Groot Jazz Festijn in Concertzaal te Zierikzee BURGEMEESTER T. C. HEKMAN OPENT VISSERIJDAGEN EN MOSSELSEIZOEN GROTE VERKOOP AUTOCROSS DE ZIERIKZEESCHE COURANT Toeristische trekpleister te Bru 1ST A - OOSTERLAND in het dorpshuis te Renesse dames-, heren- en kinderkleding Vrijdag 8 augustus WA> ffif PÊ Bitr ZIERIK SCHE NIEUWSBODE Vrijdag 18 juli 1980 136ste jaargang Nr. 22743 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. -4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. BRUINISSE, 17-7. Met de overbekende woorden: „Hier mee verklaar ik de Visserijdagen voor geopend", opende burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse donderdag middag in de muziektent de „dagen", als laatste van een drietal sprekers. Daarvoor had de heer Bal, voorzitter van de Stichting Festiviteiten alle aanwezigen welkom geheten. Tegelijk in zijn welkomstwoord verwerkte de heer Bal een verzoek aan de toeristen, „vernielingen ach terwege te laten". Ook op het podium aanwezig was Miss Visserijdagen 1980: Feija Plug, die direkt na de voorzitter het woord voerde. Zij hield een kort praatje over de mosselen, die dit jaar van uit zonderlijke kwaliteit schijnen te zijn. Deze Miss Mossel, zoals zij ook wel genoemd wordt, spoorde ieder een aan het zeebanket te gaan proe ven en besloot met de uitnodiging aan de toeristen zich „in het feestge druis te begeven". Even zag het er naar uit, dat dit feestgedruis regelrecht uit de boven- hangende wolken zou komen, maar het bleef gelukkig droog. De burger vader, die daarna aan het woord kwam, nam het verzoek van de voor zitter over en deed ook een appèl op het publiek de orde te handhaven en wanordelijkheden te vermijden. Visserijgemeente Ook legde de burgemeester speci aal voor de toeristen uit hoe de Visse rijdagen tot stand zijn gekomen. „De •gemeente Bruinisse blijft op de eerste plaats een visserijgemeente, hoewel de rekreatie nu een belangrij ke plaats inneemt." Even belangrijk vond de heer Hekman de scheepsin- Mosselkoningin Feija Plug (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dustrie en de landbouw. Tot besluit wenste hij de aanwezigen goede da gen toe en vooral mooi weer en de Advertentie uw dealer voor: m Tel. (01114) 1495 - St Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 aanwezige middenstand werd goede, zaken toegewenst. Als goede gewoonte bood de heer Jumelet, ex-voorzitter van de V.V.V., de burgemeester de eerste mosselen aan, daarbij wijzend op het zandvrij zijn van de mosselen en de bijzondere kwaliteit die men volgens de heer Ju melet zelden ziet. De burgemeester kon niet anders dan het goede voorbeeld geven, maar zo zei hij, „in mijn maag geen mosse len. Die zwemmen bij mij de verkeer de kant uit." Wat hij daarmee be doelde laat zich raden! Aan het einde van de korte plechtigheid maakte het gezelschap een wandeling langs de kermis en de braderie, die beiden hun tenten hadden opgeslagen in de Korte Ring, de Oudestraat en het Vaateplein. De 21e Visserijdagen zul len duren tot en met zaterdag aan staande en zullen besloten worden met een groot(s) vuurwerk. Braderie Geen Visserijdagen zonder brade rie de komende dagen in Bruinisse. De middenstanders spelen daar goed op in en bieden op de braderie van al les te koop aan. Daartussendoor ne men een paar lieden plaats die een bijna uit de tijd ambacht uitoefenen, en het evenement is kompleet. Tal van stands trekken de aan dacht en hun aangeboden koopwaar vindt gretig aftrek. Enkele spinsters geven blijk van hun vaardigheid met het spinnewiel en verkopen tegelijk hun wollige waar. Uiteraard trekt ook de aanwezige pottenbakker veel aandacht. Hoewel het woord eigenlijk fout is (er wordt niets gebakken) is het toch leuk te zien hoe uit een stuk klei een potje gevormd wordt. Een houtsnijder en de stoelenmatter geven ook acte de presance. Kermis Na een wandeling langs de vele DEN HAAG. Nederland sluit maandag een kultureel verdrag met Ierland, aldus minister Van der Klaauw donderdag na afloop van het kabinetsberaad meegedeeld. kraampjes van de braderie kan men zich uitleven op de kermis. Een trekspel, botsautootjes, draaimolen en schietsalon hadden direkt na de officiële opening geen klagen aan ge brek aan belangstelling. De hongerig makende bakluchtjes kwamen voor al uit de oliebollenkraam, die de prij zen wel aangepast heeft aan de huidi ge inflatie. Een vrachtwagen van de brouwerij Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse kreeg na de officiële ope ning de eerste mosselen aangeboden door miss Mossel 1980. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) loste zijn schuimend gerstenat bij één van de vele horecabedrijven. Aan het einde van de Visserijdagen zal daar vast niet veel van over zijn! Advertentie Vandaag en morgen 19 juli van Vandaag tot 9 uur (koopavond) Zie pagina 10 ZIERIKZEE, 18-7. Het jazzgebeuren, dat Zierikzee vrij dag 8 augustus gaat beleven, kan natuurlijk niet in de schaduw staan van het nog vers in het geheugen liggende North-Sea-Jazz-festival te Scheveningen, maar die pretentie leeft ook helemaal niet bij de enthousiaste or ganisatoren. Tenslotte gebeurde op jazzgebied in Zierik zee vrijwel niets, maar nu is op partikulier initiatief besloten daar wat aan te gaan doen. ZIERIKZEE. De mossel is er weer.. „Kakelvers" zegt men. maar dat klinkt wel vreemd. Op de jongste Toeristendag te Zierikzee. waren er velen, die zich het zeebanket lieten smaken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het plan deze zomer in de Concert zaal te Zierikzee een groot jazzfestijn te organiseren ontsproot in het brein van de heer A. J. P. Zwart te Zierik zee. Direkt na een voorzichtig schet sen van zijn ideeën kreeg hij de me dewerking van de heren Frank Vis ser (Zierikzee), M. P. Bruynes (Brui nisse), J. G. W. Muis (Ouwerkerk) en A. M. van 't Veer (Middelburg). Bovengenoemde lieden bezitten .naast hun liefde voor de jazz, ook al len een zekere reputatie op muziek gebied. Schrijver Frank Visser was enige" tijd perschef bij Phonogram; Maarten Bruynes en John Muis tra den zelf reeds talloze malen op in de regio en in de rest van Zeeland en A. M. van 't Veer deed en doet belang rijk werk in de Stichting „Jeugd en Muziek" te Middelburg. Deze mensen kregen verder mede werking van de „Stichting Het Thea ter" te Zierikzee, te weten van de he ren A. Verhey en P. P. G. van Borght. De jazz-enthousiastelingen hopen van harte dat dit evenement een groot sukses gaat worden en dat zo wel toeristen als regio-bewoners op vrijdagavond 8 augustus de weg naar de Concertzaal weten te vinden. De entreeprijs wordt - met enkele psy chologische overwegingen - gesteld op tien gulen per persoon. De Stich ting Het Theater heeft inmiddels la ten weten bereid te zijn elk jaar een jazzfestival in Zierikzee te houden als er „quite gespeeld" wordt. Het gaat bijhen om het festijn op zich en zeker niet in de eerste plaats om de kommercie. Wat staat het publiek nu te wach ten op dat jazzfestival in Zierikzee? De avond zal geopend worden door het befaamde kwartet van tenor saxofonist Harry Verbeke, wiens beide ouders in Zierikzee werden ge boren. Harry Verbeke wordt bege leid door pianist Irv Rocklin, bassist Wim Essed en drummer Max Bolle- mkn. De middenmoot van de avond van Advertentie ZATERDAG 19 JULI Aanvang 14.00 uur aan de Kooymansweg te Renesse STICHTING E.Z.H.A.C.O. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. omstreeks tien tot twaalf uur wordt gereserveerd voor een optreden van de vrolijke en onderhoudende „Dixieland"-groep „The Horse Shoe Six" uit Tilburg, met zang van een Engelse vokaliste. „Het is een ama teurensemble, maar staat op profes sioneel niveau la Dutch Swing Col lege", aldus de organisatoren. Tot in de kleine uurtjes Vanaf middernacht tot in de kleine uurtjes zal het jazzfestijn worden voortgezet in de foyer van de Con certzaal. Hier zal men vergast wor den op een optreden van de befaamde Blues- en Boogie Woogie pianisten Hein van der Gaag. Hij wordt bege leid door de Belgische musici Jean- Luc van Lommei (slagwerk) en Mare van Garsse op 5-snarige bas. Kaarten voor dit jazzfestival zijn verkrijgbaar op de voorverkoopa dressen: Fa. Weltevreden, Korte St. Janstraat en Slijterij ,,'t Kraanplein", Kraanplein 2 en avonds 8 augustus aan de kassa van de Concertzaal. Verwachting tot zaterdagavond: Perioden met regen Veel bewolking en perioden met re gen; minimumtemperatuur om streeks 13 graden en middagtempera- tuur ongeveer 17 graden; matige tot krachtige wind uit west tot zuidwest. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 19 juli Zon op 5.39, onder 21.48 Maan op 13.22, onder 0.38 20 juli Zon op 5.41, onder 21.46 Maan op 14.26, onder 0.59 21 juli Zon op 5.42, onder 21.45 Maan op 15.30, onder 1.21 Eerste Kwartier: 20 juli (7.51) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 19 juli 8.57 20.48 2.23 14.41 20 juli 21 juli Doodtij: 22 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Donderdag was het een dag met redelijk weer, althans voor deze zomer. De zon liet zich ih praktisch het gehele land zien en overdag viel er nauwelijks regen. Ook was er niet veel wind, zodat het weer tamelijk aangenaam was. Inmiddels is het weer opnieuw verslechterd. Oorzaak hiervan is een lagedrukgebied met een kern boven de Noordzee en een kern westelijk van Schotland. Aan de zuidflank ervan stroomt vochtige en vrij koele lucht van de oceaan naar west-Europa. Ook zater dag zal deze luchtstroming blijven voortduren. Dat betekent veel be wolking en af en toe regen. De mid- dagtemperaturen blijven rond de ze ventien graden liggen. PARIJS. Een politieman is vrijda gochtend om negen uur (onze tijd) ge dood bij een schotenwisseling tussen politie en enkele jongelui die de wo ning van de Iraanse oud-premier Sja- poer Bachtiar wilden binnendringen. Bachtiar bleef ongedeerd. Vier men sen werden gewond. '.38 21.41 3.09 15.30 10.28 22.41 4.01 16.27 t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1