DE KLUIZENAAR Tour de France komt in een beslissend stadium deurloo Deltasporters present bij AV 56-wedstrijden 4 Opdracht Post-ploeg gewijzigd De Fransman Bernard Vallet als eerste over de finish in Martigues. Met nu nog zes etappes voor de boeg is de Tour de France in een beslissend stadium gekomen. Bij de drie in het weekend voor het eerst onder een stralende zon gereden etappe wist Joop Zoetemelk zijn leiderspositie met suc ces te verdedigen. De rol die de renners van de Raleigh- ploeg nu krijgen te vervullen is een andere als die welke in de aanloop naar de Pyreneeën werd vertolkt. Nu geen jacht meer op etappe-over- winningen, maar zich inzetten voor het verdedigen van de leiderspositie van Joop Zoetemelk. Hun belang rijkste werk is daarbij om Zoetemelk zo goed mogelijk te beschermen en de renners die een direkt gevaar voor zijn leiderspositie zouden kunnen opleveren bij een ontsnappingspo ging terug te halen. Door deze taktiek toe te passen krijgen de renners die reeds een rui me achterstand hebben de gelegen heid een uitlooppoging met sukses te bekronen. In de etappe van Lezignan naar Montpellier kon hiervan de Belg Lu- do Peeters, volgend seizoen in de Raleigh-ploeg, profiteren. Veertig kilometer voor de finish kreeg hij de vrijheid en de gelegen heid solerend op de etappe- overwinning af te gaan. Voorsprong uitgebreid Tijdens deze etappe wist Zoete melk nog zijn voorsprong op zijn naaste konkurrent en landgenoot Hennie Kuiper met 8 seconden uit te breiden door bij de laatste van de vijf bonificatiesprints die er onderweg waren achter de reeds gevluchte Pee ters als tweede over de streep te gaan. Op deze dag vielen er weer vijf uit vallers te noteren. De Belgen Mare Dierickx, Frank Hoste, Paul de Key- zer en de Fransman Christian Jour- dan gaven onderweg de pijp aan Maarten, terwijl zijn landgenoot Jean Marie Michel niet meer aan de start verscheen. Verder viel ook het doek voor de ging. Met een geslaagde demarrage was hij er in geslaagd zich van de vier medevluchters te ontdoen. Bij de tweede en voorlaatste beklim ming op het plaatselijke circuit viel de Belg echter volkomen stil en werd hij door de vier achtervolgers voorbij gestoken. René Martens had in de laatste ronde nog de pech, dat bij het schakelen zijn ketting er af liep waardoor ook hij kansloos werd voor de etappezege. Laatste beklimming Bij de laatste beklimming toonde Bernard Vallet zich overtuigend de sterkste met Thevenet op de 2e plaats en Jean Tosso als derde. Met een lut tele achterstand van 9 seconden won de Ier Sean Kelly de sprint van het peloton, met alle Nederlanders, voor de 4e plaats. Zondag was er de eerste Alpen etappe van Trets naar Pra Loup over een afstand van 207.5 km. Ook in de ze rit speelden de Raleighs weer een dominerende rol door alle uitlooppo gingen in de kiem te smoren. Steeds waren de mannen van Post in het voorste gelid van het peloton te vinden om elke verrassing te kun nen voorkomen. Met nog 40 km te gaan kregen de Spanjaard Alberto Fernandez en de Belg Jos de Schoen- maecker, in het algemeen klasse ment resp. met een achterstand van ruim 28 minuten en bijna een uur, de gelegenheid te ontsnappen en een maximale voorsprong van bijna 6 mi nuten te nemen. In de aanloop naar de beklimming te Pra Loup zorgden de Ralegh-ren- ners er voor het tempo hoog te hou den om zo verdere ontsnappingen te voorkomen. Hoog- tempo In de beklimming nam de weer in vorm zijnde Johan van de Velde de taak van zijn ploegmakkers over. Door het hoge tempo waarmee hij naar boven reed vielen de renners uit het peloton als dorre bladeren van de boom. Uiteindelijk bleven de sterksten overeind, zij het dat men het moordende tempo van Van de Velde met de grootste moeite kon volgen. Spanjaard Juan Pujol die, nu het reg lement in werking is getreden dat de laatste in het algemeen klassement geplaatste renner uit de strijd wordt genomen, zijn biezen kon pakken te Montpellier. In de 15e etappe van Montpellier naar Martigues, een tamelijk vlakke rit met een zeer lastige aankomst (met de twee plaatselijke ronden die nog moesten worden gereden), moest er driemaal een soort Cauberg wor den beklommen en daarna verscheen de Belgische tourvedette Michel Pol- 1 entier niet meer aan de start. Pollentier, die in 1977 nog de Ron de van Italië won, werd tijdens de Tour geplaagd door een spierontste- king wat mede tot gevolg had dat hij in het algemeen klassement maar laag stond geklasseerd. In de loop van de laatste dagen was de blessure zo verergerd dat hij na een onderzoek van de arts de raad kreeg de strijd te staken daar de blessure alleen nog maar zou verergeren als hij door zou gaan. Kalme rit Met de Alpen in het vooruitzicht werd het een kalme rit over de vlak ke wegen naar Martigues, waarin de Raleighs er voor zorgden dat het pe loton goed gesloten bleef. Pas in de slotfase kregen vijf renners, de Bel gen René Martens en Ludo Delcroix en de Fransen Bernard Thevenet (de tweevoudige Tourwinnaar in '75 en '77), Bernhard Vallet en Jean Tosso de vrijheid om uit het peloton te ont snappen. Op het plaatselijk circuit te Martigues, waar nog twee ronden van 5 km moesten worden afgelegd, zag het er in eerste instantie naar uit dat Delcroix op de overwinning af tervolgers waarvan Christian Seznec de sprint vor de derde plaats won. In dezelfde tijd gingen Joop Zoete melk (9e) en Jo Maas (He) door de fi nish, terwijl Kuiper (15e) nog 16 se conden aan Zoetemelk had moeten prijsgeven. Door zijn goede prestatie in deze rit won Maas acht plaatsen in het alge meen klassement. Daar het peloton tot aan de voet bij de beklimming te Pra Loup bijeen bleef waren de verschillen in de eerste Alpenetappe nog niet zo groot. Met uitzondering van Jos Schipper, die een achterstand van 12 minuten op de winnaar had, kwamen alle overige Nederlanders met geringe tijdsverschillen binnen. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. Zoetemelk (Ned.), 80.21.22; 2. Kuiper (Ned.), op 1.34; 3. Martin (Fra.), op 4.55; 4. De Muynck (Bel.), op 7.01; 5. Bernadeau (Fra.), op 8.05; 6. Bazzo (Fra.), op 9.01; 7. Seznec (Fra.), op 10.00; 8. Nilsson (Zwe.), op 10.01; 9. Agosthino (Por.), op 10.13; 10. Lubberding (Ned.), op 10.46; 18. Van de Velde op 20.39; 30. Maas op 31.58; 30. Knetemann op 32.45; 54. Oosterbosch op 46.28; 60 Jonkers op 49.58; 64. Van Vliet op 51.59; 81. Schipper op 1.00.56. Ploegenklassement: 1. Miko- Mercier 334 uur, 04.16 min.; 2. Peuge ot 334.10.21; 3. Raleigh 334.10.51; 4. Puch 334.21.30. Puntenklassement: 1. Rudy Peve- nage (Bel.) 141 pnt.; 2, Ludo Peeters (Bel.) 112 pnt; 3. Pierre Bazzo (Fra.) 109 pnt. Vandaag, maandag, staat er weer een zware Alpenetappe van Serre Chevalier naar Morzine over een af stand van 244.5 km op het program ma. In deze etappe wordt begonnen met een klim van nog 600 meter naar de top van de Galibier waarna nog de Madeleine, de Araches en de Joux Plane zullen moeten worden beklom men. Rustdag Morgen (dinsdag) is er de tweede en laatste rustdag waarna woensdag nog een zware Alpenetappe van Mor zine naar Prapoutel-Les-Sept-Laux over een afstand van 196 km moet worden gereden. In deze etappe moet de Chatillon (4e cat.), de Aravis (2e cat.), de Cham- plaurent (le cat.), de Barioz (2e cat.) worden beklommen, terwijl de fi- hisch te Prapoutel Les Sept Saulx wordt bereikt met een beklimming van de le categorie. P.V. ,,De Bruse Trekker" Concours Ruffec, 687 km. Deelna me 23 oude duiven. Gelost 110780. Eerste duif 20.37 (11-7-80); laatste 9.17 (12-7-80). - J. J. M. Steketee l; J. van Popering 2, 6; Ph. Steketee 3, 5; L. van Duiven- dijk 4. Concours. St. Quentin, 210."km. Deelname 26 oude duiven. Eerste duif 14.54; laatste 15.09, J. van Popering 1, 4, 5, 6; Ph. Steke tee 2, J. J. M. Steketee 3; W. J. Wilten- burg 7. Concours St. Quentin 210 km. Deel name 176 jonge duiven. Eerste duif 14.48; laatste 15.16. Gebr. de Jonge 1, 6, 11, 27; J. van Popering en zn. 2, 17, 28, 31; Ph. Ste ketee 3, 9, 23; J. J. M. Steketee 4, 7, 12, 14, 16, 19, 21, 22, 24, 25, 28, 29, 30, 34, 35; L. van Duivendijk 5, 8, 10, 13, 15, 18, 20, 26, 32, 33, 36. Campingvoetbaltoernooi te Burgh Heden (maandag)avond zal op het sportpark Van Zuijen te Burgh een aanvang worden gemaakt met het jaarlijkse campingvoetbaltoernooi Te 18.30 uur bijten de Duinrand en Rozenhof de spits af, gevolgd door de wedstrijd tussen Berkenhof en Ginsterveld (19.15 uur). De eerste dag zal hierna worden af gesloten met het treffen tussen Torentje en Duinoord. Advertentie voor jongensmode moet u in onze juniorshop zijn. uitverkoop begint 17uil Mol 5 7 Zierikzee Tel. (01110) 2890 GOES, 12-7. Onder slechte weersomstandigheden organiseerde AV 56 te Goes een avondwedstrijd. Aan deze wedstrijd werd door een aantal Delta Sport atleten (s) deelgenomen. De resultaten waren: C-jongens: Dixon v. d. Sande: 100 meter in 13.1 sec.; 800 meter 2.21.5 mi nuten. Jan Konijnenburg: 800 meter in 2.31.0 minuten. B-jongens: Christ Huijsmans: 100 meter in 15.0 sec.; verspringen 3,85 meter. Voor hem was dit de eerste wedstrijd. A-jongens: Albert Engelbregt: 100 meter in 11.0 sec.; 200 meter in 23.7 sec. C-meisjes: Marjolein Kort: discus werpen 20,86 meter, persoonlijk re- Rekords voor Delta Sporters POORTUGAAL, 10-7. Op de don- derdagavond 10 mei in Roosendaal gehouden avondwedstrijden vestig den twee Delta Sporters een nieuwe Zeeuws jeugdrekord op de 400 meter horden. Cor de Jonge verbeterde het 10 jaar oude rekord bij de jongens A, dat sinds 24 mei 1970 op naam stond van Jan Jansma van Zeeland Sport uit Vlissingen. Het oude rekord was 58.5 sec. Cor bracht dit terug tot 57.8 sec. Inge den Boer schreef het tweede rekord op haar naam. Dit rekord bij de meisjes A had zij reeds in handen. Zij bracht het van 78.5 sec. naar 70.4 sec. Ook Michaëla Jongschaap kwam uit op deze 400 meter horden en bleef onder het oude rekord. Zij kwam uit op een tijd van 78.3 sec. Verder werd door deze twee dames deelgenomen aan het discuswerpen meisjes A. Michaëla Jongschaap werd hier tweede met een worp van 26,80 meter en Inge kwam tot 16,82 meter. Kees Verkerk kwam deze avond uit op de 800 meter. Hij startte in de sterkste serie en werd hierin 5e. Zijn tijd was 1.55.1 minuten, maar 0.7 sec. van zijn klubrekord. Hans van Elzelingen die in een an dere serie startte liep de 800 m in een tijd van 2.07.6 minuten. kord en speerwerpen 16,98 meter. Margreet den Boer: discuswerpen 16,49 meter; speerwerpen 13,60 meter Jos van Langeraad: verspringen 3,91 meter; speerwerpen 22,17 meter. B-meisjes: Cora den Boer: 200 meter in 29.0 sec.; hoogspringen 1,50 meter en speerwerpen 22,70 meter. A-meisjes: Inge den Boer: hoogspringen 1,40 meter en discus werpen 21,29 meter Michaëla Jong schaap: 100 meter in 13.6 sec.; 200 me ter in 28.6 sec. persoonlijk rekord; speerwerpen 26,80 meter; discuswer pen 26,80 meter en hoogspringen 1,40 meter. Dames: Joke v. d. Kasteele: speer werpen 31,16 meter; 200 meter in 29.1 sec. en discuswerpen 21,50 meter. Campingvoetbal te Ouwerkerk OUWERKERK, 11-7. S.V. Ouwer- kerk organiseert dit jaar weer een Campingvoetbaltoernooi. De wedstrijden, die in het kader van dit toernooi gespeeld zullen worden, vinden plaats op de volgende data en tijd: Woensdag 16 juli: 18.45 uur, zater dag 19 juli: 18.45 uur, woensdag 23 ju li: 19.30 uur en zaterdag 26 juli: 19.30 uur. De wedstrijden worden gespeeld op het thans in gebruik zijnde noodsportveld van s.v. „Ouwer kerk" aan de Haneweg. ASSEN. Met de gebruikelijke op tocht door de binnenstad van Assen hebben de ongeveer 25 duizend deel nemers aan de Drentse rij wiel vier daagse een punt gezet achter de vijf tiende editie van dit evenement. DEN HAAG. De prijzen zijn in ons land in de maand juni iets gedaald. Volgens de cijfers van het C.B.S. met 0,1 procent. Dat betekent dat de prijsstijging voor de eerste helft van 1980 uitkomt op 3,7 procent. De eerste Aïpenetappe werd zondag gewonnen door de Belg Jos de Schoen- maecker. De Belg Ludo Peeters wist de 14e etappe op zijn naam te schrijven. In deze groep, waarin Joop Zoete melk in het wiel van Van de Velde volgde en waarin verder de Neder landers Hennie Kuiper en de einde lijk weer goed rijdende Jo Maas za ten, had geen enkele renner de moed en de kracht nog een demarrage te plaatsen. Voor gele trui-drager Zoetemelk, die zo in een zetel naar de finish werd gebracht door zijn ploeggenoot leek er geen vuiltje aan de lucht totdat met nog een kleine 1,5 km te gaan Van de Velde bij het overschakelen, hij wilde een tandje hoger gaan rij den, zo'n ongelukkige manoeuvre maakte dat Zoetemelk tegen hem op reed en ten val kwam. Bliksemsnel kreeg Joop een andere fiets van mechaniciën Jan La Grand waarmee hij de achtervolging op de groep inzette. In grotse stijl reed de gele trui-drager het ontstane gat weer dicht op de groep waarin het aan kracht ontbrak om uit dit voor val klinkende munt te slaan. Voor de laatste kilometer werd begonnen had Joop zich weer in de groep genesteld en was alle gevaar geweken. Eindsprint Intussen had Jos de Schoenmaec- ker zich in de eindsprint de sterkste getoond over de Spanjaard Fernan dez welk tweetal nog een voorsprong van 1 minuut en 30 seconden had overgehouden op de groep ach- „Möggeeen beetje koppijn van de wijn, maar dat komt, omdat ik een paar jaar niks heb gedronken. Sorry er moet ergens tabletten zijnin de kast, als ik me niet vergis Ze antwoordde niet, enkel nors voor zich uit kijkend. Om zich een houding te geven, opende ze het deurtje van de vuurhaard, rakelde het wat op en gooide er nieuwe brandstof overheen. Met een klap smeet ze het deurtje dtèht. Bij de pomp boog hij zich even over haar heen en zoende de vrouw in haar nek. Ze weerde hem niet af, maar reageerde er evenmin op. Hij keek haar aan. „Zeker ook koppijn, he?" Nog altijd antwoordde ze niet De man vroeg verder: „Toch wel goed geslapen, he? Met een ruk draaide ze zich om naar de man. „En hoe ver was ik dan wel heen, meneer Leferin^? Voorzover ik ontdekt heb, ben ik niet verder geko men dan daar!" Ze wees naar zijn slaap kamer. Hij keek verschrikt op. „Nou, jij wilde zelf hoor." Geruime tijd hield ze haar blik op zijn gezicht gericht, maar ze kon er niets bijzonders in zien. Zelfs geen spotlicht jes. Hij is doodernstig op dit moment wist ze nu. Schouderophalend draaide ze zich weer om. „Laten we er verder maar over zwijgen. „Wat bedoel je? Ik heb niks gedaan, wat jij niet wilde." Ze werd rood tot de haarwortels. „Je liegt! Hij greep haar ruw bij de schouders. „Ja, ga verder? Probeer eens te sugge reren, dat ik je met geweld heb geno men? Heb het hart eens, dan zal ik je tochMaar wat hij dan zou doen, bleef in het niet hangen. Hij was ge schrokken van zijn eigen heftigheid. Zijn handen vielen van haar schouders. Ze hadden haar pijn gedaan, maar ze voelde ook een andere pijn. Die man is eerlijk, wist ze nu. „Sorry," zei hij zacht en liep toen naar de kast, waar hij ging zoeken naar hoofdpijntabletten. „Bedoel jeging ze op kalme toon inhakend op hetgeen hij gezegd had, „bedoel je, dat ik het zelf wilde? Dat ik op eigen initiatief met je meeging naar jouw slaapkamer?" Zonder om te kijken antwoordde hij: „Ja. Precies. Weet je dat dan niet meer? Ze liep langzaam naar de tafel en schonk zich een kop koffie in, waarvan ze ging drinken, terwijl ze neerzakte op een stoel. ..Ik weet nog, dat ik op je schoot zat en we elkaar zoenden. En misschien wat stoeidenverder weet ik niks meer tot ik vanmorgen wakker werd. De man had een buisje met tabletjes gevonden en nam er twee in, die hij met water uit de pomp wegspoelde. Daarna liep ook hij naar de tafel en legde er twee voor haar neer. „Hier. Dat helpt. Met een paar uur voel je je een stuk beter." Hij wilde bij haai' gaan zitten Door GERRIT FRANSSEN omrich een kop koffie in te schenken, maar met ruk kwam ze overeind, zich omdraaiend. „Ga je sljeblieft eerst was sen en aankleden." De rest van de morgen bestond er een soort gewapende vrede tussen beiden; er werd nauwelijks gesproken. De vrouw deed het hoognodige werk, maar het bed in zijn slaapkamer maakte ze dit keer niet op. Pas in de middag, na de lunch, toen ze afwaste, stelde hij voor. „Laten we straks maar een eindje gaan wandelen. Het zal ons goed doen; het weer is ook redelijk, dus Ze antwoordde niet, maar verkleed de zich en ging een kwartier later met hem mee. De hond bleef voor het huis liggen. Dirk had de voordeur toegetrok ken, maar niet op slot gedaan. Geruime tijd wandelden ze zwijgend door het bos. Hij was een gedeelte ingeslagen, dat ze niet kende. Het stilzwij gen begon pijnlijk te worden. Het was de man, die de stilte op een gegeven moment ver brak en vroeg: „Ben je nog steeds hoos?" Zonder hem aan te kijken, zei ze op kalme toon: „Niet zozeer op jou. Datje profiteerde van het feit, dat ik teveel gedronken had en daardoor gek ging doen, neem ik je niet kwalijk. Ik denk. dat elke man wel zo zou zijn. Het feit, dat ik me zo heb laten gaan, zit me dwars. Want zo ben ik niet, als je dat maar weet!" Het laatste kwam er heftig uit (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4