wc AUTOCROSS ontwikkeling in de toekomst RING PROMOTION HAAMSTEDE TROK EEN REKORD AANTAL BEZOEKERS De Navo en Moskou DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vlucht uit Roemenië Donkere ekonomische wolken boven het Catshuis Reinigingsdienst op lange termijn De prijsstijgingen Raad van Bestuur bekeek de mogelijke 1STA - OOSTERLAND ZIERIK SCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 juli 1980 136ste jaargang Nr. 22735 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs'38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Optreden Westkappelsdameskoor HAAMSTEDE, 3-7. Tot vreugde van de talloze toeristen, die door het nare weer verstoken zijn van zonnig strand- vermaak, begon donderdagochtend in Haamstede de Ring Promotion zijn aktiviteiten. De Haamsteedse Ring staat volgebouwd met kraampjes en ook een deel van de Noordstraat doet hieraan mee. Er werd, in de middag, een rekord-drukte genoteerd. Omstreeks tien uur verschenen twee open koetsjes in de Ring, in de voorste zat de burgemeester me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer. Zij werd met bloemen ontvan gen door twee in Schouwse dracht gestoken meisjes en nam plaats op een tijdelijk ere-zitje voor de muziek tent. Ballonnen De voorzitter van Ring Promotion, de heer E. de Haan overhandigde de burgemeester een grote tros ballon nen en met het oplaten hiervan was BRUSSEL, 3-7. De Navo heeft don derdag voorzichtig gereageerd op aanwijzingen dat de Sow jet-Unie be reid is tot onderhandelingen over een beperking van de middellange- afstandsraketten in Europa. De secretaris-generaal van deze organi satie, Joseph Luns, liet op een pers conferentie te Brussel weten dat het westers bondgenootschap zich nu verder over deze kwestie zal buigen en de zaak aan een „zorgvuldig en konstruktief onderzoek" zal onder werpen. GRAZ, 3-7. 20 Roemenen zijn er donderdag in geslaagd met een twee dekker vliegtuig naar Oostenrijk te vluchten. Het toestel landde op een akker nabij Feldbacht (Stiermar ken), 50 kilometer ten zuidoosten van Graz. De politie in Felbach verklaar de dat alle inzittenden politiek asiel hebben gevraagd. de eerste dag van Ring Promotion 1980 geopend verklaard. Het oplaten op zich ging vlot, doch na 5 meter joeg de wind de ballonnen een boom in. Gelukkig raakte de groep los, kwam terug op aarde en werd toen in wat vrijere omgeving opnieuw gelan ceerd en nu met succes, want weldra waren de ballonnen uit het gezicht verdwenen. De heer De Haan verwelkomde de burgemeester, de wethouders v. d. Aarsen en De Feiter en de heren Van Zuylen en Mooy als vertegenwoordi gers van de plaatselijke V.V.V. Hij hoopte dat het spektakel dit jaar weer veel rekreanten zal trekken, want er is een overvloed aan attrak- ties. De burgemeester noemde deze donderdag een feestelijke dag en hoopte dat de badgasten een kijkje zullen komen nemen. Momenteel vertoeven een 50.000 re kreanten in de Westhoek en zij kun nen hier genieten van hetgeen Ring Promotion hun voorschotelt. Vooral de oude ambachten zullen ongetwij feld weer veel bezoekers trekken. De burgemeester wenste het bestuur alle sukses toe. De heer De Haan dankte de gemeente voor de verleende medewerking, de familie Hart voor het vervoer met de koets jes (gerijtjes) en de Rijkspolitie. Jam mer dat de geluidsinstallatie het ge deeltelijk liet afweten, maar dit eu vel werd spoedig verholpen. De burgeeester maakte vervolgens een informatieve wandeling langs de diverse stands die vanaf de vroege morgen waren opgebouwd. Vanaf elf uur werd het zeer druk, met in de namiddag de rekorddruk- te. Bijna allemaal waren het vreem den in de Ring met hier en daar wat mensen uit de eigen omgeving. Het was echt weer voor stroopwafels, poffertjes, warme gebakken vis en gebranden noten. Voor de jeugd ble ven de suikerspin en een ijsje hoog genoteerd. Oude ambachten In de namiddag was het weer de heer W. Hart die het schapenscheren demonstreerde. Zeven schapen wer den ontdaan van hun wollen vacht. De belangstelling was zeer groot. Wat verderop „besloeg" de heer M. de Vrieze 12 paarden en voor velen was dat de eerste keer dat ze dit aan schouwden. Aan het oude spinnen- wiel demonstreerde mevrouw A. Kuijper-Delst en mevrouw Heijnes- Zwart sleep edelstenen. De poppen kast opende driemaal de gordijntjes en de jeugd genoot er van. De Ned. Hervormde kerk trok veel bezoek voor de expositie „De Bijbel in beeld" en de dia-seire „De banken Vervolg pag. 3 DEN HAAG, 3-7. Als een donkere wolk hangt de allerbelabberdst financi- eel-economische situatie boven het Catshuis, waar de ministers van het kabinet-Van Agt de komende twee weken moeten proberen het raamwerk uit te zetten voor de begroting 1981. Advertentie ZATERDAG 19 JULI Aanvang 14.00 uur aan de Kooymansweg te Renesse STICHTING E.Z.H.A.C.O. Kon vorige jaren nog worden volstaan met het uitkammen van de diverse begrotingen, deze keer zullen èr echt knopen moeten worden door gehakt want er valt niets meer uit te kammen. Minister Van der Stee van finan ciën heeft zijn kollega's woensdag, tijdens een uiteenzetting over de fi- nanciëel-economische toestand, daar van doordrongen. WASHINGTON. Het aantal slacht offers van de hittegolf in het zuiden van de Verenigde Staten is woensdag opgèlopen tot 90. Tot 12 juli zullen eerst de grote be leidszaken worden aangepakt, waar bij duidelijk een aantal moeilijke be leidskeuzen zullen moeten worden gedaan. WASHINGTON. Israël en Egypte hervatten op korte termijn hun besprekingen over autonomie voor de Palestijnen in de door Israël sinds 1967 bezette gebieden. Sol Linowitz, de speciale gezant voor het Midden- Oosten van president Carter, heeft donderdag bekendgemaakt dat de twee partijen op 10 juli weer gaan praten en wel in Cairo. DEN HAAG, 3-7. De minister hand haaft bij voortduring te optimisti sche ramingen voor de loonomstij- gingen en de stijging van de ar- beidsproduktiviteit. In de praktijk leidt dat ertoe dat de werkgevers er weer bij inschieten. Aldus het kom- memtaar van het Nederlands Chris telijk Werkgeversverbond (N.C.W.) op het prijsbeleid dat minister Van Aardenne heeft aangekondigd voor de tweede helft van dit jaar. WESTERSCHOVWEN. Overzichts foto van het grootste infiltratiemeer in het gebied van de Dominiale dui nen in de Westhoek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDIJKE, 1-7. Bij de behandeling' van de stuk ken in de vergadering van de Raad van Bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland op 2 juli gehou den in ,,De Putmeet" te Scharendijke, was de jaarreke ning 1978 een omvangrijk stuk, maar het ging zonder veel kommentaar onder de hamer door. Uit het bijgevoegde uittreksel noteerden we dat de rekening van baten en lasten 1978 werd afgesloten met een batig saldo van 87.968,92, waarvan 81.000,— werd gereserveerd, in 1977 was dat 61.654,30, waarvan 57.000, werd gereserveerd. De hogere opbrengst van de Reini gingsrechten ad 136.000,— in 1978 is een gevolg van de verhoging van de tarieven met 5%, alsmede door toene ming van het aantal gebruikers ten opzichte van 1977. Natuurlijk stonden daar ook ver hogingen van uitgaven tegenover niet in het minst in de sektor salaris sen en lonen. Dat de levering van de door de ge meente Tholen bestelde huisvuilauto stagneert is een voordeeltje voor de Reinigingsdienst want Schouwen- Duiveland verhuurt (tijdelijk) een vuilisauto aan Tholen. Verhoging van de begrotingspost met 8245,—. De opbrengst van verkocht glas (18 weken) wordt geraamd op 5400,—. Daar staat een post van 8030,— te genover, voor inzamelingskosten wordt 345,— per week geraamd, voor afvoer 320,— per week. Met een post vergoeding studiekosten ad f 2000,— wordt saldo de post Onvoor zien met 19.675,—. Nota De nota De Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland in de jaren 1980-1985 was het agendapunt waarin ieder lid van het bestuur de gelegeheid kreeg zijn visie met die van de direkteur de heer J. Landman te vergelijken een waarschuwende vingertop te heffen, of inlichtingen te vragen over een bepaald be leidspunt in de naaste toekomst. De onderdelen Bestuur en Technische Advieskommissie gaven geen aanlei ding tot opmerkingen, evenmin als de post Werkgebied. De grenzen van het werkgebied worden momenteel overschreden aan de Brouwersdam, en bij de Ooster- scheldewerken, die zoals bekend, grotendeels op het territorium van de gemeente Veere worden uitge voerd. Als minister Wiegel doorzet en Goeree-Overflakkee bij Zeeland komt zal dat wellicht ook konse- kwenties hebben voor de vuilverwer king. De mogelijkheid van samen werking met andere gebieden in Zee land en Noord-Brabant blijft om de hoek gluren. De organisatie van de Reinigings dienst groeit gestaag, de laatst aan getrokken taken zijn zelfstandig straatvegen en straks glasinzameling en het kan niet anders of de admi nistratie moet mee groeien. De direk teur Landman ziet het allemaal nog wel zitten, alles zoveel mogelijk zelf in de hand houden. Hij wordt daarin gesteund door burgemeester Slabbe- koorn. De heer J. Groen had ge vraagd of bepaalde taken of onderde len niet beter konden worden af gestoten of ondergebracht bij een Centraal Buro, De vuilophaaldienst funktioneert redelijk konstateert het rapport. Daarmee is ieder het wel eens, ma ar dat houdt ook in, dat de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van de inzameling van afval moeten worden bijgehouden en iets dergelijks (wat meer en meer toepassing begint te vinden) is de vervanging van de vuil niszak door de mini-containers van 120 en 220 liter. Op bescheiden wijze wordt daarmee in de binnenstad van Zierikzee een proef genomen. (vervolg pagina 4) uw dealer voor: Tel. (01114) 1495 - St Joostdijk 41 Burg. v. d. Havestraat 48 Toeristen verheugd over dit vermaak Advertentie De grote tros balonnen, die burge meester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer donderdag opliet ter gele genheid van de opening van de Haamsteedse Ring Promotion, werd eerst door een boom gevangen". Na een nieuwe lanceringging het be ter en verdween het kleurig geheel spoedig uit.het gezicht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Verklarende aantekeningen bij een gedicht, zijn als anato mische voordrachten bij een lekker gerecht. A. W. von Schlegel Verwachting tot zaterdagavond: Perioden met zon In de nacht en ochtend nog enige re gen, overdag enkele perioden met zon; minimumtemperatuur ongeveer 11 graden en middagtemperatuur cir ca 18 graden; matige wind, draaiend van zuidwest naar noordwest. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 5 juli Zon op 5.23, onder 22.01 Maan op 1.27, onder 14.03 6 juli Zon op 5.24, onder 22.00 Maan op 1.53, onder 15.21 7 juli Zon op 5.25, onder 22.00 Maan op 2.20, onder 16.38 Laatste Kwartier: 5 juli (9.27) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 5 juli 9.20 21.27 2.39 15.02 6 juli 10.26 22.34 3.43 16.13 7 juli 11.36 23.45 4.54 17.28 Doodtij: 7 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Ook zaterdag blijft het wissel vallige weer in onze omgeving aan houden. Oorzaak hiervan is een de pressie bij Schotland. Aan de zuid kant ervan wordt met westelijke winden vochtige en tamelijk koele lucht van de oceaan naar het Europe se vasteland gevoerd. Voor de landen op onze breedte betekent dit veel be wolking en af en toe regen. De mid- dagtemperaturen bereiken daarbij waarden van ongeveer 17 graden, dat is ongeveer vijf graden te laag voor de tijd van het jaar. In de landen rond de Middellandse Zee blijft het zonnige zomerweer aanhouden. De middagtemperaturen liggen er rond de vijfentwintig gra den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1