Geen overlevenden Italiaans vliegtuigongeluk Afscheid gemeentewerkman J. v. d. Sande in stadhuis AGENDA Positie kabinet De werkloosheid Medisch Kontakt over: in juni Overheidspersoneel wil „echte" alternatieve geneeswijzen Sociale wetten: onderhandelingen bejaardenziekenfondsverzekering „Ondanks de bomen Gevangene drijft rond op zee Echtpaar redt chauffeuse 2 PALERMO, 28-6. Reddingsploegen hadden zaterdag middag al 28 lijken geborgen tussen de wrakstukken van de Italiaanse DC-9 die vrijdagavond in de Tyrrheense Zee is neergestort. De Italiaanse autoriteiten hebben de hoop opgegeven nog overlevenden te zullen aantreffen. De DC-9, die in totaal 81 mensen aan boord had, stortte neer tijdens een vlucht van de Noord-Italiaanse stad Bologna naar Palermo. Volgens een woordvoerder van de marine in Palermo zijn de lijken en de wrakstukken gevonden ten zuiden van het eiland Ponza, ongeveer 120 mijl ten noorden van de Siciliaanse hoofdstad. Flitsen uit het buitenland SALISBURY. Zimbabwese veilig- heidsbeambten hebben onlangs een komplot ontdekt dat bedoeld was om de nieuwe leiders van het land en be zoekende staats- en regeringleiders bij de viering van de onafhankelijk heid twee maanden geleden in de lucht te laten vliegen. GABORONE/BOTSWANA. Presi dent Sir Seretse Khama van Botswa na „lijdt aan een ongeneeslijke ziek te en zijn toestand wordt snel slech ter". Dit heeft platsvervangend pre sident Lenyeltse Seretse zondag in Gaborone bekendgemaakt. LA PAZ. In betrekkelijke rust zijn zondagochtend de Bolivianen naar de stembus gegaan om voor de derde keer in minder dan drie jaar een pre sident, een vice-president, 27 senato ren en 130 afgevaardigden te kiezen. SAN SALVADOR. Het aartsbis dom San Salvador heeft besloten in heel El Salvador zes centra in te rich ten voor het opvangen van burgelij- ke slachtoffers van het politiek ge weld in het land. Dit is zondag van aartsdiocesane zijde in San Salvador meegedeeld. LISSABON. Angola heeft zondag bekendgemaakt dat Zuid-Afrikaanse troepen nog steeds delen in het zui den van het land bezetten ondanks de resolutie van de Veiligheidsraad waarin de inval wordt veroordeeld en de onmiddelijke terugtrekking wordt ge-eist. MADRID. Een van de voornaamste leiders van de coalitie voor Baski- sche autonomie „Euzkadio Ezkerra", Javier Grarayalda „Erreka", is in zijn woonplaats San Sebastian gear resteerd. Dit is zondag in Baskische kringen vernomen. HAMBURG. Volgens de Westduit- se krant „Bild-Zeitung" is de schoon zoon van de Russische president Brezjnjev, Youri Tsjuorbanov in fe bruari benoemd tot gouveneur van de Sowjet-Unie in Afghanistan. De krant baseert zich op „westerse in lichtingendiensten CAMBRIDGE (Engeland). Een tweehonderdtal dierliefhebbers in Engeland is zondag een agrarisch stu diecentrum in Cambridge binnenge drongen om foto's te nemen van die ren die aan proeven worden; onder worp en 1 - CAIRO. Een boerin van 25 jaar in Egypte heeft zondag in de stad Tema op 480 kilometer ten zuiden van Cai ro binnen drie kwartier het leven ge schonken aan een zesling van het vrouwelijk geslacht. CAIRO. De afgezette sjah van Iran is opnieuw opgenomen in een zieken huis in de Egyptische hoofdstad Cai ro. Zijn gezonheidstoestand is „zeer ernstig". Dit heeft de Egyptische pre sident Sadat zaterdag bekendge maakt. JAVEA, Vrijdagochtend om 5.00 uur (Nederlandse tijd) is in de tuin van een luxe hotel in Javea aan de Spaanse „Costa Blanca" een bom ontploft. BELFAST. In haar huis in Katho lieke wijk van Belfast is de bekende vrouwelijke politikus Miriam Daly door een onbekende doodgeschoten. Miriam Daly was behalve docent aan de Queen's universiteit van Belfast ook een leidende figuur in de Ierse Republikeinse Partij (I.R.P.). AFOGADOS DA INGAZEIRA. Voor de boeren van het „Nordeste", het noordoosten van Brazilië, zou een politiek oplossing gevonden kunnen worden voor het dramatische pro bleem van de droogte: een landher vorming en een intensief be- vloeiïngsprogramma. Italianen De Italiaanse binnenlandse lucht vaartmaatschappij Itavia heeft laten weten dat de gezagvoerder van het toestel ongeveer 50 minuten na de start kontakt opnam met de ver keerstoren op het vliegveld van Ro me en het verzoek deed met de lan ding te beginnen. Onmiddellijk daar na verdween het toestel van alle ra darschermen. De weersomstandighe den op het moment van het ongeluk PARAMARIBO. De voorzitters van de vier vakcentrales in Surina me hebben tegenover het Surinaam se blad „De Ware Tijd" verklaard, dat zij niet zullen ingaan op de uitno diging van minister De Koning met hem een werklunch te hebben. waren goed. Volgens een woordvoer der van Itavia waren alle mensen aan boord Italianen, van wie het meren deel Sicilianen die terugkeerden naar het eiland voor hun zomerva kantie. Over de oorzaak van het on geval is nog niets bekend. DEN HAAG, 27-6. Premier Van Agt gelooft niet, dat met de steun van zes CDA-ers aan de motie van af keuring de parlemantaire grondslag aan het kabinet is ontvallen. Daar voor was die motie te veel toe gespitst op alleen het olie-embargo tegen Zuid-Afrika en niet op andere delen v*an het kabinetsbeleid, zei de premier vrijdag na afloop van de we kelijkse ministerraad. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Een promotie onderzoek aan de Technische Hoge school in Eindhoven heeft enkele ge gevens opgeleverd waaruit de juist heid van de zogeheten Moerman therapie met het daarbij behorende dieet zou kunnen worden afgeleid. DEN HAAG. Na langdurig beraad van het kabinet-Van Agt heeft de mi nister-president aangekondigd dat Nederland nieuwe initiatieven zal ontwikkelen om hetzij bij de Bene- lux-landen, hetzij bij Scandinavische landen steun te verwerven voor een olie-embargo tegen Zuid-Afrika. DEN HAAG. Het Landbouwschap gaat niet in op de mogelijkheid om in verband met de roepassing van de EG-marktordening voor suiker in het seizoen 1980/81 gebruik te maken van het mengprijssysteem. Dit heeft het Landbouwschap laten weten in een brief aan minister Braks van landbouw en visserij. AMSTELVEEN. De ziekenfonds raad heeft zijn fiat gegeven aan een concept-advies waarin wordt voor gesteld, alle poliklinische bevallin gen door het ziekenfonds te laten ver goeden. NORG. In de Drentse gemeenten Norg en Smilde heeft een ruilverka veling van een gebied van 800 hectare officieel haar beslag gekregen. Mi nister Braks (landbouw en visserij) woonde als getuige het passeren van de notariële akte van de kavelruil bij. GRONINGEN. Ekonomische, orga nisatorische, en milieuhygiënische beperkingen maken het door de rege ring voorgestelde energiebeleid on haalbaar. Dit zeggen de werkgroep Eemsmond en de Landelijke vereni ging tot behoud van de Waddenzee in hun reaktie op de kolennota. UTRECHT. De ondernemingsraad van Hus Lensvelt in Rijswijk, een bakkerij met 450 werknemers van het Meneba'-concern, heeft alle kon takten met de direktie van het be drijf verbroken. DEN HAAG. De regering moet zelf met een voorstel komen over de ren te-aftrek van hypotheken. Dat voor stel moet samengaan met een be lastingplan voor 1981. ROTTERDAM. Met de komst van burgemeester Arie Gurel van de Is raëlische stad Haifa is het gemeente bestuur van Rotterdam van plan om de banden tussen de twee steden te verstevigen. DEN HAAG, 28-6. In de maand juni is de werkloosheid opnieuw fors gestegen. Er kwamen tot eind deze maand 6500 werkloze mannen en 9900 werkloze vrouwen bij, een tota le stijging dus met 16.400, wat het aantal geregistreerde werklozen brengt op 221.700, aldus de voorlopi ge cijfers. Gekorrigeerd voor de invloeden van het seizoen is de werkloosheid, zo blijkt uit een publikatie met voor lopige cijfers van het ministerie van sociale zaken, met 9.700 gestegen tot 239.000. UTRECHT,28-6. De alternatieve geneeswijzen kunnen nauwelijks meer als een randverschijnsel worden beschouwd. Het wordt zo langzamerhand een klemmende vraag, of deze andere mogelijkheden naast de „officiële" genees kunde geen reële kans moet krijgen. Hoofdredakteur F. A. Bol van „Medisch Kontakt", het blad van de Koninklijke Maatschappij tot Bevor dering der Geneeskunst, werpt deze vraag op in een kommentaar op een onderzoek waaruit blijkt, dat de Ne derlanders jaarlijks ongeveer 175 a 200 miljoen gulden spenderen aan al ternatieve geneeswijzen en dat er per jaar naar schatting zes miljoen kon takten zijn tussen patiënten en alter natieve genezers: artsen en anderen die zich met de niet-officiële genees kunde bezighouden. UTRECHT, 28-6. De werkgroep Ge organiseerd Overleg van de Algeme ne Centrale van Overheidspersoneel (ACOP) heeft een rapport uitge bracht waarin ze er voor pleit, het ge organiseerd overleg te vervangen door „echte" onderhandelingen die moeten resulteren in kollektieve ar beidsovereenkomsten bij overheid en onderwijs. Het rapport moet nog worden besproken binnen bij de ACOP aangesloten bonden: de AB- VA, de ABOP (onderwijs), de NPB (politie) en de Vervoersbond. DEN HAAG, 28-6. Met ingang van 1 juli 1980 zal de toelatingsgrens voor de bejaardenziekenfondsverzekering worden vastgesteld op 22.434,—. De ver zekerden in de bejaardenverzekering zullen vanaf die datum onderstaande premies verschuldigd zijn. Ongehuwden Inkomensklasse Maandpremie (inkomen in 1980) tot/ 17.837,- 28,40 17.837,-tot 18.277,- 56,65 18.277,-tot 18.719,- 84,85 18.719,-tot 22.434,- 113,05 Gehuwden Inkomensklasse tot 17.837,- 17.837,-tot 18.277,- 18.277,-tot 18.719,- 18.719,-tot 20.577,- 20.577,-tot 22.434,- Maandpremie 28,40 56,65 84,85 113,05 169,50 ZIERIKZEE, 27-6. In de trouwzaal van het stadhuis vond vrijdagmiddag het afscheid van de heer J. v. d. Sande als tuinman annex grafdelver bij de gemeente van Zierikzee plaats. Onder aanwezigheid van burgemeester W. den Boer (Middenschouwen), wethouder C. Bij de Vaate, wethouder P. de Rijke, de gemeentesecretaris A. G. Ize- boud, enkele raadsleden, zijn echtgenote en familie van de heer v. d. Sande opende burgemeester Th. H. de Meester de rij van sprekers. Nieuwsgierig naar salarissen GRONINGEN, 28-6. Mensen zijn nieuwsgierig naar ander mans salarissen. Zij proberen met die wetenschap hun eigen waarde te schatten of ze probe ren aan de hand van die sala risgegevens hun eigen positie te verbeteren. Zij kunnen met deze kennis de status te mid den van anderen vaststellen en het is bovendien mogelijk om de omgeving te kontroleren. Drs. J. von Gumbkow (35) uit Hooge Mierde, deze bevestigde in een proefschrift de theorie dat mensen twee doelen op het oog hebben, wanneer ze hun aandacht richten op salarisge gevens. De heer Von Grumbkow pro moveerde op deze dissertatie: sociale vergelijking van sala rissen" tot doktor in de sociale wetenschappen aan de Rijksu niversiteit te Groningen. Direkteur Gemeentewerken de heer J. Louwerse biedt het echtpaar Van der Sande twee tuinstoelen aan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Het is een reden tot voldoening dat u hier met vrouw en naaste fami lie zit in goede gezondheid. Dan bent u rijk. Toch is het voor u misschien een beetje weemoedige gebeurtenis, óndanks dat u uit vrije wil met ver vroegd pension bent gegaan (de heer v. d. Sande maakt gebruik van de VUT-regeling)," aldus de burge meester. De afscheidnemende kwam pas op vijftigjarige leeftijd bij de gemeente terecht. Na vijfentwintig jaar bij de familie Koopman in de fruitteelt te hebben gewerkt, vertrok de heer v. d. Sande naar de Nieuwe Kooiweg waar hij zich met de veeteelt bezig hield. Bomen ,,U miste de bomen en ging naar de begraafplaats waar de mooiste bo men van Zierikzee staan. Het is niet altijd makkelijk om daar te werken. Je wordt met veel leed geconfron teerd", zei de heer De Meester. De spreker bood een oude prent van het stadhuis aan. Groen De heer J. Louwerse moest er nog aan wennen dat het tweespan C. B. v. d. Schelde/v. d. Sande verbroken is. „U komt uit het groen. Reeds op vijf tienjarige leeftijd bezocht u een tuin- bouwwintercursus. Bij Koopman vierde u nog uw vijfentwintigjarig jubileum, onderbroken door de oor log. We hebben u op proef aangesteld en daar hebben we nooit spijt van ge had", aldus de directeur. Om letterlijk uit te rusten van alle vermoeienissen die een leven lang werken met zich meebrengt bood de heer Louwerse het echtpaar twee tuinstoelen aan. Daarna voerden de heer J. Struijk (namens de ABVA) en de heer J. J. Doeswijk (hoofd plant soenendienst) het woord. De heer J. v. d. Sande bedankte de sprekers voor het gebodene op deze middag en voor de samenwerking in de afgelopen jaren. wwwwwwiiiAwwwwwy VLISSINGEN, 28-6. De Belgische kustwacht zoekt op zee voor de Bel gische kust naar een ontsnapte Fran se gevangene, die met een gestolen zeilboot op zee ronddrijft. De man werd zaterdagmiddag in de buurt van lichtschip Noord-Hinder waarge nomen door opvarenden van het lichtschip. Dezen zetten een sloep uit naar de zeilboot, maar de man die geen kleren droeg wilde geen hulp aanvaarden. UTRECHT, 29-6. Het echtpaar De Watervoort uit Utrecht heeft zondag ochtend vroeg bijzonder allert gerea geerd, toen vlak bij hun woning een auto de Kromme Rijn in reed. De 24- jarige bestuurster was in een bocht de macht over het stuur kwijtge raakt en door de schrikhekken heen gevlogen. Het echtpaar werd wakker van de klap en rende naar de water kant. Terwijl de vrouw de auto vast hield om te voorkomen dat hij weg dreef, trok de man de bestuurster door het portierraam op de kant. Ze mankeerde niets. Iedere woensdagmiddag Noordgouwe *M" Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur en van 18.30 - 21.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Bellen voor huisbezoek de nummers (01116) 2064, (01115) 1761. Iedere tweede en vierde dinsdag van de maand Zierikzee Restaurant „De Witte Raaf", 20.30 uur Vrouwencafé. Iedere dinsdag en vrijdag (tot 1 augustus) Haamstede Adr. v. d. Weydeweg (pompstation), 19.00 uur, exkursie Vogelwacht naar Meeuwenkolonie Van maandag t/m zaterdag tot 1 september Dreischor Landbouwmuseum, 13.30 - 16.30 uur. Iedere donderdag in juli Burgh Hervormde kerk. Orgelconcerten. 20.00 uur. Vanaf 10 juni, elke dinsdag Haamstede Rekreatiezaal Geref. Kerk, dia avond Vogelwacht over flora en fau na landschap Schouwen-Duiveland. 20.00 uur Vanaf 18 juni, elke woensdag Haamstede Slot Haamstede, exkursie Vogel wacht, wandeling door natuurgebied 't Zeepe en bos slot Haamstede, 19.00 uur. Vanaf 2 juli tot en met 13 augustus elke maandag en woensdag Haamstede Bezichting molen „De Graanhalm". 10.00 - 17.00 uur. 21 juni-26 juli dagelijks, behalve zondags Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldentuin en klein antiek. 10.00 - 17.00 uur. Zaterdag 28 juni t/m 18 juli Zierikzee Gravensteen. Zomerexpositie Zeeuw se Kunstkring. 10.00 -17.00 uur. (Zon dags gesloten.) Iedere donderdag in juli en augustus Zierikzee De Beurs; openlucht-schaken; 19.00 - 21.00 uur. Maandag 30 juni Oosterland Schoolgebouw. Jeugdmusical. 19.30 uur. Dinsdag 1 juli Zierikzee Bestuurskamer. Intergemeentelijke Sociale Dienst. 19.15 uur. Renesse Bij kerktoren. „Lüctor et Emergo" met drumband. 21.00 uur. Brouwershaven Grote Kerk. Concert Zeeuws koper- ensemble o.l.v. Paul van Belzen, m.m.v. Willie Bil (orgel). 20.00 uur. Woensdag 2 juli Zierikzee Gasjhuiskerk. Kerkconcert Jan van Dijk (orgel) en Marry Jongsma (hobo), 20.00 uur. Renesse Herv. kerk. Optreden Westkapels da meskoor. 20.00 uur. Brouwershaven Boerderij „Mon Genie". Verzamelen plantenwerkgroep. 19.00 uur. Muziektent. Concert leerlingen mu ziekschool, 15.00 uur. Donderdag 3 juli Burgh Herv. Kerk. Orgelconcert. 20.00 uur. Haamstede Kombi-school. Afscheidsavond „De Kirreweie". 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Klaverj as- wedstrijden. 20.00 uur. Vrijdag 4 juli Haamstede Slot Haamstede. Kasteelkoncert. 20.00 uur. Scharendijke Putmeet; start fietstocht CPJ, 20.00 uur. Zaterdag 5 juli Zierikzee Havenplein. Wrangler-Disco-Sound- Show., 13.30 - 17.00 uur. Noord welle 11.00 uur Braderie/Rommelmarkt, 18.45 uur Voetbalwedstrijd, 19.30 uur Volksdansgroep Ned. Bond voor Plattelandsvrouwen Noordgouwe e.o., 20.00 uur optreden Boerenkapel „De Gruttepikkers, met dans en bar becue. Bruinisse Bij muziektent. „Jikkeminenmarkt" 19.00 uur. Optreden „Walacra" 20.00 uur. Maandag 7 juli Renesse Avonddriedaagse. Start VW- kantoor. 19.00 uur. Dinsdag 8 juli j Zierikzee Terrein Deltastraat (Zuidhoek). Agrarische Dag Schouwen-Duive land. 9.00 uur. Havenplein. Opening Toeristenda- gen. 10.00 uur. Renesse Avonddriedaagse. Start VVV- kantoor. 19.00 uur. Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Orgelconcert. 20.00 uur. Woensdag 9 juli Renesse Herv. Kerk. „Schouwse klanken". 20.00 uur. Avonddriedaagse. Start VVV- kantoor. 19.00 uur. Zaterdag 12 juli Bruinisse Terrein „Rekradelta". Zeskampspe len, 14.00 uur. Dinsdag 15 juli Bruinisse Grevelingenstrand. Jeugdspelen. 14.30 uur. Donderdag 17 juli Hervormde Kerk. Orgelconcert en zang. 20.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119)660 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 2