Kinderboerderij Bruinisse organiseert huifkarritten „De Korenzolder" KLEUTERSCHOOL EN BIBLIOTHEEK WORDEN MUSEUMRUIMTEN WINKEL GEOPEND TE ZIERIKZEE IN BIOLOGISCHE VOEDINGSPRODUKTEN Koor „Nu met Hope" op E.O. bijeenkomst STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE Donderdag 17 juli 1980 Nr. 22742 Gevraagd naar het aantal bezoe kers zei mevrouw De Graaf (mede beheerder van de boerderij) dat daar geen klagen over is. Weer of geen weer, altijd zijn er wel kinderen te vinden, die maar niet genoeg kunnen krijgen van de aanwezige dieren. Mocht het weer helemaal tegen zitte, kan men zich altijd nog verpozen in het bijbehorend restaurant. Door een galzen wand gescheiden van de ma nege kan men in het restaurant een blik werpen op de verrichtingen van paard en ruiter. werken van Joh. Seb. Bach. Behalve een aantal koraalvoorspelen speelt de koncertgever de preludium en fu ga in G grote terts, een triosonate en een concerto. Ook kan men de canzo- na in d en de fuga in Es grote terts be luisteren. J Diefstal Tussen maandagmiddag 17.00 uur en dinsdagochtend 10.00 uur werd in gebroken in het winkeltje van Van D. in de Nieuwe Boogerdstraat 10. Er zijn drie waardevolle poppen ont vreemd, die een gezamenlijke waar de hebben van 1300,—. Aanrijding Dinsdagmiddag omstreeks 15.00 uur vond op het fietspad Zierikzee- Haamstede een aanrijding plaats tus sen een fietser en een bromfietser. De fiets, bestuurd door F. H. uit Hert fort (D.) zou te veel over de as van de weg gereden hebben, waardoor de bromfiets bestuurd door J. M. uit Hoedekenskerke frontaal op de fiets inreed. Beide bestuurders liepen lichte schaafwondjes op. De fiets werd vrijwel niet beschadigd, terwijl de brommer ernstig beschadigd werd. HAAMSTEDE Vuurwerk Op de camping „Duinhoeve" te Haamstede is maandagnacht een vechtpartij ontstaan, waarbij de po litie bemiddelend is opgetreden. Eni ge verwarring ontstond, omdat er „schoten gelost zouden zijn". Dit bleek echter volkomen naast de waarheid: enige jongelui waren ge lijktijdig bezig met vuurwerk te ont steken. De politie heeft de jongelui van de camping verwijderd. RENESSE Fototoestel ontvreemd Door het indrukken van eën ruitje werden zh dé nacht van "dinsdag óp woensdag uit de afgesloten auto van B. uit Waddinxveen een fototoestel en een belichtingsmeter ontvreemd. De auto stond geparkeerd aan de Ou de Moolweg. SEROOSKERKE Tentoonstelling Co de Voogd In de hervormde kerk van Seroos- kerke wordt - zoals eerder gemeld - van 28 juli tot en met 2 augustus, een tentoonstelling gehouden van schil derijen en tekeningen van de kunst schilder Co de Voogd te Haamstede. De expositie wordt op zaterdag 26 juli geopend door de burgemeester van Westerschouwen, mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Onder leiding van Piet Struijk zal de ope ning muzikaal worden omlijst door de exekütanten: Reinata Heemskerk (alt), Trix van Dongen en Joos Luch- tenborg (cello) en Piet Struijk (piano). BROUWERSHAVEN Diefstal De heer H. N. uit Marl (D.) heeft dinsdagochtend aangifte gedaan bij de politie van een diefstal van twee roeren van zijn Catamaran. De boot ligt in jachthaven „Den Osse" te Brouwershaven. Waarde van de ver miste roeren bedraagt ongeveer 1300,—. NIEUWERKERK Garage vol rook In de nacht van woensdag op don- derdag, om een uur of twee, bleek de werkplaats van het garagebedrijf Autoservice Duiveland aan de Oude Noordstraat vol rook te staan. Men dacht aan brand en de brand weer werd gewaarschuwd. De schade bleek mee te vallen, want de rookontwikkeling wérd veroorzaakt Eerste oplevering BRUINISSE, 17-7. Vorige week had te Bruinisse de eerste oplevering plaats van de tot museumruimten omgetoverde kleuterschool, annex bibliotheek. Hg m De firma Capelle leverde goed werk; men kent de oude lokalen er niet meer in terug. Het ontwerp is ge maakt door de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht (Gemeente werken) Bruinisse-Middenschouwen. „In deze treiste vakantiedagen, nu Ll 4 op het Aquadeltagebied, duizenden Het Burgkse koor „Nu met Hopebij het optreden tijden de rechtstreekse regeerden is een slechtweervoor- 66 T V -uitzendingziening dringend noodzakelijk en het is jammer dat het visserij museum en (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) het oorlogsmuseum niet een paar maanden vroeger klaar waren. Nu funktioneert de Oudheidkamer als mogelijkheid om even te vertoeven in een echt oud huis, zoals het 100 jaar en korter geleden was ingericht. Velen maken daarvan gebruik. Frappant is daarbij, dat de mensen geboren na 1925 zo goed als niets meer weten van de meekrap als ver fstof en van de voor deze voor de werkgelegenheid zo belangrijke teelt, uit de vorige eeuw. In de Oud heidkamer is de best bewaarde kol- lektie werktuigen uit geheel Zeeland van de meekrapteelt bijeen. Leden van het koor „Nu met Hope" arriveren mjraaie koetjes op de Beatrix- weide. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 16-7. Vanuit de kinderboerderij te Bruinis se, gelegen nabij het bekende rekratiecentrum Aquadel- ta, worden op de woensdagochtenden huifkarritten naar de markt verreden. De gehele ochtend wordt de tocht visa-versa ondernomen. Op de dinsdagavonden rijdt de zelfde kar een rit door de polder en krijgt men, eenmaal terug bij de manege-kinderboerderij, in het restaurant voor een luttel bedrag een portie pannekoeken voorge schoteld. Volwaardig voedselpakket DEN HAAG. Minister Pais (onder wijs) zal als eerste Nederlandse mi nister begin volgende maand waar schijnlijk Tibet bezoeken. DEN HAAG. In het voorstel van minister Wiegel tot herindeling van ambtelijke en politieke topsalaris sen moeten de burgemeesters van de drie grote steden, kommissarissen der koningin, de voorzitter van de Rijnmondraad en enkele andere hoge funktionarissen het meest inleveren. DEN HAAG. Minister Tuijnman (verkeer en waterstaat) heeft het kol lege van b. en w. van Rotterdam la ten weten dat het rijk in principe be reid is mee te werken aan verdiepen van de Rotterdamse oliegeul tot 72 voet (23,6 meter). (Vervolg pag. 1) tweede optreden tijdens deze T.V.- uitzending arriveerde de Burghse „artiesten" in enkele fraaie koetsjes, eigendom van dierenarts M. K. Buth. Op video Een optreden op de televisie wil je natuurlijk ook best zelf even zien. Dat kon direkt na afloop van de uit zending. Alle koorleden togen naar Bar De Westhoek, want eigenaar de heer Wessels had de twee liederen op videoband vastgelegd. Aan „Camping '80" werd door nog meer regio-bewoners meegewerkt. Zo waren de filpjes van Westerschou wen, die tijdens de uitzending ge toond werden, gemaakt door foto graaf J. v. d. Berge. Verder werd een gesprekje gevoerd met de heer P. van Dalsum, die het een en ander vertelde over de Natuur- en Vogelwacht, terwijl VVV- voorzitter dr. H. J. van Zuylen mede deelde, dat de Westhoek vrijwel uit sluitend door natuurliefhebbers wordt bezocht. Ds. B. Oosterbroek vertelde iets over het kerkelijk werk in Westerschouwen. In het E.O.-programma werd ver der opgetreden door de groep „Ho- dos" uit Groningen, de zangeres Thé- rèse en de Duitse zanger Manfred Sie- bald. Toespraken werden gehouden door Henk Binnendijk en Jan Kits sr. In het E.O.-programmablad „Vi sie" van deze week wordt een artikel gewijd aan deze uitzending vanuit Haamstede. De voorplaat van het blad is gesierd met een fraaie foto van de Vuurtoren, (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De kinderboerderij-manege, die de naam „De Korenzolder" draagt, is een zelfstandig geheel, al wordt er wel samengewerkt met Aquadelta, wat in de onmiddellijke omgeving ligt. De samenwerking tussen ge noemd centrum en de kinderboerde rij bestaat onder andere uit het feit dat van de bij het centrum behorende crèche, de aldaar verblijvende kinde ren regelmatig een bezoek brengen aan de kinderfarm. Parelhoenders, konijnen, kippen, geiten en eenden, alles loopt door el kaar, zoals de Schepper het waar schijnlijk oorspronkelijk heeft be doeld. Een eldorado voor de jeugd, met name de allerkleinste, maar ook voor de ouders. Ook kunnen kinderen die er ver blijven op de dinsdag- en zondaga vonden gratis pony rij den in de mane ge. Een echte boerderij is het overi gens niet. Het is meer een verzame ling dieren van diverse pluimage, sa menlevend op een flinke weide. Een paar hokken dienen als nachtver blijf, onder andere vopr degejten. jj)e populatie van de weide zal binnen zeer korte tijd een flinke uitbreiding krijgen. Alle vijf aanwezige geiten moeten bevallen en vooral voor de jeugdige bezoekers is dit natuurlijk geweldig om mee te maken. De ezel (die nu ergens op het achterterrein graast) zal ook een jong krijgen, al zal dit nog wel een poosje op zich la ten wachten. Voeren Het is een genoegen te zien hoe kin deren daar met de dieren omgaan. Vooral voor de „stadse" kinderen moet het een belevenis zijn de dieren van zo dichtbij te kunnen aanschou wen. Daar kunnen ze zien, dat eieren niet uit een fabriek of legbatterij hoeven te komen, maar dat de kip die in alle vrijheid kan leggen. Alle aan wezige dieren zien er prima verzorgd uit. Dat kan ook niet anders, want ze worden regelmatig gevoerderd door passanten. Zakken vol brood worden uitgestrooid, zoveel, dat de dieren er niet eens direkt op af komen. Een ge vaar daarbij is wel, dat ook plastic zakjes binnen het bereik van de vreetgrage bekjes komen. Onderwaterhockeyteam Wereldkampioen Zoals onlangs in dit blad gemeld, maakte de Ouwerkerkse sportman Bertus Bleiji het afgelopen weekend deel uit van het Nederlands Onder water hockeyteam bij de Wereld kampioenschappen in Canada.. Bertus Bleiji is inmrad'êls 'in het Duivelandse teruggekeerd": én kon vol trots mededelen: „Het Neder lands team is Wereldkampioen ge worden". De onderwaterhockeyspelers kun nen terug zien op een uitstekend ver loop van de wedstrijden. Van Enge land werd met 6-4 gewonnen, op Ca nada werd een 7-6 overwinning ge boekt, de wedstrijd tegen Amerika eindigde in 12-2 winst voor Neder land en de finale wedstrijd tegen Australië werd met 6-4 gewonnen. Het team mocht een zeer fraaie We reldcup in ontvangst nemen en zal die tijdens de W.K. volgend jaar in Mexico gaan verdedigen. ZIERIKZEE Orgelkoncert in Gasthuiskerk Woensdag 23 juli a.s. zal de beken de organist Bram Beekman een kon- cert geven op het Marcussen orgel van de Gasthuiskerk te Zierikzee. Het koncert duurt ongeveer een uur. Het programma vermeldt louter ZIERIKZEE, 17-7. Het echtpaar Rob en Bertie van Lint hebben onlangs in een gerestaureerd pand aan de Maarstraat in Zierikzee een winkel in biolo gisch voedsel geopend. De eigenaars gebruikten al jarenlang de produkten zonder kunstmest en chemische bestrijdingsmiddelen. Anderhalf jaar geleden kwamen ze in Zierikzee wonen, waar weinig op dit gebied te koop was, maar Rob werkte als grafisch ontwerper in Rotterdam en kon daardoor regelmatig het voedsel mee naar Zierikzee nemen. De produkten die in de winkel staan vormen samen een volwaardig voedselpakket: granen, peulvruch ten, volkorenbrood en zuivelproduk- ten. Eigen omgeving „We proberen zoveel mogelijk pro dukten uit eigen omgeving te betrek ken. De kaas, boter, eieren, honing en een gedeelte van de groente ont vangen we uit Haamstede," aldus de heer Van Lint. Ook is er een verbin tenis met het Delta verdeelcentrum voor biologische produkten in Mid delburg. Verwerking Bij de verwerking zijn geen kleur-, geur- en smaakstoffen, emulgatoren (daardoor wordt de houdbaarheid verhoogd), stabilisatoren (stoffen die chemische reacties vertragen of op heffen) of conserveringsmiddelen toegevoegd. De heer Van Lint ver deelt de hoeveelheid zelf over de pot jes en de zakjes. Wat de prijs van dit soort voedsel» betreft bestaat er volgens de eige naar weinig verschil met het normale voedselpakket. „Als mensen zich echt uitsluitend bepalen tot dit soort etenswaren dan zijn ze niet veel duurder uit. Plus dat de manier van eten een fundamenteel iets is. Ge zond eten is de basis voor een goed le ven," zo is de heer Van Lint van me ning. De winkel is reeds vanaf woensdag 9 juli voor het publiek toegankelijk, zaterdag 26 juli wordt de zaak pas of ficieel geopend. BONN. Het Westduitse ministerie van defensie heeft woensdag bekend gemaakt dat de landen van de Ver dragsorganisatie van Warschau in Polen, Oost-Duitsland, Tsjechoslo- wakije en de westelijke grensgebie den van de Sowjet-Unie bijna een miljoen soldaten gelegerd hebben. MOSKOU. De Oosteuropese/Zuid- amerikaanse lobby heeft uitstekend gewerkt. Reeds bij de eerste stem ming voor het voorzitterschap van het IOC behaalde Juan Antonio Sa maranch, woensdag, een dag voor zijn zestigste verjaardag, de absolute meerderheid. Lord Killanin kon de Spanjaard als zijn opvolger voorstel len. Weerzien ZIERIKZEE. In het kader van de In ternationale uitwisselingen tussen Nederland en Israël bracht een groep van veertig Israëli's woensdagmid dag een bezoek aan Zierikzee. Deze bezoeken staan onder auspiciën van het sub-komité Kef ar Saba in Delft. De Israëlische gasten werden woens dagmiddag in Zierikzee rondgeleid door dr. mr. H. P. Schaap. Vooraf gaande aan de wandeling door de stad werd een boeket bloemen gelegd op de Joodse begraafplaats in Zierik zee (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De huifkar, waarmee vanaf de manege op de woensdagochtenden de tocht wordt ondernomen naar de markt in Bruinisse. doordat de elektromotor van de luchtketel was doorgebrand. De brandweer was binnen een half uur weer terug. BRUINISSE Flinke botsing Op de Staphorsterkruising (Rijks weg 18), werden woensdagmiddag rond half vier twee personenauto's, resp. bestuurd door H. C. van B. uit Numansdorp en F. M. van H. uit Mei- jel, zwaar beschadigd bij een flinke bosting. De bestuurders liepen wat schrammetjes op. Doker Buytendijk uit Bruinisse verleende eerste hulp. „Kongres'Munktionaris Aquadelta De heer Eric Walraven (31) is be noemd tot promotor van de afdeling kongressen bij Aquadelta te Bruinis se. Van de kongresruimte wordt nu al tamelijk druk gebruik gemaakt en de nieuw benoemde funktionaris heeft op dit punt zeker de wind mee. Er is in de wijde omtrek en waar schijnlijk in geheel Zeeland geen kongresruimte, die met die van Aquadelta te Bruinisse kan konkur- reren. Niet alleen heeft men de be schikking over een ruimte waar en kele honderden kongresgangers kun nen vergaderen, men kan zijn ge zinsleden meenemen, die dan op het terrein in de vakantiebungalows kunnen worden ondergebracht. En er zijn talrijke mogelijkheden, om na een vermoeiend kongres te recreëren. met schoenen SCHIPHOL, 16-7. Een rechercheur van de rijkspolitie dienst luchtvaart heeft op Schiphol een opmerkelijk weerzien beleefd, Daar werd door de douane de 27-jarige Pakistaan M. A. B. aangehouden, die tien kilogram hasjiesj ons land binnen wilde smok kelen. De rechercheur aan wie de man werd overgedragen, herkende dë Pakistaan onmiddellijk als dege ne die hij twee jaar geleden op Schip hol had ondervraagd in verband met smokkel van morfinetabletten en hasjiesj. Hiervoor heeft de Pakistaan uiteindelijk enige maanden in een Nederlandse gevangenis moeten doorbrengen. De hasjies die de Pakistaan toen bij zich had, was verborgen in zijn schoenen, die in beslag genomen wer den. Om de man niet blootsvoets naar de officier van justitie te sturen, had de rechercheur hem toen een paar schoenen van zichzelf gegeven. De Pakistaan droeg bij zijn tweede aanhouding op Schiphol nog steeds de schoenen van de rechercheur, dit maal zonder hasj. Behalve M. A. B. hield de douane een tweede Pakistaan aan die in ge zelschap van B. reisde, de eveneens 27-jarige J. N. Ook hij had tien kilo gram hasjiesj bij zich. Het tweetal zal donderdag aan de officier van justitie in Haarlem worden voorge leid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3