SPORTAKKOMMODATIE „DE VOSPIT" KERKWERVE OFFICIEEL GEOPEND BURGERWEESHUIS HEEFT WEER BUITEN- EN BINNEN ZOMERTENTOONSTELLING DE ZIERIKZEESCHE COURANT Voor voetbal en tennis Man maakt amok in kerk Markerwaard „Hardnekkigheid" op artistieke vlak pe li^tC NIEUWSBODE Maandag 23 juni 1980 136ste jaargang Nr. 22728 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Jubileumviering K E" afgesloten KERKWERVE, 21-6. Met het onthullen van de naam „De Vospit" door de jeugdleden van sportvereniging W.I.K., afdeling voetbal en tennis: Erik Berrevoets en Marjan Renden werd zaterdagmiddag te Kerkwerve het nieuwe sportkomplex officieel geopend. Voor tot deze handeling werd overgegaan kon burgemeester W. den Boer van de gemeente Middenschouwen een groot aantal genodigden en belangstellenden begroeten. Nadat de akkomodatie op het sportterrein was bezichtigd, werd in de kanti ne door de wethouder van sportzaken van Middenschouwen de heer C. J. van Burg als eerste het woord gevoerd. Namens de sportvereniging richtte hij een speciaal woord van welkom tot de vertegenwoordigers van de zustervereni gingen (in grote getale aanwezig), oud-burgemeester E. Baerends, de verte genwoordigers van de K.N.V.B. afdeling Zeeland en de konsul de heer K. A. van Langeraad. Wethouder Van Burg gaf hierna een bondig overzicht over het tot standkomen van het sportkomplex, dat betrekkelijke snel kon worden gerealiseerd. Op 9 november 1976 werd door de raad het bestemmingsplan goedge keurd waarbij het destijds door W.I.K. bespeelde terrein de bestem ming kreeg voor woningbouw. Door het gemeentebestuur moest toen worden uitgezien naar een plaats waar een ander sportterein kon worden gerealiseerd. Dit werd gevonden aan de Verseputseweg. Krediet Op 20 juni 1977 werd.voor het reali seren door de raad een krediet ver strekt en op 11 augustus 1977 kon aan de Grond Mij de opdracht worden ge geven. Op 9 april 1978 was de Grond Mij met de werkzaamheden klaar en was het terrein ingezaaid. Eind 1978 werd er een aanvang gemaakt met de bouw van de akkomodaties. De heer Van Burg wees op het grote aandeel dat de leden van W.I.K. hier met zelfwerkzaamheid aan hebben gehad daar door hen tussen de 40 a 50 duizendgulden aan materiaal werd verwerkt. Midden 1978 trokken enige dames de stoute schoenen aan en stapten naar burgemeester Baerends om te gaan praten over het realiseren van een akkomodatie voor het beoefenen van de tennissport. SPRINGFIELD, 22-6. Een geeste lijk gestoorde man heeft zondag in een baptistenkerk in de Amerikaan se plaats Springfield vier mensen doodgeschoten en elf gewond. Tij dens de dienst haalde de man een au tomatisch vuurwapen te voorschijn en begon in het wilde weg te schieten op de ongeveer 350 aanwezigen. Hij schoot zich vervolgens in het hoofd en ligt nu ernstig gewond in een zie kenhuis. Na een in september door het kolle ge gehouden vergadering kregen die de opdracht eerst maar eens een on derzoek in te gaan stellen naar de be hoefte van een dergelijke akkomoda tie. Binnen één jaar heeft het toen nog voorlopige bestuur dit waar kun nen maken, er kwam een grote toe loop van leden en reeds nu kan wor den vastgesteld dat de tennisbanen in een grote behoefte voorzien. Kosten Wethouder Van Burg vestigde ver der nog eens de aandacht op de kosten die met het realiseren van een sportkomplex zijn gemoeid. Voor een kleine gemeente als Middenschou wen, met 2500 inwoners, 3 kernen en een groot grondgebied, zijn kosten hiervoor aanzienlijk groter dan b.v. voor een stad met 20000 inwoners. De kosten voor Kerkwerve bedra ge 1.1. miljoen, terwijl het nog te Scharendijke te realiseren sportkom plex op 1.5 miljoen wordt ge raamd. In het licht bezien van het welzijn van de bevolking noemde de wethou der het een grote taak van de over heid, die ook uitgevoerd dient te worden. De technisch ambtenaar van de ge meente, de heer J. W. Ringelberg, komplimenteerde hij met het ont werp dat hij heeft gemaakt van de naam „De Vospit" voor het sportte rein. Hoewel hierin een een vossekop is verwerkt heeft het toch niets met een vos te maken deelde de heer Van Burg mee. De naam is afgeleid van het Schouws van de Verseputseweg n.l. de Vosseputseweg. Dank bracht de heer Van Burg ver- de aan allen die bij het tot standko men van het sportkomplex een bij drage hebben geleverd. Hij besloot met de wens dat de besturen van W.I.K. (voetbal en tennis) er gebruik van zullen maken zoals dit door de gemeente wordt beoogd. Bestaansrecht De voorzitter van de tennisvereni ging W.I.K. de heer L. Overhand her innerde er aan dat de eerste enquête 97 tennisliefhebbers had opgeleverd en dat de vereniging nu 173 leden telt, waarmee het bestaansrecht overduidelijk is bewezen. Bijzonder tevreden toonde hij zich over de sa menwerking met het gemeente bestuur. Als wens had hij nog een beschei den gebouwtje bij de banen als on derkomen voor de tennisliefhebbers. De heer D. de Vos, voorzitter van W.I.K. (voetbal) zei zeer verheugd te zijn met de realisatie van het koin- plex daar het oude terrein nog al wat te wensen over liet. Ook hij prees de goede samenwerking met de gemeen te. Naar de mening van de heer De Vos is de zelfwerkzaamheid van de leden doorslaggevend geweest, waar voor hij de lezen dan ook dank bracht. Dank bracht hij ook aan het kollege en de raad van Middenschou wen voor het tot stand komen van dit komplex. De voorzitter van de K.N.V.B. af deling Zeeland de heer J. Cevaal maakte het gemeentebestuur een kompliment met dit sportkomplex hetgeen ervan getuigt, dat men de sport hoog in het vaandel heeft. Ook de vereniging W.I.K. wenste hij geluk, waarbij hij de opdracht gaf „het te houden zoals het nu is". De heer Cevaal zag dit als een niet gemakkelijke taak daar het vanda- I 1 nn IlfM11*1" lisme bij de jeugd in brede kring 1 hoogtij viert. -■ -m „Aan W.I.K. de opgaaf haar opvoe- 1111 dende taak van de jeugd met daad werkelijke kracht voort te zetten." Geen kantine De voorzitter waarschuwde er te vens voor de kantine niet als een ho recabedrijf te gaan runnen en het „leuk" te houden. Oud Burgemeester E. Baerends was ervan overtuigd," dat er met hart en ziel aan de zaken gewerkt is. In Kerkwerve heeft men nu de be schikking over een aantal sportakko- modaties die gezien mogen worden en waarmee hij allen feliciteerde. DEN HAAG, 21-6. De D'66-fraktie in de Tweede Kamer betreurt het besluit van het kabinet om de Mar kerwaard in te polderen. Volgens de fraktie is inpoldering niet nodig voor de landbouw, noch voor een tweede nationale luchthaven. het kabinet in een tijd van zo grote fi nanciële krapte het principebesluit neemt voor uitgaven waarvan de ge raamde anderhalf miljard gulden pas een begin zijn. Terlouw verwacht dat het totaalbedrag waarschijnlijk nooit door de baten wordt gedekt. Ter gelegenheid van de officiële in gebruikname van het sportkomplex te Kerkwerve speelde een regio-team een voetbalwedstrijd tegen het Zeeuwse afdelingsteam. Op de foto onderschept aanvoerder Jan van de Berge (wit shirt) een aanval van de afdeling spelers. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Vervolg pag. 5) Voor de overloopproblematiek is het hoogstens een beperkte en dan nog ongewenste oplossing", aldus fraktieleider Terlouw. D'66 vindt het verwonderlijk dat JAKARTA. Een toestel van de luchtmacht is neergestort op een dorp in het oosten van Java. De twee bemanningsleden van het toestel en 11 dorpelingen zijn hierbij om het le ven gekomen. Dit hebben funktiona- rissen zaterdag meegedeeld. JOHANNESBURG. De stakingen onder zwarte werknemers in de Zuid- afrikaanse stad Port Elisabeth heb ben zich zaterdag uitgebreid tot 16 fa brieken. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. ZIERIKZEE, 20-6. Met een hardnekkigheid, die blijk baar ook - of misschien wel juist - op het artistieke vlak, blijkt te kunnen bestaan, organiseert het kunstenaars echtpaar Ad en Tessa Braat, elk seizoen een zomerten- toonstelling in het Burgerweeshuis, dat beiden als een soort kunsttempel nu al jaren exploiteren. „In het Burgerweeshuis" intussen is de halve waarheid, want ook de antie ke tuin hoort er bij; daar zijn - als gebruikelijk - tientallen beelden geplaatst van kontemporaine kunstenaars, die hun werk gaarne „uitlenen" voor plaat sing, in deze gevoelige ambiance. Een extraatje dit jaar vormt een keur van gewassen, aangeplant on der auspiciën van de Z.L.M.; een doorsnede van hetgeen op de regiona le akkers pleegt te worden verbouwd „om met name de vreemdeling te konfronteren, met hetgeen agrarisch Schouwen-Duiveland heeft te bie den". Geen velden „juun of peeën" overi gens in de tuin, maar specima van de verschillende gewassen op gevoelige plekjes gezaaid en opgeschoten of op artistieke wijze verwerkt in het to taalbeeld van de tuin. Een bordje er bij voor „wat het is". De opening Logika school derhalve in de uitno diging aan een Z.L.M.-er - Kringvoor zitter L. J. van Gastel - om deze zome- rexpositie te willen openen. De heer Van Gastel zag een overeenkomst tussen beelden en akkergewassen, daarbij uitgaande van het begrip: vruchtbaarheid, motto van de expo sitie. Steen of brons, dood materiaal, heeft de kunstenaar met gevoel, tot „iets levends" verwerkt. Met een zelfde liefdevolle verzorging poogt ook de boer een rijke oogst te krij gen. ZIERIKZEE. Z.L. M.-voorzitter L. J. van Gastel tijdens zijn ope ningstoespraak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Ieder op zijn terrein streeft naar een vorm van vruchtbaarheid". Problematiek Er is ook overeenkomst in de pro blematiek. De kunstenaar heeft in spiratie nodig; ook de boer heeft niet alles automatisch in de hand. Soms is het te droog, dan weer te nat en nachtvorst, hagelbuien of langdurige droogte brengen vaak veel specifieke zorgen mee. Een verdere overeen komst is, „dat de klanten vaak min der betalen, dan de kunstenaar of boer voor hun produkten willen heb ben". Ten diepste gaat het bij beide pro fessies echter om de roeping en de liefde voor het werk, aldus de Kring voorzitter, die stipuleerde dat deze tentoonstelling, behalve op de beel den, de aandacht vestigt op de schoonheid van de gewassen. Hij vond het alles bijeen een lust voor het oog en hoopte dat velen er van zullen genieten. Variatie Buiten derhalve aan variatie geen gebrek, maar ook binnen heeft het Burgerweeshuis weer „mooie spul len in huis"; klein plastiek en dito antiek uit verzamelaarsbezit, met een opmerkelijk hoeveelheid siera den. In vergelijking met - zeg maar - een jaar of vijf geleden, zijn de prij zen wel iets aangetrokken, maar ook in antiek steekt uiteraard een brokje geldontwaarding. Er valt in ieder ge val heel wat (rond) te snuffelen en frapperen de mogelijkheden, in de verschillende prijsklassen. De ten toonstelling duurt tot 23 juli a.s. BRUSSEL. Een bezoek van het Belgisch koninklijk paar aan Ant werpen, zaterdag is ernstig verstoord door relletjes die veroorzaakt wer den door Vlaams-nationalistische groeperingen. Koning Boudewijn en koningin Fabiola keerden een half uur eerder dan was gepland uit Ant werpen weer terug naar Brussel. WAt BILT Verwachting tot dinsdagavond: Aanhoudend koel Wisselend bewolkt en enkele regen- of onweersbuien; minimumtempera tuur omstreeks 9 graden, middag- temperatuur ongeveer 16 graden; ma tige, aan de kust en op het IJsselmeer nu en dan krachtige wind uit zuid west tot zuid. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 24 juni Zon op 5.16, onder 22.04 Maan op 17.46, onder 3.16 Volle Maan: 28 juni (11.02) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 24 juni 0.47 13.26 6.51 19.23 Springtij: 30 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Het blijft wisselend bewolkt en er vallen opnieuw enkele buien. Al meer dan een week bepalen de pressies nabij de Britse eilanden het weer in grote delen van West-Europa. Rond deze depressies is de koele oceaanlucht via Frankrijk ook het westelijk deel van de Middellandse Zee binnengedrongen. Aan de Riviè- ra en de Costa Brava bereikten de middagtemperaturen zondag baar den, die net iets boven de 20 graden lagen, terwijl langs de Italiaanse zuidkust en op de Balkan het kwik tot waarden rond de 30 graden steeg. In het weerbeeld bij ons verandert maar weinig. De ochtend begint in het binnenland vaak zonnig, maar al vrij spoedig vormt zich bewolking, waaruit buien vallen. Later op de dag neemt de buienaktiviteit af en breekt de bewolking en bij een helde re hemel daalt de temperatuur in de nacht tot ongeveer 10 graden. Over dag wordt het niet veel warmer dan 16 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1