EERSTE ZATERDAG IN JEU WORDT BRADERIE NOORDWELLE GEHOUDEI Fotowedstrijd over klederdrachten vnvari -J ^«Geegbergenj Zesde klassers maakten kennis met „The We MOOIE DIENST IN HERV. KERK TE KERKWERVE Vergadering Dorpsgemeenschap Engelse „Glider"-piloot naar Schouwen-Duiveland STREEKNIÉUWS 35,- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 mei 1980 Nr. 22714 5 NOORDWELLE, 29-5. Tientallen ouders, andere be langstellenden en leerlingen van de o.l.s. „De Stove" hebben afgelopen donderdag kennis genomen van de tentoonstelling over „Wonen" in het kader van een pro- jekt over dat onderwerp, gemaakt door de lagere school- leerlingen. De werkstukken waren opgesteld in de Win- terkerk, waar na bezichtiging van de expositie een ver gadering van de Dorpsgemeenschap Noordwelle werd gehouden. De Winterkerk was volgezet met tafels vol werkstukken. Tegen de muren leunden bonte kollages en bouwmaterialen lagen uitgestald tussen de zelf-gefabriceerde huisjes. Het was een goede gedachte geweest om Noordwelle op deze wijze te be trekken bij de kreativiteit, die de ,,Stove"-kinderen de laatste tijd heb ben ontplooid. Voor de vergadering begon, deden nog enkele foto's van de afgelopen viering van koninginnedag de ronde. Dorpshuis Voorzitter J. Deist van de Dorpsge meenschap besteedde in zijn toespraakje veel aandacht aan alle aktiviteiten, die er in het afgelopen jaar in en rond het dorp hebben plaatsgevonden. Aktiviteiten, die bekroond werden met de goedkeu ring tot bouw. van een dorpshuis, waarmee deze zomer zal worden be gonnen. Hierna werden het verslag van de algemene ledenvergadering van 16 mei 1979, het financiële verslag en het verslag van de aktiviteiten in de verstreken periode voorgelezen. De 38 aanwezige stemgerechtigde leden herkozen de heer Deïst als voorzitter. De heer R. Vermeer werd in het bestuur gekozen als opvolger van de heer A. de Jonge, die in verband met drukke werkzaamheden zijn taak moest neerleggen. Fancy-fair Enkele dames uit het dorp „show den" tientallen handwerkkreaties, zoals poppen, schorten en kussens, die ten behoeve van de fancy-fair werden gemaakt. (Vervolg van pag. 1) gisch gebied). Dan zou in noordelijke richting Nederland worden binnen gevlogen. Deze uitgestippelde route was bestemd voor de aanvoer van de 101ste divisie. De beide overige divisies verlieten Engeland via de meest oostelijk gesi tueerde punt in het graafschap Suf folk, om vervolgens over de Noord zee koers te zetten naar het noord westelijk deel van Schouwen. Dit stuk was duidelijk gemarkeerd door schepen die tevoren hun juiste plaats hadden ingenomen. Hiertoe behoorden ook reddings boten. Vervolgens werd recht op St. Philipsland aangevlogen en vandaar uit richting Vught (ten zuiden van 's Hertogenbosch). Hier waaierde de armade uit elkaar in verband met de diverse aanvliegdoelen, zoals: Gra ve, Overasselt, Groesbeek (twee zo nes) en Arnhem (drie zones). Het noordelijk gebied van Schouwen was bewust gekozen, omdat uit ervaring was gebleken, dat het afweergeschut daay minder intensief was dan in de daar minder intensief was dan in de „Westhoek". Strakke formatie De Amerikanen met of zonder gli ders zouden in specifieke strakke formaties op een hoogte van onge veer 500 meter vliegen. Vlak boven het doel zou op maar 170 meter hoog te worden gevlogen. De Engelsen met hun meestal zwaardere vliegtuigen en gliders zouden op 800 meter hoog te vliegen in wat losser verband. Bij de terugvlucht zou dezelfde route worden gevlogen maar in omgekeer de richting en nu veel hoger om het ander luchtverkeer niet te hinderen. De gliders die de Engelsen gebruik ten waren veelal van het type Horsa. Deze waren hoofdzakelijk uit hout gekonstrueerd en konden ruim 3000 kg nuttige lading vervoeren. Er waren twee vliegers aan boord, die daarvoor een speciale opleiding had den genoten. Eerst op normale ele mentaire lesvliegtuigen met motor, later op transportzweefvliegtuigen van steeds zwaarder kaliber. De lading kon bestaan uit 28 volle dig bepakte paratroopers, of jeep met aanhangwagen of (antitank) ge schut. Op kleine schaal werd een nog zwaarder type ingezet. De lengte van de trekkabel bedroeg ongeveer 100 meter en wanneer eenmaal losge raakt in de vlucht, werd dit een defi nitieve situatie. Dan moest de glider- ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag vond in de Zierikzeese Concertzaal een optreden plaats van de „Dik-voor-mekaar-show". Vooral het jeugdig publiek vermaakte zich uitstekend bij deze show. Op de foto wordt de presentator geflankeerd door v.Lnr. „Meneer de Groot", „Harry Nak" en „Dik voor Mekaar". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De fancy-fair in Noordwell^ zal plaatsvinden op zaterdag 5 juli oi tij dens de rondvraag werden veel ideeën geopperd. Er werd besloten op dinsdag 5 juni in het dorpshlis bi jeen te komen om definitieve afspra ken over de fancy-fair (braderie) te maken. weer aldaar zwak en inaccurait was Deze minimale verliezen {iadden een bepaalde oorzaak en zouden ook tot bepaalde beslissingen leicpn. Maandag 18 september Aanvankelijk was beslotei uitslui- tend gebruik te maken van <je. zuide met de .et land- lijke route mede in verbant verwachte vorderingen van leger richting Nijmegen en daardoor het vliegen boven vijandelijk gebied met alle risico's tot het mirimum te beperken. Helaas waren de weersvocjrspellin- gen voor dit gebied niet gunstig. Daardoor werd op 18 september 's morgens besloten dat allei/liegtui- gen de noordelijke route zouden vol gen. De gunstige resultatenfie vorige dag hier verkregen zullen dee beslis sing zeker hebben vergemakkelijkt. Op deze ochtend bevondci zich op de R.A.F. basis Keevil njast twee transport squadrons, uitgrust met omgebouwde bommenwepers van het type Stirling, ook H>rsas om naar Arnhem te worden gsleept. Wat er die dag met het gereedstaan de transportzweefvliegtuir, dat het individuele codenummei DP 956 droeg, gebeurde, werd in 4 brochure opgenomen als een boeie i verslag van piloot Bernard Black. (wordi vervolgd) piloot snel uitzien naar een geschikt landingsterreintje. In totaal passeerden die dag bijna 1000 transportvliegtuigen en 400 gli ders Schouwen-Duiveland, oost waarts vliegend. Daarnaast werden deze vliegtuigen voorafgegaan en be geleid door honderden jagers. Deze laatsten waren ook aktief met betrekking tot aanvallen van boten in de buurt van Schouwen. Er werd slechts één transporttoestel boven Schouwen-Duiveland geraakt en daardoor moest het zweefvliegtuig vroegtijdig afhaken. Hier waren zes vliegers en twee paratroopers bij be trokken. Teruggekeerde vliegers meldden die avond dat de luchtaf- OOSTERLAND Verkoop woonhuis Met in totaal 7.000 catuin en wei land is het woonhuis, tèhorende bij de boerderij „Rust-Roét" liggende aan de Oud Heiligenwejalhier, num mer twee, onlangs aarJekocht door de heer Ed. van Leeuwen, wonende te Zierikzee. Het wooinuis is sinds mensenheugenis bewond geweest door de familie Zeijlenn laatstelijk door de familie Jan vin der Maas- Bouwman. De landbouvschuur en de verder opstallen zijn rug eigendom gebleven van de eigejaar van de i België, die van be ier is en veel momenteel boerderij, woonachtig De nieuwe eigenaar roep internationaal du buitenlands vertoeft, bezig het woonhuis gr idig te laten renoveren. Het weilan palend aan de lage Maireweg, dat |ij de koop in begrepen is, komt denieuwe eige- Soos te Noordwelle NOORDWELLE, 29-5. Jeugdsoos „The Well" hield zaterdagavond de laatste soosavond van dit seizoen. Behalve de vast de kern soos-gangers waren er ook enkele zesde-ldassers. Zij waren uitgenodigd om eens nader kennis te maken met „The Well", daar zij dit jaar van de lagere school komen en lid kunnen worden van de Het werd een prettige kennisma king: er werd gekaart, gedamd, ge praat. Frisdranken waren volop aan wezig en de zakken chips lagen uitno digend op tafel. Toen een van de moe ders omstreeks negen uur de soos- gangers verrastte met slaatjes, werd een wedstrijd op touw gezet, wie dit slaatje het eerst yerorberd had, het geen uiteraard grote weeg bracht. Danswedstrijd Met zeer veel inze deelgenomen aan een waarbij de kandidai werden dóór een „sti kundige" jury. Na dit inspannende}»] derdeel was het tijd ballen. Omstreeks de laatste soosganger Hoewel de soos-av seizoen nu voorbij Well" deze zomer nogb] teiten organiseren. O ma staan in elk geva en een voetbalmatch. werd er ook ans wedstrijd, n beoordeeld nge" en „des- hilariteit te- irogrammaon- oor de bitter- elf verlieten ■ihet dorpshuis. iden voor dit Ljn, zat ,;The illerlei aktivi- het program- een fietstocht ZIERIKZEE, 29-5. Op zaterdag 31 mei a.s. vindt op Flevohofbij Dronten in de polder Oostelijk Flevoland, een nationale manifestatie plaats tijdens wel ke nagenoeg alle Nederlandse klederdrachten kunnen worden bewonderd en gefotografeerd. Ruim 400 personen, uit plaatsen over het gehele land verspreid, ko men samen om te laten zien hoe groot de verscheidenheid is van de kleder drachten die - in sommige gevallen nog dagelijks - in ons land worden ge dragen. naar goed van pas, omdat zijn kinde ren paardenliefhebbers zijn en reeds in het bezit van enige pony's. Opbrengst kollekte Onder leiding van de heer D. I. van, de Velde alhier werd in de maand mei hier ter plaatse weer de maande lijkse huis-aan-huis kollekte gehou den ten bate van het werk van de Mbuma-zending, door Ellie Bakker, Connie de Bruine, Chris van der Hul- le, Anja en Tineke Meerman, Arian- ne Morks en Jannie Steenpoorte. De opbrengst bedroeg in genoemde ■- maand de som van 267,60, waar voor dank aan de gevers en geefsters en njet minder aan de leiding en de kollektanten zeker niet misplaatst is. Verkopingen Door notaris mr. D. van Eek uit Zierikzee werd op woensdag 28 mei j.l. publiek verkocht in het café-res taurant „De Blauwe Keet" aan de Rijksweg 6, het woonhuis en tuin aan de Korenbloemstraat no. 3, alhier. Groot 1.17 are. Hoogste bieder voor deze nieuwbouwwoning was de heer J. van den Berge uit Haamstede, voor de prijs van 71.000,-. De gun ning werd aangehouden.' OOSTERLAND O.L.S.-klassen op reis De eerste en de tweede klas van de Openbare lagere school alhier, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, maakten hun jaarlijkse schoolreis, ditmaal naar „De Efteling" te Kaatsheuvel, zulks onder leiding van twee leer krachten en enige ouders, per auto bus van de fa. Van Oeveren uit Zie rikzee. Na aankomst om kwart over tien in de morgen werden de kinderen in zes groepen verdeeld, die elk onder leiding stond van een leerkracht of een ouder. Iedere groep ging apart langs de vele attrakties, die „De Ef teling" te bieden heeft. Een wereld vol grenzeloze fantasie ging hier voor de kinderen open, meest naar ideeën van de bekende en vermaarde Anton Pieck. Een gezamenlijke broodmaaltijd werd op de speelweide gebruikt. Kwart over drie kwam een traktatie op een beker ijs. Om half vier ver trokken, kwam men weer om 16.50 uur thuis op het dorp. Mede door het schitterende weer hebben allen zeer genoten. Schiphol Op dezelfde dag maakten ook de leerlingen van de derde, vierde en vijfde klas van de school een uitstap je naar Schiphol ook met een bus van fa. Van Oeveren uit Zierikzee. Even eens onder leiding van enige leer krachten en verschillende ouders. Kwart voor tien kwam men op Schiphol aan, waar men eerst een poosje doorbracht op de zgn. „Pier", waar men bijzonder genieten kan van aankomende en vertrekkende vliegtuigen, wat vooral voor kinde ren altijd een machtig gezicht is. Van 11.15 tot 12.45 uur werd een be zoek gebracht aan de miniatuurstad „Madurodam", wat de kinderen bij zonder interessant vonden. Na een maaltijd bracht men van 2.00 tot 4.00 uur door op de bekende en fraaie speelweide „Drievliet" te Rijswijk. Hier hebben de kinderen ook bijzon der genoten, mede ook dankzij het prachtige weer. Omstreeks half zes arriveerde men weer gezond en wel op het dorp terug, boordevol indruk ken. BRUINISSE Kontröle persoonsregister Te Bruinisse wordt een huis-aan- De opbrengst van de klederdrach tendag komt ten goede aan het spon- sorprojekt Wereldkinderen. Dit pro- jekt financiert de studie van kinde ren uit de ontwikkelingslanden. Deze kleurrijke bijeenkomst is een uitgelezen kans voor de amateurfoto graaf plaatjes te maken waarvoor hij - of zij onder normale omstandighe den nauwelijks de kans krijgt. Aan deze manifestatie is een foto wedstrijd verbonden, waarmee geld prijzen en prijzen in de vorm van foto- en filmapparatuur zijn te vin den. Tentoonstelling Tot 31 juni 1980 kunnen amateurfo tografen hun zwart/wit - kleurenfo to's of dia's zenden aan het adres: Flevohof, Afd. Voorlichting, Postbus 40, 8250 AA Dronten. Op dit adres zijn ook de wedstrijd- regelementen te verkrijgen. Van de beste inzendingen zal bovendien een tentoonstelling worden samen gesteld, welke de gehele zomer geëx poseerd zal zijp. kontróle gehouden op het persoons register. Ieder gezin krijgt een kaart in de bus, met zijn persoonlijke gege vens en men kan desgewenst deze kaart bijwerken, door meerdere ge gevens bij te schrijven, of foutieve zaken door te halen. Raadsagenda Bruinisse De gemeenteraad van Bruinisse komt vrijdag 30 mei bijeen ten stad- huize. Op de agenda staan onder an dere de volgende punten: Verslagen gemeenschappelijke re gelingen; wijzigingen gemeenschap pelijke regeling Rode Kruis Zieken huis Schouwen-Duiveland; Informa tie inzake de heffing van de onroerend-goedbelastingendefini tieve vaststelling vergoeding als be doeld in artikel 103, 2e lid, van de Lager-Onderwijswet 1920 over 1979; Vaststelling van de vergoeding over het jaar 1979 t.b.v. het bijzonder kleuteronderwijs; Eerste wijziging Bezoldingsverordening gemeente- personeel 1980-2; benoeming van twee (onbezoldigde) ambtenaren van de burgerlijke stand; eerste wijzi ging van de Verordening op de hef fing en invordering van marktgelden in de gemeente Bruinisse; aanvul lend krediet en vaststelling her- bestratingsbestek, dienstjaar 1980; verkoop voormalig schoolgebouw met een gedeelte van het terrein aan de Burgemeester Hagelaan; krediet aanleg parkeerterrein schoolplein voormalige christelijke lagere school aan de Burgemeester Hagelaan Prinses Margrietstraat; verkoop van Met kinderzang ZIERIKZEE. Bij verlotingen gaan Zierikzeese zakenmensen kennelijk niet over één nacht ijs. Bij gelegen heid van de opening van de nieuwe zaak, schreef Tromp juwelier-horlo- ger een loterij uit, de trekking waar van ten overstaan van notaris D. Karsten inmiddels heeft plaats ge vonden. De foto geeft een beeld van de operatie". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Vlotte badstof V-HALS PULLOVER Aléén deze week het in de vissershaven onbeheerd achtergelaten motorjacht „Pax"; wijziging verordening advieskom missie welzijnsbeleid; krediet aan schaf van nog 10 rubbermatten voor de algemene begraafplaats; krediet aanschaf stofzuiger t.b.v. de christe lijke lagere school; herziening pre sentiegelden leden advieskommis sies; krediet aanleg evenementen terrein; tevens trap- en speelveld Stoofpolder; krediet ruimen van een gedeelte van de algemene begraaf plaats; wijziging rechtspositierege ling gemeentepersoneel; aankoop van tuingronden; krediet aanleg tij delijke parkeervoorziening Nieuw- straat Dreef. Het bestuur van de belangen vere niging „Bru-Oost" heeft een bespre king aangevraagd met de gemeente raad. Deze bespreking is belegd in aansluiting op deze vergadering. KERKWERVE, 25-5. In een geneel gevulde Hervormde Kerk werd zondag ochtend Pinksterfeest gevierd. Een waar feest werd het door de medewerking van kinderen uit de hoogste klassen van de Christelijke Nationale School van Kerkwerve. Na de binnenkomst van dominee J. B. Duk en de dienstdoende kerke- raadsleden werd psalm 33 aangehe ven, mede begeleid door Sjaak Berre- voets op de trompet. Voor de „Apostolische oproep" uit de Galatenbrief zong de gemeente „Grote God wij loven U". De kinde ren van de CNS zorgden voor het voorspel met «blokfluiten, dit o.l.v. hun muzieklerares en organiste me vrouw M. van Sluys-Gerritsen. Tijdens de lezing uit Galaten 5 zon gen de kinderen toepasselijke liede ren waarbij zelfs tweede stemmen klonken. Na de prediking over het Pinkster gebeuren, waarbij de kinderen van zondagsschool „Immanuël", ook aanwezig tijdens de kerkdienst, goed werden betrokken, zong de gemeente „Het lied van de liefde" van Hans Bouma. Negro-spirituals Mevrouw Kesteloo-Berrevoets nam hierna afscheid van vier kinde ren der zondagsschool. Mevrouw Sluijs gaf een toelichting op wat in het Engels gezongen ging worden. De kinderen zongen, met begeleiding van slaginstrumenten en gebruik van tweede stem, drie „negro spirituals" hetgeen geweldig klonk in de tachtig jaar oude kerk. Zo was het voor de Hervormde Ge meente van Kerkwerve en de be langstellenden een mooi en zinvol be gin van de Pinksterdagen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 5