deurloo Subsidietoezegging g.s. Werkgroep Vrouwencafé Naar toezicht op aanbieding huisvuil STREEKNIEUWS „va: Geesbërgen moae Postkantoor tijdelijk verhuisd VAKENTIEPLANNEN VOOR KERKWERFSE JEUGD VOOR ZOMER 1980 STAAT VISSERIJ GEMEENTE HEEL WAT TE WACHTEN Prettig geprijsd Vrouwencabaret in Zierikzee Jongensbroeken vanaf25,— T-shirts maten 98 t/m 1769,75 Jacks vanaf 29,75 Polo-shirts 29,- Badstoftrui 39,- Zomer pantalon 85,- COUPONNEN en KAMERBREED TAPIJT Evenementen te „Bru" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 juni 1980 Nr. 22730 3 ZIERIKZEE, 24-6. Er was best een beetje feest dinsdagavond in het Vrouwencafé te Zierikzee, tijdens de laatste bijeenkomst van dit seizoen. Aanleiding van die feeststemming was, dat er eindelijke eens wat posi tieve berichten te melden waren van het .subsidiefront Lidy Brummelink deelde namens de Werkgroep Vrouwencafé mede, dat Gedeputeerde Staten een subsi die van 50% van het tekort 570,-) hebben toegezegd. Verder werd door G.S. voor de andere helft van het te kort een garantiesubsidie toe gezegd onder de voorwaarde dat het vrou wencafé bij de gemeenten op Schou- wen-Duiveland een subsidie aan vraagt, met dien verstande dat de ge meentelijke bijdragen in mindering zullen worden gebracht van het pro vinciaal (garantie)subsidie. (Vervolg van pag. 1) Met betrekking op de destruktie- dienst deelt het rapport mede, dat de besprekingen met de gemeenten Bruinisse en Duiveland, die officieel nog niet mee doen aan de cetralisatie van de destruktiematerialen, zullen worden voortgezet. Ook bij dit onderdeel moet regel matig worden gekonstateerd dat, wanneer een ander de rommel op moet ruimen, men het niet zo nauw neemt met het afval. Nagegaan zal moeten worden, hoe hierin verande ring te brengen. Opgemerkt wordt nog, dat de dienst sinds enige tijd de beschikking heeft over een tweetal hokken, welke dienst kunnen doen voor tijdelijke berging van dieren (honden) die verondersteld worden aan rabiës te lijden. Zwerfvuil Sedert november 1978 wordt via het Gewestelijk Arbeidsbureau met een aantal personen gewerkt aan het zogenaamde objekt zwerfvuilbestrij- ding. Aanvankelijk waren er dit jaar vier personen aan werkzaam, maar in het laatste jaar werkten hieraan nog slechts twee mensen. Veel zwerf vuil is intussen verzameld en afge voerd. Helaas is het nodig regelmatig dit werk te herhalen. Hoelang dit werk op deze wijze kan worden voortgezet is niet bekend. Voorlopig wordt verwacht, dat toezegging zal worden verkregen tot 1 januari 1981. Aldus wordt vermeld in het zeer uit voerige rapport, dat verder nog aan gevuld wordt met cijfermateriaal in de diverse bijlagen. Deze meerjarenplanning komt aan de orde in de openbare vergadering van de raad van bestuur van de Rei nigingsdienst Schouwen-Duiveland op woensdag 2 juli. Gezien het feit, dat het Vrouwenca fé al heel lange tijd bezig is geweest een subsidie van de gemeente Zierik zee los te krijgen, werd bovenstaan de mededeling met groot enthousi asme ontvangen. De laatste avond van het seizoen kreeg verder een extra tintje door het optreden van het Vrouwencabaret uit Papendrecht en van het Zeeuws Dijkencabaret, gevormd door enkele bezoeksters van het Vrouwencafé Zierikzee. Mild en niet mild Beide groepen hadden het „tussen- de schuifdeuren-niveau" eigenlijk nog niet achter zich, maar dat bleek in bovengenoemde ambiance, gevuld met publiek, dat ten opzichte van de optredenden mild gestemd was, uiteraard geen enkel probleem. Minder mild gestemd waren de teksten van de liedjes en de sketch- jes, die hoewel stoelend op waarhe den, soms weieens een al te extreme en eenzijdige richting uitgingen. Een zaak, die in cabaretsfeer overigens niet ongeoorloofd is, maar soms wel oorzaak is van het feit, dat slechts een kleine - eigen - groep wordt be reikt, waardoor dan juist weer een kans gemist zou kunnen worden. Door het programma van het Vrou wencabaret uit Papendrecht liep als een rode draad het aloude „Toen onze Mop een Moppie was". In deze nieu we versie bleek Moppie niet meer poeslief te zijn. Met veel enthousiasme werd ver der ten gehore gebracht een levens verhaal van een lief meisje, een slaaplied voor de huisvrouw, het A.B.C. van de huisvrouw (met zeer spitse vondsten) en een ode aan de machine. Opvallend wegens het feit, dat het (niet alleen) de man als mik punt had was het aardige lied „Shampoo". Aparte vermelding ver dient ook de uitsmijter „Striptease", met een prima tekst op de wijs van het Piaf-sukses Milord". Zeeuws Dijkencabaret Het Zeeuws Dijkencabaret beleef de deze avond zijn debuut. Enthousi asme en inzet overvleugelden de te kortkomingen van zo'n eerste optre den. Zeeuwse Bibliotheekraad De Zeeuwse Biblioteekraad verga dert op dinsdag 16 september, in de Statenzaal te Middelburg. ZIERIKZEE Kleuterkrant de „Rehoboth" De laatste schoolkrant voor de gro- Advertentie Schuithaven 4 Zierikzee Tel. (01110) 2890 Het Vrouwencabaret uit Papen drecht tijdens het pittige nummer Striptease". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Een bijtende parodie op alles wat met het huwelijk te maken heeft, zat verpakt in „Daar komt de bruid". Het programma bestond verder uit „Beware young lady they are fooling you" en „De straat is ook van ons". Taakverdelingsproblemen werden getracht te verwoorden in „Wie doet de afwas?" Al met al een spontaan optreden, zoals gezegd nog vrij eenzijdig, maar misschien dat het Zeeuws Dijkenca baret in de toekomst nog wel meer emancipatieaspekten in het pro gramma gaat betrekken. Advertentie vlotte fijne streepjes wit, aubergine, aqua linnenaohfige stof Appelmarkt 1{ Zierikzee V te vakantie van de kleuterschool „Rehoboth" is verschenen. In dit pri ma verzorgde nummer wordt aller eerst de opbrengst bekend gemaakt van de gehouden prikaktie ten be hoeve van de Surinamezending. De 16 kleuters die hieraan meede den, hebben totaal 225,- bijeen ge bracht. Een mooi resultaat! Ook een verslag van de oudste kleuters, die alvast een kijkje hebben genomen in de „grote school" staat in de kleuter krant. Van de 16 kleuters die de school gaan verlaten, gaan er 8 naar het Vrije en 7 naar het Raamstraat je, terwijl er één een school in Kerkwer- ve zal gaan bezoeken. Donderdag 3 juli a.s. wordt er in de school een af scheidsfeest georganiseerd. Wat er allemaal op het programma staat, moet nog een verrassing blijven. Versjes, tekeningen en de verjaar dagskalender maken van deze krant weer iets bijzonders. Schrikhekken geramd Met zijn auto heeft dinsdagavond J. van A. uit Noordgouwe flinke schade aangericht. Komend uit de Laan van Sint Hilaire richting Nieu we Kooiweg, is hij doorgereden en heeft de aldaar staande schrikhek ken vernield. Terugrijdend via de ro tonde opnieuw dezelfde laan in, wer den bij de Zuidwellebrug de schrik hekken vernield. Daarna reed Van A. richting plan West, waar nog een lan tarenpaal met de grond gelijk werd gemaakt. De auto werd flink beschadigd. Dokter Bontkes verleende de eerste hulp en Van A. werd met hoofdwon den naar het ziekenhuis vervoerd. Concerten in de Gasthuiskerk Op woensdagavonden in de maand juli wordt in de Gasthuiskerk te Zie rikzee een serie kerkconcerten geor ganiseerd. De concerten duren onge veer een uur. Het orgel in deze kerk is een prachtig instrument van de fir ma Marcussen uit Denemarken. De serie zal de volgende concerten omvatten: 2 juli Jan van Dijk, orgel m.m.v. Marry Jongsma, hobo; 9 juli Jacques van Oortmerssen, organist te Rotterdam; 16 juli Jacques van de Dool, organist te 's-Hertogenbosch, m.m.v. Jaenet Knol, sopraan; 23 juli Bram Beekman, organist te Middel burg; 30 juli Herman Lammers, orga nist te Mijnsheerenland. Het programma voor het eerste concert vermeldt werken van Buxte- hude (Magnificat), Scheidt (variaties), Couperin (dialogue), J. S. Bach, (toccata en fuga in d moll). Handel, Chédeville en Hertel (sona tes voor hobo en orgel). Jan van Dijk is organist van de Gasthuiskerk te Zierikzee. Hij stu deerde aan het Rotterdams Conser vatorium bij Arie J. Keijzer en ver volgde zijn studie bij Bernard Barte- link te Haarlem. Hij studeerde kerk muziek aan het koninklijk conserva torium te Den Haag bij Barend Schuurman en orgelimprovisatie bij Joh. Th. Lemckert. Jan van Dijk gaf vele concerten, zowel in Zeeland als daarbuiten. Marry Jongsma studeerde hobo en barokhobo aan het koninklijk con servatorium te Den Haag. Zij treedt veel op met verschillende kamermuziek- en barokensembles. Geslaagd In Rotterdam slaagde voor de ka deropleiding ziekenverzorgenden mevrouw I. Jurgen, die als leiding gevend ziekenverzorgende werk zaam is in de Corneliastichting. Geslaagden Aan de Chr. Pedagogische akade- mie slaagden voor de volledige be voegdheid van onderwijzer met be voegdheid tot het geven van gods dienstonderwijs, de heer H. C. A. Va- rel en mej. J. van Loon. Schoolkrant Ook van de Johan Louis de Jonge- school en de Maltarakkers verscheen er een schoolkrant. Op de eerste pagi na vinden we het mooie gedicht: „Heer, ik heb geen tijd", van Michel Quiost uit „Gebeden zonder wie rook". Dat vele kleintjes één grote kun nen maken, blijkt uit de 2.000,- die met kwartjes en dubbeltjes 's maan dags werden meegebracht. Het geld is bestemd voor de kindertehuizen in het Surinaamse oerwoud. Voorts een verslag van de school reis naar Brugge en een opstel over school voetbal. De Maltarakkers moeten tot hun spijt meedelen, om dat er te weinig kleuters op school zitten, er afscheid zal moeten worden genomen van mevr. de Bruine- Brouwer. Na elf jaar samenwerking met de „juf" zal op de school een gro te leegte ontstaan. Tot besluit wordt alle lezers van de schoolkrant een heel goede vakantie toegewenst. Intergemeentelijke Sociale Dienst Op dinsdag 1 juli vergadert het bestuur van de Intergemeentelijke Sociale-Dienst iri de bestuurskamer. westerschouwen Bouw huurwoningen Binnenkort begint Beter Wonen in de gemeente Westerschouwen met de bouw van 20 huurwoningen, waar van 12 te Renesse en 8 te Haamstede. Geruime tijd konden in Renesse, on danks groeiende vraag, geen huur woningen gebouwd worden. Het feit dat deze periode nu wordt afgeslo ten, wettigt dat extra aandacht wordt gegeven aan de start van de bouwactiviteiten. De -eerste paal in Renesse zal op woensdag 2 juli a.s. om 15.00 uur worden geslagen door mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, burge meester van de gemeente Wester schouwen. oosterland Concert leerlingen muziekschool Op woensdagmiddag 2 juli hopen een aantal leerlingen van de muziek school, tevens leerlingen van de mu ziekvereniging „Oosterlands Fanfa re" alhier, een tentconcert te geven op de muziektent aan het Koningin- neplein, onder leiding van de muziekleraar de heer Harmsen. Voor tijd: zie agenda. ZIERIKZEE. Wegens ingrijpende werkzaamheden in het pand Poststraat 39 is het postkantoor in Zierikzee voorlopig gehuisvest in het pand Poststraat 4, het voormalig Magazijn Elektra. Voor alle P.T.T.-zaken kan men de komende zes maanden hier terecht. Ook de postbussen werden verplaatst naar dit tijde lijke onderkomen. Alleen de postzegelautomaten vindt met nog op de oude plaats voor het pand Poststraat 39. Op de foto's een blik in het interieur van het tijdelijke postkantoor. (Foto's Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE, 26-6. De werkgroep jeugdaktiviteiten Kerkwerve heeft voor de komende zomervakantie weer heel wat in het petto. Voor de lagere schoolkinderen is een uitgebreid programma samengesteld. Op vrij dag 1 aügustus wordt er een knutselmorgen georganiseerd. Er kunnen dan vliegers, en maskers ge maakt worden en ook is er gelegen heid om een straattekening te ma ken. Degenen die een vlieger willen maken moeten een bolletje touw van thuis meebrengen. Maandagochtend 4 augustus wordt een spelmorgen voor de klassen 1, 2 en 3. De overige klassen gaan op weg voor een speurtocht met als klap op de vuurpijl een vuilnisbakkenrace. Kwis Vrijdagmorgen 8 augustus wordt een zeer bonte ochtend. Er wordt een muzikale kwis gehouden met liedjes uit de hitparade. Dan moet of het lied of de naam van de artiest geraden worden. Ook wordt er nog een radio rebus gehouden. Dan moet er een woord gemaakt worden allemaal los se letters. Ook is het die ochtend de bedoeling dat de kinderen zelf iets doen. Ze mo gen nu ook eens echt een artiest zijn, in een groep of alleen, de keus is aan hen. Wil je graag optreden stop dan een briefje in de bus, met je naam, adres en wat je gaat doen, bij Suus Berre- voets, Kerkweg 20, Kerkwerve. Het begint elke morgen om half 10 en na tuurlijk is er iedere keer een trakta tie. Kleuters' Voor de peuters en kleuters wordt er maandagmiddag 4 'augustus een poppenkastmiddag gehouden. Ook dan is er een heerlijke traktatie. Degenen die met de spelmorgens of -middagen mee willen doen kunnen zich hiervoor opgeven, graag voor 1 juli, bij Jopie Kouwenberg, Noordstraat.6, Kerkwerve. Advertentie MAGAZIJNVERKOOP elke zaterdag van 9.30-16.00 uur in ons magazijn achter „Huis van Nassau" DEURLOO ZIERIKZEE 01110-2825 BRUINISSE, 25-6. Fragmentarisch is in deze kolom men melding gemaakt van Brusè evenementen in die in het zomerseizoen 1980 zullen plaats vinden. Met een „programmaboekje in de hand" vestigen wij hier glo baal de aandacht, op het vele dat „Bru" in de zomer 1980 staat te wachten. Zaterdag 28 juni a.s. vindt de bekende Jeugd Rode Kruiswandeltocht plaats, waarvoor men inschrijven kan bij Jiet Rode Kruis-gebouw. De te lopen afstanden zijn 5,10 en 15 km. Iedere deelnemer(ster) ontvangt een herinnering terwijl er ook voor groepen een prijs is. In de avonduren vindt in de her vormde kerk een koor- en samenzang avond plaat, waaraan medewerking wordt verleend door: het hervormd kerkkoor, het kinderkoor „Hallelu ja", de Chr. Gem. Zangvereniging „Laus Deo", uit Bruinisse. De lei ding is in handen van ds Goudzwaard uit Dirksland. Zaterdag 5 juli Op zaterdag 5 juli vindt de traditio nele „Jikkeminenmarkt" plaats, na bij de muziektent. Het betreft hier een volksspel, waarbij wordt nagebootst hoe de meisjes (jikkeminen) in vroege tijd, met de jongen in kontakt kwamen. Alle deelnemers krijgen een foto kaart. De jongen zoekt het meisje met de korresponderende kaart en als hij zijn „jikkemien" heeft gevonden, rennen beiden naar de jury, waar het „paar" enkele opdrachten krijgt uit te voeren. Het winnende paar wordt door de „burgemeester" "in de echt verbon den". Ieder van 14 tot 65 jaar kan deelne men. Kontaktadres: WV-kantoor (tel. 01113-1412). De „Jikkeminen markt" wordt opgeluisterd door de bekende dans- en folkoregroep „Wa- lacra" uit Walcheren. Zeskampspelen De zeskampspelen zijn gereser veerd voor zaterdag 12 juli op het ter rein van „Rekradelta". De medewer kende ploegen komen uit: Baarlo, Beesd, Bruinisse, Schoonrewoerd, Maurik, Hoogvliet, Goes en Reading (G.B.). De presentatie is in handen van Martin Brozius; hoofdscheids- rechter is Piet Verwoerd. „Nu met Hope" zal muzikale medewerking verlenen. In een speciale tent wordt een feestavond georganiseerd m.m.v. een 12-mans showorkest. Op dinsdag 15 juli vinden jeugdspelen plaats op het Grevelin- genstrand, waarna op donderdag 17 juli de Visserijdagen worden gehou den, samen met een Braderie, die door burgemeester T. C. Hekman zul len worden geopend in de muziek tent. Verder die dag nog een gezellig- heidsrit voor auto's en motoren. T.z.t. brengen wij de rest van het zo- merprogramma, w.o. Taptoe Bru (23 augustus) in een apart artikel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3