Tijdelijke verhuizing Postkantoor Zierikzee Antiek- en curiosa winkel „Stoffles" in Nobelstraat RABO BANK „SCHOUWEN" KONTENT OVER RESULTATEN 1979 Van Poststraat 39 naar Poststraat 4 STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE-^Dinsdag 24 juni 1980 Nr. 22729 3 ZIERIKZEE, 23-6. „Waar staat het postkantoor in Zie rikzee?" Mocht iemand dat vragen, dan kan nog steeds geantwoord worden: „In de Poststraat", maar toch is er sinds vorige week wel het een en ander veranderd. „Tan te Pos" heeft namelijk haar biezen gepakt en is van het pand Poststraat 39 vertrokken naat het pand Poststraat 4, het voormalige „Magazijn Elektra". Te Zierikzee ZIERIKZEE, 24-6. Net buiten het drukke centrumgedeelte van Zierikzee heeft zich sinds donderdag 19 juni in de Lange Nobelstraat (naast het „Huis van Nassau") een antiek- en curiosazaak gevestigd, genaamd „Stoffles". Sinds 1940 was het Zierikzeese postkantoor gevestigd in het pand Poststraat 39. Nieuwe ontwikkelin gen in de loop der jaren en moderner eisen des tijds hebben een face-lift" van het nu veertig jarige gebouw noodzakelijk gemaakt. PTT-voorlichter de heer Bijman in Middelburg deelt mede, dat - om het dienstenpakket van de PTT zo opti maal mogelijk te kunnen blijven uit voeren - besloten is tot de tijdelijke verhuizing naar het pand Poststraat 4. De Voorgenomen werkzaamheden zullen ongeveer zes maanden in beslag nemen. Beveiliging Met enige spijt zegt de heer Bijman te moeten mededelen, dat ook in Zie rikzee de landelijke tendens van een zo groot mogelijke beveiliging ge volgd dient te worden. Er zal in het te verbouwen postkantoor dan ook een geheel nieuwe balie worden aange bracht. Dit houdt in dat het perso neel straks achter kogelvrij glas komt te zitten en dat het publiek zijn wensen via mikrofoons kenbaar dient te maken. Een andere voorziening, die vol gens de P.T.T.-voorlichter, anno 1980 getroffen dient te worden is het reali- Het spreekt voor zich, dat de orga nisatoren van Bru-pop opgelucht ademhalen, want er waren inmiddels al bijzonder interessante kontakten gelegd. Zeer tevreden is de organisa tie over de toezegging van de ge meente Bruinisse en de plaatselijke voetbalklub de Bruse Boys, dat op nieuw het veld gebruikt mag worden voor dit gebeuren, waaraan jaarlijks vele duizenden popliefhebbers ple zier beleven. Alle popliefhebbers kunnen nu ook de definitieve datum van deze mani festatie in hun agenda schrijven: seren van een goede spreekka mer/ontvangstruimte voor mensen, die goed geïnformeerd willen wor den over hypotheken, kredieten e.d. Deze voorzieningen zullen in de bestaande ruimte in het pand Poststraat 39 gerealiseerd kunnen worden. Het postbussenfront is in middels - ook voor de duur van enke le maanden - overgebracht naar het voormalige Magazijn Elektra. „Het enige minpuntje is dat alle postbus houders nu afhankelijk zijn van de openstellingsuren van het tijdelijke postkantoor", aldus de mededeling van de heer Bijman. Verder dient nog vermeld te wor den, dat de postzegelautomaten op de normale plaats - dus voor het pand Poststraat 39 - gevestigd zullen blij ven. Sortering/ bestelling Voor alle overige postzaken kan men terecht op Poststraat 4. De in middels bijna twee jaar bestaande scheiding tussen de sortering/bestel ling en overige postzaken zal nog eni ge tijd gehandhaafd moeten blijven. Het sorteren en verzorgen van de bestellingen geschiedt voorlopig nog vanuit de Graanbeurs. Desalniette- 9 augustus 1980. Meteen maar ook doen, want dit feest mag men niet missen! Het programma dat voor dit jaar is samengesteld biedt de liefhebber een keur aan buitenlandse formaties. Na men worden op dit moment nog niet aan de openbaarheid prijsgegeven, omdat de onderhandelingen met di verse gezelschappen nog niet afge rond zijn. In dit blad leest u daarover later meer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De postzaken in Zierikzee .zwerven uit". Het postkantoor is voor de ko mende zes maanden ondergebracht in het pand Poststraat 4 en de sorte ring/bestelling (zie foto) zal de ko mende jaren nog in De Graanbeurs gevestigd zijn. Er bestaat echter goe de hoop, dat in de toekomst alle P.T.T.-zaken verenigd zullen wor den. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) min heeft men goede hoop binnen en kele jaren alle P.T.T.-zaken in Zie rikzee weer onder één dak te krijgen. In dit verband wordt dan een duide lijke knipoog gemaakt naar het thans nog in gebruik zijnde schoolge bouw van de R.S.G. „Prof. Zeeman" aan de Manhuisstraat, dat grenst aan het postkantoor. Er kan nog niet over afgeronde plannen worden gesproken, maar de kans dat dit gebouw de toekomstige huisvesting voor de postbestelling zal worden, kan heel reëel genoemd worden. Voorlopig is het echter nog niet zover en moet er nog gewerkt worden in tijdelijke onderkomens, b SCHOUWEN-DUIVELAND Chinezen moeten het land uit De zes Chinezen, die zaterdag door de rijkspolitie in Zierikzee, Scharen- dijke en Renesse werden gekontro- leerd op hun verblijfsvergunningen, zullen Nederland moeten verlaten. Het bleek dat zij hier inderdaad ille gaal verbleven. ZIERIKZEE Diefstal in winkel L. V. uit Zierikzee deed maandag aangifte van diefstal van twee brief jes van honderd gulden. Het geld was uit zijn portemonnee gehaald, die hij even had neergelegd. Afscheid „Woelwaters" Op een heden (dinsdag 24 juni) te houden bijeenkomst in het schoolge bouw, zal afscheid worden genomen van het hoofd vftn de kleuterschool „De Woelwaters", mevrouw P. Ba- ris-Rothmeier. Zij is negen jaar aan de school ver bonden geweest. Om gezondheidsre denen moet zij haar werk neerleggen. Namens kleuters en oud-leerlingen zal een afscheidsgeschenk worden aangeboden. Ouders en belangstel lenden zijn hartelijk welkom op deze af scheidsbij eenkomst SEROOSKERKE Kop-staart botsing Ter hoogte van Serooskerke, bij de afslag Stolpweg op de Provinciale- weg Haamstede-Zierikzee, zijn maandagochtend twee auto's bescha digd bij een botsing. C. de B. uit Den Helder reed voorop en zou plotseling linksaf zijn gesla gen, waardoor B. v. d. L. uit Haamstede achterop de auto van zijn voorganger reed. HAAMSTEDE Reisje „Ons Genoegen" Vorige week maakte de reisvereni- ging „Ons Genoegen" een driedaags reisje. Via België werd koers gezet naar Heerlen waar de lunch werd ge bruikt en vandaar werd koers gezet naar het hotel in Kalteherberg waar overnacht werd. Daar vandaan werd de tweede dag een tocht gemaakt door de fraaie omgeving en werd een bezoek gebracht aan de Ruhr en na het nuttigen van de lunch werd een twee uur durende boottocht gemaakt op een meer en vervolgens werd het hotel weer opgezocht. De volgende dag werd afscheid ge nomen van de hoteleigenaar die alles tot in de puntjes verzorgd had. De te rugtocht werd aanvaard via Maastricht waar nog een bezoek werd gebracht en in Zevenbergen werd de inwendige mens versterkt. Terug in Haamstede wérd door de voorzitter van de reisvereniging nog een dankwoord gesproken, en speci aal werd een dankwoord gericht tot de chauffeur. Voor een reis voor het volgende jaar kunnen zich nog enke le liefhebbers opgeven. RENESSE Geslaagd Thonnie Kostense uit Renesse te Amsterdam slaagde voor het diplo ma detailhandel aardappelen, groen ten en fruit. KERKWERVE Bowling-avond medewerkers C.N.S. Nadat de twee vorige jaren een keertje was gedineerd en eenmaal een fondue was gehouden, gingen dit jaar de meeste medewerkers van de Christelijke Nationale School naar Renesse om een avondje te bowlen. Onder die medewerkers worden verstaan het onderwijzend perso neel, de leden van het bestuur, de schoolschoonmaakster en de leden van beide werkgroepen (met weder helft). Met bijna dertig mensen be leefde men een heel gezellige vrijda gavond. Er werd flink met de ballen gegooid, maar er bleef nog wel tijd over om wat te praten, iets' te drin ken en te eten. De band tussen de me dewerkers is aan het einde van (al weer) een schoolseizoen zodoende versterkt BROUWERHAVEN Talentenfestival gaat niet door Aanstaande zaterdag (28 juni) zou er een talentenfestival zijn georgani seerd door de karnavalsvereniging „De Benekluvers". Dat gaat niet door, want er gaven zich te weinig „talenten" op om er een festival voor te houden. OUWERKERK Geslaagd Aan de Hogere Technische School te Rotterdam* slaagde een dezer da gen de heer M. J. Rouw jr. voor het diploma Bouwkundig ingenieur (ing). NIEUWERKERK Schuurfeest Zaterdag 28 juni organiseert de P.J.Z. afdeling Schouwen-Duiveland een schuurfeest in een pand nr. 17 aan de Rijksweg te Nieuwerkerk. Door de groep „Country Fair" zal aan deze avond medewerking wor den verleend. Voor tijd: zie agenda. Schuurfeest P.J.Z. De P.J.Z. Schouwen-Duiveland, or ganiseert een schuurfeest op zater dag 28 juni a.s. op het adres: Rijks weg 17 te Nieuwerkerk. Ophalen oud papier Vrijdagavond 27 juni zal te Nieu werkerk weer oud papier worden op gehaald. Zoals gebruikelijk is de op brengst hiervoor bestemd voor de Zending van de Gereformeerde Ge meenten. Vanaf 18.00 uur zal de wa- De opbrengsten in de akkerbouw in het werkgebied van de bank zijn in 1979 goed geweest. De prijsont wikkeling van de aardappelen was eerst zeer gunstig, maar is de laatste tijd terug gezakt naar het niveau van een voederprijs. Door de lagere opbrengst en enige beperking van de teelt van de suiker bieten was er geen C-suiker. De prijs op de wereldmarkt is sterk gestegen. Van de veehouderij zijn de resultaten ongeveer gelijk, hoewel de melkhef- fing voor deze resultaten een bedrei ging vormt. De bedrijfskosten zijn met name door de sterk stijgende energiekosten sterk gestegen. Middenstand en rekreatie In de middenstand en rekreatie is men niet ontevreden. In vergelijking met het jaar 1978 zijn de resultaten in deze sektor ongeveer gelijk geble ven. Wat betreft het renteniveau: dit is ook historisch gezien zeer hoog ge weest. Inmiddels is een zekere daling van topniveau van 15V2% begin dit jaar tot 12% nu bereikt, een nog ho ge rente, die niet stimulerend werkt voor investeringen door bedrijven en partikulieren. Verslag direkteur De direkteur de heer E. Hop gaf hierna een uiteenzetting over het be drijfsresultaat van de bank. Hij stel de, dat ondanks het feit dat er op het ogenblik veel bedrijven zijn die alle zeilen moeten bijzetten om het hoofd boven water te houden, het bedrijfs- Het pand bestaande uif, woon- en winkelruimte heeft in vroeger dagen een sigarenzaak van J. Krakeel ge herbergd en een munten- en postze gelzaak van N. W. Pankow. Daarna werd de ruimte als woonhuis ge bruikt totdat Hanneke Reijs en Piet van den Hoven uit Oost-Flakkee bij een bezoek aan Zierikzee het pand „ontdekten" en besloten een winkel in antiek en curiosa te starten. Groothandel In Achthuizen dreven zij reeds een groothandel voor antiek in een boe renschuur, maar besloten door de aanwezigheid van winkelruimte in het pand aan de Lange Nobelstraat ook nog maar een winkel te begin nen. De verzameling ademt een rustieke sfeer uit, waartussen een mens uren zou kunnen vertoeven. Voor de belangstellenden staat Hanneke Reijs met raad en daad ter zijde. Aanpassen Met de verbouwing viel het alle maal wel mee. „Eén en ander moest wel worden aangepastmaar binnen een week was het gebeurd," vertelt Hanneke, die samen met Piet de win kel heeft behangen en geverfd. Een aanwinst voor Schouwen-Duiveland, dat mag wel worden gesteld. resultaat over het boekjaar 1979 bij de bank zeer goed is geweest. De net towinst over 1979 is hoger geweest dan die van 1978. Het feit dat de voorziening bedrijfsrisiko's bijna op het vereiste niveau is gekomen merkte hij aan als de belangrijkste reden hiervan. Verliezen op uitstaan de financieringen zijn er in 1979 niet geweest, zodat op deze voorziening niet is ingeteerd. Besloteh werd ten laste van het be drijfsresultaat een voorziening „be- drijfsrisiko" te kreëren. Dit in ver band met de toegenomen investerin gen, die het bedrijfsrisico deden toe nemen. De heer Hop stelde dat het niet het eerste doel is van een coöperatieve vereniging als de Rabobank „Schou wen" om zoveel mogelijk winst te maken. Omdat er de komende tijd za ken aan de orde komen die veel kosten en ivesteringen met zich mee brengen zal toch op een zelfde voet worden doorgegaan. Uitbreiding personeel Een van de zaken die aan de orde komen in 1980 is een uitbreiding van het personeel. Deze is inmiddels ge realiseerd. Daarnaast brengen de toegenomen werkzaamheden, de in gewikkeldheid en de toenemende mate van veranderingen in het dienstenpakket met zich mee dat het personeel meer informatie, overleg en opleiding nodig heeft. Dit alles brengt kosten met zich mee, waar door de winst de neiging zal hebben af te nemen. De openingstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 12.00 - 18.00 uur. Donderdag koopavond. Zaterdag 11.00 - 17.00 uur. Akademie te Middelburg slaagde voor volledig bevoegd onderwijzer met de akte godsdienstonderwijs de heer Jaap Rentier Mcz. OOSTERLAND Geslaagd Vorige week slaagde voor het di ploma Wachtmeester der Rijkspoli tie te Harderwijk Ria Bouwman D.d. Vroege aardappelen Vorige week werd hier een begin gemaakt met het rooien van vroege aardappelen. De opbrengst was aan vankelijk niet zo overweldigend. Waarschijnlijk is het langdurige koude weer dit voorjaar, gevolgd door grote droogte, hiervan de oor zaak. De kwaliteit van de vroege knollen was wel zeer goed en de prij zen waren bevredigend. Nu het gewas weer volop regen heeft gehad zullen de aardappelen wel spoedig gróter-worden. Musical Verder zijn er globale gedachten geuit over verbouw van het kantoor te Renesse en in een eerder stadium verbouw of nieuwbouw van het kan toor Scharendijke. Ook wees de heer Hop er op dat de ervaring heeft geleerd dat in een pe riode van rentestijging de rentewinst (dat is het verschil tussen door de bank betaalde en ontvangen rente) van de bank stijgt. Hij wees er echter tevens op dat als de rente gestegen is, mag worden aangenomen dat deze op een gegeven moment ook wel weer zal dalen en dat dan het omgekeerde aan de orde is. Ten aanzien van de winst kon hij mededelen dat deze overeenkomstig de statuten wordt toegevoegd aan de Algemene Reserve. Hij gaf daarbij een overzicht waar de algemene re serve voor dient. Rekapitulerend stelde de heer Hop vast dat de winst over 1979 door ver schillende faktoren wat hoog is uit gevallen en dat men daar, gezien de plannen voor de komende jaren, ge lukkig mee kan zijn. Temeer daar de belangen van de leden op langere ter mijn hiermee het beste zijn gediend. De heer N. Steur, lid van het bestuur en de heer C. A. Moelker, lid van de raad van Toezicht, werden beide herkozen. Raad van Toezicht De voorzitter van de Raad van Toe zicht, mr. A. Gast, was erg tevreden met het goede bedrijfsresulaat. Bij de huidige prijsontwikkelingen in onroerend goed en dé gang van zaken in verschillende bedrijfssektoren vond hij een financieel gezond bank bedrijf te meer noodzakelijk. Mr. Gast dankte bestuur en direktie voor de vele informatie die regelmatig ter beschikking wordt gesteld van de Raad van Toezicht. Voorts gaf hij blijk van veel waardering voor de in zet van het personeel. Na de afsluiting van het officiële gedeelte van de vergadering werden twee films vertoond. Een over de Noorse fjorden en een over Schot land. De heer J. H. Blom, die de ver toning van de films verzorgde, ont ving als blijk van waardering voor zijn medewerking een VVV-geschen kenbon. HAAMSTEDE. Haamstede beleeft deze dagen weer de jaarlijkse kermis. Op de foto een beeld van de geanimeerde drukte, die dit evenement altijd weer tot gevolg heeft. Popkogel door de kerk „Bni-Pop" definitief vastgesteld op 9 augustus BRUINISSE, 23-6. Het Bru-pop rock festival gaat definitief door. De finan ciële problemen zijn nu uit de weg geruimd en dit voor geheel Zuid-Nederland belangrijke popfestival kan voor Bruinisse behouden blijven. De leerlingen van de zesde klas van gen weer over het dorp rijden. Dein- de Openbare Lagere School alhier, woners worden verzocht het papier hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, die goed gebundeld gereed te zetten, het- over enige dagen afscheid gaan ne- geen een vlotte afvoer bevordert. men van de school houden op maan dagavond 30 juni e.k. in de gemeen- Geslaagd schapsruimte van de school aan de Dokter Schutterstraat een jeugdmu- Aan de Technische Hogeschool te sical, getiteld: „Een speeltuin?^. 't Delft slaagde de heer M. v. d. Linde einde". Mz. voor Bouwkundig ingenieur. Na afloop van deze musical, Geslaagd waarop ook gezins- en familieleden welkom zijn, zal koffie aangeboden Aan de Christelijke Pedagogische worden. WESTERSCHOUWEN, 20-6. In het dorpshuis van Re nesse werd de 67e ledenvergadering gehouden van de Coöperatieve Rabobank „Schouwen" VI.A. Uit het ver slag van de direkteur, de heer E. Hop, bleek, dat het be drijfsresultaat van de bank in 1979 uitstekend was. In zijn openingswoord besteedde de voorzitter van de bank, de heer K. J. K. van der Slikke aandacht aan de slechte ekonomische situatie in Nederland. Hij merkte op dat in het jaarverslag over 1979 weinig optimisme ten aanzien van de ekonomie viel te konstateren. De ekonomische depressie die in 1978 in zette, heeft zich in 1979 voortgezet en in het eerste half jaar van 1980 is deze ne gatieve voortzetting zelfs versterkt. De werkloosheid neemt toe en de inflatie trekt weer aan. 4 'V 1 fc. fH»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3