Renesse beleefde succesvol federatieve mars-drumshow en majorettenwedstrijden LEERLINGEN „ONDER DE WIEKEN" MAAKTEN „NATUURLIJK" WERKSTUK DE ZIERIKZEESCHE COURANT Grote publieke belangstelling Benzineprijs verhoging in Frankrijk Palestijnen gedood CDA-fraktievoorzitter Lubbers dreigt met krisis Duinen, Delta, Wadden Speciale vakantietrein Zeven jaar strafkamp voor dissident ffir pe 8ii.r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 16 juni 1980 136ste jaargang Nr. 22724 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Doelschieten op het Havenplein RENESSE, 14-6. Onder een goede belangstelling en be genadigd door heerlijk weer werden op 14 juni federatie ve mars-drum-show en majorettenwedstrijden gehouden op het sportterrein „De Laone" te Renesse. Het con cours, dat een grandioos hoogtepunt vormde van de vie ring van het 75-jarig bestaan van het fanfarekorps „Luc- tor et Emergo", kende maar liefst 23 deelnemers. De organisatie, welke plaatsvond overeenkomstig de voorschriften en reg lementen van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigin gen (K.N.F.), was in handen van de jubilerende vereniging, die er voor wist te zorgen dat alles voortreffelijk verliep. Vóór aanvang van het concours vond in het dorpshuis van Renesse een officiële ontvangst plaats, aange boden door het gemeentebestuur van Westerschouwen. In de bovenzaal PARIJS, 13-6. In Frankrijk gaan de prijzen van benzine, dieselolie en huisbrandolie 14 juni met drie centi me per liter omhoog. Gewone benzi ne kost dan 3,24 frank (1,59 gulden), super 3,45 frank (1,69 gulden), diese lolie 2,43 frank (1,19 gulden) en huis brandolie 1,62 frank (0,79 gulden). Het Franse ministerie van ekono- mische zaken heeft meegedeeld dat deze prijsverhogingen verband hou den met de stijging van de prijzen van ruwe olie voor de ministerraads vergadering van de OPEC van begin vorige week. Verdere prijsverhogin gen zijn dus niet uitgesloten. TEL AVIV, 10-6. Een patrouille boot van de Israëlische marine heeft maandagochtend een rubberboot met Palestijnse guerillastrijders op enkel kilometers uit de Israëlische kust on derschept en de drie Palestijnen die zich op de boot bevonden na een scho tenwisseling gedood. Dit heeft een Is raëlische militaire woordvoerder in Tel Aviv bekendgemaakt. HAAMSTEDE. Een beeld van het werkstuk dat leerlingen van „Onder de Wieken" gezamenlijk maakten. Trots staan ze bij hetgeen werd ge wrocht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) van het dorpshuis werden de offici als, de juryleden en de bestuursleden van de deelnemende verenigingen ontvangen met een kop koffie, waar na de burgemeester van Wester schouwen, mevr. J. L. Niemantsver- driet-Leenheer een welkomstwoord sprak. Grote belangstelling Zij was blij met de grote be langstelling voor het concours te Re nesse, dat spreekt uit het feit dat maar liefst 23 korpsen en majoret ten- pelotons naar Renesse zijn gekomen. Allemaal mensen die het doen voor hun plezier en die met hun optreden dan weer andere mensen een genoe gen doen. Dat allemaal in een tijd waarin steeds minder mensen bereid zijn iets te doen zonder er voor be taald te worden". De burgemeester was verheugd dat Renesse in „Luctor et Emergo" ook over zo'n vereniging met enthousi aste amateurs beschikt; een vereni ging die bovendien veel jonge leden telt en een niet weg te denken plaats inneemt in de dorpsgemeenschap. De jury-leden wenste zij succes bij hun moeilijke taak en alle betrokkenen, in het bijzonder het bestuur van „Luctor et Emergo", een fijne dag waar men later met genoegen op zal kunnen terug zien. „Enorm gebeuren" De voorzitter van „Luctor et Emer go", de heer J. A. Kouman, dankte het gemeentebestuur voor de fijne ontvangst. Hij vond het een enorm gebeuren voor „Luctor et Emergo" om een concours te mogen organise ren. Hij dankte het organisatiekomité voor het vele werk, dat met zo veel enthousiasme werd verzet en de N.K.F., in het bijzonder de afdeling Zeeland, voor de medewerking. Ver der richtte hij een woord van wel kom tot de juryleden en alle deelne mende verenigingen. Tot 'slot werd nog het woord ge voerd door de heer C. J. Schout, voor zitter van de N.K.F. afdeling Zee land. Ook hij dankte het gemeente bestuur en stelde daarbij dat een der- Kwestie aMrek hypotheekrente HILVERSUM, 14-6. Als het kabinet blijft vasthouden aan de onaantast baarheid van de aftrek van hyptohteekrente, „dan hebben we geen kabinet". CDA-fraktievoorzitter in de Tweede Kamer Lubbers heeft dat zaterdag ge zegd voor de TROS-radio. (Vervolg pag. 3) Midden in een turbulente situatie met begrotingsmoeilijkheden, waarin het kabinet zit, waarin koop- HAAMSTEDE, 13-6. Het lesrooster van alle klassen van de Chr. Nat. school „Onder de Wieken" stond afgelopen week in het teken van een voor hier passend onderwerp, n.l. Duinen, Delta en Wadden. De kinderen kregen hier heel wat over te horen en maakten zelfs excursies naar de meeuwen-kolonies waar ze werden rondgeleid door de heer en me vrouw Van Dalsen en de heren J. v. d. Berge en J. v. Putten. Na al deze voorbereidingen was de pen, het kleurkrijt voor de leerlingen die de opdracht kregen om van dit onderwerp een soort tentoonstelling te maken. De school is daar volledig in geslaagd en vrijdag kon in de loop van de middag en tijdens de 's avonds gehouden vergadering het werk worden bekeken. Er was zelfs een strandpaviljoen gebouwd met in een andere klas een kompleet stuk duin met strand en vermaak. Verder uitbeeldingen van o.a. de vuurtoren, het wapen van Zeeland, het dichten van een stroomgat in 1953 en nog vele andere met dit objekt te maken hebbende onderwerpen. De leerlingen hebben er veel van op gestoken en des avonds na de verga dering gaf het hoofd der school, S. Karstens een toelichting over de ten toonstelling, toegelicht met dia's. Een deel der tentoonstelling (plaat werk) was afgestaan door het mi nisterie van C.R.M. De vergadering, slechts matig be zocht, werd met bijbellezing en ge bed geopend door de voorzitter, de heer C. A. v. Oord. Hij verwelkomde ds. Baas uit Burgh en deelde mede dat b. en w. verhinderd waren. De notulen van de sekretaris, de heer J. in 't Veld waren volgens de voorzit ter „zeer boeiend". Met het finan cieel overzicht van de penning meester de heer J. Geleijnse kon een ieder zich verenigen. Bestuursverkiezing Wegens het aftreden van de heer C. Boot werd in het bestuur de heer A. C. Landman gekozen die één stem meer kreeg dan de heer J. Stigter. De heer Van Oord dankte daarop de heer Boot die lpijna 25 jaar in het school bestuur zat zeer hartelijk. Hij memoreerde dat het de heer Boot was die een nieuwe leerkracht ging beluisteren en daartoe heel het land afreisde. Hij deed dit op een heel speciale manier waardoor de be treffende leerkracht het niet gemak kelijk had tijdens zijn bezoek. Ook bij problemen zocht hij ge rechtigheid en vond die. Als aanden ken bood de voorzitter hem de Rembrand-bijbel aan terwijl me vrouw Boot een bloemstuk je ont ving. In zijn dankwoord zei de heer Boot mooie en minder mooie dingen te hebben meegemaakt. Hij had meege werkt aan de totstandkoming van deze ieuwe school en dankte zijn me debestuurders. De heer Karsten dankte de heer Boot en waardeerde het in hem dat hij altijd een goede leerkracht koos. Hij was en is een man van de plicht, en hij mocht eve neens een geschenk ontvangen. 5-mans school De heer Karstens deelde mede dat de school nu gegroeid is naar een 5-mans school. Dit jaar vertrekken 16 kinde ren en er komen 16 nieuwe terug. Als nieuwe leerkracht is benoemd de heer A. Krijger. Deze gaat muziekles sen verzorgen, Eén klas, die van me juffrouw Van Genderen gaat naar „De Schutse" wegens plaatsgebrek. Er komen wat" veranderingen in de uitgaansuren der klassen doch daar worden de ouders nader over geïnfor meerd. Tot slot dankte hij zijn mede leerkrachten, de ouderkommissie en het schoolbestuur en de heer en me vrouw Kik voor het schoonhouden. De heer Van Oord besloot met een dankgebed voor de kinderen. Het proces tegen Nekipelov heeft drie dagen geduurd en werd gehou den in Kametsjokovo, bij Wladimir, in het distrikt Moskou, zo is van dis sidentenzijde vernomen. De 51-jarige Nekipelow, lid van de Internationale Pen Club, werd schul dig verkjlaard aan „verspreiding van anti-Sowjetrussische laster". Hij was in december vorig jaar gear resteerd. Nekipelov is de auteur van diverse verzamelingen gedichten die ver schenen in ondergrondse bladen. Hij schreef ook de bundel „Tussen Mars en Venus", hetgeen hem in 1973 op twee jaar strafkamn kwam te staan. Victor Nekipelov wilde naar Israël enigreren, maar een in 1977 doorhem aangevraagd visum werd geweigerd. RENESSE. Zaterdag beleefde Renes se een uitstekend geslaagde marscon cours. De drumband van de (jubile rende) organiserende vereniging Luctor et Emergo", uitkomend in de 2e divisie sektie A, scoorde 307 punten. Het bleek goed voor een eerste prijs en promotie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. krachtbehoud een centrale plaats in neemt, waar sprake is van interne spanningen in het kabinet zelf, is het uitspreken van een veto over een punt als de aftrekbaarheid het schep pen van een heilig huisje „en dat is knagen aan de politieke vertrou wensbasis", aldus Lubbers. 400.000,- Voor het CDA is beperking tot 400.000 een zwaar punt. Daarover moet het kabinet in de komende we ken tijdens de behandeling van de Hofstra-voorstellen (de inflatie-neu trale belastingheffing) helderheid ge ven. Doet de regering dat niet, dan zal de CDA-fraktie dat zelf doen. „Linksom of rechtsom, hier is sprake van een ongewenste situatie die moet worden weggenomen", aldus Lub bers. DEN HAAG. De ministers van eko- nomische zaken, sociale zaken en binnenlandse zaken hebben de S.E.R. advies gevraagd over de pro vinciale adviesstruktuur. DEN HAAG, 14-6. Omdat de trein gezien de gestegen brandstofprijzen steeds beter kan concurreren met het vliegtuig, hebben enkele Nederland se reisorganisatoren en de Neder landse Spoorwegen een treinverbin ding tussen Nederland en De Frans- Spaanse grens in het leven geroepen voor die toeristen die naar de Costa Brava willen voor een prijs die kan wedijveren met die van een vliegtic ket. MOSKOU, 13-6. De Russische schrijver Victor Nekipelov, lid van de Moskouse groep die de naleving van de akkoorden van Helsinki kon- troleert, is vrijdag veroordeeld tot zeven jaar strafkamp en vijf jaar be perking van bewegingsvrijheid. Sommigen maken grote reizen om dingen te zien, waarop zij in hun woonplaats geen acht slaan. Plinius WA> Verwachting tot dinsdagavond: Enkele opklaringen Vanavond veel bewolking met af en toe regen; morgen opklaringen, maar ook een enkele bui; minimumtempe raturen rond 12 graden, middagtem- peraturen omstreeks 18 graden; ma tige, aan de kust en op het IJsselmeer krachtige wind, draaiend naar zuid west. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 17 juni Zon op 5.15, onder 22.03 Maan op 10.12, onder 0.34 Eerste Kwartier: 20 juni (14.32) Begin zomer: 21 juni (7.46) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 17 juni 7.28 19.07 0.40 12.58 Doodtij: 22 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer blijft wisselvallig. Een depressie die gisteravond bij Ier land ontstond trekt de komende nacht langs ons land. Op de nadering van de depressie opklaringen voor, maar de kans op een enkele bui blijft bestaan. De temperaturen verande ren maar weinig, dat wil zeggen dat het hooguit een graad of 20 wordt., bestaan. De temperaturen verande ren maar weinig, dat wil zeggen dat het hooguit een graad of 20 wordt. In een steeds groter deel van Euro pa gaan de temperaturen omlaag. Ging de weersomslag in ons land za terdag met maar enkele lokale buien gepaard, in Duitsland en Polen wa ren het zware onweersbuien die een einde maakten aan de zomerse warmte. Op enkele waarnemingssta tions in die landen werd binnen een paar uur bijna 100 mm regen afge tapt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1