1 deurloo KOSTERES JO REINHOUT NEEMT NA VIJFENTWINTIG JAAR AFSCHEID „BRU-POP" KRIJGT GEMEENTELIJKE GARANTIE VAN F 2000,- Melka jacks vanaf 98,- Ned. Herv. Kerk Nieuwerkerk STREEKNIEUWS Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting Ds. M. J. van Gelder verbond zich aan Ger. Gemeente Nieuwerkerk Gemeenteraad Bruinisse 4 NIEUWERKERK, 26-6. De kosteres van de Nederland se Hervormde kerk, mevrouw J. Reinhout, bij iedere kerkganger bekend als ,,Jo", gedenkt aanstaande week dat ze in 1955 werd benoemd als kosteres. Tegelijk met dit 25-jarig jubileum, op zondag 29 juni, zal ze haar werk beëindigen. De leeftijd, ze hoopt straks 64 jaar te worden, speelt een grote rol bij haar besluit om met haar veelomvat tende werk te stoppen. De vele malen naar de kerk en terug wordt haar de laatste .tijd, ,wat yermoeiendv van daar...... Met liefde Zij kijkt echter terug op een mooie periode van 25 jaar kerkewerk, dat met veel liefde werd verricht. In een gesprek bij haar thuis komt de Her vormde Kerkbode van 7 juli 1955 op tafel, waarin de toenmalige predi kant ds. M. G. Westerhof haar benoe ming meedeelt. In het zelfde bericht uit de Kerkbode blijkt dat haar voor ganger, de heer D. Heyboer dit werk na de ramp-evakuatie enige jaren heeft gedaan. Voordien was schoen maker D. Quist koster. HAAMSTEDE Aanrijding Omstreeks 14.00 uur dinsdag j.l. reed een vrachtwagen, bestuurd door J. R. B. uit Huizen, achterop een per sonenwagen van F. J. ten B. uit Weer- den. Het uitzicht werd belemmerd, doordat de spiegel in de bocht vlak voor de Hervormde kerk door een forse regenbui niet te gebruiken was. De vrachtwagen kon zijn reis onbe schadigd voortzetten, terwijl de per sonenwagen aan de achterzijde flink beschadigd werd. RENESSE „Schouwse klanken" Onder het motto: „Schouwse klan ken", vindt op woensdag 9 juli een optreden plaats van het hervomjd kerkkoor in de hervormde kerk van Renesse. Medewerking wordt verder verleend door enkele blazers en de heer S. Berrevoets (deklamatie). MIDDENSCHOÜWEN Strandpastoraat De Gereformeerde Kerk en Her- Advertentie Merellaan 1 in Nieuwerkerk (aan de Rijksweg) GEOPEND Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 12.00-14.00 uur (andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 Toen mej. Reinhout kosteres werd, was de na-rampse restauratie nog in volle gang, terwijl op zondag in het kerkgebouw werd „gekerkt". Zij maakt drie dominees mee. Eerst ds. Westerhof, toen ds. H. v. d. Heuvel en daarna ds. W. J. Kolkerk. Momenteel is de gemeente vakant. Zij heeft tevens gediend onder drie kerkvoogden, namelijk de heren H. tC. v. d. Zande, A. W. Wandel en mo menteel A. R. I. v. d. Hoek. Kolenkachels Veel heeft mej. Reinhout voor de kerk gedaan. Denk eens aan de ver warming, eertijds nog met kolenka chels, later wat handiger, met c.v. De verwarming was ook steeds op tem peratuur voor de catechisatie-avond in de consistorie. Ze is steeds als eerste in de kerk aanwezig. Voor iedere dienst wordt de torenklok twee maal geluid, om negen uur en tegen tienen. Steeds was ze present, en vroeg! En dan ver der het verzorgen van de vergaderin gen (de koffie was steeds op tijd!). Er zijn voor een kosteres zo veel tijdrovende karweitjes waarin mis schien niemand erg heeft. Met het schoonmaken van de ge bouwen is mej. Reinhout in 1976 gestopt, dat doen anderen nu omdat het haar te veel werd. vormde Gemeente in Middenschou- wen organiseren de komende twee weken een aantal aktiviteiten in het kader van het zogenaamde strand pastoraat. Zo zal er op zaterdag 5 juli in Scha- rendijke een braderie worden gehou den. Hier zal men onder meer stands aantreffen van de De Wereldwinkel en „Tearfund", een organisatie, die zich bezighoudt met hulpverlening aan de Derde Wereld. Verder zal ook een dia-avond over „Tearfund" ge houden worden. Onder de zomer gasten in Scharendijke, Ellemeet en Looperskapelle zal ook een enquête gehouden worden. Verder staan op het programma een poppenkastvoorstelling voor de kinderen op de campings, koffiebar- avonden en twee evangelisatie avonden op vrijdag 27 juni en vrijdag 4 juli in het Verenigingsgebouw te Scharendijke. SCHARENDIJKE Spuitprobleem Op de Kuierdamseweg werd dins dag het perceel tarwe van G. uit Ei kerzee bespoten door een loonwer ker: gebr. V. te Kerkwerve. Naast dit perceel woont de fam. de W., die haar auto voor het huis had geparkeerd. De auto raakte tijdens het spuiten ook onder het gif, wat naar later bleek, niet met water van de lak te verwijderen was. De politie werd ge waarschuwd, die samen met de Ar- beidsinspekte en een milieukoördi- nator deze zaak in onderzoek heeft genomen. Slotavond CPJ Vrijdag 4 juli organiseert de C.P.J. de slotavond van het seizoen. Besloten is deze avond een fietstocht over Schouwen-Duiveland te maken. Onderweg zal gestopt wor den om een opkikkertje te gebrui ken. Het eindpunt van deze tocht is In de kerkdienst van aanstaande zondag 29 juni, waarin de emeritus predikant ds. M. G. Westerhof hoopt voor te gaan, zal zeker bij haar jubi leum en afscheid worden stilgestaan. het strand van Scharendijke bij de Brouwersdam, daar wordt de avond besloten met een feest met een kamp vuur. Het vertrekpunt is de Putmeet. Voor tijd: zie agenda. ZONNEMAIRE Thuiskoncert „Nut en Uitspanning" Na de vele koncerten buiten de ge meente verzorgt de harmonie vereni ging „Nut en Uitspanning" zaterda gavond weer een koncert in het eigen dorp. Voor dit koncert wordt de mo biele tent opgesteld op het school plein. Onder leiding van dirigent E. A. de Looff worden onder andere de volgende nummers ten gehore ge bracht. De Lijnbaan mars van J. P. Laro; The American Folk Suite van Harold L. Walters; Marqam Abby March van Tom J. Powell; El Paso Moro Gitano van Cees Vlak; Colonel Bogey on Pa rade March van Kenneth J. Alford; Americain Patrol Missouri Waltz uit de Glenn Miller Story; Gibraltar Rock van Sammy Nestico; Marathon Mars van Joh. Wichers; The Beatles in Consert van Lennon and McCart ney; Punchinello March van W. Rim- mer. In de pauze verzorgt de drumband onder leiding van instrukteur tam boer maitre M. C. M. Rievers een op treden. Al met al een geweldig pro gramma ,voor de liefhebbers van een „pittig stukje muziek". NOORDGOUWE Lezing in kleuterschool Donderdag 26 juni (vanavond) zal mevrouw T. Moerenhout-Oomens, onderwijzeres van de eerste klassen der lagere school, een inleiding hou den voor ouders van kleuters. Zij zal vertellen over de samenwerking tus sen de kleuterschool en de lagere school en de wijze waarop de leerma terialen worden gebruikt. Voor aan vangstijd: zie agenda. NIEUWERKERK Botsing Woensdagmiddag, omstreeks 16.45 uur botste twee personenauto's tegen elkaar op Rijksweg 18 ter hoog te van Nieuwerkerk. Een onbekende auto stopte daar om enkele lifters mee te nemen. Een auto bestuurd door D. B. uit Hein- kenszand kon op tijd stoppen, de vol gende auto bestuurd door M. L. uit Rotterdam zag dit te laat en reed ach terop de auto van B. De onbekende auto verdween met de lifters, de ach tergebleven voertuigen liepen mate riële schade op. Puzzelrit „Sparta" De M.A.C. „Sparta" organiseert op zaterdag 28 juni een puzzelrit, die start bij „Ons Dorpshuis". Voor tijd: zie agenda. Peuterklas vijl jaar In het kader van het 5-jarig bestaan van de Peuterklas houden peuters en moeders, een feestdag op donderdag 26 juni (heden). Voor tijd: zie agenda. OOSTERLAND Zomeravondconcert Bij gunstig weer hoopt op zaterdagavond 28 juni de muziekve reniging „Crescendo" uit Dreischor een zomerconcert te geven onder lei ding van de direkteur, de heer A. van Wallenburg, op de mobiele muziekr tent aan het Koninginneplein. Vanaf het Martkplein hoopt het korps, vergezeld van de drumband eerst een muzikale wandeling over het dorp te maken alvorens de tent te beklimmen. Het publiek wordt be leefd verzocht de nodige stilte in acht te nemen tijdens de uit te voeren nummers om het spelend en het luisterend publiek niet te hinderen. Verbouwing kerkgebouw De werkzaamheden aan de uitbrei ding c.q. verbouwing van het kerkge bouw van de Gereformeerde Ge meente aan de Sint Joostdijk zijn thans zover gevorderd dat het bijko mende gedeelte van de kerk onder de pannen is gekomen. In het gedeelte aan de voorkant van de voormalige pastorie is men thans bezig hierin de verschillende ruimten te metselen, zoals de garde robe, keuken, berging en toiletten. In de voorgevel is -een lichtkozijn ver wijderd en is een vreder deurkozijn aangebracht. Het gaat er naar uitzien dat binnenkort de stucadoors zullen kunnen gaan vorderen. Het werk wordt uitgevoerd door het Bouw- en Aannemingsbedrijf fa. M. P. Capelle J.J. zn. uit Oosterland en het timmer werk door de fa. M. Jumelet te Brui- nisse. BRUINISSE „Pleintheater" "De "Evenementenhal van Aqüadel- ta is - wat genoemd wordt - „Plein theater" geworden. Heden (donderdag 26 juni vindt de opening plaats met het optreden van de gerenommeerde mime-kunstenaar Rob van Rijn. Ook zullen voorstellin gen plaats vinden op respektievelijk: 10, 17, 25 juli pn 99 tijd: zie agenda auB"stus. Voor Ruiten ingegooid Aannemer v. d. V. heeft aangifte gedaan bij de politie, dat er bij zijn opslagplaats aan de Dorpsweg 42, dinsdag 21 ruiten zijn ingegooid. De schade bedraagt ongeveer 400,-. De politie stelt een onderzoek in naar de dader(s). GOEDEREEDE Braderie Zaterdag 28 juni wordt te Goede- reede een braderie gehouden. De or ganisatie hiervan is in handen van de plaatselijke Oranjevereniging. Deze dag heeft veel attrakties te bieden zoals demonstraties, van glas blazen, houtsnijwerk, hofsmede, glasgraveren, etsen en spinnen, te vens is een zilversmid aan het werk te zien. Tevens kan Hindelooper- en Zeeuws schilderwerk bezichtigd worden. Speciaal voor deze dag zul len de Vietnamese inwoners van Goe dereede loempia's vervaardigen. Dit alles zal omlijst worden door muziek vanaf de muziektent door de konin klijke fanfare Apollo" uit Goede reede, „De Hoop" uit Stellendam, „Avec Esprit" uit Ouddorp. De heer J. Bezuyen uit Ouddorp zal twee bei aardconcerten voor zijn rekening ne men. Het museum in de toren zal de ge hele dag geopend zijn, terwijl de lief hebbers deze fraaie toren kunnen be klimmen. De dag zal worden afgesloten met een lampionnenoptocht waaraan bo vengenoemde muziekkorpsen en het majoretten-peloton „Jong Leven" uit Stellendam hun medewerking zullen verlenen. Advertentie Mol 5-7 Zierikzee Tel. (01110) 2890 ZIERIKZEE/NIEUWERKERK, 25-6. Aan de langdurige predikantsvakatu- re in de Ger. Gemeente te Nieuwerkerk, kwam woensdag een einde, door be vestiging en intrede van de nieuwe predikant ds. M. J. van Gelder van Gouda. Bevestiger in een in de Chr. Ger. Kerk te Zierikzee gehouden dienst, was ds. Th. van Stuyvenberg te Meliskerke, met als tekst: Hebr. 13:17. Thema van de preek was: „Het ge wicht van de zware taak van de die naar des Woords". Na de bevestiging werd ds Van Gelder, hartelijk toe gesproken door zijn bevestiger waar bij ook kerkeraad en gemeente goede woorden werden toegevoegd en de vermaning: „draag hem op de vleu gelen van het gebed". Staande werd de predikant toegezongen ps 20:1. De slotzang was ps. 108:1. De intrededienst vond plaats in de KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Haagse gemeente raad heeft unaniem besloten dat na der moet worden onderzocht in hoe verre de uitbreiding van de Tweede Kamer binnen de bestaande bebou wing is te realiseren. Daarbij sluit zij nieuwbouw echter niet geheel uit... HAARLEM. Provinciale staten van Noord-Holland verlenen de kerkvoogdij van de Nederlandse Hervormde gemeente te Haarlem een bedrag van 3,4 miljoen gulden voor de restauratie van de St. Bavokerk te Haarlem. TERSCHELLING. Vier Nieuwzee- landse duikers begonnen dinsdag morgen een speurtocht naar het goud van de Lutine. Dat heeft de kapitein van het werkschip „Yak" van waar af gezocht zal worden bevestigd. ZWOLLE. Zeven van de acht orde verstoorders die donderdag een rook bom en verf gooiden tijdens het be zoek van koningin Beatrix aan Zwol le zitten nog steeds vast. De achtste, een zeventienjarige meisje uit De venter, is vrijgelaten. ROTTERDAM. De rechtbank in Rotterdam heeft de Peruviaanse marine-officier Pedro de la B. ver oordeeld tot twee jaar gevange nisstraf. De 23-jarige zeeman had eind vorig jaar negen kilo Cocaïne Rotterdam binnengesmokkeld. AMSTERDAM. Bij een inbraak in de antiquairszaak Salomon Stodel aan het Rokin in Amsterdam is het afge lopen weekeinde voor een verkoop waarde van ongeveer 800.000 gulden aan antiek gestolen. AMSTERDAM. De Bondsspaar banken hebben in mei een spaarover schot geboekt van 47 miljoen, te gen 84 miljoen in dezelfde maand van 1979. DEN HAAG. Voor in totaal onge veer drie miljard gulden voortvloei end voornamelijk uit 1980 zal bij de begroting voor 1981 in ieder geval srtuktureel moeten worden omgebo gen. Minister Van der Stee van Fi nanciën heeft dat dinsdag in de Tweede Kamer verklaard tijdens het debat over de voorjaarsnota, de nota, waarin de minister van Financiën de stand van zaken rond de uitvoering van de lopende begroting weergeeft. DEN HAAG. Minister Van der Stee (financiën) is niet bereid de cijfers van het Centraal Plan Bureau (CPB), die de regering onlangs heeft gekre gen, aan de Tweede Kamer ter be schikking te stellen. DEN HAAG. In Brussel is een vere niging voor de middenstand in de (Christelijke) Europese Volkspartij opgericht. Het vroegere CDA-kamer- lid Harry Notenboom, thans lid van het Europees Parlement, maakt deel uit van het bestuur van deze vereni ging. DEN HAAG. Vanaf 15 juli heeft een politie-ambtenaar de bevoegd heid zijn taak in het gehele land uit te oefenen, ongeacht of hij tot het korps Rijkspolitie dan wel tot een ge meentelijk politiekorps behoort. Tot dusverre heeft een politieambtenaar deze bevoegdheid alleen binnen zijn aanstellingsgebied KERKRADE. De politie van Ker- krade heeft de 24-jarige H. L. uit Hoensbroek en de 27-jarige A. E. uit Rotterdam aangehouden, verdacht van ongeveer 30 diefstallen, inbra ken en verduisteringen. Van het geld dat de buit opbracht kocht het duo heroïne. GROOT-AMMERS. Een brand, ontstaan na blikseminslag, heeft twee bedrijven, een timmerfabriek en een verfopslag, op het industrie terrein van Groot-Ammers in de as gelegd. avonduren. De diensten werden bij gewoond door vele genodigden, afge vaardigden van naburige kerken e.a. Intrededienst De intredetekst was uit Joël 3:18. In een woord vooraf merkte ds. Van Gelder op „dat de Here hem naar Nieuwerkerk heeft geleid". God gaf hem voor deze streek de roep: „kom over en help ons" te horen. De driepunten- predikatie bestond uit: 1. de bergen druipen van zoete wijn; 2. de heuvelen vlietende van melk en 3. een fontein, springende van water, welke drie punten exege tisch werden uitgewerkt, in welk ka der werd gewezen op het genade- bloed door Christus gestort. „Vele beken lijken uitgedroogd, maar Gód verlost zijn volk en geeft de Heilige Geest aan arme zondaars. We zullen wedergeboren moeten worden; beke ring door Gods geest is nodig voor al le zondaren". Na de predikatie, dankte ds Van Gelder, de Chr. Ger. Kerk voor het gebruik van het kerkgebouw, de koster, de „eigen" koster en allen, die verder medewerkten aan deze bijzondere dag. Dank bracht hij ook voor dé ver bouwing van de pastorie en de tijde lijke huisvesting. Burgemeester J. van Bommel bracht de gemeente de gelukwensen over van het gemeentebestuur. Hij doelde op het gemengd karakter van de bevolking, maar ook op de goede geest, die hier heerst. Hij hoopte op goede kontakten. Andere sprekers Namens de klassis Tholen en de sy node, sprak ds G. Mouw en ds. J. Ka rens uit.Opheusen als oud-predikant van Nieuwerkerk. Een laatste groet uit Gouda was van ouderling Koppe- jan. „U krijgt een trouwe dienst knecht", zo zei hij, doelend op de-6 jaar, waarin ds. Van Gelder de ge meente van Gouda diende. Slotspreker was ouderling C. de Knegt uit Nieuwerkerk, die uiting gaf aan de vreugde over de komst van de nieuwe predikant. Hij bracht dank aan alle predikanten die in de tienjarige vakaturetijd hielpen bij het kerkwerk en aan student Van Dijk voor het catechetisch onderwijs. Op zijn verzoek zongen allen de predikant ps. 35:3 toe. Ds. Van Gel der eindigde met een kort dank woord aan alle sprekers. Het kerk orgel tijdens de dienst werd bespeeld door de heren Braam en Den Otter uit Nieuwerkerk. BRUINISSE, 20-6. Op de jongste raadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde ge komen. Zo werd het voorstel aangenomen tot het aan gaan van een vast geldlening, groot 100.000,- rentende IOV2 procent. „Bru-Pop", de vereniging die jaarlijks een popfestival in Bruinisse organi seert vraag 4000,- subsidie. Met de stem van de heer Van den Bos tegen werd het voorstel van B. en W. aangenomen om geen subsidie te verlenen, maar wel een kredietgarantie groot 2000,-. De Chr. Woningbouwvereniging gaat wo ningen opknappen, maar heeft de bemiddeling van de gemeente nodig om een geldlening af te sluiten. Deze vergunning wordt con amore verleend. Om de nieuwe parkeer-gelegenheid aan de Nieuwstraat en de Dreef van een verbreed trottoir (3 meter breder) te voorzien is een aanvullen krediet nodig, evenals voor het maken van een oversteekplaats aldaar. Een nieuw aanvullend krediet van 14.000,-, werd eveneens zonder hoofdelijke stemming verleend. Wat de oversteekplaats betreft; hierbij wordt niet het verlangen van het onderwijzend personeel der nabij gelegen scholen gevolgd, maar wordt de voorkeur gegeven aan het alterna tieve plan van de heer G. van Weel den (Dienst Gemeentewerken). Op 1 augustus 1980 zal de gemeente opnieuw voor de Raad van State moeten verschijnen, nu voor het be roep dat de Bloemisterij Steenpoorte te Oosterland tegen de gemeente heeft aangespannen, wegens het wei geren van een ventvergunning met bloemen. Voorzien kan worden dat de gemeente ook dit geding weer ver liest, zodat men besluit niet op 1 au gustus naar genoemde zitting te gaan Aan Steenpoorte zal een ventvergun ning per week worden verleend, met de bepaling, dat niet op de marktdag (woensdag) mag worden gevent. In september zal men zich nader over de kwestie Ventvergunningen beraden. De heer Meeuwsen wees op de kon- kurrentie vervalsende aspekten van deze bloemenventerij. Kinderen die de bloemen langs de huizen aanbie den; een chauffeur die in de W.A.O. zit. Ned. Heide mij. De heer Meeuwsen weet een parti- kulier adres, dat 1,50 per strekken de meter goedkoper is, dan de prijs opgaven van de Nederlandse Heide Mij. Hij stelde voor deze werkzaam te laten verrichten door genoemde firma en uit te lichten uit de prijsop gaaf van de Heide Mij. Bovendien zullen de drains kapot worden gedrukt als het terrein later wordt opgehoogd. Als de grond er op is aangebracht zitten de nu aange brachte drains te diep. De voorzitter zei dat het onmogelijk is, eerst prijs opgaven te vragen bij de Ned. Heide Mij. en dan te zeggen: „de drainage werkzaamheden lichten we er uit". Bovendien is het zaak de drainage- werkzaamheden in een droge periode te verrichten. Met de stem van de heer Meeuwsen tegen werd besloten aan de Ned. Hei de Mij. het eerste deel van het betref fende bestek, de drainagewerkzaam heden van het nieuwe evenementen terrein in de Stoofpolder op te dra gen. De kleuter- en basisscholen van Bruinisse waren vorige jaar aange wezen als proefprojekt. De naam van het proefprojekt is veranderde in on- derwijsstimuleringsprojekt; de sub sidiëring is dezelfde. Dus wordt voorgesteld om ook dit jaar weer mee te doen. De dames Witzenburg en Viergever die aan het eerste pro- jekt mee werkten moeten worden herbenoemd. Aldus werd besloten. Rondvraag Bij de rondvraag wees de heer Meeuwsen op een uitspraak van de gemeenteraad van Kortgene, de tij den van openstelling van de brug over de Zandkreek sluis te beperken, omdat de openstelling het wegver keer en met name het beroepsgoede ren verkeer belemmert, terwijl het bij het ophalen van de brug meestal om pleziervaartuigen gaat. Hij zou voor de Grevelingensluis ook dergelijke maatregelen willen. De voorzitter antwoordde dat vorig jaar, daarover met Rijkswaterstaat al diepgaande besprekingen zijn ge voerd, maar daar is niets uit geko men. Er is nu eenmaal een eeuwen oude^ vuistregel: verkeer te water heeft voorrang boven verkeer over de weg en daaraan schijnt voors hands niet te tomen te zijn. De heer Verspoor wees op een ver keersbord op de Dorpsweg, dat geen funktie meer heeft omdat het door overwoekerend groen onzichtbaar is geworden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4