Circus „Holiday" komt naar Schouwen-Duiveland Werk van kursisten siert gemeentehuis van Wester schouwen c J- rmi f. fe* O 4H TWEEDE DAG RING PROMOTION HAAMSTEDE JONG EN OUD OP „BROUWSE DAG" Kunst in bestuurlijke sfeer" 15 JUL11980 r--- STREEKNIEUWS Optredens in Bruinisse en Renesse nationale strippen kaart ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15Juli 1980 Nr. 22741 r rA - -v<V HAAMSTEDE. Specima van kunstwerkjes, te zien in het gemeentehuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 14-7. Het gemeentehuis Haamstede heeft naast de bestuurlijke taak, deze week (en mogelijk nog een wat langere tijd) nog een andere bestemming. In de lange brede gang hangen nu kunstwerkjes in de vorm van aquarellen, houtskoolwerk, olieverfschilderijen, waterverf werk en pentekeningen „van eigen bodem". Het zijn de 16 leerlingen van de schilderkursus van Co de Voogd die hier hun kreaties mochten ophangen en die voor een ieder te bezich tigen zijn. ZIERIKZEE Auto gestolen In de nacht vaan maandag op dins dag werd vanaf ,,'t Groentje", de parkeerstrook aan het einde van de Hoofdpoortstraat een B.M.W. perso nenauto gestolen. Het ontvreemde voertuig behoort toe aan K. G. S. uit Duitsland, eigenaar van een tweede woning in de Hoofdpoortstraat. Brommer tegen auto In de Hoofdpoortstraat te Zierik- zee is maandag rond half één een bromfiets tegen een auto gereden. Toen automobilist M. K. uit Zierik- zee moest stoppen, gleed de bromfiet ser A. v. L. uit Zierikzee dóór eft botste tegen de auto. De bromfiets zat aan de voorkant in elkaar, de au to werd aan de achterzijde bescha digd. Botsing op rotonde Op de rotonde bij Zierikzee klapte maandagom twaalf uur automobi list M. A. uit Bosschenhoofd (gem. Hoeven) achterop de auto bestuurd door N. van H. uit Dordrecht. Beide auto's werden beschadigd. Openluchtkoncerf Op dinsdag 22 juli organiseert de Youth for Christ-afdeling een open- luchfkoncert in de muziektent. Het koncert wordt gegeven door de Rock groep „Amaziah". WËSTENSCHOUWEN Auto's toegetakeld Maandagochtend vonden twee Duitse toeristen hun auto's, die zij hadden geparkeerd voor hun logeera dres aan de Steenstraat te Westen- schouwen, zwaar toegetakeld terug. Gedurende de nacht hebben onbe kenden over de auto's gelopen, waar door de daken in elkaar zaten, de zij kanten bekrast en spiegels afgebro ken. De eigenaars waren F. R. uit Velbert en H. P. uit Hannover. BURGH Orgelkoncert De organist Henk G. van Putten uit Handwerken of breien kan een ie der leren, maar kunstschilderen is een aangeboren gave. Dat dachten we tenminste. Wie de 62 verschillen de werkjes bekijkt, denkt daar toch anders over. Er zijn leerlingen bij die bij de aanvang van de kursus nog nooit een penseeltje of pen hadden gehanteerd en die zich nu plotseling hebben ontpopt als talentvolle kunstenaars en kunstenaressen want de vrouwlijke deelname overheerst de gehele kursus. Co de Voogd: „en kelen hadden wat ervaring doch de meesten konden nog geen rechte lijn op papier zetten. Het is gewoon ver bluffend wat deze dames en heren met zoveel enthousiasme in een pret tige sfeer hebben vervaardigd. Geen afgunst doch elkaar helpen was er al tijd bij. We starten dan ook in oktober weer een nieuwe kursus zoals gewoonlijk in de oude openbareschool aan het Duinwegje. De Lier, bespeelt donderdag 17 juli het orgel van de hervormde kerk. O. m. worden werken uitgevoerd van J. S. Bach en J. P. Sweelinck. HAAMSTEDE Optredens Zondagmiddag 20 juli treedt de rock 'n roll formatie Blast op in het strandpaviljoen „Het Schouwse Strand". In het voorprogramma zal „Dikke Kees" voor het voetlicht tre den. Voor tijd: zie agenda. Schuur afgebrand Op de Kamperfoelieweg no 19, is hedenochtend (maandag) omstreeks 05.00 uur de achter deze woning staande schuur afgebrand. De wo ning behoort toe aan een Duitser, de heer Noss uit Düsseldorf. Deze zou zondag in zijn schuur met een brander aan het werk zijn ge weest. Daarbij zou enig gas zijn ont snapt, dat in dé schuur is blijven han gen. Toen hedenochtend de in de schuur staande koelkast in werking trad, hetwelk waarschijnlijk met enige vonken gepaard ging, ontplofte het gas en de daarbij behorende gasfles. De schuur vloog in brand. De schade aan de stenen schuur bedraagt onge veer 15.000,—Aan inboedel ont stond een schade van ongeveer 5.000,—. De brandweer van Haamstede kon alleen de resten nog blussen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij ook voor gevorderden en voor hen die overdag moeten werken komt er ook een avondkursus. Eén kursusmiddag of -avond duurt 3 uren waarvan 45 minuten theorie". Voor hen die van kunst houden met wat onderwerpjes uit de naaste omgeving bevelen we intussen een bezoek ten zeerste aan. Openingstijden gelijk aan die van het gemeentehuis. Expositie een week verlengd De tentoonstelling van werken van leerlingen van de teken- en schilders- kursus van kunstenaar Co de Voogd uit Burgh, is met 'een week verlengd wegens de grote belangstelling. De expositie, die wordt gehouden in het gemeentehuis van Haamstede, zou oorspronkelijk tot en met 18 juli du ren, maar nu kunnen belangstellen den tot en met 25 juli terecht. De ten toonstelling, die 62 olieverfschilderi jen, aquarellen en pentekeningen omvat, is te bezichtigen tijdens de uren dat het gemeentehuis is geo pend. RENESSE Winkels weer open Wegens overtreding van de win kelsluitingswet zijn wederom dezelf de winkeliers beboet, die zich al een paar weken lang aan dit feit, het geo pend zijn op zondag, schuldig hebben gemaakt. Het betreft campingwin kels in het bungalowpark „De Bon- gerd" en camping „Schouwen", bei de te Renesse. MIDDENSCHOUWEN Auto's ontdaan van wielen en banden Onverlaten hebben het in de nacht van zondag op maandag voorzien op de wielen, banden en sportvelgen van Mercedessen. H. R. uit Isenlohn (Duitsland) vond zijn auto zonder de ze onderdelen terug in het bungalow park „De Achterhoek" te Scharen- dijke. U. L. uit Essen, logerend in het bungalowpark „De Haerde" te Elle- meet, miste vijf van dergelijke kom- plete wielen, want men had ook zijn kofferbak opengebroken en het re servewiel ontvreemd. Perstuk verte genwoordigen ze een waarde van 1000 gulden. BROUWERSHAVEN Orgelkoncert Heden (dinsdag 15 juli) koncerteert de organist Maurice Pirenne op het orgel van de St. Nicolaaskerk. DREISCHOR Orgelkoncerten Wij herinneren aan de orgelkoncer ten door Dirk Jansz. Zwart, die gege ven worden op het orgel van de Her vormde kerk, op de donderdagen in juli (17, 24 en 31 juli). Aan het koncert op 24 juli werkt traditiegetrouw mede, de Zierikzee- se sopraan, mevrouw M. N. Coumou- Groenendijk. OOSTERLAND Gelukkige prijswinnaars Bij de zesweekse aktie, die hier ter plaatse gehouden werd onder het motto „Goede merken altijd prijs" door Supermarkt De Vlieger-Stouten aan de Sint Joostdijk, viel een prijs van honderd gulden aan boodschap pen ten deel aan de familie P. J. Ver maas, wonende aan de Weelstraat 46 alhier. Mevrouw Vermaas werd op vrijdag 11 juli jl. in de winkel van de Supermarkt nog een bloemruiker aangeboden. Aankoop woning Onlangs werd het woonhuis Molen weg 7 alhier van de laatste eigenaar, de heer L. de Voogd, aangekocht door, Adrie Otte Jan zn. alhier. Vele jaren lang werd deze woning BRUINISSE/RENESSE, 14-7. Circus Holiday brengt op woensdag 23 juli een bezoek aan Bruinisse en op donder dag 24 en vrijdag 25 juli staat de circustent opgesteld te Renesse. Een keur van internationale artiesten zal de voorstellingen verzorgen. Zo zal de Zuidafrikaapse trapeze groep „The Starlords" in de nok van de tent te aanschouwen zijn. Zij bren gen een luchtnummer met een drie voudig vliegende trapeze, met alle salto-mortales, pirouettes en dubbele passages. Frankrijks meesterdomp- teur Alfredo Beaufort toont zijn kunsten in de roofdierenkooi met vijftien Javaanse, Indiase en Afri kaanse panters. Voorts treden twee Acrobaten „Los Hermanos Laurador" en het Nederlandse clownstrio „Los Ginos" op. Uit Portugal komen „Los 3 Man- duca". Een antipode/trampoline- en zwaardbalans nummer worden ver zorgd door respektievelijk „Les Ca- rolls", „The Seven Bouncing Re nowns" én mademoiselle „Jessica". Olifanten Diverse soorten paarden zoals zwarte hengsten en Deense tijger- paarden en dansende olifanten zullen het programma verder kompleteren. Het geheel wordt begeleid door het zeven man tellende showorkest. De matinee voorstellingen zullen met schuur, erf en tuin bewoond door de veehandelaar Piet Timmerman Cz. Deze liet er in 1918 een schuur bij zetten, en heeft ook in later tijd het woonhuis nog vergroot door er een keuken aan te bouwen. Omstreeks het jaar 1910 is de woning gebouwd voor wijlen de heer Willem van der Zande, die later een woning in de on middellijke nabijheid betrokken heeft, waar hij tot voor enkele jaren bleef wonen, voor hij met zijn vrouw naar het verzorgingstehuis „In 't Op per" te Bruinisse vertrok. Herbestrating In het kader van de herbestratings- werkzaamheden hier ter plaatse zal door de firma A. W. Wandel uit Nieu- werkerk, wegenbouw- en straatma- kersbedrijf, een aantal straten en trottoirs worden hersteld. Nog voor de bouwvakvakantie werd het gedeelte van het Koningin- neplein, dat gelegen is langs Super markt de Vlieger-Stouten, aange pakt, dat klaar kwam. Ook voor deze werkzaamheden steekt het langduri ge natte weer vaak een spaak in het wiel. BRUINISSE Weer een inbraak Weer is er een inbraak gepleegd in Bruinisse. Ditmaal was de werk- Advertentie de is ook verkrijgbaar bij reisburo HAAMSTEDE, 14-7. Donderdag staat Haamstede weer in het teken van het Ring Promotion spektakel en de gehele dag kan het publiek zich weer verlustigen aan de verschillen de stands rond de Haamsteedse Ring en aan de Noordstraat. plaats van de heer IJkema (wonende te Oosterland) aan de Werkhaven het doelwit. In de nacht van zondag op maandag werd een deur geforceerd en voor 6000 gulden aan gereedschap pen ontvreemd. Daaronder bevonden zich een vandiktebank, boormachi nes, schroef tollen, decoupeerzagen, sehiethamers en een verstekzaag. SAN SALVADOR. De aanvoer van levensmiddelen heeft een lichte ver betering gebracht in het lot van de honderd Salvadoriaanse boeren die de ambassade van Costa Rica in El Salvador zijn binnengevlucht. Zon dag begonnen de bezetters van de ambassade aan hun derde nacht. SALISBURY. Een vooraanstaand minister uit de regering van premier Robert Mugabe van Zimbabwe heeft felle kritiek geleverd op minister van binnenlandse zaken Joshua No- komo. Het is de tweede scherpe aan val binnen een week op de leider van de kleinste partner in de regeringsco alitie van Mugabe. KAAPSTAD. Een zwarte politie man, die op jacht was naar twee ver dachte personen, is nabij Kaapstad in Zuid-Afrika dood gevonden. De politieman bleek te zijn gewurgd. Te vens waren hem de ogen uitgerukt. Dit heeft de politie van Kaapstad be kendgemaakt. WASHINGTON. Ronald Reagan praat vandaag (dinsdag) met een aan tal republikeinse vrouwen die ver ontwaardigd zijn over de omstandig heid dat het verkiezingsprogram voor het eerst in 40 jaar geen instem ming betuigt met het amendement op de grondwet over de gelijke rechten (van vrouwen). Momenteel spatten af en toe wat zonnestralen door de zware bewol king en het is de duizenden toeristen aan te zien dat ze naar een volle zon en warmte snakken. Het is nu half juli en slechts een drie weken in mei was het volop zomer doch toen kre gen de depressies met polaire lucht de overhand. Enfin, iedereen die er mee te maken heeft kan er van mee praten. Mocht het donderdag goed weer zijn, dan zullen toch nog velen naast een bezoek aan het strand (dat we de bouwvakkers van harte gunnen) de RinglPromotion bezoeken. Het dagprogramma wijkt niet veel af van de eerste dag, alleen des avonds verandert alles. Te 19.00 uur verzorgen John en Rita op de muziek tent een amusementsprogramma voor jong en oud en vanaf 20.30 uur speelt de Boerenkapel „De Grutte- pikkers" er lustig op los. Slagerij Simmers draait weer een os aan het spit, altijd weer voor velen een heer lijke aanblik en een kans om een lek ker stukje vlees te konsumeren. „Knal/eest" NAPELS, 14-7. Twee gasten en twee kelners moesten in Na pels wegens lichte brandwon den behandeld worden, nadat een bruidstaart tijdens een re ceptie ontploft was. „Ik denk datik wat te veel alkohol in het deeg heb ver werkt", zo gaf de chef-kok toe. „Daardoor kwam het zaakje tot ontploffing toeri een van de kelners de kaarsjes aanstak". ANKARA. Afgelopen week zijn twee Iraanse militairen per helikop ter naar Turkije gevlucht. Bij aan komst in het westelijke buurland verklaarden zij politiek asiel te wil len vragen in de Verenigde Staten, zo heeft de Turkse regering meege deeld. "W wi Op het centrum van de Markt verzorgden leden van de Stichting Peuterspeelzaal en van de Knutselklub tijdens de Brouwse Dag zaterdag een kindercrèche. De jeugdige bezoekers werden beziggehouden met plakken, knippen, verven enz. De allerkleinsten vermaakten zich uitstekend in de zandbak. worden gepresenteerd door de Ne derlandse zangeres Conny Vink. De bezoekers kunnen tevens een kijkje nemen in het Nederlandse circusmu seum, dat eveneens op het terrein staat opgesteld. Dit bevat een verscheidenheid aan circus wetenswaardigheden, zoals kostuums, instrumenten, oude foto's, programma's en affiches. Aan het circus werken veertig artiesten mee en vijfentwintig vaste perso neelsleden zijn in dienst. De tent De tent heeft een afmeting van 38 bij 32 meter, die in minder dan vijf uur wordt opgebouwd in tweeënhalf uur tijd is hij afgebroken en rijklaar. Te Bruinisse zal een tent worden op gezet op een terrein van Aquadelta en te Renesse op de hoek Stoofweg- Mauritsweg. Voor tijden: zie agenda. Geen Brouwse Dag" zonder garnalen pellen, dachten de leden van de bejaardensoos Brouwershaven. Pellen en zin gen ging uitstekend samen en er heerste in hun stand dan ook een aanstekelijke vrolijkheid. Overigens pelden de le den van de bejaardensociëteit niet alleen, er werden ook garnalen verkocht en dat betekende een welkome ondersteu ning voor de kas. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3