DEURLOO VOOR KAMERBREED: GORDIJNEN TAPIJTEN VITRAGES GOED GESLAAGD KRINGCONCOURS VOOR L.R. „DE SCHOUWSE RUITERS" Schoolfietsen Sportfietsen Tourfietsen HEMO ZIERIKZEE ERIC DE NOORMAN Gevarieerd programma Wat biedt de BEELDBUIS? Hulp nodig voor kalvermesters Voor 45 jaar Het bronzen paardje i wUmim^mg éi! Op het fraai gelegen terrein aan de Hoogenboomlaan te Renesse hield de Landelijke Rijvereniging „De Schouwse Ruiters" onder bijzonder fraaie weersomstandigheden zaterdag een geslaagd kringkonkours. Mede dank zij de voortreffelijke organisatie werd het uitgebreide programma, waarmee 's ochtends om 9.00 uur werd gestart, in een vlot tempo afgewerkt. Voor de dres suur waren er op het terrein 12 ringen uitgezet, terwijl in de hoofdring de springnummers werden afgewerkt. Bij de dressuur wist Catrien But ler, van Westelijk Schouwen, met Taufan in. ring 9 met 128 punten beslag te leggen op een Ie prijs. A. J. Hanse met Riesja en mej. A. Timmer man met Saskia, beide van De Schouwse Ruiters kwam tot een ge deelde le plaats met 98 punten bij de menproef in de klasse L. B-springen Bij het B-springen paarden behaal de Arnold Kriens met ocanan van Westelijk Schouwen een le prijs, bij het L-springen voor paarden met een foutloos gereden parcours beslag op de le prijs wist te leggen. Een le prijs was er ook voor Johan Kristelijn met Florien van Westelijk Schouwen bij het progressief sprin gen voor pony's. Hoogtepunten van dit ruiterfestijn was de Parade door alle deelnemers, hetgeen als altijd weer een prachtig schouwspel te zien gaf. In zijn totaliteit was dit Kringkon kours weer een mooi stuk propagan da voor de ruitersport waarmee door de organiserende vereniging alle eer werd ingelegd. Uitslagen Dressuurproef voor achttallen, ring 1: le prijs L.R. ,,De Gouwe Rei- jers", klasse L, 125 punten; 2e prijs P.C. „Oranjezon", klasse M, 114 pun ten; 3e prijs P.C. „De Gouwe Reijers", klasse L, 113 punten. Ring 2: Dressuurproef voor viertal len: le prijs P.C. „De Gouwe Reijers", klasse M, 121 punten; 2e prijs P.C. „Burghtruiters", klasse L, 119 punten; 3e prijs L.R. „De Schouwse Ruiters", klasse L, 110 punten. Ring 3: Individuele dressutir, klas se Ml, M2 en Z: le prijs Marina de Fauw, Rexan, D Walcheren 128 pun ten; 2e prijs Erica Butler, Amorette, D Westelijk Schouwen, 121 punten; 3e prijs Annelore Bax, King Brown, D Oranjezon 120 punten. Uitslag individuele dressuur, klasse B-pony's Ring 8: le prijs Maja Beun, Amigo D Oranjezon 126 punten; 2e prijs Jack van 't Westeinde, Eymerando D Walcheren 123 punten; 3e prijs Arine Verburg, Rocco D Westelijk Schou wen 122 punten; 4e prijs Ellen van Dijke, Donald D Schouwse Ruiters 121 punten. Ring 9: le prijs Catrien Butler, Taufan D Westelijk Schouwen 128 punten; 2e prijs Annet van Baarle, Extase B Westelijk Schouwen 122 punten; 3e prijs Arianne Hanse, Den ny D Schouwse Ruiters 121 punten. Individuele dressuur, klasse B-paarden Ring 2: le prijs mej. A. de Kok, Pa scal, Oranjezon 133 punten; 2e prijs mej. I. v. d. Velde, Sickler, Schouwse Ruiters 124 punten; 3e prijs mej. M. Heyse, Salix, Gouwe Reijers 123 pun ten. Ring 10: le prijs mej. A. de Buck, Patricia, Gouwe Reijers 132 punten; 2e prijs mevr. S. Hanse, Riesja, Schouwse Ruiters 129 punten; 3e prijs B. Francke, Stendie, Oranjezon 123 punten. Ring 11: le prijs B. Wattel, Simona, Oranjezon, 148 punten; 2e prijs mej. A. Bimmel, Prominent, Burghtrui ters 135 punten; 3e prijs J. v. d. Bijl, Scoobidoo, Westelijk Schouwen 129 punten; 4e prijs mej. C. v. d. Weele, Tavares, Schouwse Ruiters 124 pun ten. Individuele dressuur, klass L2 paarden en pony's. Ring 4: le prijs J. Joose, Olympi- que, Gouwe Reijers, 127 punten; 2e prijs Maja van Westen, Remyrando D, Walcheren 122 punten; $e prijs mej. M. Crucq, Rinke, Walcheren 121 punten. Ring 5: le prijs mevr. I. van Nieu- wenhuize, Pauline, Walcheren 128 punten; 2e prijs Inge Quist, Ajax D, Walcheren 122 punten; 3e prijs mej. J. Verburg, Rapid, Westelijk Schouwen 120 punten. Ring 6: le prijs mej. D. Oreel, Ne ver Mind, Gouwe Reijers, 132 pun ten; 2e prijs mej. M. Goudzwaard, Rasputin, Westelijk Schouwen, 130 punten; 3e prijs mej. D. Klompe, Ri- letta, Westelijk Schouwen, 129 pun ten. Ring 7: le prijs Corine Wondergem, Jacqueline C Burghtruiters, 132 pun- De fraaie parade vormde een van de hoogtepunten van het kringconcours van de Schouwse Ruiters. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ten, ex.e. Ruth van Swaay', Idelet C Gouwe Reijers 132 punten; 3e prijs Kees de Visser, Astra, D Gouwe Rei jers 127 punten, ex.e. Erica Butler, Gipsy B, Westelijk Schouwen 127 punten. Menproef, klasse M/Z Ring 12: le prijs A. Maljaars, Mona Lisa, Oranjezon Z 106 punten; 2e prijs D. Coppoolse, INO, Oranjezon M 95 punten. Menproef klasse L Ring 12: le prijs A. J. Hanse, Ries ja, Schouwse Ruiters 98 punten, ex.e. mej. A. Timmerman, Saskia, Schouwse Ruiters, 98 punten; 3e prijs mej. A. Louwerse, Olive, Oranjezon 97 punten. B-springen pony's le prijs Wilma Beun, Ajax D Oran jezon; 2e prijs Erica Butler, Gipsy B Westelijk Schouwen; 3e prijs Siska Plekenpol, Beauty D. Walcheren. B-springen paarden: le prijs Ar nold Kriens, Ocanan, Westelijk Schouwen; 2e prijs Anita Timmer man, Westminster, Schouwse Rui ters; 3e prijs Jaap Flikweert, Ka- thynsa, Schouwse Ruiters. L-springen pony's: le prijs Jolanda Bakker, Flipper D, Bru; 2e prijs René Rentmeester, Pluto D Schouwse Rui ters; 3e prijs Conny Wondergem, Jac queline C Burghtruiters. L-springen paarden: le prijs L. J. Klompe, Olof, Schouwse Ruiters; 2e prijs M. Augustijn, Omar, Oranje zon; 3e prijs J. Oranje, Pasja, Walche ren. Pony's klasse M, springen: le prijs Marina de Visser, Nomade Chimra D Oranjezon; 2e prijs Kees de Visser, Astra D Gouwe Reijers. Pony's, klasse Z-springen en paar den, klasse M: le prijs G. Quist, Nar- fi, Walcheren, klasse M paard. Progressief springen Pony's klasse L: 1. Johan Kristel- lijn, Florien, Westelijk Schouwen; 2. René Rentmeester, Pluto, Schouwse Ruiters; 3. Tonny Joosse, Beauty, Walcheren; 4. Annemiek Boone, Ju lia, Gouwe Reijers. Pony's klasse M: 1. Annelies van Dis, Skippy, Walcheren. Progressief springen paarden: le prijs Chris Boone, Rialto, Gouwe Reijers; 2e prijs J. Wilderom, Leon, Oranjezon; 3e prijs C. Struyk, Jon ker, Schouwse Ruiters; 4e prijs mevr. Gelok, Plutus, Oranjezon. DINSDAG 29 JULI NED. 1: De EO vangt het middag programma aan met Henkies droom. De zwaan en het vliegtuig en Wind onder de vleugels. Tot slot een afle vering van Grizzly Adams. In het ka der van de Olympische Spelen ver slagen van volleybal- en boks wedstrijden. Hierna een natuurfilm The great American Wilderness. In de uitzending Vrede over Jeruzalem proberen de samenstellers wat meer achtergrond te geven over de ver schillende belangen van Israëli's, Pa- lestijnen, Christenen en moslims in deze stad. Gevolgd door de film Olympische Spelen en Evangelie, een programma over de mensenrechten en geloofsvrijheid in Rusland. Voor dat de opinierubriek Tenslotte het programma afsluit volgt nog een af levering van Ars Musica. NED. 2: Allereerst het spelletje Cij fers en Letters gevolgd door Verlaten eilanden. Na het journaal een afleve ring van de Australische serie The Sullivans. Vervolgens Brandpunt en het Leven op aarde. Drie hoog achter besluit de uitzending. DINSDAG 29 JULI NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 14.00 Henkie's droomboom; 14.10 De zwaan en het vliegtuig; 14.15 Wind onder de vleugels; 14.35 Vluchtplan; 15.05 Zelf vliegen en vliegtuigen ma ken; 15.15 Grizzly adams; 18.00 Olympische Spelen; 19.00 The great American wilderniss; 19.35 Vrede over Jeruzalem; 20.30 Olympische Spelen en Evangelie; 21.25 Ars musi ca; 21.55 Tenslotte; 22.05 Journaal; 22.30 Olympische Spelen; 23.35 Jour naal. NED. 2: 18.00 Nieuws voor doven; 18.50 Musti; 18.55 Nieuws; 18.59 Cij fers en letters19.25 De verlaten ei landen; 20.00 Journaal; 20.27 De Sul- levans; 21.15 Brandpunt; 21.40 Leven op aarde; 22.35 Drie hoog achter; 23.10 Journaal. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BERGEN OP ZOOM. In Bergen op Zoom wordt een onderzoek ingesteld naar het dumpen van enkele duizen den vaten met chemisch afval op de gemeentelijke stortplaats De Krag- ge. Eerst wordt de loop van het grondwater onder de stortplaats be paalt, waarna via monsters naar ver ontreiniging wordt gespeurd. SCHIPHOL. De 31-jarige verslag geefster Els van Hout uit Amsterdam is door de Noordierse autoriteiten het land uitgezet. Vrijdagavond arri veerde zij met een lijnvlucht van de NLM op Schiphol. MOOK. Het 7-jarig meisje Dorien Bonne uit de Plasmolen (gem. Mook) is zaterdag opgedregd uit het strand bad de Grote Ziep bij de Piasmolen. Het kind werd sinds vrijdagavond vermist en is vermoedelijk in het strandbad gevallen en verdronken, aldus een politiewoordvoerder. SCHIPHOL. De charter-lucht vaartmaatschappij Martinair zal ook dit jaar door de Indonesische lucht vaartmaatschappij Garuda worden ingeschakeld bij het vervoeren van Indonesische pelgrims naar Mekka. Het is voor het achtste achtereenvol gende jaar dat Martinair vliegtuigen bij dit omvangrijke gebeuren wor den ingezet. Huisdieren; Weggelopen zwart poesje, witte pootjes en wit befje, geen bandje om. Gaarne te rugbezorgen tel. (01110) 2514. Diversen: Tapijt reinigen onder hoge druk met de Citin sproeiex- traktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 2153. Dames, grijp de winst!.' Al léén juli bontmantels tot 25% korting m. garantie. Eerste keuze, voll. kollektie 1980/81. Nu kopen a.s. winter pas betalen. Desgew. zeer soepele kredietservice. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C. Tel. 010-117117. Parkeerterrein direkt t.o. zaak. Bij koop reisgeld bin nen geh. Ned. v. 2 personen terug. met trommelremmen - met versnellingen met remnaaf Grote sortering en lagere prijzen bij: WESTSTRAAT 5-7 ROTTERDAM. Het Rotterdamse bergingsbedrijf Smit-Tak is begon nen met het leegpompen van de ge knakte supertanker „Energy Con centration", die in de Zevende petro leumhaven ligt. LANDBOUW EN VEETEELT DEN HAAG, 26-7. Er moeten op korte termijn ondersteunende maat regelen worden genomen om de on gunstige ontwikkeling in de Neder landse vleeskalverhoudérij tegen te gaan. Volgens het Landbouwschap, dat een brief over de moeilijkheden in deze sektor aan landbouwminister Braks heeft gestuurd, zijn de uit komsten in de vleeskalverhoudei'ij uitermate ongunstig en verslechte ren deze nog steeds. Nederland telt ongeveer 3000 kalvermesters. Uit cijfers Van het Landbouw-Eko- nomisch Instituut (LEI) blijkt, dat de mester gemiddeld geen vergoeding krijgt voor zijn arbeid en er boven dien f 100,— per afgeleverd kalf moet bijleggen. SCHEEPVAART Aldabi, 25-7 te Vitoria Diloma, 24-7 van Cardn naar Palen- que Maasbree, 24-7 van Houston naar Perzische Golf Nedlloyd Adelaide, 24-7 van Singa pore naar Port Keelung Nedlloyd Dejima, 25-7 te Kobe KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen door de Generale Synode der Nederlandse Hervormde Kerk tot zendingspredikant (bestemming Indonesië): J. W. Beks, Bellingwolde. Beroepbaarstelling: F. Houwert, voorheen predikant te Johannesburg (Nederduitsch Hervormde Kerk van Afrika), Ooisestraat 2, 4054 MN Eeh- teld. Tel. (03444) 1352. Gereformeerde Kerken Aangenomen de benoeming tot le raar godsdienst aan de Chr. scholen gemeenschap Amsterdam-Noord: drs. P. H. van Gilt, leraar go. aan de Chr. scholengemeenschap „De Lage Waard" te Papendrecht. Gereformeerde Gemeenten e Bedankt voor Westkapelle: A. Moerkerken, Nieuw-Beijerland. ADVERTENTIE. Strandemmers 10 cent, strandschopjes 12Vz cent, strandsspaden 25 cent, kruiwagens 45 cent, duwhoepels 40 cent en hob belpaarden f 1,50. HAAMSTEDE. Een paar jaar gele den werden plannen ontworpen tot restauratie onzer eeuwenoude in laat Gotisch stijl gebouwde Ned. Her vormde kerk. Door verschillende oorzaken kwam er stagnatie en bleef het werk achterwege. Thans tracht het comité weer gang in deze zaak te krijgen. NIEUWERKERK. In de loop van dit jaar werd alhier opgericht een mondharmonicaclub genaamd KNO met aanvankelijk 16 leden. De weke- lijksche repetitiën worden in een lo kaal der Bewaarschool gehouden. Het plan bestaat om het eerste con cert in de muziektent a.s. Zaterdag te geven. BRU1N1SSE. De Christelijke zang- vereeniging ,,Soli deo Gloria" be haalde op het woensdag gehouden concours van Christelijke Zangveree- nigingen te Rotterdam in de eerste afdeeling 347 punten een derde plaats. ADVERTENTIE. Iets fijns, boeren jongens bonbons 2 ons 25 cent. noga- blaadjes 2 ons 25 cent, likeurflesehjes 1 Vz ons 25 cent, gevulde creme bon bons 2 ons voor 25 cent. L. J. Klompe met Olaf werd winnaar bij het L-springen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 64. De strijd is voorbij. Met een zucht slaat Eric vanaf een duintop de Saksers gade, die door Pieten en Noren bijeengedreven zijn in het rokende puin van wat eens hun dorp was. Hij kan tevreden zijn met deze goede afloop. De hoofdmannen en de ergste raddraaiers zijn overgeleverd aan de aanvoerder van de hon derdvijftig krijgers van het kleine maar dap pere volk aan de andere zijde van het moeras en deze zullen er wel op letten dat de schurken nooit meer tot dezelfde wandaden vervallen. De rest zal in vrijheid gesteld worden, want een andere oplossing weet de Noorman ook niet, voor de zeker zeshonderd Saksers, die nog overblijven. Veel gevaar zullen ze echter voorlopig niet opleveren, want dankzij Svein Langtand is de hele Saksische roof vloot in hun handen gevallen en - hoe het Eric als zeeman ook aan 't hart gaat - de schepen worden allen verbrand Dan glijdt zijn blik naar de zee, waar de ge heimzinnige vloot als een dreigende wolk langs de horizon kruist en een diepe frons rim pelt zijn voorhofd. Dat is een van de zaken, die hem minder bevallen. 'n Andere zaak is, de grote, roodharige ge vangene, die zich in de handen van de Pieten blijkt te bevinden. Hij daalt met korte spron gen het duin af en slentert met een onderzoe kende blik naar de plek waar de gevangene zwijgend terneer zit. „Ge vraagt uzelf af, wie dat kan zijn, koning der Noren," klinkt de stem van Tanach de Pic- tenvorst naast hem. „Onder andere", knikt Eric. „Deze man is Fergus Mac Abar, de gevreesde Ierse zeewolf, bijgenaamd de Stormvogel!" gromt Tanach. „En de vloot daarbuiten is ge naamd de Stormvogel, laat ik u alles vertel len. Luister dan!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5