MOL BV TE SCHUDDEBEURS VIERT HET VIJFTIG JARIG BESTAAN WELZIJNS-INVENTARISATIE NIET VOOR 1 JANUARI 1981 GEREED Organisatiekomité ruimt rommel op van onverschillige deelnemers Een gouden jubilaris STREEKNIEUWS Vergadering advieskommissie Zierikzee Welkom in onze modelwoning Deurloo Intermeubel Deurloo Woninginrichting Landbouw- mechanisatie- bedrijf Kerkwerve Avondvierdaagse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dondtrdae 19 juni 1980 Nr. 22726 3 SCHUDDEBEURS, 18-6. Mol Schuddebeurs BV, gaat vrijdag 20 juni het gouden jubileumfeest vieren, met een receptie in het bedrijf. Feestelijk - en zakelijk - element in de viering is een tentoonstelling in een tent op het ter rein van het jubilerende bedrijf. Klein - zelfs piepklein - begonnen te Nieuwerkerk „in de olie", heeft het be drijf Mol zich de jaren door gunstig ontwikkeld. De vestiging te Schudde beurs w^s een trouvaille, omdat het „leuk" centraal gelegen is en men er de ruimte heeft, hetgeen voor een bedrijf als het onderhavige van grote beteke nis is. ZIERIKZEE Aanrijding Op de hoek Julianastraat-St. Lau- rensdorp is woensdagmiddag een Zwitserse -vrachtauto bestuurd door- - C. B„ uit Oron la Ville tegen de perso nenwagen van B.K. uit Papendrecht gereden. De vrachtwagenchauffeur nam de bocht niet ruim genoeg toen hij de vanaf de Julianastraat het St. Laurensdorp in wilde rijden. Fancy-fair Vrijdagavond 27 juni en zaterdag middag 28 juni zal de Willibrordus- school aan de Hoge Molenstraat een Fancy-fair houden. Aanwezig zullen zijn o.a. een rommelmarkt, een café, een bussen- en schiettent, een visspel en een waarzegster. Wafels en slaat jes zullen verkrijgbaar zijn. Voor tij den: zie agenda. Aanrijding Op het kruispunt Nieuwe Kooi weg-Laan van St. Hilaire werd dins dagmiddag om 14.50 uur de bromfiet ser R. T. door een auto, bestuurd door W. W. uit Duisburg geschept. T. hield er een pijnlijke knie aan over, die door dokter Van Geer werd verzorgd. De bromfiets is total loss, terwijl de auto een flinke beschadiging opliep. „Laat zien wat je hebt", heeft dé direktie gevraagd aan verschillende bedrijven, als Aagrunol B.V. te Gro ningen, Boeyer Nederland BV te Arnhem, Ned. Mij voor Petroleum- gassen Benegas BV te Rotterdam, B.P. Benzine- en Petroleumhandel- mij BV te Amsterdam en BASF Ne derland BV te Arnhem. Allemaal met de spullen de (tentoonstellings) - tent in. Interessant én voor de betreffende zakenlieden én voor het publiek en tenslotte voor Mol BV, die een staal kaart toont van de „handelbetrek- kingen". Andere bedrijven Bij de al genoemde blijft het niet. Ook aanwezig: Hoechst Holland, Amsterdam, ICI Holland BV te Rot terdam, Ligtermoet Chemie BV te Roosendaal', Schering Nederland BV te Boxtel, Shell Nederland Chemie te Den Haag en - last not least - natuur lijk Mol Schuddebeurs BV (zelf). „Getuigschriften-concert" Muziekschool De uitreiking van de onlangs be haalde muziekschoolgetuigschriften zal dit jaar plaats vinden tijdens een concert in de Lutherse Kerk te Zie- rikzee op vrijdag 20 juni a.s. Dit concert zal worden verzorgd door een negental leerlingen van de afdeling Schouwen-Duiveland van Het bedrijf skomplex van Mol B.V. te Seguddebeurs (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De jubileumviering wordt opge luisterd met „een muziekje" (Harry Boer) en de artiest mr Hardi. De ten toonstelling is open op vrijdag en za terdag. Voor tijden: zie agenda. de Zeeuwse Muziekschool. Op het programma staan: een sonate van de Fesch voor twee violoncelli; oud- Franse liederen uit de 12e eeuw; aria's uit The Messiah van Handel en het Magnificat van Bach; orgelwer ken van Bach en Micheelsen; een blokfluittrio van Pergolesi; de Ou verture Festivale voor akkordeon van Jörg Draeger. Het concert is vrij toegankelijk. Snelheidskontrole Dinsdag hield de rijkspolitie op Schouwén-Duiveland weer èen snel heidskontrole. Van de 250 voertuigen die passeerden, gingen er 19- in de fout. Deze bestuurders kregen een proces-verbaal. WESTERSCHOUWEN Advieskommissie Welzijnsbeleid Op maandag 23 juni 1980 wordt in het gemeentehuis te Haamstede een vergadering belegd van de Advies kommissie voor het Welzijnsbeleid der gemeente Westerschouwen. Deze vergadering is openbaar. Enkele punten die in deze vergade ring aan de orde komen zijn: Sociale kaart van Westerschouwen en een overzicht van de door de leden gehou den enquête. HAAMSTEDE Kermis Net als de nieuwe aardappels groot en lekker genoeg zijn om ze te eten wordt in Haamstede kermis gehou den. Dit jaar was het aanbod van at- trakties zo groot dat diversen geen plaats konden krijgen wegens ge brek aan ruimte. Die wel een plaats bemachtigden zijn inmiddels aan de opbouw begon nen. Er komt een auto - scooter, een gebakkraam met o.a. oliebollen en suikerwerk, een kinderdraaimolen, een schiettent, een lijntrekkraam, een tweetal krachtmetingsintalla- ties, een balcotent, een bulldozer - schuivenspel en een klokkenspel. De kermis begint op zaterdag a.s. en sluit dinsdagavond. Zondag is er geen kermis. Reisgids mee! De gezamenlijke hervormde en ge reformeerde kerken uit de Westhoek houden op zondag 22 juni op de Bea- trixweide te Haamstede een ópen- lucht jeugddienst, waaraan meewer ken de heer G. Sinke uit Goes en het zangkoor Jeugd voor Jezus uit Gen- deren. Het thema is: Vakantieplan nen? Reisgids mee! En dus niet: Reis gids neen!; zoals wij maandag abusie velijk vermeldden. Bij slecht weer wordt de bijeen komst gehouden in de Gereformeer de Kerk te Haamstede. RENESSE Botsing Bestuurder J. P. de W. wachtte woensdagmiddag om 13.30 uur bij de uitrit van het parkeerterrein aan de Jan van Renesseweg. Achter hem reed A. A. K. uit Haamstede, die te gen De W. opbotste. Beide voertuigen raakten beschadigd. KERKWERVE Bejaardenreisje Kerkwerve Vorige week donderdag hebben de bejaarden van Kerkwerve een gezel lig reisje gemaakt. Om 14.00 uur kwam de touringcar van de fa. Van Oeveren de bejaarden ophalen. Men bracht eerst een bezoek aan het wer- keiland „Neeltje Jans", waar men diep onder de indruk was van dat grootse bouwwerk. Nadat alles be zichtigd was, ging men koffie drin ken in Hotel Bom te Haamstede. Na de koffie ging het gezelschap naar „Slot Haamstede". Daar werd eerst een film gedraaid over de ge schiedenis van het slot. Daarna was er gelegenheid om een gedeelte van het slot te bezichtigen, waar men de indruk kreeg van het leven in het verleden. Vervolgens ging de reis verder naar Renesse, waar de maal tijd zich goed liet smaken. Via Brouwershaven keerden men terug naar Kerkwerve waar men om 20.00 uur aankwam. De bejaarden hadden genoten van het mooie Schouwse land. Na het maken van dit reisje is de vakantie-periode aan gebroken. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwen Op dinsdag 24 juni organiseert de ZIERIKZEE, 18-6. Van de zesenzeventig enquête-formu lieren die de vaste kommissie van advies en bijstand voor het welzijnsbeleid in de gemeente Zierikzee heeft verzonden voor een inventarisatie van en de behoefte- pei-ling binnen de verenigingen zijn er tot op heden ach tenveertig teruggekomen. Zestien formulieren moeten nog worden ontvangen en twaalf verenigingen hebben laten weten niet aan de enquête mee te doen. De heer J. Groen (PvdA) meende dat die verenigingen die subsidie van de gemeente ontvangen en het formu lier nog niet hebben ingestuurd in ie der geval een herinneringsbriefje moeten ontvangen. Het kommissie-lid de heer B. D. Schot plaatsvervanger van de heer R. Kok, vroeg zich af of de Stichting het CJV-kamp niet onder het regionaal welzijnsbeleid dient te vallen, aange zien de leden van heel Schouwen- Duiveiand afkomstig zijn. De sekre- taris, de heer M. A. Sweere ant woordde dat straks in het nieuwe welzijnsplan toch alle verenigingen moeten worden opgenomen, ook de regionale. Medewerker De welzijnsmedewerker Gert Groenleer namens de zeven gemeen ten in de regio (zes van Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland) deel de mede dat eind mei een inventari satierapport op tafel had moeten lig gen, maar dat het niet is gelukt. Daardoor is niet vastgehouden aan een tijdschema (er is een maand ach terstand). Op 1 januari 1981 zou het rapport klaar moeten zijn, zoniet dan wordt de zaak een jaar uitgesteld. De heer Groenleer achtte het inderdaad zeer onwaarschijnlijk dat het wel zijnsplan voor 1 januari 1981 rond is. De heer Groen merkte op dat er wel naar gestreefd moet worden om het plan op tijd klaar te krijgen, maar dat niets overhaast moet worden. Lijst De inventarisatielijst wordt aan de hand van de vragenlijsten en uittrek sels samengesteld, waaruit blijkt: de uitslag van de enquête, de doorlich ting van het gemeentebeleid en de ge peilde behoeften. Georganiseerden De heer Groenleer voegde er nog aan toe dat door de behoeftepeiling alleen de georganiseerden (vereni gingen) worden bereikt, maar de wet schrijft voor dat ook de niet georga niseerden in het inventarisatieplan moeten worden opgenomen. Deze groep zal worden bereikt door mid del van een aankondiging opgeno men bij de hearings-advertenties. De sociale kaart van de gemeenten St. Philipsland en Westerschouwen is reeds klaar. De vergadering ging akkoord met de benoeming van mevr. J. E. M. de Ruiter-Berman als plaatsver vangster voor mevr. M. A. Bij de Vaate-Rozendaal, die in de regionale kommissie de vertegenwoordigster van de gemeente Zierikzee is. DEN HAAG. Als de huidige ont wikkeling zich voortzet, zij het met een zekere matiging, dan zullen er over tien jaar zo'n 800.000 arbeidson geschikten zijn in ons land. De pre mie voor de arbeidsongeschiktheids verzekeringen die nu nog twaalf pro cent is (AAW en WAO samen) zal dan zijn opgelopen tot vijftien procent. afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een gourmet-avond in het Tonnenmaga- zijn, verzorgd door de heer C. de Jong uit Yerseke. ZONN EMAIRE Optreden ensemble Zaterdag 21 juni zal het ensemble „Alte Klein" een optreden verzorgen in Café „De Gruttepikker" te Zonne- maire. Voor tijd: zie agenda. NOORDGOUWE Bezoek aan stadskwekerij Vorige week maakten de platte landsvrouwen, afdeling Noordgouwe ene middag-exkursie naar de stad- kwekerij te Zierikzee. De dames werden hartelijk ontvan gen door de heer Doeswijk. Een rond leiding werd gemaakt en de heer Doeswijk vertelde'het een en ander over het werk dat door de stadkwe- kerij zoal wordt gedaan. Hierna bestond de gelegenheid tot het stellen van vragen. Mevrouw Heringa bedankte na mens allen de heer Doeswijk voor zijn uit eenzetting. Vervolgens over handigde de heer Doeswijk alle da mes een plantje. Vervolgens werd bij mevrouwe Heringa in de tuin van een drankje genoten. OUWERKERK Bromfietser raakt stilstaande auto Op de sekundaire weg van Rijks weg 18, nabij de afslag Vissers weg, is dinsdag omstreeks 15.30 uur de bromfietser R. K. uit Laren, tegen de stilstaande wagen van dhr. H. v. G. uit Maassluis gebotst. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, wel liepen beide voertuigen schade op. Advertentie Merellaan 1 in Nieuwerkerk (aan de Rijksweg) GEOPEND Vrijdag van 19.00-21.00 uur Zaterdag van 12.00-14.00 uur (andere tijden mogelijk na af spraak) Zierikzee Telefoon (01110) 2946 - 2825 SIRJANSLAND Fa. Poot naar Rome Hor.cagrossier Fa. Poot uit Sir- jansland is een van de zes gelukki gen, die een geheel verzorgde reis naar Rome heeft gewonnen. Zij gaan op kosten van Fa. Beckers, die een aktie onder horecaondernemers heeft georganiseerd, de reis maken naar de finale van de voetbalkampi oenschappen. (Vervolg van pag. 1) lijke relaties, in het bijzonder de heer C. H. Kesteloo, die hij prees voor zijn grote staat van dienst bij het mecha- nisatiebedrijf. De heer Kesteloo is met vervroegd pensioen, nu de twee schiereilandelijke bedrijven zijn sa mengevoegd. Het bedrijf in Kerk werve was voordien gevestigd in de smidse, de laatste van de smederijen waarin generaties Kesteloo ter plaat se hun beroep uitoefenden. Kerkwer ve is zijn smidse nu voorgoed kwijt, een verschijnsel van deze tijd Toen en nu Dat ook in de landbouw veel is ver anderd toonde de heer Van Iwaarden nog eens aan door vergelijkingen van voor en na de oorlog te geven en door de opzet van het moderne bedrijf - aangepast aan de „doe-het-zelf-boer" - te zetten tegenover het dealerschap van zo'n 25 jaar geleden. Hij bedankte het gemeentebestuur voor de medewerking, omdat een gunstige - centrale - vestigingsplaats belangrijk is. Ook de heer J. Liefering, direkteur van Cebeco-Handelsraad, sprak over het belang van een service-punt op de kortst mogelijke afstand van het boerenbedrijf. Hij droeg de vestiging over aan de heer F. van Loo, direkteur van de af deling zuidwesten, en zijn medewer kers. In Kerkwerve zijn er vijf werk nemers (plus twee elektriciens) in dienst, onder leiding van de heer J. van der Have. Show Ter gelegenheid van de opening is er een grote landbouwmechanisa,ties- how, die vandaag nog tot vanavond 10 uur is te; bezichtigen en vrijdag - van 's middag 2 tot 's avonds 10/uuxis geopend. Niet alleen staan er enorme oranje landbouw „gevaartes"., op gesteld, maar ook kleiner materiaal, zoals tuinfreezen. ZIERIKZEE, 18-6. Het organisatiekomité van de Zierik- zeese Avondvierdaagse heeft klachten binnen gekregen over de hoeveelheid rommel die 's avonds langs de we gen achterblijft. Bergen kartonnetjes van de frisdranken en zakjes van snoepgoed in de berm is het gevolg van de traktatie aan de deelnemers dinsdagavond. Op de foto Tilia Blida, de officieel ingeschreven hond van de fam. Bakker, die zoals nog enkele viervoeters meeloopt aan de Avondvierdaagse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De voorzitter van het komité, de heer P. Verhage en de secretaris, de heer G. M. v. d. Wielen zijn dinsdag middag meer dan een uur bezig ge weest om de routes van acht en vijf tien kilometer van het afval te ont doen. „Het is naar mijn idee een treurige zaak dat de leiding, die meeloopt der gelijke praktijken toelaat. Voor de woensdag- en de donderdagavond zullen we deze mensen ook zeker de opdracht mee geven hier beter op te letten," aldus de secretaris. Gistera vond (woensdag) zijn aan het bord in het Verenigingsgebouw de twee vui- liszakken vol met het afval opgehan gen om de deelnemers er attent op te maken wat het komité allemaal heeft gevonden. Het volgende jaar zal bij de brief aan de deelnemers ook hierover een aparte noot worden gevoegd. Kaarten Verder heeft het komité gemerkt dat een aantal deelnemers zich aan het lopen onttrekt. Ook dat is een treurige zaak, meent de heer v. d. Wielen. Op de beginavond (maandag) loopt iedereen nog mee, maar na af loop wordt door een aantal de kaart niet ingeleverd. De dinsdag en de woensdag wordt dan overgeslagen en op de slotavond (donderdag) wordt pas weer meegelopen. Zo verdienen ze op een makkelijke manier hun me daille. „We hebben een vermoeden dat dit vorig jaar ook al is gebeurd. Om dit nu te voorkomen hebben we de maandag ingeleverde kaarten gestempeld, zodat donderdag bij de uitreiking van de medailles de inge leverde en ongestempelde kaarten door de mand vallen. Deze deelnemers ontvangen uiter aard geen medaille", vertelt de heer v. d. Wielen. Blaren Het aantal deelnemers is inmiddels gewijzigd. In eerste instantie werd bekend dat er 2015 lopers waren, maar het zijn er 2022. Nog altijd (zes) minder dan het vorige jaar. Dinsda gavond vertrokken de deelnemers onder stromende regen voor hun tocht. Niet zo prettig, maar dat heeft wel tot gevolg dat het aantal blaren beduidend minder is dan verleden jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3