KREDIET VAN F 40.000,- VOOR VERBOUW DORPSHUIS NIEUWERKERK ER ONTBREEKT NOG HEEL WAT AAN GELD VOOR NODIGE KERKRESTAURATIE Vrolijke fancy-fair op de Willibrordusschool NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Gemeenteraad Duiveland Opbrengst f 3.200,— Kasteelconcert Slot Haamstede Verregende vakantiedag voor Schouwen-Duiveland-gasten STREEKNIEUWS Kerkwerve moet „duimen" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 juni 1980 Nr. 22732 NIEUWERKERK., 26-6. De gemeenteraad van Duive land besloot donderdagavond een krediet van 400.000,- beschikbaar te stellen voor de verbouwing van het dorpshuis in Nieuwerkerk. De werkzaamheden houden in: vergroting van keuken en kleine zaal, bijbouwing van een bergruimte, verbetering van de gaderobe, plaat sing van een toilet voor invaliden, uitbreiding van de grote zaal door verbreding door middel van twee zijvleu geltjes. Voor de dekking van de totale kosten zal een bijdrage uit de reserve dorpsuitleg 115.000,-) en uit de Al gemene Reserve 85.000,-) worden verleend. Het restant 200.000,-) wordt als kapitaalsinvestering op de gebruikelijke manier van de gewone dienst afgeschreven over een periode van twintig jaar. De heer C. J. Hillebrand (P.v.d.A.) noemde het „niet niks" wat hier ge vraagd werd. Op zijn opmerking de gegevens in het raadsvoorstel wat minimaal te vinden, kreeg hij de me dedeling van raadsvoorzitter burge meester J. van Bommel dat de zaak zowel in de kommissie Dorpshuis als in de financiële kommissie zeer uit voerig werd doorgesproken. De voorzitter deelde hem desge vraagd ook mede, dat over de akoustiek in de grote zaal van het Dorpshuis vrijwel nooit klachten ko men. Overigens was de voorzitter van mening, dat de akoustiek door verbreding van de zaal wel iets zal verbeteren. Geluidsisolatie De heer Hillebrand liet ook weten te betreuren, dat met omwonenden geen overleg is gepleegd over de te treffen voorzieningen voor geluidsi solatie. De voorzitter zegde toe, dat dit nog in de kommissie Dorpshuis besproken zal worden. De heer A. van Klinken (S.G.P.) deelde mede, dat het standpunt van zijn fraktie sinds de algemene be schouwingen vorig jaar betreffende de verbouwing van het Dorpshuis wel enigszins was gewijzigd. Destijds liet men weten de werk zaamheden niet als urgent te be schouwen. Thans bleek de S.G.P.- fraktie bereid wel steun aan het kollege-voorstel te verlenen. De raad besloot verder tot het in stellen van een stopverbod aan de zuidzijde van de Deltastraat ter leng te van het bedrijfsterrein van Van der Have B.V. Dit in verband met de aldaar ontstane moeilijkheden door het parkeren van bezoekers aan De Prijsslag. De heer Hillebrand noemde de maatregel wat voorbarig, omdat bo vengenoemd grootwinkelbedrijf thans bezig is nieuwe parkeervoor zieningen te kreeëren. Hij vroeg zich af of de problemen nu niet naar de Stolpweg verplaatst zullen worden. De voorzitter antwoordde dat niet langer met de maatregel gewacht kon worden, omdat juist de komende maanden de drukste periode vormen voor het bedrijf van Van der Have. Kermis „Ik zou het prettig gevonden heb ben, als ik geweten had, dat er ker mis op Oosterland zou komen", liet de heer J. v. d. Maas (C.D.A.) weten tijdens de rondvraag. „Wij voelden ons als kollege op een bepaald mo ment net zoals u", was het antwoord van de voorzitter daarop. Hij deelde mede, dat B. en W. plotseling gekon- fronteerd werden met het feit, dat het V.V.V.-bestuur een kontrakt had afgesloten met een aantal kermisex ploitanten voor Nieuwerkerk (Dui veland Dag), maar ook voor Ooster land en Ouwerkerk. Geen toestem ming van het gemeentebestuur zou een flinke deuk in het reisschema en in de inkomsten van betrokken ker misexploitanten betekenen. B. en W. besloten derhalve de hand over het hart te strijken en toestemming te verlenen. De voorzitter deelde mede, dat in middels wel met het V.V.V.-bestuur is afgesproken in het najaar te verga deren over de plannen voor het nieu we seizoen, zodat men niet meer voor dergelijke verrassingen word.t ge plaatst. De heer J. A. Schiettekatte (C.D.A.) deed melding van een mas sale vissterfte in de vijver bij het Slingerbos te Nieuwerkerk. Hij liet weten vermoedens te hebben over de oorzaak, maar bracht deze vermoe dens verder niet naar voren. De voor zitter zegde toe zo snel mogelijk een onderzoek in te laten stellen. „Er gaan de wildste geruchten over maatregelen in het Krekengebied in Ouwerkerk", deelde heer Hillebrand mede. De voorzitter liet weten daar niet van op de hoogte te zijn en ver wees naar de bespreking met Staats bosbeheer, tijdens welke naar voren werd gebracht, dat bij de Kreek te Ouwerkerk een vissteiger voor inva liden zal worden gerealiseerd, even als een trailertje voor kleine bootjes en wat aanlegpalen. Verder werd, volgens de voorzitter, door Staats bosbeheer toegezegd dat het surfge- beuren in elk geval voor 1980 gehand haafd zou kunnen blijven. ZIERIKZEE, 28-6. De fancy-fair van de Willibrordus school heeft een netto bedrag van ongeveer 3.200,- op gebracht. Hiertoe blijkt meteen, dat het slechte weer geen nadelige invloed heeft gehad op dit grootse schoole- venement, want de opbrengst overtrof zelfs het resultaat van de vorige fancy-fair met ruim 400,-. Het bedrag zal besteed worden voor de aanschaf van schoolmidde- len, die buiten het normale pakket vallen en verder voor de organisatie van enkele leuke aktiviteiten voor de leerlingen. Het was een heel vrolijk gebeuren daar in en rondom de Willibrordus school vrijdagavond en zaterdagmid dag. Het grote sukses van zo'n fancy- fair schuilt ongetwijfeld in het feit, dat alle leerlingen, leerkrachten, ou derkommissie en ouders er met veel enthousiasme hun schouders onder zetten. Rommelmarkt De rommelmarkt, ondergebracht in het ruime fietsenhok bood een zeer ruim „rommelassortiment", waar velen hun slag wisten te slaan. De echte uitverkoop kwam aan het eind van de zaterdagmiddag toen heel wat spulletjes nog even gauw de „deur uit moesten". Zo kon het gebeuren dat een klein jongetje vol vuur op z'n moeder afstoof met de woorden: „Mam, ik heb een televisie", waarop moeder te kennen gaf nu echt niets meer van de rommelmarkt te willen kopen. Verbaasde blik van het jon- Advertentie HAVENPARK 16 - TELEFOON (01110) 4051 Door omstandigheden kan ons rijdend bijkantoor enkele dagen niet worden gebruikt. De Spaarbank Rotterdam heeft ons een vervan gende, groen-witte kantoorbus ter beschikking gesteld. De vertrouwde standplaatsen en service blijven gehandhaafd. ZIERIKZEE. Kijkje op de zomerten- toonstelling van de Zeeuwse Kunst kring, die vrijdag in het Gravensteen werd geopend. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Op vrijdag 4 juli geeft de bekende clavecinist organist Gerard Dekker een kasteelkoncert in Slot Haamstede. Het recital bevat werken van: Bach, Scar latti, Rameau, Purcell en Frescobaldi. De organisatie van het koncert is in handen van de Z.V.U. Voor tijd: zie agenda. get je, die verontwaardigd uitriep: „Ja maar hij is helemaal voor niks hoor". Bij deze fancy-fair kon men zich verder bezig houden met ballengooi- en, met bingo, verfspuiten, home- trainen, schieten, bij het visspel en de grabbelton. Waarzegster Sarah had handen vol werk, velen bezoch ten haar om zich de toekomst te laten voorspellen. Ook „Willie's Troedeldoe Café/Restaurant" had veel klanten. Een bezoek aan alle vrolijke versier de standjes maakte natuurlijk dorstig. Wafels en slaatjes Ook de inwendige mens was niet vergeten. Enkele aktieve dames bak ten overheerlijke wafels en maakten lekkere frisse slaatjes. Het ging alle maal heel vlot van de hand en alle droeg bij tot het goede resultaat. Er was ook nog een pop, waarvan het de bedoeling was de juiste naam te raden. Zeer velen deden een sug gestie, maar niemand had het bij het rechte eind. Omstreeks vijf uur za terdagmiddag maakte hoofdonder wijzer P. R. M. v. d. Sneppen de juiste naam bekend: „Beatrix". Deze naam werd, zoals gezegd niet gera den en de pop blijft derhalve gewoon staan tot de volgende fancy-fair. De heer Van der Sneppen toonde zich zeer tevreden over de grote be langstelling zowel vrijdagavond als zaterdagmiddag. Hij vertelde, dat het echt niet alleen ouders waren, die een bezoekje brachten, maar ook heel wat regio-bewoners en toeristen. De vrolijke muziek, die deze fancy- fair omlijste trok dan ook veel aan dacht van mensen, die naar en van het parkeerterrein naar de Mossel boomgaard liepen. Heel voldaan en ook wel een beetje moe hielpen de leerlingen zaterdaga vond dapper mee met het opruimen van alle standjes en gaven de lokalen weer het normale aanzien terug. ZIERIKZEE Inbraak wijnkelder Heden (maandag)ochtend te 0.600 uur heeft de Fa. De J. aangifte ge daan van een diefstal van 5 kisten wijn, die een waarde hebben van 3500,- a 4000,-. Het slot van de wijnkelder onder het Gravensteen was weggezaagd waardoor toegang werd verkregen. Ook wordt nog een zeker bedrag aan wisselgeld vermist. Diefstal uit auto Uit de auto van G.H.L. uit Noord- gouwe, die gaparkeerd stond op de Nieuwe Boogerdstraat is zondag een gabardine regenjas gestolen, die een waarde zou vertegenwoordigen van 600,-. De wagen stond op slot, maar er zijn geen beschadigingen aan het voertuig gekonstateerd. Opening Toeristendagen De Toeristendagen 1980 zullen op dinsdag 8 juli worden geopend door wethouder C. Bij de Vaate. De hande ling vindt plaats op het Havenplein. Brommer schampte auto In de Poststraat schampte vrijdag middag te 14.15 uur de bromfietser L. K. uit Zierikzee de aldaar staande auto van J. G. uit Nieuwerkerk. De auto werd aan de zijkant beschadigd. Frontale botsing Op de smalle hoek Hogemolenstraat-'t Vrije reden vrij dagmiddag te 15.35 uur twee auto's frontaal op elkaar. Het waren D. V. uit Zierikzee en mevrouw M. J. C. F.- K. eveneens uit Zierikzee. Beide au to's werden aan de voorzijde in el kaar gedrukt. SEROOSKERKE Opslagloods uitgebrand Zaterdagmorgen, omstreeks 9.30 uur ontstond brand in een houten opslagloods waarin niet meer ge bruikte materialen waren opgesla gen. De loods was eigendom van Dos- bouw. Het gebouwtje brandde geheel uit en de brandweren uit Haamstede en Renesse blusten de resten. De schade aan materialen bedraagt 6000,—, aan het gebouw zelf be draagt de schade eveneens rond de 6000,—. De burgemeester, me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer stelde zich op de hoogte van de brand die rond 10.15 uur gblust was. De oorzaak is onbekend. Reegeit aangespoeld In de werkhaven van de Rijkswa terstaat is zondagmorgen op de laag- waterlijn een dode reegiet aan- WESTHOEK, 28-6. Er zijn zaterdag duizenden vakantiegangers naar Schouwen-Duiveland en dan speciaal de Westhoek gekomen om te genieten van de zee, het bos en de duinen. Hun aankomst was niet hoopvol want het regende tot omstreeks vijf uur in de middag. Het verkeersaan bod in de dorpen leidde tot enkele opstoppingen doch iedereen kon zich voorzien van de benodigde voedings waren en andere vakantieartikelen. Inmiddels is het aardig vol geraakt op de kampings en bungalowparken, ofschoon er nog ruimte genoeg is. Verregend is zaterdag de bazar en rommelmarkt van de Chr. Geref. Kerk op de Ring in Haamstede, doch er is nog wel het een en ander ver kocht. gespoeld. Hoe het dier daar is terecht gekomen is nog onbekend. Het kada ver is afgevoerd. RENESSE Westkapels dameskoor Woensdagavond 2 juli zal het West kapels Dameskoor, in het kader van de reeks zomeravondconcerten, een optreden verzorgen in de Hervormde kerk van Renesse. Het tennistoernooi van de Tennis- klub Westerschouwen werd na de lunch in het klubgebouw niet meer voortgezet. Toch hebben de nieuwe leden een overzicht gekregen wat de banen en het klubgebouw hun te bie den heeft. Het uit 35 dames bestaande koor, dat onlangs haar 60-jarig jubileum vierde, treedt op in Zeeuws kleder dracht. In het verleden heeft men ook optredens verzorgd voor radio en te levisie in binnen- en buitenland. Het repertoire bestaat uit geestelijke zo wel als vrolijke liederen van onder meer Bach, Schubert, von Cluck, Le- har en Strauss. Door de hoge kosten die dit pro gramma met zich meebrengt is men genoodzaakt, voor het eerste sinds men dergelijke avonden organiseert, entree te heffen. Muziek bij de toren Onder het motto „Muziek bij de to ren" zal het fanfarekorps „Luctor et Emergo" met medewerking van de drumband a.s. dinsdagavond een ge varieerd programma van lichte mu ziek en marsen verzorgen. Het gebeuren, dat wordt gehouden in het kader van de jubileumviering, zal plaats vinden op het grasveld bij de kerk. Voor tijd: zie agenda. KERKWERVE, 28-6. Op 3 november van dit jaar zullen eindelijk spijkers met koppen worden geslagen voor wat betreft de restauratie van de Hervormde Kerk te Kerk werve. Vorige week kwam de restauratiekommissie in een vergadering bijeen na een lange periode van rust. Al thans, dat leek zo voor de buitenstaanders. Er kan niet gezegd worden dat er na de suksesvolle bazar-rommelmarkt van 2 juni 1979 helemaal niets meer is gedaan. Op alle mogelijke manieren is ge probeerd om aan geld te komen, iets wat tegenwoordig erg moeilijk is. De gemeenschap van Kerkwerve heeft gezorgd, mede door een inzame ling van giften en genoemde bazar, voor een beginkapitaal van 33.000. Maar dat is nog geen 160.000,-, het geld dat nodig is voordat men kan be ginnen aan de restauratie van het dak. De algehele restauratie zal 350.000 moeten gaan kosten. Voorzitter de heer H. Coomans van de restauratiekommissie kon op de vergadering meedelen dat door de Generale Financiële Raad te Den Haag een toezegging is binnengeko men van 50.000,- zodra men met de restauratie zal aanvangen. De gemeente Middenschouwen zeg de vijfentwintigduizend gulden toe, voornamelijk bestemd voor het her stel van de toren, die haar eigendom is. Dan zou men nu een kapitaaltje hebben Van bijna 110.000,-. Niet ge noeg dus „Niet oud genoeg" De heer Van Westen van de Provin ciale Kerk Vergadering zei weinig te kunnen doen voor Kerkwerve omdat de tachtigjarige kerk nog niet oud ge noeg is. De heer Van Perk wil nog wel een goed woordje doen bij de eer der genoemde G.F.R. om het toege zegde bedrag te verhogen. Ook zal nog worden aangeklopt bij andere, nog niet benaderde, fondsen. De aanwezigen waren het er over eens dat de restauratie een feit móet worden. Zeker nu de bevolking van Kerkwerve een flink steentje heeft bijgedragen. Hervormd predikant van Midden- schouwen, ds. J. B. Duk vond dit een niet te verwaarlozen gegeven. Ook burgemeester W. den Boer zal alles doen wat mogelijk is om het benodig de bedrag bij elkaar te krijgen. De heer Van Westen zal met de bur- gelijke gemeente gaan praten over het tekort. Misschien valt er nog wat te regelen. Tijdens de vergadering is er derhal ve wel een beetje hoop geboren. Het wachten is nu op de houding van de Fondsen die benaderd zullen wor den, en op het resultaat van de gesprekken tussen gemeente en de P.K.V. De „einduitslag" wordt ver wacht op maandag 3 november aan staande, wanneer de kommissie zich opnieuw over de zaak zal buigen. Kerkwerve zal dus nog even flink moeten „duimen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3