tffMC Woningbouw in Kerkwerve moet wachten op beslissing over extra aanvraag voor Ellemeet VOORSTEL TOT AANSCHAF VAN EEN NIEUWE VERDICHTINGSMACHINE BRADERIE 3-17-31-juli en 14 aug. Haamstede DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Middenschouwen Een gulden per dag naar de groenteman Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland 1STA - OOSTERLAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 juni 1980 136ste jaargang Nr. 22727 WAARIN OPGENOMEN (1797 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Vierdaagse-gejuich overstemde toespraak SCHARENDIJKE, 17-6. Ten aanzien van het woningbe- leid voor de eerstvolgende jaren deelden b. en w. van Middenschouwen dinsdagavond aan de raad mede, dat de woningbouw vereniging Beter Wonen heeft verzocht medewerking te verlenen voor het bouwen in 1980 van 14 woningwetwoningen te Scharendijke en van 11 woning wetwoningen in Kerkwerve. Daar de gemeente voor 1980 slechts een woningèontingent heeft van 11 wonin gen zal voor de 11 woningwetwoningen voor Kerkwerve een voorschot moeten worden gevraagd op het contin gent voor 1981. Advertentie Een gezellige werpt haar schaduw vooruit in DEN HAAG. Kamervoorzitter Dol man zal de regering vragen of ze al over een voorlopige verkenning van de ekonomische ontwikkeling in 1981 beschikt. De groenstrook tegenover gymzaal ,,De Werve" in Kerkwerve was gere serveerd voor het bouwen van wo- ninwetwoningen door „Beter Wonen". Voorlopig komen ze er niet. De gemeente Middenschouwen wil ermee wachten totdat bekend is of voor Ellemeet een extra kontingent kan worden verkregen. Anders zal er gekozen moeten worden tussen Kerkwerve en Ellemeet. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De woningbouwvereniging wil bei de projekten koppelen omdat zo doende een verlaging van de bouw kosten wordt verwacht en daardoor een lagere huur. B. en w. stellen, dat in het kader van het Bijzonder Regionaal Wel- zijnsprojekt o.a. woningbouw in El lemeet dient te worden gerealiseerd, het is nog niet bekend of voor een wo- ningprojekt in Ellemeet een extra woningkontingent kan worden ver kregen. Voorgesteld werd met de keuze Kerkwerve of Ellemeet voor de bouw van woningwetwoningen te wachten tot bekend is of voor Elle meet een extra kontingent kan wor den verkregen. Wanneer voor Kerkwerve gekozen zou worden, zullen problemen ont staan voor het bouwen vari vrije sek- torwoningen en premiewoningen in 1981. De heer Hart wees erop, dat er niet aan ontkomen kan worden in Elle meet te bouwen gelet op toezeggin gen in het verleden. Bouwen in Scha rendijke is gelet op de aanvragen een logische vraag. Voor Kerkwerve zijn er heel wat minder aanvragen om woonruimte; waarschijnlijk worden de woningen daar bezet door over loop uit Zierikzee. De heer Koster was van mening, dat de sociale woningbouw moest worden bevorderd. De voorzitter nam aan, dat de heer Koster in dit verband premiekoop woningen bedoelde. Hij lichtte toe, dat hiervoor wel belangstelling bestaat in de gemeente. Een plaatse lijke aannemer is op dit gebied werk zaam. Bij het bouwen van de 11 wo ningwetwoningen in 1981 in Kerk werve zal er geen ruimte voor pre miewoningen overblijven. Ellemeet De heer L. den Boer informeerde wanneer in Ellemeet gebouwd kan worden, gelet op het feit, dat de grondverwerving nog moet plaats vinden. De voorzitter antwoordde, dat het een hele toer zal worden om nog in 1981 in Ellemeet te bouwen mede om dat het aantal woningaanvragen ge ring of nihil is. In Sirjansland heeft een plaatselij ke werkgroep zich beijverd een lijst van woningzoekenden samen te stel len. De heer L. den Boer vroeg nog of de woningen voor de gemeente verloren zijn wanneer er niet geslaagd wordt een woningprojekt in Ellemeet te realiseren, de voorzitter antwoorde ontkennend. Wethouder Van Burgh rekende voor, dat bij het bouwen in 1980 van 14 woningwetwoningen in Scharen dijke (12 in mindering op kontingent), en 11 woningwetwonin gen in Kerkwerve (10 voor kontin gent) en 7 woningwetwoningen in El lemeet in 1982 er in laatstsgenoemd jaar nog 4 premiewoningen zouden kunnen worden gebouwd. De raad besloot konform het voorstel van b. en w. met de beslissing over woningbouw in Kerkwerve te wach ten tot bekeM is of voor Ellemeet een extra kontingent kan worden verkregen. Op voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad aan de Jachtwerf Zaadnoordijk Scharendij ke B.V. in ondererfpacht te geven een perceel ter grootte van 4000 m2 aan de jachthaven te Scharendijke tegen een erfpachtscanon van f 15.000. In verband met een op 24 juli a.s. door de Prov. Waterstaat voor Zee land te houden verkeersonderzoek besloot de raad voor een gedeelte van de Kuijerdamseweg te Ellemeet tij delijke verkeersmaatregelen te ne- WASHINQTON. De populariteit van president Garter is op het laagste niveau gekomen sinds de gijzelings affaire in Teheran op 4 november. 1979. NEW YORK. Irak en de voormali ge Iraans premier Bachtiar samen met twee voormalige Iraanse gene raals zouden volgens een bericht van de Amerikaanse omroepmaatschap- pij ABC News overeenstemming heb ben bereikt over de vestiging van mi litaire bases in Irak. DEN HAAG, 19-6. De „gemiddelde" Nederlander at vorig jaar voor onge veer 380 gulden op aan aardappelen, groenten (inclusief blik groenten en diep vries) en fruit. Dat is dus voor ruim een gulden per dag. Dit blijkt uit een publikatie van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM). Voor dat geld at de Nederlander vijftig ki lo groenten, zeventig kilo fruit en ruim zestig kilo aardappelen. Van deze konsumptie werd 23 pro cent omgezet in groentewinkels en 40 procent in algemene levensmiddelen zaken, het meest in supermarkten (22 procent). De rest werd gekocht op de markt, bij stalletjes op straat etc. De ze laatste vorm van handel heeft zich volgens het EIM de laatste jaren goed kunnen handhaven, in tegenstelling tot de groentewinkels, waarvan er een aantal is verdwenen. BUENOS AIRES. De Peronistische partij, de grootste politieke groepe ring in Argentinië, heeft een felle aanval gedaan op het militair be wind. KHAO-I-DANG. Ongeveer 500 Cambodjanen hebben een groot vluchtelingenkamp in het oosten van Thailand verlaten om te worden te ruggebracht naar Cambodja. SCHARENDIJKE, 19-6. Op de agenda van de op woensdag 2 juli a.s. te houden vergadering van de Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland, staat een voorstel ge agendeerd betreffende de aanschaf van een nieuwe verdichtingsmachine. Gewezen wordt op het feit, dat reeds bij de aanbieding van de begroting 1980 melding is gemaakt van een onderzoek naar de mogelijkheden voor in ruil van de huidige verdichtingsmachine, die sinds 1977 in gebruik is. De mo tor van de huidige machine, heeft een vermogen van 75 Kw, hetgeen als te weinig wordt ervaren bij het rijden op een helling door los afval. Nagegaan is welke machine er thans voor dit werk aan de markt zijn. De keus van machines is zeer be perkt, en wel tussen Carterpillar en Bomag. Zowel van de Bomag als van de Carterpillar draaien een aantal machines in Nederland. Gezien het financieel-aantrekkelijk bod van Carterpillar is door een aantal perso nen van het bestuur de Technische Advieskomissie en personeel een be zoek gebracht aan Terneuzen, waar sedert 2 jaar met een Carterpillar 816 wordt gewerkt. De ervaringen daar waren positief te noemen. Door het gebruik van een zwaardere machine zal een nog betere (verkleining) ver dichting kunnen plaatsvinden. Voor de Cat. 816 wordt een volume gewicht van 1.000 kg per m3 aange houden. Ter vergelijking: het volume-gewicht van de huidige ma chine wordt op 770 kg gesteld. Dit heeft uiteraard gevolgen voor de ge bruiksduur van de stortplaats. Advertentie uw dealer voor: m Tel. (01114) 1495 - St Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 MIDDELBURG. Koningin Beatrix en prins Claus brachten - als uitvoe rig gemeld - deze week een bezoek aan Middelburg. Hier arriveert de koningin, met bloemen, bij het Ab- dijkomplex. Links achter de konin gin, Zeelands kommissaris dr. C. Boertien. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. In de jeugd vindt men tranen zonder verdriet, in de ouder dom verdriet zonder tranen. J. Roux WA> Mh P£ Bitr Wanneer de langere stortduur van de stortplaats in ogenschouw wordt genomen, kan financieel gesproken de aanschaf van een dergelijke ma chine geen probleem zijn. De exploi tatiekosten bij 1400 uur per jaar zijn: de huidige machine 121.174,50 en de Carterpillar 816 147.000,80. Met betrekking tot de stalling wordt op gemerkt, dat de nieuw aan te schaf fen machine niet gestald kan worden in de bestaande gebouwen. Voor gesteld wordt een krediet beschik baar te stellen voor de aanschaf van de Carterpillar 816 en de huidige ma chine in te ruilen. St allingsrui'mte Als de dienst inderdaad besluit tot aanschaf van een nieuwe verdich tingsmachine zal het nodig zijn voor de machine een stallingsruimte te plaatsen, omdat in de bestaande ge bouwen de breedte van de deuren 4 meter bedraagt en de machine 4,27 m breed is. Voorgesteld wordt derhalve met dit plan in te stemmen en het ge vraagde krediet te verlenen. Gezien de verwachting dat in de toekomst het aantal voertuigen nog verder zal toenemen is het, volgens het dagelijks bestuur, gewenst nu er een voorziening getroffen dient te worden voor de nieuwe verdichter de stallingsruimte zodanig uit te brei den, dat enige reserve ruimte aanwe zig is. Dit is mogelijk door achter de bestaande stallïngsloods een loods te plaatsen van gelijke grootte. Verwachting tot zaterdagavond: Koel Wisselend bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur omstreeks 10 graden; middagtemperatuur onge veer 16 graden; matige, aan de kust en op het I Jsselmeer nu en dan harde wind tussen zuidwest en west. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 16 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 juni Zon op 5.15, onder 22.03 Maan op 14.31, onder 2.11 22 juni Zon op 5.16, onder 22.04 Maan op 15.35, onder 2.32 23 juni Zon op 5.16, onder 22.04 Maan op 16.40, onder 2.53 Eerste Kwartier:20 juni (14.32) Begin zomer: 21 juni (7.46) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 21 juni 10.31 22.38 4.03 16.23 22 juni 11.29 23.42 4.58 17.26 23 juni - 12.28 5.55 18.27 Springtij: 15 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 20-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Het blijft wisselvallig. In een westelijke stroming wordt nog steeds koele lucht van de oceaan naar ons land gevoerd. In deze lucht vor men zich gemakkelijk buien. Vrijdagmorgen passeerde een bui- engebied ons land. Daarna klaarde het weer op. Een dergelijk verander lijk weerbeeld wordt ook voor zater dag verwacht, enkele buien afgewis seld door perioden met zon. De mid- dagtemperaturen worden niet veel hoger dan 17 graden. De wind blijft uit het zuidwesten waaien en aan de stevige kant. De koele oceaanlucht dringt vandaag ook naar het weste lijk deel van de Middellandse Zee binnen en de temperaturen, die daar gisteren nog waarden bereikten rond de 27 graden, komen op een aanzien lijk lager niveau te liggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1