Woonoord bij „Moermond" morgen officieel open Mogelijkheid arbeid te verrichten van wezenlijk belang voor welzijn AUTOCROSS DE ZIERIKZEESCHE COURANT Voor werknemers Oosterscheldewerken Doelmatige prefab-bouw voor deze tijdelijke voorziening Jaarverslag 1979 ,,De Zuidhoek": De kerncentrale te Borssele WA> ffir P bilt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 juli 1980 136ste jaargang Nr. 22733 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 1 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Geboorte in Zierikzeeshertenkamp RENESSE, 30-6. Bij Slot Moermond in Renesse is een woonoord verrezen, dat woensdag (morgen 2 juli) offi cieel wordt geopend. Het is bedoeld als door-de-weeks onderkomen voor werknemers van Dosbouw, de aanne- merskombinatie die de Oosterscheldewerken uitvoert in opdracht van Rijkswaterstaat. Het woonoord kan te vens dienst doen als logeermogelijkheid voor zakenrela ties. Omdat het Woonoord maar nodig is voor de tijdsduur van de bouw van de werken, is gekozen voor prefab-bouw om de restwaarde zo hoog mogelijk te doen zijn. De bouwkosten bedragen in totaal een kleine vier miljoen gulden. De drie units van het Woonoord be vatten samen 156 kamers. Ze hebben namen gekregen van verdwenen kastelen uit de omgeving: Welland, Craayensteyn en Philippenburg. Het bijbehorende dienstencentrum (toepasselijk „Heerenhof" genoemd) telt een forse eetruimte een rekrea- tiezaal, keuken en receptie. De dertig kamers achter de Oranje rie van het slot zijn al langer in ge bruik, want die aanbouw bestond al toen „Moermond" in 1978 beschik baar kwam als konferentie-oord, van de Stichting ingehuurd door Rijks waterstaat en geëxploiteerd door Dosbouw. Ir. A. Spoel, general-manager van de Oosterscheldewerken, on derstreept tijdens het gesprek in zijn kantoor aan de Van Veenlaan het grote belang van een goed geoutil leerde arbeids-voorziening (per ka mer is b.v. een eigen douche beschik baar), omdat een goed onderkomen ook een secundaire invloed heeft i.v.m. de arbeidsprestatie. Met het hoofd personeelszaken van Dosbouw W. J. L. Clercx spraken we in Slot Moermond. Dosbouw zal in tussen wel gewend zijn aan de schril le tegenstelling tussen de moderne gigantische Oosterscheldewerken en dat eeuwenoude kasteel, maar voor een buitenstaander werkt die erva ring toch verrassend in. Voorbereiding Clercx maakte deel uit van het team dat de totstandkoming van het Woonoord voorbereidde. Het werd in BRASILIA. Paus Johannes Paulus II is maandag 11.56 uur (plaatselijke iijd) in Brazilië aangekomen. SEROOSKERKE. Het fraaie natuur gebied ,,De Schelphoekblijkt altijd weer goed voor een sfeerplaatje, zelfs tijdens deze eerste (sombere) week van de zomer 1980. Volgens de weer- deskundigen vormt een depressieput boven de oceaan de oorzaak van dit herfstachtige weer. Soit, ,,De Schelp- hoek" is er niet minder mooi om, hoewel een stralend zomerzonnetje zou ongetwijfeld een extra bijdrage betekenen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 1977 gevormd met nog een Dosbouw- medewerker, twee architekten van het buro P. C. Tieleman uit Nieuwer- kerk en de heer H. Alsema. Alsema is beheerder van slot Moermond, des kundige op het gebied van woonoor den. Zijn inbreng wordt in hoge mate gewaardeerd. Hij krijgt nu ook het beheer over het nabijgelegen nieuwe woonoord, vandaar dat de overige le den van het voorbereidingsteam zo verheugd waren over de situering. Voordien waren zowel qua opzet als plaats zeer vele mogelijkheden over dacht, maar deze oplossing genoot, ook vanwege de afstand, verreweg de voorkeur. De medewerking van de gemeente Westerschouwen en andere over- heidsinstauUes wordt hogelijk ge prezen, al werd van die zijde wel geëist dat het woonoord zou worden „ingepakt", dus rondom voorzien van groenpartijen. Dit is onder andere gerealiseerd door middel van ingeplante dijkjes. Van de weg af is het woonoord (nog) te zien, maar langs de dicht begroei de oprijlaan naar Moermond, toch dichterbij, valt het veel minder op. Bruin café Vanwege de harmonie met de om geving zijn de oorspronkelijk platte prefab-onderkomens op sommige plaatsen voorzien van dakjes, juist op de plaatsen van de kleine ontmoe tingsruimten van iedere unit. In^de Oranjerie is ter verstrooiing boven dien een bruin café ingericht. Het voorbereidingsteam heeft zich veel moeite getroost de inrichting van kamers, dienstencentrum en café tot in de kleinste details goed te ver zorgen. Architekt Tieleman leverde het ontwerp, Fordbouw de units, Paauwe b.v. te Zonnemaire de inrich ting, Thien te Zierikzee de stoffering. De Walcherse bouw-unie bouwde het (eveneens prefab) dienstencentrum, aannemersbedrijf Schouwen-Duive- land zorgde voor het grondwerk en de firma Verburg uit Colijnsplaat voor alle installaties. Dosbouw heeft zo veel mogelijk Zeeuwse bedrijven bij de bouw betrokken. Minder aanmeldingen Oorspronkelijk was het plan vier units te bouwen op de plaats waar er nu drie staan. Tot aller verrassing bleek namelijk, dat de aanmeldingen voor logies minder waren dan men verwachtte. Als oorzaak noemde ir. Spoel het feit, dat de werkers aan de Óosterschelde-mond er veel voo" over hebben omi i'èdere a vond thuis te kunnen zijn. Bovendien bleek er bij de perso- neelswerving een ruime markt te bestaan in Zeeland en West-Brabant, zodat de bemanning van het Ooster- schelde-projekt soepel verliep. Een luchtopname van het in aan bouw zijnde woonoord bij Slot Moer mond in Renesse. Slechts de kraanmachinisten ko men uit geheel Nederland vandaan, omdat het aanbod in die sektor maar klein is. Het Woonoord wordt voorts gebruikt voor stafleden van Rijks waterstaat en Dosbouw, voor prakti kanten, baggerpersoneel en perso neel van onderaannemers. Wanneer b.v. een gehele scheepsbe manning er eens logeert, wordt die zo veel mogelijk bij elkaar geplaatst, vanwege het sociale kontakt. Met de ingebruikneming van het woonoord is een einde gekomen aan het onder brengen van Dosbouw-personeel in hotels en pensions. Ook het Water staat-onderkomen in Ellemeet is nu als zodanig opgeheven. ZIERIKZEE, 27-6. „Uitgangspunt van de Wet Sociale Werkvoorziening is, dat de mogelijkheid tot het verrichten van arbeid van wezenlijke betekenis is voor het welzijn van de mens. Arbeid is niet alleen een middel tot het verwer ven van inkomen, maar kan ook de mogelijkheden tot zelfverwerkelijking verruimen en bijdragen aan de zingeving en inrichting van het bestaan. De aangeboden arbeid moet tot dat doel echter wel zoveel mogelijk in over eenstemming zijn met de kapaciteiten en wensen van de betrokken personen", aldus de inleiding van het jaarverslag 1979 van het Werkvoorzie ningschap „De Zuidhoek" te Zierikzee. In het verslagjaar kwam het dage lijks bestuur zes maal bijeen en het algemeen bestuur vijf maal. Onder werpen van gesprek waren o.a.: de mate van openbaarheid van de alge mene bestuursvergaderingen en het bevorderen van betere promotie-mo gelijkheden voor het leidinggevend personeel, met name door het opne men van een Werkmeester-C-rang in de bezoldigingsverordening. Per 1 juli van het verslagjaar werd aan de heer C. Heijboer eervol ont slag verleend van zijn funktie als hoofdwerkmeester, in verband met zijn vervroegde pensionering. Samenstelling kommissie In 1978 werd besloten de sa menstelling van de kommissie Socia le Werkvoorziening te wijzigen per 1 januari 1979. Tot deze datum had ie dere gemeente, deelnemend aan de gemeenschappelijke regeling van het Werkvoorzieningschap „De Zuid hoek", een vertegenwoordiger in de WSW kommissie. Met het inwerking treden van de Intergemeentelijke So ciale Dienst Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland per 1 januari 1978, werd besloten de gemeentelijke ver tegenwoordiging over te dragen aan de direkteur van voornoemde dienst. De gemeente Bruinisse, die aanvan kelijk nog niet deelnam in de IGSD, behield de vertegenwordiging. Met deze wijziging werd tevens ruimte gekreëerd om een vertegenwoordiger van de Federatie van Oudervereni gingen van het Geestelijk gehandi- kapte Kind op Schouwen-Duiveland en een vertegenwoordiger namens de werkgeversorganisaties zitting te la ten nemen in de WSW-kommissie. De werkzaamheden voor Bema Kunststofen BV te Zierikzee bleven dit jaar beperkt tot ongeveer 3900 uren. In de metaalafdeling werden ruim 600 uren besteed aan boorwerk- zaamheden. Het aantal produktieve uren voor Delta Elektronika BV te Zierikzee steeg met ca. 15 tot ruim 43.000 uren, waarvan 33.600 uren betrekking hadden op montagewerk en 9400 uren op metaalwerk. Opgemerkt dient te worden, dat factoren zoals: langdurig ziek, beëin diging van dienstverband, alsmede verschuiving in het werkpakket, re- MIDDELBURG, 30-6. De kerncen trale in Borssele zal steeds minder in bedrijf zijn, naarmate de leeftijd van de centrale vordert. In de komende jaren zal de centrale bijna de helft van de tijd stilliggen (47 procent). Derhalve wordt de centrale steeds minder rendabel. Dat heeft het Energie Komitee Zee land (E.K.Z.) berekend. Het komitee heeft haar bevindingen in een open brief gericht aan gedeputeerde en provinciale staten van Zeeland en de Zeeuwse gemeenten. Die zijn aan deelhouder van de N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij. sulteren in een lagere uuropbrengst dan vorig jaar. In tegenstelling tot de verwachting dat Jamin BV te Ooster hout de werkzaamheden drastisch zou beperken, zijn deze zelfs toegeno men met ongeveer 1600 uren. Het werk wat Koni BV te Oud-Beijerland aan deze dienst uitbesteedde, gaf met ruim 32.000 uren een lichte stijging te zien. Medische dienst Met betrekking tot de medische dienst zegt het bestuur helaas te moe ten opmerken, dat de funktie van be drijfsarts nog steeds tijdelijk (nu al weer drie jaar) wordt vervuld door dokter W. Bontkes. Deze was gedu rende vier maanden wegens ziekte verhinderd regelmatig spreekuur te houden. Het werk werd toen geheel opgevangen door de bedrijf sver- pleegkundige. Naar het zich laat aan zien, zal in 1980 aansluiting bij een erkende bedrijf smedische dienst kunnen worden gerealiseerd. Evenals voorgaande jaren gaf de werkvoorziening van de Cultuur technische dienst geen wezenlijke problemen. De in de loop der jaren verworven goede naam bleef behou den. De traditie om eind december een jaarwisselingsbijeenkomst te hou den, werd ook het afgelopen jaar voortgezet. De organisatie van deze middag was voor een deel voor reke ning van de personeelsvereniging. Begeleiding Door de positieve instelling en taakopvatting van het Orgaan van Overleg en de goede inzet van het stafpersoneel, wordt gekonstateerd, dat het afgelopen jaar iq hoge mate tegemoet is gekomen aan de vraag de werknemers zo optimaal mogelijk te begeleiden en hen de gelegenheid tot ontplooiing te geven van ïedérs ka- paciteit. Advertentie ZATERDAG 19 JULI Aanvang 14.00 uur aan de Kooymansweg te Renesse STICHTING E.Z.H.A.C.O. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. AMMWtfMAMIAMIAMMKWyAI Rijke mensen zijn vaak ook maar arme mensen, die geld hebben. Marnix Gijsen Verwachting tot woensdagavond: Buiïg Veel bewolking en enkele buien; mi nimumtemperatuur rond 10 graden; middagtemperatuur ongeveer 16 gra den; wind uit noordoost tot noord west, aan de kust en op het IJssel- meer hard tot krachtig, in het bin nenland krachtig tot matig. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 12. Min.-temperaturenomstreeks 10 gr Max.-temperaturen: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 2 juli Zon op 5.21 onder 22.02 Maan op 0.03, onder 10.09 3 juli Zon op 5.22, onder 22.02 Maan op 0.34, onder 11.27 Laatste Kwartier: 5 juli (9.27). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 2 juli 7.07 18.37 0.15 12.24 0.59 13.09 3 juli 7.45 19.26 Doodtij: 7 juli HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 1-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Er heerst boven de oceaan een grote depressie-aktiviteit, die een sterke invloed heeft op het weer in west-Europa. Het weer bij ons is daarom al geruime tijd koel en wis selvallig. In de nacht van maandag op dins dag bereikte een depressie via Enge land het zuidelijk deel van de Noord zee. Er viel toen in ons land op grote schaal regen. Naar het zich laat aan zien trekt de depressie via ons land naar Duitsland. De wind kan daarbij langs onze kust tijdelijk flink toene men. Woensdag zullen er opklaringen voorkomen, afgewisseld door enkele buien. De wind blijft noordwestelijk maar neemt af tot krachtig of matig. De middagtemperatuur is ongeveer 16 graden. FRANKFURT. Na het eten van een lekkere taart, die een agent van de afdeling verdovende middelen ge bakken had, hebben zeker tien leden van de Frankfurtse politie vergifti gingsverschijnselen opgelopen. Ook deden zich braakgevallen voor, die behandeling in het ziekenhuis nood zakelijk maakten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1