeel week" kon worden gevormd. Als on derbreking beklommen in totaal tien jeugdigen het podium om een lied, met eigen tekst, ten gehore te bren gen. Er werden punten voor gegeven, niet omdat de leden van de werk groep het belangrijk vinden om „de beste" aan te wijzen, maar omdat de kinderen het zelf leek vinden. Daarom werd Hubrina Landman als eerste uitgeroepen. Zij had een DORDRECHT. Het 5-jarig meisje Charlene Dekker uit Dordrecht is verdronken in de speelvijver in het Dordtse rekreatiegebied de Merwe- landen. leuk liedje gemaakt over de vakan tie. Met datzelfde idee kwamen Pa tricia Berrevoets en haar nichtje An- net van der Have maar ze zongen op een andere melodie en begeleidden zichzelf met muziekinstrumenten. Als goeie derden kwamen uit de bus Heieen Moelker en Nelleke van de Panne met een variatie op „D'r zit een gaat in m'n emmer". Kwis Na enkele traktaties (limonade en milky way) was er nog een kwis. Er werden top-hits gedraaid en de jeugd mocht raden. Tot slot werden de kin deren toegezongen door de jeugdlei- ding. Ze werden bedankt voor hun aanwezigheid en de hoop werd „uit gezongen" dat ze ook volgend jaar weer van partij zullen zijn. Voor de kinderen die hebben opge treden was er nog een presentje; te vens werd 'uit iedere groep één kind gelukkig gemaakt met een kadootje. Zodoende werd vrijdag 8 augustus een waardige afsluiting van speel- week 1980. Tenorsaxofonist Harry Verbeke. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 8-8. Al eerder bleek deze regio wel kulture- le liefhebbers, maar niet zozeer kulturele hardlopers te tellen. Eerste initiatieven kregen vaak een betreurens waardig snel einde door de „kat-uit-de-boom-kijkende- houding" van de mensen voor wie ze op touw werden ge zet. Dergelijke kanttekeningen zouden ook weer eens ge zet kunnen worden bij het aantal van krap tweehonderd bezoekers vrijdagavond bij het sprankelend jazzfestival in de Concertzaal te Zierikzee, hoewel.... Toonden de organisatoren zich niet dolenthousiast over de opkomst en werden de woorden „tegenvallend" en „teleurstellend" gehoord,'WeP moet in aanmerking genomen wor den, dat die kleine tweehonderd aan wezigen voor een zeer groot deel als echte liefhebbers betiteld kunnen worden. Ze zogen de jazzklanken vrijdagavond met volle teugen op en gaven duidelijk blijk van hun waar dering, hetgeen toch een hart onder de riem van de organiserende men sen moet zijn geweest. Het idee dit Zierikzeese jazzfesti val te organiseren kwam van een groepje partikuliere initiatiefne mers: A. J. P. Zwart, F. Visser, M. P. Bruynes, J. G. W. Muis en A. M. van 't Veer. Ze kregen de medewerking van de Stichting Het- Theater en toen ze ook een puntgaaf programma wisten samen te stellen waren de ver wachtingen hoog gespannen. Het Kwartet Harry Verbeke, The Horse Shoe Six Jazzband en het Trio Hein van der Gaag stonden borg voor een prima jazzavondje (nachtje), dat, zoals gezegd, meer belangstelling had verdiend. „Sfeertje" Financiële en organisatorische ha ken en ogen lagen ten grondslag aan het feit, dat het grootste deel van het festival zich in een wat statische am biance moest afspelen. Rechte Concertzaal-rijen en een afstandelijk podium zijn nu eenmaal niet bevor- delijk voor een pittig jazzclub sfeertje. Blijkbaar kampten de ar tiesten daar ook wat mee in eerste in stantie, hoewel ze professioneel ge noeg bleken het hiaat tussen publiek en exekutanten te overbruggen. De organisatoren lieten weten bij zonder verheugd te zijn over de be reidwillige medewerking van twee heren van de firma Weltevreden, die voor de bevestiging en bediening van de geluidsinstallatie zorgdroegen. Die geluidsinstallatie werd geleend van de Stichting Jeugd en Muziek te Middelburg. Afgezien van enkele fluittonen kwam dat geluid goed de zal in. Voor de artiesten op het podi um bleek het wat moeilijker, daar een klankbord ontbrak. Spitsafbijter vrijdagavond, tenor saxofonist Harry Verbeke liet zijn inzet niet afhangen van het niet zo talrijke publiek in het begin van de avond. Destijdse familiebanden met Zierikzee deden hem besluiten spon taan zijn medewerking aan dit jazz festival te verlenen. Hij gaf een punt gaaf staaltje van zijn saxofonistisch kunnen en wist zich daarbij gesteund door de leden van zijn kwartet: Irv Rocklin (piano), Wim Essed (bas) en Max Bolleman (slagwerk). Opval lend tijdens dit eerste programma onderdeel was, dat niet alleen saxo fonist en drummer de aandacht op zichzelf wisten te vestigen, maar ook pianist Irv Rocklin met zijn fraaie akkoordenspel en bassist Wim Essed (o.a. bekend van de „Film van Ome Willem"), knappe solistische kwali teiten bleken te bezitten. Showelement Drummer Max Bolleman beheerste het synkopische slagwerk tot in de perfektie. Naast zijn indrukwekken de solo's, maakte hij ook veel werk van het show-element, hetgeen overi gens niet verwondelijk is, want een opticiën (zijn dagelijks werk) zal na tuurlijk nooit de visuele aspekten ne geren. Harry Verbeke en zijn kwar tet hielden het lang vol en zodoende liep het programma wat uit. „The Horse Shoe Six Jazzband trok vervolgens weer een heel andere jazzla open. Piet Vriends (banjo), Piet Stokkermans (bas), Jantje Wir ken (drums), Sieg Pfeffer (klarinet, saxofoon), Herman Verkooijen (trombone) en Frans van Wasbeek (trompet) bleken in staat het publiek gedurende anderhalf uur met pittige Dixieland te overspoelen. Even wennen aan het publiek en zaal, maar toen was het wel midden in de roos. Van zangeres Ella Mit chell zou gezegd kunnen worden: „Goede wijn behoeft geen krans". Ze beschikte over een zeer flexibel stem Trio Hein van der Gaag De uit Brussel afkomstige pianist Hein van der Gaag kon na het strooi en met sterallures overgaan tot het weggeven van sterkwaliteiten. Dat deed hij dan ook tijdens de nachtelij ke uurtjes toen het jazzfestival zich in de foyer voortzette. Hein van der Graaf is een piano-fanaat, die zich voor de volle honderd procent geeft en af en toe zelfs een zweempje beze tenheid ten toon spreidt op dit in strument. Van der Gaag, die - schijn baar onbewust - een apart showele ment (sigaartje, handdoek) aan het optreden gaf, hield het niet alleen bij het bespelen van het instrument met de vingers, maar ging er letterlijk met hart en ziel in op. Uitstekende bijdrage leverden ook drummer Jean-Luc van Lommei (twee jaar gé- leden onderscheiden met de persprijs op het jazz-festival in Laren) en Mare van Garsse (bas). Het jazzfestival in Zierikzee kreeg een waardig slot toen Hein van der Gaag tot groot genoegen van het pu bliek tenslotte alle Boogie Woogie- registers opentrok. Of het jazzfestival een jaarlijks ge beuren gaat worden in Zierikzee? Eerst maar eens even de centjes tel len. „In elk geval is er genoeg en thousiasme om te komen tot de oprichting van een jazz-sociëteitje", is de mening van Frank Visser, één van de organisatoren. ZIERIKZEE Aanrijding Zondagavond vond op de hoek Maarstraat Verrenieuwstraat een aanrijding plaats. Een auto, bestuurd door A. H. uit Noordgouwe, komend uit de Maarstraat, zou geen voorrang verleend hebben aan het voertuig van D. S. uit Zierikzee. De aanrijding die het gevolg was, ver-, oozaakte alleen materiële ^qhade. Laatste uitbreiding in westelijke richting Maandag 18 augustus wordt door Woningbouwvereniging Beter Wo nen een begin gemakt met de bouw van 76 huurwoningen en 14 premie woningen. Door deze woningbouw wordt de grens bereikt van de uitbreiding van Zierikzee in westelijke richting. De Woningbouwvereniging heeft der halve gemeend aan de start van dit projekt wat extra aandacht te schen ken. Burgemeester Th. H. de Meester zal op maandagmiddag 18 augustus, omstreeks drie uur op de bouwplaats aan de Steenbank de eerste paal voor dit projekt slaan. Afd. Philatelies Op maandag 18 augustus vindt de eerste seizoensbijeenkomst plaats van de Afd. Philatelica, in het „Huis van Nassau". Aanrijding Vrijdag omstreeks 14.00 uur had op de Nieuwe Kooiweg een aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door B. P. O. uit Uden en een bromfietser, H. K. genaamd uit Renesse. De brom mer stak de weg over en merkte te laat de naderende auto op. K. werd aan zijn knie gewond. Auto en brom mer werden beschadigd. Op heterdaad betrapt Via een tip kon de politie op het In dustrieterrein een tweetal personen aanhouden die bezig waren inte bre ken in Superdam. Het waren"de ge broeders M. O. A. (24 jaar) en J. M. (25 jaar). De eerste komt uit Beek en Donk de tweede uit Helmond. J. M. kon iets later aangehouden worden, terwijl een 3e nog voortvluchtig is. BURGHSLUIS Diefstal Op het werkeiland Noordland is van een z.g. graafmachine van een der onderaannemers^ een gereed- schapkist gestólen met een waarde van 1.500,-. De diefstal moet ge pleegd zijn vrijdagmorgen, tussen 4.30 uur en 5.30 uur. HAAMSTEDE Ring Promotion IV Donderdag 14 augustus sluit Ring Promotion het spektakel 1980 af met de vierde dag. Mogelijk dat het in vergelijking met vorig jaar niet zo druk is geweest, toch zijn de stand houders tevreden. De standhouders van de eerste drie dagen zijn er weer zoals gewoonlijk en ook de telkens terugkerende de monstraties. Het avondprogramma is aangepast aan de laatste dag en be gint te 19.00 uur met ringsteken te paard op de Slotlaan (met een schit terend gezicht op het slot). Daarna een muzikaal optreden van de Kon. Muziekver. Witte van Haemstede, de The Horse Shoe Six Jazzband uit Tilburg zorgde voor een dik uur pittige Dixieland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3