deurloo DE KLUIZENAAR WEER BOTSING TUSSEN KRAKERS EN POLITIE TE AMSTERDAM ELEKTRO LIEVENSE ONZE PUZZELRUBRIEK Melka jacks vanaf 98,- Kraakpand ontruimd De prijzen Leerlingen dronken loog Nederlandse ambassadeur niet bij Spelen „Ik schiet je dood" Geld voor vormingswerk Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland op lange termijn Wat biedt de BEELDBUIS? 4 AMSTERDAM, 3-7. Het is in de Amsterdamse binnenstad donderdagmid dag tot ernstige ongeregeldheden gekomen kort nadat tientallen agenten van de Mobiele Eenheid een deel van de Herengracht hadden afgezet, met de be doeling een aldaar gekraakt pand te ontruimen. Kort nadat de agenten uit de busjes waren gestapt werden zij van alle kanten door krakers die zich de gehe le dag in de omgeving van het ge kraakte pand hadden opgehouden, met stenen bekogeld. Daarbij sneu velden talrijke ruiten van winkels en woonhuizen in de omgeving. Nadat de Mobiele Eenheid enkele malen vergeefs hadden getracht door charges de sténengoöiers te versprei den werd overgegaan tot het gebruik van traangas vermengd van braak- gas. Krakers en belangstellenden, AMSTERDAM, 3-7. De Amster damse politie heeft donderdagoch tend het gekraakte pand Heren gracht 329 ontruimd. De zes krakers werden overgebracht naar het bu reau Lijnbaansgracht, waar proces verbaal tegen hen wordt opgemaakt. Bij de rustig verlopen aktie ging het om een zgn. juridische ontruiming. Volgens kommissaris Toorenaar had de eigenaar kunnen aantonen dat hij het pand in gebruik had toen het op 31 mei werd gekraakt. De politie ver brak de voordeur nadat de eigenaar de krakers driemaal zonder resultaat had gesommeerd het gebouw te ver laten. DEN HAAG, 3-7. Minister van Aardenne van ekonomische zaken heeft donderdag tijdens een perskon- ferentie op zijn departement aange geven hoe het prijsbeleid er in de tweede helft van dit jaar gaat uit zien. De prijzen in de handelssektor mo gen vanaf 1 juli tot het eind van dit jaar met maximaal 2 procent stijgen. In de industriesektor mag die verho ging in deze periode maximaal 1,3 procent bedragen. In de dienstensec tor blijft de maximale prijsverho ging voor het gehele jaar op 2,5 pro cent staan. Voor 1981 mogen de over- heidstarieven met maximaal vijf procent stijgen. Advertentie Aanleg Elektr.- en watcriustallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 - 1368 01119 - 634 NIJMEGEN, 2-7. De Keurings dienst van Waren in Nijmegen stelt een onderzoek in naar de herkomst van een fles limonade, die loog - een schoonmaakmiddel - bleek te bevat ten. Zeven leerlingen uit de zesde klas van de Mariaschool in Volkel hebben dinsdagavond in het Lim burgse Mook uit de fles gedronken, maar de loog vrijwel direkt weer uit gespuugd. Uit voorzorg zijn zij niettemin overgebracht naar het Radboudzie- kenhuis in Nijmegen. Zes van de ze ven jongens zijn daar nog steeds, maar hen mankeert niets, aldus het ziekenhuis. De scholieren waren met hun klas en leerkrachten op schoolweek" in Mook. Dinsdagavond hielden zij in een blokhut van Scouting Nederland een barbecue-avond. De leerkrachten hadden in Mook enige kratten limo nade gekocht. Eén van de flessen bé- vatte het loog. DEN HAAG, 3-7. De Nederlandse ambassadeur in Moskou, F. J. Th. J. van Agt, zal gedurende de Olympi sche Spelen in Nederland verblijven voor een vakantie. Volgens het mi nisterie van buitenlandse zaken in Den Haag is zijn verblijf hier een lo gisch gevolg van het regeringsstand punt, dat de spelen geboycot hadden moeten worden. ,,Als de regering er anders over had gedacht, zou de am bassadeur zeker bij de spelen aanwe zig zijn geweest", aldus een woord voerder. Ook deze week was de.belangstel ling, ondanks dat de vakantie pal voor de deur staat, weer ontzettend groot. Voor de thuisblijvers volgt hieronder weer een nieuwe opgave. Eerste prijs: W. Nikerk' St. Joostdijk 31 Oosterland Tweede prijs: Mevr. Kneteman-Litti W. G. Bootlaan 4 Burgh-Haamstede De oplossing van de puzzel is de vol gende: HORIZONTAAL: 2. tafeltennis; 12. Ra; 14. prik; 15. raak; 16. ka; 17. ode; 19. e.k.; 21. p.a.; 22. pan; 23. emelt; 25. ben; 27. delta; 29. silo; 30. Marum; 32. bast; 33. ent; 34. kotelet; 36. net; 37. mi; 38. heg; 39. cel; 41. Ba; 42. stoter; 43. regime; 44. ct.; 45. fel; 47. Ned.; 48. L.P.; 50. ark; 52. lijnbaan; 55. vla; 56. bark; 58. koers; 59. does; 60. atoom; 62. nee; 63. niets; 64. rit; 65. ar; 67. ei; 68. tja; 69. Ee; 70. Maasf 72. Epen; 74. e.a.; 75. controverse. VERTICAAL: 1. droesem; 3. A.P.; 4. fret; 5. eik; 6. L.K.; 7. er; 8. nap; 9. naad; 10. ik; 11. canasta; 13. admi nistratie; 16. kattebelletje; 18. eelt; 20. merel; 22. plan; 24. L.O.; 25. bat; 26. nul 28. eb; 30. mogelijk 31. mece nas; 34. ketel; 35. tegen; 38. hof; 40. lid 44. cabaret; 46. abeel; 49. passaat; 51. krot; 53. non; 54. are; 55. voet; 57; K.O.; 59. d.i.; 61. maan; 63. nier; 66. rat; 67. Epe; 70. M.O.; 71. Sr.; 72. e.v.; 73. N.S. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL: 2. kloosterling van een bepaalde orde; 12. maanstand; 14. wapenkreet, devies; 15. grappig; 16. volksnaam van de kauw; 17. Algemeen Nederlands Persbureau; 19. 0,1 meter; 21. dage lijks bestuur; 22. hemellichaam; 23. stiftje van een rijgsnoer; 25. ondiepte in het water; 27. strijdperk; 297 put- emmertje; 30. macht over anderen; 32. klap; 33. dwaas; 34. genre van lichte vermaakkunst; 36. hoofddek sel; 37. voegwoord; 38. belemmering; 39. stuk doek; 41. chemisch symbool; 42. soort hond; 43. vreemde titel; 44. soort onderwijs; 45. alvorens; 47. voorzetsel; 48. eminentie; 50. tel woord; 52. plaats in Duitsland; 55. over, langs; 56. geheel van personen die de leiding vormen; 58. telwoord; 59. eenheid van arbeidssnelheid; 60. keizer; 62. proper; 63. plaats in Zuid- Holland; 64. Europeaan; 65. uitroep; 67. muzieknoot; 68. korte tijdsduur; 69. bijwoord; 70. hoofd van de R.K. kerk; 72. sikkelvormig snoeimes; 74. soort onderwijs; 76. zich aan anderen opdringen. VERTICAAL: 1. schande; 3. onbe paald hoofdtelwoord; 4. toespraak; 5. alcoholische drank; 6. loofboom; 7. aardrijkskundigeaanduiding; 8. plechtige verklaring; 9. muziekin strument; 10. eerstkomende; 11. kaartspel; 13. vrek, duitendief; 16. afbeeldsel; 18. plaats; 20. leenman; 22. reinigingsmiddel; 24. titel; 25. rag; 27. mannetjesbij; 28. antwoond betaald; 30. plaats in Gelderland; 31'. berustend; 34. boom; 35. bewijs; aan een couponblad; 38. schuw dier; 40. brander van een gaskomfoor; 44. kleurlinge; 46. neerslag; 49. hoofd deksel; 51. akelig; 53. onbepaald voornaamwoord; 54. getekend; 55. permanent; 57. muzieknoot; 59. werktuigkundig ingenieur; 61. ad vies; 63. hijstoestel; 66. tijdmaat; 67. honingdrank; 70. per procuratie; 71. muzieknoot; 72. 100 gram; 73. on meetbaar getal. die in groten getale waren komen aanstromen namen daarop de vlucht via stegen die op de gracht uitkomen. De krakers hergroepeerden zich later weer. Eén van de agenten is tijdens de on- gereldheden gewond. UTRECHT, 2-7. Een politieman, die door een groep met stokken ge wapende lieden wordt aangevallen, mag zijn pistool trekken en roepen ,,ik schiet je dood". v Een dergelijke reaktie is gerecht vaardigd en in overeenstemming met de geweldsinstruktie. Dat zegt bur gemeester Vonhoff in antwoord op schriftelijke vragen van vier pro gressieve raadsleden over het optre den van een politieman tijdens een kraakaktie, begin mei. De raadsleden vroegen de burge meester dit optreden, waarbij met stokken gewapende krakers door po litiemensen met vuurwapens werden bedreigd en waarbij de kreet „ik schiet je dood" door een agent werd gebruikt, „volstrekt onverantwoord en buiten alle proporties" te noemen. Het incident deed zich voor bij een poging om een ruim één jaar leegstaand kantoorpand aan de Utrechtse Maliebaan te kraken. De politie zag kans de kraakaktie te ver ijdelen omdat ze tevoren op de hoog te werd gebracht. DEN HAAG, 2-7. Ongeveer 80 werknemers van vormingscentra voor jongeren die door bezuinigingen ontslagen dreigden te worden, kun nen aan het werk blijven. Minister Pais van onderwijs en wetenschap pen heeft besloten 3 miljoen gulden te besteden ter voorkoming van ge dwongen ontslagen. De bezuinigin gen bij de vormingsinstituten gaan wel door, onder meer door natuurlijk verloop. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EINDHOVEN. De Rijkspolitie in het distrikt Eindhoven heeft de afge lopen twee maanden met de aanhou den van achttien .verdachten een Ne derlandse hasjbende opgerold alsme de een uitvoerlijn naar Frankrijk. Alles bij elkaar heeft de politie ruim duizend kilo, hasj in beslag genomen met een marktwaarden van 2,5 - miljoen. MAASTRICHT. Een te hoog cyani- degehalte is mogelijk één van de oor zaken van de massale vissterfte eer der deze week in de Maas. Het Rijks instituut voor Visserij-Onderzoek (RIVON) konstateerde in de Maas bij het Limburgse Eijsden een gehalte van 0,12 milligram per liter. DEN HAAG. De uurtarieven voor werkzaamheden van tuin- en land- schapsarchitekten mogen omhoog met 7,6 procent. De ministers Van Aardenne van ekonomische zaken en Braks van landbouw en visserij heb ben donderdag met de Bond van Ne derlandse tuin- en landschapsarchi- tekten overeenstemming bereikt over de verhoging. DEN HAAG. Tweeentwintig Tweede-Kamerleden - allen lid van oppositiepartijen - hebben donder dag een advertentie in de Israëlische krant de Jerusalem Post geplaatst, waarin zij de Israëlische regering oproepen de verbanning van drie plaatselijhke leiders van de bezette westelijke Jordaanoever ongedaan te maken. DEN HAAG. Staatssecretaris De Graaf, (sociale zaken) meent, dat schoolverlaters die in het derde kwartaal hun opleiding be-eindigen en in dat kwartaal eigen inkomsten genieten geen recht meer hebben op de volledige kinderbijslag. HILVERSUM. Gedurende de Olympische Zomerspelen 1980 die van zaterdag 19 juli tot en met zon dag 3 augustus in Moskou worden ge houden. zal de NOS-televisie elke dag in de Olympische journaals sa menvattingen van de wedstrijden in de diverse takken van sport uitzen den. AMSTERDAM. Gedeputeerde sta ten van Noord-Holland hebben een verklaring van geen bezwaar afgege ven voor de bouw van het wereldhan delscentrum aan de Strawinksky- laan naast het station Zuid (Schip- hollijn) in Amsterdam. B. en w. van Amsterdam hadden om zo'n verkla ring gevraagd. ROTTERDAM. Bij een inval in een woning aan de Goede Hoopstraat in Rotterdam heeft de politie een kilo heroïne in beslaggenomen. In de wo ning werden de 24-jarige Italiaan A. C., de 47-jarige Turk H. Y. C. en de 26-jarige Rotterdammer J. W. aange houden. In het huis van de Turk vond de politie nog 85 gram heroïne. UTRECHT. Als laatste van de vak bonden is nu ook de Unie BHLP ak koord gegaan met de voorgenomen reorganisatie bij Enka-Breda, waar een deel van de textureerafdeling zal worden gesloten. Daardoor verval len 120 van de 300 arbeidsplaatsen in deze afdeling. DEN HAAG. Staatssekretaris Wal lis de Vries (van C.R.M.) heeft de Tweede Kamer laten weten niets te voelen voor invoering in ons land van een statiegeld-systeem voor hon den en katten. Dit systeem kan geen oplossing bieden voor de problemen van loslopende honden en katten, al dus de staatssekretaris. WOUDRICHEM. Bij een brand in een huis aan de Adriaan van Alk- maarstraat in Woudrichem is donder dagmorgen de 61-jarige bewoonster T. Kopetzky omgekomen. Het huis, waarin de vrouw alleen woonde, brandde uit. ROTTERDAM. Rederij Zwaans en van de Heuvel uit Dordrecht is opti mistisch over de levenskansen van haar laatste aanwinst: een kleine Ho vercraft, die in de Rotterdamse ha ven gaat dienstdoen als watertaxi. AMSTERDAM. De Amsterdamse narcoticabrigade heeft met de ar restatie van zeker dertig verdachten - onder wie 26 Turkse - een gevoelige slag toegebracht aan een Turks he- roinesyndicaat. Het onderzoek leid- de de afgelopen maanden tot de in- beslagname van "bijna twintig kilo heroine met een groothandelswaarde van 1 miljoen gulden. DEN HAAG. Het zuurstofgehalte van het Rijnwater is het afgelopen jaar opnieuw gestegen tot 9 milli gram per liter. Dit is sinds 1952 niet meer voorgekomen. Het verzadi- gingspercentage nam toe van gemid deld 75 tot 84, waarmee het sinds 30 jaar weer voldoet aan de norm die de internationale werkgemeenschap van waterleidingbedrijven I.A.W.R. daarvoor heeft gesteld. (Vervolg pag. 1) Waarom niet alle mensen zo'n mini vuilnisvat vraagt de heer Meerman (Oosterland). Omdat het ten eerste technisch niet uitvoerbaar is en ten tweede omdat het kostenverhogend zou werken. Als aan 12000 gezinnen een minicontainer a 100,-— in ge bruik zou worden gegeven ziet de heer Landman de reinigingsrechten stijgen van 85,— naar 125,— per jaar. 25 procent Gezien de ontwikkeling in de steeds grotere berg van vuilaanvoer over de laatste vijf jaar, met stijgin gen van 16%, 16%, 9%, 14% en 11% is het niet realistisch de toekomstver wachtingen voor de volgende vijf jaar op maar 10% te stellen, zoals een provinciaal plan dat doet, dat uit gaat van een vuilhoeveelheid in 1985 van 110% van de hoeveelheid van 1980, aldus de direkteur. Hij houdt het op 125%. De "heer Klaassen (Brouwershaven vroeg inlichtingen over de reini- gingspolitie, maar dit is één van de 80.000 banen in Nederland waar nie mand voor te vinden is. Een konstan te vakature dus. „Maar de zaak leeft" zo wist de heer Landman mee te delen. Er komen er steeds meer en er zal op Schouwen-Duiveland wel iemand komen die in de toekomst de ze voor de dienst onmisbare taak (voorlopig nog part-time) zal gaap vervullen. Voortdurend is men bij de dienst alèrt op kostenbesparing. Maandag 7 juli, 22.50 uur, Nederland II: Big Band Music from Holland. Met o.a. Jean Toots" Thielemans. ZONDAG 6 JULI NED. I: De NOS brengt verslag van de Tour etappe St. Malo-Nantes. In de vooravond een drietal amuse mentsprogramma's. Allereerst Vi valdi en Telemann daarna De Troon des voeds, een Japanse variant op Macbeth. Tenslotte Quo Vadis, Joa Paolo, een dokumentaire over Brazi lië, naar aanleiding van het bezoek dat de Paus aan dit land zal brengen. NED. II: De Tros brengt beelden van het Wimbledon Gala. De deelne mers zijn dit keer Tom Okker, Betty Stöve, Roscoe Tanner en Martina Na- vratilova. Na Studio Sport en Emilie volgt het slot van de serie De Afrika- De steeds stijgende olieprijs maakt het noodzakelijk om hetzelfde werk te blijven doen, maar dan wel minder kilometers daarbij rijden, d.w.z. het materiaal zo efficiënt mogelijk inzet ten. Natuurlijk lekt de afvalberg in de Hoosjesweg, vooral als het regent zo als de laatste tijd komt er afvalwater in een nabij gelegen sloot (het z.g. perculatiewater). „Dat geeft proble men, maar het is beslist niet giftig", aldus voorzitter, burgemeester W. den Boer, die het goed vond dat steeds-in het verleden streng is opge treden tegen het nonchalant om springen met restanten van land bouwvergiften zoals vroeger wel eens voorkwam. Het schoonspoelen en laten weglopen van tankrestanten in de sloot, na het gebruik van sproeimiddelen in de landbouw, komt gelukkig haast niet meer voor, aldus kanstateerde de voorzitter. Advertentie Mol 5-7 Zierikzee Tel. (01110) 2890 nen getiteld De verloren tijd inge haald. Hierin wordt een vergelijking gemaakt tussen de diverse ontwikke lingsstadia in de Afrikaanse landen. Dan Studio Sport, Vijf minuten be denktijd en een nieuwe serie van de VPRO Puur natuur. Vervolgens de eerste editie van de serie Hitier, het kommentaar wordt gesproken door Henry Fonda. Het woord is tot besluit aan H. J. A. Hofland die een gesprek voert met Dr. A. Dantzig. ZONDAG 6 JULI NED. I: 13.00 Nieuws v. doven; 16.00 Tour de France; 18.00 Nieuws v. doven; 19.00 Nieuws; 19.05 Vivaldi en Telemann; 20.00 De troon des bloeds; 22.00 Quo vadis, Joa Paolo; j 22.50 Nieuws. I NED. II: 14.00 TROS Sport; 18.00 Studio Sport; 18.30 Emilie; 18.35 De Afrikanen; 19.20 Studio Sportï 20.30 Vijf minuten bedenktijd; i 20.35 Nieuws; 20.40 Puur natuur21.20 Hit- Ier; 22.05 H. J. A. Hofland spreekt met Dr. van Dantzig; 23.00 Niéuws. MAANDAG 7 JULI NED. I: Allereerst een aflepering van Matt en Jenny, vervolgéns O, was ik maar filmster, een komedie van Harold Lloyd en een aflevering uit de Amerikaanse detective serie The Streetof San Franciscó. Het journaal wordt gevolgd door de serie De vergeten oorlog. Het gaat ditmaal over de reusachtige oostwaarts ge richte vluchtelingenstroom in Rus land, die het gevolg was van de Duit se invasie. Dominee Schoch be ëindigt het programma met Tot besluit. NED. II: Allereerst een verslaag van een etappe uit de Tour de France, de rit Rochefort-Bordeaux. Daarna een aflevering van Alleen op de wereld en Mork en Mindy. The raging moon is de titel van een Engels televi siespel met Malcolm McDonald in de hoofdrol. Deze speelt de rol van Bru ce die door een fataal ongeval ver lamd is geraakt aan beide benen. Hij raakt verbitterd. Zijn wanhoop ver dwijnt als hij een jonge vrouw ont moet die eveneens gehandicapt is. Televizier Magazine wordt gevolgd door Big Band music from Holland. I NED. 1:13.00 en 18.00 Nieuws v. do ven; 18.50 Emilie; 18.55 Nieuws; 18.59 Matt en Jenny; 19.25 Oh, was ik maar een filmster; 20.40 The Streets of San Francisco; 21.37 Journaal; 21155 De vergeten oorlog; 22.45 Tót besluit; 23.00 Nieuws. I NED. II: 18.30 Tour de France: 18.55 Nieuws; 18.59 Alleen op de wereld; 19.25 Mork en Mindy; 20.00 Joilrnaal; 20.27 The Ragin moon; 22.10 Televi zier Magazine; 22.50 Big band\music from Holland; 23.25 Nieuws. Ja, wat ben ik eigenlijk begonnen. Was dit het alternatief na mijn vlucht uit Capelle? Natuurlijk ben ik niet ge bonden; ik kan er zo een eind aan maken, als ik dat wil. Hij kan het me niet beletten, als ik zeg, dat ik er morgen weer vandoor ga. Dat zal hij ook niet doen, denk ik. Of toch? Dan kan ik er onverwacht tussen uitknijpen, al is dat niet elegant. Maar waarheen dan? Als ik morgen ergens Harrie bel en zeg weer boven water te zijn gekomen, weet ik bij hem welkom te zijn. Des noods voorgoed. Onder de oude voor waarden, want hij zal vast niet van mening veranderen. Dus als zijn ge liefde. Gewoon samenwonen, zoals zo vele jongelieden tegenwoordig plegen te doen. Maar vader schrikt zich mis schien een beroerte, als ik hem dit vertel en dat mag ik hem niet aan doen. Overigens, ik ben vast niet van Harrie afhankelijk. Ik heb immers voldoende geld om een flat te huren- en in te richten? Met een beetje goede wil heb ik binnen een maand een flat en tot zolang kan ik immers in een hotel gaan? Of ergens heen met vakantie? Al is het weer hier wisselvallig, In Italië, Yoego- slavië of Spanje is het ongetwijfeld nog mooi. Ze schonk zich nog een kop thee in, liep daarna naar het fornuis en keek naar het vuur, dat ze bijvulde. Even het deksel oplichtend zag ze, dat de bonen al kookten. Op haar horloge kijkend, constateerde ze: ik heb nog een half uur: dan moet ik de aardappels opzet ten. Het vlees is al gaar en pap heb ik .ook zo gemaakt. Vanavond zal ik maar gaan melken, want hij zal best beest achtig moe zijn van dat rooien. Mens- nog-an-toe, wat is dat een zwaar werk. Ik voel m'n rug best, maar ik laat niks merken. Ik moet hem de komende da gen telkens maar enkele uren gaan helpen, zodat hij zo gauw mogelijk klaar is. Terug bij de tafel wist ze: Ik sta ineens op een tweesprong. Harrie is voor mij nog altijd het einde. Maar als hij op een keer genoeg van mij krijgt, wat dan? Er is geen boterbriefje, dus hij kan zeggen: Pakje boeltje en smeer'm. Zelfs met een baby. Er kan een ander in zijn leven komen; ik weet immers, hoe hij is? In een oogwenk in vuur en vlam. Maar is dat het ware? Heb ik inderdaad wel een toekomst bij hem? Zonder legaal huwelijk? Dat is toch geen hechte basis, dat samenwonen zonder meer. Dat is het wegzagen van de poten onder de moraal en goede zeden, die gelukkig in ons land nog als voor iedereen gel dende normen worden beschouwd en door de meesten dan ook als zodanig aanvaard. Nee, ik ben nog niet zo zeker van een bestendiging van ons samenzijn, als ik „ja" zeg tegen Harrie en bij hem intrek. Hoe lang is dat „voorgoed" in zijn ogen? Wat kennen we elkaar eigenlijk: Wat weet ik verder van hem? Dirk, de rustige, harde werker. De kluizenaar, zo noemen ze hem in Lange- veen. Misschien zien ze hem niet eens Door GERRIT FRANSSEN voor vol aan, want wie gaat er nu zo afgelegen wonen in een oude boswach terswoning, gespeend van ieder nor maal comfort, zonder hulpmiddelen? Maar een tevreden en op zijn manier gelukkig mens. Maar van hem weët ik evenmin wat. Waarschijnlijk was hij magnetiseur van beroep, of masseur. Hij heeft van zijn vader die acht bunder hei- en bosgrond geërfd; vond hij dit ontginnen interessanter werk dan mas seren? Een hele hectare is al ontgonnen. Daarop groeien aardappelen. Eén hec tare aardappels. Maar daar kun je niet een heel jaar van leven, ad heb je een koe voor de melk. En een Heine moestuin voor de groenten. Ze wist nu immers, wat er alzo in de week nodig is, wat er bij gekocht moet worden. In die zeven weken, dat Dirk in het ziekenhuis lag. Dan hakt het er ondanks pog aanrdig in. Temeer, omdat alles maar duurder en duurder wordt: brood, suiker, vlees waren, kaas, noem maai' op. Nee, daar kun je niet alleen van leven en met z'n tweeën helemaal niet. Hij heeft dus geld achter de hand, wantje hoort hem nooit over zorgen. Voor de aardappelen heeft hij de vorige keer een kwartje de kilo ontvangen. Terwijl ze in de winkels in Almelo voor bijna het dubbele te koop liggen, snap je dat nu? Hij heeft gezegd, dat hij dit keer op twintig cent rekent en geen cent meer. Het is een goed aardappeljaar en dan zijn de prij zen laag. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4