r Suksesvol optreden van „Westkappels Dameskoor" is* VMlAjk<£0p l "van eenvoudig tot exclusief" schoonheids salon NU EXTRA AANDACHT VOOR: Expositie in Haamstede Zomeravondkoncerten in Renesse i DEURLOO ZIERIKZEE J 01110-2825 STREEKNIEUWS De Ring-Promotion te Haamstede O HET AFHAALCENTRUM "BOUWMATERIALEN" Li Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 juli i980 Nr. 22735 3 RENESSE, 2-7. Het Westkappels Dameskoor verzorgde woensdagavond met veel sukses een optreden in de Ned. Hervormde kerk van Renesse. Dit optreden vond plaats in het kader van een reeks zomeravondconcerten. Dit vermaarde dameskoor, dat onder meer bekendheid ge niet door presentaties voor radio en televisie, kon zich ook woensdagavond verheugen in een grote publieke be langstelling. Met de Ring Promotion trok ook de Nederlands Hervormde Kerk te Haamste de veel bezoekers voor de expositie ,,De Bijbel in Beeld" en de dia-serie ,,De banken zijn hard". Op de foto een detail van de bijbel-uitbeelding. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De avond werd geopend door me vrouw A. v. d. Wiel Janse, die de aan wezigen verwelkomde en aan het slot de medewerkers bedankte. Het in „Zeeuwse dracht" gestoken koor bracht vervolgens een aantrekkelijk programma met naast geestelijke lie deren ook lichter repertoire. Het koor werd op deze avond voor het laatst gedirigeerd door de heer Phi lip Fey. Mevrouw Westerweele zorg de voor piano-begeleiding. Het programma werd geopend met het Zeeuws Volkslied. In „Bist du bei mir" werd door mevrouw Minder- Advertentie 1MAG AZIJN VERKOOP i COUPONNEN en KAMERBREED TAPIJT elke zaterdag van 9.30-16.00 uur in ons magazijn achter „Huis van Nassau" wwwwvwwvwwvwvyvw: SCHARENDIJKE, 2-7. Op de jongste aandeelhoudersvergadering van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland zijn nog verschillende za ken aan de orde gekomen. Zo werd uitputtend het stuk: „De Reinigings dienst in de jareii 1980-1985" door de vergadering behandeld. De direkteur kreeg veel lof voor de duidelijke wijze, waarop hij zijn vi sie over de eerstkomende vijf jaar op papier had gezet. De heer L. Hoogerhuis zou het be ter achten, dat niet alleen voor de grootgebruikers van de vuilnisbelt „bonnen" werden uitgeschreven maar ook van de mensen die minder grote hoeveelheden vuil daar depo neren. De laatste betalen kontant. De voorzitter wees er op, dat dit alleen maar meer administratie zou vergen. In de praktijk worden alle aangebo den partijen huisvuil en industrie- vuil, die door partikulieren op de belt wordt gebracht op gewicht ge schat. „Wat ons nog ontbreekt, is een houd een solo gezongen. Tussen de zangnummers door werd door de heer Philip Fey twee maal een orge limprovisatie ten gehore gebracht. Het optreden werd besloten met de bekende melodie „Geschichten aus dem Wienerwald" van Joh. Strauss, waarna de Westkappelse dames wer den beloond met een staand applaus. Toegift Hierop zongen zij als toegift voor de tweede maal Glühwürmchen Idyl le. Bij de uitgang werd een grammo foonplaat van het koor verkocht, die pas één dag daarvoor was uitgeko men. Er bestond voor deze verkoop een behoorlijke belangstelling. Volgende week wordt in de reeks zomeravondconcerten een avond ge organiseerd onder het motto „Schouwse Klanken". Het Her vormd Kerkkoor Renesse o.l.v. me vrouw J. Lemsom-Daane zal dan Zeeuwse liedjes zingen, de heer Si mon Berrevoets zal op zijn bekende komische manier voordragen in ge mengd Zeeuws dialect en verder zul- ZIERIKZEE Geslaagd Aan de H.T.S. te Haarlem, slaagde voor het diploma Vliegtuigbouw, on ze stadgenoot, de heer P. Velthuizen. goed funktionerende weegbrug. De aanschaf daarvan zou echter in de portemonnee van de gebruikers wor den gevoeld". Rondvraag Bij de rondvraag werd gevraagd naar de hoeveelheden vuil, die door de gele wagen wordt opgehaald. Er komt meer op de wagen en dat bete kent dat minder klandestien vuil voorkomt, konstateerde de voorzit ter met dankbaarheid. De heer Meerman informeerde naar de vuilniszakken die men bij sommige kampeerplaatsen, lang# dijken en wegen aantreft. Dit is een gevolg van een overeenkomst met het waterschap. Die plaatst de zak ken; wij halen de volle zakken weg, als dat nog kan, want sportvissers nemen vaak de plasticzakken mee en nu die zijn vervangen door bussen binnenemmertjes, soms ook de em mers. Advertentie Overzicht van het Westkappels Da meskoor. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) len enkele Schouwse muzikanten te beluisteren zijn. In de pauze zullen de aanwezigen worden getrakteerd op een typische Schouwse lekkernij. Eerste mossels Donderdag arriveerden te Yerseke de eerste vier geladen mosselkotters, waardoor de handel eindelijk kon be ginnen. Twee kwamen er uit de Wadden zee, de andere twee uit Zeeland. De kwaliteit van de mossels liep uiteen, zij waren alle met pokken bezet. Leek het er eerst op, dat de prijzen stug en niet bijzonder hoog waren, de laatste partij, van de fa. W. K. Schot van de ZZ 7, werd wel hoog verkocht, aan de handelskombinatie Delta te Yerseke. Zomerfeest op „De Woelwaters" Dinsdag jl. werd op „De Woelwa ters" weer het jaarlijkse zomerfeest gehouden, dat deze keer in het teken stond van „Pierrot". Om 9.00 uur kwamen 27 Pierrots en clowns met hun vader of moeder de school binnen. Nadat iedereen be wonderd was en de jarige gehuldigd, werden de ouders getrakteerd op koffie met een bolus. Even voor 10 uur vertrokken de ouders en gingen de kinderen naar de andere klas voor poppenkast, die heel erg in de smaak viel bij de kin deren, want ze leefden mee met het verhaal. Speurtocht Voor de oudste kleuters was een speurtocht uitgezet, waarbij naar een schat gezocht moest worden. De kleintjes mochten bussen gooien tot ieders vermaak. Tussen de middag mochten de kinderen op school pan nekoeken eten, die door een paar moeders gebakken waren. Nadat alle pannekoeken op waren, werd er tot besluit nog een steppen- race gehouden. Tegen twee uur werd onder luid ge juich de ijscoman binnengehaald, waarna de kinderen door de ouders weer opgehaald werden. Een succesvolle dag met vrij rede lijk weer. Dierenbeschermingstand op Toeristenmarkt Op de toeristenmarkt te Zierikzee heeft ook de Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren afd. Noord- en Mid den Zeeland een stand en wel op de Balie. Verkocht worden nieuwe spullen, zoals speelgoed, stickers, handdoe ken van de dierenbescherming, maar ook tweedehands boeken, en er is vo lop propaganda materiaal over de dierenbescherming. Ook liggen er handtekeninglijsten voor een streek- asyl en de nieuwe kalenders van 1981 zijn reeds te koop 7,50). Een aar digheid van deze kalender is, dat de afbeeldingen als ansichten te gebrui ken zijn. De tóeristenmarkten zijn als be kend op: 8-15-22-29 juli en 5 augustus. De netto opbrengst van de dierenbe scherming verkoop kom ten goede aan het te stichten streekasyl. Jubileum Reinigingsdienst Op vrijdag 5 september, wordt het zilveren jubileum van de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland enigs zins feestelijk herdacht. Oorspronke lijk begon de organisatie als: Reini- gings Duiveland. In de middaguren worden vroegere en nieuwe bestuursleden en andere genodigden, verwelkomd; 's avonds gekoppeld aan het jaarlijkse personeelsfeest. De bijeenkomst wordt gehouden in' het „Tonnenmagazijn" te Brouwers- havem RENESSE Lichtkogel gevonden Donderdag is een lichtkogel gevon den op het strand van Renesse, door een politieman-toerist. Deze volgde de enig juiste weg en leverde de ko gel af op het politiebureau, alwaar de kogel wordt vernietigd. De politie verzoekt in dergelijke gevallen om navolging of even een berichtje aan het bureau. Diefstal Donderdagavond laat is een voor lopige aangifte gedaan van diefstal uit twee Duitse auto's. De auto's stonden geparkeerd aan de Zeeane- moonweg. Vermist worden: een radio-cassetterecorder, een gereed schapskist, kleding en een geldbe drag van DM 150,—. KERKWERVE Sportdag leerlingen C.N.S. In het stukje van de sportdag van de leerlingen van de C.N.S. stond vermeld dat de zesde klas iets slech ter scoorde van de vijfde. De zesde klas haalde echter negen D-diploma's tegenover de vijfde klas twee. Een D-diploma was in dit geval de hoogste score. ZONNEM AIRE/ZIERIKZEE In memoriam J. M. Goemans Te zijnen huize overleed te Zonne- maire, na een ernstige ziekte, de heer J. M. Goemans, in de leeftijd van 61 jaar. De heer Goemans was waarne mend dijkgraaf van het Waterschap Schouwen-Duiveland, sinds 1 janua ri 1978. Zijn gehele leven trouwens heeft gestaan in het teken van het waterschapsbestel, waaraan hij ga ven van hand en hart wijdde. Tussen 2 juli 1940 en 18 juli 1941, werd hij stembevoegd ingeland van de toenmalige polder Zonnemaire en bij K.B. van 27 maart 1953, werd hij gezworene van het Waterschap Schouwen-Duiveland,' voor distrikt III en - als gemeld - per 1 januari 1978 waarnemend dijkgraaf van het ge concentreerde waterschap. Na een verblijf in het ziekenhuis, had de heer Goemans op 8 mei zijn werk zaamheden weer hervat, hetgeen he laas van korte duur is geweest. Hij was een man met een rustig, bezon ken oordeel, die werkte met een voorraad parate kennis, gekombi- neerd met een geprofileerd inzicht in de wezenlijke behoeften van het wa terschapswezen. Voor het water schap betekent zijn verscheiden een ernstig verlies. Op maandag 7 juli vindt te Rotterdam de krematie plaats van de overledene. OOSTERLAND Opbrengst kollekte De kollekte ten bate van de t.b.c.- bestrijding „Sonnevanck" en „Zon negloren", die hier ter plaatse gehou den werd onder leiding van mevrouw E. J. Poelman-van Leeuwen, door de dames Bal-Rotte, Dorst-van der Ha ve, Ista-Both, Machielse, De Valk- Ista, en de jongedames: Janet Dale- bouw, Marianne van Dijke, Janet Ista, Nel Bij de Vaate en de heer P. M. Beije bracht op de mooie som van 989,40. Een dankwoord aan de milde ge vers, de leidster en de kollektanten is op z'n plaats. OOSTERLAND Kontaktorgaan „De Schoolkrant" Nummer twee van de dertiende jaargang van „De Schoolkrant" is vlak voor de vakantie verschenen. Het is het blad van de O.L.S. en de kleuterschool te Oosterland. Er wordt melding gemaakt dat 18 nieu we leerlingen de school komen bezoe ken, terwijl er 28 vertrekken. Een verlies van tien derhalve. Verder wordt er onder de rubriek medede lingen geschreven over: snoepverbod op school, de ouderbijdrage, school- melk en bloemen op school. Ook wor den er dankwoorden gericht aan al len die meewerkten aan schoolreizen en schoolkamp. Wat betreft de kleuterschool wordt opgemerkt, dat deze maandag 18 au gustus zal beginnen. Er gaan zeven nieuwe kleuters vöor het eerst naar school, terwijl klas 2 door twintig kleuters bevolkt zal worden. Ge tracht zal worden de kloof tussen kleuter- en basisonderwijs te ver kleinen, zodanig, dat deze niet meer als zodanig zal worden ervaren. Opstellen en tekeningen maken dit blad zeer lezenswaardig. BRUINISSE De Bru 40 In de haven te Bruinisse arriveerde de mosselkotter YE 87 van de Gebrs. Rietdijk. Dit schip zal als Bru 40, ver der vasn Bruinisse uit, in de toe komst deel uit maken van de Bruse vloot. Het werd namelijk gekocht door de heer W. van den Berg Johz. (firma Jan van den Berg-Jumelet Bruinisse). De oude Bru 40 kwam in (Vervolg pag. 1) zijn hard", terwijl de Vogel- en Na- tuurwacht Schouwen-Duiveland veel informatie verschafte. Veilig Verkeer testte talloze ogen in de Ridderzaal van het Slot Haamstede mocht zich in grote be langstelling verheugen. Veel doku- het bezit van Gebrs. Rietdijk, die het schip weer door verkochten maar die zelf hun bedrijf gaan voortzetten met de YE 57 van de Gebrs. van Nieuwen- huyze. De firma Nieuwenhuyze krijgt een nieuwe kotter. Advertentie gevestigd in Renesse: lidy blom-weijers rijks gediplomeerd estheticienne CAMPING DE KARAVAAN hogezoom 115 4325 cg renesse depositair: 01116-1293 mentatie verschafte de ZWN over het werkeiland Neeltje Jans. Stands En verder de jaarlijks terugkeren de stands met textiel, flensjes, Berli ner bollen, drop, leerwaren, huishou delijke artikelen, „doe-het-zelf" spulletjes, bloemen, planten, bank en krantennieuws.. Des avonds traden de Kon. Muziek vereniging „Witte van Haemstede" en de Zangvereniging „Nu met Hope" voor een groot publiek op. Zij oogstten veel applaus met een pro gramma „voor elk wat wils". De eerste dag van Ring Promotion is een volledig geslaagde dag geworden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het liberale kamerlid Lauxtermann vindt het onjuist dat van PTT-dienstenveloppen gebruik kan worden gemaakt bij het verzen den van adhesiebetuigingen aan een aktie tegen het PTT-spreidingsbe- leid. DEN HAAG. Minister De Ruiter schaart zich achter het oordeel van het openbaar ministerie dat niet is gebleken van voldoende bewijs voor het instellen van een strafvervolging tegen de Nederlandse Volksunie en het Nationaal Jeugdfront in verband met een drietal pamfletten met een duidelijk racistisch discriminerende inhoud. WAGENINGEN. B. en w. van Wa- geningen hebben dezer dagen op ver zoek van de plaatselijke werkgroep Milieuzorg besloten tot een aantal maatregelen ten behoeve van de steeds zeldzamer wordende gierzwa luwen. ROTTERDAM. De scheepsbouw maatschappij IHC Holland heeft or ders binnen voor twee sleepzuigers en vier splijtbakken. Het gaat om op drachten voor de werf IHC Smit Kin derdijk, die er ver tot in 1981 mee voorzien is van werk. Met de orders is in totaal negentig miljoen gulden gemoeid. HAARLEM. Een uit 1896 dateren de vuilnisbelt in Zaanstad hoeft niet te worden gesloten. Wel moet hij bij stortingen voortaan met een laag slakken worden afgedekt om stanko verlast van onverbrand afval tegen te gaan. ROTTERDAM. De Nederlandse Aardolie Maatschappij (N.A.M.) denkt in de komende tien tot twintig jaar nog enkele honderden miljarden kubieke meters gas te vinden in de Nederlandse bodem en in het Neder landse deel van de Noordzee. Ideaal voor bouwers die snel hun spullen willen hebben en een goede voorlichting wensen. Bij VAN DIJK EN CO vindt u nog echte service en vakmanschap, en geen risiko dat het achteraf niet goed is. showroom, afhaalcentrum I afhaalcentrum groene weegje 15 albert joachimkade 52 zierikzee goes tel 01110-2378/5551 tel 01100-27304 openingstijden: dagelijKs 8-12 en van 13-17. zaterdags 9-12 uur (goes zaterdags gesloten) hoofdkantoor te dordrecht. overige filialen te brielle. gouda. roosendaal. HAAMSTEDE, juli. In de Gerefor meerde kerk te Haamstede zal in de vakantieperiode van 8 juli tot 28 au gustus iedere donderdag het werk te zien zijn van studenten van het le en 2e studiejaar van de Christelijke aca demie voor Beeldend Kunstonder wijs in Kampen. Deze Christelijke academie in Kampen funktioneert nu twee jaar. Aan de academie komen studenten in de volgende vakstudierichtingen: grafiek en schilderen; mode vormge ving; publicitetsvormgeving; audio visuele vormgeving; illustratie boekverzorging; architektonische vormgeving (interieur- en meubel ontwerpen); monumentale vormge ving met de volgende sub-studierich tingen: keramiek-textiel-plastische vormgeving en omgevings vormge ving. Tenslotte de studierichting plastische vormgeving (beeldhou wen). Van Havo en V.W.O. Uiteraard is het werk dat in Haamstede getoond wordt het werk van studenten die nog maar kort de Havo en V.W.O. hebben verlaten. Naar de mening van de direkteur de heer D. van Sliedregt heeft dit werd, de situatie van de studenten in aanmerking genomen, zeker kwali teiten en hij ziet dan ook met opti misme het eerste eindexamen in 1983 tegemoet. Onder leiding van de direkteur werd dinsdagmiddag door een aantal leerlingen de expositie, ongeveer 40 werkstukken omvattende, in de kerk en de rekreatiezaal ingericht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3