Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Oosterland en Sirjansland beleven „Duiveland Dag" „L ET E" RENESSE STIL BIJ 75-JARIG STOND FEESTELIJK BESTAAN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vooral veel publiek uit de regio Opstandelingen offensief Kaboel biJ Enorme hasjvangst in Rotterdam Geen oplossing ten koste sociale zekerheid Ge-animeerde receptie in put 10% LENING 13BO PER 1386/1390 Twee meisjes omgekomen Vader en zoon verdronken WA> Wï Pt 8ll.r L.C. IKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 9 juni 1980 136ste jaargang Nr. 22720 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 27,50, per jaar t 103.50. Losse nummers 55 cent: De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Rijkspolitiekapel concerteerde in Westhoek DUIVELAND, 7-6. „Uitstekend getroffen met het weer, de publieke belangstelling was redelijk tot goed, vooral veel mensen uit deze regio en Goeree-Overflakkee waren aanwezig, financieel gezien blijkt het op het eerste ge zicht een haalbare kaart, de mensen bezochten niet één kern, maar echt de hele gemeente". Dit waren enkele reakties van bestuursleden van het V.V.V. Duiveland za terdagavond na afloop van de „Duiveland Dag", de toe ristische manifestatie van Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Oosterland en Sirjansland. NEW DELHI, 7-6. Een strijdmacht van ongeveer 20.000 Islamitische opstandelingen voert 20 km ten noordwesten van de Afghaanse hoodstad Kaboel gevechten met Sow jet-troepen. Dit hebben reizigers gemeld die zijn aangekomen in de In diase hoofdstad New Delhi. Het front zou 50 km lang zijn en gedurende een week werd strijd gele verd met het Afghaanse regeringsle ger en strijdkrachten uit de Sowjet- Unie. De opstandelingen hebben de bergketen Paghman onder kontróle en bestoken van daaruit de vijand, aldus de reizigers. Een welingelichte Afghaanse reizi ger die zegt zijn informatie uit de eerste hand te hebben, zei dat het op perbevel van het Russische leger in Kaboel duizenden soldaten naar het front heeft gestuurd en dat de berich ten juist zijn volgens welke 25.000 Russische soldaten vanuit het grens gebied van de Sowjet-Unie en Afgha nistan overgevlogen worden naar Kaboel. ROTTERDAM, 7-6. De douanere cherche en de afdeling verdovende middelen van de Rotterdamse politie hebben zaterdag in de Rotterdamse haven een gigantische hasjvangst ge daan. Aan boord van de onder Cypri sche vlag varende coaster Total (vijf honderd ton) werd vijfduizend kilo hasj gevonden, die daar tussen de la ding was verstopt. De hasj heeft vol gens de politie een groothandels waarde van twaalf miljoen gulden. De marktwaarde van de partij ligt nog vele miljoenen hoger. Volgens de Rotterdamse politie gaat het om gele Libanon van uitstekende kwaliteit. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer feliciteert de voorzit ter van ,,Luctor et Emergo", de heer J. A. Kouman. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Door middel van fel geel gekleurde aankondigingen aan de plaatsnaam borden werd het publiek zaterdag nog eens extra opmerkzaam gemaakt op dit feest in de gemeente Duive land, dat georganiseerd werd onder auspiciën van de V.V.V. in nauwe sa menwerking met de plaatselijke ver enigingen, die zich vrijwel massaal voor deze „Duiveland Dag" hebben ingezet. Het realiseren van een goede ver- voersmogelijkheid tussen de vier kernen bleek een prima greep. Het toeristische treintje - 's ochtends tus sen Nieuwerkerk en Sirjansland en 's middags tussen Ouwerkerk en Oosterland bleek een enorm sukses. De dienstregeling moest zelfs wat uitgerekt worden om het totale pas sagiersaanbod te kunnen verwerken. Veel belangstelling bestond er ook voor de huifkar, die vanaf Ouwer kerk langs het Krekengebied reed. Zowel trein als huifkar bleken ge duchte konkurrenten voor de Buurt bus, die ook de gehele dag dienst deed tussen Sirjansland, Ouwerkerk en Zierikzee. De eerder aangekondigde rond vluchten per K.L.M.-helikopter von- den geen doorgang. Slechts vijftig boekingen konden vooraf genoteerd worden terwijl het streefgetal twee honderd bedroeg. Misschien een leer voor de volgende keer voor de late beslissers. De M.A.C. Sparta vragenrit voor auto's, fietsen en brommers bleek uitstekend voorbereid met een aan tal pittige vraagjes. De tocht voerde langs de mooiste plekjes van de ge meente. De belangstelling voor deze tocht bleek overigens toch niet zo groot. Een woordvoerder van het V.V.V.-bestuur was van-mening, dat velen zich niet de tijd gunden een dergelijke vragenrit te maken, daar er deze dag talloze bezienswaardig heden waren na te lopen in de vier kernen. Nieuwerkerk Eén van de hoogtepunten van het feest in Nieuwerkerk was de rom melmarkt braderie in de Poststraat en Unastraat. De opbrengst van de rommelmarkt 465,—) komt ten goede aan de verbouwing van het dorpshuis in Nieuwerkerk. Een an dere attraktie ten bate van dit doel was het raden van het gewicht van een varken. Degene, die het juiste ge wicht liet noteren werd tevens win naar van het beest. Dat gewicht bleek 1IOV2 kg te bedragen, terwijl negen mensen 110 kg en twee men sen 111 kg wisten te raden. Het lot moest uitkomst brengen en zodoende werd Gerard Krakeel uit Oosterland tenslotte winnaar van het varken. De opbrengst van deze attrakties be droeg 375,— bruto. Van Agt fout begrepen UTRECHT, 7-6. Volgens minister Albeda van sociale zaken heeft men uit de uitspraken van minister-president Van Agt ten onrechte de konklusie getrok ken dat het kabinet van plan zou zijn de problematiek voor 1981 eenzijdig, via kortingen op de sociale zekerheid, op te lossen. Vervolg pag. 2 Albeda zei dit zaterdag desge vraagd tegenover het ANP tijdens een bijeenkomst van de partijraad van de ARP in Utrecht. Het is duidelijk dat we er niet uit komen als er geen beroep gedaan RENESSE, 7-6. Tijdens een uitstekend bezochte, infor mele receptie ontvingen bestuur en leiding van de Renes- ser fanfare „Luctor et Emergo" zaterdagmiddag een groot aantal belangstellenden in de bovenzaal van het dorpshuis te Renesse, dat voor deze gelegenheid was ge tooid met spandoeken van het K.N.F. (Koninklijke Ne derlandse Federatie van Muziekverenigingen). De recep tie was een onderdeel van de viering van het 75-jarig ju bileum van het korps. Zeer velen maakte van de gelegen heid gebruik om hun gelukwensen aan te bieden. Het gemeentebestuur van Westerschouwen gaf acte de pre sence, evenals de K.N.F.-afdeling Zeeland, oud-burgemeester H. P. Everwijn en ds. L. de Wit, die in sep tember Renesse verruilde voor Rot terdam. Daarnaast werd de receptie bezocht door afvaardigingen van de meeste Schouwse muziekkorpsen. Alle verenigingen uit Renesse tot de allerkleinste toe, waren vertegen woordigd. Verder liepen veel inwo ners van Renesse even binnen om het bestuuur van de jarige vereniging te feliciteren. Naast alle goede wensen mocht „Luctor en Emergo" ook vele ge schenken in ontvangst nemen. De heer C. Schout, voorzitter van de K.N.F. afdeling Zeeland bood na mens het hoofdbestuur van de K.N.F. een fraaie medaille aan met de opdruk „75". Daarnaast werden verschillende muziekstukken en marsen aangeboden en een flink aan tal enveloppes met inhoud. Tentoonstelling Ter opluistering van de receptie was in de benedenzaal van het dorps huis een tentoonstelling opgezet on der het motto „Muziek op Schouwen- Duiveland". Deze uitstalling, die de gehele dag toegankelijk was, trok veel belangstelling, zowel in de och tenduren als tijdens de receptie. Men had voor de realisering van de tentoonstelling de andere muziekve renigingen op Schouwen-Duiveland aangeschreven met een verzoek om materieel. Hierop was zeer positief gerea geerd, zodat het mogelijk was om voor alle korpsen in de regio een plaatsje in te ruimen. Er was zelfs een onderdeel met het motto „Ver vlogen klanken" waar attributen waren uitgestald van verenigingen die inmiddels zijn opgeheven. Van vele verenigingenen waren vaandels te zien, oude en nieuwere program ma's, foto's, muziekstukken, maar ook oude en nieuwe uniformen, dokumentatie-materiaal en instru menten. Alles bij elkaar een heel aardig overzicht van het muziekleven op Schouwen-Duiveland vroeger en nu. Een initiatief dat bij het publiek te recht zeer in de smaak viel. Advertentie STAAT DER NEDERLANDEN inschrijving volgens het tendersysteem op 10 juni a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs SIRJANSLAND. Als kleinste kern van de gemeente droeg ook Sirjans land een belangrijk steentje bij aan het programma van Duiveland Dag". Op de foto een beeld van de vrolijke fancy fair op de camping Sirjansland". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. wordt op de bereidheid tot offers in brede lagen van de bevolking, aldus de minister. Het is echter ondenk baar dat de problematiek eenzijdig ten laste van de sociale zekerheid zal worden opgelost. JERUZALEM. De Israëlische Me- nachem Begin, heeft zondag tegeno ver diplomatieke korrespondenten in Jeruzalem verklaard over de in formatie te beschikken dat Egypte de Palestijnse bevrijdingsorganisa tie (PLO) voortdurend op de hoogte heeft gehouden van bijzonderheden over de onderhandelingen voor een autonomieregeling in de bezette ge bieden. LICHTENVOORDE, 9-6. Twee meisjes zijn maandagochtend bij een verkeersongeval in Lichtenvoorde om het leven gekomen. Het zijn de 20-jarige J. ter Hart uit Winterswijk en de 25-jarige H. J. te Hofstee even eens uit Winterswijk. De meisjes raakten door onbeken de oorzaak met hun personenauto van de weg en reden tegen een boom aan. Een andere inzittende, een 19- jarige jongen uit Winterswijk, werd daarbij zwaar gewond. HARDENBERG, 7-6. De 58-jarige R. Bruinsma en zijn 27-jarige zoon J. F. Bruinsam uit de Krim, gemeente Hardenberg, zijn in een gierput door verstikking om het leven gekomen. De twee waren op de boerderij van de vader begonnen met het leeghalen van de gierput. Vermoedelijk zijn ze daarbij bedwelmd geraakt door de dampen die uit de gierput opstegen en in de put gevallen, waar op dat moment niet meer dan een halve me ter gier in stond. Verwachting tot dinsdagavond: Nu en dan regen Veel bewolking en nu en dan regen; minimumtemperatuur omstreeks 11 graden; middagtemperatuur onge veer 19 graden, zwakke tot matige noordoosten wind. Voor woensdag: Aantal uren zon; 2 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 16 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent Kans op een geheel droog etmaal 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden ZON- EN MAANSTANDEN 10 juni Zon op 5.17. onder 21 39 Maan op 4.15. onder 18 52 Nieuwe Maan: 12 juni u2 38> HOOG- EN LAAGWATER Hoog w at er 1 a.tg w a t er 10 juni 1.30 14 25 7 41 20 03 Springtij: 15 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 9-6. Het KNMI deelt mede: Het weer in Nederland wordt het komende etmaal bepaald door een lagedrukgebied dat :\oh via Frankrijk naar on.e omgeving .al verplaatsen. Het brengt ons eel be wolking waaruit plaatselnk enkele buien zullen vallen De temperatuur wordt dinsdag niet veel hoger dan ongeveer 18 gra den. Dit lagedrukgebied w afkomstig van de oceaan Het lag maamlagmor gen voor de ingang an Het Kanaal en bracht vooral u\ .uidwest Engeland en Hrolagno regen Ken an der lagedrukgebied ligt boven het westelijk Alpengebied en breidt .tob met regen over :ind Duitsland int HILVERSUM De V d V t.\\ zich bij dc formatie van een olgomi kabi net hard maken oor opneming van de koopkraehthamlhaving van uitke- ringstrekker.v en minimumloners in een regeerakkoord. Die garantie moet voor de hele volgende kabi netsperiode gelden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1