Evenementenkommissie druk bezig met organisatie van „slotfestijn" Weg over Oesterdam kost provincie negentien miljoen BRADERIE IfCW.C- DE ZIERIKZEESCHE COURANT Modeshow, mosselen, muziek, historisch spel Een gezellige A.S. DONDERDAG 14 AUGUSTUS HAAMSTEDE Uitgebreid Arabisch dreigement Onrust in UNIFIL-gebied TUINMAN Kosten Troonwisseling Staten beslissen in september 1ST A - OOSTERLAND Wr PÊ Bitr 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 augustus 1980 136ste jaargang Nr. 22755 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar I 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: De regio bewoner en zijn vakantie ZIERIKZEE, 7-8. De voorbereidingen voor het slot- festijn van de Zierikzeese Toeristendagen op vrijdag 15 augustus zijn in volle gang. Woensdagavond vond de eerste repetitie van het Geuzenspel voor het poorten- komplex plaats. ,,De deelname van de bevolking is goed, maar we kunnen toch nog wel wat meer figuranten ge bruiken en het zou fijn zijn als we alsnog de medewer king zouden krijgen van een groepje kleuters of een lage re schoolklasje", vertelt de heer L. Kaashoek, lid van de Evenementenkommissie van de V.V.V. Het groepje schoolkinderen speelt in het Geuzenspel een aardige rol en de Evenementenkommissie zou het toejuichen als enkele jeugdige lieden uit Zierikzee, die rol voor hun reke ning zouden willen nemen. „Het ver kleden hoeft echt niet zo'n probleem te vormen. Er hoeven geen dure kostuums gehuurd te worden. Met Advertentie IN eenvoudige middelen is vaak heel wat te bereiken", is de mening van de heer Kaashoek. Woensdagavond 13 augustus zal wederom een repetitie van het Geu zenspel plaatsvinden. Een belangrij ke plaats in het Zestiende Eeuwse Spel wordt ook ingenomen door het Geuzenschip uit Den Briel, dat reeds het komend weekend koers zal zetten naar Zierikzee. Vanaf zondag 10 augustus is het Geuzenschip dat halverwege de Nieuwe Haven zal afmeren, voor het publiek te bezichtigen. Op de slotdag - 15 augustus - kan men vanaf 's och tends tien uur kleine vaartochtjes met het Brielse schip maken. Elk half uur bestaat de mogelijkheid tot inschepen. Modeshow Tijdens de toeristische slotdag zul len rondom het Havenplein weer ge zellige terrasjes staan opgesteld. De horeca-ondernemers; „Zierick", ,,'t Centrum", „Marktzicht" en „De Zeeuwsche Herberghe" zullen in sa- menwerkging met de Evenementen kommissie 's middags een gevarieer de modeshow op het Havenplein op touw zetten. Inmiddels werd toege zegd dat Boetiek Sint Domus tijdens deze show de nieuwe najaarskollek- tie zal tonen, terwijl de kombi-zaak Visser Nautic/In den Boogerd aan wezig zal zijn met een kollektie zeil en surfkleding. De modellen zullen geshowd worden door zestien manne quins en één dressman. In het midden van het Havenpleir wordt een podium opgesteld. De ge luidsinstallatie zal beschikbaar gesteld worden door de Schouwse muziekgroep „Backstage". Voor de verdëre accessoires verlenen de fir ma Verton (schoenen) en de firma Gudde (brillen) hun medewerking, terwijl de heer Ron Kotoun de kap sels zal verzorgen. Onder auspiciën van bovenge noemde horeca-ondernemers speelt verder deze middag het draaiorgel „Alanti" van de familie Gieskes van vier tot zes wat vrolijke wijsjes. Optreden „Rust Roest" Het Evenementenprogramma be vat verder een optreden van „Rust Roest" op het Havenplein van 19.15 uur tot 20.00 uur. Het Geuzenspel be gint omstreeks half negen en zal ge volgd worden door een optocht van alle deelnemers voorafgegaan door de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer". Tijdens de slotavond worden op de Nieuwe Haven mosselen te koop aan geboden en het geheel zal worden af gesloten met een groots vuurwerk vanaf de Engelse Kade. De Evenementenkommissie hoopt dat de Zierikzeese bevolking de festi viteiten zal omlijsten door zich deze dag in historisch kostuum te steken. BAGDAD, 7-8. Nog acht arabische landen hebben laten weten dat zij hun diplomatieke betrekkingen zul len verbreken met elk land dat de Is raëlische annexatie van oost- Jeruzalem aanvaardt of zijn ambas sade in Jeruzalem handhaaft. Het Iraakse persbureau dat dit donderdag meldde, zei dat de leiders van Koeweit, Bahrein, de Verepigde Arabische Emiraten, Qatar, Jorda nië, Noord-Jemen, Algerije en Mau- retanië deze toezegging hebben ge daan in telefoongesprekken met pre sident Saddam Hoessein van Irak. In een woensdag na afloop van de besprekingen tussen president Hoes sein en koning Chaled van Saoedi- Arabië uitgegeven kommuniqué wordt voor het eerst gedreigd met verbreking van de diplomatieke en ekonomische banden. De andere acht Arabische landen hebben zich nu bij dit dreigement aangesloten. DEN HAAG, 7-8. Sinds afgelopen zondag is het onrustig in het Unifil- gebied in Zuid-Libanon. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Advertentie Uw woninginrichting is in goede handen Ruime kollekties tapijt overgordijn vitrages bedden INTERIEURVERZORGING defensie hebben de Christelijke mili ties van majoor Haddad dagelijks artillerie- en mortiergranaten afge vuurd waarvan er tientallen in de Nederlandse sektor terechtkwamen. Daarbij raakten geen Nederlandse militairen gewond. Ook de materiële schade bleef beperkt. Ook onder de burgerbevolking vie len weinig gewonden, omdat de mili ties waarschuwden dat zij zouden gaan schieten. Het Nederlandse bataljon rea geerde op het granaatvuur enkele malen met waarschuwingsschoten uit mitrailleurs. Dat leidde dinsdag tot gevangenneming van vier Neder landse militairen. Na vijf uur wer den zij echter weer vrijgelaten. Het zwaarst kreeg het dorp Yatar, ongeveer zeven kilometer ten zuid westen van Harris, het te verduren: de afgelopen week vielen op en om deze plaats ruim 45 granaten. DEN HAAG, 9-8. De troonswisse ling en de inhuldiging van koningin Beatrix hebben zeker 4,5 miljoen gul den gekost. In een wijziging op de be groting van het departement van al gemene zaken wordt gemeld dat deze voorlopige raming waarschijnlijk nog te laag is. De regering heeft nog geen juist beeld van de werkelijke uitgaven voor 30 april. MIDDELBURG, 8-8. Provinciale staten moeten op sep tember beslissen of zij 18,9 miljoen willen besteden voor de aanleg van een weg over de Oesterdam. De Oesterdam is één van de compartimenteringsdammen in de Oosterschelde die op het ogenblik gemaakt worden en hij verbindt Tholen met Zuid-Beveland. Het rijk (de Deltadienst van rijkswaterstaat) en de provincie (provinciale waterstaat) hebben een ontwerp-overeenkomst opgesteld, waardoor het mo gelijk wordt de weg tegelijk te maken bij de aanleg van de dam. RENESSE. Donderdag werden in Renesse de traditionele Ringsteekwedstrij den gehouden. Winnaar bij het ringsteken op paarden werd Henk Bremer (l.), terwijl Johan Kristelijn (r.) de eerste prijs in de afdeling pony's behaalde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het rijk verbindt zich in de over eenkomst tot het maken van een zo brede dam, dat daarop een hoofdrij baan en parellelweg kunnen worden aangelegd plus het maken van een ophaalbrug over de schutsluis in de dam en het maken van een werk weg, die na aanleg van de' hoofdrijbaan dienst moet doen als parellelweg. De provincie op haar beurt ver bindt zich de kosten te betalen die met de damverbreding gemoeid zijn, wat neer komt op 1,5 mijoen en de kosten van de bovenbouw van de brug. De uitvoering van de weg komt na tuurlijk ook voor rekening van de provincie plus bovendien de aanslui tingen van de parellelweg op de hoofdrijbaan ten noorden en ten zuiden van het damvak Marollegat (zie kaartje), en de maatregelen die nodig zijn om verblinding van het scheepvaartverkeer te voorkomen. Onderhoud Overeengekomen is verder, dat de provincie voori beheer en onderhoud van de weg zorgt; het rijk neemt be- Advertentie uw dealer voor: m Tel. (01114) 1495 - St Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 BROUWERSHAVEN. Zeg Rood kapje waar ga je henen?" ,,Naar het Slingerbos grootmoeder koekjes brengen", zullen de kleuters in Brou wershaven daarop donderdagmor gen geantwoord hebben. De kleintjes namen deel aan de vrolijke speloch- tend onder auspiciën van Het Knut- selhuis. In de voormalige kleuter school De Blokkendoos hoorden de kleuters het verhaal van .Roodkap je" en togen vervolgens zelf naar het Slingerbos om grootmoeder te zoe ken. Het blondgelokte jongetje (tweede van rechtswas wat verdrie tig gestemd tijdens deze tocht op zoek naar grootmoeder. Misschien dat de gedachte aan de Boze Wolf hem wat angst inboezemde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. heer en onderhoud van de brug over de schutsluis voor zijn rekening, dus inclusief de brug, is weer een provin ciale taak. De parellelweg is alleen bedoeld voor langzaam landbouw- en (brom)fietsverkeer. De aansluitingen van de parellelweg op de hoofdrij baan zijn bedoeld om het autover keer de mogelijkheid te bieden re- kreatiegebieden aan de dam te berei ken. Een soortgelijke situatie bestaat op de Brouwersdam - tussen Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee. Een logisch gevolg is dan dat op die damvlakdelen de pa rellelweg ook toegankelijk is voor autoverkeer. Aansluitingen De provincie moet de aansluiting Vervolg pag. 3 Verwachting tot zaterdagavond: Iets warmer Droog weer met zonnige perioden. Vrij krachtige wind tussen noord west en noordoost. Iets warmer. Voor zondag: Aantal uren zon: 13 uur. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 22 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 aug. Zon op 6.11, onder 21.15 Maan op 4.41, onder 20.31 10 aug. Zon op 6.13, onder 21.13 Maan op 5.44, onder 21,06 11 aug. Zon op 6.14, onder 21.11 Maan op 6.50, onder 21.35 Nieuwe Maan: 10 augustus (21.00) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 9 aug. 10 aug. 11 aug. 3.14 15.18 4.06 15.50 8.54 21.19 .38 21.59 4.45 16.16 10.13 22.38 Springtij: 13 augustus HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor morgen wordt droog weer met zonnige perioden ver wacht. De middagtemperatuur is dan van 18 gr. aan zee tot 23 gr. in het zuidoosten van het land. De wind is matig uit richtingen tussen noord west en noordoost, aan de kust en bo ven het IJsselmeer tijdelijk vrij krachtig. Achter een depressie, waarvan het centrum vanmorgen via Oost-Bra bant richting Duitsland trok, komt een gebied met hoge barometer-stan den naderbij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1