(f iAp«GeesbergenJ moae SAMANS GROENTEN EN FRUITMARKT OPENT ZIJN DEUREN VOOR PUBLIEK vnvan,__J PINKSTER PRIJZEN FEEST ZEEUWSE BOUW WORDT NOG ERGER GETROFFEN DAN DE LANDELIJKE Voorstellen aan raad Duiveland MS „Prins Willem Alexander" weer naar Zierikzee Hoek St. Domusstraat/Nieuwe Boogerdstraat HERENCOLBERT DAMESREGENMANTEL HERENKOSTUUM HERENPANTALON DAMESJAPON Rode Kruis bereid tot overname medisch deel B.B. STREEKNIEUWS 4 ZIERIKZEE, 21-5. Wat heeft kunstnijverheid met groen ten en fruit te maken? Nou niet veel eigenlijk en het zal derhalve best een beetje wennen zijn om op de plaats waar vroeger fraaie Oosterse artikelen werden uit gestald, nu bloemkool en prei aan te treffen. Het gaat over de fraaie nieuwe winkel van de familie Saman in het voormalige pand van de familie Lok ker op de hoek St. Domusstraat Nieuwe Boogerdstraat. Saman's Groenten en Fruit Markt opende he den (donderdagmorgen zijn deuren voor het publiek en vierde de inge bruikname van dit nieuwe bedrijf woensdagavond met een feestelijke receptie. Het is geen eerste initiatief in deze branche voor de familie Saman. Zoon Dion begon twee-en-half jaar geleden reeds met groenten en fruit in het pand Visstraat 15. Al snel bleek dit fraaie historische pandje voor dit doel echter aan de krappe kant en derhalve werd uitgezien naar een grotere bedrijfsruimte. Deze werd op korte afstand gevonden toen de fami lie Lokker besloot hun kleine hon derd jaar bestaande bedrijf in Oosterse artikelen te beëindigen. Veel ruimte Dion Saman zet zijn Groenten en Fruitwinkel thans voort in dit pand, dat ruim driemaal zo groot is als zijn winkel in de Visstraat. In het inte rieur van dit nieuwe bedrijf is dan ook duidelijk het aspekt „ruimte" benadrukt. Het assortiment krijgt een ruime presentatie, hetgeen nog geaksentueerd wordt door de spot verlichting en frisse kleurschake ring. Verder werd ook een tweede in gang - met lagere stoep dan bij de bestaande entree - gerealiseerd aan de zijde van de St. Domusstraat. Door de twee glazen zijwanden Advertentie Ter gelegenheid van de komende pinksterdagen organiseert Van Geesbergen Mode een groot drie daags PINKSTER PRIJZEN FEEST. Donderdag 22 mei Vrijdag 23 mei drie dagen voordeel Zaterdag 24 mei kado: een overhemd U betaalt alleen het kolbert kado: een blouse U betaalt alleen de mantel kado: een overhemd kado: een stropdas U betaalt alleen het kostuum kado: een paar sokken U betaalt alleen de broek KADO: een jumper U betaalt alleen de japon VLISSINGEN, 21-5. De werkgevers- en werknemersor ganisatie De Bouwnijverheid in Zeeland, vinden dat de Zeeuwse bouw veel zwaarder wordt getroffen door de al gemene verslechterde bouw dan elders in Nederland. (Vervolg van pag. 1) tenstraat vanaf de splitsing Burg. Van Eetenstraat-Dolfijnstraat tot aan het pand Burg. Van Eetenstraat 13. Het kollege stelt de raad voor tot deze maatregel te besluiten. Verder zal de raad zich buigen over de toetreding van Bruinisse tot de ge meenschappelijke regeling Interge meentelijke Sociale Dienst Schou- wen-Duiveland en St. Philipsland. Ook zal de raad een beslissing nemen over de voordracht van twee verte genwoordigers van de gemeenten in het bestuur van de Stichting Samen levingsopbouw Schouwen-Duive- land. In de aanbeveling door de gemeen tebesturen worden genoemd: de heer Th. H. de Meester, burgemeester van Zierikzee en de heer C. J. van Burg, wethouder van Middenschouwen. Het kollege stelt de raad voor een bezwaarschrift van de heer P. D. Vij verberg te Ouwerkerk tegen weige ring van een bouwvergunning, onge grond te verklaren, wegens het feit dat de aanvraag in strijd is met het bestemmingsplan „Wederopbouw- plan Ouwerkerk". Aanbesteding Wat betreft de wijze van aanbeste ding voor de bouw van de nieuwe school in Ouwerkerk is het kollege van mening, dat gekozen moet wor den voor onderhandse aanbesteding, in die zin, dat een beperkt aantal goed bekend staande bouwbedrijven worden uitgenodigd op het werk in te schrijven. De kans, dat een open bare aanbesteding kostenverhogend werkt achten b. en w. niet uitgeslo ten. Het kollege stelt de raad verder nog voor de subsidie aan het Zeeuws studiefonds te verhogen van 0,20 tot 0,27 met ingang van 1980. weet men zich verzekerd van een rui me aanblik in de winkel Als extra blikvanger werd een fraaie houten wagen geplaatst met daarop een in drukwekkende hoeveelheid fruit. Dion zwaait, zoals gezegd, de scep ter in deze Samans Groenten en Fruitmarkt, maar hij weet zich op de achtergrond gesteund door de bege leiding van zijn vader, die kan bogen op een lange loopbaan in deze bran che. Dions moeder blijft het bewind voeren in de viswinkel in de Visstraat. „Weemoed" „Het groentenwinkeltje in de Interieur van de nieuwe groenten- winkel. (Foto: Ziefikzeesche Nieuwsbode) Visstraat sluiten we wel met enige weemoed", zegt de heer Saman. Overigens betreft het maar een zeer tijdelijke sluiting, want hij zit al weer boordevol plannen. Over onge veer twee weken wil hij in de Visstraat namelijk beginnen met de verkoop van softijs. Mochten deze plannen niet het gewenste resultaat opleveren, heeft de heer Saman nog wel andere plannen in het achter hoofd. De opening van de nieuwe groen ten en fruitwinkel werd woensdaga vond gevierd met een geanimeerde receptie, tijdens welke de familie Sa man vele gelukwensen en talloze bloemstukken in ontvangst mocht nemen. Gebouwd enige jaren geleden voor de familie Donkersloot, die daar eni ge tijd woonde. Het woonhuis aan de Molenweg da teert uit het jaar 1902 toen het ge bouwd werd voor de toentertijd hier gestationeerde Rijksontvanger, de heer Der Weduwen. Nadat deze het pand enige jaren had bewoond werd hij overgeplaatst en kwam de wo ning in het bezit van de heer L. J. van Vessem groot-grondbezitter en sekre- taris van de gemeente Oosterland. Deze vertrok in 1925 naar Den Haag en verkocht het woonhuis aan de heer J. A. Ganzeman, een landbou- wer-in-ruste. Na diens overlijden werd de wo ning enige jaren verhuurd o.m. aan de postkommandant der Rijkspolitie etc., waarna dokter J. W. de Putter die de praktijk van dokter Vleugels Schutter ging voortzetten en het woonhuis na een verbouwing betrok. Deze deed op zijn beurt woning en praktijk over aan de tegenwoordige huisarts dokter H. Speelman, die thans het woonhuis gaat verbouwen. OOSTERLAND Laatste bijeenkomst moederkursus Dinsdagavond vond de laatste bij eenkomst plaats van de gehouden kur- sus voor a.s. moeders in het wijkgebouw van het Groene Kruis. Ook de a.s. vaders waren ditmaal van de partij. Zuster van der Leer, distrikts- verpleegkundige voor de jeugdgezond heidszorg, sprak deze avond over de „bevalling" toegelicht door middel van dia's en een film, die met aandacht gevolgd werden. Tot in de funesses werd het onder werp behandeld. Hierna volgde een uit gebreide diskussie. De plaatselijke wijkverpleegkundige, mevr. Zr. van de Velde, was wel de tolk van alle deel neemsters toen ze zuster Van der Leer hartelijk dankte voor het geven van de kursus. Een der dames die aan de kursus had deelgenomen bood de do cente een bos bloemen aan namens alle deelneemsters. Dit betekende het ein de van deze bijzonder geslaagde leer gang. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad Op vrijdag 30 mei wordt ten gemeen tehuize van Bruinisse een vergadering gehouden van de gemeenteraad. Ouderavond ,,'t Kwetternest" De openbare kleuterschool 't Kwetternest hield dinsdag jl. een ou deravond. De voorzitster van de Ou derkommissie, mevr. De Graaf open de de avond met een woord van wel kom aan alle aanwezigen in het bij zonder aan het kollege van b. en w. en aan mevr. Le Clerq die deze avond een lezing hield over: „Integratie en aktivering". Mevr. Le Clerq verzorgt de direkte begeleiding van de aktive- ringsscholen ,,'t Kwetternest" en de „Meerpaal". Na de lezing werden de ouders in drie groepen verdeeld. Elke leidster „juf" Els, „juf" Lia en „juf" Mous, namen één groep mee naar hun klas waar werd verteld hoe de kinderen met de lees-schrijfhoek spelen en en kele praktijk voorbeelden werden gegeven uit het afgelopen aktive- ringsjaar. Na de pauze werden nog enkele spelletjes bingo gespeeld. Hierbij waren mooie prijzen te winnen. Alle prijzen zijn beschikbaar gesteld door de winkeliers van Bruinisse. Tot slot van de avond dankte de voorzitster een ieder voor zijn aanwezigheid en wenste hen wel thuis. MIDDELBURG Cheques voor meervaartenkaarten Na herhaald verzoek van de staten- kommissie voor de stoomboot diensten hebben gedeputeerde staten besloten dat meervaartenkaarten voor de veren Ylissingen-Breskens en Kruiningen-Perkpolder voortaan betaald mogen worden met girobe taalkaarten of betaalcheques. Tot nu toe was het regel dat alleen betaald kon worden met geld. Die re geling blijft van kracht voor de en kelvoudige overtochten. De papieren rompslomp zou te groot worden om ook hier betaling met „papier" toe te staan. Er zijn meervaartenkaarten voor personen en diverse kategorieën au to's, waarbij onderscheid wordt ge maakt tussen mensen die in Zeeuwsch-Vlaanderen wonen en an dere veergebruikers. Zo is het aantal in aanbouw geno men woningen in de periode maart 1979 - februari 1980 in Zeeland met 25 procent gedaald (landelijk met 20 procent gestegen). Het aantal voltooide woningen daalde met 17 procent, terwijl er lan delijk een daling was van 3 procent. Het aantal in uitvoering zijnde wo ningen lag in deze periode 28 procent lager dan een jaar tevoren (landelijk 17 procent hoger). De werkloosheid DEN HAAG, 21-5. Nederlandse Ro de Kruis is bereid het medische ge deelte van de Bescherming Burgerbe volking (B.B.) over te nemen. Daar voor is een uitbreiding van 12.000 tot 18.000 leden van het vrijwilligers korps van het Rode Kruis nodig. Voor de noodwachtplichtigen die voor de B.B. worden geoefend bestaat de mogelijkheid zich bij het korps op te geven. in de bouw steeg in deze periode in Zeeland met 40 procent terwijl de openstaande vraag eind afgelopen maart 39 procent lager lag dan een jaar tevoren. De werkgevers en werknemers in Zeeland vrezen door deze ontwikke ling, dat de schoolverlaters in deze provincie niet meer aan het werk kunnen komen in de bouw. In een brief aan de Zeeuwse Raad voor de Arbeidsmarkt dringen zij er op aan, om met name de bouw van woning wetwoningen te bevorderen. Oosterscheldewerken Het argument dat de grote werken, zoals die in de Oosterschelde, vol doende werk bieden in Zeeland, wij zen werkgevers en werknemers van de hand. Bij deze werken zijn name lijk geen schilders, metselaars en stu- cadoors nodig en daardoor dreigt de regionale bouwnijverheid in grote problemen te geraken, aldus werkge vers en werknemers in de Zeeuwse bouw. ZIERIKZEE. Fraai specima van bun- galoicbouio aan het Kaaskensiaater te Zierikzee Patiënten uit Den Haag ZIERIKZEE, 21-5. Het m.s. „Prins Willem Alexander" zal op dinsdag 27 mei a.s. een bezoek aan Zierikzee brengen. Ditmaal zijn er ca. 60 bewoners aan boord van het Verpleegtehuis Gulden Huis in 's-Gravenhage. Door de afdeling Rekreatie voor Zieken en Verpleegden van het Zie- rikzeese Rode Kruis is een avondpro gramma samengesteld. De heer en mevrouw Hage zullen in Schouwse klederdracht als vast programma-on derdeel weer fleurige corsages uitrei ken. De kleuters van de Chr. kleuter school „De Maltarakkers" komen tweemaal een half uur de gasten ple zieren met liedjes en gedichtjes onder leiding van hun hoofdleidster me vrouw L. E. de Jonge-van 't Hoff. Het programma wordt besloten met een uurtje vrolijke muziek van de band „De Nova's" uit Bruinisse, die bestaat uit de heren W. Kik (ac cordeon) en P. M. v. d. Velde (drums, slagwerk, zang). ZONNEMAIRE Drie korpsen Als gevolg van een „muzikale coïn cidentie", zullen vrijdag 23 mei te Zonnemaire drie muziekkorpsen te beluisteren zijn; t,w.: „Oosterlands Fanfare", „Nut en uitspanning" en „O.K.K." (brassband uit Westkapel- le). Om 20.00 uur vindt een gezame- lijk optreden plaats voor het Dorps huis. OUWERKERK Exkursie door Kreken en inlagengebied De Kulturele Vereniging „Ouwer kerk" organiseert zaterdag 24 mei in samenwerking met de Natuur- en Vo gelwacht een exkursie door het kreken- en inlagengebied rond Ou werkerk. Deze exkursie staat onder deskun dige leiding van de heer R. van Loo van Staatsbosbeheer. De tocht voert naar enkele unieke plekjes in dit prachtige natuurgebied. De duur van de wandeling is 2 2V2 uur. Het ver trek vindt plaats 's ochtends om ze ven uur vanaf het parkeerterrein bij restaurant „De Vier Bannen". Na af loop wordt koffie gedronken in dit restaurant. Men adviseert laarzen mee te nemen. Bij slecht weer zal de exkursie worden uitgesteld. Kinde ren beneden de twaalf jaar mogen al leen onder begeleiding met deze ex kursie mee. Belangstellenden voor deze fraaie wandeling kunnen zich opgeven bij de heer Verkerk of me vrouw Koppert-De Korte. In de middaguren zal er in het cen trum van Zierikzee een vossenjacht worden gehouden, die is georgani seerd door het personeel van het Gul den Huis. Ca. 25 leden van de Rode Kruis Kolonne zullen hieraan hun medewerking verlenen. SIRJANSLAND Bejaardenreis Dinsdag 20 mei vertrokken de be jaarden van Sirjansland, begunstigd door fraai zomerweer met een bus van de firma Van Oeveren naar het Brabantse Land, met als doel een boottocht op de afgedamde Maas, de Boven Merwede en de Waal. Nadat de leidster een welkomst woord tot de aanwezigen had gespro ken in het bijzonder tot mevrouw Van Bommel-Den Hartog, nam chauffeur R. van Noorden het woord, die tijdens de reis het een en ander over de bezienswaardigheden onder weg vertelde. In restaurant „De Gouden Leeuw" in Terheyden wachtte de koffie met gebak, waarna de tocht werd voort gezet via de Drunense duinen naar het land van Heusden en Altena. In restaurant „De Ster" te Nieuwkuyk wachtte de reizigers een uitstekende maaltijd. Daarna werd koers gezet naar het Drie Stromenland. Daar gingen de bejaarden aan boord van een rondvaartboot en na een interes sante tocht werd in het stadje Wou- drichem afgemeerd. In Woudrichem konden de reizigers van de gelegen heid gebruik maken een uurtje te gaan winkelen, waarna de terugtocht via Zaltbommel, de Hoekse Waard naar Schouwen-Duiveland, werd aanvaard. Opbrengst kollekte De astma-kollekte bracht te Sir jansland 101,— op. Dit bedrag werd opgehaald door Jaap Jan op 't Hof. OOSTERLAND Praktijkruimte arts tijdelijk verplaatst Wegens verbouwing c.q. vernieu wing van de dokterswoning Molen weg 61, bewoond door de plaatselijke arts de heer H. Speelman heeft deze zijn praktijk en woonruimte tijdelijk verplaatst naar een leegstaande bun galow aan de Leuvenstraat no. 9. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1980 | | pagina 4