Publieke belangstelling viel tegen bij Zeskamp te Bruinisse Veel muziek, oude ambachten en braderie op „Brouwse Dag" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Dode door bliksem ANWB haalt voertuigen terug Keuring voertuigen veevervoer ,,Music-Play-Inn" werd sukses Het begrotings overleg Schedel gestolen Geert Groote Geschikte akkommodatie Mannen neergestoten EESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 juli 1980 136ste jaargang Nr. 22740 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110)2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek .Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 27,50, per jaar 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Zestig jaar lid van Nu met Hope veld met een schaar in de borst gesto ken. Ook hij moest in het Wilhelmina Gasthuis worden opgenomen. De da der, de 29-jarige F. X. C. uit Curagao, is ingerekend. DEN HAAG/TRENTO, 11-7. De 46- jarige Hans Koldeweij uit Beuningen is vrijdag in Italië om het leven geko men toen hij tijdens een bergtocht in de Alpen bij Trento door bliksem werd getroffen. Het slachtoffer, dat aan het Meer van Caldonazzo bij Trento kampeerde, was ondanks het slechte weer met familie aan de berg tocht begonnen. burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse. Iedere ploeg ontving een beker en elke captain mocht een bos bloemen in ontvangst nemen. Ook aanwezig was de oud- burgemeester van Bruinisse, de heer G. Hokken tegenwoordig burge meester van Schoonrewoerd. Het zeskamp-team van de organi serende vereniging bestond uit Wil- ma van Oeveren, Sylvia van Nierop, Jacqueline de Wit, Gertie van Peer, Gabri Born, Gea de Geest, Anton van Kampen, Renee Visser, Ineke van den Houten, Anke Klink, Kees Klink, Leo Geluk, Chris Knop, Ad Bakker en Hans Smit (captain). De muziekvereniging „Nu met Ho pe" verleende muzikale medewer king. 's Avonds was er een feest avond m.m.v. een twaalf mans show orkest. Uitslagen 1. Beesd 38 punten; 2. Baarlo 37 punten; 3./4. Hoogvliet 35 punten; 3./4. Maurik 35 punten; 5. Reading 31 punten; 6. Schoonrewoerd 27 punten; 7. Goes 26 punten; 8. Bruinisse 23 punten. DEN HAAG, 12-7. De ANWB- Alarmcentrale in Den Haag heeft in het afgelopen weekeinde een rekord aantal voertuigen van Nederlanders in het buitenland teruggehaald. Meer dan 200 wagens werden terugge haald, wegens technische manke menten of als gevolg van een onge val, waardoor het totaal aantal be schadigde voertuigen dat dit jaar is opgehaald op 800 is gekomen. Een woordvoerder van de ANWB heeft dit zondag meegedeeld. DEN HAAG, 12-7. Voertuigen voor het vervoer van vee en pluimvee zul len in het vervolg worden gekeurd door ambtenaren van de veterinarie dienst. Een keuringsbewijs, dat na goedkeuring tezamen met een alumi nium kontroleplaat, die op het voer tuig moet worden aangebracht, wordt afgegeven is maximaal vijf jaar geldig. Tot deze nieuwe regeling, die 14 ju li ingaat, is besloten door minister Braks van landbouw en visserij in overleg met staatssekretaris Smit- Kroes van verkeer en waterstaat. DEN HAAG, 12-7. Premier Van Agt is optimistisch over het begro tingsoverleg waarmee hij en zijn ka binet nu twee weken bezig zijn. Tij dens zijn wekelijkse perskonferentie sprak hij vrijdag de hoop uit zater dag het overleg over de begroting 1981 zo niet geheel te kompleteren dan toch tot deelresultaat te komen. Het gaat waarachtig om meer dan de opstelling van de begroting in en ge zin. ,,Het is heel wat meer dan het kibbelen van ministers onderling over het snoeien op hun begrotingen. Het gaat om het totaal van de finan- cieel-ekonomische problematiek", aldus de minister-president. De deelnemers in aktie bij het spel drinkgelag. Zoals de foto toont lever de de evenwichtsbalk wel eens moei lijkheden op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Somber weer BRUINISSE, 12-7. Het zeskamp-team van Bruinisse dat zaterdag onder niet al te florissante weersomstandighe den een thuiswedstrijd organiseerde, heeft ondanks het terreinvoordeel niet verder kunnen reiken dan een achtste plaats. De heer Kees van Liere, waarnemend voor het landelijk bestuur vertelde dat dit niet zo bijzon der is, daar het schiereilandelijke zeskampteam al een tijdje in het bezit van de rode lantaarn is. De strijd om de hoogste plaats was een nek-aan-nek race. Beesd en Baar lo hielden elkaar vanaf de aanvang zeer goed in de gaten en volgden el kaar op de hielen. Beesd kon tenslot te met één punt meer zegevieren. Als gastploegen waren het Zeeuw se Goes en het Engelse Reading uitge nodigd. In het weekeinde van twaalf en dertien september brengt de zes kampploeg van Bruinisse een bezoek aan Reading. Zeeroverij Het zeskampfestijn, zaterdag op het rekradelta terrein te Bruinisse stond in het teken van de zeeroverij. De presentatie was in handen van Martin Brozius, onder meer bekend van het televisie-programma „Ren jüüüüü rot „Deze akkommodatie is uitermate geschikt om een dergelijke zeskamp op te houden. Vooral voor de spellet jes waarbij het water als „werkter rein" wordt gebruikt," aldus de heer Van Liere. Een goed voorbeeld hiervoor is het spelletje „eiland veroveren". Op het eiland dat door middel van een vlot bereikt moest worden stond een vlaggestandaard. Welke ploeg als eerste de vlag (meegevoerd op het vlot) in de standaard had, werd win- Opkomst Het spel drinkgelag was voor het aanwezige publiek een amusant kijkspel. (De opkomst van het pu bliek bedroeg overigens beduidend minder dan in voorgaande jaren.) De deelnemende teams kregen gevulde flessen op een dienblad, die zij via een evenwichtsbalk naar de plaats van bestemming moesten brengen. Daar werd de inhoud van de flessen overgebracht in jerry-cans. Prijsuitreiking De prijzen werden uitgereikt door Met veel plezier werd deelgenomen aan de Music-Play-Inntijdens de ,,Brouwse Dag". Uiteraard droeg dit fijne koncert een belangrijk steentje bij aan de gezellige sfeer op de Markt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. Leef elke dag alsof het Uw eerste en Uw laatste ware. Gerard Hauptmann Verwachting tot dinsdagavond: Enkele opklaringen Enkele buien, vooral later ook opkla ringen; minimumtemperatuur om streeks 11 graden; middagtempera- tuur rond 17 graden; matige, aan de kust nu en dan krachtige noorden wind. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 12. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 15 juli Zon op 5.35, onder 21.52 Maan op 9.04, onder 23.32 Eerste Kwartier: 20 juli (7,51) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 15 juli 6.28 17.51 11.50 Springtij: 14 juli HET WEERO VERZICHT DE BILT, 14-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer van morgen zal ver geleken met vandaag beter uitvallen, maar op zomerweer kunnen we nog steeds niet rekenen. Na het voorbij trekken van een lagedrukgebied, dat maandag op veel plaatsen flink wat regen bracht, komen wij dinsdag in een noordelijke luchtstroming te recht, waarin af en toe opklaringen voorkomen, maar ook weer enkele buien. De temperatuur blijft voortdurend te laag en is ongeveer 17 graden. Droog en zonnig weer heerst in zuid-Frankrijk en de landen ten zuid en van de Pyreneeën en Alpen en op de Balkan. De temperatuur komt daar, met uitzondering van zuid- Frankrijk tot 25 28 graden, in Grie kenland en in Spanje tot boven 30 graden in het zuiden van de Verenig de Staten houdt de hitte aan. Maan dag om 2 uur (onze tijd) werd daar op veel plaatsen een temperatuur rond 35 graden gemeten. In het noorden van de staat Mississippi zelfs 40 gra den. Ten noorden van de lijn Chica go-Washington heerst „normaal zo merweer". BROUWERSHAVEN, 12-7. Talrijke braderiekraampjes, enthousiaste standwerkers, serieus musicerende men sen, een megeling geuren van poffertjes, nasi, vis, wafels en vlees en sinds lange tijd af en toe een aarzelend zon netje, vormden de entourage van de „Brouwse Dag" za terdag j.l. in de Smalstad. Een toeristisch evenement, waarop de organisatoren (VVV en mid denstanders) met voldaanheid terug kunnen zien. Nieuw element op de „Brouwse Dag" dit jaar was de zoge naamde „Music-Play-Inn". Verwacht werd met dit onderdeel het program ma in Brouwershaven boven het ni veau van een goede gewone braderie te tillen. DEVENTER, 10-7. Onbekenden hebben uit de Broederenkerk in De venter de schedel gestolen van de godgeleerde en boeteprediker Geert Groote (1340-1384). De diefstal werd donderdag ontdekt. Volgens een woordvoerder van de Lebuïnis- parochie is de waarde van de schedel niet in geld uit te drukken. „Maar de historische waarde is van onschatba re betekenis, temeer daar er over en kele jaren in Deventer een grote Groote-herdenking wordt georgani seerd", aldus de woordvoerder. De bijna zeshonderd jaar oude schedel van Geert Groote stond in een houten kistje met een glazen front tentoongesteld in de Broede renkerk. In het kistje lagen behalve de schedel en de beenderen van Groote ook die van zijn leerling Flo- ris Radewijnsz. Gezien het enthousiasme waarmee gemusiceerd werd en de goede pu blieke belangstelling, mag gesteld worden, dat die verwachting niet te hoog gespannen was. Onder de deel nemers aan de „Music-Play-Inn", voornamelijk leden van regio muziekverenigingen, bevond zich ook oud-burgemeester van Wester- schouwen, de heer H. P. Everwijn. Hij nam ook de dirigeerstok nog even over van zijn broer P. H. J. Everwijn, onder wiens leiding het „Music-Play-Inn"-concert stond. Officiële opening- Voorafgaand aan de officiële ope ning van deze „Brouwse Dag" door burgemeester C. Slabbekoorn, trok ken twee doedelzakspelers de aan dacht van het publiek. De heren Theo de Bruin uit Nieuwerkerk en Piet Bens uit Spijkenisse brachten enkele mooie nummers op hun fraaie instru menten ten gehore. Burgemeester Slabbekoorn heette namens het gemeentebestuur bezoe kers en standhouders van harte wel kom. De eerste burger zei verheugd te zijn over de belangrijke plaats, die op deze dag voor de muziek was inge ruimd. Hij besloot iedereen een bij zonder fijne dag in de Smalstad toe te wensen. Vervolgens was het de beurt aan Bram Heijboer, die vanuit één van de vensters van het stadhuis een heel mooie trompetserenade liet horen. De „Brouwse Dag" was officiéél geo pend en een wandeling over de Markt kon beginnen. Ouders die de wandeling zonder zorg om de kleintjes wilden maken, konden terecht op het centrum van de Markt, waar door leden van de Stichting Peuterspeelzaal en van de Knutselklub een openlucht kinder crèche was ingericht. De jeugdige be zoekers bleken het in de zandbak en bij het plakken, knippen en knutse-> len uitstekend naar hun zin te heb-' ben. Vooral de optredens van de goo chelaar en clown waren hoogtepun ten. Ter ondersteuning van de kas van Peuterspeelzaal en Knutselklub was er een standje ingericht voor het bekende touwtje trekken en ballen gooien. Terrasjes Aan degenen, die voorafgaande aan de wandeling langs de rijk geva rieerde kramenrij, eerst een kopje koffie wilden drinken, was ook ge dacht. Hier en daar stonden uitnodi gende terrasjes opgesteld. Echt ter rasweer was het nog wel niet zo, maar ja.... na de afgelopen sombere dagen, waren de meteorologische verlangens al niet meer veeleisend. De braderie bestond uit een groot aantal verkoopstands met kleding, tassen, drop, elektrische apparatuur, noten, gereedschap, kaas, boeken en bloemen. Heel bezienswaardig wa ren ook de diverse standjes met an tiek en kuriosa, eigen gemaakte pop pen en sieraden. Veel belangstelling trokken verder de demonstraties van kopergraveren, glasgraveren, spin nen, weven en kaarsen maken. Flaneren maakt hongerig en daar Vervolg pag. 3 AMSTERDAM, 12-7. De 42-jarige Marokkaan Ali Namouli is zaterdag avond in de Warmoesstraat in Amsterdam neergestoken. De politie vermoed hat hij het slachtoffer is ge worden van een beroving. De man is met zware verwondingen in het Wil helmina Gasthuis opgenomen. In verband met de aanslag heeft de poli tie twee verdachten aangehouden, een 22-jarige Schot en een 19-jarige Engelsman. Zij zijn ingesloten op het bureau Warmoesstraat. In de nacht van zaterdag op zondag is de 37-jarige Richard Sedney bij een ruzie voor zijn woning aan het Hekel-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1