DE KLUIZENAAR bezorg(st)ers Elftal van Camping Internationaal winnaar van campingvoetbaltoernooi Bruse Boys speelde goede oefenwedstrijd tegen SVV Vrijdag weer Ronde van Renesse voor amateurs Tweemaal brons voor Nederland KERKWERVE RENESSE 4 Verrassende 1-0 overwinning Op het voor de dertiende maal door de sportvereniging Renesse gehouden voetbal campingtoernooi is het team van de camping Internationaal er in de finale wedstrijd tegen de Julianahoeve in geslaagd een min of meer ver rassende 1-0 overwinning te behalen waarmee het in het bezit kwam van de „Renesse Trofee". Algemeen werd voor de aanvang van de finale, waarvoor een ruime belangstelling bestond, het team van de Julianahoeve als de grote kans hebber gezien. In de voorronée had de ploeg uitstekend spel laten zien en zonder een enkel verliespuntje was men er in geslaagd zich voor de finale te plaatsen. Internationaal daarintegen was maar moeizaam gestart en was pas in haar laatste wedstrijd tegen Bona Fi de redelijk goed voor de dag geko men. In de zaterdagavond gespeelde fi nale wedstrijd ontliepen de beide fi nalisten elkaar bijzonder weinig. Technisch was het team van de Julia nahoeve wel iets beter onderlegd maar dit werd door Internationaal ruimschoot gekompenseerd met een grote dosis inzet. Beslissende doelpunt Het enige en beslissende doelpunt viel al tamelijk vroeg in de wedstrijd. Na goed 10 min. spelen wist de kleine en nog jeugdige spits van Internationaal met een fraaie omhaal van net buiten het straf schopgebied de doelman van de Juli anahoeve onhoudbaar te kloppen. De Julianahoeve heeft er hierna al les aan gedaan om de balans weer in evenwicht te brengen. Bij vlagen liet het team vrij aardig veldspel zien maar eenmaal aange land in de buurt van het strafschop gebied van de tegenpartij was het volkomen mis. De belangrijkste faktor was hier bij wel, dat het in de aanvalslinie volkomen ontbrak aan stootkracht. Na een gelijkopgaande eerste helft had de Julianahoeve in de tweede helft wel een lichte veldmeerderheid. Internationaal, spelend op de coun ter, kreeg echter nog de beste sco ringskansen waarvan niet werd ge profiteerd. Spanning bleef er zo tot de laatste sekonde daar in de laatste minuten het doel van Internationaal ZIERIKZEE. Op de donderdagavon den lijkt ,,De Beuzemet zijn open luchtschaak een beetje Russisch. (Daar schaakt men ook in de open lucht.) Gewoon belangstellenden en kenners volgen het spel met interes se. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) nog enige hachelijke situaties moest doorstaan. Om 3e en 4e plaats De Bremhoeve bleef in de strijd voor de 3e- en 4e plaats met 3-1 de baas over Bona Fide, de Wilhelmina- hoeve boekte een ruime zege op de Duinhoeve voor de 5e- en 6e plaats, terwijl Duin en Strand in een doel puntrijke wedstrijd met 5-4 wist te winnen van De Wijde Bliek voor de 7e- en 8e plaats. Voordat tot de prijsuitreiking werd overgegaan sprak de voorzitter van de sportvereniging Renesse zijn voldoening uit over een geslaagd toernooi, dat nu in de loop van 13 jaar zijn bestaansrecht overduidelijk heeft bewezen. Woorden van dank richtte hij tot de deelnenlënde campingè; dé EHBO, het terrein personeel die er iedere dag voor zorgden dat het terrein er keurig verzorgd bijlag, de scheids rechters (een team van 8 scheidsrech ters die hun vakantie te Renesse doorbrengen) en het kantineperso- neel. De scheidsrechters en een aantal medewerkers mochten uit de handen van de heer M. Dalebout een attentie en bloemen in ontvangst nemen. De prijsuitreiking werd hierna ver richt door de burgemeester van Westerschouwen, mevrouw J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer, die met een toepasselijk woord de prijzen aan de aanvoerders van de elftallen over handigde. Sportiviteitsprijs De sportiviteitsprijs, beoordeeld MOSKOU, 27-7. Met judoka Henk Numan en de nationale estafette ploeg op de 4x100 meter vrije slag da mes veroverde Nederland in het weekeinde een - alleszins bescheiden - plaatsje op de medaillelijst. Twee keer brons voor oranje, het was na een volle week - gedevalueerde - Olympische Spelen het minste dat verwacht mocht worden. Het team van Internationaal werd winnaar van het Campingvoetbal- toernooi in Renesse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) door het scheidsrechter-team, werd dit jaar .toegekend aan de Bremhoe ve. Na afloop van de prijsuitreiking vond de loting plaats voor het vol gend jaar, die de volgende indeling te zien gaf, poule A: Internationaal, Duinhoeve, Wijde Bliek en Bona Fi de. Poule B: Wilhelminahoeve, Julia nahoeve, Duin en Strand en Brem- hoeve. Benelux-wedstrij den Door samenwerking tussen de Ko ninklijke Nederlandse Watersport vereniging ,,De Kaag", de Royal Yacht Club van België" en de Wa tersportvereniging „Brouwersha ven" zullen op zaterdag 16 en zondag 17 augustus op de Grevelingen, Benelux-zeilwedstrijden in de 470 en de Laser klassen worden gehouden. Het gemeentebestuur van Brou wershaven zal tér gelegenheid van deze Beneluxdagen de besturen en organisatoren officiéél ontvangen in het klubhuis van de Watersportvere niging „Brouwershaven" (bovenzaal Gemeenschapsruimte „Het Tonnen- magazijn") op vrijdag 15 augustus vanaf 20.00 uur. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BLADEL. Burgemeester H. Bree- veld van Bladel wil een handtekenin- genaktie starten om de oude E-3 van Eindhoven naar antwerpen vrach t- autovrij te maken. Aanleiding hier toe is een ongeval donderdagavond in Bladel, waarbij een 17-jarig meisje dodelijk verongelukte doordat een Duitse vrachtwagen door een rood verkeerslicht reed. ROTTERDAM. De kapitein en de eerste stuurman van de maandag nacht geknakte supertanker „Ener gy Concentration" hebben tegenover de Rotterdamse rivierpolitie ver klaard dat zij fouten hebben ge maakt, die hebben geleid tot het knakken van de tanker. DEN HAAG. Door een brand in een woonhuis aan de Lange Beesten markt in Den Haag is in de nacht één persoon om het leven gekomen. De brand brak even voor half vijf uit, de brandweer had ruim anderhalf uur nodig om het vuur onder kontröle te krijgen. DEN HAAG. De Nederlandse rege ring heeft met grote afkeuring ken nis genomen van de staatsgreep in Bolivia en het onderbreken van het proces van demokratisering in dat land. DEN HAAG. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland gaan een onder zoek laten verrichten naar de haal baarheid van een tramverbinding tussen Den Haag en Leiden. Mochten de resultaten van dit onderzoek posi tief uitvallen, dan kan de aanleg van één of meer tramlijnen nader worden bestudeerd. ROTTERDAM. Burgemeester A. van der Louw van Rotterdam heeft de nieuwe Navo-tentoonstelling in het stadhuis van zijn stad geopend. Eenzelfde expositie die in januari in Rotterdam zou worden gehouden, kon niet doorgaan, omdat het materi aal daarvoor in Maastricht werd gestolen. Ook de hevige diskussie op dat moment over kernbewapening deed de organiserende Atlantische kommissie besluiten van die ten toonstelling af te zien. DEN BOSCH. Ambtenaren van het Bossche provinciehuis mogen voort aan niet meer ongekontroleerd tele foneren met nummers buiten het ge bouw. Ze moeten hun gesprekken net als vroeger weer aanvragen bij de te lefonistes. DEN HAAG. Ondanks het feit dat de kroon negatief over het in werking-zijn van het Kema-kernla- boratorium in Anrhem heeft be schikt en het bedrijf niet over de ver eiste vergunning beschikt, mag het toch doorgaan met haar werkzaam heden. De reden daarvoor is het aan vragen van een nieuwe vergunning, die naar een voorlopig oordeel, voor inwilliging in aanmerking komt. Dit heeft minister Van Aardenne van ekonomische zaken geantwoord, na schriftelijke vragen van het PPR- tweede-kamerlid Jansen hierover. P.V. Duiveland - Nieuwerkerk Wedvlucht vanuit Compiegne, d.d. 26 juli. Afstand 262 km. In con cours 351 jonge duiven. Gelost om 7.30 uur. Aankomst eerste duif 11.41 uur. Laatste prijsduif 14.00 uur. De uitslag is: J. v. d. Werf 1,13,33,39, 70, 84; J. Griep 2, 14, 47, 56,57, 60,62; C. v. Dijke 3, 12, 19, 37, 40; A. Hagesteijn 4, 23, 25, 30, 55, 66, 69;Comb. IJzelenberg 5, 20, 29, 31,36, 38, 41, 44, 63 ,67, 68, 75, 77; L. Smal- heer 6; J. Folmer 7, 10, 71; A. de Jonge 8, 26; H. G. van Noorden 9, 15, 16, 27, 35, 80, 83; J. v. Popering Jzn. 11, 52, 58, 74, 81; Joh. Jumelet 17, 65, 73, 78, 82; Comb. Knop-Stouten 18; Joh. Stouten 21,43, 54; Comb. Daane- Dooge 22, 42, 50, 59, 86; A. S. de Ko ning 24, 48, 88; A. J. IJzelenberg 28, 32, 76; M. A. Matthijsse 34, 85; M. C. de Koster 45, 46, 51, 64; C. J. Krijger 49, 53; P. de Bruine 61; P. Otte 72, 79; J. Scholten 87. Wij vragen op Korte termijn voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 660. Ondanks 5-1 nederlaag Een spelmoment uit de ontmoeting tussen Bruse Boys en SVV waarbij de ver dediging van de Boys een aanval van de Schiedammers afslaat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bruse Boys opende zaterdagavond haar oefenprogramma met een wedstrijd tegen het in de le divisie spelende Schiedamse SVV. Hoewel de betaalde voetballers uit Schiedam uiteindelijk met 5-1 aan het langste eind trokken, was het toch een nutti ge oefenwedstrijd voor de nieuwe za terdag 2e klassers. Na lange onderbreking Na een onderbreking van vier jaar zal er in de Westhoek weer een wie lerronde worden gehouden. In sa menwerking met de sportpromotion Zeeland organiseert de evenementen kommissie van de VVV Renesse vrij dag a.s. De Ronde van Renesse voor amateurs op het parcours: Hoge- zoom-Kooimansweg-Lagezoom-Roe- landsweg. Aan deze wedstrijd over een af stand van 90 km., waarvan de start om 19.00 zal plaats vinden, zal door ruim 60 amateurs worden deelgeno men. Onder hen zijn Wim de Waal, die zaterdag te St. Maartensdijk zijn tiende seizoenoverwinning behaalde, Naast de twee amateurs uit de re gio, Toon v. d. Steen, die dit seizoen al tienmaal op de 2e plaats eindigde, en Wim van Kooten, beiden uit Brui- nisse, komen alle bekende renners uit de provincie aan het vertrek. Tonny Huizen, Henk de Jong, Cees Spaans en Thijs Fase. Vedetten Van buiten de provincie komt de oud-wereldkampioen bij de stayers Gaby Minneboo, Peer Maas, Wim Lugtenburg, Van Vlimmeren, Gerrit van 't Geloof, Rinie Roks en de oud- prof.: M. Jongenelen. Verder is er de toezegging ontvangen van een zestal Engelse renners. Voor de aanvang van de wedstrijd voor de amateurs zal een wedstrijd worden gehouden op gewone fietsen over vier ronden van 2400 m., met ploegen van vijf personen van de campings te Renesse. Te 16.00 uur zal op het terrein van de camping Bona Fide een Ronde Miss verkiezing plaats vinden, waar voor eventuele gegadigden zich voor de aanvang kunnen aanmelden. De winnares zal in het bezit wor den gesteld van een draagbare TV. Had SVV in de le helft overwegend een veldoverwicht, na de rust toon den de Boys zich volkomen gelijk waardig. Nadat Leen van der Bijl eerst op de doellijn redding had we ten te brengen had hij na 25 minuten spelen de pech de bal in eigen doel te werken (0-1). Fraaie kopbal Met een fraaie kopbal wist Peits- man de voorsprong voor SVV tot 2-0 op te voeren waarna na een voortref felijke kombinatie Zoetmulder voor een 0-3 ruststand zorgde. Zoals reeds gezegd kwam de thuis- klub na de hervatting uitstekend voor de dag. Uit een door Jan Min- naard genomen vrije schop wist Piet van de Berg tegen te scoren (1-3). Kielbert liet hierna voor SVV de vierde treffer aantekenen, waarna met nog enkele minuten te spelen Zoetmulder voor een 1-5 eindstand zorgde. Bij de Boys maakte de van Yerseke overgekomen Jan Minnaard een voortreffelijk debuut, terwijl ook de van NOAD'67 uit St. Philipsland overgekomen doelman Steef van de Velde, die na de rust Johan de Frel verving, een betrouwbare indruk maakte. DEN HAAG. Zwemmers moeten de komende dagen op zeer ruime af stand blijven van de Haringvliet- sluizen. Daar moet door de hoge ri- vierafvoeren intensief worden gespuid. Hierdoor kunnen zeer ster ke stromingen ontstaan. Deze waar schuwing heeft het ministerie van verkeer en waterstaat gegeven. De rijkspolitie te water zal een oogje in het zeil houden. Door GERRIT FRANSSEN „Dirk, ik ga weg. Voorgoed. Ada is vanmorgen hier geweest. Ze heeft me alles verteld. Ook van je straffen. Mis schien zou ik dit alles nog geaccepteerd hebben, maar het feit, dat je voor me verzweeg getrouwd te zijn, vind ik ge meen. Dat had je moeten zeggen; zoiets had ik van jou niet verwacht. Daarom ga ik. Dank je voor je gastvrijheid al deze maanden. Els". Als hij het gelezen heeft, valt het papier uit zijn machteloos geworden vingers op de grond. Wat hij misschien in jaren niet heeft gedaan, doet hij nu: hij vloekt hartgrondig. Twee minuten later is hij weer buiten en haalt de wagen uit de garage. Mis schien is ze nog niet zo ver, kan hij haar inhalen en proberen alles te verklaren. Zo een gemeenheid van Ada! Hij rijdt in de richting van Vriezen- veen, omdat dit het meest voor de hand ligt Ze is lopen, dus kan ook het bospad binnendoor genomen hebben, weet hij. Dan komt ze vooraan het dorp binnen. Een uur lang rijdt hij rond, heel Vrie- zenveen door, kijkt bij het station, vraagt aan de dienstdoende spoorman of er met een der vorige treinen een vrouw is meegegaan, zo en zo gekleed. Maar de spoorman weet het niet of wil het niet zeggen. De man rijdt verder, naar Hooge Heksel, dan weer terug en neemt de weg langs het kanaal naar Almelo. Bij het station zet hij zijn wagen neer en betreedt de perrons, kijkt naar de vertrekuren van de trei nen naar het westen, maar er gaan zeker drie in een uur, dus ze kon al heel gauw weg, als ze hier is vertrokken. Ten over- vloedde rijdt hij nog wat door de stad en gaat over de binnenwegen terug, via Geesteren en Langeveen, maar er is geen spoor meer van Els te ontdekken. Gelaten keert hij terug naar huis. Doorloopt het nog eens, boven en bene den, maar het is nog net zo leeg als een paar uur geleden. Hij realiseert het zich nu in alle hardheid: Els is weg, voor goed. Langzaam zakt hij op een stoel, aan de tafel, moe van deze onverwachte emoties. Dan glijdt zijn gezicht in de handen en begint te huilen. Beer staat bij de man en ziet het. Hij legt zijn kop op de knie van de baas, troosteloos voor zich uitkijkend. In Haarlem komt Els van der Veer Balkman langzaam tot zichzerlf. Pas de volgende dag merkt ze op, dat haar schoonzus in verwachting is en gaat een handje helpen in het huishouden. Sinds ze enige tijd bij Dirk Lefering in de oude boswachterswoning de scepter heeft gezwaaid, staan haar handen nergens meer verkeerd voor. Babs is er haar dankbaar voor, want vaak voelt ze zich de eerste paar uren 's morgens doodbe- roerd. Ze weet van de dokter, dat er nauwelijks iets aan te doen is; daarom waardeert ze vooral in deze uren de hulp van haar schoonzuster. 's Middag gaat Barbara een uurtje rusten; meestal worden het er twee. Barbara is een luxe poppetje, weet Els. Heeft niet voldoende energie om zich te verzetten en vol te houden. Nu ja, zo kan ik me hier voorlopig nuttig maken. Ze zijn enkele dagen na Els' komst samen naar de stad geweest, want de garderobe van Els moet nodig aange vuld worden. Het heeft heel wat geld gekost, maar nu is ze weer een dame. Danny is naar Capelle gereden en heeft daar zo ongeveer alle kleren van Els meegenomen, maar het meeste kan Els niet meer aan, omdat ze veel breder is geworden. En zwaarder van boven. Wat kun je er aan doen, als je zo lange tijd in een dergelijke gezonde omgeving hebt gewoond? Vader is een zondagmiddag geweest Het weerzien was hartelijk, maar toch leek het, alsof er iets stuk was gegaan in deze maanden. Na zijn vertrek wist ze het, vader is nu helemaal door Dien ingepalmd. Die heeft ruimschoots daar voor de tijd en gelegenheid gehad en die nu uitgebuit Na twee weken komt het heimwee, 's Middags, als Babs zich boven, in de grote slaapkamer heeft teruggetrokken. Els zit beneden in de salon en rookt de ene sigaret na de ander en piekert Want ze kan de reus in de boswachters woning niet vergeten. Na het vertrek van Ada had ze staan trillen van ver- v. ontwaardiging, omdat ze zich bedrogen N en vernederd voelde. Misschien was het toch verstandiger geweest als ze zijn thuiskomst had afgewacht en hem de huid had uitgeveegd. Omdat hij zijn huwelijkse staat voor haar had verzwe gen. Heeft ze die zaterdagmiddag te impulsief gehandeld? Ze gaat twijfelen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4