rivellais vernieuwd DE KLUIZENAAR Brandweer Kerkwerve vestigde snel-rekord Olie gevonden op Nederlands „plat" Uitgebreid oefenprogramma regionale voetbalteams voor INGEZONDEN STUKKEN Kon. Familie terug van vakantie Binnen zeer korte tijd waren de man nen van de brandweer van Kerkwer- ve op de plaats des onheils. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Vervolg van pag. 1) aansteker (Snepvangers) en ik, wist niemand van het plan. Maar om dat ik vermoedde er zelf niet bij te kun nen zijn vanwege drukke werkzaam heden met de combine, heb ik de on- derkommandant ook ingelicht. De mannen zelf wisten van niets", aldus Van Langeraad, die de oefening als zeer geslaagd beschouwde. „De Oosterschelde kan gerust zijn, we zijn er zo, dat hebben we hier wel mee bewezen". Overigens werd de brand niet serieus bestreden. De sloep moest verplicht geheel uitbran den, anders moest er te veel rommel worden opgeruimd BONN. Horst Herold, hoofd van de centrale recherche in de bondsrepu bliek, heeft in een vraaggesprek voor de televisie verklaard dat de West- duitse terroristen mogelijk weer een grote aktie voorbereiden. DEN HAAG, 4-8. Op het Neder lands deel van het continentaal plat is opnieuw olie aangeboord. Het pas ontdekte olieveld bevindt zich in blok Q 1 ten westen van Den Helder, waar boringen worden gedaan door de Nederlandse dochteronderneming van Union Oil Company of Califor nia. Het veld heeft een produktie per dag van 1446 vaten olie (159 liter) met een soortelijks massa van 0.9. Dit heeft een woordvoerder van de maat schappij maandag laten weten. De vondst werd omstreeks veertig kilo meter uit de kust gedaan, op een diepte van rond zestienhonderd me ter. De Noordzee is ter plaatse twin tig meter diep. Nu het nieuwe voetbalseizoen al weer met rasse schreden begint te na deren worden er door de klubs als voorbereiding tal van oefenwedstrij den gespeeld. Heden (dinsdag)avond start MEVO met haar oefenprogram ma met het spelen van een wedstrijd op het sportpark Bannink tegen Bru- se Boys (19.00). Zonnemaire spéélt vanavond thuis tegen een kombinatie van Bruse Boys (19.00). Morgen (woensdag)avond spelen de reserves van Bruse Boys thuis tegen Flakkee II (19.00) en gaat er een kom binatie van de Boys op bezoek bij Flakkee III. Vrijdag gaat Bruse Boys het in ei gen omgeving opnemen tegen D.E.H. uit Rotterdam (19.30). Zierikzee-W.H.S. Zaterdag krijgt Zierikzee bezoek Rijksoverheid vraagt ROME, 4-8. Aan Italianen dié solliciteerden naar een be trekking bij de rijksoverheid blijken vragen te zijn voor gelegd als ..hebt u ooit gevrijd in een auto?", berichtte vrij dag de Italiaanse pers. Andere vragen die de sollici tanten moesten beantwoorden betroffen de seksualiteit, darmen- en b laasprestatie, ge loof in God, bijwoning van de heilige mis en liefde voor va der. Volgens het in Rome ver schijnende dagblad „II Mes- saggerowas het de bedoeling dat de sollicitanten zoveel mo gelijk vragen binnen een be perkte tijd beantwoorden. Enkele christen democratische parlementsle den hebben de regering schrif telijk vragen gesteld over de bedoeling van de vragenlijst. Het antwoord is nog niet ont vangen. ZIERIKZEE. In het boetiekje „Wikke en Wede" aan de Nieuwe Boogerdstraat, is een kleine tentoonstelling ingericht van foto's, met als mot to: Vrijheid en Gebondenheid". De foto's zijn van de fotograaf J. D. C. Berre- voets te Zierikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) van de zaterdag 3e klasser W.H.S. uit Sint Annaland. Gelijktijdig (17.00) spelen ook de beide reserve elftallen tegen elkaar. Te Oosterland speelt Duiveland een oefenwedstrijd tegen Bevelanders (14.30), terwijl de reser ve elftallen van beide verenigingen te 16.15 uur tegen elkaar zullen uit komen. Het Nieuwerkerkse SKNWK start zaterdag met haar oefenpro gramma met een uitwedstrijd tegen Kloetinge. SKNWK II gaat ook op bezoek bij Kloetinge II, terwijl SKNWK III het in eigen omgeving gaat opnemen te gen Nieuwdorp III (14.30). Flitsen uit het buitenland LA PAZ. De aarstbisschop van La Paz heeft bekendgemaakt dat er in Bolivia tien religieuzen, onder wie twee vrouwen en de voorzitter van de kommissie voor de mensenrech ten, pater Julio Tumeri, gevangen zitten. MOSKOU. Het Russische partij blad „Pravda" is maandag volko men voorbijgegaan aan de oproep die.,, lord Killanin, de scheidende voorzit ter van het I.O.C., tijdens de sluitingsceremonie van de Olympi sche Spelen aan de sportlieden in de gehele wereld heeft gedaan. Killanin vroeg in een overigens geïmprovi seerde passage de sportlieden „zich te verenigen om een nieuwe „holo caust" te vermijden". PALMA DE MAJORCA. De bezet ting van de hotels op de Spaanse Ba learen komt dit jaar 15 procent lager uit dan in 1979, zo heeft een woord voerder van de plaatselijke bond van hotelexploitanten zaterdag meege deeld. BONN. Driekwart van de burgers in de Duitse Bondsrepubliek prefe reert de modernisering van oude en de bouw van nieuwe kolencentrales boven de bouw van nieuwe atoom- centrales. Dit blijkt uit een zondag gepubliceerd opinieonderzoek van een instituut in de Beierse hoofdstad München. BONN. De Iraanse president Aboï- hassan Bani-Sadr heeft in een vraag gesprek gezegd dat de Amerikaanse ekonomische boycot van zijn land de kosten van de import met bijna een kwart heeft verhoogd. Iran moet on geveer 5 miljard gulden meer betalen voor zijn invoer. TEHERAN. Een grote menigte Ira- niërs heeft een betoging gehouden voor de Amerikaanse ambassade ^in Teheran en na bijwoning van cle dienst poppen verbrand die presi dent Jimmy Carter moesten voorstel len. MOSKOU. Van een versterking van de divisies van het Sowjet-leger in de D.D.R. is geen sprake. Met deze mededeling heeft het persbureau Tass zaterdag afstand genomen van berichten die vrijdag van de zijde van de NAVO verstrekt waren. SANTIAGO. Een Chileens student die vorige week door leden van de groepering „Wraakkommando" was ontvoerd, is kort nadat hij vrij was gelaten aan hoofdwonden overleden. Dit hebben Chileens radiostations bekendgemaakt. JERUZALEM. De minister van buitenlandse zaken van Israël, Yitz hak Shamir, heeft verklaard dat het bureau van premier Begin spoedig zal worden overgebracht naar het oostelijk deel van Jeruzalem. In kringen rond premier Begin werd vernomen, dat dit nog deze maand zal gebeuren. MADRID. Paus Johannes Paulus II gaat in oktober 1981 vijf dagen naar Spanje. Dit heeft het Spaanse pers bureau EFE zaterdag meegedeeld, zich beroepend op inlichtingen uit de kring van de Rooms-katholieke kerk. Het Vaticaan heeft nog geen bevestiging van de reis gegeven. TEHERAN/LONDEN. Iran heeft maandag V .N .-sekretaris-generaal Kurt Waldheim gevraagd een kom missie in te stellen om de situatie van Iraanse gevangenen in de Verenigde Staten te onderzoeken, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Teheran mee gedeeld. EINDHOVEN. De 20-jarige J. G. uit Eindhoven, die ervan verdacht wordt in de nacht van vrijdag op za terdag zijn 25-jarige plaatsgenoot To ny Raymond te hebben doodgescho ten, heeft zich maandagmorgen om negen uur gemeld bij de Eindhovense politie. Comité van Verontruste Vrouwen in de NCVB De ongeruste vrouwen spreken hun droefheid en teleurstelling uit over het resultaat van de algemene verga dering van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, gehouden op 29 mei 1980. Het hoofdbestuur van deze bond meent dat zijn beleid landelijk is goedgekeurd, hoewel toch kriti sche vragen werden gesteld door ver schillende afdelingen. Daar nu duidelijk is gebleken dat het hoofdbestuur de bond niet wil doen terugkeren tot zijn grondslag en doelstelling en aan de ongerustheid geen wezenlijke ruimte wordt gege ven menen de verontruste leden van deze bond andere wegen te moeten 2oeken. „Daar het hoofdbestuur al dus in verantwoordelijkheid ten op zichte van de leden te kort schiet, willen de ongeruste vrouwen trach ten het duidelijke geluid van Gods Woord te laten weerklinken." Daar toe zijn ze van plan regionale appèl studiedagen te organiseren om zo de leden de mogelijkheid te bieden geestelijk weerbaar te worden als christenvrouwen in deze tijd op grond van de Bijbel. Deze dagen wil len ze ook bestemmen voor alle christenvrouwen in Nederland die hun ongerustheid delen, hetzij ze wèl of niet georganiseerd zijn in een of andere christelijke vrouwenorgani satie. Deze vrouwen worden hartelijk uitgenodigd op de regionale appèl studiedag op 4 septen^per 1980 te Dirksland, in de Hervormde Kerk. Spreker: ds. C. A. Korevaar te Rot terdam. Genoemde dag begint om 10.15 uur (zaal open 9.30 uur) en eindigt om ca. 15.00 uur. Lunch meenemen. Het thema voor deze en andere dag(en) zal zijn: „Het gezag van de Bijbel, het Woord van God." Opgaaf voor deelname s.v.p. zo spoedig mogelijk, graag uiterlijk on- geveer twee weken vóór de datum op postbus 111, 1200 AC Hilversum, t.n.v. Aktiecomité Ongeruste Christenvrouwen in Nederland. Nadere inlichtingen ook aldaar of bij de comité-leden: mevr. E. Bos-van Woerden, tel. (01877) 1635; A. G. Lindeboom-Bakker, tel. (05939) 437; R. Helmus-Deutekom, tel. (035) 858675. Gironr. 32750, t.n.v. Amro- bank Hilversum t.g.v. rek.nr. 41.67.54.716. Comité van Verontruste Vrouwen in de N.C.V.B. Advertentie Veranderde samenstelling: méér smaak, minder kalorieën. Nu 10 kalorieën per glas tegen 100 in een glas gewone frisdrank. 'Iris op z'n Zwitsers,i leUfgr L zonder suiker Woensdag 6 augustus, 20.32 uur, Nederland 2: Vakantie in Nederland. Te gast is de zangeres/pianiste Shirley. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 6 AUGUSTUS NED. I: De Tros brengt de Duitse dokumentaire Het Rijk van de Inca's gevolgd door een aflevering uit de reeks De dieren van het groene woud. Koning Bolo krijgt het moei lijk met een vermageringsdie et. In deel twee van Geheimen der zee zoekt Jacques Cousteau nog steeds naar het bewijs dat Atlantis zich vroeger op het eiland Santorin be vond. Dan een aflevering van Mork en Mindy en rond half tien de Politie van San Fransisco. In dit korps is het sinds kort toegestaan dat homosek suelen en lesbiennes daar werken. Tussen het journaal en het laatste nieuws een aflevering van Brainwa ve. NED. II: In deze aflevering van Het paard van Troje staat de gezonde voeding centraal. Na de Stichting So- cutera het programma vakantie in Nederland, dit keer vanaf de boule vard te Scheveningen. De artiesten zijn: Shirley, George Baker, Dizzy man's band en Nelleke en Tiffany. Vervolgens Fantasy Animation Festival. Remmers ontmoet Hanny van den Horst, hoofdredak- trice. van het vrouwentijdschrift Margriet.- Tot slot de Amerikaanse série Taxi'. WOENSDAG 6 AUGUSTUS NED. I: 13.00 Nieuws v. doven; 15.30 Het rijk van de Inca's16.15 De dieren van het groene woud; 16.40 Koning Bolo; 17.05 Betty serveert; 18.00 Nieuws v. doven; 18.40 Toeristi sche tips; 18.49 Musti; 19.25 Gehei men der zee; 20.15 Mork en Mindy; 20.40 De politie van San Fransisco; 21.37 Journaal; 21.55 Brainwave; 22.55 Nieuws. SPRANG-CAPELLE. De 9-jarige Dirk van Loon uit Kaatsheuvel is in Sprang-Capelle om het leven geko men, toen hij met zijn fiets onder eèn bus van het streekvervoer kwam. DEN HAAG, 4-8. Koningin Bea trix, prins Claus en hun drie kinde ren zijn maandagmiddag terugge keerd van vakantie in hun buitenver blijf in het Italiaanse dorpje Taver- nelle bij Florence. Dit heeft de Rijks voorlichtingsdienst meegedeeld. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 Het paard van Troje; 20.00 Journaal; 20.27 Stichting Socutera; 20.32 Va kantie in Nederland; 21.30 Fantastic Animation festival; 21.55 Remmers ontmoet Hanny v. d. Horst; 22.30 Taxi; 22.55 Veronica's agenda; 23.07 Nieuws. DONDERDAG 7 AUGUSTUS NED. I: Het programma wordt geo pend met Jack Parnell en zijn Big Band. Hierna een Duitse dokumen taire over de bloemenkinderen van Bangkok. Na Scoobie-doo, de film van Ome Willem, een nieuw avon tuur van Robbie Tobbie en het Fra- watuig. Na een aflevering van De na tuur en de mens vertellen Marjol Flo re, Gerard Monnink en Jan Teulings sterke verhalen aan Piet Römer. Charles Aznavour, Tom Jones en Sa- cha Distel zijn te aanschouwen in het showprogramma Shirley Maclaine in het Lido. De jonge Engelse acteur Chaim Bemant debuteert in de En gelse comedie De tiende man. De koster van een synagoge heeft grote moeite om tien man bij elkaar te krij gen om gebeden op te zeggen bij de dienst voor een overleden vrouw. Uit een cafe vist hij iemand op en deze lijkt de zaak redelijk te redden. Tot slot een heet hangijzer nl. de wapen zendingen aan Zuid-Afrika. NED. II: Een aflevering van De,, Hulk opent de uitzending. 'Na hét- journaal de eerste en tweede afleve ring uit de achtdelige Engelse serie Mijn zoon, mijn zoon, naar de roman van Howard Spring. In 1891 trouwt Dermot een Ierse patriot, met Sheila Nolan. Bill een vriend van Dermot ziet brood in het speelgoed dat Der mot voor zijn dochtertje maakt. Hij trouwt met Nellie om op die manier een beginkapitaaltje te vergaren om een speelgoed fabriekje op te zetten. Aktualiteiten komen aan de orde in Aktua tv. Tot slot Spionnen dit keer speelt het gebeuren zich in Neder land af, namelijk Venlo. DONDERDAG 7 AUGUSTUS NED. I: 13.00 Nieuws v. doven14.00 Jack Parnell en zijn Big Band; 14.25 Bloemenkinderen van Bangkok; 15.05 Scoobie Doo; 15.30 De film van ome Willem; 18.00 Nieuws v. doven; 18.49 Musti; 18.55 Nieuws; 18.59 Rob bie, Tobbie en Frawatuig19.25 De natuur en de mens; 19.50 Sterke ver halen; 20.15 Shirley Mac lain in het Lido; 21.37 Journaal; 21.55 De tiende man; 22.25 Een heet hangijzer; 23.15 Nieuws. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 Woody Woodpecker; 19.06 De Hulk; 20.00 Journaal; 20.27 Mijn zoon, mijn zoon; 21.55 Aktua tv; 22.35 Spionnen; 23.30 Nieuws. 78 Danny overweegt, welk antwoord hij geven zal. Als hij zegt: ze is er zo onge veer overheen, liegt hij. Want het te gendeel is waan ze kan deze reus hele maal niet vergeten. Tenslotte ant woordt hij op rustige toon: „De om standigheden in aanmerking nemende: redelijk. Mij vrouw is in verwachting; Els neemt haar veel werk uit handen, dat verzet tevens de zinnen." Dirk knikt. „Ja, haar handen staan nergens verkeerd voor. Ik had een ge weldige steun aan haar." „Waarom hebt u niet meteen open- kaart met haar gespeed?" vraagt de be zoeker opeens. „Mij dunkt, dat zou bij voorbaat al een zee van narigheid voorkomen hebben." „U bedoelt mijn huwelijk met Ada?" „Wat anders? Bovendien: uw vonis- sen. Zoiets mag men niet verzwijgen, als man en vrouw zover komen, dat ze het eens zijn geworden. Laat ik het netjes houden. Beide feiten: uw huwe lijk en de gevangenisstraf..... u had het moeten zeggen." Dirk rookt zijn pijp en denkt na, de bezoeker aankijkend. „Mag ik - voor hierop te antwoorden - eerst een weder vraag stellen?" En zonder een toestem ming of weigering af te wachten, gaat hij verder: „Ik neem aan, dat u veel van uw vrouw houdt en zijn van u. Neem, nu eens aan, dat u een gescheiden man was en een vonnis achter de rug had; zou u het dan aan uw aanstaande vrouw ver tellen of het verzwijgen?" Danny knikt begrijpend. Wat doe je in zo'n geval? Het risico Jppen, dat de vrouw van je dromen je verontwaar digd de rug toekeert, als je het vertelt of het op z'n beloop Iaat in de hoop, dat het nooit uit zal komen? Daarom is hij eerlijk in zijn antwoord: „Het is en blijft onlogisch, maar ik veronderstel, dat de meeste mannen niet de moed zullen hebben hun zonden op te biechten. Uit angst de vrouw, die ze lief hebben, te verliezen. Ik kan daarom uw beweeg redenen wel begrijpen, maar deson danks keur ik ze af. Els voelt zich ver nederd en beledigd." „U hebt wel gelijk," zegt Dirk na denkend. „Achteraf bekeken had ik kunnen wetem dat het toch_uit. moest komen. Maar ik zal u enkele bijzonder heden vertellen, die mijn ex-vrouw heus wel verzwegen zal hebben. Niet om mij schoon te praten, maar ik neem aan, dat een zaak op twee manieren bekeken kan worden. Ada was de, dochter van een arts, in luxe opgegroeid en opge voed. Vóór we trouwden heb ik haar er meerdere malen op gewezen, dat ze het minder zou moeten doen in ons huwe lijk. Omdat ik als masseur lang niet zoveel verdiende als haar vader, de arts. Ada vond dat helemaal geen be zwaar; ze kon heus wel leven met minder geld en dus minder luxe. En dat werd de misgok, meneer. In het begin ging het tamelijk goed, maar na een klein jaar maakte ze uitgaven, die door mijn inkomen niet gedekt konden wor den: dure kleren, theemiddagjes met vriendinnen, winkelen. Er kwam een Door GERR1T FRANSSEN meisje om te koken, want zelf bracht ze er niets van terecht. Elke week naar de kapper. Haar auto kostte veel geld en zo voort. Het kon niet anders of er ontstonden schulden. We hadden er dikwijls ruzie over, want haar spilzucht kende geen grenzen. Na zo'n ruzie ging ze vier, vijf dagen, soms nog langer weg en bleek dan vertoefd te hebben in een of ander duur hotel in het buitenland, van welke ik de rekeningen toegezon den kreeg. Om dit alles te kunnen op vangen en te proberen de schulden af te lossen, ging ik^buitenshuis werken. Als magnetiseur. Hield spreekuur in dor pen en kleine stadjes en kreeg veel pa tiënten. Als ik bemerkte, dat ze geld hadden, liet ik ze goed betalen, maar de minderdraag'krachtigen hielp ik des noods pro deo. Natuurlijk werd ik ver raden. En wilt u weten: hoe? Door de loslippigheid van mijn eigen vrouw. Ze begreep op de duur, dat ik meer deed dan bij mij thuis mensen masseren. Omdat ik vaak weg was. Ze is me een keer gevolgd en ontdekte toen wat ik deed. s Avonds een heftige scene, maar ik wees haar er op, dat ik het wel moest om de door haar gemaakte schulden te kunnen betalen, De eerste maal bleef het. bij een boete, een voorwaardelijke vrijheidsstraf en een waarschuwing. Ada was geschrokken, ging eerste terug naar huis, maar kwam toch weer en beloofde zuiniger te zullen leven. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5