VERRASSENDE ONTWIKKELING IN EERSTE ETAPPEN TOUR DE FRANCE DE KLUIZENAAR Pevenage in gele trui STREEKNIEUWS Staatssekretaris Th. H. Hazekamp te Zierikzee Zaterdag gaf massaal diploma- zwemmen te zien in „Onderdak" 4 Na de proloog te Frankfort is de Tour de France op een wel heel ongebruike lijke wijze van start gegaan. Vrijdag, in de eerstevechte etappe vierden de ren ners van Peter Post een Holland festival. Jan Raas won de eerste etappe door zich in de massa sprint, goed gelanceerd door Cees Priem en Leo van Vliet, op overtuigende wijze de sterkste te tonen, 's Middags legde de ploeg van Post beslag op de eerste plaats in de ploegen tijdrit voor de ploeg van Hinault en Hennie Kuiper. krachten te laten verspelen bij uit loop pogingen van renners die geen direkt gevaar vormen voor het bezet ten van de ereplaatsen te Parijs. Of Post met deze gewijzigde en on gebruikelijke taktiek sukses zal we ten te boeken zullen de komende we ken leren. Feit is het, dat Tour fava- riet Bernard Hinault, toen de voor sprong tot ruim 24 minuten was op gelopen, met zijn ploeg in de tegen aanval ging. Bij het viertal moest de moe gestre den ploegmakker van Hennie Kuiper de Fransman Bossis nog afhaken. Ondertussen wist het peloton nog een groot gedeelte van de achter stand weg te werken al bleef er bij de finish te Metz nog een ruime marge voor de drie koplopers over. Etappe overwinning Rudy Pevenage klopte zijn twee vluchtmakkers en won de etappe, terwijl Jan Raas op 9.53 min. de sprint van het peloton won. Door de ze ontwikkeling raakte Gerrie Kne- teman zijn gele trui kwijt aan de Fransman Yvon Bertin, terwijl Jan Raas de groene trui moest afstaan aan Pierro Bazzo. Zondag kregen de renners in de etappe van Metz naar Luik weer een zware hap te verwer ken. Op papier telde deze etappe 258 km, maar door wegomleggingen' en een geneutraliseerde start van maar liefst 20 km moesten de ren ners, ook nu weer onder bar slechte weersomstandigheden ruim 28Ö km afleggen. Na diverse ontsnappingspogingen waarbij o.m. Bert Oosterbosch en Henk Lubberding waren betrokken kreeg de Belg Jean-Luc van den Broucke, nadat 150 km waren afge legd, de ruimte. In de solo die de Belg ondernam kreeg hij een maximale voorsprong van 5 minuten. Met nog ongeveer 30 km voor de boeg gingen Henk Lubberding, Ronny Claes en Guido van Calster in de tegenaanval. Het drietal wist Van den Broucke in te lo pen èn op één van de heuvels moest Van den Broucke het drietal zelfs la ten gaan. Intussen had Eddy Sche pers zich uit het peloton weten los te werken en zich na een fraaie solorit bij het leidende drietal weten te voe gen. Vijf renners Van den Broucke was erin geslaagd zich aan het wiel van Schepers vast te klampen en zo ontstond er een kopgroep v^n vijf renners, vier Bel gen en een Nederlander. Henk Lub berding, die zich omringd door vier Belgen in de eindsprint kansloos als verloren beschouwde, wist dat hij een solo moest ondernemen om win nend de etappe te kunnen beëindi gen. Tót drieftiaal toe werd een poging daartoe gepareerd maar met nog goed 10 km te gaan had zijn vierde poging sukses. Bij deze beslissende ontsnapping zaten de Belgen naar el kaar te kijken wie van hen het initia tief tot de achtervolging zou gaan ne men. Lubberding wist hiervan handig te profiteren en voor zijn vluchtmak kers goed en wel de situatie hadden overzien was Lubberding al buiten schot. Geen moment verslappend ging Lubberding zegevierend op de finish af waar hij met 1.31 min. voorsprong op zijn medevluchters arriveerde en met 3.07 op het peloton. Door deze overwinning maakte Lubberding de in de tijdrit opgelopen achterstand weer goed. Peloton De Nederlanders arriveerden in het peloton met Hinault met uitzon dering van Hennie Stamsnijder en Cees Priem op 7.02 en Leo van Vliet, Jan Jonkers, Jan Raas en Hans Lan- gerijs die een achterstand van 8.03 min. hadden. Gele trui drager Yvon Bertin, die in de achterhoede eindigde.moest de eerste plaats in het algemeen klasse ment afstaan aan Rudi Pevenage. Het algemeen klassement var} de derde etappe: 1. Rudy Pevenage (Bel.) 19.6.03: 2. Uierre Bazzo (Fra.) op 18 sec.; 3. Henk Lubberding (Ned.) op 8 min. 1 sec.; 4. Ronny Claes (Bel.) op 8.18; 5. Gerrie Knete- mann (Ned.) op 8.34; 6. Bernard Hi nault op 8.42; 7. Jean-Luc van den Broucke (Bel.) op 8.50; 8. Joop Zoete melk (Ned.) op 8.56; 9. Eddy Schepers (Bel.) op 8.58; 10. Johan vande Velde Delta-Week opening ook geschenken overhandigd. De staatssekretaris mocht uit handen van burgemeester De Meester een fraaie prent van het silhouet van Zierikzee in ontvangst nemen. Verder kreeg de heer Haze- kamp van het Delta-Weekkomité een historisch schilderij van Schouwen- Duiveland aangeboden. Voor de echt genote van de staatssekretaris was er een fraai boeket bloemen. Van de zijde van de Delta-Week- deelnemers bestond grote belangstel ling voor deze officiële opening in de Vierschaar van het stadhuis, hoewel hun aandacht zich meer richtte op oorlam en versnapering dan op de woorden van de staatssekretaris. ZIERIKZEE Geslachtofferd eend De afgelopen week kreeg de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren op nieuw te maken met een slachtoffer van de sportvisserij. Bij de diere narts werd een eend binnengebracht, die een vishaakje helemaal in de maag had zitten. De arts moest besluiten de eend af te maken. RENESSE Jan Raas (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Gerrie Knetemann kon de gele trui van Bernard Hinault overnemen, Jan Raas kreeg de groene trui (pun tenklassement) en Johan van de Vel de de witte trui (best geklasseerde jonge renner). Bij al deze suksessen viel er toch ook nog een verliespost te noteren. Bert je Pronk had bij de ploegentijdrit het tempo van zijn ploegmakkers niet kunnen volgen en had moeten afhaken. Dit had tot ge volg dat hij buiten de vastgestelde tijd binnen kwam waardoor voor hem het tour avontuur was afgelo pen. Lek gereden Verder had Henk Lubberding nog de pech, dat hij na 15 van de 45.8 af te leggen kilometers lek reed waardoor hij zijn weg alleen moest vervolgen. Dit kwam hem op een tijdverlies van ruim 2 minuten te staan. Verrassend waren de ontwikkelingen in de op za terdag verreden langste etappe over 276 km van Frankfort naar Metz. In deze onder bijzonder slechte weers omstandigheden verreden etappe vormde zich reeds na 18 km een kop groep je van vier renners, bestaande uit Bosgis, Bazzo, Rudy Pevenage .en Bertin. In het peloton werd op deze ont snapping niet gereageerd waardoor het viertal na 155 km een maximale voorsprong van niet minder dan 24.15 min. kon nemen. Dat het zo ver kon komen was voor een belangrijk deel te wijten aan het feit, dat Peter Post het niet gewenst vond om reeds zo vroeg in de Tour zijn renners hun Indeling voetbal zaterdagkompetitie Voor de verenigingen die in de KNVB uitkomen ziet de indeling er voor het seizoen 1980-1981 als volgt uit: Zaterdagkompetitie, 2e klasse A: Bruse Boys, Altena, Arnemuiden, AZVV, Heerjansdam, NEO'25, NSW, Oranje Wit, Piershil, Roda Boys, SHO, SSC'55 en Zwaluwe. Vierde klasse A: SKNWK, Apollo '69, Chrislandia, Kogelvangers, Nieuwdorp, Nieuwland, Sluis, Smer- diek, Tholense Boys, Wemeldinge en Wolfaartsdijk. Reserve 3e klasse A: WIK II, AZVV II, Dinteloord II, Kloetinge II, De Meeuwen II, Smerdiek II, Wemeldin ge II, WHS II, Yerseke II en Zaamslag II. Zondagkompetitie, 3e klasse D: Zierikzee, Axel, Cluzona, DIVO, DÖSKO, SC Gastel, Goes, Jong Am- bon, RCS, Sluiskil, Steen en Zee land Sport. Henk Lubberding (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Ned.) op 9.02; 15. Hennie Kuiper op 9.37; 21. Bert Oosterbosch op 10.01; 25. Jo Maas op 10.17; 48. Jos Schipper op 11.14; 50. Cees Priem op 11.16; 70. Jan Raas op 14.22; 72. Leo van Vliet op 15.09; 78. Hennie Stamsnijder op 15.58; 79. Hans Langerijs op 16.06 en 94. Jan Jonkers op 17.01. Vandaag (maandag) is er op het au tocircuit van Francorchamps een in dividuele tijdrit over een afstand aan 33.4 km. Favoriet in deze tijdrit is de tweevoudige tourwinnaar Bernard Hinault die naar verwacht wordt zal oprukken naar de 3e plaats in het al gemeen klassement. Morgen (dins dag) staat er weer een zware rit, van Luik naar Rijsel over een afstand van 236.5 km op het programma. (Vervolg van pag. 1) van de hoge nood" van Zierikzee op dit gebied. ,,U hebt vandaag kunnen konstate ren, dat tweehonderd schepen extra op de Oosterschelde nauwelijks te rug te vinden zijn", aldus de heer De Meester, die daarbij moest tóegeven, dat de minder goede weersomstan digheden deze dag daarbij ook een faktor vormden. Desalniettemin wees de burge meester nogmaals op de geweldige ruimte van de Oosterschelde. Verder sprak hij over de dure voorzieningen, die ten behoeve van de watersporters in Zierikzee werden aangebracht. In dit verband wees hij op de nood zaak via de heffing van liggelden' weer wat terug te krijgen van de in vesteringen. Ook de deelnemers van de Delta-Week'80 worden met die lig gelden gekonfronteerd. Hoewel het gebruikelijk is, dat deelnemers aan wedstrijden deze gelden niet behoe ven te betalen, zei de burgemeester dat het gemeentebestuur in Zierikzee anders heeft beslist. Uitbreiding Zeilwedstrijd Zierikzee- St. Annaland ZIERIKZEE. 30-6. In het kader van Delta-Week '80 wordt dinsdag 1 juli de zeilwedstrijd Zierikzee-St. Anna land gehouden. De organisatie van deze wedstrijd is in handen van Wa tersportvereniging St. Annaland. In lichtingen betreffende de wedstrijd kunnen verkregen worden bij. L. Wé- terings, Hofstraat 15 te Oud-Vosse- meer. De deelnemerslijsten zijn op 30 ju ni vanaf 20.00 uur verkrijgbaar in het klubgebouw van W.V. Zierikzee. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op 1 juli in het klubschip van W.V! St. An naland. De startlijn is een denkbeel dige lijn gevormd door zuidelijk ge- leidelicht van voormalige veerhaven ,,De Val" en de nationale vlag in top van het startschip. Finishlijn De finishlijn is een denkbeeldige lijn gevormd door rode boei KR 8 en de nationale vlag in top van het finish-schip. De starttijd is 10.00 uur. Deze zeilwedstrijd Zierikzee-St. An naland is de laatste wedstrijd vanuit Zierikzee. Het verdere programma van Delta-Week '80 ziet er als volgt uit: Woensdag 2 juli: St. Annaland- Bergen op Zoom; donderdag 3 juli: Oosterschelde wedstrijd Bergen op Zoom-Yerseke; vrijdag 4 en zaterdag 5 juli: Veronica Race en Zeelandbrug Race. De heer De Meester maakte de staatssekretaris erop attent, dat in het zomerseizoen de schepen in de Zierikzeese haven 8 a 10 dik moeten liggen. „Graag zouden we wat uit breiding realiseren, zodat de schepen wat dieper de stad in kunnen komen", aldus de eerste burger, die in dit verband ook de Nota Haze kamp even noemde en daar aan toe voegde: „Zierikzee zit in hoge nood". Ook de voorzitter van het Komité Delta-Week, ir. C. A. de Ruyter sprak over de (stijgende) liggelden. Hij was van mening dat vaar- en liggelden niet geheven moeten worden om be paalde begrotingstekorten te dek ken. De heer De Ruyter vond dat de wa tersport in Nederland van zeer veel belang is voor de rekreatie en drong er dan ook met nadruk op aan van die watersport geen „melkkoe" te maken, met alle nadelige gevolgen van dien. De voorzitter van het komité Del ta-Week maakte verder melding van een in september dit jaar in Zierikzee te houden symposium om wat meer duidelijkheid trachten te verschaf fen in de problemen tussen de wa tersport en de Oosterscheldepolitiek. Namens het Komité bood hij de ge: meente Zierikzee een bedrag van 1.000,— aan, bedoeld als bijdrage voor dit symposium. Avonddriedaagse Op 7, 8 en 9 juli wordt te Renesse de Avonddriedaagse gehouden. Brandje Zondagochtend omstreeks 0.510 uur stond op de Hogezoom tegenover „de Werkplaats" een afvalkontainer in brand. Het vermoede bestaat, dat enige overmoedige jongelui deze kontainer in brand hebben gestoken. Het vuurtje werd door omstanders en omwonenden geblust. Bekeurd Wederom zijn zondag twee kamp winkels bekeurd, die zondigden te gen de winkelsluitingswet. De win kels waren: kamp winkel „De Bon gerd" en kamp winkel „Schouwen". BROUWERSHAVEN Orgelconcert Dinsdag 8 juli zal organist Kees van Eersel een orgelconcert verzor gen in de St. Nicolaaskerk te Brou wershaven. Voor tijd: zie agenda. ZONNEMAIRE Laatste seizoens bijeenkomst meisjesklub De meisjesklub o.l.v. mevrouw Van Leeuwen kwam voor de laatste keer in dit seizoen bij elkaar. Begonnen werd met een gezellige maaltijd.' Iedereen was gekostu meerd,' zó zaten aan dé tafel: pierot, ober, boerinnetjes enz. Na de maaltijd werden nog wat spelletjes gedaan. Vier meisjes wa ren voor het laatst op de klub deze avond: Maja Kaspers, Katy en Loes Kotoun en Elaine van Oeveren. Met het zingen van „Bron van ons leven" werd deze avond besloten. Mevrouw Van Leeuwen wenste ie dereen een fijne vakantie, en hoopte dat bij het begin van het seizoen de meisjes weer enthousiast naar klub zullen komen. NIEUWERKERK Bliksem inslag Vrijdagochtend omstreeks kwart over acht barste een zware regen- en onweersbui los. In 40 minuten tijd viel in Nieuwerkerk ruim 18 mm re gen. De riolering kon deze grote hoe veelheid water niet verwerken en in vele straten liep het regenwater over de trottoirs. Ook kregen enkele wo ningen te kampen met waterover last. De woning van de familie S. in de Erling Steenstraat werd door de bliksem getroffen. Met een harde slag sloeg de bliksem in het dak in. Op één van de kamers boven ZIERIKZEE. Het rekreatieve zwemmen in zwembad Onderdak dat door de z.v. Onderdak werd georganiseerd in samenwerking met de Stichting Sport centrum Schouwen-Duiveland is (in maart gestart) een groot sukses gewor den. Ongeveer zestig mensen namen verschillende malen deel aan het rekreatie ve zwemmen op de donderdagavond. De tweeëndertig belangstellenden werden in acht ploegen ondergebracht en speelden het uit tien spelen bestaande spelcircuit. Na afloop sprak de initia tiefnemer Wil ten Haaf de hoop uit dat het rekreatiezwemmen het volgende seizoen even succesvol zal zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het 5500ste zwemdiploma ZIERIKZEE, 28-6. Het was zaterdag een enorme drukte in zwembad „Onderdak". Er waren n.1. niet minder dan 126 zwemmers/sters in het zwembad aanwezig, te weten 63 namen deel voor het A-diploma, 50 voor het B-diploma en 13 voor het eerste zwemvaardigheidsdiploma (diploma C). De examenkommissie bestond uit de heren T. den Engelsman en W. ten Haaf, geassisteerd door mej. Risseeuw en de heer Bakker. Bij het uitreiken van 124 diploma's, helaas moesten er 4 kandidaten worden afgewezen, felici teerde de heer G. J. Dijkstra de geslaag den met het behaalde sukses en werden de zweminstrukteurs gekomplimen- teerd met de wijze waarop de instruk- tie had plaatsgevonden. Te minimaal? De heer Dijkstra deelde nog mede dat er landelijk de laatste tijd bezwa ren komen ten aanzien van de gestelde eisen van het zw.emdiploma A. Deze eisen zouden, n.l. te minimaal zijn. Wanneer het behalen van het zwemdi ploma A als tussen station en niet als eindhalte wordt gezien, dan zouden deze bezwaren niet aanwezig zijn, aldus de heer Dijkstra. Landelijke gezien blijkt echter dat vele zwemmers er na het be halen van het zwemdiploma A. mee stoppen. Slechts ongeveer 32% be haalt daarna het B-zwemdiploma. Onderdak steekt echter bij dit lande lijk percentage bijzónder gunstig af, omdat in Onderdak van de zwemmers die het A-diploma behalen, tussen de 85 en de 90% ook voor het B-diploma examen doet. schroeide gordijnen en behang. De bliksem vond zijn uitweg tenslotte in de telefoonaansluiting, zodat - naar wordt verondesteld - erger schade voorkomen werd. Wel werden nog enkele houten delen in de kamer door het vuur aangetast. Het betrof een houten Noorse woning, zodat het brandgevaar groot was. OUWERKERK Brutale inbraak De reddingsbrigade Duiveland is ernstig gedupeerd doordat nog onbe kenden vrijdagavond omstreeks Tijdens het feestelijke gebeuren in het restaurant van Onderdak kon te vens het 5.500 ste zwemdiploma wor den uitgereikt. De gelukkige was. Joop Hilleman, die in het bezit werd gestéld van een gratis vakantie-zwemabonne ment. 23.00 uur het bedrijfsgebouwtje aan de Gouweveersezeedijk openbraken en een buitenboordmotor (merk Tostum) plus de daarbij behorende benzinetank meenamen. De schade bedraagt ongeveer 2500,—. Van de daders nog geen spoor. BRUINISSE Kettingbotsing Het abnormale vervoersaanbod naar Schouwen-Duiveland via de Grevelingehdam heeft zaterdagmid dag omstreeks 14.30 uur geleid tot en kele kettingbotsingen. Door zware regenbuien en een open brug stopte de file auto's. A. M. uit Gielenfeld (W.D1.) stopte op tijd, J. A. R. uit Nieuw Lekkerland ook, A. P. V. uit Middelburg voldeed ook, doch W. S. uit Zuid-Beijerland was te laat en drukte de eerste drie auto's op el kaar. De auto's van S. en V. werden zo zwaar beschadigd dat ze door Ga rage Ista uit Oosterland weggesleept moesten worden. De wagen van R. werd wegens technische defekten uit het verkeer genomen. Omstreeks dezelfde tijd reeds iets meer in de richting Alberts Corner L. J. v. D. uit Dordrecht achter op de au to van M. J. N. uit Fijnaart. Deze laatste stopte omdat voor hem de file tot stilstand kwam. Met wat schade konden beide auto's hun tocht naar Schouwen-Duiveland vervolgen. Botsing na slip In de Nieuwstraat reed een Volks wagenbusje, bestuurd door L. K. uit Bruinisse die enkele geparkeerde au to's passeerde op een hem tegemoet komende auto, bestuurd door J. F. uit Rotterdam. K. remde nog, doch slipte waarna de botsing volgde. Rudy Pevenage (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In fasen Ten aanzien van de passantenpro- blematiek in Zierikzeé was staatsse kretaris Hazekamp van mening dat dopr middel van „gefaseerd denken" hiervoor een oplossing gevonden kan worden. Hij wees erop, dat eerst een technische verbetering gerealiseerd dient te worden, waarna de verfraai ing in het kader van de historische waarde kan plaatsvinden. Ook in dit verband legde de staatssekretaris er de nadruk óp, dat er sprake is van een historische waarde van een be paald tijdperk en dat het niet „ver schrikkelijk" is mee te doen aan de ontwikkelingen in het huidige tijd perk. Wel vond hij dat behoud van de historische waarde, de hoofdbenade ring moet blijven. Er werden tijdens deze officiële Daarna was ze voorzichtiger gewor den, Daan, de jolige Daan van der Smissen had een jaar later kans gezien haar te imponeren. Want zijn geweldig optimisme en vlotte, vrolijke levens overtuiging infiltreerde haar, zodat ze er door meegesleept werd. Ze beleefde met hem drie dolle maanden, met Daan en zijn club jonge mensen, liet veel meer toe dan ze ooit Bernard zou hebben toegestaan, maar die was een geweldige charmeur, die met woorden, kussen en liefkozingen haar totaal ont redderde, zodat ze sidderend in zijn armen lag, als hij haar zo bespeelde. Maar toen hij tijdens een studentenfuif; waar zij uiteraard als zijn dame aan wezig was, teveel naar haar zin dronk en vervelend werd, ging ze verontwaar digd weg. De volgende morgen, na eeh half doorwaakte nacht, belde ze hem op om de man te vertellen, dat ze zich in hem had vergist en hij niet meer be hoefde te komen. Erg diep scheen het bij hem trouwens niet gezeten te heb ben, want drie weken later zag ze hem, innig gearmd met een onbekende schoonheid. Op straat. Hij zag Els al niet eens meer. Met tussenpozen was ze alleen en dat beviel haar eigenlijk wel zo goed. Tot haar vader weer een of andere relatie uitnodigde, die. naar zijn mening een geschikte partij was voor zijn dochter. Nieuwsgierig zijnde naar eventueel nieuwe ervaringen, ging ze korter of langer tijd om met de betrokken kandi daat, tot er al of niet een reden was om er een eind aan te maken. Soms enkel vanwege het feit, dat ze nu eenmaal niets voor hem voelde. Al zou ze verder geen kwaad woord van hem kunnen vertellen. Er was één uitzondering geweest: Harrie Vreeden, de kinderarts. Die aan wezig was bij'het huwelijk van haar vader met Dieuwertje Zilver. Boven dien haar tafelheer was tijdens het diner. Hem vond ze op een andere manier interessant Ze danste met hem en babbelde over allerlei zaken. Hij bleek een praktijk te hebben in de Alexanderpolder. Aan het eipd van het feest nodigde hij haar uit hem eens op te zoeken. Hij had gezegd: „Ik wordt dagelijks omringd door twee charmante vrouwen: mijn huishoudster en mijn assistente. De eerste verwent me op culinair gebied; de ander aanbidt me met haar kalverogen in stilte. Maar geen van beiden is mijn type. Jij wel. Laten we de kennismaking voortzetten. Na mijn spreekuur, dat zo tegen twaal ven afgelopen is, heb ik altijd een paar uurtjes. Kom eens een keer met me lunchen." Na enige aarzeling deed ze het en was binnen enkele weken dol verliefd op de vlotte en knappe Harrie. Die zijn kwali teiten uitbuitte op een wijze, die Els verbaasde, maar niet in staat was zich er tegen te verwerën. Ongetwijfeld zou het tenslotte uitgelopen zijn op een huwelijk alsals Harrie Vreeden had willen trouwen, maar hij was erg modern en progressief. En inconse- Door GERRIT FRANSSEN quent. Ging tekeer tegen alles, wat in zijn ogen kapitalisme was, want kapita lisme was een synoniem voor uitbuiting in zijn ogen. Maar intussen had hij voornamelijk goed gesitueerde klanten, al hielp hij ook minder draagkrachtigen, zij het niet van harte. Els wees heem meermalen op dit uevel, maar hij lachte er om. „Ik neem die kapitalisten iets van hun bezit en geef in ruil daarvoor hun kinderen medische verzorging. Dat is nog niet eens zo'n gekke ruil. In elk geval lever ik een tegenprestatie, niet waar?" Maar op een ochtend, in zijn dure flat, onstond de breuk in de omgang. Zijn huishoudster was een lang week eind weg. Zaterdags ging ze naar hem toe, maakte eten voor hun beiden en aten bij candlelight, dicht bij elkaar. Daarna dronken en dansten ze. En liefkoosden elkaar, waarbij hij steeds heftiger werd. Hij stelde voor, dat ze het weekeind maar bij hem moest blij ven. Ze had teveel gedronken, zodat ze niet voldoende kon nadenken. Ander zijds lokte haai' het avontuur met de man, voor wie ze zo ongeevr alles over had. Dus bleef ze twee dagen en nach ten; ze had immers maandagsmorgens vrij. Heel vroeg, die maandagmorgen, toen ze in zijn armen lag uit te rusten, zei ze: „Nu moeten we maar gauw gaan trou wen; stel je voor, dat er iets van komt" Hij had gelachen en geantwoord: „Daar weet ik dan wel raad op," maar dat weerde ze zonder meer af. (wordt vervolgd) V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4