TOON V. d. STEEN WINNAAR VAN DE VEERTIENDE RONDE VAN BRUINISSE Raleigh selektie in Ronde van Nederland ONZE PUZZELRUBRIEK Vele uitlooppogingen Deel III duurder Nu al bonje op Vanuaatu „Klokkenberg' ligt weer stil ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 1 augustus 1980 Nr. 22751 5 De veertiende Ronde van Bruinisse heeft bij de ama teurs in de plaatselijke favoriet Toon van de Steen een verdiend overwinnaar gekregen. Van de Steen, momen teel in blakende vorm, kon naast de tal van ereplaatsen die hij dit seizoen al behaalde zijn vierde overwinning laten noteren. Mede door de zeer gunstige weers omstandigheden, niet te warm en windstil, werd door de renners in een zeer hoog tempo gereden. Mede door dit feit kregen de uitlooppogingen weinig kans op sukses. Gerrit van 't Geloof en Rini Hooydonk waren de eerste die de neus uit het venster sta ken maar al spoedig werden zij door het snel reagerende peloton terug ge pakt. Na 24 km koers vormde er zich een kopgroep met Henk de Jong, Tonny Huijzen, Gerrit Bouman, Jan Lam- merts, Ceés Dietvorst, Wim de Waal, Mario van Vlimmeren en Toon v. d. Steen: Zag het er aanvankelijk naar uit dat dit sterke achttal wel eens voor goed zou kunnen wegblijven, onder de druk van het peloton kwam echter enkele ronden later alles weer bij een. Wim de Waal probeerde het hierna met Henk de Jong in zijn wiel maar ook deze uitlooppoging liep weer op niets uit evenals die van de Engels man Mac Gate die na drie ronden met een voorsprong van een goede hon derd meter aan de leiding te hebben gereden weer werd teruggepakt. Half koers Half koers slaagden Cees Spaans, Toon v. d. Steen, Mac Gate, Jan Ha- rinck, Bakx en Van Vlimmeren erin een paar honderd meter voorsprong te nemen maar ook deze poging liep onder de druk van het steeds weer at tent reagerende peloton schipbreuk. Mede door het hoge tempo dat strak werd aangehouden en ook wel pech waren er inmiddels al tal van renners van het parcours verdwenen. Met nog 17 ronden te gaan waagden Gerrit van 't Geloof en Henk de Jong nog eens een poging maar ook dit tweetal hield het niet langer dan twee ronden vol. Nadat De Waal het nog eens in ge zelschap van Akkermans had gepro beerd leek de poging van Wim Lug- tenburg, met nog zeven ronden te gaan, eindelijk sukses te gaan ople veren. De Zuidlander slaagde erin een paar honderd meter voorsprong te nemen op het peloton dat inmid dels in verschillende groepjes uiteen ging vallen. Tot drie ronden voor het einde hield Lugtenburg zijn solo vol. In de kraag gevat Toen werd hij in de kraag gevat door Thijs Fase, Toon v. d. Steen, Cees Vleugel, Tonny Huizen en Ger rit Sintnicolaas die het peloton wa ren ontvlucht. Wim de Waal had nog wel een po ging ondernomen om bij dit vijftal aansluiting te krijgen maar bleef op ruim dertig meter hangen waarna hij zich tenslotte weer in het peloton liet terugzakken. Daar de kopgroep in de laatste drie beslissende ronden bijeen bleef f--- s wï'-'r;- Toon v. d. Steen kwam als winnaar over de finish in de veertiende ronde van Bru. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ronde-miss Feije Plug in gezelschap van (v.l.n.r.) Tonny Huyzen, Toön v. d. Steen en Ger Sintnicolaas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) moest de eindsprint de beslissing voor de zege brengen. Hierin toonde Toon van de Steen zich duidelijk de snelste over zijn medevluchters. Een uitstekende koers werd ook gereden door Wim van Kooten uit Bruinisse. Praktisch gedurende de gehele wedstrijd was hij in het voor ste gelid te vinden en reed zeker geen defensieve wedstrijd. Hoog tempo Nadat de wethouder van sportza ken en voorzitter van de plaatselijke VVV C. Jumelet het startschot had gelost werd er ook bij de liefhebbers in een hoog tempo gekoerst waar door al spoedig het kaf van het koren werd gescheiden. Gedurende de eerste helft van de wedstrijd vielen er een aantal uitlooppogingen te no teren, die alle op niets'uitliepen.' Ongemeer halverwege de wedstrijd slaagde Ad van de Ploeg erin een flinke kloof te slaan. Alleen de twee sterke kleppers Peter Legier- se en Theo van de Brande slaagden er nog in de kloof te overbruggen, ter wijl de rest nog vergeefse pogingen deden om de schade te herstellen. Met een voorsprong die steeds rond een halve minuut bedroeg ging het drietal onbedreigd op de eindstreep af. In de eindsprint toonde Peter Le- gierse zich duidelijk de snelste voor Ad van de Ploeg als tweede en Theo van de Brande op de derde plaat. Ko Tolhoek won de sprint voor de vierde plaats voor Rien van Brussel en Willy de Feber. De uitslagen, amateurs: 1. Toon v. d. Steen, Bruinisse de 96 km in 2.17.45; 2. Gerrie Sintnicolaas, Dor drecht; 3. Tonny Huijzen, Kloetinge; 4. Cees Vleugel, Wemeldinge; 5. Thijs Fase, Oud-Vossemeer; 6. Wim Lug tenburg, Zuidland; 7. Henk de Jong op 15 sec.; 8. Ger van 't Geloof, Ou denbosch; 9. Mario van Vlimmeren, Hoeven; 10. Jack van Toorn, Zeven bergen; 11. Ad Cloots, Halsteren; 12. René boeren, St.-Willibrord; 13. Rini van Hooydonk, Roosendaal; 14. Jo- han Lammerts, Bergen op Zoom; 15. Gerrit Bouman, Geffen; 16. Wim de Waal, Axel; 17. Herman Frijters, Moerdijk; 18. Martin Jongenelen, Ou denbosch; 19. Wim van Kooten, Brui nisse; 20. Ed van Nistelrooy, Nuland. Liefhebbers: 1. Peter Legierse, Achthuizen de 54 km in 1.18.30; 2. Ad van de Ploeg, Goes; 3. Theo van de Brande, Heikant; 4. Ko Tolhoek, Yerseke op 25 sec.; 5. Rien van Brus sel, Oude Tonge; 6. Willy de Feber, Sluiskil; 7. Wim Wielhouwer, Som- melsdijk; 8. Henk Lap, Hendrik Ido Ambacht; 9. Frank Bolliyt, Roosen daal; 10. René Tuyl, Breda; 11. René Wierkx, Sprundel; 12. Rien van Lien- den, Zoutelande; 13. Frans Meyaard, Wemeldinge; 14. Frans Schouten, St- Maartensdijk; 15. Wim van Lienden, Berkel en Rodenrijs. In de Ronde van Nederland, die zal worden gehouden van maandag 11 augustus tot zaterdag 16 augustus a.s. zal de volledige Raleigh selektie die gaat deelnemen aan de wereld kampioenschappen in Sallanches aan de start komen. Dit betekent dat ook Toer de Fran ce winnaar Joop Zoetemelk en we reldkampioen Jan Raas (vorig jaar winnaar van de Ronde van Neder land) aan de start zullen komen. De overige ploegen die aan de Ron de zullen deelnemen zijn: IJsboerke met o.m. Ludo Peeters en Theo de Rooy, H.B. met Lammertink en He- .zerd. Splendor met Pollentier, De Muynck en Sean Kelly, DAF met Jo Maas, Van Gerwen en Stamsnijder, Safis met Herman van Springel, Marc met Schipper en Bruyére, Mini- fat met o.m. Fedor den Hertog, en de' gebroeders Gijsemans, en Kondor met o.m." de Nederlander Scheune- Proloog De proloog is maandag in het Bel gische St.-Nicolaas op een parcours van 3200 m met aansluitend een kri- terium over 80 kilometer. Dinsdag 12 augustus wordt de etap pe Breda-Zandvoort gereden over een afstand van 195 km; woensdag 13 augustus Zandvoort-'s-Heerenberg over 220 km; donderdag 14 augustus 's-Heerenberg-Sittard over 243 km; vrijdag 15 augustus Geldrop-Enter over een afstand van 225 km en zater dag 16 augustus Enter-Steenwijk over 109 km. De Ronde zal worden afgesloten met een ploegentijdrit over 25 km op een parcours te Steenwijk. WASHINGTON. De populariteit van president Carter heeft in opinie peilingen van het instituut Louis Harris het laagste niveau bereikt. Volgens het jongste onderzoek, dat tussen 18 en 21 juli gehouden is en waarbij 1.458 personen betrokken waren, keurt 77 procent van de Ame rikanen algemeen het optreden van president Carter af. Tweeëntwintig procent steunt hem. BERN. Een Zwitsers aktiekomité Recht op leven" heeft bij het parle ment een door ruim 230.000 personen ondertekende petitie ingediend waarin wordt geprotesteerd tegen een verdere liberalisering van de abortuswetgeving en de aktieve eu thanasie. MUENCHEN. De 29-jarige Tsje- choslowaaks Rudolf Becvar, die in maart 1977 in Meunchen tot acht jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens het kapen van een Tsje- choslowaakse lijnvliegtuig, heeft in zijn cel in de gevangenis van het Bei erse Straubing een eind aan zijn le ven gemaakt. WASHINGTON. Billy Carter, broer van de president, heeft in 1979 het Witte Huis gebeld om te informe ren naar de verkoop van C-130 mili taire transportvliegtuigen die door Libië waren besteld, zo heeft het dagblad de „Washington Post" ge meld. JERUZALEM. Met 69 stemmen voor, 15 tegen en drie onthoudingen heeft het Israëlische parlement (Knesset) woensdag het wetsontwerp goedgekeurd dat Israëls soevereini teit over heel Jeruzalem, de gean nexeerde Arabische sektor inbegre pen, bekrachtigt. DÜSSELDORF. Ongeveer 30.000 arbeiders in de Westduitse staalin dustrie hebben enige tijd het werk neergelegd. Hun wilde staking was bedoeld als protest tegen de plannen die volgens de vakbonden de grote mate van medezeggenschap bedrei gen die de werknemers in de staal- sektor genieten. LISSABON. Portugese douane beambten en leden van de anti-drug brigade hebben een partij hasj van duizend kilo in beslag genomen op een Nederlands jacht dat voor de ha ven van Cascais, 20 kilometer ten westen van Lissabon, voor anker was gegaan. BRUSSEL. Een „Alpha-jet" van de Belgische luchtmacht is tijdens een oefenvlucht neergestort bij Na- linne in de buurt van Charleroi. Bij het ongeluk, waarvan de oorzaak nog niet bekend is, verloor de piloot het leven. NIEUW DELHI. De aardbeving, die het noorden van India trof, blijkt alsnog slachtoffers te hebben geëist: uit New Delhi is woensdag gemeld dat in de staat Oettar Pradesj, die aan Nepal grenst, zeker zes mensen de dood vonden en 13 gewond raak ten toen huizen instortten. TAL1NN. Toch nog een protestje! Bij de prijsuitreiking voor het Olympisch zeilen (Finnjollen), gaf de Oostenrijker Wolfgang Mayrhoger uiting aan zijn persoonlijk protest tegen de inval in Afghanistan, door een zwarte rouwband te dragen. STUTTGART. De 28-jarige West duitse terorrist Knut Folkerts is don derdag in Stuttgart tot levenslang veroordeeld wegens medeplichtig heid aan de 7 april 1977 in Karlsruhe gepleegde moord op procureur-gene raal Siegfried Buback en zijn twee begeleiders. PARIJS. De Iraanse minister van buitenlandse zaken Sadegg Ghotbza- deh heeft Frankrijk ervan beschul digd op de hoogte te zijn geweest van de moordaanslag op de Iraanse ex- premier Sjapoer Bachtiar. Hij zei dit donderdag in een vraaggesprek met de Franse krant „Le Matin". ROME. De Grieks-Katholieke aartsbisschop Hilarion Capucci heeft donderdag meegedeeld dat hij deze week met boodschappen van paus Jo hannes Paulus de Tweede Iraanse lei ders in Teheran zal ontmoeten en misschien de kwestie van de Ameri kaanse gijzelaars zal bespreken. TOKIO. Een groep onderzoekers van het Japanse kankerinstituut, on der leiding van dr. Padatsugu Tani- gushi, zou een revolutionaire metho de hebben gevonden voor de produk- tie van Interferon, een substantie die wordt gebruikt bij de bestrijding van kanker. PARIJS. Het besluit van het Israë lische parlement over Jeruzalem is een grote hinderpaal voor de totstandkoming van vrede in het Midden-Oosten. Dit is donderdag in Parijs verklaard door de Egyptische minister van staat voor buitenlandse zaken. Boutros Ghali. KAMPALA. Alle door de V.N. gesteunde voedselverstrekkingen naar het door de honger getroffen ge bied van Karamoja in het noord oosten van Oeganda zijn opgeschort vanwege de onveiligheid. Dit heeft mevrouw Melissa Wells, hoofd van het V.N.-ontwikkelingsprogramma UNDP in Oeganda, meegedeeld. Advertentie MAGAZIJNVERKOOP COUPONNEN en KAMERBREED TAPIJT elke zaterdag van 9.30-16.00 uur in ons magazijn achter „Huis van Nassau" De zaterdagen 2, 9 en 16 augustus gesloten DEURLOO ZIERIKZEE 01110-5951 Het fraaie strandweer'van de laatste tijd heeft gelukkig geen kwalijke in vloed op de puzzeirubriek gehad, want ook deze week was de be langstelling weer voortreffelijk. Eerste prijs: mevrouw H. Keniper-Top Beldert 11 Dreischor Tweede prijs: de heer P. H. M. de Nijs Keetenstraat 35 Zierikzee De oplossing luidt als volgt: HORIZONTAAL: 2. ridderspoor; 12. R.P.; 14. rood; 15. hals; 16. Ru; 17. oom 19. of; 21. dij; 22. Rijn; 23. fraai; 25. kas; 27. feeks; 29. Isar; 30. motet; 32. kust; 33. een; 34. bariton; 36. ski; 37.11.; 38. fez; 39. tam; 41. Ag; 42. ede len; 43: gemeen; 44. b.i.; 45. lel; 47. ben; 48. §t.; 50. eng; 52. gelaten; 55. per; 56. stop; 58. nobel; 59. halo; 60. Turijn; 62. gal; 63. claim; 64. alt; 65. al; 67. je; 68. rem; 69. Ne; 70. zaal; 72. hand; 74. re; 75. herfstaster. VERTIKAAL: 1. profiel; 3. Ir.; 4. dooi; 5. dof; 6. e.d.; 7. Sh.; 8. pad; 9. olijf; 10. os; 11. gunstig; 13. porselein- tule; 16. rijkskanselier 18. maan; 20. matig; 22. reus; 24. ar; 25. kor; 26. set; 28. e.k.; 30. mazelen; 31. totebel; 34. beleg; 35. Namen; 38. fel; 40. men; 44. bestand; 46. rabat; 49. trommel; 51. gort; 53. log; 54. tel; 55. paar; 57. pij; 59. hl; 61. naar; 63. cent; 66. laf; 67. jas; 70. ze; 71. L.S.; 72. ha; 73. de. SVOWK tegen Bruse Boys II Te Ouwerkerk speelt SVOWK za terdagavond een oefenwedstrijd te gen de reserves van Bruse Boys. De wedstrijd vangt aan te 19.30 uur. Flitsen uit het buitenland CHARLOTTE. De Amerikaanse politie heeft drie van de vier ter dood veroordeelde gevangenen die maan dag, verkleed als bewaker uit een strafinrichting in de staat Georgia waren ontsnapt, weer aangehouden. De vierde werd dood aangetroffen. WENEN. Zes mensen hebben ver wondingen opgelopen toen een bom voortijdig ontplofte voor een flatge bouw in de buurt van de Iraanse am bassade. DEN HAAG, 31-7. Deel III van het kentekenbewijs wordt met ingang van 1 oktober 1980 één gulden duur der en gaat# vanaf die datum 19,50 gulden kosten. Indien het deel III wordt afgegeven op het postkantoor na 31 januari bedraagt de prijs met ingang van 1 oktober 31 gulden (was 30 gulden). De voor de prijsverhoging benodigde wijziging van het regle ment kentekenregistratie is gepubli ceerd in de Nederlandse Staatscou rant van woensdag 30 juli. PORT VILA. VANUAATU. 31-7. Nadat leden van de oppositie, gewa pend met knuppels, messen en pijl en boog, overheidsgebouwen op het Va- nuaatese eiland Malekula hadden omsingeld, heeft de regering beslo ten oproerpolitie in te zetten. Het sinds dinsdag onafhankelijke Vanu- aata, de voormalige Nieuwe Hebri- den, worstelt enige maanden met een opstand op het grootste eiland van de archipel, Espiritu Santo. Malekula ligt vlak bij Espiritu Santo. BREDA, 31-7. In het hartchirur- gisch centrum De Klokkenberg in Breda zijn nieuwe problemen gere zen. Volgens prof. dr. J. Greep, die bij eerdere moeilijkheden als bemid delaar werd aangetrokken, liggen de recente problemen in het medische en het intermenselijke vlak. Het konflikt is nu zo hoog opgelopen dat het bestuur aan hartchrurg dr. P. van der Schaar verzocht niet meer op Dc Klokkenberg te komen. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL: 2. muziekinstru ment; 12. voorzetsel; 14. plaats in Duitsland; 15. zuivelprodukt; 16. ri vier in Italië; 17. priem; 19. oude lengteëenheid; 21. de onbekende; 22. ingezet stuk; 23. lang en smal gangta pijt; 25. landmaat; 27. gedeeltelijk; 29. binnenwater; 30. baldadige jonge man; 32. kledingstuk; 33. woonschip; 34. roofdier; 36. honingdrank; 37. bij- beldeel; 37. tot en met; 39. gym- nastiektoestel; 41. namelijk; 42. toe voegsel aan jenever om bitter te ma ken; 43. plaats in Joegoslavië; 44. met name; 45. zelfkant; 47. vogel die ge makkelijk leert praten; 48. voorzet sel; 50. administratie; 52. zeer grote menigte; 55. vrouwelijk rund; 56. me taal; 58. edelaardig; 59. ploegsnede; 60. inlandse giftslang; 62. maand van het jaar; 63. plaats in Engeland; 64. sierlijk dier; 65. vizierlijn van een verrekijker; 67. muzieknoot; 68. pro per; 69. titel; 70. periode van 12 maanden; 72. smal, handvormig weefsel; 74. muzieknoot; 75. klooster ling van zekere orde. VERTIKAAL: 1. één der spelers van een voetbalelftal; 3. muzieknoot; 4. putemmertje; 5. blad papier; 6. voegwoord; 7. persoonlijk voor naamwoord; 8. Engels eiland; 9. bin nenrand van een biljart; 10. boom; 11. als verstening gevonden dier; 13. stok met loden knop; 16. soort snuit- kever; 18. produkt van het varken; 20. roosvormig sieraad; 22. grond soort; 24. bijwoord; 25. vis; 26. alvo rens; 28. en dergelijke; 30. plaats in Gelderland; 31. soort pruim; 34. Ne derlands eiland; 35. telwoord; 38. me taal; 40. omroep; 44. tropische ziekte; 46. insekt; 49. titel; 51. tijdelijk ge bruik; 53. kleverige lijmstof; 54. uit roep; 55. dapper, onverschrokken; 57. lidwoord; 59. van een 61. zonderling; 63. ontstekingskoord; 66. plaaggeest; 67. aanwijzend voornaamwoord; 70. uitdrukking van bevestiging; 71. mu zieknoot; 72. soort onderwijs; 73. voorzetsel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5