HET TRAGISCHE LOT VAN DE HELDHAFTIGE ARMEENSE SOLDATEN rivella is vernieuwd Schouwen-Duiveland tijdens bezetting De gemeen schappelijke landbouwmarkt Dood per testament Uitbarsting Begin Kappers weg Politie smoort herdenking Soweto-drama Omroepbijdrage 1981 6 Zoals we eerder hebben gezien was het slecht gesteld met de povere resultaten van de luchtdoelartilleristen op Schouwen-Duiveland. Dat hieraan sabotage ten grondslag lag, gepleegd door Armeniërs is helaas nog niet algemeen bekend. Wat zouden de gevolgen zijn geweest als fanatieke SS-troejien hun plaats hadden ingenomen? Toch smartegeld LYON, FRANKRIJK, 14-6. Een Frans bedrijf moet een werknemer die weliswaar maandenlang loon kreeg maar geen taak, smartegeld betalen. Een rechtbank in Lyon noemde de houding van de direktie van het be drijf in een zaterdag bekend gewor den vonis een „aanval op de waardig heid van de werknemer" en kende deze een smartegeld van 2.500 gulden toe wegens geleden moreel nadeel". De betrokken werknemer had er na ruim twintigjarig dienstverband bij de firma niet in toegestemd in een lagere funktie met lager loon te wor den geplaatst. Aangezien de man niet kon worden ontslagen, wees het be drijf hem geen taak meer toe. HAMBURG, 16-6. Ondanks alle moeilijkheden waarin de gemeen schappelijke EG-landbouwmarkt op het ogenblik verkeert is er voor die markt geen politiek realiseerbaar al ternatief. De Westduitse minister van land bouw, Joseph Ertl, zei dit maandag in Hamburg bij de opening van een wereldcongres van de Internationale Federatie van Landbouw journa listen. Wel is het naar zijn mening onont koombaar, die markt weer in sterke re mate aan de marktpartners zelf toe te vertrouwen, zij het onderhand- having van de garanties voor produ cent en verbruiker. SAN FRANCISCO, CALIFORNIË, 16-6. De Amerikaanse dierenbescher ming vecht dinsdag in San Francisco de bepaling in een testament aan dat een hond moet worden afgemaakt uit vrees dat zij zich na de dood van haar bazin eenzaam voelt. De hond, Sido, bleef alleen achter nadat mevrouw Mary Murphy, een weduwe, kort voor kerstmis '79 aan een te grote dosis slaapmiddelen was overleden. De dierenbescherming ontfermde zich over de tien jaar oude Sido en vernam vervolgens uit het testament dat het dier moest worden afge maakt. TEL AVIV, 12-6. Buitenlandse di plomaten in Israël zijn niet gelukkig met de jongste uitbarsting van pre mier Menachem Begin tegen de lan den van de Europese Gemeenschap. Vooral de uitlating van de Israëli sche regeringsleider dat de „negen" in hun vrijdag in Venetië uitgegeven verklaring zich schuldig hebben ge maakt aan „een München-achtige overgave" aan de Palestijnen, is slecht gevallen. TEHERAN, 16-6. De kappers in Iran die zowel dames als heren knip pen, moeten hun bezigheden staken omdat die in strijd zijn met de Islam. Geven ze aan de order geen gevolg, dan hangt hun onteigening en een strenge straf boven het hoofd, zo heeft het hoofd van de islamitische rechtbanken in Iran dinsdag meege deeld. De Iraanse televisie maakte in haar nationaal programma melding van de uitspraak. Jork Mikkenian, een voormalig on derofficier uit het Sowjet-Russische leger, moet hierbij de grote gangma ker zijn geweest waaraan indirect veel paratroopers hun leven hebben te danken. Ontsnapping Hij wordt dezelfde avond nog gear resteerd en ondervraagd door wan trouwige Duitsers. Wetende welk lot hem boven het hoofd hangt, slaagt hij erin, na een schietpartij te ont snappen in het nachtelijk duister. Tijdens zin tocht op het eiland de luchtarmada achterna wordt hij ziek. In deplorabele staat vindt hem Joost Ringelberg. Deze laatste tesamen met zijn vrouw verplegen hem liefde vol en verlenen onderdak. Ook hij zal in die fatale nacht van 7 december worden overgezet, maar de Duitsers weten ook hem te pakken. Naar zijn lot hoeven we niet te gis sen; het zal allerdroevigst geweest zijn. Of zijn vermoedelijke terechtstel ling samen hangt met de fusillade van zeven Russische militairen van Armeense orgine op 9 december 1944 aan het Havenhoofd te Middelharnis, is een zaak die door de lokale ge schiedkundigen eens zou kunnen worden uitgezocht. Sjoeran Ook de afloop van een andere Ar meense militair, Sjoeran (vermoede lijk zal dit zijn voornaam zijn, im mers de achternaam van Armeniërs eindigen meestal op „ian" b.v. Petro- sian, Aznavourian), geeft weinig re den tot hoop. Het baart in de keel MOSKOU, 16-6. Een 40- jarige chauffeur uit Bakoe in zuid-Rusland heeft tot op perste verbazing van zijn art sen zijn eigen tweelingbroer gebaard, die hij zijn hele leven lang als embryo in zijn li chaam had meegedragen. De man had pijn en ademha lingsmoeilijkheden en werd geopereerd. Chirurgen troffen in het linkerdeel van diens borstvlies een menselijk em bryo aan, dat wat haar had, een tandje en nog niet ontwik kelde ogen. De moeder van de patiënt was veertig jaar geleden in verwachting van een tweeling, maar een embryo heeft zich in het lichaam van een ander ont wikkeld, aldus de specialisten. Om nog onduidelijke reden was het de afgelopen maanden verder gaan groeien, waardoor de patiënt pijn kreeg. Het orgaan van de commu nistische partij van Azerbeids- jan, dat „de geboorte"meldde, schreef dat de patient het goed maakt. Flitsen uit het buitenland PARAMARIBO. Premier Chin a Sen van Suriname heeft de 25ste fe bruari tot nationale feestdag ver klaard, onder de naam „De dag van de bevrijding en de vernieuwing". TEL. AVIV. De familie Levy, waarvan de meeste leden in Israël wonen, eist van de Britse schatkist ruim vier miljard gulden. De „erfe nis van de eeuw" is een schuld van de Britse kroon, die bijna anderhalve eeuw oud is, zo heeft de Israëlische krant „Maariv" zondag gemeld. SAN SALVADOR. Onbekenden hebben een Italiaanse priester dood geschoten, terwijl hij de mis opdroeg in een kerk in San Juan Nonualco, op 40 km van San Salvador de hoofd stad van de Middenamerikaanse re publiek El Salvador. Hij, een voormalig officier vlieger bij de Sovjet Russische Luchtmacht en achter de Duitse linies aan het front neergehaald, was altijd on rustig in de weer om een opstand voor te bereiden tesamen met patri ottische eilandbewoners om zo geal lieerde eenheden te helpen bij het be vrijden van het eiland. Hij heeft vermoedelijk het zoet van de overwinning niet mogen smaken. Trouwens zijn terugkeer tesamen met ongeveer 350 andere „Neder landse" Armeniërs naar Rusland na de oorlog zou weieens een zware gang hebben kunnen zijn, want Jozef Sta lin ging niet zachtzinnig om met men sen waarvan hij meende dat ze ge heuld hadden met de vijand. Ook Artalass Babasian keerde niet terug. Hij stierf op die roemrijke dag van 17 september 1944 te Haamstede. Of dit het gevolg was van direkte oorlogshandelingen is niet duidelijk. GRAZ. Een Joegoslaaf houdt in het Oostenrijkse Graz sinds maanda- gochtende ongeveer 15 mensen gegij zeld in een praktijk van een arts, zo heeft de politie meegedeeld. De man, Josef Kis Lukac, is gewapend met een dubbelloops geweer. Wat zijn motief is, is bij de politie niet be kend. i/ KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. In vergelijking met an dere landen blijken Nederlandse moeders het minste borstvoeding te geven. Bijna de helft begint er hele maal niet aan en als er al borstvoe ding wordt gegeven gebeurt het slechts kort. DEN HAAG. Besparingen in het EG-marktbeheer zijn vooral moge lijk in de sectoren zuivel en rund vlees. Minister Braks van landbouw en visserij zegt dit in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid P. Dankert (PvdA). UTRECHT. Na de vondst van con centraties Tolueen lijkt in het Utrechtse Grif park nu ook waar schijnlijk het gevreesde kankerver wekkende Benzeen in de bodem te zijn geloosd. Medewerkers van het Gemeentelijke Energiebedrijf heb ben reeds aangegeven waar het gif eventueel te vinden is. ARNHEM. Akzo heeft vrijdag een principebesluit van Akzo Coating goedgekeurd om op het Enka-terrein in Breda een fabriek te vestigen voor de uitbreiding van de verfproduktie van Sikkens. HILVERSUM. Een economische groei van twee procent, zoals in het PvdA-verkiezingsprogramma „weer werk" wordt verondersteld, kan best worden gehaald als „we met zijn al len bereid zijn een flinke stap terug te doen". Dit zei PvdA-lid prof. A. Heertje, hoogleraar in de economie zondagmiddag in een interview in het Avro-radiomagazine. DEVENTER. De politie van Deven ter heeft in zijn woonplaats de 24- jarige P.R.K. aangehouden die ervan wordt verdacht op diverse plaatsen in Nederland autobedrijven voor een totaalbedrag van een kwart miljoen gulden te hebben opgelicht. DEN HAAG. Met ingang van 1 juli is benoemd tot burgemeester van de gemeente Oud Beijerland drs. E. J. van Tellingen te Zeist. Hij is 42 jaar, Nederlands Hervormd en lid van de PvdA. Hij is thans wethouder van de gemeente Zeist. DEN HAAG. Er moet aanzienlijk meer haast woeden gemaakt met de ontwikkeling van Zeewolde in Zuid elijk Flevoland. Bovendien zal in de ze toekomstige woonkern op korte termijn een verzorgingscentrum tot stand moeten worden gebracht. Dit schrijft het Landbouwschap in een brief aan minister Tuijnman van ver keer en waterstaat. UTRECHT. De homogroep van de Partij van de Arbeid heeft in een te legram aan de Griekse ambassadeur in Nederland geprotesteerd tegen de aanklacht die de Griekse regering heeft ingediend tegen het Griekse ho moblad „Amphi". NIJMEGEN. De regering ontvangt begin deze week het ultimatuhi over de sluiting van de kerncentrale in Dodewaard, waartoe tijdens de Pinksterdagen is besloten door de duizenden aanwezigen op het de monstratieve tentenkamp bij de cen trale. Het ultimatum wordt maandag verzonden. ROTTERDAM. Enkele duizenden - voor het merendeel buitenlandse - Rotterdammers hebben de opening van het dichtersfestival Poetry Inter national in het park aan de Westzee dijk in de Maasstad bezocht. SCHIPHOL. De Bilaterale hulp van Nederland aan Shri Lanka, het vroegere Ceylon, is voortreffelijk en moet zeker gehandhaafd blijven. Het land voldoet volledig aan de kriteria die in het kader van het koncentra- tielandenbeleid gesteld worden. Dit heeft de voorzitter van de vast ka merkommissie voor ontwikkelings samenwerking, H. J. B. Aarst (CDA), gezegd bij aankomst op de luchtha ven Schiphol. DEN HAAG. De Nederlandse rege ring heeft voor 1980 extra financiële steun van bijna 200 miljoen gulden toegezegd aan vijf ontwikkelingslan den. Deze landen, die in een zeer slechte financiële positie verkeren, zijn Sri Lanka, Tanzania, Jamaica, Nicaragua en Laos. Dit heeft het mi nisterie van ontwikkelingssamen werking donderdag bekendgemaakt. „Dat zou je wel willen, he? Je begint al aardig beter te worden, meneer. Het wordt tijd, dat je gaat leren lopen." „Een dezer dagen, heeft de dokter gezegd. Om je eerlijk de waarheid te zeggen: dat liggen, he? Begint me stier lijk te vervelen. Het hangt me ellendig de keel uit. Dan maar liever weer thuis en aan het werk." „De eerste paar weken zul je het toch kalm aan moeten doen. Daar zal ik voor zorgen." Hij lachte. „Wel, wel, je bent nogal wat van plan. Wat ga je dan doen? Me opsluiten in de slaapkamer?" „Zoiets. Ik hoop, dat ik je zal moeten masseren, die benen van je." Zijn gezicht betrok. „Daar moet je geen grapjes over maken, Els. De kunst van het masseren is iemand aangebo ren. Je kunt het verder ontwikkelen, maar als je het niet in je hebt, leer je 't nooit goed. En ik had het in me." „Sorry ik wilde je natuurlijk niet beledigen. Of er de gek mee scheren." Bij het afscheid boog ze zich over hem heen en kuste hem op de mond, om het een beetje goed te maken. Hij hield haar hoofd vast en kuste de vrouw terug, indringend. Op de gang, lopend naar de uitgang, proefde ze zijn lippen nog. Het had haar een prettig gevoel gegeven. Zeven en een halve week na het ongeluk haalde Els Dirk Lefering op uit het ziekenhuis. Op een hete dag in het begin van augustus. Hem stevig onder steunend hielp ze hem naar buiten en in de wagen. Ziin koffertje met bezittin gen op de achterbank leggend, startte ze en reed weg. Even later reden ze in de richting Vriezenveen. Hij legde zacht zijn hand op haar arm. „Heerlijk, weer naar huis! En met de wetenschap, dat jij me nog een dag of wat verzorgd en vertroeteld." Ze keek hem hoofdschuddend aan. „Ho, ho, meneer Lefering, hoe kom je er bij te veronderstellen, dat ik je ga vertroetelen? Ik kijk wel uit. Je bent al meer dan zeven weken door allerlei zusters verwend geworden. Mij dunkt, bij al die schoonheden val ik in het niet." Even was het stil. Toen antwoordde hij op zachte toon: „Er was er geen bij, die ook rtiaar in enig opzicht aan jou kon tippen, Els." En toen begon ze weer te blozen. De hond had de auto al op zijn eigen wijze gehoord. Want hij stond vol ver wachting achter het huis te kijken. Pas toen hij zijn baas zag uitstappen, onder steund door de vrouw, begon hij te kwispelen en kwam meteen maar het tweetal toe. Opspringend en zijn voor poten tegen de man aan, zodat hij bijna wankelde. Maar Els hield hem goed vast. „Prachtig, Beer, zoals jij de baas begroet, maar nu kalm aan. Eerst naar binnen, dan gaan we fijn samen koffie drinken." Voor ze met de auto naar Almelo vertrok om de man op te halen, had ze zijn leunstoel versierd met dennegroen en bloemen. En op een groot stuk karton was geschilderd: „Welkom thuis". Aan het oor van zijn kopje had ze een rood lintje gestoken met een bloempje eraan. De koffie was al warm, want voor ze vertrok had ze de kan op het fornuis gezet. De vrouw zag zijn verbaasde blikken rondgaan, nadat ze hem in de leunstoel had gezet. Genietend van haar sigaret liep ze naar het fornuis en kwam met de koffiekan terug naar de tafel. >.En? Meneer Lefering? U ziet, dat we blij zijn u vrijwel gezond en wel weer thuis te hebben. Het welkom is uiteraard ook van de hond, nietwaar Beei?" Ze keek naar het dier, dat op zijn achterpoten vlak bij zijn baas zat, hem met een •verheerlijkte blik aankijkend. Maar Dirk Lefering had enkel oog voor het „wélkom thuis", dat Els op het karton had geschilderd, en voor de bloemen en het groen aan zijn stoel. Toen ze bij hem de koffie had ingeschonken en de kan op tafel zette, greep hij een van haar handen en kuste die. „Dank je, Els. Wat fijn, weer thuis te zijn, maar wat gewel dig om op een dergelijke manier thuis te komen." Hij wees naar zijn stoel en het karton. De vrouw stond nast hem en streek de man zacht over 't hoofd. „En hoe denk je, dat wij het vinden? Beer en ik? Al die lange weken waren wij alleen. Je had de hond die eerste dagen moeten zien... hij begreep er niets van. 's Nachts liep hij drie, vier keer naar beneden, naar jouw slaapkamer en keek. Maar hij zag natuurlijk niets. Dan kwam hij weer boven, maar zodra ik 's morgens de trap afliep, volgde hij me en was meteen naar buiten, als ik de deur opende. Rondkijkend, naar de schuur lopend en naar de bosrand turend. Telkens naar jou zoekend. En 's avonds, al alles stil was en ik voor het naar bed gaan het licht uitdeed en de buitendeur sloot, keek hij nog eens en probeerde dan te janken. Dan kwam er een vaag, onbestemd geluid uit zijn keel. Nou, als iemand je gemist heeft, is het wel de hond geweest Dirk." Hij keek haar dankbaar aan en dronk zijn koffie. Ze had een cake gebakken en een plak ervan op een schoteltje bij hem neergezet „Ik aarzel, Els, om het op te eten," zei hij. „Weet je, hoeveel pond ik ben aangekomen, die weken in het ziekenhuis? Zeven. Drie en een half kilo. Ik moet nodig weer aan het werk. (Wordt vervolgd) JOHANNESBURG, 16-6. De Zuidafrikaanse politie heeft maandag met „niesmachines, wapenstok, traangas en kogels" een einde gemaakt aan elke (verboden) bijeenkomst ter herdenking van de bloedige revolte in Soweto, waar vier jaar geleden zeshonderd mensen werden gedood. Er viel 's middags volgens ingelich te bron één gewonde, een jonge zwar te betoger in Soweto, die lichtge wond raakte door een kogel in de bil, toen de politie zonder waarschuwing vooraf het vuur opende nadat een pa trouillebus werd bekogeld met ste nen. Dit gebeurde nadat zondaga- vofid bij een demonstratie van zwar ten in de omgeving van Kaapstad een blanke Zuidafrikaanse politieman was doodgestoken. De zwarte gewon de viel bij de RK-kerk Regina Mundi in Soweto, waar zich voor de tweede achtereenvolgende dag ondanks het verbod op politieke samenscholingen van meer dan tien personen enige honderden zwarten hadden verza meld. De dienst in de kerk door de zwarte aktivistische bisschop Desmond Tutu werd afgelast, de Po litie trad ook op tegen betogingen in Kaapstad, Bloemfontein en Durban. Door GERRIT FRANSSEN BREDA. De onafhankelijke libera le jongeren organisatie voor vrijheid en demokratie (JOVD) heeft zich op haar zomerkongres ervoor uitgespro ken dat Zuid-Afrika geboycot kan worden. AMSTERDAM. Nederland mag al leen maar wapens exporteren naar landen en bewegingen die ze gebrui ken voor het handhaven of herstel van de mensenrechten. Bovendien mogen er in Nederland geen wapens gemaakt worden, waarvan het ge bruik door het Nederlandse leger niet akseptabel wordt geacht. De Pvd A-partij raad heeft dat in Amsterdam-Osdorp uitgesproken. DEN HAAG. De Nederlandse Ga sunie verwacht, dat nog dit jaar een kontrakt tussen de Gasunie en enige andere Europese gasmaatschappijen aan de ene kant en de Sowjet-Unie aan de andere kant tot stand zal ko men over de levering van Russisch aardgas. TILBURG. De tweede school voor de journalistiek in ons land, die van de katholieke leergangen in Tilburg, gaat medio september van start met 105 eerstejaars studenten. Er hadden zich 575 geïnteresseerden voor de nieuwe school opgegeven. Vrijdag 20 juni, 20.40 uur, Nederland I: De nacht van het hart. Met o.a. de mop- penvoorlezende Harry Touw. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 18 JUNI NED. I: Om te beginnen Kijken met een kamera. Daarna Barbapapa, Emily en het geluk en Boudewijn en Pietemei in de winter. Dromedaris sen en kangeroe's staan centraal in het filmpje In de dierentuin terwijl de daaropvolgende Finse natuurfilm aandacht besteed aan Het berejong. Tot besluit de Film van Ome Willem. Het avondprogramma heeft weer voetbal te bieden, namelijk de wedstrijd Spanje^Engeland. Vervol gens de Stichting Socutera en Politie ke partijen waarin de BP aan het woord komt. Het tweede voetbaltref- fen van vanavond is Italië-België een wedstrijd die wordt gespeeld in het Olympisch stadion van Rome. Na Den Haag vandaag en het laatste nieuws volgen in Studio Sport nog enige samenvattingen van de gespeelde voetbalwedstrijden. NED. II: Allereerst de rubriek Het Paard van Troje en vervolgens eren filmpje van de Stichting Socutera. Veronica brengt de speelfilm Geng his Khan, met in de hoofdrollen Om ar Shariff, Telly Savallas en James Mason. De uitzending wordt beëin digd met de rubriek Info. WOENSDAG 18 JUNI NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 HILVERSUM, 12-6. De Omroepbij drage voor 1981 is vastgesteld op 135 gulden per jaar voor radio en televi sie en op 40 gulden per jaar voor al leen radio. Het besluit moet nog wor den gepubliceerd in de Staatscou rant. Dit jaar bedraagt de Omroepbij drage voor radio en televisie 150 gul den en die voor radio alleen 37,50 gul den. Nieuws v. doven15.30 Kijken met een kamera; 15.56 Barbapapa; 16.01 Emily en het geluk; 16.16 Boudewijn en Pietemei in de winter; 16.25 In de dierentuin; 16.33 Het berejong; 16.57 De film van ome Willem; 17.40 EK voetbal; 19.36 Stichting Socutera; 19.41 Politieke partijen; 20.00 Jour naal; 20.27 EK voetbal; 22.20 Den Haag vandaag; 22.40 Nieuws; 22.45 Studio Sport; 23.15 Schooltelevisie. NED. II: 18.00 Nieuws v. doven; 18.55 Nieuws; 18.59 Het paard van Troje; 20.00 Journaal; 20.27 Stichting Socutera; 20.32 Genghis Khan; 22.35 Info; 23.07 Nieuws. DONDERDAG 19 JUNI NED. I: Wollie's wereld gaat voor af aan de komische speelfilm Een ar me miljonair gebaseerd op een novel le van Mark Twain. Gregory Peck vertolkt de hoofdrol. Daarna het tweede en laatste deel van Enkele reis Bombay, een dokumentaire over de urbanisatie in India. Ook de reeks Dr. C. Rijnsdorp over Lage zon, lange schaduwen beleeft zijn laatste uit zending. De NOS zet de uitzending voort met Den Haag vandaag en Hol land Festival 1980. NED. II: Ton Poppes hanteert va navond weer de microfoon voor een snelle presentatie van de Tros Top 50. Het journaal wordt gevolgd door Te land, ter zee en in de lucht waarin het zogenaamde tobbedansen plaats vindt. Daarna brengt de Tros alweer de aelfde aflevering van Ik, Claudi us, waarin Clausius tot keizer is be noemd. Tot slot de aktualiteitenru- briek Aktua tv. DONDERDAG 19 JUNI NED. I: 11.30 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws v. doven; 14.30 Schooltelevi sie; 18.00 Nieuws v. doven; 18.40 Paspoort; 18.50 Emilie; 18.55 Nieuws; 18.59 Wollie's wereld; 19.05 Een arme miljonair; 20.40 Enkele reis Bombay; 21.20 Dr. C. Rijnsdorp over: Lage zon, lange schaduwen; 21.37 Jour naal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Holland Festival 1980; 22.55 Nieuws. NED. II: 13.00 en 18.00 Nieuws v. doven; 18.55 Nieuws; 18.59 Tros Top 50; 20.00 Journaal; 20.27 Te land, ter zee en in de lucht; 21.30 Ik, Claudius; 22.20 Aktua tv; 23.10 Nieuws. ROTTERDAM. De Rotterdamse re derij Nedlloyd-Bulk, een dochteron derneming van de Koninklijke Nedl- loyd, heeft bij scheepswerf Van der Giessen-De Noord in Krimpen a/d IJssel twee produkten-tankers van ieder 37.250 dwt besteld. De schepen zullen in de tweede helft van 1982 worden opgeleverd. ARNHEM. Het comité „Zuid-Afri ka nee" in Arnhem houdt de komen de dagen enige protestbijeenkomsten tegen de komst van Zuid-Afrikanen naar ons land tijdens de Olympische Spelen voor gehandicapten, die vol gende week zaterdag in Arnhem be ginnen. oINT JANSKLOOSTER. De 35- jarige mevrouw A. S. V. van B. uit Sint Jansklooster, een dorp in de buurt van Giethoorn, heeft zaterdag haar vijf weken oude zoontje door verdrinking om het leven gebracht. Ze hield het kind zo lang in het kin derbadje onder water tot het dood was. DEN HAAG. C.D.A.-stemmers hebben momenteel veel meer ver trouwen in V.V.D.-minister Wiegel dan in P.v.d.A.-fraktieleider Den Uyl. 38 procent van de door het Nipo geënquêteerde C.D.A.'ers geeft de voorkeur aan Wiegel, tegen 11 pro cent aan Den Uyl. Voor het onder zoek werden ruim duizend Nederlan ders ondervraagd. Advertentie Veranderde samenstelling: méér smaak, minder kalorieèn. Nu 10 kalorieën per glas tegen 100 in een glas gewone frisdrank. Trisop JU zn Zwitsers, uA. lekfcgr MA zonder suiker I BH

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 6