PORTRET VAN EEN ATLETIEK-TALENT Uitslagen en programma zomeravondvoetbal DE KLUIZENAAR Jacolies van Gastel Clubkampioenschappen badmintonclub „Zierikzee Europees voetbal Nederland wint maar moeizaam in Italië Kompetitie-wedstrijd Meevallende resultaten voor onvolledige Delta Sport-teams Last van sneeuw Schaakvereniging „Zierikzee" „Drie Provinciën"-toertocht (150 km) op vijftien juni Het gewichtsvest waarmee in de toekomst voorzichtig gewerkt gaat wor den. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 12-6. Boven en naast de huiskamerdeur in het ouderlijk huis van de Delta Sport-atlete Jacolies van Gastel hangt een indrukwekkende rij van medailles. Een verzameling van jaren. Op twaalf-jarige leeftijd ont ving ze in februari van het vorige jaar de bekroning op haar „werk": de toekenning van de sportbeker 1978. In tegenstelling tot de indruk die ze geeft vertelt haar moeder als Jacolies even naar boven is om - op verzoek - de vier plakboeken te halen dat ze normaliter niet veel over haar sport loslaat. „Als mensen iets willen weten moeten ze het er echt uit trekken", zegt mevr. Van Gastel. Ondanks de felicitaties van her en der en de pu- blikaties in de pers na een (sukses- volle) wedstrijd bekijkt de (nu nog) tweede jaars atheneum-leerlinge haar zegereeks bijzonder nuchter. Ze hoort wel voor de wedstrijd: „jij wint toch", maar ze beseft terdege dat alles maar betrekkelijk is. Als je een hardnekkige blessure oploopt snelt de konkurrentie voor bij. Bovendien streeft Jacolies de Olympische gedachte na; meedoen is nog altijd belangrijker dan winnen. Diep in haar hart is ze er - natuur lijk - trots op, maar ze weet het suk- ses (nog) goed op te vangen en te ver werken. Poging Op 21 maart 1966 zag de Zierikzee- se het daglicht in het Zeeuwse. Na een eerste poging zich sportief te be wegen op tumgebied, hetgeen niet beviel, stapte ze op zevenjarige leef tijd over naar de atletiek. En zo is het altijd gebleven, samen met de twee andere pijlers in haar nog jonge leven: de school en het ou- Bij de jeugd t/m 12 jaar was alleen de kampioen in het herendubbel een verrassing, Jethro (9 jaar) en Hanco (7 jaar) pakten na een zeer spannende strijd de titel. Bij de jeugd t/m 16 jaar was de overwinning van Peter Rentier in het herenenkel toch wel een verrassing. Bij de senioren bereikte Frans Vuijk alle finales en wist deze ook nog alle maal in winst om te zetten. Bij de da mes ging de titel naar Petra Krello. In groep II werd ook deelgenomen door leden die pas enkele maanden aan het badmintonnen zijn. Eén van deze leden, Krijn van Baarle, wist verrassend de titel te grijpen in het herenenkel. Bij de dames ging de winst naar Corrie Kloet, die ook in alle finales de eerste plaats voor zich op wist te eisen. Na afloop reikte Ma rion de Leeuw de prijzen uit aan de vermoeide spelers. Uitslagen Groep I (senioren) Kampioenspou le: Heren enkel: 1. Frans Vuijk, 2. André Koster. Dames enkel: 1. Petro Krello, 2. Riet Hanse. Heren dubbel: 1. Frans Vuijk/Ben Schimmelpen- ninck, 2. Ger Kops/Ad Horst. Dames dubbel: 1. Lies Hanse/Conny Cas- hoek, 2. Marion de Leeuw/Riet Han se. Gemengd dubbel: 1. Frans kunststofbaan van Papendal het Ne derlandse puntenrekord bij vier kamp (80 m. horden, kogelstoten, hoogspringen en 600 m.) op haar naam met 3250 punten, dit seizoen schijnt het allemaal niet op te kun nen. Hoewel het in het begin van dit sei zoen met het hoogspringen nog niet zo wilde lukken. In de eerste baan- wedstrijd te Zierikzee sprong ze op zaterdag 19 april „slechts" 1.50 m. „Toen ging het niet goed met het hoogspringen. Langzamerhand kwam ik wel steeds hoger, eerst 1.55 m. en op zaterdag 31 mei sprong ik weer 1.60 m. Ondanks dat had ik niet verwacht dat ik afgelopen zaterdag boven de 1.67 m. uit zou komen", ver telt Jacolies, die zeer gelukkig is met haar rekordsprong van; 1.68 m. De zelfde zaterdag verbeterde ze ook haar puntenrekord tot 3341 punten. Sponsoring Sinds dit seizoen wordt het tweede jaars C-meisje gesponsord door het Amerikaanse bedrijf in sportschoe nen, NIKE. De bedrijfsleider van het sporthuis Zierikzee had gekontakt met een vertegenwoordiger van NI KE en lichtte hem in over jacolies. Een en ander is doorgegeven aan de Nederlandse vestiging van dit be drijf en via de ranglijsten is uitge zocht of zij inderdaad in aanmerking kwam voor de sponsoring. Op woensdag 16 april zijn Jacolies, haar moeder, Anton de Bruyn (haar trainer) en de bedrijfsleider van het sporthuis naar Amsterdam getogen voor een gesprek. Dat gesprek is gunstig verlopen en de Zierikzeese beschikt nu al over vier paar schoe nen: trainings-, kogel- en discus- en zaalschoenen. Het ligt in de bedoeling dat acht paar schoenen per seizoen worden verstrekt. Pasdag Vrijdag 20 juni is het pasdag. Dan zal haar een trainings- en een regen pak, t-shirts en sweaters worden aan gemeten. Verder houdt de sponsoring in dat Jacolies twee keer per, jaar ge keurd zal worden door de aan het be drijf verbonden sportarts. Vijfent wintig atleten hebben een verbinte nis met NIKE, onder wie slechts drie junioren. Daarnaast ontving ze een gewichts vest een een speerwerpapparaat, het geen gebruikt gaat worden voro kracht-training. Komende winter zal trainer Anton de Bruyn heel voor zichtig met deze vorm van training gaan starten. Kombinatie Voorlopig blijft Jacolies echter haar normale trainingsschema vol gen. Elke woensdag- en vrijdaga vond trainen en geregeld naar keuze derlijk huis, waarin ze nog als enige van de drie kinderen vertoeft. De beide broers Jaap en Hans ko men alleen nog maar in de weekein den thuis. Keuze Waarom atletiek? Een bewuste keuze is op die leeftijd tenslotte bij na niet mogelijk. „Vroeger was ze al tijd in beweging, met hardlopen en springen. Daar kwam bij dat enkele mede-leerlingen van de lagere school lid waren van Delta Sport en zo heb ben we voor de atletiek gekozen", vertelt haar moeder. Inmiddels zijn de plakboeken te voorschijn gekomen en zien we een overzicht van zeven jaar, waarin honderden wedstrijden zijn gelopen. Duidelijk blijkt dat de verzamelde krantenknipsels niet alleen op de prestaties van Jacolies zijn gericht. Ook de verrichtingen van de klub- genoten en zelfs de konkurrentie kunnen worden bekeken. Stijgende lijn Al gedurende de beginperiode bij Delta Sport viel op dat ze beter was dan de anderen. De stijgende lijn in de prestaties heeft zich door de jaren heen voortgezet en heeft geleid tot enkele Nederlandse top-verrichting- en. Bracht zij het vorig jaar op de Zaterdag hield de badmintonclub „Zierikzee" de klubkampioenschappen. Onder tropische omstandigheden, de temperatuur liep op naar 30° C„ streden jeugd en de senioren om de titels. De jeugd kampte in twee leeftijdsgroepen, terwijl de senioren onderverdeeld waren in een sterke groep: Groep I (kampi oenspoule) en een minder sterke Groep II. ook nog op de maandag- of dinsdaga vond. On verduidelijk komt naar vo ren dat ze het bij Delta Sport bijzon der goed naar haar zin heeft. De rela- tis met de trainer en de klubgenoten is bijzonder goed. Nu valt de atletiek nog te kombine- ren met de school. Op de vraag hoe het verder moet als blijkt dat de prestaties nog beter worden en de school steeds meer tijd op gaat eisen wordt er even gezucht. Zowel Jaco lies als haar moeder bekijken de zaak nuchter en zijn van mening dat de school voorgaat, maar de atletiek mag daarnaast niet helemaal worden verwaarloosd. „We zullen proberen - als het zover is - een kombinatie te vinden. Het zal wel moeilijk zijn", zegt mevr. Van Gastel. Jacolies is het daar roerend mee eens. Vuijk/Riet Hanse, 2. André Koster/Marion de Leeuw. Groep II (senioren): Heren enkel: 1. Krijn van Baarle, 2. Adrie de Vos. Dames enkel: 1. Corrie Kloet, 2. Aljo Klumper. Heren dubbel: 1. Jan Koster/Aad Melieste, 2. Adrie de Vos/Leo Weiss. Dames dubbel: 1. Corrie Kloet/Elly Bruggeman, 2. Astrid den Breejen/Anneke Hage. Gemengd dubbel: 1. Krijn van Baarle/Corrie Kloet, 2. Leo Weiss/Aljo Klumper. Junioren (t/m 16 jaar): Heren en kel: 1. Peter Rentier, 2. René Schim- melpennink. Dames enkel: 1. Marie ke de Meulmeester, 2. karin de Vos. Heren dubbel: 1. Paul den Boer/Peter Rentier, 2. Erik Wilbrink/Fred Plette. Dames dub bel: 1. Karin de Vos/Marieke de Meulmeester, 2. Josette Neijenhuis/Anne Mieke van Wave- ren. Gemengd dubbel: 1. Peter Rentier/Marieke de Meulmeester, 2. Paul den Boer/Karin de Vos. Pupillen (t/m 12 jaar): Heren en kel: 1. Mark Sayers, 2. Erik de Vos. Dames enkel: 1. Sacha Vuijk, 2. Mar jolein Schimmelpennink. Heren dub bel: 1. Jethro van As/Hanco de Vos, 2. Mark Sayers/Jan Willem Neijen- huis. Dames dubbel: 1. Sacha Vuijk/Marjolein Schimmelpennink, 2. Mariët Boöt/Claudia Legemaate. De heren scoorden 6564 punten, tweehonderd punten meer dan in de eerste wedstrijd en eindigden op een negende plaats. Winnaar werd D. J. A. uit Zundert met een puntentotaal van 7231. Kees Verkerk Kees Verkerk zorgde voor veel punten door zowel op de 400 m. (52.0) sec. als de 1500 m. 4.05.6 min.) een tweede plaats te behalen. Huib de Ligt liep de 100 m. in 11,7 sec. Bij het verspringen werd hij derde met een sprong van 6.06 m. Ad Fluyt stootte de kogel ver van zich af: 10.84 m., dat é'en vijfde plaats betekende. Jos Geluk behaalde met een af stand van 43.16 m. bij het speerwer pen, een vijfde plaats. Hij moest bij na tegelijkertijd hoogspringen en kwam daarbij op 1.70 m. uit. Gerard v. d. Wiel nam het discus werpen voor zijn rekening met 25.08 m. Martien Moermond liep het zwaarste nummer van de dag, name lijk de 5000 m. Hij realiseerde een tijd van 17.23.6 min. De 4 x 100 m. estafette werd door Ad, Huib, Kees en Jos gelopen in een tijd van 47.2 sec. Damesploeg Voor de damesploeg kwamen er slechts vier in aktie, maar zij deden het dan ook prima. Michaela Jongschaap, nog A-ju- niore, verbéterde haar persoonlijk rekord verspringen tot 5.12 m. Ook haar 13.4 sec. op de 100 m. was beter dan ooit. Esther Goedhart zorgde, als P.V. „Gevieugeldé Vrienden" Uitslag van de wedvlucht vanuit Dourdon; afstand 373 km. In con cours 231 duiven. Gelost om 6.30 uur. Aankomst eerste prijsduif 12.13 uur; snelheid 13.14 m.p.m. Aankomst laatste prijsduif 12.33 uur; snelheid 12.27 m.p.m. Komb. Feleus-Westenbrugge 1, 5, 17, 43; L. Noordijk 2, 10, 11, 18, 54; komb. Berrevoets-Vijfwinkel 3; A. C. Stoutjesdijk 4, 7; komb. Koster-Win kels 6, 13; W. Blom en zn. 8, 9, 31, 38, 39, 42, 57; L. v. d. Hoek en zn. 12, 15, 20, 22, 27, 29, 30, 35, 40, 45; komb. Mu- lock 14, 51; komb. Gieskes-Lokker 16, 26, 41, 55, 58; komb. Berrevoets- Wesdorp 19, 23, 24; M. A. Gieskes 21, 25,33; A. Romijn 28,47; H. v. d. Linde en zn. 32, 37; komb. Kaaysteker-Den Boer 34, 36,56; J. van IJsseldijk 44; C. Groenleer 46, 48; L. Fonteine 49, 52, 53; komb. Verwest-Wesdorp 50. De uitslagen van de zomeravond- voetbalkompetitie, rayon Zierikzee zijn: Zierikzee Vet.-Toren Boys 5-0; Stel la Boys-Zeelandia 0-2; Velocitas-Bro- gum 3-3; ZZ'72-Hemesseroord 0-3; Velocitas-Stella Boys 2-4; DSV-Bro- gum 2-2; ZZ'72-Zierikzee Vet. 0-4; To ren Boys-Zeelandia 1-1; Zierikzee Vet.-DSV 5-0; Brogum-Stella Boys 2-5. In de zomeravondvoetbalkompeti- tie van het rayon Zierikzee is de situ atie aan de kop van de ranglijst nog steeds ongewijzigd gebleven. De Zie rikzee Veteranen hebben hun twee puntjes voorsprong op het team van Hennesseroord weten te behouden, waardoor dinsdagavond de ontmoe ting tussen deze twee teams vrijwel beslissend zal zijn voor de kampi oenstitel. De openingsdag van het toernooi om het Europees voetbalkampioen schap voor landen-teams, in Italië, heeft zeker niet het voetbal te zien gegeven wat er van verwacht mocht worden. Het Nederlands elftal startte in het San Paolo-stadion te Napels met een moeizame 1-0 overwinning op de Grieken en dit nog dankzij een in de 63 minuut door Kees Kist benutte strafschop. Nederland, dat wel een grote veld- meerderheid had, slaagde er niet in- dit in meer doelpunten tot uitdruk king te brengen. Daar de sterk verde digende Grieken bij de counters ge vaarlijk opereerden, bleef de scha mele 1-0 voorsprong tot aan het laatste fluitsignaal onzeker. Ook de ontmoeting tussen West- Duitsland en Tsjechoslowakije gaf een teleurstellend spelbeeld te zien. Met een door Rummenigge in de 55e minuut gescoord doelpunt beslisten de Westduitsers de wedstrijd met 1-0 in hun voordeel. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEIDEN. Bij de huidige behande lingsvorm heeft de helft van de leu- kemiepatiëntjes kans op een ziekte- vrije overlevingsduur van vier jaar waarin veelal genezing volgt. De stand Zierikzee Vet. Hemesseroord Stella Boys Kon. Zeelandia ZZ'72 Toren Boys Brogum D.S.V. Velocitas 13121 0 50- 3 25 13103 045- 7 23 14 6 4 4 33-1616 11 5 2 4 23-25 12 13 5 2 618-2812 14 4 2 8 20-28 12 15 3 3 9 23-44 9 12 2 3 7 15-39 7 15 2 1 12 21-58 5 RIJSWIJK. „Te fors" noemt drs. H. Schelhaas, voorzitter van het Pro- duktschap voor Zuivel, de door de Europese Commissie aangekondigde drastische vermindering van de ex portrestituties op magere melkpoe- der. boter en boterolie. DEN HAAG. Minister Van Aarden- ne (ekonomische zaken) heeft bekend gemaakt dat de regering een kom- missaris heeft benoemd, die in het buitenland moet gaan praten over verhoging van de prijzen in langlo pende exportkontrakten voor het Ne derlandse aardgas. VELZEN. De milieuorganisatie Greenpeace en de direktie van Ener gie-Onderzoekcentrum (E.C.N.) in Petten hebben ingestemd met een be middelingspoging van burgemeester Molendijk van Velzen om te trachten tot beëindiging te komen van de blokkade in IJmuiden. VUGHT/NIJMEGEN, 8-6. De herenploeg van Delta Sport, uitkomende in de vierde klasse trad voor de kompetitie in Vught aan en de damesploeg, uit- komemende in de derde klasse was in Nijmegen. Beide ploegen waren niet ge heel volledig, vooral de damesploeg was zeer gehavend door uitvallers. De re sultaten van diegenen, die wel deelnamen waren echter zodanig dat het ein dresultaat meeviel. ZURICH, 11-6. de Ronde van Zwitserland heeft dit jaar te kampen met veel sneeuw. De rit van dinsdag 17 juni over de drie passen, de Grimsel, Furka en Gotthard, is daardoor ge schrapt. Het is voor die tijd niet mogelijk de passen sneeuwvrij te maken. De etap pe van Spiez naar Bellinzona moet om dezelfde reden moge lijk vervallen. Programma maandag 16 juni: ZZ'72-Kon. Zeelandia, Serooskerke, 19.00 uur; dinsdag 17 juni: Zierikzee Vet.-Hemesseroord, Serooskerke, 19.30 uur; woensdag 18 juni: Toren Boys-D.S.V., Serooskerke, 19.00 uur; vrijdag 20 juni: Zierikzee Vet.- Brogum, Serooskerke, 19.00 uur. Schaakvereniging „Zierikzee" heeft een nieuwe kampioen: Anton Bil presteerde het om in één, seizoen van de onderste regionen naar de eerste plaats te klimmen. Voorwaar, een niet alledaagse prestatie! De eindstand van de huishoudelij ke kompetitie 1979/1980 ziet er als volgt uit: 1. A. Bil 964 punten; 2. J. A. J. Seeleman 919 punten; 3.. J. J. v. d. Ende 881 punten; 4. R. v. d. Veken 853 punten; 5. M. M. Krijger 770 punten; 6. H. Uil 759V2 punten; 7. R. Moerman 737Vi punten; 8. J. A. J. v. d. Made 722Vi punten; 9. P. Verploeg 708 pun ten; 10. A. J. Scheele 685 punten; 11. J. van Loon 677 punten; 12. A. M. v. d. westen 618 punten; 13. W. H. Klaas- sen 615 punten; 14. P. M. Bouwens 603 punten; 15. J. M. C. Zwarts 566 punten; 16. P. Wiebols 548V2 punten; 17. L. OoSse 538 punten; 18. J. L. Bom 534 punten; 19. J. J. Hoogstrate 511'/2 punten; 20. J. C. Hollander 511 pun ten; 21. P. van Baarle 490V2 punten; 22. H. J. Volkers 438 punten; 23. J. Verkerk 430 punten; 24. C. van Eldik 425 punten; 25. P. C. v. d. Schee 337 punten; 26. O. Smilde 316 punten; 27. H. A. v. d. Klippe 300 punten; 28. H. C. Jukkenekke 234 punten; 29. P. J. Legerstee 220V2 punten; 30 R. P. Ho- gerheyde 212 punten; 31. P. B. van Velthoven 209 punten; 32. P. Milten burg 163 punten; 33. A. C. H. Koster 45 punten. UTRECHT. De soldatenvereniging AVNM wil dat er een regeling komt voor dienstplichtigen die gewetens bezwaren hebben tegen kernwapens. AMSTERDAM-ARNHEM. De ver beterde resultaten in het buitenland en van de deelnemingen hebben vo rig jaar het verlies van de Heidemij in Nederland niet kunnen goedma ken. Heidemij Beheer blijft dan ook sterk het oog richten op dit buiten land. AMSTERDAM. De Amsterdamse rechtbank heeft Teekens Beheer Maatschappij BV, Teekens Bouwpro- moties BV en Consuplan BV te Amsterdam alsmede Warmolts BV te Bussum failliet verklaard. SCHIPHOL. Twaal NAVO-landen, waaronder Nederland, zullen geza menlijk hun jacht vliegers gaan oplei den op de Amerikaanse basis Shep- pard in Texas. Dit heeft het ministe rie van defensie in Den Haag woens dagmiddag meegedeeld. vanouds voor veel punten bij het ko gelstoten en discuswerpen. De kogel ging naar 10.75 m., verder dan ze de laatste jaren is gewend. De discusworp was 37.09 m. Ook Ellen Dreijer blijft zich verbeteren. De 800 m. ging sneller, 2.49.8 min. was het resultaat. Bij het versprin gen kwam ze uit op 3.59 m. Anita Kouijzer wierp de speer 21.90 m. en stootte de kogel 10.35 m. Het totaal aantal punten bedroeg 5100, dankzij de 4 x 100 m. estafette in 57.9 sec. Alleen Typhoon uit Gor- cum eindigde met 3600 punten onder Delta Sport. Op zondag 15 juni a.s. zal de Rijwiel Toer Club Schouwen-Duiveland voor de tweede maal de „Drie Provinciën" toertocht organiseren. De start van deze tocht is te 9.00 uur op het parkeerterrein bij het restaurant „De Val" voor de Zeelandbrug. Vanaf „De Val" gaat de tocht, met een totale lengte van 150 km, over de Zeelandbrug via Wilhelminadorp, Kattendijke, Wemeldinge, Yerseke, Krabbendijke, Bergen op Zoom, Tho- len naar Nieuw Vossemeer waar een koffiepauze is. Van Nieuw Vossemeer gaat de tocht verder over De Heen, Steenber gen, Dinteloord, Hellegatsplein, Achthuizen, Oude Tonge, Grevelin- gendam en zo weer terug door Duive- land naar „De Val". Zoals te doen ge bruikelijk zal de tocht, die verleden jaar ruim 130 deelnemers(sters) trok, weer worden vergezeld van een ma teriaal bezemwagen. Zondag jl. namen 19 leden van de R.T.C. Schouwen-Duiveland deel aan een Eurodaxrit te Kruisland over een afstand van 200 km, die zij allen met goed gevolg volbrachten. Daar de R.T.C. Schouwen-Duive land met het grootste aantal deelne mers aan de start verscheen, mocht deze de verenigingsprijs, een fraaie beker, in ontvangst nemen. Daarna reed ze de tractor naar bin nen. Zo, nu was er ook weer een plek voor de auto. Als het slecht weer werd, was het beter, dat de wagen binnen- stond. Zo nieuw was hij ook niei Terwijl ze hem bekeek, dacht ze aan de grote Mercedes van haar vader, waarmee ze verscheidene malen had gereden. En de Morris van haar stief moeder, waarmee ze nooit had willen rijden. Die had vader haar als een soort huwelijksgeschenk gegeven en daar over was ze woedend geweest. Waarom zij wel en ik nooit? Ik zou ook best een autootje gehad willen hebben, al was het maar een eend of een Fiat Maar haar vader had al haar bezwaren en protesten weggewuifd: „Jij hebt geld van jezelf, dank zij je moeders erfenis en watje zelf verdient jij kunt wel twee auto's kopen, als je wilt en dan hou je nog geld over. Maar wat heeft Dieu- wertje?" Door dit in haar ogen veel te vorste lijk geschenk werd de verstandhouding tussen Els en vaders tweede vrouw er niet beter op. Nu deed ze het met een wagen, die negen jaar oud was, doch in ieder geval motorisch nog betrouwbaar genoemd kon worden. Maar ik moet me er niet mee wagen op de autobaan, want dan bestaat alle kans, dat men hem er af haólt en er allerlei gebreken aan ont dekt, want de carosserie begint van onderen te roesten en bij de koplampen eveneens. Zo voor hier in de omgeving is hij nog goed genoeg. 's Middags was ze met bezoekuur in het ziekenhuis en had moeite plaats té vinden voor de auto. Ze had een fruit- bakje gekocht en bloemen. Met een kloppend hart liep ze naar kamer 117 1 en opende de deur. Hij lag op zijn rug, nog altijd met het verband om zijn hoofd, maar zijn blik verhelderde, toen hij haar zag binnenkomen. Ze forceerde een glimlach. „Hallo, pechvogel! Slaap je uit? Hoe voel je je nu?" Hij greep haar hand en drukte die. „Dank je voor je maatregelen, gister avond. Ik lag er belabberd bij, Els. En je weet zelf: er komen praktisch nooit mensen langs. Twee of drie keer per dag een auto is al heel iets bijzonders." „Niet meer aan denken. Hoe gaat het nu?" „Als ik maar stil lig, voel ik nauwe lijks nog pijn.Enkel die hoofdwond schrijnt een beetje. Zeg, dank je wel voor dat fruit. En die bloemen." „Ik zoek straks wel een vaas. Groet jes van Beer en de koe." Ze keken elkaar aan en begonnen gelijktijdig te lachen. Maar haar gezicht werd bijna meteen weer ernstig. Ze vroeg: „Hoe kwam dat nou, Dirk?" In het kort legde hij uit, wat er gebeurd was, dat hij was uitgegleden, omdat de grond door de vele regens glad was geworden. Glibberig. „Stom he? Om de tractor onbeheerd te laten rijden." „Maar het ging heel langzaam, Els. Veel boeren doen het zo." Nou, je weet nu het risico. Ben je daar Door GERRIT FRANSSEN even klaar mee? Kan wel weken duren voor je weer redelijk op de been bent. Beide gebroken... het is me nogal wat." Hij knikte enkele malen. „Hoe moet dat nou, Els?" Zijn stem klonk timide. Hij keek zorgelijk. „Thuis en zo. De koe moet twee keer per dag gemolken wor den en als het een paar dagen goed droog is geweest, moet er nodig gewied worden tussen de aardappels." „Maak jij je daarover maar geen zorgen, meneer Liefering. Ik heb mel ken geleerd en schoffelen zal ook wel gaan, als het moet." Hij legde uit: „er zijn twee schoffels, een die je moet duwen en een die je kunt trekken. Het is maar, wat je het han digst vindt" „Ik neem ze beide mee," antwoord de ze op luchtige toon. „Het moet gek gaan, als ik ook dat niet leer." Hij keek me enige tijd bewonderend aan. „Je bent geweldig, weet je dat?" Ze schudde het hoofd. „Nee, dat wist ik niet Fijn, datje me er opmerkzaam op maakt." Ze keek hem even aan, het hoofd scheef. „Doe niet zo-mal! Jij was geweldig, omdat je me terstond uitno digde mee te gaan naar je huis en me gelegenheid gaf te blijven, toen ik nog depressief was. Man, ik ben in die weken bij jou in huis een ander mens geworden. Dank zij jou." „Nou, dan zijn we quitte. Dus je 'denkt dat je het aan kunt?" „En als ik nu nee zeg, wat dan? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 6