BÊ De grens zal binnen zeer korte tijd zijn bereikt Schip in haven Kloosternol is geen zeilschool meer g ik* DE ZIERIKZEESCHE COURANT Havenmeesters over passantenprobleem: Een goed bed is belangrijk! Gekraakte appartementen moeten ontruimd TUINMAN Gemeenteraad Middenschonwen: Man verdronken 1STA - OOSTERLAND P£ eiir 1 V-j 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 1 augustus 1980 136ste jaargang Nr. 22751 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Schets van Ring-promotion" Haamstede Jachthavens elders brengen geen verlichting ZIERIKZEE, 31-7. „Met kunst- en vliegwerk en met passen en meten kunnen aan vele jachten nog ligplaat sen aangeboden worden in de haven van Zierikzee, maar er moeten wel op zeer korte termijn verbeteringen ko men. In drie jaar tijd steeg het bezoekersaantal met 7.000 schepen, als deze trend zich voortzet, komt heel snel het moment, dat er een „stop" op de haven van Zierikzee ge zet moet worden". Aan het woord havenmeester R. Vis- scher en assistent-havenmeester J. P. Schot, die tussen hun zeer drukke werkzaamheden door nog net even tijd vonden iets over hun ervaringen dit seizoen te vertellen. Het jachthavenprobleem in Zierikzee mag bekend worden verondersteld. Het wordt steeds drukker in de Nieuwe Haven. Vorig jaar deden 16.800 jach ten Zierikzee aan. Gedurende het topseizoen lagen zij langs de Nieuwe Haven vaak in rijen van tien dik en langs het Luitje moesten de watersporters vaak over veertien jachten klauteren om aan de steiger te komen. Het aantal pas santenplaatsen kan - maar het is moeilijk om precies te schatten - gesteld wor den op gemiddeld 250. Boxen voor passanten zijn slechts in miniem aantal aanwezig en zelfs de autochtone bewoner, in het bezit van een bootje, krijgt nu reeds te maken met het feit, dat ook de Watersportvereniging geen over weldigend aantal boxen tot haar beschikking heeft. hebben voor de houding van de mos selvissers, die ook deze zomer hun schepen ,,in drie lengtes" in de Nieu we Haven afmeren, terwijl ze recht hebben op vier lengtes. ,,Dit heeft ons dit seizoen al heel wat problemen bespaard", zegt hij met overtuiging. Overigens blijkt verder uit zijn woorden, dat de heren haven meesters wel terdege rekening hou den met de belangen van de mossel- vloot. Als de schepen voor het wee kend binnen zijn, kunnen de jachten in wat bredere rijen liggen, maar reeds zondagavond moet de vaargeul weer vrij zijn, omdat men niet pre cies kan zeggen hoe laat de mossel schepen 's maandagsochtends vroeg uitvaren. De mensen, die met deze zaken ze ven dagen per week worden gekon- Advertentie Kiest uit onze: Binnenvering matrassen Polyether matrassen, Sprinboxen Wij adviseren u fronteerd zijn de bovengenoemde ha venmeesters. De heer Visscher geeft toe best een beetje te hebben opge zien tegen dit seizoen. Het is echter wat meegevallen, daar de weergoden vooral in de maand juni en de eerste helft van juli hun grillige karakter toonden.. Visscher "wijst in dit verband ook op de beroepsvaart in de Nieuwe Ha ven, die gedurende de „bouwvakweken" veel minder is. Het fraaie zomerweer kwam dan ook wat hem betreft op een gunstig mo ment. „In drie lengtes" Grote waardering zegt hij ook te Havenmeester R. Visscher. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ten aanzien van de vloot merkt de heer Visscher op, dat deze schepen steeds groter worden. De meeste tel len thans een lengte van 36 m., het- Om zoveel mogelijk schepen de gele genheid te geven in de Nieuwe Haven af te meren, zijn de havenmeesters voortdurend aanwezig om de binnen komende jachten een plaatsje te wij zen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) geen aanzienlijk meer is dan enkele jaren geleden. Een aspekt waarmee in de toekomst ook rekening gehou den dient te worden. Zoals bekend stelde C.R.M. inmid dels 50% subsidie 600.000,-) be schikbaar voor het herstel van de eerste fase van de kademuur in de Nieuwe Haven. Die eerste fase sluit aan op de werkzaamheden bij de Zuidhavenpoort betreffende de aan leg van de nieuwe brug. De haven- Vervolg pag. 3 AMSTERDAM, 31-7. De krakers van de 47 luxe appartementen aan de Prins Hendrikkade krijgen veertien dagen de tijd om het gebouw te verla ten. Zo niet dan zal tot ontruiming worden overgegaan. Dit heeft de pre sident van de rechtbank in Amster dam, mr. W. J. Borgerhoff Mulder, donderdag besloten in het kort ge ding dat door de vier legale bewo ners, de Vereniging van eigenaren en de Exploitaitiemaatschappij Huizen bouw Amstelveen B.V. tegen de kra kers was aangespannen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. INTERIEURVERZORGING MOL 17-19 ZIERIKZEE TEL. 01110-2887 HAAMSTEDE. Veel publiek luisterde donderdagavond naar de populaire muziek van de groep April Bom, tijdens de Ringpromotion in Haamstede. Sukses hadden ze zeker en ook vanwege het mooie weer, was er vrij veel belangstelling. Zie ook el ders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MIDDENSCHOUWEN, 29-7. Tijdens de gemeenteraads vergadering van Middenschouwen dinsdagavond jl. vroeg de heer A. B. Koster inlichtingen omtrent het ho telschip van de zeilschool in de haven Kloosternol te Scharendijke. Raadsvoorzitter burgemeester W. den Boer antwoordde dat het schip er nog ligt, maar niet geëxploiteerd wordt als zeilschool, in verband met het niet voldoen aan de eisen van brandpreventie en moei lijkheden bij de lozing van afvalwater. Door de eigenaar wordt onderhandeld over de verkoop van het schip. Op voorstel van b. en w. besloot de raad ten behoeve van de openbare la gere school te Kerkwerve een krediet van 1.025,52 te voteren voor de aan schaf van een nieuwe aardrijkskun- demethode. Door de raad werd vast gesteld de le wijziging van de bezol digingsverordening gemeenteperso- neel 1980, zulks per 1 juli 1980. Op aanbeveling van het Centraal Buro voor gemeenschappelijke be handeling van gemeentepersoneels- aangelegenheden besloot de raad tot wijziging van de volgende rechtspo sitieregelingen: Algemeen Ambtena renreglement, Wachtgeldverorde ning, Uitkeringsverordening ver vroegd uittreden en de Uitkerings verordening. Besloten werd aan het Regionaal Orgaan voor het Leerlingenwezen in Zeeland een éénmalige bijdrage van 25,— te verstrekken t.b.v. het fonds „eigen middelen". Grondverkoop Konform het voorstel van burge meester en wethouders besloot de raad tot verkoop aan de heer P. Heij- boer te Scharendijke van een met erf- pachtsrecht belast perceel groot 700 m3 tegen een prijs van 15,65 per m2 of in totaal 10.955,—. De raad besloot de beslissing op het door het advocatenkantoor Stib- be, Blaisse en de Jong te Amsterdam namens de Benzine en Petroleum Handel Maatschappij op grond van de wet AROB ingediende bezwaar schrift tegen de weigering van de raad om medewerking te verlenen aan vestiging van een verkooppunt voor motorbrandstroffen, te verda gen tot uiterlijk 29 augustus 1980. Op een verzoek van de Stichting Landbouwmuseum Schouwen-Dui- veland om de subsidie voor 19&0 en 1981 te verhogen met 0,02 per inwo ner werd afwijzend beschikt, omdat de financiële hoodzaak hiertoe niet aanwezig werd geacht. Aan de orde kwam vervolgens de voorlopige vaststelling van de ge meenterekening over 1978. Namens de kommissie tot nazien van de reke ning bracht mevrouw Kloet-Schellin- gerhout verslag uit. Zij deelde mede, dat de kommissie adviseert de reke ning vast te stellen op de aangegeven cijfers. De raad besloot de rekening voor lopig vast te stellen als volgt: gewone dienst: inkomsten 9.017.861,67, uit gaven 9.093.370,91, nadelig saldo 75.509,24 (nadelig dienstsaldo 179,87. Kapitaaldienst: inkomsten 25.899.209,94, uitgaven 25.146.326,93, batig saldo 752.883,01. De raad besloot voorts tot vaststel ling van de 17e t/m 24e wijziging van de gemeentebegroting voor 1980. In de 20e wijziging was een raming op genomen voor aanleg van een fietspad langs de Heuvels weg; in de 21e een raming voor de le fase voor aanleg van een sportveldenkomplex te Scharendijke en in de 22e voor het stichten van een dorpshuis te Elle- meet. TWELLO, 31-7. In de rekreatieplas Bussloo bij het Gelderse Twello is donderdagmiddag een ongeveer 20- .jarige man verdronken. De Rijkspo litie heeft de identiteit van het slachtoffer nog niet kunnen vaststel len. De man kwam volgens de rijkspolitie in moeilijkheden toen hij de rekreatieplas wilde overzwem men.' Zwemmers die op zijn hulpge roep afkwamen, konden het slachtof fer niet meer redden. Advertentie uw dealer voor: m Tel. (01114) 1495 - St Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 Weet ge hoe groot de nieuws gierigheid van een vrouw is? Bijna net zo groot als van een man. Oscar Wilde Verwachting tot zaterdagavond: Vrij warm Zonnige perioden en mogelijk een regen- of onweersbui. Minimumtem peratuur ongeveer 14 graden. Mid- dagtemperatuur van omstreeks 22 tot 27 graden. Zwakke tot matige wind uit zuidoost tot zuidwest. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 17 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 25 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 2 aug. Zon op 6.00, onder 21.29 Maan op onder 13.09 3 aug. Zon op 6.01, onder 21.26 Maan op 0.25, onder 14,27 4 aug. Zon op 6.03, onder 21.24 Maan op 0.54, onder 15,42 Laatste Kwartier: 3 augustus (14.00) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 2 aug. 8.09 20.03 1.26 13.41 3 aug. 8.53 20.58 2.15 14.38 4 aug. 9.51 22.07 14.45 15.45 Doodtij: 5 augustus HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 1-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Ons land bevindt zich aan de rand van een hogedrukgebied, waar van het centrum boven oost Europa ligt. Dit brengt ons perioden met zon waarbij de temperatuur in de mid dag een waarde van ongeveer 25 gra den bereikt. Via west-Frankrijk trekken enkele onweersstoringen naar Engeland en de Noordzee. Deze zullen grotendeels ten westen van ons blijven, maar een enkele regen- of onweersbui blijft mogelijk. Elders boven het vasteland van Eu ropa is het zonnig weer met zomerse temperaturen. Een uitzondering hierop vormt een smalle strook die met regen van zuid Noorwegen over oost Denemarken en zuid Zweden naar Polen loopt, maar de intensiteit van dit storingsgebied neemt wel af. DEN HAAG. als gevolg van de he vige regenval van de afgelopen we ken zit een groot aantal plezierboten, waaronder honderd Nederlandse, al tien dagen vast op de Maas in de buurt van de Belgische plaats Di- nant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1