Geuzen voeren Zestiende Eeuws schouwspel op voor poortenkomplex Zierikzee RENOVATIE (VERNIEUWBOUW) VAN 12 WONINGEN TE BRUINISSE MEDEDELING! SSq C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vrijdag 15 augustus Slotfestijn van Toeristendagen LUXAFLEX TUINMAN Uitspraak Kok: „Handhaving koopkracht hoeft geen heilige koe te zijn" 1STA - OOSTERLAND Plan „Beter Wonen" Zaterdag 31 mei 1980 GESLOTEN AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 mei 1980 136ste jaargang Nr. 22715 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 27,50, per jaar f 103,50. Losse nummers 55 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 38 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,84. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: In juni 75-jarig bestaan Let E.' ZIERIKZEE, 28-5. Zierikzee is geen Den Briel en Lumeij van der Mark heeft nooit op de poort van Zierikzee gera- meid, maar toch komen de Geuzen op vrijdag 15 au gustus naar deze stad en zullen een fraai historisch schouwspel verzorgen met als dekor het poortenkom plex van de Noord- en Zuidhavenpoort. Zij zullen daar bij echter wel de medewerking van de Zierikzeese bevol king nodig hebben. WVWWWWWWVWWMW Historische kostuums ZIERIKZEE, 29-5. De bevol- king van Zierikzee wordt door de V.V.V.-Evenementenkom missie verzocht op de dag, dat het Zestiende Eeuwse Schouwspel wordt opgevoerd - vrijdag 15 augustus - zich in historische kostuums te kle den. Inmiddels is een komité ge vormd, dat belangstellenden wil informeren over patronen, gebruik van stoffen, mogelijk heden van huur e.d. Er zijn plannen binnen afzienbare tijd nog een informatiebijeen komst te organiseren, waar na dere inlichtingen over het ma ken of huren van de kostuums verstrekt zullen worden. Belangstellenden kunnen zich nu reeds wenden tot de le den van dit komité: mevrouw F. Zwart-Schinkels, tel. (01110) 3442, mevrouw Gardeijn-Van Eekelen, tel (01110) 4941 en me vrouw E. M. Herlaar-Smit, tel. (01810) 2499. De VVV-Evenementenkommissie hield derhalve woensdagavond in de foyer van „Mondragon" een informa tieavond over hetgeen op die 15e au gustus staat te gebeuren. Ondanks de strijd om Europa Cup I, had een rede lijk aantal vertegenwoordigers van klubs en verenigingen gehoor gege ven aan de uitnodiging deze bijeen komst bij te wonen. Evenementenkommissie-voorzitter H. Schot gaf een toelichting op de plannen van de kommissie in samen werking met de 1 April vereniging uit Den Briel. Vrijdag 15 augustus vormt het slot festijn van de Toeristendagen 1980. Het 16e eeuwse schouwspel vindt 's avonds plaats, maar verder is het de bedoeling het historische sfeertje ge durende de gehele dag te laten inwer ken. Men hoopt dit te bereiken door de inwoners van Zierikzee te verzoe ken zich die dag in historische kledij te hullen. Historische kostuums Enkele leden van de 1 April-Ver- eniging uit Brielle waren woensda gavond gehuld in die historische kostuums aanwezig en toonden welk fraai effekt dit kan geven. Overigens gaat het de Evenemen tenkommissie niet alleen om het ver kleden, maar ook om een flink aantal figuranten en bijrollen, die door mensen uit zierikzee bij het Zestien de Eeuwse spel vervuld moeten wor den. De heer Schot legde uit, dat gezien de krappe voorbereidingstijd geko zen was voor de samenwerking met de mensen uit Brielle, die al een zeer ruime ervaring hebben met dit soort manifestaties, gezien de vermaarde 1 April-viering aldaar. De hoofdrollen in het spel zullen derhalve door de le den van deze vereniging worden ver vuld. ,,We hopen dat de Zierikzeese bevolking niet achterblijft en dit ge beuren tot een groot feest zal maken", aldus de voorzitter van de Evenementenkommissie. Vervolgens was het de beurt aan Rens van Adrighem, die de produk- tie van het spel in handen heeft, om een nadere toelichting te geven. Hij herinnerde aan het voorproefje van vorig jaar toen het fraaie Geuzen- schip uit Den Briel ook reeds zijn in tocht in Zierikzee maakte. Rens van Adrighem deelde mede, dat bij het spel honderd tot honderd vijftig mensen betrokken zullen zijn, maar dat het daarnaast ook een zeer fraai effekt geeft als een groot deel van het publiek ook in historische kostuums is uitgedost. Om daarvan een goede indruk te geven werd een diaserie vertoond van de 1-Aprilfeesten in Brielle. Deze beelden lieten er geen twijfel over bestaan, dat een dergelijk evenement in een historische stad als Zierikzee ook uitstekend tot zijn recht kan ko men. Beetje jammer was het, dat de dia-vertoning werd voorzien van een van Oekel-achtig kommentaar. Mis schien hoorde dit erbij, maar het kan niet bepaald het predikaat „fijntjes" meekrijgen. Na de pauze ging de producent na der in op de inhoud van het spel „Wa- (Vervolg pag. 3) Advertentie rolhorren rolgordijnen vertikale jalouzieën zonnezeilen Vakkundig geplaatst door: INTERIEURVERZORGING UTRECHT, 30-5. FNV-voorzitter Wim Kok vindt niet je onder alle omstandigheden handhaving van de koop kracht tot aan het inkomen van de gemiddelde werkne mer tot heilige koe kan verklaren. Dat hangt af van de zekerheid die je kunt krijgen dat een koopkrachtoffer ook voldoende werk oplevert en van de vraag of de prijs die de mensen daar voor moeten betalen eerlijk wordt verdeeld. Advertentie uw dealer voor: m Tel. (01114) 1495 - St Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 BRUINISSE, 29-5. In het kader van de stads (dorps)- vernieuwing van Bruinisse-Oost werden eerder 10 wo ningen gesloopt en vervangen door 11 nieuwbouwwonin gen. Ook werden reeds 24 bejaardenwoningen ingrij pend gerenoveerd. ST. HI LA IRE. Een kussengevecht op een over het water gelegde balk, behoor de te St. Hilaire tot de evenementen, tijdens het bezoek van de Zierikzeese de legatie, bij gelegenheid van het zilveren „jumelage"-jubileum. Binnenkort volgt de volgende fase in het meerjarenplan, namelijk de re novatie van 12 gezinswoningen aan de Deestraat en Pr. Wilhelminalaan. De kosten van renovatie van de woningen bedragen per woning ca. 72.000,-, hiervoor worden naast de uitvoering van herstelwerkzaamhe den een aantal verbeteringen doorge voerd ondermeer: aanbrengen van een complete doucheruimte, dak- en spouwisolatie, dubbel glas in de ra men van kamer en keuken en instal leren van een C.V. Andere verbeteringen zijn: uitbrei ding van de elektrische installatie, gas- en waterleiding, aan- en afvoe ren en aansluitpunten voor vaatwas ser en wasmachine, aanbrengen van wand- en vloertegels, behang- en schilderwerk. Met alle bewoners werd op een hoorzitting d.d. 12-10- 1978 al direkt een grote mate van overeenstemming bereikt. Bij het uitwerken van het plan, bleek dat de grens werd overschre den die de Rijksoverheid hanteerde voor de maximale toelaatbare reno- vatiekosten. Concessies Een aantal concessies moet daarom worden gedaan om het plan goedgekeurd te krijgen. Zo worden schuren opgeknapt inplaats van ver nieuwd, komen er geen nieuwe losse kasten, worden niet alle kozijnen vernieuwd en minder stucwerk gere pareerd. Desondanks een nog net aanvaard baar plan. Ook de bewoners stemden volledig in met de planuitkomst, hoewel het schrappen van de nieuwe schuren sterk werd betreurd. In de tweede hoorzitting met alle bewo ners op 13-03-1980 werd het plan goedgekeurd. Jammer is dat het zo lang heeft moeten duren voordat, voor het plan Advertentie is ons bedrijf zowel voor reparatie als verkoop Kloosterweg 2 - Noordgouwe - tel. 01112-347-254 Leden van de V.V.V.-Evenementen kommissie en van de 1 April-Vereni- ging uit Brielle in historische kledij. Lopen alle inwoners van Zierikzee op vrijdag 15 augustus ook zo ge kleed. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Met geweld kan men paleizen verwoesten, maar nog geen varkensstal opbouwen Greulich Daartoe is herverdeling van inko mens en vermogens en aanpakken van de oliewinsten noodzakelijk, zegt Kok in de FNV-vakbondskrant van deze week. Kok reageert in de Vakbondskrant op uitlatingen van FNV-ekonomen, die betogen dat de vakbeweging een keus moet maken tussen koopkracht en werkgelegenheid. Kok is er nog steeds van overtuigd dat grote delen van de vakbondsaanhang bereid zijn afstand te doen van een deel van hun koopkracht, maar dan moeten zij wel de redelijke zekerheid hebben dat een financiële aderlating ook tot doeltreffende verbetering van de werkgelegenheid leidt. Marsroute Kok zegt dat de FNV voor het eind van dit jaar met een stuk komt waarin de marsroute voor de komen de jaren wordt uitgestippeld. van „Beter Wonen" - op enkele on derdelen na - subsidie werd ver strekt. Dit lange wachten heeft ge leid tot veel onzekerheid bij de bewo ners, die uitmondde in allerlei tus sentijdse schriftelijke akties naar ve le instanties en verwarring alom. Kontrakt Dezer dagen wordt met elke bewo ner een renovatiekontrakt gesloten. Voor Kerst 1980 moeten alle bewo ners weer in een gerenoveerde wo ning zitten. Tussentijds zullen de be woners tijdelijk gedurende ca. 3 maanden in de zes wisselwoningen aan de IJsbaan worden gehuisvest. Het plan wordt, zoals u inmiddels zult hebben begrepen, in 2 fasen uit gevoerd. De eerste bewoners zijn in middels al naar de wisselwoning ver huisd. U0h pe Bi tr Verwachting tot zaterdagavond: Koude nacht Koude nacht met minimumtempera tuur rond 3 graden en op sommige plaatsen nachtvorst. Overdag perio den met zon en vrijwel overal droog. Middagtemperatuur van 13 graden aan zee tot 18 graden in het oosten van het land. Matige wind uit noord west tot zuidwest. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 31 mei Zon op 5.23, onder 21.49 Maan op 23.09, onder 6.59 1 juni Zon op 5.23, onder 21.50 Maan op onder 7.47 2 juni Zon op 5.22, onder 21.51 Maan op 0.01, onder 8.46 Laatste Kwartier: 6 juni (4.53) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 31 mei 5.26 17.15 10.48-23.11 ljuni 6.00 17.42 11.24 23.49 2 juni 6.33 18.11 12.02 24.28 Springtij: 31 mei.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 1