MUZIKANT TH. KIK ZESTIG JAAR AKTIEF LID VAN „NU MET HOPE" Inbraak in goud- en zilverzaak Bruinisse mislukt Receptie te Bruinisse De „Music-Play-Inn" op „Brouwse Dag" STREEKNIEUWS INFORMATIECENTRUM OP „NEELTJE JANS" „DRAAIT" EEN JAAR i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 juli 1980 Nr. 22740 BRUINISSE, 11-7. Afgehaald in een auto en voorafge gaan door de vereniging, waarvan hij zestig jaar lid en 50 jaar bestuurslid is, werd de heer Th. Kik met echtgenote en zoon, vrijdagavond naar het Dorpshuis gereden, waar hem een receptie werd aangeboden, door de muziekver eniging ,,Nu met Hope". BRUINISSE. De heer Th. Kik te Bruinisse, herdacht het feit, dat hij zestig (60) jaar verbonden is aan de plaatselijke muziekvereniging ,,Nu met Hope". De jubilerende muzikant kreeg het ere-burgerschap van de gemeente aangenbo- den. Theo de Bruin uit Nieuwerkerk en Piet Bens uit Spijkenisse zorgden tijdens de opening van de ..Brouivse Dag" voor een fraai stukje doedelzakmuziek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Vervolg pag. 1) Waarnemend voorzitter Jan Wie- brens heette hem welkom, op deze gedenkwaardige avond, maar exku- seerde een aantal verenigingsleden die met vakantie zijn. Hij nam daar bij de gelegenheid waar om de mu ziekvereniging in zijn geheel te exku- seren, omdat in Bruinisse veel akti- viteiten ontplooit, juist in een tijd dat het overal vakantie is. Hij ver zocht klementie voor zijn vereniging en begrip voor de moeilijkheden, om dat het aantal werkende leden geslonken is tot 17; in een plaats van meer dan 3.000 inwoners is dat een veel te klein aantal. Op dit punt stelde hij de heer Kik tot voorbeeld, die nog steeds aktief is en in de vereniging ook volhield, toen b.v. het aantal leden tot zeven was teruggevallen. Voor zijn aktiviteiten was de heer Kik eerder met de ere-medaille in zil ver behorend bij de Orde van Oranje Nassau en enkele onderscheidingen van het Koninklijk Nederlands Mu- Het uitsnijden van een ruit, zo suc cesvol toegepast bij de firma Braber, werd ook hier met niet een zelfde re sultaat toegepast, maar toen stuitte men op een tweede ruit van hard glas en hier moest men de pogingen opge ven. Of het hier een gebrek aan vak- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ziek Verbond. Hij betrok in zijn hul de ook mevrouw Kik-Jumelet, die voor de muziek ook steeds bereid was veel te doen. Zij weet honderden loten te verkopen en is aktief als er een bazar gehouden wordt. Felicitaties gemeentebestuur Burgemeester T. C. Hekman stelde op zijn beurt de heer Kik aan velen ten voorbeeld en feliciteerde hem na- mes het gemeentebestuur. Hij was gelukkig met de vele aktiviteiten die op Bruinisse op verenigingsgebied nog worden gedaan, maar wilde toch nog eens aan de bel trekken, nu het ledenaantal van „de muziek", die on misbare schakel in en dorpssamenle ving, tot 17 is ingekrompen. Vóór mevrouw Kik was er een fraai boeket, maar de gemeenteraad had met algemene stemmen besloten, Thomas Kik tot ere-burger van Brui nisse te benoemen. manschap was, of dat de dieven, in hun werk gestoord werden, de heer Smit werd gelukkig de ellende van een inbraak in zijn zaak bespaard, door eerder genomen voor zorgsmaatregelen. Het bleef bij een uitgesneden ruit. Er was op zijn revers bijna geen plaats meer om de daarbij behorende draagspeld op te steken. Bij het ere burgerschap behoren ook nog de leg penning en een fraaie gecalligrafeer- de oorkonde. „Oudere garde" Een oorkonde was ook meege bracht door de heer C. J. Schout, pro vinciaal voorzitter van de Kon. Ned. Muziek Federatie, die voor dit bij zonder jubileum graag naar Bruinis se was gekomen. Ook hij prees het doorzettingsvermogen van de oudere garde, waarvan ook de heer Kik deel uitmaakte en pleitte voor muziekon derwijs op de basisscholen. Verschil lende afdelingen kennen het euvel van een slinkend ledental. De heer G. van der Weele, 30 jaar lang samen met „Thomas" aktief in „Nu met Hope" richtte de schijnwer per op de jubilaris, die hij schetste als een bescheiden figuur, maar een harde werker. Hij kon mededelen, dat er op Bruinisse blokfluitles op de scholen wordt gegeven en hoopte dat daaruit animo bij de jeugd zou blij ken, om lid te worden van „Nu met Hope". De aanwezige leden, brachten het gezin Kik, daarna een serenade. Tho mas zegde daarop, op zijn eigen wij ze, alle aanwezigen dank, voor de on vergetelijke dag hem bereid. ZIERIKZEE Voorrang bleef uit A. F. uit Aalburg die over de Re genboogstraat richting Pieterse- liestraat reed zou geen voorrang ver leend hebben op de kruising aan M. A. G. uit Zierikzee, waardoor mate riële schade ontstond aan beide auto's. ZIERIKZEE Eenzijdig ongeval In de nacht van zondag op maandag omstreeks 02.10 uur, reed een auto, bestuurd door A. v. G. uit Drongelen op de Nieuwe Kooiweg, dor nog on bekende oorzaak tegen een boom. De bestuurder en zijn passagier A. N. uit Veen werden gewond naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis ge bracht. Na behandeling konden bei den weer naar hun kampeeradres gaan. WESTENSCHOUWEN Brandalarm Zondagavond om 21.30 uur loeiden de sirenes van de brandweer. De dui novergang nabij de rotonde zou in brand staan. De brandweer, daar aangekomen, vond alleeen een vreugdevuur op het strand, welk on der grote belangstelling geblust werd. BURGHSLUIS Groot jacht veilig binnengesleept Een groot Duits tweemast-jacht, de Chimborazo uit Aken, op weg van Hoek van Holland naar Colijnsplaat geraakte zondagmorgen vroeg kort bij het Noord-Bevelandse strandje bij Flipjeshaven in moeilijkheden omdat de motor weigerde. De kapitein was aldaar voor anker gegaan, omdat hij des nachts in de war was gebracht door de vele licht jes op de werkeilanden. Vanaf de wal bemerkte men de benarde positie en werd de reddingboot in Burghsluis gewaarschuwd. Schipper Schot kwam met de klei ne Dolfijn naar het jacht en sleepte dit in een 2 uren durende zware tocht naar Colijnsplaat, waar het werd af gemeerd. Het jacht was 16 meter lang en had 14 mensen aan boord. Te 13.00 uur was de Dolfijn weer terug in de thuishaven. HAAMSTEDE Geen voorrang verleend Op de hoek Bernhardstraat-Julia- nastraat zou de automobilist M. C. M. uit St.-Willebrord geen voorrang verleend hebben aan de van rechts komende A. C. M. B. uit Haamstede. Beide voertuigen werden bij de bot sing beschadigd. HAAMSTEDE Rommelmarkt Zaterdag 19 juli" kunnen de liefheb bers van een rommelmarkt weer te recht en nu in de Haamsteedse Ring waar rond de Ned. Hervormde kerk een rommelmarkt wordt gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de restauratie van het orgel van deze kerk. 's Morgens zal burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet- Leenheer de markt openen. Mocht het slecht weer zijn dan verhuist al les naar de Winterkerk. Naast de oude spullen zijn diverse kraampjes opgesteld met diverse at- trakties waaronder de bekende handwerkentent met fraaie, zelf ver vaardigde stukjes kleding en een stand met suikerspin, pannekoeken, loterij enz. Voor tijd: zie agenda. Ongeluk opgelost De bestuurder van de totaal ver nielde auto, die vrijdagmorgen in de kleine uurtejs in de tuin van de fam. Tieleman verzeild geraakte is gevon den. Het bleek te zijn de Rotterdam mer L. M. v. E. die de auto, eigendom van mej. T. d. R. uit Burgh op de Jon ge Jan Boeijesweg had gestolen. Hij wilde er mee naar Renesse doch reed verkeerd richting Haamstede. Op de Kloosterweg wilde hij keren, doch deze manoeuvre mislukte totaal en hij schoot in de tuin waar het voer tuig na heel wat schade te hebben aangericht, tot stilstand kwam en la ter door takelbedrijf J. de Jonge werd opgehaald. Nauwgezet speurwerk van de Rijkspolitiemensen leidde later tot aanhouding van v. E. die bij de eerste botsing met een boom een hoofdwon de opliep en zich moest laten verbin den bij een dokter. Geslaagde Kerkmis De zaterdag gehouden Kerkmis trok zeer grote belangstelling. Rond de Gereformeerde kerk wa ren weer een groot aantal kraampjes te vinden met allerlei dingen die een toerist en burger aantrekken. Daar waren de stands van Youth for Christ (in hun Engelse dubbel deksbus), het Wereldnatuurfonds, een grote van de Chr. basisschool „Onder de Wieken", die spulletjes verkochten ten bate vari hün 3 adop tiekinderen. Verder een schiettent, bussen gooien, enveloppen trekken waarin niks of een fraaie prijs, een groots opgezette handwerkstand met als trekpleister een damesbroek uit 1920 (welie). En dan een informa tiestand van de Natuur- en Vogel wacht Schouwen-Duiv eland, van Amnesty International en de liefheb bers konden zich te goed doen aan warme pannekokek en dito worst. De bekende wereldwinkel was mede aanwezig en niet te vergeten wat an tiek en andere nog bruikbare artike len. De poppenkast was er voor de kin deren en het aangenaam verpozen was mogelijk met koffie en koek. De gehele dag „liep" het en des avonds kon het eindbedrag opgemaakt wor den dat ter beschikking komt van de Gereformeerde Kerk en voor de Wil de Ganzen. Het bedrag was iets meer dan 10.000,— bruto en daar gaat dit jaar maar zeer weinig van af. BURGH Bromfietser tegen paal Zondagavond omstreeks 22.45 uur reed de bromfietser E. B. uit Haamstede op de Hogezoom te Haamstede. Bij het inrijden van de Ring slipte de bromfiets. De uit te genovergestelde richting komende auto, bestuurd door H. B. uit Haamstede kon de geslipte bromfiet ser nog net ontwijken. B. gleed met bromfiets door en kwam tegen een paal tot stilstand. De bromfiets van B. liep zware schade op, de auto kon zijn weg onbeschadigd vervolgen. B. werd door een dokter behandeld, waarna hij huiswaarts kton keren. SCHARENDIJKE Aanrijding R. C. uit Hoogeveen reed zondaga vond om 21.55 uur tussen de dubbele rij geparkeerd staande auto's op de Scahrendijkseweg. Daarbij week hij te veel naar links en raakte daarbij de auto van R. J. W. uit Spijkenisse. Beide auto's liepen materiële schade op. RENESSE c Doorgereden na aanrijding Op de Hoogenboomlaan reed zater dagnacht een onbekend gebleven automobilist op twee Duitse jonge wandelaars. Een van hen de 19-jarige W. S. E. uit Tönisforst werd naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee vervoerd en na onderzoek door getransporteerd naar het zie kenhuis De Bevelanden in Goes. Hij had hersenletsel opgelopen. De auto mobilist is doorgereden. KERKWERVE Naar de Vierdaagse Het echtpaar Noordijke uit Ker- kwerve neemt deze week deel aan de Vierdaagse in Nijmegen. Het is voor de derde keer, dat de heer en me vrouw Noordijke bij dit internatio naal bekende wandelgebeuren van de partij zijn. De heer Noordijke zal trachten elke dag een afstand van 50 km af te leggen en zijn echtgenote zet zich in op de 40 km. BROUWERSHAVEN Gul gegeven voor Rode Kruis De nationale inzamelingskollekte van het Ned. Rode Kruis heeft in de gemeente Brouwershaven de volgen de resultaten opgeleverd: Brouwers haven 2493,96; Dreischor 1256,75; Zonnemaire 1085,06; Noordgouwe en Schuddebeurs 1164,25. Bo venstaande leverde het mooie totaal bedrag op voor 1980 van 6000,02. Een woord van dank aan alle gulle gevers en niet te vergeten de koliek- tanten, is zeker op zijn plaats. Aangenomen mag dan ook worden dat het bezoekersaantal voor het jaar hadden enkele plaatselijke vereni gingen prima op ingespeeld. Zo ver zorgde de carnavalsvereniging „De Bêênekluvers" enkele fijne warme hapjes. Leden van het Smalstads Koor bakten en verkochten poffert jes. De bejaardensociëteit Brouwers haven zorgde voor een vleugje nostalgie met het pellen van garna len en vonden gretige kopers voor het gepelde produkt. De opbrengst kwam uiteraard ook ten goede aan de kas van de bejaardensoos. Bij een standje van de Oranjevere niging ging het erom een bepaald nummer te prikken en dan was het afwachten of met het „geprikte" nummer een prijsje was gewonnen. „Hé maatje, kom eens van je ka- SIRJANSLAND Ernstig eenzijdig ongeluk Een auto met 4 jongelui, toeristen die op een aldaar aan de Breedeweg liggende camping vertoefden, is za terdagavond op die weg in de berm geraakt en op 2 bomen gereden. De bestuurder de 19-jarige F. N. H. uit Hillegom met als passagiers R. H. A. L. W. (16) uit Rotterdam, P. J. K. (16) uit Hellevoetsluis en W. v. d. A. (18) uit Rotterdam werden min of meer ernstig gewond naar het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikee vervoerd. W. en v. d. A. kon en na behandeling huiswaarts keren, de andere 2 werden opgenomen. De auto werd totaal vernield. Takelbe drijf Ista voerde de totaal vernielde auto af en dokter Speelman verleen de eerste hulp. BRUINISSE Auto over de kop Zaterdagavond omstreeks 22.30 uur geraakte een auto, bestuurd door B. uit Numansdorp door regen en te hoge snelheid in de berm en sloeg daarna over de kop. De auto werd to taal vernield en weggesleept door Ta kelbedrijf Visbeen uit Achthuizen. B. die de auto had geleend van een vriend had geen rijbewijs. BRUINISSE Betere dijktrap De trap in de Noorddijk, tegenover de Gereformeerde Kerk was door in klinken van de grond en de daarmee gepaard gaande uitpuilende treden, een vooral voor ouderen moeilijk obstakel geworden. Het waterschap Schouwen-Duive- land legde er nu een nieuwe trap waarmee men heel wat gemakkelij ker op of van de dijk kan komen. Een andere goede voorziening voor voetgangers is het brede trottoir voor Hotel Storm, bij het daar aange legde parkeerterrein voor auto's. 1980 de 100.000 zal benaderen, zó niet zal overschrijden. Door deze grote naaltje, om je bakkie te laten testen". Inderdaad dat kon op de „Brouwse Dag". De zendamateurs konden hun apparatuur aan een des kundige keuring laten onderwerpen. Een groepje dames van de Welfare was met een standje aanwezig voor de verkoop van eigen gemaakte handwerken en de leden van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Brouwershaven verkochten eigengemaakte advokaat e.d. en bakten overheerlijke wafels. Suikerspin Tenslotte werd er ook nog gretig in luchtige suikerspinnen gehapt en werden talloze zakjes popcorn veror berd. Wie angst had wat te zijn aan gekomen door al die hapjes, moest zich snel naar de stand van de Rabo bank spoeden voor een krachtmeting op de zogenaamde rollenbank. Het ging erom op een racefiets zo snel mo gelijk een afstand van 200 meter af te leggen. Nee, die krachtsinspanning kon natuurlijk niet vergeleken wor den met hetgeen „de jongens van de Tour" zaterdag moesten presteren tussen Montpellier en Martigues, maar tweehonderd meter op die rol lenbank.... je moest er toch niet te licht over denken. Er werd gereden in verschillende leeftijdsgroepen, te weten 12 tot 16, 16 tot 20 jaar en 21 jaar en ouder. Er werden enkele geld prijzen ter beschikking gesteld, ter wijl de drie snelste deelnemers nog een extra attentie kregen aangebo den. Alles gezien en gehoord op de Markt? Dan restte tenslotte nog een fijn ritje in een ponywagen door en rondom de gezellige drukte in Brou wershaven. BRUINISSE Zwemwedstrijd Herkingen-Bruinisse Naast de jaarlijkse evenementen waaraan Bruinisse jaarlijks rijk is, de Zeskamp, de Visserij vaartocht, de Ronde van Bru, de Taptoe, Bru Pop enz., belooft men er in toekomst nog een evenement bij te krijgen name lijk de zwemwedstrijd Herkingen- Bruinisse. Door Aquadelta wordt op zaterdag 2 augustus deze zwemoversteek geor ganiseerd. De te zwemmen afstand is plm 5 km. Een voordeel is natuurlijk dat men geen last heeft van een ge tijstroming. Mocht deze zwem wedstrijd slagen dan zal ze uitgroei en tot een jaarlijks gebeuren. Voor de eerstaankomende is een fraaie wis selbeker beschikbaar, alle deelne mers krijgen een herinneringsmedal- je. belangstelling werd het centrum dit voorjaar uitgebreid met een ruime filmzaal, terwijl ook de expositie be langrijk werd verbeterd. Belangstel lenden kunnen zich melden bij de bushalte op de „damaanzet" nabij de hulpbrug te Westenschouwen, van waar zij per ZWN-bus naar het werk eiland worden vervoerd. De openingstijden van het centrum zijn: 1 april t/m 21 oktober: gehele week van 10.00 - 17.00 uur. 22 oktober t/m november en de maanden februari en maart van woensdag t/m zondag van 10.00 - 17.00 uur. December en januari gesloten. De laatste bus heen vertrekt om 15.30 uur. ZIERIKZEE. Het exterieur van het „gezonde-voedsel-winkeltje" in het ge restaureerde pand Maarstraat 5. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 11-7. Na een succesvolle inbraak in de nacht van dinsdag op woensdag in de zaak van de firma Braber te Bruinisse was in de nacht van woensdag op donderdag de zaak van de heer Smit, goud, zilver en uurwerken in de Korte Ring aan de beurt. Deze zaak beschikt over een alarmsysteem dat overigens naar het schijnt nogal gemakkelijk uit te schakelen is. Kijken naar Deltawerken BURGHSLUIS, 14-7. Vandaag (maandag 14 juli) is het een jaar geleden dat het informatiecentrum gelegen aan de rand van de bouwput op het werkeiland Neeltje Jans van de in aanbouw zijnde stormvloedkering in de mon ding van de Oosterschelde voor het publiek werd open gesteld. In dit centrum kunnen de bezoekers zich laten voorlichten over de bouw van de stormvloedkering door middel van film, maquettes, foto's en tekeningen. In het eerste jaar van zijn bestaan trok het centrum 80.000 bezoekers, terwijl tegen eind juli de 50.000ste bezoeker van het jaar 1980 kan worden verwacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3