Smalstad krijgt weer een gevariëerde „Brouwse Dag" BIJZONDER KUNSTZINNIG GEBEUREN TE SEROOSKERKE EIND JULI AUTOCROSS uy^c_ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zaterdag 12 juli Man doodgestoken Gouddiefstal in Parijs Strijd in Afghanistan Overstroming IJssel Intiem kerkje middelpunt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 juli 1980 136ste jaarjang Nr. 22737 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Eerste paal voor dorpshuis Noordwelle Nieuw element: Muziek-Play-In BROUWERSHAVEN, 7-7. Zaterdag 12 juli is het „Brouwse Dag" in de Smalstad. Dit inmiddels traditio nele evenement krijgt dit keer een belangrijke impuls met de ,,Muziek-Play-In", een spontaan gebeuren, waaraan elke muziekbeoefenaar kan deelnemen. „We willen bewust proberen met deze „Muziek-Play-In" de „Brouwse Dag" boven het normale braderienivo uit te tillen", vertelt V.V.V.-voorzitter de heer J. C. Hanse. Naar aanleiding van dit grootse muziekevenement zaterdag in Brou wershaven werden 120 sekretariaten van muziekverenigingen in Zeeland en op de Zuidhollandse eilanden aan geschreven met het verzoek hun le den attent te maken op deze „Muziek-Play-In". De heer Hanse wijst erop, dat niet gestreefd zal wor den naar een bepaalde bezetting. Er wordt ook niet naar kwaliteit geke ken. Er wordt zoveel mogelijk aan het toeval overgelaten, want, zoals gezegd, het gaat om een spontaan ge beuren. TURIJN. De Italiaanse anti terroristen brigade heeft in een serie razzia's in en rond Turijn de afgelo pen dagen 21 vermoedelijke stadsgu- errillero's gearresteerd, zo heeft een woordvoerder van de politie bekend gemaakt. SALVADOR. Paus Johannes Pau- lus n heeft maandag tijdens een be zoek aan een krottenwijk van de stad Salvador Bahia opgeroepen tot het geven van hulp aan de duizenden slumbewoners. AMSTERDAM, 7-7. De 26-jarige Brian Lewis uit Amsterdam is maan dagmorgen vroeg in zijn woonplaats door messteken om het leven ge bracht. De politie kon drie mannen aanhouden als vermoedelijke da ders: de 33-jarige K. van S., de 34- jarige P. M. en de 33-jarige H. K. Volgens getuigen had Lewis, sa men met een vriend, in een broodjes zaak ruzie gekregen met de drie ver dachten. Toen het slachtoffer en zijn vriend met hun auto van de zaak wil den wegrijden, zouden de drie een steen door de achterruit van de wa gen hebben gegooid. Daarna moet Lewis zijn neergestoken, zijn vriend wist te ontkomen. Desalniettemin waren de organisa toren van mening, dat er bij de adspi- rant-deelnemers aan de „Muziek - Play-In" best wéleens enige drempel vrees zou kunnen bestaan om zomaar op zaterdag 12 juli de muziektent in Brouwershaven te beklimmen. Der halve werd besloten voor de mensen, die wat beslagen ten ijs wilden ko men, een repetitie-avond te houden in de loods van de Gebrs. Van Ast aan de Oude Schouwse Dijk. Die re petitie-avond werd vorige week dins dag gehouden. Daar de belangstel ling alleszins redelijk was, kwam men tot de afspraak heden (dinsdag) avond nogmaals een repetitie-avond te houden. Niet verplicht Iedereen, die een instrument bespeelt is van harte welkom. Overi gens is het uiteraard niet verplicht aan die repetities deel te nemen, men kan zich ook zaterdag nog aansluiten bij de dee1 nemers aan de „Muziek-» Play-In". Aan het officiële concert zaterdagmiddag omstreeks vier uur gaan nog twee repetities op de tent vooraf, te weten 's ochtends om elf uur en 's middags om twee uur. De muzikanten dienen zelf hun instru ment en lessenaartje mee te brengen. Inmiddels werd een programma van twaalf nummers samengesteld, waaruit - afhankelijk van de defini tieve bezetting - een keuze zal wor den gemaakt. Het geheel staat onder leiding van dirigent P. H. J. Ever wijn. Overigens biedt de „Brouwse Dag" naast dit muzikale hoogtepunt nog vele andere attrakties. Zo zullen op de Markt vele braderiekraampjes staan opgesteld en worden de monstraties gegeven van oude am bachten: glasgraveren, kopergrave ren, poppen maken, spinnen, weven en hout draaien. Vooral de jeugdige bezoekers zul len zich kunnen vermaken bij de voorstellingen van een clown en een goochelaar. Tevens mogen de kinde ren gratis ponyritjes maken vanaf de Markt. Het sportieve element ontbreekt niet op de „Brouwse Dag". De Rabo bank Schouwen zal een zogenaamde rollenband opstellen, een lopende band waarop gefietst kan worden. Het gaat erom wie in een bepaalde tijd het snelst kan fietsen. De deelne mers zullen in leeftijdsgroepen wor den ingedeeld. Met deze rollenband zijn enkele fraaie prijzen te winnen. Kleurwedstrijd De afdeling Brouwershaven van Veilig Verkeer Nederland heeft op deze „Brouwse Dag" ingespeeld door middel van een kleurwedstrijd voor kleuter- en lagere schoolleerlingen. De kleurplaten, die op alle scholen in de gemeenten werden uitgereikt, kunnen zaterdag ingeleverd worden bij het V.V.V.-kantoor. Tenslotte is er ook gedacht aan ouders met kinde ren. De Stichting Peuterspeelzaal Brouwershaven en Knutselklub zul len namelijk zaterdag op de Markt een crèche verzorgen voor kinderen vanaf twee jaar. De kleintjes zullen daar door leden van beide organisa ties vrolijk bezig gehouden worden. De braderie is vanaf tien uur 's och tends te bezoeken. De officiële ope ning van de „Brouwse Dag" vindt plaats om elf uur. Deze opening, die verricht wordt door burgemeester C. Slabbekoorn, zal worden omlijst met een trompetserenade door Bram Heyboer en met muziek van enkele doedelzakspelers. LONDEN. Bij Sotheby heeft een Rolls Royce uit 1921 de som opge bracht van ruim 100.000 gulden. Het ging om een „Silver Ghost" met open dak. MALAGA. De bond van reisbu reaus aan de Costa del Sol is bang dat dit jaar rampzalig wordt voor het toerisme, als er geen verbetering komt. PARIJS, 7-7. Een employe van een wisselkantoor is er 23 juni met twee medeplichtigen 'in geslagd 150 kg goud in staven en munten, ter waar de van 7,5 miljoen gulden, uit. de kluis van een Parijse bank te stelen, zo wordt van de justitie vernomen. De 24-jarige Dominique Cosentino is nog voortvluchtig. NIEUW DELHI, 7-7. Russische troepen, gesteund door gevechtheli kopters en straaljagers zijn in het ge bied van Ghazni, ten zuiden van Ka boel, in zware gevechten gewikkeld met Afghaanse verzetsstrijders, zo wordt van welingelichte zijde in Nieuw Delhi vernomen. De strijd be gon woensdag en woedde in het weekeinde nog voort. Eerder is gemeld dat tweehonderd Russische tanks, gepantserde perso- neelsvoertuigen en vrachtwagens op weg waren naar de omgeving van Ghazni. Uit dezelfde bron verluidt, dat vrijheidsstrijders onlangs de stad Koendoez ten noorden van Kaboel hebben aangevallen. De ambtswo ning van de gouveneur en de gevan genis waren in brand gestoken en al le gevangenen vrijgelaten. Reizigers melden, dat er wekelijks honderden verzetslieden in slagen Kaboel binnen te komen. Hun voor naamste doel is het doden van partij en regeringsfunktionarissen. BONN. West-Duitsland en Frank rijk moeten er gezamenlijk naar stre ven dat Europa weer een invloedrij ke rol gaat spelen in de wereld. TEHERAN. In Teheran zijn acht vrouwen gearresteerd die voor het presidentieel paleis demonstreerden tegen het verplicht dragen van de sluier, zo hebben andre vrouwelijke betogers verklaard. JERUZALEM. De besprekingen over de Palestijnse autonomie zullen begin volgende week en niet, zoals aanvankelijk de bedoeling was, don derdag hervat worden. Dit heeft de Israëlische radio maandag bekendge maakt. ÈPE, 7»7. Over een lengte van 12 meter is maandagavond de zomerka- de langs de IJssel ter hoogte van Epe bij de plaatsjes Veessen en Oene weg geslagen. Door het gat stroomt een aanzienlijke hoeveelheid water, al dus de politiewoordvoerder. In de uiterwaarden die door het water worden bedreigd, grazen onge veer honderd koeien die in veiligheid oeten worden, gebracht. In de buurt staan geen woningen of andere ge bouwen, aldus de woordvoerder. Op het ogenblik wordt door het polder district Veluwe bekeken welke maatregelen getroffen moeten wor den. SEROOSKERKE, 7-7. ,,Het werd tijd", vond burge meester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, van Wester- schouwen, ,,ook het intieme Serooskerke, eens een ar tistiek stootje in de rug te geven. Het heeft immers zo veel schoons, dat kan dienen als bedding voor een kunst zinnig gebeuren en het is mogelijk alleen de beschei- dendheid van ,,ons aller Seroos", dat het niet - of niet zo vaak - prijkt in de aktiviteiten-agenda's. Maar dat gaat binnenkort veranderen Op zaterdag 26 juli a.s. wordt het intieme kerkje van Serooskerke een kunsttempeltje, waarin de Muze zich in pluriforme gestalte zal manifesteren. Er komt een schilderijententoonstelling en de opening wordt geplaatst in het kader van een bijzonder muzikaal gebeuren. De gedachte - of het initiatief van de burgemeester zo men wil - schoot wortel en in de riante zomerwoning van de altzangeres Renata Heems kerk, werden recentelijk de plannen, die nog, embryonaal waren, verder ontwikkeld. Omlijsting: Voor de muzikale omlijsting van de feestelijke opening musiceren Re nata Heemskerk, begeleid door de cellisten Joos Luchtenborg en Trix van Dongen en de pianist Piet Struyk, die ook de muzikale leiding heeft. Werken worden uitgevoerd van: Grieg, Reger, Telemann e.a. Thema van het totaalgebeuren is: „Bevrijding", hetgeen ditmaal niet terugslaat op de oorlogsbevrijding, maar in veel algemenere zin. De tentoonstelling zal voor het pu bliek te zien zijn van 28 juli tot en met 3 augustus. Voor tijd: zie agenda. SALISBURY. De Zimbabwese pre mier Robert Mugabe heeft Zuid- Afrika er van beschuldigd dat het zijn diplomatieke vertegenwoordi ging in Salisbury misbruikt voor het recruteren van burgers van zijn land voor de strijd in Angola en Namibië. Advertentie SEROOSKERKE. Dit is het fraaie kerkje van Serooskerke, waar hetalle maal gaat gebeuren" op zaterdag 26 juli. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Co de Voogd De te Renesse woonachtige kunst schilder Co de Voogd, brengt in de kerk een kollektie schilderijen (olie verven) en tekeningen, w.o. kunst zinnige verbeeldingen van enkele re gionale plekjes o.m. van het jaarlijk se Burghse gebeuren met de „roodko- kertjes", de befaamde gemeentepe ren, die in de herfsttijd bij opbod worden verkocht; verder een meertje te Westenschouwen. ZATERDAG 19 JULI Aanvang 14.00 uur aan de Kooymansweg te Renesse STICHTING E.Z.H.A.C.O. Op de Markt van Brouwershaven zullen zaterdag 12 juli de evenemen ten iii het kader van de Brouwse Dagplaatsvinden. Vol belangstel ling wordt inmiddels uitgezien naar de ,,Muziek-Play-In", die vanaf de muziektent gegeven zal worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. De ervaring is een arts, die komt als de ziekte voorbij is. ffih P 8itr Verwachting tot woensdagavond: Koud, nat en somber Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur omstreeks 12 graden; middagtemperatuur rond 17 graden; matige tot vrij krachtige wind tussen west en noord. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 juli Zon op 5.27, onder 21.58 Maan op 3.25, onder 19.04 10 juli Zon op 5.28, onder 21.57 Maan op 4.06, onder 20.09 Nieuwe Maan: 12 juli (8.46) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 9 juli 0.58 13.51 7.13 19.46 10 juli 2.11 14.46 8.13 20.43 Springtij: 14 juli HET WEEROVERZICHT DE BILT, 8-7. Het K.N.M.I. deelt mede: De vooruitzichten voor woens dag luiden, nu en dan buien en aan houdend koel. Bepalend is nog steeds een depressie, die een groot deel van west-Europa bedekt. Zolang deze de pressie niet veel van plaats veran dert, houden wij en de landen ron dom ons hetzelfde weerbeeld. Ook in Frankrijk en Duitsland viel dinsda gochtend op uitgebreide schaal re gen. Doordat de depressie zich lang zaam wat naar het noordoosten ver plaatst, gaat de wind uit noordelij ker richtingen waaien. Voor het weer bij ons maakt dat echter nog geen groot verschil. In de lucht, die van de Noordzee wordt aangevoerd, vormt zich opnieuw nu en dan een bui. De middagtemperaturen worden niet veel hoger dan 17 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1