Traditionele paardenmarkt te Zierikzee werd door vele bezoekers gezellig gebeuren KLEUTER-MUSICAL IN KERKWERVE STREEKNIEUWS SIRJANSLAND (PROJEKTDORP) KRIJGT BELANGRIJKE INFORMATIE-AVOND Toch zevental zomer avondconcerten te Renesse Opnieuw komt patiëntenschip M.S. Prins Willem-Alexander „Korenavond" Brouwershaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 juni I960 Nr. 22718 3 ZIERIKZEE, 4-6. De „hoofdstad" van Schouwen- Duiveland was woensdag in de ban van de paarden markt. Dit traditionele evenement dat al tientallen ja ren eens per jaar in Zierikzee wordt gehouden (met dien verstande dat er heel vroeger in de ochtenduren nog echt paarden werden verkocht, maar dat heden ten dage al leen de naam behouden is gebleven) nam gisteren het deel van de stad naast de dikke toren in beslag. ZIERIKZEE School voor L.H.N.O. en M.H.N.O. „Prinses Juliana" Geslaagde leerlingen eindexamen L.H.N.O. Zierikzee: Bea v. d. Berge, Mar griet Berrevoets, Marianne Bolier, Elise Bouwens, Jacqueline v. d. Brand, Dirkina v. d. Bijl, Patricia denHaan, Bianca Hanse, Arjan Holm, Corry Idzerda, Pauline Klip, Astrid de Koster, Petra Kotoun, Mar- lène v. d. Kreeke, Els Legemaate, Diana Manni, Patricia Oldenburg, Silvia Oosterboer, Marjon Rook, Co- ra Sam^n, Therésia Schouls, Karin Struijk, Marianne Varèl, Bianca "Ver meulen, Jacqueline Voermans, Sonja v. d. Werf, Mieke de Wilde. Brouwershaven: Jopie Duinhou wer,/ Joukje de Jager, Jacqueline Proost. Bnrgh: Lenie van Dongen. Dreischor: Mathilda Braai, Carla Heijboer, Anneke Jakobsen, Arine Verburg, Carla Wiltenburg. Haamstede: Yvonne Deurloo, Eljo Hanse, Lia Jonker, Marja Jonker, Ri- anna Jonker, Rian Kort, Marja Pro voost, Nella Tuinman. Kerwerve: Anja Bevelander, Mar lies v. d. Houten, Cobie van Leenen, Lia v. d. Velde. fjooperskapelle: Carolien v. d. Schelde: ,'Nieuwerkerk: Janny Braam, Mar- got Capelle, Lyanne Flikweert, Inge Karelse, Frëderiek Koetsier, Maaike van Popering, Els Wandel. Noordwelle: Ellie Oosse. Oosterland: Christa v. d. Have. Renesse: Petra Boot, Ria Wandel. Advertentie MAGAZIJNVERKOOP COUPONNEN en KAMERBREED TAPIJT elke zaterdag van 9.30-16.00 uur in ons magazijn achter „Huis van Nassau" DEURLOO ZIERIKZEE 01110-2825 VIWWWWIAWWWWW Onder een warme voorjaarszon slenterden vele inwoners van Schouwen-Duiveland en toeristen langs de Lammermarkt en omgeving en maakten door hun aanwezigheid de paardenmarkt tot een gezellig ge beuren. De standwerkers schenen niet in het minst last te hebben van de broei erige hitte onder hun parasols en ver kochten grif aan het koopgrage pu bliek hun blikjes paling in tomaten saus, de wissers met sponzen voor de ramen en het huishoudelijk snij- apparaat, waardoor alle groenten in een wip zijp gesneden. Onvermoei baar praaften zij door en hun pro- dukten gingen vlotter van de hand dan bij de meeste andere kramen. De tentoongestelde koopwaren werden wel uitvoerig bekeken, maar minder verkocht. Bij de groenten- en stoffenkramen was het dringen en bij laatstgenoemde zag menig koopster of koper het gewenste pro- dukt aan haar/zijn neus voorbijgaan. Planten De plantenkraam, waar vandaan het vorige jaar vele mensen bijna let terlijk bedolven onder de planten vertrokken was iets anders van op zet, hoewel de verkoper opnieuw op allerlei manieren trachtte de ver schillende planten voor een redelijk laag bedrag aan de man te brengen. Scharendijke: Jacqueline Pleune. Westenschouwen: Miranda v. d. Avoird. Zonnemaire: Jolande Linssen. Amsterdam: Yvette van der Vegt. 1 kandidaat herkansing en 3 kandi daten werden afgewezen. Vrouwen Advies Kommissie Verschenen is het jaarverslag 1979 van de Vrouwen Advies Kommissie voor de woningbouw Schouwen-Dui- veïand. Uit het verslag lichten wij de huidige samenstelling van de kom missie: E. J. Littooy-den Hollander, Brui- nisse, voorzitter; J. Asma-Broere, Zierikzee, vice-voorzitter; A. C. Vol- mer-Bréas, Zierikzee, sekretaris; C. J. Meeuwsen-Haeck, Bruinisse, pen ningmeester; D. Gast-van Dijk, Brouwershaven, lid; M. de Smit-Per sant Snoep, Brouwershaven, lid; B. Verbeek-van Schaik, Duiveland, lid; G. Visser-Groenendal, Duiveland, lid; A. v. d. Velde-Lokker, Midden- schouwen, lid; A. M. Dalebout-van der Sloot, Middenschouwen, lid; E. c. v. d. Vet-Korpershoek, Westerschou- wen, lid; M. den Hamer-de Feijter, Westerschouwen, lid; F. D. Bijl-van Egmond, Zierikzee, lid. Eén van de standwerkersdie veel publiek trok op de Paardenmarkt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit alles werd begeleid door de ge luidswagen van het circus Bassie en Adriaan, dat ondanks de grote be langstelling voor de paardenmarkt woensdag toch twee goed bezochte voorstellingen draaide. Mevrouw Asma is voorzitter van de Provinciale VAC. Mevrouw Bijl vertegenwoordigd de VAC in de Zie- rikzeese Vrouwenraad, en is lid van de ledenraad van de Woningbouwve reniging „Beter Wonen" te Zierikzee. In de vakature ontstaan door het aftreden van mevrouw Langelaar- van Schaik als voorzitter, werd me vrouw Littooy als voorzitter be noemd. Mevrouw De Smit vulde haar plaats in als lid voor de gemeente Brouwershaven. Door het aftreden van de dames Schoof, Borsje en Veer man, werden deze vak attires vervuld door de dames Vissër, v.r'~d.' Velde eri Dalebout. Hond beschadigt auto De hond van W. I. R. uit Zierikzee is er wonderbaarlijk goed afgeko men, toen het dier maandagavond op de Nieuwe Kooiweg tegen een auto liep. Hij mankeerde niets, in tegen stelling tot de auto, die ongelofelijk veel schade opliep aan de voorzijde. De auto werd bestuurd door me vrouw J. H. M.-G. uit Renesse. Jeugddienst Op zondag 8 juni wordt in de Gast- huiskerk te Zierikzee een jeugd dienst gehouden, die om 9.30 uur be gint. Voorganger is de eerwaarde heer J. v. d. Berg. Thema van de dienst is: „Geen woorden, maar da den". Medewerking zal worden ver leend door het Interkerkelijk Jonge renkoor „Noord-Beveland". Orga nist is: J. van Dijk. Projekt aan R.K.-scholen De R.K.-kleuterschool en de eerste klas van de katholieke basisschool, hebben zich beijverd voor het pro jekt: verkeer. Het projekt vindt woensdag 11 juni zijn afsluiting en dan wordt heel realistisch, want een echte wagen van de Rijkspolitie (kompleet met zwaailicht) komt op bezoek, als praktische illustratie, van wat er bij (het) de verkeer(sbege- leiding) allemaal te pas komt. De kinderen mogen de auto ook van bin nen bekijken. Brogum d.j.-wedstrijd Op zaterdag 7 juni worden de beste twee disc-jockeys van dit seizoen be kend gemaakt. Zij maken kans op een plaats in de Brogum disko-kom- missie. Jeugdsoos „Brogum" Er komen weer enkele Brogum-ak- tiviteiten, de eerste waarvan is vast gesteld op vrijdag 6 juni. Het is een Kleine Kernen-experiment SIRJANSLAND, 4-6. In het kader van het kleine ker nen experiment Schouwen-Duiveland is o.a. het dorp Sirjansland gekozen als projektdorp. Dit betekent dat Sirjansland een voorbeeldfunktie zal kunnen vervul len voor de overheid en andere kleine kernen met betrekking tot de leef baarheid en het behoud van voorzie ningen, hetgeen nader uitgewerkt zal worden door de regionale werkgroep kleine kernen. In het projekt wordt aandacht besteed aan de eventuele realisering van woningbouw in de sociale sektor en het behoud van de school. Aange zien het projekt ook door de bevol king moet worden ondersteund, wordt een informatie-avond georga niseerd. Op deze avond kunt u tevens verschillende zaken voorleggen aan het gemeentebestuur betreffende Sirjansland. Deze informatie-avond zal worden gehouden op dinsdag 10 juni a.s. in het verenigingsgebouw te Sirjans land. Op deze avond staat het dorp centraal, zodat iedereen hartelijk welkom is. twee maal drie kwartier durende „New Wave"-special, met o.m. Fis her Z, The Cure, The Undertones, The Jam e.v.a. Vergadering Kommissie P.W. Op maandag 9 juni vindt in de raadzaal een vergadering plaats van de Vaste Kommissie van advies en bijstand voor Publieke Werken. Aan de orde komt o.m. de vaststelling van een krediet van 1.125.000,— voor het bouwrijp maken van een deel van het industrieterrein „Zuid hoek", ten zuiden van de Del tastraat. WESTERSCHOUWEN Rijkspotitiekapel treedt alleen op vrijdag op In tegenstelling tot eerdere bericht geving, treedt de Rijkspolitiekapel alleen op vrijdag op, dus niet op za terdagmiddag. Op vrijdag 6 juni wordt 's middags een jeugdconcert gegeven op het Dorpsplein in Renes se. 's Avonds wordt op de Beatrix- weide te Haamstede geconcerteerd. Bij slechte weersomstandigheden wordt in beide gevallen uitgeweken naar „De Ark" te Renesse. Voor tij den: zie agenda. BURGH Orgelconcerten Op iedere donderdagavond van de maand juli zal op het historische or gel van de Ned. Hervormde kerk te Burgh een orgelconcert gegeven wor den. Het programma wordt achtereen volgens verzorgd door Mar v. d. Veer, Zierikzee (3 juli), Jan van Dijk (10 ju li), Henk G. van Putten, Nieuw- Beijerland (17 juli), Rinus Verhage, Middelharnis (24 juli) en door Kees van Eersel te Goes (31 juli). Het orgel in de kerk aan de „Burghse Ring" is een zgn. rococo-or- gel en werd in 1794 gebouwd door Al- bertus van Gruyzen, een leerling van A. A. Hinsz. Het instrument verkeert in een voortreffelijke staat en heeft de heldere en sprankelende klank, die voor orgels uit die tijd kenmer kend is. RENESSE Aanrijding Op de Hoogenboomlaan in Renesse gebeurde dinsdag even na twaalven een botsing tussen twee auto's, waar door materiële schade ontstond. De aanrijding ontstond toen mevrouw E. H. H. B. uit die plaats de camping „Eureka" verliet op het moment dat D. A. C. uit Zierikzee passeerde. Het was wel moeilijk /m v - RENESSE, 4-6. Ondanks het feit dat het organisatorisch zowel financieel steeds moeilijker wordt om in de vakantieperiode koren, orkesten e.d. te vin den die bereid zijn optredens in de kerk van Renesse te geven, is het de organi satiekommissie toch weer gelukt om voor deze zomer een zevental zomer avond concerten te organiseren. Het eerste concert wordt, onder de titel „Renesse Ouverture", gehouden op woensdagavond 25 juni. Het is in middels haast een traditie geworden dat de reeks met een „Renesse avond" wordt geopend. Het pro gramma wordt verzorgd door het Hervormd Kerkkoor Renesse onder leiding van mevr. J. Lemson-Daane en het fanfarekorps „Luctor et Emer- go" o.l.v. de heer J. H. Blom waar naast leden van de toneelvereniging „Op Drift" deklamaties verzorgen. Op 2 juli treedt het Westkapels Da meskoor op. De dames van het koor zijn in klederkracht. Door de hoge kosten die deze avond met zich mee brengt, zal, in tegenstelling tot alle andere avonden, entree moeten wor den geheven. Op 9 juli zullen in de kerk „Schouwse klanken" zijn te beluiste ren. Het kerkkoor van Renesse zal Zeeuwse liedjes ten gehore brengen, en de heer Simon Berrevoets zal in het Zeeuws voordragen. Verder wordt aan deze avond meegewerkt door een aantal Schouwse muzikan ten. In de pauze wordt koffie ge schonken met originele Zeeuwse bab belaars. Markiezaats Kamerkoor Op 30 juli is er een programma dat als titel mee kreeg „Zomeravondstil te". Aan deze avond wordt meege werkt door Ethil Selwel, Hans Schij- ve en Frans Gort op piano, orgel, vi- BRUINISSE Aanrijding Woensdagochtend omstreeks 9.35 uur ontstond een aanrijding tus sen twee personenauto's op de krui sing Kerkstraat/Noordstraat. Een auto bestuurd door A. S. uit Bruinis se kwam vanuit de Noordstraat. Een andere bestuurder L. S. uit Bruinisse naderde vanuit de Kerkstraat. L, S. zou wel zijn gestópt, maar zou ver volgens tocht zijn doorgereden. Er ontstond materiële schade. Dinsdag 10 juni ZIERIKZEE, 4-5. Wanneer op maandag 9 juni ca. 40 bewoners van de Stich ting Chr. Verpleeghuis Hilversum uit de gelijknamige plaats Hilversum in Nigtevecht aan boord gaan van het m.s. Prins Willem Alexander onder leiding van kapitein H. Koudenburg, dan zal men koers zetten naar Zeeland, waar op 10 juni Zierikzee wordt bezocht en een dag later Veere. Voor het Zierikzeese Rode Kruis betekent dit bezoek opnieuw mensen te aktiveren voor het samenstellen van een programma tijdens de avonduren. En dat zal ca. drie kwartier (vanaf half acht) op de kade zijn door een gymnastiekdemonstratie van de S.V. Deltasport onder leiding van de heer J. A. Kosters. Aan boord wordt vanaf half negen de avond vokaal besloten met een op treden van het koor van de Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Noordwelle en omstreken onder lei ding van mevr. C. Kort-van Meurs uit Renesse. Mevr. Kort zal ook voor een solo optreden zorgen. Dit feestelijke programma krijgt extra fleur door net opspelden van zelf vervaardigde corsages die in Schouwse klederdracht zullen wor den aangeboden aan het begin van het programma door het echtpaar Hage-Speelman en mevr. J. A. Joppe- de Bloeme. Leden van de Zierikzeese Rode Kruis Kolonne zullen in de middagu ren medewerking geven aan een wandeling door Zierikzee. ooi en hobo. Een korte overdenking zal worden gehouden. 6 augustus komt het Zeeuws Jon genskoor onder leiding van Eef Hey- blok naar Renesse en de reeks zomer avond concerten zal worden afgeslo ten op 13 augustus onder de titel Ko perklanken. Deze klanken zullen worden verzorgd door Brass '79 o.l.v. W. F. Palstra. In de St. Nicolaaskerk te Brou wershaven vond woensdag 4 juni de „Korenavond" plaats, een jaarlijks vokaal' regio-gebeuren, waarbij de helft van de Schouwen-Duivelandse koren optreedt. Een volgend maal treedt dan de andere helft op. Er viel gisteravond bijzonder veel te waar deren, maar een onbegrijpelijke beslissing was, dat de koren hun opstelling kregen onder de preekstoel, in plaats van in de ruimte beneden, onder het orgel. Uit ervaring weten wij, dat daar het geluid, veel breder gefraseerder „weg" kan. Nu bleek, dat - ondanks de toch magnifieke ruimte - zangers en zangeressen, een beetje het gevoel hadden met het hoofd in een kist te zingen. Het onderling kontakt, noch de instrumentale begeleiding waren op die plek optimaal. Niettemin werden toch goede prestaties geleverd, hetgeen een dub bele pluim voor de exekutanten in houdt. Ook ditmaal waren de kontribu- ties aan een vrij omvangrijk pro gramma gevarieerd, zowel wat be treft de inhoud als de uitvoering. Er zijn koren bij „die het hebben" en an dere lijden aan gebrek aan durf, iets pittigs te kiezen of geraken niet tot de to-the-point - interpretatie, waar toe de „stukken" vaak aanleiding ge ven. Er ligt nu eenmaal een enorm ver schil tussen een simpel getoonzet „christelijk versje" en een stuk met poids, vol lastige fuga's. Namen noe men we niet, want een „Korenavond" is duidelijk niet be doeld als een concours, maar als een etaleren van hetgeen „we" in de re gio hebben aan koren en dat is heel wat. Samehzahg Was"èr ook:",,Zölahgef mensqn zijn*op aarde" en-een door Riet van dén Dungen uitgezocht (en geleide) canon; „Ich will den Herm Loben Juist bij die samenzang bleek hoe „alles" prachtig en onver doft klinken kan. De avond werd ingeleid door me vrouw H. M. Pannekoek-van der Weele, die ook aan het slot allen dankte voor de verleende medewer king. Jammer, dat een geluidsinstal latie ontbrak; want met name het gesproken woord was voor grote de len van de kerk, onverstaanbaar. Medewerkende koren: „Smalstad's Gemengd Koor, Brouwershaven, C.G.Z. „Eén naam is onze hope" (Nieuwerkerk), Z.O.(rat).Vereniging, C.G.K. „Laus Deo" (Bruinisse), Chr. Ger. Koor „De Lofstem" (Zierikzee), Hervormd Kerkkoor (Renesse), C.G.K. „Sursum Corda" (Scharendij ke), Kerkkoor Haamstede en C.G.Z. „V.Z.O.S." (Oosterland). Bij de uit gang werd een kollekte gehouden voor de bestrijding van de onkosten. KERKWERVE, 3-6. Dinsdag 3 juni was voor de kleuters van Kerkwerve een grote dag. Deze dag mochten ze de musical „Bestaat niet land" op voeren. Naar dit moment was al lang uitgekeken, want ze moesten er zo veel voor leren en zingen. 's Middags werd de musical voor de bejaarden opgevoerd en 's avonds werd het publiek gevormd door ou ders en belangstellenden. Het vereni gingsgebouw was druk bezet, ca. 140 personen waren aanwezig om de op voering van de kleuters mee te ma ken. De kleuters zetten dan ook hun beste beentje voor. Fraaie taferelen De kleuters waren allen verkleed, sommigen als kinderen van „Bestaat niet-land", anderen stelden vogels, bloemen, vlinders en bomen als de koratie. Afwisselend kwamen er schaapjes, egeltjes, kipjes, honden, poezen en ook auto's (ook allemaal verklede kinderen) op het toneel om de rust in „Bestaat-niet-land" te ver storen. Als afsluiting zongen de kleuters, samen met de leidsters nog een slot lied, waarna een groot applaus volg de.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 3